BEURSBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Laster. Allerlei. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. 1860S 1864 Rusland. 18645 18665 loov, 88»/„ nog grooter, omdat op iedere musch wel 50,000 insecten in 't leven bleven en dus nog meer op vraten dan de musscben. Te Avignon heeft de politie in eene der armoedigste buurten eene vetmesterij aangetroffen van honden en katten, welker vleesch aan kleine herbergiers voor lams- en konijnen- vleesch verkocht werd. Men vond er 20 honden en 21 katten die zoover gebracht waren, dat zij nauwelijks meer kanden loopen. Onlangs kwam in een voornaam logement te PeBt een aanzienlijke dame met vijf vrouwelijke dienstboden, zeven en veertig koffers en doozen, en vier papegaaien. Zij liet zich in schrijven als mevrouw Diana Barbolescu, uit Kra- jova, en zij betrok vier kamers, welke per telegram voor haar waren besteld. Die dame was echter vrij lastig voor de andere gasten. Den geheelen dag zoolang zij thuis was, en dikwijls ook 's nachts was er aanhoudend rumoer in hare kamers want mevrouw Barbolescu had een eenigszins prik kelbaar humeur, en het geraas van schotels en glazen, welke zij de bedienden naar het hoofd smeet, haar schreeuwen en het gejammer en ge huil der meisjes waren daarvan voor de mede bewoners van het huis maar al te duidelijke bewijzen. Doch alle klachten bij den logement houder over den last, dien de dame veroorzaakte, bleven vruchteloos, want zij scheen zeer rijk en verteerde veel. Eenige dagen geleden maakte de rijke vreemdelinge, het echter al te bont. Eene dame, die langs haar kamerdeur kwam, toen zij juist met een stok gewapend in de gang een dienstmeisje vervolgde, werd door haar voor de schuldige dienstbode aangezien, en zoo hevig geslagen dat zij bloedde. Nu kwam de politie tusschenbeide, en den volgenden dag vertrok me vrouw Barbolescu met al hare koffers, hare pa pegaaien en bedienden, nadat zij aan de mis handelde een aanzienlijke schadeloosstelling betaald had.De logementhouder staarde haar met weemoed na: „Ik heb," zeide hij tot een vriend, „één enkelen goeden klant gehad en die moet nu juist gek zijn!" Te Kopenhagen is Vrijdag de i n- ternationale tentoonstelling van hoenders plechtig geopend door den Koning van Denemarken. Zooals men zich herinneren zal, werden gedurende geruimen tjjd valsche coupons Ned. W. Schuld en van de Leening der Stad Amsterdam in betaling gegeven, zonder dat men zelfs bij de ijverigste nasporingen er in kon sla gen den dader te vinden. Een toeval heeft de politie den dader op het spoor gebracht. Bij fa milieleden van een agent van politie in een der nieuwe wijken van Amsterdam had een jong- mensch eene kamer gehuurd. Bij een bezoek van den agent van politie kwamen de vreemde han delingen van „meneer" ter sprake, zoodat onze agent besloot eens te gaan „snuffelen." Op de kamer, door dien „meneer" in gebruik, werden werkelijk valsche coupons en gereedschappen ge - vonden. De man is in zijne woning, in de Saen- redamstraat in hechtenis genomen en naar de celgevangenis overgebracht- Hij heeft reeds be kend herhaalde malen het misdrijf gepleegd te hebben en beweerde de eenige schuldige te zijn. Daar velen welke nagemaakte coupons ontvingen, hem echter niet herkend hebben, wordt vermoed dat er medeplichtigen zijn. In een Beiersch dorp is een man, een onderwijzer, door bijen aangevallen en zoo gestoken, dat hij aan de gevolgen overleed. De geneeskundige, die te hulp geroepen werd, ver wijderde niet minder dan 1240 angels uit het lichaam van den ongelukkige. Een eigenaardige vergissing kwam, naar een Duitsch blad verhaalt, onlangs bij een vergadering van papierfabrikanten te Dresden aan het licht. Men had daar reeds vijf uren over statuten beraadslaagd, en de 51 para grafen daarvan waren op zes na afgehandeld, toen een der aanwezigen opstond, het woord vroeg en een redevoering begon over „den nood der werklieden in het Ertsgebergte." Na tuurlijk waren alle toehoorders zeer