BEÜttöBERICHÏEN. Een avontuur op den Oceaan. Een tijgerjacht in Indië. Voor geest en hart. Het geld. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Letteren en Kunst. In Ne w-Y ork State is onlangs een man geïnterviewd, die volgens geleverde be wezen 105 jaar oud zou zjju. Deze man is sedert zijn 32e jaar een onvermoeid rooker geweest, doch heeft zich steeds onthouden van alcoholische dranken. Op zijn 81e jaar trad hij nog in dienst bij het leger der Federalisten. En nu schijnt hij niet ouder dan 70 jaar te wezen. Hij heeft 12 kleinkinderen. Uit Arum wordt aan de Af. Rott. Ct. gemeld, dat eene ooievaars-familie aldaar der wijze door bijen werd bestookt, dat drie jongen bezweken en de ouden op de vlucht gingen. Een der jongen is door de schooljeugd gered en wordt thans door haar verzorgd, aanvankelijk met goe den uitslag. Ongeveer 61/2 jaar geleden miste de Amerikaan Tomas Mc. Hugh, woonachtig te Conneaut, bij Cleveland, in den staat Ohio, zijn 9Va jarig zoontje Tomie. Alle nasporingen van de zijde der ouders bleven vruchteloos, tot het nu dezer dagen aan de politie te Londen gelukte het kind in handen te krijgen. Volgens de verklarin gen van Tomie Mc. Hugh was hij door een En- gelschman, zekeren Ch. M., met geweld weg gevoerd en was hum korten tijd wijsgemaakt, dat zijne ouders gestorven waren. Door honger lijden en de gruwelijkste mishandelingen werd hij gedwongeD, koorddansen en allerlei andere dergelijke kunststukken te leeren, en als kunste maker bereisde hij met den Engelschmau geheel Zuid-Amerika en Europa. Toen hij in handen der politie viel, had hij in geen twee dagen gegeten en droeg zijn lichaam de sporen van kastijdingen, die hem met een touw met knoo- pen waren toegebracht. Door bemiddeling der agenten van de White Star Line is de jongeling van Londen naar Liverpool gereisd, om per stoom boot Britannic naar zijn vaderland en zijne ouders terug te keeren. Vanwege de Regeering in Elzas- Lotharingen, zijn drie prijzen, van 300, 200 en 100 Mark, uitgeloofd voor vertellingen, welke strekken moeten om de kwade gevolgen van het drankmisbruik in het licht te stellen. Als een be perking van den woordenrijkdom der schrijvers is er bij bepaald, dat de stukken niet meer dan 50 bladzijden druks mogen beslaan. Het landgoed „Badhoeve" van wijlen den heer Amersjoordt in de Haarlemmer meer, is aan den hoogsten bieder, den heer Smit- huysen, gegund, met inbegrip van het houtgewas voor de som van ƒ179,650. Bij de hevige onweders, die Zon dag in den omtrek van Dusseldorf en tot in het zuidwesten van Westfalen gewoed hebben, zijn niet minder dan negen menschen door den blik sem gedood. Woensdag-avond heeft op de grens- scheiding tusschen Den Haag en Loosduinen, op de boerderij „Groot-Zorgvliet," een twist tusschen twee personen plaats gehad. De knecht van den boer bracht een arbeider ernstige verwonding to"; laatstgenoemde werd gisteren-ochtend dood in het land gevonden. De dader, een jongmensch, is reeds in hechtenis genomen. De verslagene was echtgenoot en vader. Te 8 t-P etersburg heeft dezer da gen de politie een inrichting tot het maken van valsche paspoorten ontdekt, waar al de misdadi gers der Russische hoofdstad van valsche papieren werden voorzien. Door den postbode van Gorin- chem op Herwijnen is Dinsdag-avond een jongen tje, naar gissing 7 of 8 jaren oud, gekleed in een buisje van donkergrijs stof, dwalende op den dijk te Dalem gevonden. Het kind was, volgens zijn zeggen, naar „de kermis" (het feest van de opening