Eene manifestatie. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. De menschen. in gezelschap. Allerlei. Onderwijs. Kerknieuws. pkemie-leeningen. land een niet onbemiddeld bakker te Aken te hebben geruïneerd. De slimme bedriegster, die hem meer dan 1600 mark had weten af te troggelen, was zelfs met hem naar Delft en 's-Hage gereisd, van welke reis hij wel even wijs doch nog altijd in het vaste vertrouwen op de erfenis terugkeerde. Eerst het verdwijnen der vrouw uit Aken opende hein de oogen en leidde tot hare arrestatie. Voor de rechtbank verdedigde zich de bedriegster op de wijze van de milli— oenenjuifrouw, gelijk overigens deze zaak met die van deze veroordeelde veel overeenkomst heeft. Nabij Beilen (Dr.) is Vrijdag de spoorwegarbeider Van Son aan een groot gevaar ontsnapt. Hij was namelijk op de rails in elaap gevallen en bleef doorslapen toen een trein reeds in de nabijheid was. Gelukkig werd hij door den machinist opgemerkt, die juist nog tijd had om te remmen. Nagenoeg aan het oor van den slapende hield de trein stil. Het syndicaat der Parijsche pers had zich bij den prefect van politie er over be klaagd, dat vele verkoopers van dagbladen deze aan koffiehuizen en particulieren verhuurden, waardoor de uitgevers der dagbladen benadeeld worden. De prefect heeft onmiddellijk op den grooten boulevard een scherp toezicht laten hou den en tegen vijftien couranteuverkoopers pro ces-verbaal laten opmaken, die hun bladen aan de cafés verhuurden. In den nacht van Vrijdag 3 op Zaterdag 4 Juli a, s. zal eeD extra-trein loopen van Vlissingen (stad) naar Kosendaal, voor het vervoer van bijen. Te Berlijn is een proces aanban- gig, dat veel aandacht trekt, doordien alles omtrent de zaak tot nog toe zooveel mogelijk geheim is ge houden. Het betreft den bekenden historie- en portretschilder Gustav Graf, die beschuldigd wordt van meineed, en wel in eene zaak, waar in hij het recht had om den eed te weigeren. Hij heeft reeds eenige maanden in preventieve hech tenis doorgebracht, terwijl de rechtbank zelf de hoogste cautie voor zijne voorloopige invrij heidstelling heeft afgewezen. Het proces komt nu den 2 Juli in behandeling, doch volgens som mige berichten zal dit plaats hebben in eene zitting met gesloten deuren. Door de bloedverwanten van Ko- ning Lodewijk van Beieren moet beraadslaagd worden over maatregelen, om paal en perk te stellen aan de verkwisting van dien Vorst en zijn „vlottende schuld" te betalen, welke tot een ontzaglijke som is aangegroeid. Van welken aard die maatregelen zullen zijn, is nog niet bekend. De sterrenhemel gephotographeerd. Na dat het den Parijzer photograaf Henry is gelukt een photographischen toestel te maken, die aan de ei8chen van de sterrekuudigen voldoet, heeft het Parijzer observatorium besloten, door middel van dien toestel den geheelen sterrenhemel pho- tographisch op te nemen. De voorloopige proeven zijn uitstekend gelukt, b. v. na een expositie van een uur verkreeg men eene photographie vau een vlekje des hemels, op hetwelk meu 2,790 sterren van de lo tot de 14de grootte kan tellen. Het teekenen van zulk eene kaart zou stellig ver scheiden maanden van ingespannen arbeid ge kost hebben, om niet te spreken van de veel grootere nau« keurigheid. Het photographisch op genomen stukje hemel maakt het 41,000ste deel van den hemelbol uit en toont 2,790 sterren aan. Caeteris paribus zouden er ongeveer 22Vs millioen sterren zijn van de le tot de 14e grootte waarbij dan nog komen de kleine sterren en de nevelvlekken. Onder de bezittingen van het