verwonderd, en het duurde eenigen tijd voor men tot klaar heid kwam. Toen bleek het, dat de spreker een werkman was, die eene vergadering van schilders dacht bij te wonen en die vijf uren lang de beraadslaging der papierfabrikanten gevolgd had zonder zijne vergissing te bemerken! In de Drentsche gem. Bolde is een kind door een adder gebeten; het verkeerde in levensgevaar. Dominee P. Huet te Goes doet in spiritisme. Dr. Abraham Kuijper komt daartegen op. Hevige woordenwisseling tusschen beide do minees, intieme vrienden zelf» van ouds. Uit den Haag vernemen wij dat Mr. Baron Michels Verduynen zich met de ver dediging van de beschuldigde Lorette niet wenscht te belasten. Te Oldenzaal zijn vier valsche munters in hechtenis genomen. Inden Houtrakpolder is op de bouwhoeve van de gehrs. Verbeek een klopjacht gehouden op ratten; ruim 700 werden er gedood. In de korentasschen hadden zij zich te goed gedaan, en in sommige hoeken was geen korreltje meer te vinden en alleen maar stroo overgebleven. Een lid van de Amsterdamsche Wielrijders-club, de heer d. G., heeft den 5en Juli van Amst. naar Gorcum heen en terug, een afstand van 150 K. M., gereden in een dag. Hij vertrok des ochtends te half acht er. kwam des avonds te 10 uren terug, na te Gorcum ruim 3 uren gepleizierd te hebben. De weg is bijna ge heel straatweg. „Alsje over een land praat waar veel aan turnen wordt gedaan," zegt een ijverig gymnast in UlJc, „dan moet je in de allereerste plaats Zwitserland noemen; daar is toch een stad waar dertigduizend Solo-turners woneu. Koningin Victoria is bezig met een bundel „Herinneringen" gewijd aan de na gedachtenis van den Hertog van Albany. Maandag-nacht is op het cen- traal-station te Amsterdam in twee spoorweg rijtuigen van de Ie en lie klasse eenig koperwerk gestolen, als: hoedenliangers, oogen voor gordijn- stokken, gordijnringen en vier Berlijnsch zilveren handgrepen. Al die voorwerpen blijken met eene geoefende hand te zijn losgeschroefd. Bovendien zijn de trijpen kussens op twee plaatsen moed willig door midden gesneden. Graaf Tolstoï, de beroemde Rus- sische romanschrijver, heeft sedert eenigen tijd zijn letterkundige werkzaamheden gsschorst om zich te wijden aan het vak vanschoenmaker. Toen hem onlangs een journalist een bezoek bracht, vond hij hem aan deleest. „Ieder ver standig mensch", zeide de heer Tolstoï, „moest een handwerk leeren. Lichamelijke arbeid geeft rust aan het gemoed en loutert het hart van den mensch." In de staatkunde evenals in de genees kunde behoort er veel meer kunst toe de kwalen te voorkomen dan ze te genezen. Het is de kunst nooit goed bekomen te sollen met de moraal. Een boek overlezen: is een nieuw boek ontdekken in een reeds bekendeu tekst. Wie zijn tijd verbeuzelt is een luiaard, ook al doet hij het vlijtig. Wie met goed gevolg regeeren wil moet zelf geregeerd willen worden. Men lastert ook door onwetendheid en dofheid van gevoel. Weinige menschen hebben voldoende ervaring, kennis, zelf bedwang en verbeelding om de menschen, die ze waarnemen, juist te zien en zich duidelijk voor te stellen. Men legt meer valsche getuigenis af en liegt meer door te weinig dan door te veel verbeelding. Te veel verbeelding doet overdrijven, maar gebrek aan verbeelding verhindert iets meer te zien, dan de naar ons toegekeerde zijde, belet, dat men zich in de plaats, in den toestand en in de omgeving denkt van hen, die wij beoordeelen. Logisch. Zij. Willem, beste Willem, koop mij toch die schoone rivière, die ik heden-morgen bij den juwelier heb gezien en die mij zoo bij uitstek bevalt. Rij. Ge weet, liefste, dat uw wensch voor mij een bevel is en bevelen laat ik mij uit beginsel nooit. Naïef. Conducteur. Hoe komt gij er toe in de eerste klasse te gaan zitten, terwijl ge slechts een biljet voor de tweede klasse hebt? Mozes. Sj'e- maai, conducteurtje, wat denk je, als ik heb een biljet tweede klas, dat ik zal gaan zitten derde klas? Kinderlijk. De kleine Lize, die anders steeds