der spoorlijn te Gorcum) gegaan, had zijn zusje in de stad verlaten en is toen door eeu verkeerde poort teruggekeerd. Hij weet niet anders van zijn naam dan „Joost" op te geren, en ook slechts de voornamen zijner ouders, ter wijl hij aangaande zijn woonplaats niets duidelijks weet te zeggen. De politie te Gorinchem heeft het kind opgenomen en wacht nu op inlichtingen nopens de herkomst. Aan eene particuliere correspondentie, van een L idenaar, aan boord van het Fransche stoom schip Pei-Ho, van Marseille naar Batavia, ont leent hot L. D. het volgende: „Wij verlieten 's morgens met prachtig weder Aden en passeerden de zoo gevreesde kaap Guar- dafui onder een heerlijk briesje. Om 5 uren gin gen wij dineeren. Tegen het dessert hoorden wij opeens bovan op het dek het geschreeuw van: „Een man overboord!" Natuurlijk stoven wij allen naar boven en dachten dat er één van de soldaten overboord was gevallen. De boot liep met eene snelheid van 13 mijlen per uur; de machine werd dadelijk gestopt, de reddingsboei in zee ge worpen en eene boot gestreken. Het bleek toen evenwel dat het geen man van onze boot was; het moest dus een schipbreuke ling zijn. De zee was bezaaid met overblijfselen van eene boot; hier dreef een stuk van eene hut rond, daar een mast. Op eenige meters van onze boot zag men een lever.d wezen zich vastklemmen aan een stuk hout, wij dachten allen dat het een Arabier was doch toen de boot terugkeerde bleek het een Engelsch- man te zijn. Algemeene vreugde heerschte er toen hij aan boord werd gedragen (het loopen viel hem moeilijk). Eenige dames kregen het op de zenuwen en weenden van vreugde. De handen en voeten van den geredde waren geheel wit en door het zeewater was het vel opengereten. Dadelijk werd hem geneeskundige hulp verleend en een kopje bouillon toegediend, dat gretig werd verslonden. Na zich dus wat versterkt te hebben verklaarde hij Eugelschman te zijn en „second-mate" op het stoomschip Speak HaU van de Hall-line te Liverpool, eene boot van 3500 ton, geladen met kolen. Het schip was in een cycloon verbrijzeld te middernacht was de worsteling tegen de ele menten aangevangen en om 4 uren 's morgens was het groote schip in de diepte verdwenen. Er waren 59 man aan boord; waaronder 17 Europeanen. Hij was de eenige, dien wij gevonden hebben- Twee nachten en drie dagen had hij rond ge zworven, in dien tijd had hij vijf stoomschepen gezien, op één oogenblik bevond hij zich tus schen twee stoomers, doch op geen der schepen be merkte men hem. Toen zijn schip verdwenen was heeft hij zich een vlot gemaakt van de overblijfselen der zonne tent en eene plank. Twee Hindoesche matrozen, die zich ook nog een tijd boven water hadden gehouden, vroegen hem om brood en water en toen hij hen antvvoorde deze zaken zelf niet te hebben, vielen zij hem aan; doch hij had het geluk hen met een stuk hout at te slaan. De zee is op deze hoogte vol met haaien en ook hij had van deze monsters veel last gehad. Een kleine haai had hij met een stuk hout een slag toegediend; daarna kwam er een verbazende groote haai, deze zwom reeds om zijn prooi, in de hoop dat hij spoedig zou omkomen. Den eersten nacht had het hard geregend en was hij gelukkig op het denkbeeld gekomen in zijn zuidwester het regenwater op te vangen; dit heeft hem waarschijnlijk nog zoolang zijne kracht doen behouden. Onze schipbreukeling is thans bijna genezen. Alleen het loopen valt hem zwaar. Morgen verlaat hij ons en wordt dar. overgelaten aan de zorgen van zijn