B 41$ Meid-alleen Grutterij. Groote Vauxhall, 24 Gr. Houtstraat 24 WARMTE,- BUM Heyligers-Jansen, m»EM. Te Huur: G. B. J( is mis m. GROOTE OPRUIM. J^T, KORT, Lange Veerstraat 27. J. P. it art hans. Verkoophuis, Groote Markt. a a. Van LOOIJ, Arète de Sureté voor Voordeuren. Gierstraat 61, Haarlem. Van 1 Juli—Augustus GROOTE OPRUI MING van Wollen en Ratoenen MANUFAC TUREN. Laatste berichten. ADVERTENTIE N. Puike BOT11. Dito Leidsche KAZEN, Garen, Band, Breikatoen en Sajetten. Voor geest en hart. Onbetaalde rekeningen. Ailerl ei. Ingezonden. HAARLEM. Over veen. over de Anegang. danige fabrieken in werking heeft, laat deze tot dat doel vervoeren naar de venen van het Over- ijseUche kanaal 4e sectie. D e Amst. deelt het volgende a f - schrift van eene briefkaart mede: Borrecelo 17 Juni. Zuster Dient ik doo oe de tiedinge dat oew zuster miene vrouwe et hef af e legd ik wonse oe van harten van t zelfden Kom ie nog ia kieken veur dawe ze weg brenk of hijt te drok op 't land hold oe moar good Oew Breur Aobend Jan. Op den eersten dag van 't Handel- feest, waarop deMessias ten gehoore werd gebracht, waren in 't kristallen paleis te Londen 23,000 toehoorders bijeen. Als vagebond werd te Wei n zier' (Beneden-Oostenrijk) opgepakt zekere Albert Rothschild. Het bestuur van het verbeterhuis weigerde hem in het asiel op te nemen omdat Baron Albert Eothschild een der oprichters en beschermheeren daarvan is; men vreesde, dat het den Baron onaangenaam zou zijn, indien een naamgenoot werd opgenomen. De Baron hoorde van het gekke geval en zoigde dat zijn naam genoot onder dak kwam. Op verschillende plaatsen in Noord-Brabant is de prijs van het brood zeer ver laagd en kost dit 7c. per kilogram. De tarwemik is van 50 op 40 cl., die van 30 op 25 en van 25 c. op 18 c. terugebracht. „Dit is Koning George de vierde,7 zeide een uitlegger in een wassenbeeldenspel tot 't publiek en wees een magere pop aan met een tooneelkroon op 't hoofd. „Ik dacht dat het een heel corpulent man was," waagde een der bezoe kers op te merken. „Best mogelijk," antwoorde de man, alles behalve met die terechtwijzing in genomen: maar als u hier zoolang zoudt gestaan hebben zouder eten of drinken, wou ik wel eens of u ook dik zou blijven." Piano's van papier worden thans te Parijs gemaakt. Bene is verkocht aan den hertog van Devonshire. In plaats van hout is de kast van geperst papier, dat gepolijst is; de kleur is crême-wit. De toon van het instrument moet niet sterk, maar week en vol zijn en bovendien lang doorzingen. Twee heerenen twee dames, zoo verhaalt de Fliegende Blatter, vermaakten zich in een roeibootje op het meer van Constanz. Zij waren nog geen half uur van den oever verwij derd, toen plotseling een vreeselijke storm los barstte en de boot in ernstig gevaar verkeerde. De tegenwoordigheid van geest der beide heeren redde hen echter. Zij herinnerden zich de kal- meerende uitwerking van olie op fel bewogen wateren. Na kort beraad steekt ieder zijn rijk geparfumeerd hoofd overboord en in het meer, en zie als een tooverslag wordt het water rondom de boot kalm, en kunnen de dames op haar gemak en veilig het grootsche schouwspel van een storm op zee genieten. Te Haarlemmermeer geraakte eergisteren in een onbewaakt oogenblik het kind van A. V. in de Eingvaart, en werd niet dan levenloos daaruit opgehaald. Het was nog geen jaar oud. Het is reeds het derde kind, hewelk deze ouders op zoo noodlottige wijze verliezen. Een gezin te Botterdam, dat over gebleven soep in een koperen pan liet staan en daarvan den volgenden dag gebruikte, is ernstig ongesteld geworden. Door spoedig