alleen naar bed moet gaan, wordt gedurende eenige dagen achtereen door eene bij hare mama logeerende tante naar bed gebracht. Tante en Lize verrichter, dan gezamenlijk het avondgebed en eerstgenoemde verlaat de kleine niet voor deze is ingeslapen. Dit bevalt Lize uitermate en toen het eenmaal niet was geschied,zeide zij den vol genden dag: „niet waar, lieve tante, van avond bidden we weer vierhandig? Conscientious. Schildersknecht (de schilders kwast terugtrekkende). Halt! daar slaat het twaalf uur bijna had ik nog eens ingedoopt. Een goed motief. Brief van een student aan zijn vader. „Waarde vader, zend mij s. v. p eenige contanten, ik ben in de noodzakelijkheid geweest een mijner jassen voor de a. s. maskerade te laten verzilveren Troef. Een verwaand edelman zat met een wijsgeer aar. tafel en bespeurde dat deze onder scheiden heerlijke spijzen met groot genot ver orberde. „De philosofen schijnen toch ook nog al lekkernijen te lusten,„zeide de edelman„Waarom niet, antwoorde de geleerde, „of zoudt ge denken, dat ze alleen voor gekken zijn gemaakt?" Op school. Onderwijzer. Nu zullen wij eens spreken over den oorsprong van den mensch. Wie weet daar iets van te zeggen? Een der leerlingen. Meester, mijn vader zegt dat wij van apen afstammen. Onderwijzer. Van uitzonderingen behoeven we hier niet te spreken. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 8 Juli. Gisteren-middag te 2 uur bad de onthulling plaats van deu gedenksteen ter nagedachtenis van den beroemden dichter Mr. W- Bilderdijk, aangebracht in den gevel van het huis op de Groote Markt alhier. Ter opluistering van deze plechtigheid hadden de heeren Gehr. Brinkmann eene muziektent op de Groote Markt doen plaatsen, waarin de kapel van het 4e reg. inf. zich vau 2 tot 4 uur deed hooren. Ook des avonds gaf deze kapel een druk bezocht concert; de gevel van het huis der heeren Brinkmann was smaakvol geïllumineerd; er werd van tijd tot tijd Bengaalsch vuur ontstoken hetgeen een prachtig effect maakte op de Groote Markt, waar een groot aantal men schen zich hadden verzameld, om aan de feestvreugde deel te nemen. Gisteren-namiddag omstreeks vijf uur is een felle brand uitgebarsten in eene wagen- loods, staande in -eene zijstraat vau de Leidschestraat, toebehoorende aan den heer R. Van Riemsdijk. Het perceel met al wat zich daar bevond, als: tuigen enz. is groo- tendeels eene prooi der vlammen geworden, evenals eene daarachter staande houtloods van een bewoner der genoemde straat. De brandweer, die spoedig tegenwoordig wa3, mocht het gevaar voor uitbreiding eerst na verloop van ruim een uur bedwingen. Yooral had de brandweer veel moeite om eenige pereeelen van de Leidschestraat, waarachter schuttingen staan, welke reeds in brand waren geraakt, te sparen. Een aantal spuiten zijn in werking geweest. Naar men verneemt, was alles tegen brand schade verzekerd. Ook hebben verscheide ne buren schade aan hunne pereeelen be- loopen en moesten zij trachten hunne in boedels in veiligheid te hrengeu. De beroemde verzameling tulpen Iri- pier-Lenglart is in haar geheel met al het daarbij behoorend materiaal overgegaan in het bezit van de firma E. H. Krelage en Zoon alhier, bij welke heeren ze dezer da gen, in goeden staat uit Rjjsel is ont vangen. Genoemde firma heeft het voornemen deze verzameling in een pronkbak in het aanstaande voorjaar te exposeeren, ne vens de beide groote pronkbakken, zoo als die in Mei 11. werden ter bezichtiging gesteld. Ondertrouwd: J A Ritman en A Lieste; P J M Smit en P M Beccari; J H Fleur en W S Jansen; A Knijf en F H v. Es; M Beinema en J M Voete link; G Snoeks en G Jonker; J H Roekens en F J Klenke; J Rond en M Geilvoet; C Rose en A t. d. Heuvel; PJ v. Wijngaarden en J C Maaskant; P v. d. Putten en L Rijbroek, J W Van Doorninck en J P C G Baronesse van Reede tot ter Aa. Getrouwd: W Moonen en H Kelderman; H Meijer en M Groot; J F Barnas en J Brasser; T Huizenga en J Nouloos. Bevallen: B Koning geb. v. Huizen