weeshuis te Harlingen behoort eene boerenplaats die telkeus voor zeven jaar wordt verhuurd. De tegenwoordige huurder, die 46 per pondemaat betaalt, wilde wel op de plaats blijven, doch hij verlangde vermindering van de huursom. Kegenteu besloten daarom tot publieke verhuring. Er kwa men drie briefjes in, waarbij werd geboden ƒ21, 22 en ƒ22,25; het hoogste bod blijft alzoo nog beneden de helft der tegenwoordige, huursom. Te Berlikum (Fr.) zijn twee akkers met aardappelen bebouwd, een van 60 M2 en de audere van 172, geheel verwoest, alsmede een akker met stok-slabooutjes en nog een aanzien lijke hoeveelheid bloeiend vlas. Twee jonge ar beiders zijn als de vermoedelijke bedrijvers van deze baldadigheid in hechtenis genomen. De beroemde hoogleeraar in de natuurkunde te Genève,,Baoul Pietet, heeft, zooals men weet, een middel uitgevonden ter ontsmet ting, ter verdelging van schadelijke insecten en voor audere nuttige doeleinden. De proeven daar mede werden bijgewoond door Furrettiui, lid van den Geneefscheu gemeenteraad. Deze verbond zich met Parijsche nijverheidsmannen, om van de uitvinding voordeel te trekken. De pogingen van Pictet, om zich de vruchten zijner uitvinding voor te behouden, mislukten, omdat er in Zwitserland geene wet op de octrooien bestaat. Daarop heeft Pictet zijn ambt neergelegd en verklaard zijn vaderland niet langer te willen dienen, zoolang in deze leemte niet is voorzien. Te Fünfkirchen is een dynamiet- fabrikant, die een nieuw soort van dynamiet uitgevonden had, om het leven gekomen door de ontploffing van een kist met nitro-benziue, welke hij bezig was dicht te maken. Zijn ge- heele huis werd vernield. Men vond den armen man verbrijzeld onder het puin. Ook zijn moeder is doodeüjk gewond. Herhaaldelijk verneemt men in de laatste dagen weder van ongelukkeu bij het baden, doch in de meeste gevallen blijkt het, dat onverantwoordelijke onvoorzichtigheid daarvan de oorzaak is. Zoo is o. a. dezer dagen te Doeti- chem de knecht van den landbouwer E onmid dellijk na het middageten gaan baden, met dit gevolg, dat hij weldra in de diepte verdween en niet meer bovenkwam. Zijn lijk is eerst den vol genden dag gevonden. Dit zoo-en-zooveelste voorbeeld moge anderen tot waarschuwing strek ken; natuurlijk niet tegen het baden, maar tegen de roekeloosheid om dit terstond na den maal tijd te doen. Eene goede gedachte, die niet door een goede daad gevolgd wordt, gelijkt op de vonk, die den haard niet ontsteekt. Vele meuschen beminnen bij zichzel- ven, wat zij in anderen haten. Verwaarloos niet ééne kleine omstan digheid in uwe zaken. Bijna alle meuschen, die geruïneerd werden, leden geen schip breuk tegen de rotsen van groote weder waardigheden, maar op de steile klippen der verwaarloozing. Veel praten is een zeker teeken van een klein verstand en van groote verwaaud- heid. Te leeren spreken is goed; maar voor velen zou het oog beter zijn te leeren zwij gen. C Men geve eeus acht op de meuschen, die men in gezelschap ontmoet. Velen kuuuen schier geen enkel woord zeggen, dat niet op verkleiuiug eu beschimping van anderen uitloopt. Dazen zijn hoogst gevaarlijk en hebben altijd eene te hooge verbeelding van zichzelven. Anderen zijn gewoon te spre ken zooals het hun voor den mond komt zonder daarover na te deuken; dezen zijn on voorzichtig en vaak beleedigeud. Sommigeu verbeelden zich altijd dat anderen, hoezeer voor de vuist handelende, eenige geheime bedoeling hebben: dezen zijn achterdochtig. Anderen wederom vermoeden nimmer eenig kwaad: dezen zijn van een goed karakter of wel zeer eenvoudig. Slechts weinigen beschouwen de zaken zooals zij waarlijk zijn en zien in het hart. 