ingeroepen geneeskundige hulp zijn zij gelukkig allen hersteld Het beste middel zich van zijne vijanden te ontdoen, is: hen tot onze vrienden ma ken. Scfhoonheid is slechts volmaakt wan neer zij door goedheid wordt gelouterd. Nog beter met één leeuw dan met duizend ratten te doen te hebben. Als de fouten van den mensch op zijn voorhoofd stonden geschreven, zou iedereen den hoed over de oogen trekken. Hij, die steeds waarheid spreekt, bezit het groote voorrecht, dat hjj zijn geheugen niet behoeft te bezwaren met de adminis tratie zijner leugens. Eeue van de grootste fouten, die jongge huwden kunnen begaan, is: »het luchtig op te nemen. Kleine rekeningen loopen op, en kleine uitgaven zijn op het einde van de week heele sommetjes geworden. In plaats van daar door afgeschrikt te worden, maakt de leus: >Neem het luchtig op«, het van kwaad tot erger. Na verloop van een half jaar zijn al die kleine sommetjes eene groote som geworden en na een jaar huishouden is er in negen van de tien gevallen een aanmerkelijk de ficit. Er zijn twee gulden regels voor het huis houden: de eerste is niet te koopen wat men niet noodig heeft; de tweede is, alles wat men koopt dadelijk t9 betalen. Als die regels gevolgd werden, zou men oudervinden, dat men niet alleen iets kan oversparen voor den kwaden dag, maar dat men gerust kan slapen, zonder door de gedachte aan nog onbetaalde rekeningen gekweld te worden. Preveniëeren. „Dat ia niet waar!" riep een grappenmaker een leugenaar van professie toe, die juist in liet bierhuis trad. „Maar, mijnheer, ik heb immers niets gezegd." „Zeer juist, maar u wilde iets zeggen." ging ze naar huis, om den volgenden avond in de courant het weede bericht te lezen: „'t Monstertje beviel mij wel. maar 't monster niemendal." Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tiisschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Drie armbanden. Een parapluie. Een bril in étui. Eenige portemonnaies met enj zonder geld. Een paar kousen. Een duimstok. Een kinderschoen. Een ijzeren gewicht. Een Duitsche pas. Een boodschappenboekje. Een konijn. Een kinderwandelstok. Een witte kous. Een Rozenkrans. Een griftenkoker. Eenige sleutels. Alle3 op straat gevonden. In den tramwagen achtergelaten. Een naaldenkoker. Terug te bekomen aan het kantoor der Gemeentereiniging: een zilveren lepel en vork; bij den heer Hofman, Ber- kenrodesteeg No. 17: een paardendeken; bij den heer Van Bremen, Verwulft: een rolletje mangelgoed. Gemotiveerde verwondering. Scholem. Heb je gehoord dat de Hertog heeft gebroken ziju beeu en de lijfarts niet ia staat is de pijn te stillen? Jeiteles. Sjemaai, waarom neemt bij ook een lijf-arts als hij pijn heeft in ziju been. Voorgevoel. Monoloog van een liefhebbend vader. Lieve deugd, in welk tuchthuis zou mijn jongen thans weer zitten, nu hij in zoo langen tijd niet geschreven heeft! Natuurgeschiedenis. Zij. Niet waar Alfred, er zijn ook zwarte zwanen? Hij. Zeer, zeker, in Australië als ik 't wel heb. Zij. Zingen die ook een zwanenzang voor den dood? Hij. ongetwijfeld met een klein onderscheid, de witte zingen tenor en de zwarte bas. Sarcastisch. Dame. Baad eens, dokter, boe oud ik beu. Geneesheer. Vijf jaren ouder dan voor tien jaren. De muziekpartij. Zij. Vindt u niet. dat die dame te snel speelt? Hij {geeuwendAch, piano spelen kan men niet te snel. Een monstertje. Eene tamelijk leelijke jon- gejufïer had op eene huwelijksadvertentie ge schreven, trad in briefwisseling met den inzender en sprak eindelijk eene bijeenkomst af aan het spoorwegstation te X, Als herkenningsteeken zond ze hem een staaltje van den japon, dien ze dragen zou. Ze ging dus op reis, maar aan het station sprak niemand haar aan, en bitter teleurgesteld ARROND. RECHTB. TE HA ARLEM. Terechtzitting van 18 Juni, 1885. 