Voor geest en hart. Meu is wijs zoo lang men naar wijsheid haakt, maar dwaas, wanneer men haar waant te bezitten. Rijkdom is een wijn, die bedwelmt; hoe meer men er van drinkt, hoe meer dorst men krijgt. Er zijn fatten, die zeggen: ik heb ge noeg van de wereld; maar eigenljjk is het de wereld, die genoeg van hen heelt. Een leven zonder tegenspoed is een ongeslepen diamant. Hij, die veel opmerkt, spreekt weiuig; die weiuig opmerkt speekt veel. Ridderlijkheid. Ridderlijkheid is eeu gevoel waarme le alle bevoorrechten bezield moeten zijn jegens minder bedeelden. De rijken behooren rid derlijk te zijn jegens de armen; de welopge- voedeu jegens de onwetenden; de jeugd, bloeiend van gezondheid, jegens de ouden en zwakkeu; de vrijmoedigen jegens de be- schroomden; de voorspoedigen jegens dege nen, die met tegenspoed te kampen hebben. Gelukkigen moeten niet met onverschillig heid op hunne minder begunstigde broeders nederzien, maar met een teeder mede gevoel, dat het verschil tusscheu hen betreurt en het op kiesche wjjze tracht te vermin dereu. Spot en verachting ziju voor den waarlijk ridderlijken man onmogelijk. Hij gevoelt eene soort van smart, dat anderen zooveel minder ziju dan hij, en eene aan drift om hen te helpen. Allerlei. Kerknieuws. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 29 Juli. Op de paardenmarkt, Maandag jl. alhier gehoudeu, waren 749 paarden aan de lijn. De hoogste prijs was f700. De handel was levendig. Veel werd gekocht door vreemde kooplieden. Een bezoeker van de paardenmarkt, 60 jaar oud en woonachtig te Uithoorn, schrok zoodanig door een voorbijgaand paard, dat hij nedersloeg eu door den val. dermate werd verwond, dat hij per rader- baar naar het Gasthuis moest worden overgebracht. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bedevaart naar Maria-Einsiedeln. Retraite te Steyl. ion/, RAMSGATE, 28 Juli. Sir Mozes Mou- tefiore is heden-namiddag te half vijf gestorven. BERLIJN, 28 Juli. Naar men verzekeit, zal er op de achtste Rijksbegrooting eene subsidie van 100.000 M. tot bevordering van de Duitsche groote zeevisscherjj aan gevraagd worden. LONDEN, 28 Juli. De New-York He rald zet hare campagne tegen den Congo- staat voort; zij deelt allerlei ongunstige berichten mede, waaronder een rapport van den Amerikaanschen schout-bjj-nacht English, en den kapitein der Unie Bridg- man. De Herald ontraadt sterk zijnen land- genooten zich naar den Congo te be- geven. Officiëele dépêches uit Venezuela melden dat de stoomboot der opstandelingen Jms- ticia, naar Colon ontkomen is. Op weg daar heen brak aan boord ouder de opstandelin gen eeu twist uit, waarbij Geueraal Pulgar werd gedood. Koffiedrinken, „Koffiedrinken" heeft eens iemand, niet onaardig, gezegd ;/is eigenlijk niets anders dan lage ondankbaarheid tegenover ons ontbijt en een bewijs van ongepast wantrou wen in ons middagmaal!" Aan de oevers van het meer van Constanz heeft men met niet minder dan vijf ver schillende tijdberekeningen te doen. De Ouslen- rijksche inrichtingen van verkeer rekenen naar den tijd van Praag; de Beiersche naar dien van Munchtn, de VVurtemburgtche naar dien van Stuttgart; de Badenscke naar dien van Karlsruhe en de Zwitsersche naar dieu van Bern. Nu ver schilt b. v. de Zwitsersche tijd met den Ooalen- rjjkschen niet minder dan 28 minuten, zoodat de nit Oostenrijk komende reiziger te St. Mar- garethe zijn uurwerk bijna een half uur achter uit moet zetten. Eenheid van tijd is daar voor al zeer gewenscht. Volgens Die Hausfrau krijgt men een voortreffelijk middel tegen de koorts, wanneer men één citroen in stukjes snijdt en met drie glazen water opkookt; dit bittere aromatisch afkooksel moet de werking van de