Een Juffrouw Te Huur: Te koop: J. W. BOEREE, Riviervischmarkl 5. Botervaten. lij Fijne Lyonsche Zijden HEEREM10EDEN, Heeren-Drilpetten a 50 Cents, ADVERTENTIE N. MODISTE. SMEDERIJ. TE HUUR, Te Koop: TE KOOP: Lakensche, Zijden, Buckskin en Lederen PETTEN, GROOTE PRIJSVERMINDERING STR00 HOEDEN, Jongeheeren-Drilpetten van af 25 Cents, 'lts eenige Zon-, Bad-, Yiscli-, Tuin- en Stra F. J. A. BEUNS. Voor geest en hart. Het leven. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. f 1,25, f 1,50, f 1,90, f 2,25, f 2,75, extra kwaliteit f 3,50, f 4,50. f 4,—, superfijn f 5,—, f 6,— vaD af 25 Cents. flink model, van af 20 Cents. Haarlem, Kenaupark No. 3. Eastbridge. Eer. aantal belangstellenden trachtten het gevaarte met touwen daaruit te halen, en na eene mislukte poging, waarbij de ballou weer op steeg, slaagde men eindelijk. De beide luchtrei zigers waren ongedeerd. Te Arnhem heeft een liefhebbend echtgenoot zijn ega zoodanig mishandeld, dat zij in het ziekenhuis moest worden opgenomen en terstond een gerechtelijke inetructie is geopend. Decroix deelt in het Recueil de medecine veterinaire van 30 Mei 1885 mede, dat er thans, enkel te Parijs, ongeveer honderd paardenslach- terijen zijn. Deze hebben in het voorgaande jaar voor de consnmtie geleverd: 14,548 paarden, 346 ezels en 32 muildieren; en sedert de opening van de eerste slachterij op den 9en Juli 1866 (daaronder begrepen den tijd van het beleg, ge durende den Fransch-Duitschen oorlog): 198,296 paarden, 7,782 ezels en 513 muildieren. Te Arnhem heeft iemand bizon- der veel liefhebberij om zijn eigen glazen in te slaan. Eergisteren vermaakte hij zich met deze uit spanning en sloeg voor ƒ10 a ƒ15 ruiten in zijn woning stuk. Daarop trok hij naar den glazen maker en kocht daar een nieuwen voorraad; doch hij verloor er eenige onderweg, waarop hij vol woede ook de rest tegen de steenen wierp. Te huis werden toen nog de overgeblevene vernield en daarna een aanvang gemaakt met het huisraad, waaraan de sterke arm echter eeu einde maakte. L u i t e n a n t-k o 1 o n e 1 Simon, in garnizoen te Rijsel, die voor het eerst een vurig paard bereed, werd naar inspannende pogingen om het dier te overmeesteren uit het zadel gewor pen en kwam met het hoofd zoo ongelukkig neer, dat hij korten tijd daarna den geest gaf. Tegen een officier der schutter ij te Rotterdam hadden eenige burgers wrok gevat wegens diens ruwe en onbehoorlijke bejegening van klein en groot, dat hem niet genoeg uit den weg ging bij het marcheeren. Eergisteren avond was dit ook het geval, en nu werd die officier op zijn weg naar huis door eenige verontwaardigde burgers duchtig onder handen genomen op hel Boymans- plein. De politie kwam den officier ter hulp er. bracht hem iu de wacht in de Karresteeg. Het publiek, toegeschoten in groote getale, belegerde nu de politiewacht. Steeds groeide de menigte aan, vulde het Boymansplein en de naburige straten. De politie deed herhaaldelijk uitvallen met getrokken sabels; de mariniers werden te hulp geroepen. Door herhaalde charges werd de massa menschen teruggedreven en werden de naburige straten afgezet. Langzamerhand trok de menigte weg, maar verscheidenen namen eene gevoelige herinnering aan deze volksbetuigiug mede. Tegen een 20-jarigfc boerendeern te Steenwijkerwold is procesverbaal opgemaakt wegens het vangen van wild in strikken. De hschoone" toonde zich in geenen deele onthutst toen zij gecalangeerd werd. In de anders zoo kalme Boerha- vestraat had Dinsdag teAmst. een zeer ergerlijk too- neel plaats. Eene dienstmeid, die des morgens met haar volk twist kreeg over het betalen van veer tig centen voor frambozen, werd zoo opgewonden dat zij den boel kort en klein sloeg en zich