1. P S. te Velzen, verkoopen van loterij-briefjes zon der bevoegdheid, f 15,00 boete of eene maaud subs. gev. straf c. e. 2. P N. te Haarlemmermeer, verkoop van sterken drank in 't klein f10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 3. F de B. te Zaandam, openb. dronkenschap 4e herb, bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. met last tot plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor 6 maanden. 4. A G. te Monnikendam, openb. dronkenschap 3e herh. bij verstek 14 dagen gev. strai c. e. met last als voren voor 3 maanden. 5 S C. te Haarlem, rebellie 3 dagen cell, gev. straf c, e. 6. J O. te Krommenie, feit en straf als voren. 7. N v. d. H Z C K. te Zaandam, moedw. mish. 2X f3- boete of 2 dagen subs gev. straf voor iedere boete c. e. 8. J K. te IJmniden, moedw. mish. 15 dagen •ell. ger. straf 2 X f8 boete of een dag subs. cell, gev. straf voor eene boete c. e. 9. D Th S. te Haarlem, opz. verbr. van afsl. 3 dagen cell. gev. straf c. e. 10. K K. zonder vaste woonplaats (gedet.) diefstal, vrijgespro ken. 11. P W G. te Hillegom, diefstal, 7 dagen cell, gev. straf c. e. 12. A de J. te Haarlem, diefstal eene maand cell. gev. straf e. e. 13. H G. te Zaandijk, dief stal eene miand cell. gev. straf c. e: Vijftiende Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 28 Juni, des middags van 2 tot 4 uur, door het stede lijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. II. Huiler, kapelmeester. Programma. 1. Mavsch, Franke. 2. Onv. Dichter u. Bauer, Suppé. 3. Marsoh a. Tannbiinser, lVagner. 4. Potp. Don Pasquale, Donizetti.5 Onv. Rosamunde, Schuiert. 6. Wals, Strauss. 7. Potp. La Masootte, Audran, arr. M. H. Huiler. Aan de Redactie van de Nieuwe Haar- lemsche Goumnt. Geachte Redactie! Naar nflj ter oore is gekomen, en het werd mij met zekerheid verteld, zullen de eigenaars van den schouw burg aau den Jausweg dit gebouw vergrooten en geheel laten inrichten volgens de eischen van den tegenwoordi- geu tijd. Zij zullen een en ander geheel en al uit eigen middelen bekostigen en niet de minste subsidie vragen uit de kas dezer Gemeente. Is mijn zegsman goed ingelicht, en 't heeft er allen schijn van, dan zou ik het eene daad van enorme roeke loosheid vinden en van ongeëvenaarde geld verkwisting, als de Raad dezer Gemeente aan het schouwburg-comité een stuk grond ter waarde van f35,000 ten geschenke gaf en bovendien nog eene jaarlijksche subsidie verstrekte. Moet de algemeene ontevredenheid, die reeds in onze Gemeente heerscht door het bouwen van de luxe-brug over de Nieuwe gracht, nog vergroot worden door geldver- kwisting voor nog andere hoogst overtollige zaken? Dat zou algemeene verbittering veroorzaken bij Haarlems ingezetenen, waarvan stellig 99/lOOste gedeelte tegen het subsidiceren van een schouwburg is gekant. Hoogachtend Uw dv. dienaar W. R. Haarlem, 27 Juni 1885. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 24 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 4 voor f 160 a 200 - stier, verkocht voor f a vaarzen, - verkocht voor f - pinken verkocht voor f a graskalver verk. voor f a nuchtere kalveren, 15 verk.- voor /8a 14, 36 schapen, verk. voor f 18 a 23 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 104stapelskaas, 13479, stuks, wegende 26773 kilo, hoog ste prijs f 23,50 middelbare prijs per 50 kilo. tot f a AMSTERDAM, 24 Juni. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen,215 vette kalverenlstequal -,65 2de qual. 0,55 per kilo, graskalfy a 57 nuchtere kalveren, 8 a 13, schapen en lammeren f a 138 vette varkens 44 a 36 c. per kilo. HOORN, 25 Juni. Ter waag gewogen 421 stapels kaas wegende, 135218 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 27.50 voor kleine ƒ26.50 voor oommissie, voor mid delbare— GOUDA, 25 Juni. Op de kaasmarkt waren 146 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 22 a 19.— Boter met tamelijke» aanvoer; prijs der koeboter fl.05 1.15 der weiboter f .80 a .95.per kilo. Handel zeer vlug 3CHIEDAM 26 Juni. Moutwijn, per ned. vat 9,50 Jenever f 15,Amsterd.proef f 16,25 spoeling f 1,40 dito commissie f 1,60. LEIDEN, 26 Juni. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt 2 paarden 56 a f 85; 16 stieren f52 a |215; 96 ossen f160 a 295 114 melkkoeien f 142 aÊ265 - kalveren dito f a 85 vare dito f 140 a 230, vette dito f 20 a 62 graskalveren f a vette f a -—a -; 36 nuchtere dito f6,a 15, 650 vette schapen 35 a 24 weide dito falammeren 26 magere varkens 15 a 26,198 biggen f 6,al4. LONDEN26Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 7000. Kalveren 180, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 a 5/2 Schapen en Lammeren 3/8 a 5/2, Kalveren 3/4 a 5/2 Zwijnen 4/- a 4/6. DELFT, 25 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 245 a 290, dito 2de qual. 175 a 220, kalf- koeien, 1ste qual. 220 a 264, dito 2de qual. 150 a 190, - vaarkoeien le qual. f 170 a 210, dito 2de qual. 110 a 160, vette kalveren, 1ste qual. 50 a 64 dito 2de qual. 25 a 40, vette schapen lste qual. f 18 a 25, dito 2de qual. a lamscha- pen le qual. a 2de qual. a vette lammeren f 17 a 26, weilammeren f 5— a 16,— magere varkens 19 a 28, biggeu f 6.- a 13,— nuchtere kalveren f 6 a 18, paarden f 50 a 180 stieren f 54 a 130, ossen f a Rnndvleesch 62, 70 a 79 c.vet kalfsvleesch 55, 65 a 74 0., schapevleesch 60 a 65 c., lamsvleeesch c., alles per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7-25 a 8..50 mindere en blauwe dito f 6,95 a 7,45, roode dito f 9.— 8.— min dere en blauwe dito f a -,nieuwe Zeewsche dito f-,a rogge f 5.50 a 6.50, nieuwe dito f a -,n. wiulergerst f 5,— a f 5,75 n. zomer dito f 5, 5,50, n. chevalier dito f 6,25 a 7,25, haver f 6,af 5,— n. groene erwten f 7,75 a f 8mesting f7 af 750 paardeboonen f 6.25 a 7.25, duiveboonen f 7.25 a 8.— bruine boonen f 8.75a 7.70, koolzaad 1884 f -.10 a -,9 hennepzaad f 10.70 a 11,50 kanariezaad f 8.25 a 10.50 ALKMAAR,19 Juni.Aangev. 100 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe 8,40, a- rogge a - gerst 5,25 a -,dito chev. 650 a haver 4.25 ƒ- paardenboonen a - bruine dito 9,a f -,duiven dito kanariezaad a rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten ƒ15,— a grauwe dito 12,— a vale dito ƒ12,— a Witte f k Kaas. Hoden ziju ter waag gewogen 750stapels, wegende 188,000 kilo. nooi kleiue f —commissie f middel- bclbare f laagste prijs f Gras kleine f 27,50 com missie f 26— nrddelb. f 2 4.50 laagste f per 50 kilo MEDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. Ik heb op mij zelf de krachtdadigheid van de Capsules Guyofc ondervondenik kan ze dus met goed recht aanbevelen. Ik heb mij er van bediend tegen een opzwel ling der amandelen, die mij het spreken belette en ik heb er dem besten uitslag mede verkregen, zoodat ik dan ook zorg draag dat dit kostbare geneesmiddel mij nooit ontbreekt. O. Priester te S. Men erkeuue geene Capsules Guyot, voor echt, dau dau die, welke vervaardigd zijn 19 Rue Jacob, Parijs. BERLIJN, 26 Juni. De Börsen-Zeiiung zegt te kunnen melden dat Vlissingen definitief ge kozen is als