chiniue nog overtreffen. Ratten en muizen hebben zulk een ontzettenden afkeer van sterken drank, dat zij nooit weer terugkeeren op de plaats, waar men hun broodkruimels in cognac of brande wijn geweekt of zwarte bessen, die op jenever gestaan hebben, heeft laten eten. Deze dieren schijnen zulk een schrik te hebben van beneve ling, dat zij nooit zullen terngkeeren op eenc plaats, waar zij die eenmaal hebben opgeloopen. Het is ons bekend, zegt de Prov. Noordbr. en 's-B. Cthoe een paar jaar geleden een huis, waar men de ratten vruchteloos door allerlei middelen had pogen te verdrijven, geheel van deze kwaal is gezuiverd, doordien men in de snijding nevens het huis, waar zich het onge dierte gaarne ophield, droge, zwarte bessen, waar op vroeger jenever was getrokken, gestrooid had. Een dag daarna scheen de geheele rattenfamilie in feitelijken zin last van katterigheid te hebben, want eene pots beet er bij tientallen dood. Te Stockholm had onlangs eene opvoering van Hamlet plaats, die levendige her inneringen moest wekken aan den toreu van Babel. De titelrol werd vervuld door Rossi: dus in het Ilaliaansch. De Ophelia was een bekoor lijke jonge dame, die geene andere taal sprak en verstoud dan hare Finsclie moedertaal. Laertes, Polonius en de overigen spraken of verstonden noch Ilaliaansch noch Finsch, doch bedienden zich van het Zweedsch. Het schaaktournooi te Hamburg is geëindigd met de toekenning van den eersten prijs van 300 mark en den titel van meester" aan den heer Harmonist van Berlijn. Volgens m e d e d e e 1 i n g e n van de Chronique Industrielle is de nieuwe landtorpedo van de heeren Pfund en Schmid aan het Fransche gouvernement aangeboden en zullen daarmee proeven worden genomen. De schil van gegoten ijzer is geladen met dynamiet of ontplofbare ge latine, en de inrichting zoodanig, dat het out- branden kan geschieden met eene gewone lom of wel door eltctriciteit. Op het oogenblik van de ontploffing slaat de torpedo in 250 a 300 stukkeu, die zich tot op een afstand van 200 meter verwijderen. Gelijktijdig ontstaat een Ben- gaalsch vuur, dat eenige minuten brandt. Ja Ja\ Deze Afrik aanscho Prins, van Opodo, wordt te Londen verwacht. Zijn eigenlijke naam is Zaterdag Ja Ja, Koning Ja Ja is de groote mededinger van Oko Jumbo; de strijd tusschen de opvolgers van iederen Monarch was veelvuldig en bloedig. Prins Ja Ja komt Engelsche doctoren raadplegen over zijn oogeu. Tijdens zijn verblijf in Engeland zal de Prins onder de hoede staan van een welbekend Afri- kaansch koopman te Liverpool. Koning Ja Ja heeft verscheiden zoons, die Maandag, Dinsdag, Woensdag Ja Ja, enz. heeteu. Het aantal gewonden b ij het on- geluk te Keulen bedraagt, volgens de laatste be richten, 33 en dat der dooden 7. De overige personen, die men onder het puin vandaan haalde waren ongedeerd en van de gewonden zijn slechts enkele in een bedenkelijken toestand. Men meldt aan de Leidsche Ct..: Nog maar weinige jaren geleden regende het om dezen tijd onophoudelijk, en toen verklaarden geleerden van den sterrenhemel, dat die nattigheid was toe te schrijven aan buitengewone zonnevlekken, die op de zon ontdekt waren. Zulke vlekken gaan echter weer over, totdat nu onlangs weer verbazend groote zonnevlekken op de zon waren waargenomen. Zij zijn zelfs met het bloote oog door een zwart gemaakt glas te zien, en eene oppervlakte van wel vijftig bollen zooals wij be wonen. Hoe brandt nu de zon bjjna dagelijks aan den onbewolkten hemel, en waar blijft nu de zoo lang gewenschte regen voor het verschroeide aardrijk? Een Delftsch ingezetene, de heer H. Aarts, heeft van den Koning schriftelijke machtiging gekregen om zijn zevenden zoon naar Z. M. te vernoemen. Als