zelve daarbij zoo verwondde met een flesch, dat zij door een toegeschoten agent van politie naar het gasthuis moest worden gebracht om verbonden te worden. Des avonds kwam de dienstmeid te rug en eischte op nieuw de haar toekomende veertig centen. Daar men haar echter de deur niet opende, maar zich vergenoogde door uit een bovenvenster haar eisch te beantwoorden, werd de zaak er niet beter op eu trachtte een politie agent daaraan een einde te maken. De meid hare zenuwen niet genoeg meester, rukte het verband van haar arm af en sloeg met beide handen, ja zelfs met haar hoofd al de ruiten stuk, terwijl men zich door het geraas van glas- en aardewerk kon overtuigd houden, dat ook vele daar ach terstaande voorwerpen het moesten misgelden. Eerst nadat een tweede politie-agent ter hulp was gekomen, kon men de hoogst opgewonden vrouw meester worden. De verwondingen, die zij zich daarbij had toegebracht waren van dien aard, dat er zeer aanzienlijke bloedplassen op straat lagen. Wie met weinig rijk wil ziju, leere veel te kunnen ontberen en weinig uoodig te hebben. Groot zijn zij, die nimmer iu een af grond vielen; niet minder groot zij, die er iutuimelden en zich omhoog werkten. Twee hoofdvoorwaarden om zich ge- gelukkig te gevoelen ziju: het vergeten van beleedigingen en de herinnering aau ge noten weldaden. Er is meer geest verdronken in schuimen den champagne dan in tranen, ofschoon er in de wereld meer tranen vloeien, dan dat er champagne schuimt. Gevoel is een roos en overgevoelig heid haar doorn. Er zijn wel rozen zonder doornen, maar ze zijn zeldzaam. Neem dus de roos; zij is het waard. Het is meer uw schuld dan de hare als haar stekel u wondt. Men zal in het leven veel zoets vinden, als men er maar niet van verlangt wat het niet geven kan. Als iemand over het. leven klaagt, is het meestal omdat hij er on mogelijkheden van eischt. Wie een gepast gebruik van het leven maakt, zal er wel tevreden mede zijn, en als hij zich daaraan maar houdt, met zich zei ven ook. 't Is eene heerlijke waarheid: »Zoek eerst het koninkrijk der hemelen en zijne gerechtigheid, en alle dingen zullen u worden toegeworpen, c Waakzaam. „Ja, ja, 't was een drukke dienst voor Metz. Elk oogenblik waren uitvallen te vree zen, daarom waren we zoo waakzaam, dat we dag en nacht bij de kanonnen sliepen. Te vergeefs. Deurwaarder (tot een tuinier). De meubelen in uw huis behooreD dus aan uwe vrouw, goud of juweelen bezit gij niet. Hoe staat het met uwe hoornen, die ge hebt gepacht? V ruchten zijn er niet aan, we zijn eerst in Maart. Tuinier- Ge ziet dus dat de executie ook hier vruchte loos is. Bloementaal. Jongmensch (tot een oud kaal. hoofdig heer). Drommels, u heeft zich het haar ver uit het gezicht gekamd. Oude heer. Ja, dat is de vloek der wetenschappen. Zoo iets ziet men juist in de fijnste familiën. Of hebt gij in uw leven ooit een os gezien, die een kaal voorhoofd heeft. Langs een omweg. Leerling (tot de vrouw van zijn meester). Juffrouw, wil u zoo goed zijn de deur toe te doen. Juffrouw. Wat schaadt het jou, domme jongen! Leerling. Voor mij is 't niemendal, maar ik ben bang dat de kaas mij van het brood waait. Intelligentie. Bedelaar (tot eene ietwat kaal gekleede huisvrouw, die de deur voor hem opent), Is Mevrouw thuis? Huisvrouw. Die ben ik zelve. Bedelaar. Zoo wil u dan de goedheid hebben aan de meid een aalmoes te vragen? Slim. Karei. Mama, in den melkemmer ligt een doode muis. Moeder. Nu, heb je die cr niet uitgenomen. Karei. Neen, maar ik heb er de kat iu gegooid. Vergeetachtig. Jonhman (thuis komende). Nu ben ik bij den referendaris geweest en heb vergeten de hand zijner dochter te vragen en ik had nog wel een knoop in mijn zakkoek gelegd Haarlem, 