't Is van belang te weten tot wat klasse zij, met wie wij te doen hebben, behooren. Verloren moeite. Agnes. Nu leer ik mijn papegaai al zes weken lang den naam Arthur uitspreken, en nu hij het kaD, ben ik niet meer met Arthur, maar met een ander geëngageerd. Aanstooten. „Waarom" dus werd eens in een gezelschap gevraagd, dat ook door Ludwig Rellstab werd bijgewoond - „waarom zouden de menschen toch alleen maar met wijn klinken en niet b. v. ook met thee en chocolade?,,„Wel dat is nog al duidelijk, zei Rellstab, „dat men alleen met wijn aanstoot. In wijn ligt waar heid, en met de waarheid geeft men immers veelal aanstoot." Voorloopige maatregelen. „Denkt u dat uw vader plan heeft spoedig te verhuizen?" vroeg een huiseigenaar aan den zoon van een zijner huurders. „Ik denk 't wel", antwoordde deze: „want mijn vader is al begonnen om de binnen deuren voor brandhout te gebruiken!" Echt en valsch. Een man van 70 jaar is door de natuur zóó begunstigd, dat hij nog steeds een hoofd met dicht, zwart haar heeft. Plotse ling echter verschijnt hjj spierwit ouder zijne vrienden, die natuurlijk uiterst verbaasd zijn. „Och!zegt de grijsaard lachend „verwon dert je daar niet over. Het begon mij zoo te vervelen, telkens te moeten hooren, dat dat zwarte haar zeker geverfd was, dat ik het maar heb laten verven, maar w i t." Ongeduldig. Frits is door den meester be straft; hij verweert zich en knijpt den man met alle macht in den arm. De leeraar beklaagt zich bij de ouders; ter verantwoording geroepen, merkt Friis huilend aan: „Ik kan 't niet helpen mosjeu is begonnen!" Bluf. Twee kinderen zoeken elkanders vaders op te vijzelen. Mijn vader is wel zoo groot als die tuinmuur! O, de mijne kan er wei over heen kijken, als hij zijn hoogen hoed op heeft. Van Hüler. De onlangs overleden componist Ferdinand Hiller was eens in gezelschap met eene dilettaute, die, toen ze zich gereed maakte ook een paar van zijn liederen te zingen, hem met gemaakte bescheidenheid toevoegde: „Maar ik ben eigenlijk wel een beetje bang!" „Ik ook!" zei Hiller droogjes; STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 1 Juli. Burgemeester eu Wet houders vau Haarlem brengen ter kennis, dat het Verslag van den toestand der ge meente over 1884 gedrukt is en tegen betaling van 1,50 verkrijgbaar is gesteld ter Gemeente-Secretarie. De onthulling van den steen door de zorgen van den Kunstenaarskringte plaatsen in het huis op de Groote Markt alhier, waar Mr. Bilderdijk de laatste ja ren van zijn leven sleet, zal geschieden op Dinsdag den 7deu Juli e. k., des na middags te 2 uur. Wij vernemen, dat bij die plechtigheid o. a zullen worden uit- genoodigd, behalve het plaatselijk bestuur de heeren L. IV. Bilderdjkprof. J. A. Alberdingk Thijrn en A. O. Kruseman. De wit blinkende Rochefort-steen l;/2 meter breed bij 70 centimeters hoog, is aange boden aan den Kunstenaarskringen uitgevoerd door het lid den heer F. L. Straclcé Jz. naar het ontwerp van het lid den heer A. van der Steur Jr. en stelt voor in het midden eene cartou che, waarop met roode e i gouden letters geplaatst is: Bilderdijk herdacht in 1885. De KunstenaarskringRechts en links opver- der aangebracht ornament zijn twee schilden met de jaartallen 1756—1831, zijnde het geboorte- en sterfjaar des grooten dichters. Onder directie van de heeren, G. Van den Berg Jrz.A. C. De Koek eu H: J. Keizer is alhier opgericht het Haarlemsch Ondersteuningsfondsdat ten doel heeft, hoofden van gezinnen of personen, die gerekend kunnen worden in huu eigeu on derhoud te voorzien, bij ziekten of onge vallen gedurende 13 weken per jaar eenige geldelijke uitkeeriug te verzekeren, naar de klasse, waarin door hen wordt deelge nomen. Als Commissarissen van toezicht zullen optreden de heeren Jan, D. Brouxer, Coenraad Van üuijk en W. Blaatzer Van den Huil. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: T Huizenga en J Noovloos; J Erdt- sieck cn A A Franse; J Polfliet en M Hiel; J Hubée en C F J Timmermans, J Visser en C J Ver beek Vrolijk; J Gunter en J v. Deenen; J Van Sluijters Kronenburg en H J H v. Sluijters. Getrouwd. B Langeveld en C M Broekmeijer; II v. Gelder en A W N Frijhoff; H v. Tongeren en M de Liefde; BA Tibboel eu W Goed. Bevallen. C Stevenhagen geb. Smelter z. J C Drogtrop geb. v. Emmerik d. M H v. d. Horst geb. de Graaf z. J Vergers geb. Snoek z. C Dernison geb. Vester z, F K Weijert geb. Mertens z. A A Aarts geb. Koster z. H T Stoelman geb. v. Keulen d. E Peetoom geb. Zijp d. J Schouten geb. v. Amelrooij z. A M v. Zeist geb. Kuijten d. CSmit geb. Vrugt z. D Vreeken geb. Maarse z. Y J Otter geb. Beem d. J Erbrink geb. Kok d. H Kuiper geb. Dernison z. C v. d. WerfF geb. Brussel d. M Blei geb. Burgers d. ETer Poorten geb. Scholte z. J Stiphout geb. v. Leuven z. J S Holster geb. Heuuer z. M H Demmers geb. Kuijper z. E Coolen geb. Romp z. S M Bremer geb. Rietman z. Overleden: H M Oechsman 42 j. wed. W A J Kuiler Groote Houtstraat; WC Boersma 3 dg. L. Heeren straat; M v. Rozelaar 77 j. echtg. v. C Oudshoorn Schip Koudenhorn; C J Engelman 10 md. z. Korte Veerstraat; D Hendriks 3 j. d. Linderhuissingel; A v. Nimwegen 33 j. Begijnhof; A J Möhringer 1 mn. z. Nieuwe Groenmarkt; A Lehman de Lehnsfeld Esseustraat; P Duijs 4 mn. z. Z. R. Spaarne; H Janse 3 mn. z. Barrevoetesteeg; MC Boersma 8 dg. d. L. Heerenvest; G C Lindenborn 11 mn. z. Brou werstraat; M Nieman 5 mn. d. Valkensteeg; J J Andréa 28 dg. z. Oranjeb. laan; N De Vleeschhouder Zuider straat; Eeu als levenl. aangeg. kind van het vrouwe lijk geslacht van J J Westerhoven Ursulasteeg; T Kuijper 15 uur z. Oranjeb. laan; H Mast 10 mn. d. Magdalenasteeg; JSchepenaar 21 j. Kinderhuisstraat;— H J de Nijs 62 j. Maarten Spiesstraat. Zestiende Muziekuitvoering in deu Hout, op Woensdag 1 Juli, des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stede lijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. Mullerkapelmeester. Programma. 1. Unionsmarsch, Munster. 2. Jubel- Ouverture, C. Bach. 3. Mariaunen-Walzer, Borehardt. 4. Auf der Wanderschaft, Clarens. 5. Fant. Don Carlos, Verdi. 6. Ouv. Martha, Flotow. 7. Potp. d' operas, Küjfner. 8. Potp. Freyschütz, Von JVeber. Finale. Het programma der algemeene vergadering van R. K. bizondere hoofdonderwijzers in het bisdom van Haarlem op Maandag 6 Juli. a. s. te Haarlem te houden, luidt als volgt: In de kathedrale kerk zaJ te 10 uur eene H. Mis worden opgedragen. 1. Opening der vergadering te 11 uur. 2. Lezing der notulen. 3. Voorstel tot het benoemen van een verslaggever dezer vergadering. 4. Mededeelingen van het bestuur. 5. Jaarlijks verslag van den penning meester (art. 15) 6. Onderwerpen ter bespreking: a. Wat verdient de voorkeur bij het zangonderwijs in de lagere school, notenschrift of cijferschrift? In te leiden door den heer W. B. Maas (Naaldwijk), b. Het onderwijs in de aanvangsklasse In te leiden door den heer K. Dusseldorp (Aa^landerveen). c. Wat kan de lagere school doen voor de karaktervorming der leerlingen? In te leiden door den heer A. v. d. Griendt (Rotterdam). 