consul. Hij dineert met ons en is natuurlek de meest belangwekkende persoon op het schip. Hij zit aan tafel naast mij als eenig Engelsch sprekend persoon. De man is bepaald verlegen over de hartelijke en goede behandeling op een Fransch stoom schip. Dit voorval zal mij zeker mijn geheele leven bijblijven; men moet zoo iets hebben bijgewoond om te voelen wat het zegt eenig schipbreukeling te zijn op den grooten Oceaan. Van een onwillekeurige tijgerjacht wordt in het N. Pad. Hbl. het volgende verhaal gegeven: Zaterdag den 9n Mei ging de heer v. H. in den middag langs het strand op de vogel jacht, toen hij onverwachts op een koningstijger stuitte, die op ongeveer 10 passen afstands vóór hem uit liep. Nog niet bekomen van zijn ver rassing, bemerkte de jager dat het dier hem eveneens in 't oog had en het, na even zijn ver stoorder te hebben aangestaard, ging liggen, zich klaar makende tot den sprong. Intusschen vroeg onze beklemde jager zijn be diende of deze niet bang was voor een tijger, waarop hij een kordaat „neen!" ontving. „Welnu" vervolgde zjju heer, „ziet go daar voor ons niets?" a, ri.... mo.... 0.... ou.... t.. toe... an" stotterde de vent; hij had er op niet gerekend, zoo spoedig op de proef te worden gesteld. „Nu, wees maar niet bang", moedigde zijn heer hem aan, „geef mijn mij Beaumout-gevveer maar en neem dat stuk hout naast u op, ten einde daar mede den tijger op den kop te slaan, indien h(j ons mocht aanvallen. Vóór alle3 raad ik aan om nu niet lamlendig te zijn." De jager legde zijn vogelroer neer en nam zijn Beaumont-geweer, dat hij fluks laadde. Aanvankelijk meende h(j den tijger een kogel door den kop te sturen, maar vreezende dat het schot zijn doel kon missen, legde de jager zijn geweer op de volle borst, die een breeder schijf aanbood. Tijd voor beraad stond er niet meer; de staart van het dier begon reeds te zweepen, een teeken dat de sprong dra zou volgen. De jager trok het geweer af en genoot de voldoening, zijn vyand onschadelijk te hebben gemaakt. Het op zoo'n korten afstand geloste schot deed het dier omvertuimelen, waarna het een kolossalen sprong deed en met een ijzingwekkend gebrul in een nabij gelegen bosch verdween. Wijl de duisternis begon in te vallen, achtte de jager 't niet geraden om het dier, dat, blijkens het bloedspoor, minstens zwaar gewond moest wezen, te volgen. Eerst den 7olgendeu morgen ging hij er toe over in gezelschap van vier zoo genaamde pangliraa's, welke, na veel moeite en belofte van betaling, werden overgehaald. Ter plaatse aangekomen bevonden zij dat de grond vreeselijk omgewoeld was, hetwelk den panglima's grooten angst aanjoeg. De bediende Si Badoeamin, die den troep een weinig voor uit liep, kwam bij het bewuste bosch en riep verrast: „itoe, itoen itoean!" hij werd nl. den tijger gewaar. Een luid gebrom spootde de jagers tot voo»- zichtigheid aan; de moedige panglima's maakten onmiddellijk rechtsomkeert en vloden ver weg. De heer v. H. daarentegen ging naar het boschje toe en vond, tot zijn verbazing, het beest bezig aan een varken te peuzelen. Den jager bemerkende, bief het nog eens een gebrom aan, maar een kogel uit 's jagers geweer ging door zijn kop been, waarop het beest op zijde viel en zich uitrekte. Een bewijs welk een taai leven zoo'n tijger heeft, is dat de eerste kogel door zijn lever ge gaan was en hij toch in 't leven was gebleven. Men lacht van genoegen, glimlacht van geluk, grinnikt van leedvermaak en grijnst van boosheid. Zij, die te koop zijn, ze zijn niet