d. J Tuijn geb. Bloemzaad z. B Bakker geb. v. d. Berg d. H Van Niel geb. Meier z. B Verbagen geb. v. d. Grift d. J Wagemaker geb. Berkenvelder ES Hoevens geb. Meier z. E J W Wijers geb. v. Zijl d. A v. d. Sluis geb. v. Ginkel d. J Heijne geb. Broekman d. C Barelaar geb. Flanderijn z. A J Kensen geb. Hun ting z. S de Vries geb. Dondorp d. H Kors geb. Voorting z. S G v. d. Mark geb. v. Pijpen z. M M Horn geb. Kors d. J de Jong geb. Peeters z. A Nibbering geb. Zuurbier d C Terpoorten geb. Schous z. P Vogel geb. Koek d. J W Cv. Niel geb. Brinkman z. A M v. d. Brink geb. v. Kimmenaede z. CM Smit geb. Moet d. CC Lijcklama geb. Keunik z. H v. d. Water geb. Rolst z. H SP Wijers geb. Swaanswijk d. G v. Koersel geb. Dam d. C E Verkerk geb. Weesman d. C M Toepoel geb. Bernhard d. W Karstens geb. Westhoff z. H Weijenbergh geb. Groenewond z, J Karis geb.Tieskens i. P v. Wijngaarden geb. v. Opzeeland z. A E Boerkoel geb. Sjoukens z. Overleden: M Rijbroek 71 j. Bakkumstraat; B T v. Norden 5 mn. z. Jan Steenstraat; S de Jong 71 j. KI. Houtstraat; J J Anthonisse 3 mn. z. Burgwal; J J W Keizer 1 mn. d. KI. Houtstraat; H Janse 18 mn. z. Tuinstraat; M Piek 58 j. wedP Traksel Boe- reusteeg; W v. Zutphen 3 mn. d. Delftkade; AA v. Dijk 63 j. echtg. v. H. v. Eijkern L. Heerenstraat, 5 J Waning 1 mn. d. Patientiestraat: A J Slot 25 dg. d. Frans Halstraat; W v. Gasteren 21 j. Spaarn- wouderstraat. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaies met en zonder geld. Een gouden medaillon. Een Atjeh-medaille. Een bril in étui. Een hand schoen. Een knipmes. Een kinderkruiwagen. Een brieven- tasch. Een portefeuille. Een kousje en een sokje. Een duim stok. Een breikous. Een ijzeren naafband. Een stormband van een infanterie6chako. Een stuk van een potloodhouder. Een kerkboekje voor R. K. Een paar manchetten. Vijf boezelaars. Een haspel met vliegertouw. Een parnpluie. Een lot der a. s. Paardenloterij. Eenige losse sleutels. Twee zegels en twee enveloppen. Nog onafgehaald: een bruine damesmantel waarin in een der zakken twee knoopen Alles op straat gevonden. Inden tramwagen achtergelaten: Een mond-harmonica en een gehaakte doek. Terug te bekomen bij den heer J. H. van El, Glasblazerstraat: eene portemonnaie met geld; bij deu heer v. d. Weijde, Burgwal 53: een grijze parasol; bij den heer Stokman, Heerensingel No, 32: een zilveren horloge met een ketting. Achttiende Muziekuitvoering in den Hout, op Woendag 8 Juli, des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stede lijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. Muller, kapelmeester. Programma. I. Wachtparade-Marsch, Pohle. 2. Ouv. L'Italienne, Rossini. 3. Walzer, Strauss. 4. Fant. Les Dragons deVillars, Maillart. 5. Fant. Jubilé au village, Heimans. 6. Ouv. La reine d'un jour, Halvy. 7. Potp. Don Pasquale, Donizetti. 8. Potp. La Mascotte, Andran, arr. M. H. Muller. Finale. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 6 Juli. Ter veemarkt waren angevoerd 561 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.78. dito 2de qual. f 0.72 dito 8de qualiteit 0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 240, graskalv. a 43 nuchtere kalveren f 6 a 11, schapen en lammeren - a vette varkens 36 a 44 c.; heiden per kilo.—biggen f a paarden a ROTTERDAM, 7 Juli. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard, 1311 runderen, 249 vette- en graskalveren, 38 nuchtere kalveren 1185scha- pen of lammeren, 424 varkens, 70 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 80 e. 2de qual. 70 er., 3de qual. 60 e.; kalveren lste qual. 100 e. 2de qual. 80 c., schapen 65 e., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 48 en 50 e. per kilo. De prijzen .der botei waren heden als volgt lste f 46 2 qualit. f42 3de qual. f38. ALKMAAR, 6 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 12 koeien J 140 a 180 29 nuchtere kalveren /15 a 22,— vette kalveren a21 schapen 21 a 16varkens fper kilo, 26 ms- gere dito 16 a 22,—, 1 bokken j 8 a—5 paarden 85 a 275 lammeren f - A 6 Juli. Ter veemarkt werden veikocht 1 koeien van f 245 a420 kalveren van f 30 a 90 16 nuchtere dito van f 12 a 24, 346 schapen f 28 a 32,113varkens 48 a 38 c. 10 magere 17 a 13 c. per kilo. LEIDEN, 4 Juli. Aan de markt vanheden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter- -,a zomer- f a f heet. 2 rogge winter- -,— a zomer- -,a -,5 heet. gerst zomer- a chevalier -,a -.8 heet. haver, zware- f -,— a De prijs der boter was heden per '/4 vatlste qua; 50.