deze zoon geen a irts-oranjeklant wordt, dan is het zeker niet de schuld zijns vaders. Slim. ;/Jun," zegt Mevrouw tot den huisknecht, z/loop eer.s gauw naar het hotel De Zwaan eu als mijn echtgenoot daar is, vraag hem dan of hij zoo goed wil ziju onmiddellijk naar huis te komen; er is visite Jan. (na verloop van een half.uur.) Mevrouw, mijnheer was niet in De Zwaan, maar dat dacht ik ook wel. Me- vrouw. Hoe hebt ge dat kunuen denken? Jan. Wel, toen ik naar het hotel ging, zag ik hem on der weg in De Uil voor het raam zitten. Troef. Eeu aartsleugenaar pochte in een ge zelschap, dat hij in 4 minuten een mijl te paard had afgelegd. Mer. raadpleegde hieromtrent een cavalerie-officier, een uitstekend ruiter, die droog jes antwoordde: rijden kan ik het niet, maar liegeu kan ik het ook." Aangename positie. Gids. Heer, mijnheer, hebt ge een prachtig uitzicht, dicht bij dieu hoek heb ik indertijd een reiziger vermoord. Sinds was ik in het tuchthuis, doch wegens mijn goed gedrag heeft men mij vrijgelaten; mag ik u een kleine fooi verzoeken? Uit de kinderkamer. De kleine Lize komt hoogst verblijd van eene kinderpartij terug en vertelt ook wat zij gegeten heeft. //Verbeeld u, tante," zeide zij, „wij kregen o. a. ook en dat was het lekkerste een kersenkoek met reeds uitgespuwde steenen." Climax. Dame Mijne dienstbode zal eiken morgen de melk bij u komen halen. Wat kost de melk per liter? Boerin. Tien cents Mevrouw. Dame. Maar de melk moet goed zijn en rein. Boerin. Dan kost ze vijftien cents. Dame. En om zeker le zijn, dat ik onvervalschte melk krijg, verlang ik, dat mijne dienstbode bij het melken tegenwoordig is. Boerin. Dan kost zij twintig cents per liter. Welgemeende raad. Vader. Is er van examen bij u op school, Frans (een domoor). Ja. papa, heden-middag van 2 tot 4 uur; maar ik zou u raden niet te komen luisteren, ge zoudt u stellig blameeren. Gevat. Een bedelaar hield zijne hand op. „Ik heb geen centen," zei de heer. „Een bepaalde muntsoort heb ik niet aangewezen," was het antwoord. Maandag jl. werd aan de katholieke universiteit te Leuven gepromoveeid tot Baccalaureus in de godgeleerd heid de Weleerw. heer C. A. Oomen, te Ginneken, Priester van het bisdom van Breda. AB.ROND. RECHTB TE HAARLEM. Terechtzitting van 28 Juli 1885. 1. A C. zonder vaste woonplaats (gedet.) bedelarij 15 dagen gev. straf c. e. met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 2. C G. zonder woonplaats (gedet.) feit en straf als voren. 3. J W. te Amsterdam, (gedet.) feit- als voren, een maand gev. straf c. e. 4. A C G. zonder woonplaats, landloopsrij, 3 maanden cell. gev. straf c. e. 5. W S. te Zaandam, boon fl. boete of een dag subs, gev. straf c. e. met vrijspraak van bet meerdere. 6. J S Jz. te Volendam, openbare dronkenschap 2e herh. bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. 7. W S. te IJmuiden, moedw. misb. f 5. boete of een dag subs. geV. straf c. e. 8. H K. te Zaandam, moedw. mish. 15 dagen cell. gev. f 8. boete of een dag subs cell. gev. straf c. e. 9. E D. b/v. P B. te Koog aan de Zaan, opz. verbr: van afslui ting f5 boete of 3 dagen subs. gev. straf e. e. 10. J W L. te Haarlem, (gedet.) diefstal in dienstbaarheid, twee maanden cell. gev. straf c. e. 11. E v. E. te Amsterdam, eenv. diefstal 15 dagen cell. gev. straf c. e. 12. H van W. te Haarlemmermeer, eenv. diefstal, eene maand cell, gev. straf c. e. 13. C L S. te Haarlem, eenv. diefstal en rebellie, 2 maanden cell gev. straf c. e. 14. J G de V. te Driebergen, diefstal, 183 dagen cell* gev, straf c. e. Ondertrouwd: II Swaanswijk en R A Franse; A Dijkstra en G v. Dalen; J Leemans en E Weill; N F Auslijn en G Karstens; H W Quint en M Val lend ank; H v. Oorschot