7. Mededeelingen en opmerkingen betreffende het onderwijs. 8. Voorstel tot be paling van den dag der volgende vergadering. 9. Rond vraag. 10. Sluiting. De wijding van den nieuwen Bisschop van Breda, Mgr. P. Leytenhad eergisteren met groote plechtigheid in de kathedraal plaats, in tegenwoordigheid van HH. DD. HH. den Aartsbisschop van Utrecht, de Bisschoppen van den Bosch en Haarlem, zoomede van eene breede rij van Geestelijken uit alle streken des lands. Reeds in den vroegen morgen vertoonde de stad een feestelijk aanzien door het wapperen der Nederlandsche en Bis schoppelijke kleuren en het gewoel eener bonte menigte, waaronder duizenden vreemdelingen. Gisteren-morgen had te Roermond de plechtige consecratie plaats van Mgr. Boermans tot Bisschop-coad jutor van het Bisdom Roermond. De kathedraal was rijk en schitterend versierd. De consecratie geschiedde door Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Snickers. De indrukwekkende plechtigheid werd in de stad alge meen met veel luister en geestdriit gevierd. MARKTBERICHTEN". HAARLEM 29 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f -,— a witte f 7.75 a f rogge f -.a f -.Haver f a fgerst f f-,a -.duivenboonen f -,a paardenboonen f a -bruine boonen f a f Gr. erwten f -,— a AMSTERDAM, 29 Juni. Ter veemarkt waren angevoerd 550 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.78 dito 3de qualiteit J' 0,60 per kilo; melk- eu kalfkoeien 100 a 240, graskalv. f a 62 nuchtere kalveren f 8 a 15, schapen en lammeren 6 a .25 vette varkens 45 a 40 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM, 30Juni. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paard, 1231 runderen, 194 vette- en graskalveren, 56 nuchtere kalveren 707scha- pen of lammeren, 369 varkens173 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 79 c. 2de qual. 66 cr., 3de qual. 47 c.; kalveren lste qual. 90 e. 2de qual. 70 c., schapen 87 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 54 en 56 c. per kilo. De prijzen ,der botei waren heden als volgt lste f 48 2 qualit. f44 3de qual. f38. AIiKMAAR,27 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 11 koeienJ 130 a 180 20 nuchtere kalveren /6a 12,-* vette kalveren a 63 schapen 14 a 25 varkeiiB f per kilo, 32 mb- gere dito 16 a 22,—, 3 bokken 8 all, 9 paarden 85 a 310 lammeren f - a 29 Juni. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van fa 409 kalveren van f 25 a 90 18 nuchtere dito vau f 12 a 24, 274 schapen f 28 a 33,91 varkens 48 a 38 c.8 magere 19 a 15 c. per kilo. BEIDEN, 27 Juni. Aan de markt vanheden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet. tarwe winter- zomer-/-,— f -„— heet. rogge winter- a .zomer- -,a 7 heet. gerst zomer- a chevalier a 10 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per l/4 vatlste quar 50.— a 56.2de qual. f 42.— a48. SCHIEDAM, 32 Juoi. Moutwijn per Ned. vat f 9,50 Jenever f 15Amsterd. proef f|16:25 Spoeling f0,80 dito commissie f 0,80. HOORN, 27 Juni. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet tarwe f 8a 8,50 - heet. rogge f -,heet. gerst 5.— 6.