11 Juli. Gisteren-morgen is uit de Singelgracht aan het Staten-Bolwerk opge haald het lijk vau een 69jarigen man, die aan zenuwtoevallen lijdende was en sedert eenige uren uit zijne woning werd vermist. In de Donderdag gehouden correction! ele terechtzitting van de rechtbank alhier, stond de directeur van het Vereenigd Arrest- en Pro voosthuis alhier terecht met De H., een der be waarders, beklaagd van het door onachtzaamheid mogelijk maken en bevorderen van de ontvluch ting van Gerrit Vissergetailleerd koopman en makelaar te Beverwijk, die in den nacht van 8 op 9 Maart jl., uit de pistole-kamer ontvlucht en tot heden niet is teruggebracht. Het O. M. requireerde tegen den directeur eene cellulaire ge vangenisstraf van 3 maanden, tegen den bewaar der De 11. 1 maand cel. De beide beklaagden erkenden het hun te last gelegde en verzochten eene genadige straf. Tevens stonden ook terecht B. Sluiterbloem- kweeker te Beverwijk, de zwager van den ont vluchte, beklaagd van die ontvluchting te hebben bevorderd en A. De Munk bij wier. Visser na zijne ontvluchting een onderkomen heeft gevonden. Het O. M. requireerde voor ieder dezer beschul digden een celstraf van 45 dagen. De uitspraak van het vonnis is bepaald op Dinsdag 14 Juli e. k. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar ziju gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusseheu 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een kan toorboek. Een étui van een sigarenpijp. Eenige hand schoenen. Een gekleurde kous. Een vrouwenzak. Een hal. Eeu hondenhalsband. Een doek. Een zijden dasje. Een rozenkrans. Een kruisje waaraan e«n finweelen lint. Een portefeuille. Vier gutta-percha sous-bras. Een arm band. Een mandje inhoudende kruidenierswaren. Een paar wollen kousen. Eenige plakplaatjes. Eenige losse sleutels Alles op straat gevonden. In den tramwagen achtergelaten: Een psalmboek. Terug te bekomen bij den heer J. Jongbloed, Kleine Houtweg, huize Spaarnhout: een zwarte bonte bok; hij den heer Leuven, Delftstraat No. 13: een gebedenboek met gouden slot. Aan het kantoor der Gemeente-Reiniging terug te bekomeneen zilveren vork, gemerkt P. P. 12. Negentiende Muziekuitvoering inden Hout, op Zondag 12 Juli, des middags van 2 tot 4 uur, door het stede lijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. Mullerkapelmeester. Programma 1. Marsch, Trenkler. 2. Ouv. Flaudre au lion, Gcvaert 3. Wals,, Kühner. 4. Fant. Roineo et Juliette. Gounod. 5. Ouv. Robin des mers, Nihoul. 6. Auf der Wanderschaft, Carl. 7. Musik. Tauschungen, Schreiner. Buiten-Sociëteit „Trouw moet Blijken" Harmonie-concert van bovengenoemd muziekkorps op Zondag 12 Juli, des avonds van half 8 tot 10 uur. Programma. 1. Marsch, Kretschmer. 2. Onv. solen- nelle, Van der Biest. 3 Fant. Polonsise, Baudonok, 4. Fant. Hongroise, Steenebruggen. 5. Fant. champêtre Baudonek. 6. Ouv. fantastique, Govaert. 7. Wals, IVaid - teufel. 8. Fant. de 1' opera, Faust, Gounod. Finale. Men schrijft ons uit Roermond Het zoo lang verwachte en met vreugde te gemoet ge ziene vierhonderdvijftig-jarige Jubilé van O. L. V. in 't Zand is aanstaande. De vele voorbereidselen, de prach tige versiering, de geestdrift onder het volk beloven, dat het een der luisterrijkste feesten worden zal. Zaterdag, 18 Juli, des avonds, zal de plechtige opening geschieden, terwijl onze grijze kerkvoogd, Z. D. H. Mgr. Paredis, vroeger Rector der Kapel, reeds op den eersten dag, den 19 Juli, zijne hulde aan O. L. V. in't Zand wil brengen, door te 9 uur eene pontificale Mis op te dragen. Roer mond zal het voorbeeld van zijn Bisschop volgen, want reeds in de eerste week komen tal van pelgrims, Congre gatiën en vereenigingen het zoo dierbaar wonderbeeld