en T G Horn; W v. Daalen en A Hoff; J G Hagedoorn en M E Sonne- nemans; C Steenken en C M Kollaard; N J Ter poorten en C Scholte. Getrouwd: A Knijf en F H v. Es; RW Brakel en A M Vos Van Zon; S H Kamphuis en H M de Graal; J H Weijerman en C E Auslijn; J Coster en J E Schuchardt; P v. d. Patten en L Rijbroek. Bevallen: J H Audrée ger. Walter d. M Sprokke- lenberg geb. Broekmeijer d. H A C v. Bijlevelt geb. Falkeraa z. JA Traksel geb. Piers d. G Kuiper geb. Heemskerk z. J C Hunting geb Swart d. P v. Wienen geb. Knapen z. J Holkenberg geb. v. Wes terhoven z. A Schraders geb. Anssijn z. J Boeree geb. Vogelwede d. - J Germans geb. v. Brinkom z. J J Heijt geb. Lindeblad z. M J v. Olphen geb. Cattel d. C Toeset geb. Kruijer d. J M Snoek en Homburg z. A v. d. Ploeg geb. Smit z. M E Akersloot geb. Edelhauser d. M J Creemers geb. B reuring z. E A Ego geb. Dollekamp z. D Klein g eb. Asma z. M E v. d. Klugt geb. Stiphout d. J M J Leveld geb. Peters z. J Kuiper geb. Slootjes z H G Meijer geb. Wijhe z. A v. Cittert geb. Wijkhuizen d. AC Steffens geb. Scboos d. W v. Niel geb. Miesijrus z. A G Jonker geb. v. Aalst z. M Balk geb. Mooser z. Cv. Eijk geij. v. Bruggen z. S M v. Wunnik geij. Kaszen z. G P v. Olden- mark geb. v. d. Aa z. E M v. d. Putte geb. v. Ha- melsveld d. L t. Opzeeland en Vooges d. B Kluit geb. v. d. Blink d. A M J Roling geb. Siewe z. Overleden: A Merks 47 j. Esschilderstraat; P Antonisse 2 j. z. Klaverstraat; C P J Dreijer 3 mn. d. Kraaienh. gracht; C Drooglesver Fortuin 15 mn. d. Ripperdapark; AM Kuijten 22 j. echtg. v. J v. Zeist Zuid Polderstraat; F L Nix 6 mn. d. Kamper laan; MM Dufais 3 j. d. Brouwersvaart; J v. Duij 72 j. L Heerenstraet; HM Vermeijs 1 mn. z. L Heerenvest; P De Gelder 22 mn. z. Oranjestraat, J W v. Ellinckhuijzen 21 mn. z. Koningstraat. Vier en twintigste muziekuitvoering in den Hout, op Woensdag 29 Juli, des avonds van half 8 tot 10 uur, van bet stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie yan den heer M. II. Mullerkapelmeester. Programma: 1. Defileer-marsch, M. H. Muller. 2. Concert-ouv, No. 2. Kalliwoda. 3. Wals, Strauss. 4. Musicaiische Noten-ernte aus E ubreo, Appollini. 5. Fant. Bouchard d'Avesnes, Miry. 6. Ouv. l'ltalienne enAlgers, Rossini. 7. Grand air varié. (Tuba-bariton) Solo. 8. Souvenir d'opera's de Verdi. Eeu der oudste en vermaardste heiligdommen van Maria, staat in het ruim 8000 zielen tellende Einsiedeln, gelegen midden in bet aan natuurschoon zoo rijke Zwit serland. Sedert meer dan duizend jaren wordt daar de H Maagd en Moeder Gods vereerd; zij wordt daar jaarlijks door honderdduizenden pelgrims uit Zwitserland, Italië, Frankrijk en Duitschland bezocht. Binnenkort zal ook uit België en Nederland eene bedevaart daarheen vertrekken, om hu)de te brengen aan de Moedermaagd en hare machtige voorspraak in te roepen. Men vertrekt Zondag 23 Augustus te 7 uur nam. uit Brussel (uit Roosendaal 3.10 nam.) per extra-trein tot Zurich, om den volgenden dag omstreeks 4 uur nam te Einsiedeln aan te komen. De terugreis geschiedt per gewone treinen, met recht om zich op de voornaamste tusschenstations bvb, te Bazel, Straatsburg, Metz, Luxemburg enz. op te houden. De pelgrims kunnen afzonderlijk of bij groepen terugkeeren naar verkiezing; zij, die de terugreis maken met bet Comité, vertrekken uit Einsiedeln Woensdag 26 Augustus, bezoeken (naar verkiezing) per taudspoorweg den Rigi- berg, het Vierwoudstedenmeer, Luzern enz. enz. en komen Vrijdag 28 Aug. te 7.40 's avonds terug te Namen, zoodat zij gemakkelijk des Zaterdags te buis kunnen zijn. De prijs voor de geheele reis, heen en terug, bedraagt van Amsterdam le kl. f50.20: 2e kl. f40.75: 3e kl. f27.35; van Antwerpen le kl. f42.