— a 56.—, 2de qual. f 42.a48. SCHIEDAM, 7 Juli. Moutwijn per Ned. vat f 9,50 Jenever f15,Amsterd. proef f.16,25 Spoeling f 0,70 dito commissie f 0,60. HOORN, 4 Juli. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet tarwe f 8,a 8,25 - heet. rogge f heet. gerst 5.— 6.— heet. haver f 4,75 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f 9,a 950. gele f hec paardeboonen f -,a heet. erwten f a heet. groene f -.10 a 9,heet. grauwe f 12 a 11,— heet. witte f -,heet. aardappelen f a manden appelen f- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt:paarden van f 70 tot 200 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 11 tot 18, schapen van 24 tot 16, lammeren van f 14 tot 10,— varkens van 12 a 16, zengen a biggen van 4a 8, LONDEN, 6 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 12000, Kal veren 330 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 5/4 Schapen en Lammeren 4/4 a 5/9, Kalveren 3/4 a 5/- Zwijnen 4/- 4/6. Amsterdam, 7 Juli 1885. Prijzen der onderstaande effecten genotcer pUt. de koerg Nederland. Certi/. Werk. Schuld2'a68 - 80?/, i 4 Hongarije. Obl. Leeuiug 18675 QoudleeningE Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 v zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 6 Spanje. Obl. buiteul. 1867, 1871 75. D 1876 2 y y (Perpetueele). 4 Turkije. Obl. Aig. Schuld 1865 5 y y y 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 .4 N.-Amenka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Okligatieu4S Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. iJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aaod. Cent. Spw. ge.temp. Obl. Indische Spw. Aand llijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1876 5 Hallo.Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsck. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Cliark. Obl. /'100O, 5 Morschausk S/.rau Aaud. 5 Riaschk Wiasma 5 Humeuie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert.Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PHEMIE-LEENINGEN, Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgle. y stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staalsl. 18544 Geldkoers prolongatie 21/] pot. 1007,, 667, 45 1003/, 827s 97 467, 557, 45 1097, 175/s 9 77i. 116 140 1047, 667, 142 897, 15 57»/,. 1197, 557, 897, 947, 547, 53 1257, 9n/is 1257. 105 1067, 102 997, 997, 1031/, 112'/» 1357, 135 127 BERLIJN, 7 Juli. Het Ministerie van buitenlandscke zaken alkier verklaart dat aanzoeken om officiëele tussckenkomst voor bet in ontvangst nemen van millioenen- erfenissen, welke naar de verzoekers be weren in Nederland voor hen zijn openge vallen, in deu laatsteu tjjd belangrijk zijn toegenomen, en het Ministerie waarschuwt daarom openlijk tegen de daaraan verbon den oplichterijen. LONDEN, 7 Juli. In het Parlement heeft Balfour verklaard dat de verleden jaar afgekondigde reglementeu tot afwering der ckolera-besmetting, weder in werking zijn gesteld, en dat de invoer van lompen verboden is tot den len November. MEDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. De dochter van den molenaar Lte R- hoestte aanhoudend, evenals degenen, die in de eerste periode van de tering zpn. Zij had een aanhoudenden drogen hoest. Na dat zij een flacon Capsules Guyot gebruikt had, is deze hoest volkomen verdwenen en tot nu toe (sedert negen maanden) is hij niet weder verschenen. Geteekend II. Pastoor te R.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3