Voor geest en hart. Eigenbelang. Allerlei. Schoolnieuws. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 12 Aug. Zondag jl. zjjn alleen uit Amsterdam ruim 6000 personen door de Holl. Spoorweg-Maatschappjj alhier aangevoerd. premie-leenin gen. den schatten verdiend door de uitvinders of nl~ thans door de eigenaars der patenten. De sty- lographische pen levert thans een inkomen van f 240,000 aan de eigenaars op. Een ander soort pen, om in verschillende kleuren te schaduwen, verschaft eveneens f 240,000 per jaar. De uit vinder van de gegomde omslagen voor conranten is mede een rijk man. Plet stukje radeergom aan het boveneind der pollooden, levert den eigeDaar van het patentrecht een onafhankelijk bestaan op. Bij het instorten van het riool te Versailles werden slechts vier mannen bedol ven. Twee daarvan zijn gedood; de beidt- anderen werden gewond, en spoedig bevrijd. Gedurende de krijgsoefeningen heeft een betreurenswaardig ongeval in het kamp van Chalons plaats gehad. Een wacht meester der artillerie, Lemoult genaamd, nam met al te groote haast een lont uit een koffer, waarin zich vele springbussen bevonden. Een vuurpijl schoot in brand, terwijl hij hem in handen had. Hij smeet hem zonder nadenken in het koffer. Een verschrikkelijke ontploffing volgde. Van de tien soldaten, die zich in de nabijheid bevonden, werden er zeven getroffen. Een werd op slag gedood; drie anderen zijn doodelijk gekwetst. Een der gewonden is reeds in het gasthuis orerleden. De oogarts dr. Herm. Cohn te Breslau heeft aldaar in 1869 bij onderzoek der oogen van 73 horlogemakers bevonden, dat ge middeld slechts 5 pCt. hunner kortzichtig waren. Men neemt algemeen aan, dat de arbeid met een loupe de horlogemakers tegen inspanning der accomodatie en tegen myopie beveiligt. On langs had te Ereiburg een oogenonderzoek plaats bij 50 horlogemakers der fabriek van Becker, die volstrekt geen loupe bezigden en reeds vele jaren de fijne deelen der horloges bearbeidden. Onder al die personen vond dr. Cohn slechts twee kortzichtigen en ook bij dezen nam hij, bij zeer goede scherpte van het gezichtsvermo gen, slechts den zwaksten graad van kortzich tigheid (o,5 en 0,75) waar. Op groid dezer waarnemingen hield dr. Cohn zich gerechtigd tot de uitspraak, dat het horlogemaken voor de oogen geen schadelijk beroep is. Ouder studen ten had dr. Cohn 55 pCt., onder letterzetters 51 pCt. en onder lithografen 37 pCt. kortzichtigen bevonden. Het schijnt alzoo dat het lezen, schrij- en teekenen voor de oogen schadelijker is, dan wanneer men fijne vaststaande voorwerpen van nabij voortdurend beziet. Sedert de opening dertentoon- stelling te Antwerpen, ziju reeds meer dan 400 processen-verbaal wegens diefstallen op 't expo sitie-terrein opgemaakt. Hoe in Amerika zelfs de bijen bedrogen worden. Naar het schijnt, laat men in Noord -Amerika met het meest gewenschte gevolg de bijen honing bereiden uit glucos of andere suikerhoudende stoffen ad libitum, en heeft men daardoor het voordeel, deze nijvere suikermakers onafhankelijk te maken van plaats en tijd. In de nabijheid der korven plaatst men den voor raad van het voedsel, en nu gebeurt daar wat te Parijs geschiedt, waar in de nabijheid van de suikerfabrieken de bijenteelt op groote schaal wordt gedreven, ook ten nadeele van die fabrieken. Rechtmatige vrees voor de cho lera doet den Londeuschen Metropolitan Board of Works een navolgenswaardig voorbeeld geven. Dagelijks worden de Londensche riolen doorge spoeld met 12,000 ton zwavelzuur en 40,000 ton overmangaanzure soda in oplossing. Deze maat regel kost wel is waar tusschen de drieduizend en vierduizend p.s. 