begroeten. En geen wonder, want Maria was immer de beschermster van het Katholieke Roermond, en in alle rampen, in oorlogen, in ziekte en vervolging was de Kapel in 't Zand het algemeene toevluchtsoord. Geeu wonder, want 450 jaren, en niet het minste de laatste tijd, wijzen ons op de machtige voorspraak van Maria 450 jaren verhalen ons, dat duizenden en duizenden hiel de verhooring hunner bede hebben gevonden. Komt dus Katholieken van Nederland, komt naar het miraku- leuze beeld van O. L. Vr. in 'tZand; werpt u neder aan de voeten uwer Moedertoont haar uwe zoo bekende kinderlijke liefde, en ook gij zult ondervinden, dat het nimmer gehoord is, dat iemand onverhoord van haar is weggegaan. MABKTBEKICHTEN. HAARLEM, 8 Juli. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 8 voor t 145 a 180 - stier, verkocht voor f a vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht - voor f a Kraskalvr. verk. voor f a nuchtere kalveren, 27 verk4° voor 18 a 16, 27 schapen, verk. voor f 18 a 2t Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkoch- llOstapelskaas, 14718, stuks, wegende 28134 kilo, hoog. ste prijs f 24,middelbare prijs - per 50 kjl0 tot f a AMSTERDAM, 8 Juli. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen,257 vette kalverenlste qual f -.60 2de qual. 0,40 per kilo, graskalfy - a44 nuchtere kalveren, 7 a 12, schapen en lammeren f a 142 vette varkens 40 a 36 c. per kilo. HOORN, 9 Juli. Ter waag gewogen 452 Btapels kaas wegende, 142086kilo; hoogste prijs per 50 kilo 29. voor kleine f 24.voor commissie, f voor mid delbare— 90UDA, 9 Juli. Op de kaasmarkt waren 110 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 22 a 19.— Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fL.20 1.10 der weiboter f ,85a 1..per kilo. Handel zeer vlug 3CHIEDAM10 Juli. Moutwijn, per ned. vat 9,50 Jenever f 15,Ainsterd.proef f 16,25 spoeling f ,70 dito commissie f ,60. LEIDEN, 10 Juli. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren eu prijzen als volgt paarden a f 40 stieren f 58 a 185; 78 ossen f160 a 290 112 melkkoeien 148 a 272 kalveren dito f a 66 vare dito f 142 a 234, vette dito f 21 a 65 graskalveren f a vette f a —a 30 nuchtere dito f8,a 18, 510 vette schapen 30 a 22 weide dito ya lammeren 43 magere varkeus f 15 a 33,173 biggen f 6,25 al2.50 L ONDER9 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren gOOO. Kalveren 170, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 a 5/4 Schapen en Lammeren 4/4 a 5/9, Kalveren 3/4 a 5/ Zwijnen 4/- a 4/6. DEBET, 9 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 225 a f 270, dito 2de qual. f 164 a 205, kalf- koeien, lste qual. 230 a 250, dito 2de qual. f 135 a J 190, vaarkoeien le qual. f 170 a 215, dito 2de qual. j 110 a 160, vette kalveren, lste qual. f 60 a 80 dito 2de qual. f 29 a 45, vette schapen lste qual. f 18 a 28, dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren 17 a 21, weilammeren /*5— a 10,— magere varkens 17 a 28, biggen f 6.a 11,— nuchtere kalveren f 7 a 19, paarden f 60 a 150 stieren f 60 a 150, ossen f a Rnadvleesch 60, 70 a 76 c., vet kalfsvleesch 58, 70 a 80 c.schapevleesch 58 a 62 c., lamsvleeesch c., alles per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.25 a 8..50 mindere en blauwe dito f 6,95 a 7,45, roode dito f 9.— 8.min dere eu blauwe dito f a nieuwe Zeewsche dito f-,a rogge f 5.50 a 6.50, nieuwe dito f a n. wintergerst f 5,— a f 5,75 n. zomer dito f 5, 5,50, n. chevalier dito f 6,25 a 7,25, haver f 6,a f 5,— n. groene erwten f 7,75 a f 8mesting f7 af 750 paardeboonen f 6.25 a 7.25, duiveboonen f 7.25 a 8.