tusschenhaven der stoomvaartlijnen. NEW-YORK, 26 Juni. Eeue dépêche uit Lima bericht, dat de troepen van Cacerès ont bonden zijn Getrouwd H. J. E. VOSKAMP, Weduwnaar van G. FROHOFF en J. M. C. SLOET. Denekamp, 24 Juni 1886. Bevallen van een welgeschapen ZOON, M. ZIMMERMAN—Esseb. Amsterdam, 25 Juni 1885. Voorspoedig bevallen van een ZOON, C. PAYENg—Sauteb. Oosterbout, 23 Juni 1885. Heden overleed, tot mijne diepe droefheid, mijne dierbare Echtge- noote, Mejuffrouw ANNA MA RIA RIJPE, na een langdurig lijden, voorzien van de HH. Sa cramenten. H. R. ZWARTS. Boxmeer, 24 Juni 1885. Voor de vele bewijzen van belangstelling, zoowel van binnen als buiten de stad ondervonden, bij gelegenheid van ons 25jarig Huwelijksfeest, betuigen wij, mede namens onze kinderen, onzen har- telijken dank. J J. SCHEEPERS. C. H. SCHEFFERS- DE BELLEFBOID. Haarlem, 27 Juni 1885. wordt gevraagd, een nette R. K. DIENS rBODlfi, om met den lsien Augustus in dienst te treden. Zich in persoon te vervoegenBrouwersgracht No. 15, Amsterdam. Te Koop: een complete INVEN TARIS van eene GRUTTERIJ. Brieven franco, bij den Boekh. J. TEN CATE Bz., te Enschede. De ondergeteekende heeft de eer zijne geachte begunstigers en stadgenooten mede te deelen dat hij met ingang van I Juli a. s. zijn koffiehuis (Wijde Ap- pelaarsteeg No. 5) heeft overgedaan aan den Heer F. PRINSEN. Onder hartelijke dankzegging voor het gedurende zoovele jaren genoten ver trouwen, beveelt hij zijn opvolger be leefd bij aller. aan. Hoogachtend P. SMITS. Onder referte van bovenstaande me- dedeeling heeft de ondergeteekende de eer to berichten dat hij bovenbe doeld Koffiehuis van den Heer P. SMITS heeft overgenomen. Zich minzaam aan bevelende onder belofte eener nette en accurate bediening, Hoogachtend F. PRINSEN. van af 40 Cents per half kilo. Voor de echtheid wordt ingestaan pl. m. 5 kilo, 20 Cents per half kilo, H. J. VISSER. In plaats van deurkettingen, schui ven enz. Ook geschikt voor slaapkamers, aan gezien de deur, voorzien van een Arète de Sureté, bij nacht 10 cM. blijft open staan en iemand onmogelijk in de slaap kamer kan komen. Verkrijgbaar bij J. Van EK Jansz., Gierstraat No. 16, te Haarlem. Bij de thans heerschende worden wij onwillekeurig aangezet te drinken, het drinken verzwakt in den regel onze maag; vandaar dat wordt aanbevolen hetdubb. Gerstenen Prin- cessen Bier, hetwelk uitmunt om zijn maagversterkende eigenschappen en uitsluitend verkrijgbaar is per flesch, kruik en fust bij Van R O 01JEN en Go. Koudenhorn 12 alhier, handel in natuurlijke minerale bronwateren. 800 Ton gratis verkrijgbaar aan de aschschuur, aau 't water gelegen. Brieven franco aan den Burgemeester vau Sassenheim, 13 SCHACHELSTRAAT 13 een ruim HEERENHUIS, met 5 ka mers, kenken en mooien Tuin, in de kom van het Dorp Varsseveld (Gelderl.) aan 't Spoor. Huurprijs billijk. Te be vragen, letters A. B, Huipostkantoor aldaar. JOen R. C. jong Meisje, met deFran- X'scbe Taal bekend, zag zich gaarne alsWinkeljuffrouw geglaatst. Op goede behandeling zal meer gelet worden dan op salaris. Fnnco aanbiedingen, onder letter W, Postkantoor Woerden. TAILLEUR. in Ontvangen eene mooie sorteering fijn Saksische Porseleinen Bloemmandjes, Vaasjes, Aschbakjes, enz. alsmede alle 9oorteu Japansche Vazen, Kop en scho tels, Gelakte Bladen, Trommeltjes en Theebussen. Verder voorhanden eene groote keus iu Bloempotten, Bloempotstandaards, Bloemmanden, Beelden, Pendules, Hang- en Tafellampen, Porselein, Kristal, Aardewerk, Lepels, Messen, Vorken en verder alle bij het vak belmoren de artikelen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3