—; 2e kl. f 3170; 3e kl. f23 55; van Brussel le kl f 40.35; 2e kl. f 30.25 3e kl. f22.10. De plaatsbewijzen zijn geldig van de Nederlandscbe stations tot Brussel gedurende 18 dagen, en van Brussel gedurende 15 dagen. Het Comité belast zich met de zorg voor goede hotels in alle plaatsen waar overnacht wordt, voor de pelgrims die dit verkiezen (le klas ongeveer f 4. daags, 2e klas f2.50 a 3. Diegenen, welke verdere inlichtingen omtrent dezen pel grimstocht verlangen, of wenschen daaraan deel te nemen, kunnen zich aanmelden bij den Zeereerw. beer A. SCHELLEKENS, Pastoor te Prinsland bij Roosendaal, bij wien ook programma's der bedevaart voorbanden zijn N.B. Men wordt verzocht zich spoedig en uiterlijk vóór 10 Augustus aan te melden. Sedert eenige jaren worden in het missiehuis te Steyl (op een kwartier uur afstands van het station Tegelen, tusschen Venloo en Roermond gelegen) voor Duitschers retraites gehouden. Alhoewel er aanvankelijk slechts 23 personen aan deelnamen, nam hun getal van lieverlede dermate toe, dat met Paschen j.l. niet minder dan 82, met Pinksteren zelfs 150, in het geheel dit jaar reeds meer dan 400 personen daaraan deelnamen. Deze tal rijke opkomst geeft blijk van den godsdienstzin onzer Duitsche naburen. Voor Nederlanders deeken) zal, zooals ten vorige jare, op het feest van O. L. V. Hemelvaart, in de Nederlandsche taal, eene retraite worden gehouden van Vrijdag den 14en Aug., 's namiddags te 4 uur, tot Maandag den 17en Aug. Het missiehuis heeft eene schoone ligging op den rechteroever der Maas, terwijl voor den vrijen tijd een uitgestrekte tuin met sierlijke wandeldreven den deelnemers ter beschikking staat. Aanmeldingen gelieve men te zenden: Aan het missie huis te Steyl, (bij Venloo.) Wat is dan wel eene retraite? Eene retraite is eene in afzondering doorgebrachte geestelijke oefening. Daarbij behoeft men echter noch te vasten, noch zich andere boetedoeningen op te leggen. Het doel eener retraite is iedereen gelegenheid te geven, om eene goede biecht af te leggen, waartoe passende predikatiën, meditatiën, geeste lijke lezing, alles behoorlijk met vrijen tijd afgewisseld, uitmuntend voorbereiden. Dit is de beste voorbereiding tot de groote reis, die we allen eens moeten aanvaarden, doch waarvan wij niet weten wanneer, waar en hoe 1 - De deelnemers vinden in het Miaiiehnis zelf kost en logies, waarvoor zij slechts eene uiterst gering» vergoe ding behoeven te betalen. MARKTBERICHTEN'. HAARLEM, 27 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 7,90 a witte f 7.90 a f-,— rogge f a f Haver f -.— a f gerst f f4,7 5 a 4.80; duivenboonen f-,—a paardenboonen f a -bruine boonen f a f Gr. erwten f a AMSTERDAM, 27 Juli. Ter veemarkt waren angevoerd 420 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.75. dito 2de qual. f 0.60 dito 3de qualiteit f 0,58 per kilo; melk- eo kalfkoeien 100 a 240, graskalv. f a 46 nuchtere kalveren f 7 13, schapen en lammeren - a - vette varkens 38 a 44 c.; beiden per kilo.—biggen f 5 paarden f a ROTTERDAM, 28 Juli. Op de veemarkt waren gisteren »-i heden aangevoerd: 1 paard, 1547 runderen, 226 vette- en graskalveren, 33 nuchtere kalveren 1211 scha pen of lammeren, 475 varkens, 117 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 78 c. 2de qual. 65 cr., 3de qual. 46 c.; kalveren 1ste qual. 88 e. 2de qual. 68 c., schapen 86 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 54 en 50 c. per kilo. De prijzen .der botei waren heden als volgt lste f 50 2 qualit. (46 3de qual. f 42. ALKMAAR, 25 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede pxijzeu volgt: 6 koeienyjl70 a 220 18 nuchtere kalveren /12 a 23,— vette kalveren a43 schapen 14 a 23 varkens