— bruine boonen f 8.75a 7.75, koolzaad 1884 f -.10 a -,9 hennepzaad f 10.50 a 11,50 kanariezaad f 8.25 a 10.50 Aan de stadswaag gewogen van 3 Juli tot 9 Juli en op deweekmarkt aangevoerd; pot,/4, 1097/8 en 61/16 p. boter, wegende te zamen 22630 kilo: prijs f 38 a 48 per 40 kilo, f -.95 a f 1.20 per kilo. LAATSTE BERICHT. MADRID, 10 Juli. Gisteren ktvamsn iu Spanje 1342 cholera gevallen voor en 611 ciooden, waarvan 1 sterfgeval te Madrid, 380 in de provin cie Valencia en 89 in de provincie Murcia. MEDEDEELINGEN", a 10 Cents per regel. Ia de maand November van verleden jaar, ten gevolge van bovenmatigen veld arbeid, had ik mij eene verkoudheid op den hals gehaald, die aan alle verzorgingen weerstand bood. Er had zich een catarrh gevormd, die mij de grootste ongerustheid inboezemdena het gebruik van twee fla cons Guyot was de kwaal overwonnen en sedert geruimen tijd heb ik mij niet zoo wei bevonden als dit jaar. 0. S. grondeigenaar. Men eische op het etiket de handteekening E. Gnyot en het adres 19 Rue Jacob, Parijs. Getrouwd GERARDUS KOELMAN en ELISABETH POMPE. Utrecht, 7 Juli 1885. Getrouwd G. J. VOS en M. G. J. J. BAX. Rotterdam, 9 Juli 1885. Heden overleed in den ouder dom van twintig jaar, onze dier bare broeder en behuwdbroeder, de Heer JOHANNES MATTHIJS- SEN, Cand. Phil. Seminarie Hage- veld. Uit aller uaam A. MATTHIJSSEN. Goes, 4 Juli 1885. De Heer en Mevrouw B. W. A. VOS DE GROOT en de Heev en Mevrouw BAX—TOMPUTTEbetuigen hier mede hun hartelijken dank voor de belangstelling bij het Huwelijk hunner kinderen ondervonden. Rotterdam, 9 Juli 1885. Yfoor de vele bewijzen van belangstel ling ontvangen bij de geboorte onzer DOCHTER,betuigen wij onzen hartelijken dank. Anton BOSSE, Maria BOSSE—Geijer. Haarlem, 10 Juli 1885, Tegen Sept. e. k. wordt in een Mode- Magazijn te Utrecht een R. K. J U F- F R O U W, bekend met Garneeren van Dameshoeden, gevraagd. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Franco brieven onder letter D, bij de firma Wed. H. II.Van ROMONDT, Boekhandel, Drift, te Utrecht. uit den fatsoenlijken stand, 20 jaar, R. K., bekend met de Fransche taal, zoekt een betrekking te Haarlem, hetzij als WINKELDOCHTER iu een bakkerij of galanteriewinkel of voor KINDER JUFFROUW, goed kunnende mazen, stoppen en verstellen en bekend met het opdoen der wasch, van goede ge tuigen voorzien. Brieven franco, No. 449 bij den Boekh. WAANDERS, Rot terdam. Door ziekelijke omstandigheden te te huureen Dadelijk te aanvaarden. Te bevragen bij J. FLINK, te Naarden. een ruim HEERENHUIS, met 5 ka mers, keuken en mooien Tuin, in de kom vin het Dorp Varsseveld (Gelderl.) aan 't Spoor. Huurprijs billijk. Te be vragen, letters A. B., Huipostkantoor aldaar. minui ■mi nis iiiiillll iii ü- terstond of met Augustus, een net BURGERHUIS, bevattende 2 Voorka mers, Gang, Keuken, Kelder, Kelder- kamerlje en twee Bovenkamertjes, rui men Zolder, met Bergplaats en Tuin. Huurprijs een honderd gulden 'sjaars. Te bevragen met franco brieven, onder lett. H, Hulppostkantooi te Heivoort. 5 STOOMKETELS en 5 STOOMMA CHINES. Te bevragen en te bezich tigen aan de Venendaalsche Stoom spinnerij en Weverij, te Venendaal. BESSEN PERSEN, nieuwste construc tie, bij F. STEINMANN, Rappard- straat, 83, Arnhem. Ontvangende nieuwste collectie een sterke snelvarende ROEFSOHUIT, groot 21 ton, vroeger gevaren als beurt schip, zeer geschikt tot vervoer van groenten enz., liggende en te bevragen bij A. KESTENS, te Heerenveen. Te koop ongeveer 100 ledige Vi BOTERVATEN. Adres: C. P. DE JONG en Comp, Enkhuizen, Grooten voorraad van alle nog voorradige Door tusschenkomst van den ondergeteekende wordt het verlies bij uitloting der navolgende Loten verzekerd: Russische Loten 1864 (trekking 13 Juli a. s.) Amsterdamsche Loten 1874 14 a. s.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3