— heet. haver f 5,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine l 8,— a 950. gele f 1f hec paardeboonen f -,a—heet. erwten a heet. groene f -.10 a 9,heet. grauwe 850 a 10,— heet. witte f -,— heet. aardappelen a manden appelen J'- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van l 60 tot 230 veulens f a —koeien van f 150 tot!80 —-kal veren van f 12 tot 20, schapen van 20 tot 30,— lammeren van f 12 tot 7,varkens van 12 a 17, zeugen a biggen van 6a 10, PURMBREND.30 Juni. Kaas: aangevoerd 479stapels prijs der kleine kaas i'27,50 middelbare Jboter. -•95 1.05 per kilo. Runderen: aangevoerd 227 vette koeien lager in prijsmelk prijshoudendgelden beter in prijs kalfkoeien 370 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 50 a 70 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 107 stuks, prijs f 8 a 22 per stuk handel vlug. Vette varkens: aanvoer 91 stuks, prijs 40 48 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 35 stuks, prijs f 14 a 20 per stuk met vluggu handel. Biggen aanvoer: 220stuksprijs f 6 a 9 BONDEN, 29 Juni. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 190 Zwijnen Prijzen: Beste Rundereu 4/ 5/6 Schapen en Lammeren 4/6 a 6/-, Kalveren 3/4 a 4/8 Zwijnen 4/- 4/6. Amsterdam, 30 Juni 1885. Prijzen der ouderstaande effecten pCt Nederland. Oertif. Werk. Sohuld2' Italië. Oostenrijk Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. N.-Amerlk Columbia. Peru. Oostenrijk. Nederland 4 5 I 5 5 5 8 ii. 5 4 5 1' 4 5 8 4 4 4 4'. 6 5 diyi'i. Hongarije. ObL. J.eeniug 1887 Goiuileening OM. Ransel. Leen. 1880-84. Obl. in papier (Mei—Nov.). zilver (Jan.—Juli). Obl. bnitenl. 1853-80 bij Hope Comp. Oude Ruane Obl. Nic. Spw. 1867 60. 1877 Ainat. L 20-100 Obl. buiten). 1867, 1871 75. 1876 (Perpetueele). Obl. Alg. Schuld 1865 u 1869 Obl. Leeniug 1876 a. Obl. Vereen, Staten 1876. 1877 Obligatien Leeuing 1870 1872 Aand. Nationale Bank Holl. IJz. Sjiw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl 1875 Zuid-Hal. Spoorw. Obl. Gr. Spw. Maatach. Aand, Baltische Spw. Aaud. Jelez Griaai Obl Kiew-Breat Aaud Kurak Clisrk. Obl. 1000. Morscbanak Syaran Aaud. Riaachk Wiaama Aandeelen Spw Chicago N. W. Gert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miaa Kanaaa 'i'eiaa Obl. Cort. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Stsatal. 1854.4 18605 1864 Etusland. I88* 18665 Geldkoers prolongatie 31/, pet. 5 Italië. Ruslau J. iluiuoulö. Amerika. 5 3 5 5 5 5 5 di v geuotter de koera 67Va 80%, loo"/, 99'/, 89'/z 89 887i« 663/8 «Va 100% Sl'/a 96'/, 46'/a 5 5'/, 53/a 6a/, 65'/, 109l/a 17 67i. 474 117%. 138 1087, 663/, 1407, 947, 117a 51 577a 1187/8 557 8974 94 547, 537i. 1257, 97ie 12574 1043/, 1067, 1017, 987, 993/4 104'/s 1123/,, 1353/, 137 126 LA.A.T3TS BB RICHTEN. BERLIJN, 30 Juni. Ia dea Bondsraad is Vlissingen als tussckenkaven in de Duit- sclie stoomvaartlijnen gekozen. MADRID, 30 Juni. Gisteren zijn er in geheel Spanje 600 personen aan cholera overleden, waarvan slechts één te Madrid MED EDEELINGE N, a 10 Cents per regel. Deze manifestatie, van geheel vredelie- veuden aard, zal eenvoudig bestaan in de openbaarmaking van eenige betuigingen van dankbaarheid, door de lijders aan catarrh, verkoudheid eu astlima, gericht aan den vervaardiger der Capsules Guyot 19, Rue Jacob, Parijs. De Hollanders, Rus sen, Belgen en Amerikanen hebben de Capsules Guyot gebruikt tegen de aaudoe- niugen der ademhalingswerktnigeu bron- chites, keelpijn, asthma, tering. Deze be tuigingen komen dus uit alle werelddeelen. Het succe3 van deze Capsules beeft talrijke namaaksels gebracht,maar men behoeft geen geneeskundige te zijn om de echte Cap sules Guyot te onderscheiden van gelijk soortige producten. Inderdaad, deze Cap sules zijn wit eu de haudteekening E. Guyo is in zwart op elke Pastille geschreven, üp het etiket moet voorkomen het adres, 19 Rue Jacob en de handteekemng E. Guyot, Verkrijgbaar in alle apotheken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3