fper kilo, 43 mi- gere dito 12 a 18,—, 2 bokken 8 a 10 5 pa-rden 85 a 295 lammeren f - a 26 Juli. Ter veemarkt werden verkocht 6 koeien van f180 a 220, 331 kalveren van f 25 a 96 18 nuchtere dito van f 14 a 22, 295iehapen f 25a 30,68 varkens 42 a 52 c. 27 magere 18 a 13 c. per kilo. LEIDEN, 25 Juli. Aan de markt vanheden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter- -,a zomer- f -,a f -„ heet. 3 rogge winter- a zomer- a -,— 6 heet. gerst zomer- a chevalier -,a 9 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per vatlste qual 50.— a 56.—, 2de qual. f 42.— a48. SCHIEDAM, 28 Juli. Moutwijn per Ned. vat f 9,50 Jenever f15,Aiusterd. proef (16,25 Spoeling f 1,— dito commissie f 1,30. HOORN, 25 Juli. Op de weckmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet tarwe f 8,50 a 8'heet. rogge f -,heet. gerst 5.4.75 heet. haver f 5,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine 8,a 750. gele f f hes paardeboonen f -,aheet. erwten f a heet.groene f -.12 a heet. grauwe 1575 all,75 heet. witte/" heet. aardappelen f a manden appelen ƒ- a -alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt:paarden van f 90 tot 150 venlens f a koeien van ftot kal veren van 12 tot 22, schapen van 16tot 24,— lammeren van10 tot 15,varkens van a zeugen a biggen van 6a 9, LONDEN27 Juli. 'Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 5/2 Schapen en Lammeren 4/- a 5/8, Kalveren 3/- a 4/9 Zwijnen 3/8 4/4. PLTRMEREND, 28 Juli. Kaas: aangevoerd 445stapels prijs der kleinekaas f30,middelbare ƒ16.boter. HAARLEMMERMEER, 25 Juli. Op de heden ge houden paardenmarkt aldaar, voorafgaande aan de Haar- lemsche paardenmarkt vea 27 dezer, waren aangevoerd 130 paarden en 30 hitten. Er waren veel buitenlandsche kooplieden aanwezig, en werd reeds bij het begin der mark het fijnste opgekocht tot p. m. f600. Er was veel handel. LONDEN, 20 Juli. Boter. Handel niet vlug; piijzen in één doen fijnste zuivere frissche soorten met affaires onvoldoende kwaliteiten lusteloos. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 24 Juli 1885. Prijzen der onderstaande effecten genoteer pLfc. ee koers Nederland. Oerlif. Werk. Sohuld 2' 3 4 6 5 5 5 5 Hongarije. Obi. Leaning 1867 Goudleening Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860-64 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) silver (Jan.—Juli) Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Bualnnd. bij Hope Comp. Oude Ruaseu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetueele) 4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Leeniug 18764 N.-Amerika. Obl, Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligation4s, Peru. Leening 1870. 6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. Al. tot Eipl. St. Spw. Aaud. s Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Italië. Zuid-Hal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltische Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Kursk Chark. Obl. ƒ1000., 5 Morsobansk Sysran Aand.. 5 Riasckk Wiasma 5 Humenle, Aandeelen Spwdi» Amerika. Chicago N. W. Gert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand v Illinois Gert. Aand Miss Kaneas 'Texas Obl. Cert.. 7 67-/s 82' 99 >/s 887« 66'/, 67'/, 4»w/«. 100'/, 82 96'/, 477. 55 65 V>. 1097, 17*/. «V. 617l» U6»/, 140 104»/, 677, 141 89 14 «u/l. :i63/, o4'7,t 91 937, 547, 53 128'/, 147.. 1277, 108'/, 104'/, 101'/, 98 997.. 1037, 113'/, 1357, 128 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Orediet.. Belgie. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staat.l. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Gildkoeri prolongatie 2'/, pet. LAATSTE BERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3