de moeite waard dat men ze koopt —Eeu ledige buik studeert niet graag, zegt het spreekwoord, eu evenwel zijn honger en ontbering de voedsters van 't genie. —De bloemen des velds verjongen met iedere lente de bloemen der jeugd echter niet. Voor menigeen pleegt de maatstaf voor ZÜU geluk de nijd zijuer medemenschen te wezen- De oorzaak van familie-oneenigheden is meestal op de eene of andere wijze in het geld te zoeken. De geheele quaestie van geld verdienen en geld vertereu, van het te leenen of te geven, van het te gebrui ken of het te misbruiken, geeft gedurig aan leiding tot twisten en kwaad bloed; eu een gezin, rijk of arm, waar het punt van geld alleen Ier sprake komt voor bedaarde beraad slagingen onderlinge samen werking,mag wel bij uitnemendheid een gelukkig en eeustem- mig gezin heeten. Versproken. Barones Van Pappelhoven (tot haar echtgenoot). Zie eens, wat draagt die Gravin Van Zwammerdam een bespottelijk kostuum als ik nu maar wist, bij welke modiste zij dit, heeft laten maken. Ook dat nog. Moeder. Dit is alzoo de schil derij, welke de zoon van de barones Van Pie keren heeft geschilderd. Het schijnt dat hij het stellige plan heeft,kunstschilder te worden .Dochter. Natuurlijk; hij heeft er immers talent voor. Moeder. Shocking! ook dat nog. Die arme Barones! Kort en bondig. Gast. Zog eens, kastelein dit is de derde doode vlieg reeds, die ik in de soep vind. Kastelein. Ja, hoor eens, als u geen doode dieren kan eten, dan moet ge naar een vegetariaansche restauratie gaan. Tantalus-smarten. De onderwijzer vertelt op school de sage van de pijnen van Tantalus, die ofschoon hij in het water stond er geen druppej van kon genieten omdat het steeds verdween, zoodra hij bukte, terwijl de appelen van een dicht bij hem staanden appelboom zich terug - trokken, zoodra hij, door den honger gekweld, de hand naar die vruchten uitstak. „Wat zijn nu Tantitlus-pijneri, Frits?" vroeg de onderwijzer. Frits. Als men veel appelen eet en dan veel water daarna drinkt. Sarcastisch Iemand, die nog al van verteren houdt, bracht een bezoek aan een vriend buiten de stad. „liet doet me pleizier, dat ik je eens zie," riep deze verheugd uit: „Hos lang blijf je?" „Wel, zoolang als mijn geld duurt," luidde het antwoord. „Kijk dat spijt me," hernam de andere. „Ik dacht dat je minstens eeu paar da gen zoudt blijven." Langs een omweg„Wat scheelt er aan uw oog, Kees?" „Och ik zei gisteren tegen iemand, dat hij een leugenaar was." Eene anekdote van Börne. Toen die Duitsche dichter twintig jaren oud was, bevond hij zich eens in een kring van disputeerenden en werd tegen wil en dank in 't gesprek ge trokken. Een verwaand heer, die zijn ongerijmde meening met warmte verdedigde, voerde den jongen Börne, die 't gewaagd had hem tegen te spreken, toe: „Gij jongmensch, durft me te genspreken? Op uwe jaren was ik in die zaken nog een ezel." „Dan hebt ge u bizonder goed geconserveerd" antwoordde Börne en keerde hem den rug toe. Haarlem, 18 Juli. Gisteren-namiddag is een 14 jarige knaap naar het St. Elizabeths Gast huis overgebracht, die in de Kruisstraat voor eene postkar, waarvoor hij wilde wijken, werd overreden. Bij dit ongeval werden zijne armen inwendig gekneusd, terwijl zijn aangezicht op verschillende plaatsen is ontveld. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Benige portemonnaie's met en zonder geld. Een flacon met een gouden dop. Een armband van blauwe kralen. Een wandelstok. Een dasspeldje. Een piké kindermanteltje. Een doosje met teekengereedschap. Een handwagen. Een juk. Ben duimstok. Een Fransch schoolboekje. Twee vrouwen jakken, en eenige sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer Van Wijk, Rustenbur gerlaan No. 27: een hazenwindhondbij den heer H. Oudhof, Oranjestraat No. 27: een gouden broche; bij den heer J. A. Lepper, Krom No. 27: een smoushond; bij den heer W. Heeres, Ged. Raamgracht No. 13twee Brusselsche stoelen. Ia den tramwagen achtergelaten: een sleutel Een en twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 19 Juli, des middags van 2 tot 4 uur, door het stede lijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. B. Mullerkapelmeester. Programma: 1. Marsch, Trenkler. 2. Out. Stradella, F/otow. 3. Wals, IVeiss. 5. Fant. La Bohémienne. Balfe. 5. Ouv. Les diamants de la couronne, Auber. 6. Fant. Penserosa, F. d. Bogaerde. 7. Potp. Die Fledermaus, Strauss. Buiten-Sociëteit „Trouw moet Blijken" Harmonie-concert van bovengenoemd muziekkorps op Zondag 19 Juli, des avonds van half 8 tot 10 uur. Programma: 1. Mavsch, Franke. 2. Ouv. Martha, Flotow. 3. Wals, M. II. Muller. 4. Fant. Le Prophéte, Meyerbeer. 5. Fant. Baryton-Solo, Christophe. 6. Ung. Lustspiel-ouv., Keler Béla. 7. Fant. Le domino noir, Auber. 8. Potp. Freischiitz, Von IVeber. Finale. De inhoud van het St. Gregoriusblad No. 7 en 8 (Juli August. 1885) is als volgt: Sancta Trinitas De cijfermethode, (III), door L. Michieh. De Psalm- zang (II), door G. Verzijl. Gedachtenwisseling over klinkers en klanken, door A. M. B. G. De regel: zingt zooals ge spreekt, door Fr. Ëppink. Antwoord, door M, J. A, Lans. Qniuque iaudes diversae, door M. J. A. Lans. Preek over de kerkmuziek van deu Hoogeerw. Heer Dr. B. Heinrich, Dom-Deken te Mainz. Nieuw decreet over de ofliciëele gezangboeken. Mededeelingen omtrent de St. Gregorius-vereeniging Algemeene berichten. Nieuwe uitgaven. Tot parochiale afdeeliug der St. Gregorius-vereeniging heeft zich geconstateerd het zangkoor te De Rijp. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 15 Juli. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen eu prijzen als volgt koeien verkocht 8 voor f 166 a 230 - stier, verkocht voor f a vaarzen, verkocht voor f pinken verkocht - voor f a graskalvr. verk. voor a nuchtere kalveren, 18 verkt voor t 7 a 13, 17 schapen, verk. voor f 20 a 24 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkoch- llqstapelskaas, 15946, stuks, wegende 30446 kilo, hoog. ste prijs f 26,50 middelbare prijs per 50 kilo tot f a AMSTERDAM, 15 Juli. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen,169 vette kalverenlste qual J' -,70 2de qual. 0,50 per kilo, graskalf/ a31 nuchtere kalveren, 5 a 11, schapen en lammeren f a 139 vette varkens 42 a 35 c. per kilo. HOORN, 16 Juli. Ter waag gewogen 453 stapels kaas wegende, 137445kilo; hoogste prijs per 50 kilo 30.50 voor kleine f 22.voor commissie, voor mid delbare— G-OUDA, 16 Juli. Op de kaasmarkt waren 154 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 20 a 22.50 Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.25 1.15 der weiboter f ,90 a 1.05.per kilo. Handel zeer vlug SCHIEDAM. 17 Juli. Moutwijn, per ned. vat 9,50 Jenever f 15.Amsterd.proef f 16,25 spoeling f ,50 dito commissie f ,60. LEIDEN, 17 uli. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden af 37 stieren f 55 a 280; 60 ossen f162 a 292 100 melkkoeien f 148 a 274 kalveren dito f a 48 vare dito f 142 a 235,— vette dito f 24 a 32 graskalveren f a vette f a a 32 nuchtere dito f8,a 18, 860 vette sohapec 32 a 24 weide dito falammeren 72 magere varkens 15 a 31,324 biggen f 6,25 a 13. LONDEN, 16 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 9000. Kalveren 180, Zwijnen Prijzen: Beate Runderen 3/9 a 5/2 Schapen en Lammeren 4/4 a 5/8, Kalveren 3/- a 4/9 Zwijnen 4/- a 4/6. DELFT, 16 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 220 a 270, dito 2de qual. 160 a 200, kalf- koeien, lste qual. f 215 a f 240, dito 2de qual. 140 a 180, vaarkoeien le qual. f 160 a 210, dito 2de qual. 120 a 150, vette kalveren, lste qual. f 56 a 76 dito 2de qual. 26 a 42, vette schapen lste qual. f 17 a 27, dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. a vette lammeren 17 a 22, weilammeren fa magere varkens 16 a 26, biggen f 5.— a 11,— nuchtere kalveren f 6 a 18, paarden f 50 a 170 stieren f 54 a 185, ossen f a Rundvleesch 60, 65 a 72 c.vet kalfsvleesch 50, 70 a 60 e.schapevleesch 56 a 60 c., lamsvleeesch c., alles per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.25 a 8..50 mindere en blauwe dito f 6,95 a 7,45, roode dito f 9.— 8.— min dere en blauwe dito f -,— a -,nieuwe Zcewsche dito f-,a -,—rogge f 5.50 a 6.50, nieuwe dito f a -,n. wintergerst f 5,a f 5,7» n. zomer dito f 5, 5,50, n. chevalier dito f 6,25 a 7,25, haver f6,af 5,— n. groene erwten f 7,75 a f 8-,, mesting f7 af 7o0 paardeboonen f 6.25 a 7.25, duiveboonen f 7.25 a 8.— bruine boonen f 8.75a 7.75, koolzaad 1884 f -.10 a -,9 hennepzaad f 10.50 a 11,50 kanariezaad f 8.25 a 10.50 Aan de stadswaag gewogen van 10 Juli tot 17 Juli en op deweekmarkt aangevoerd; pot,/4, 965/8 en 77/16 p. boter, wegende te zamen 20150 kilo: prijs f 38 a 48 per 40 kilo, f -.95 a f 1.20 per kilo. Amsterdam, 17 Juli 1885. Prijzen der onderstaande effecten geuotcer pLt. cte koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2', 68l/|# 8 80»/. 4 Hongarije. Obl. Leeniug 18675 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buiten!. 1858-80 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nio. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 1876 2 (Perpetneele). 4 Obl. AJg. Sohuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation4s, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk .dirid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl er 1875 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. Gr. Spw. Maatscb. Aand. Ballische Spw. Aaud. Jelcz Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Chark. Obl. ƒ1000. Morschansk Syaran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kaneas Texas Obl. Cert. 7 PBfiMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. StaaUI. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Italië. Rusland Kumenle. Amerika. 5 5 5 div. lOl'/i» 1007, 8S'/« 651/, 66'/, 44f/i« 100 Sl'/s 96 46'/, 55 64»/, 1097, 17'/s 8'/, 67s 116»/, 138'/, 104 67'/, 141 91 14 577, 1157/, 543/, 89'/, 93 54 527/, 125'/, H"/« 127 108 105 1025/, 983/, 99 7» 1033/, 113»/, 135 135 125 Geldkoers prolongatie 2, 2'/, pet. LAATSTE BERICHTEN. PARIJS 17 Juli. Na eeu levendig debat heef' de Kamer het wetsontwerp aangenomen strekkend e om het Gouvernement te machtigen tot heffe n eener surtaxe tot een bedrag van 50 pet op 1 u meensche voortbrengselen bij hunnen invoer in Frankrijk. LONDEN 17 Juli. Met 279 'egen 20 stemmen heeft het Lagerhuis bij tweede lezing het ont werp aangenomen tot ontzegging van het kiesrecht aan hen, die op kosten der armenkas genees kundig worden verpleegd*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3