's weeks, doch geen geld zal door de burgerij nuttiger besteed worden geacht. Een Eransch journalist maakt op het oogenblik in Zwitserland een reisje in een vaartuig dat van „papier-maché" vervaar digd is. Nadat hij al de meren van Zwitserland bevaren had, kwam hij jongstleden Vrijdag te Constanz aan, ten einde met de schoone Bodeusee kennis te maken. Het fraaie scheepje beweegt zich zeer vlug over het water, zoodat de eigenaar er van dagelijks uitgestrekte toeren kan makenhet is keurig ingericht en bevat alles wat een toe rist kan noodig hebben. De reiziger is van plan er den Rijn mede af te zakken en over de Noordzee en het Engelsche kanaal naar Parijs terug te keeren. Te Sheepshed, een dorp in Lei- cestershite,vierde onlangs een hoogbejaard echtpaar, Wortley genaamd, zijn diamanten bruiloft. Het paar werd in Juli 1815 in de parochiekerk van Sheepshed getrouwd. Berlijn heeft zijn drommedaris- rennen gehad. Zondag 26 Juli 11. stortten in de Eröffuuugsrennen, 1200 meter, twee kameelen en twee harddravers, waarbij een kameel won in twee min. 14 sec., terwijl de bruine merrie Alice derde aankwam in 3 min. 2 sec. In een daaropvolgende ren van één Eegelsche mijl passeerde de hengst Vampyr eerst den eindpaal in 2 min. 47 sec., doch kon na een hevigen strijd den kameel slechts met een halve wagenlengte slaan. Een geneesheer te Barcelona is dezer dagen, zoo verhaalt de Fransche Medicate het slachtoffer geworden van een domme en er gerlijke wraakneming der nabestaanden van een gestorven cholera-lijder. Dezen vielen verwoed ain op den armen dokter, toen hij in het huis van den overledene kwam, beschuldigden hem van zijn patiënt vermoord te hebben, en dwongen hem met geweld al de in het vertrek aanwezige geneesmiddelen, dranken, zalven, enz. te slikken De ongelukkige man overleed na verloop van twintig minuten en twee dagen daarna stierf ook zijn oude vader, van smart over het verlies van zijn zoon. De Amsterdammer deelt een curieus en gelukkig zeldzaam geval mede van een wegens diefstal ontslagen conducteur van de Rijnspoor wegmaatschappij, die sinds October 1883 to vergeefs door de Amsterdamsche politie om dien diefstal gezocht werd, maar nu dezer dagen bleek tot dit corps zelf te behooren. Sedert December 1883 was hij te Amst. agent van politie. Als een zeldzaamheid meldt men ons, dat de levering van jarige witte tarwe voor de ganiizoensbakkerij te Deventer, is aangenomen voor den geringen prijs van f7 het mud van 77 kilo. Twee zusters van den Britschen Consul te Constantinopel hebben zich dezer da gen, bij den brand van het Consulaatsgebouw, door haar moedig gedrag onderscheiden. De bei de dames waren gered, toen zij vernamen dat een oude dienstbode nog in het brandende huis was. Zij snelden onmiddellijk weder naar binnen en redden de arme vrouw van een wissen dood. Een oogenblik later stortte het gebouw ineen. Do beide zusters hebben vrij ernstige brandwon den bekomen; een harer loopt gevaar van blind te worden. Te Scheveningen kocht iemand dezer dagen in een boekwinkel een blauwen postzegel. Hij moest natuurlijk 5 cents beta len (winst werd niet eens berekend). De man kwam daartegen in verzet eu vond het //een schande, dat mer. in een zoo lam dorp net zooveel voor zoo'n ding moest betalen als in de grootste stad"! Historisch Te Londen zal eerlang een 14 daagsch blad, getiteld Linguist, in vijf talen Engelsch, Fransch, Spaausch, Italiaansch en Duitsch, het licht zien. Als een bewijs van de barbaarse h- heid van het Belgisch militair strafwetboek, meldt het Fondsenblad, dat de krijgsraad te Gent een man, gehuwd en huisvader, tot twee jaar correc tie veroordeelde, omdat hij verzuimd had zich op de revue te komen aangeven. Die man, sedert verscheiden jaren met onbepaald verlof, dacht dat hij zich niet meer behoefde te vertoonen. Een ander soldaat in actieven dienst kreeg een jaar van dezelfde straf, omdat hij zijn vest, dat dertig centen waard was, verkocht had!! Uil het Markgraflerland in Ba den wordt volgens de Ldb.-Ct. geschreven, dat als des hemels zegen zoo gunstig blijft als tot heden, men zal kunnen beweren, dat de herfst van 1885 de gezegendste wezen zal van alle herfsten die de 19e eeuw opleverde. Nog nooit zag men talrijker druiven, van ongewone grootte en kracht. //Das Herz lacht Jedem im Leibe der diese Fiille sieht," zegt de berichtgever. Waar te scherp gewogen en met te schrale maat gemeten wordt, daar bedriegt in haligheid de wijsheid eu valt op den duur het grootste nadeel niet den kooper, maar den verkooper te beurt. Een der nuttigste vindingen is klein geld"; bestond dit niet, wat zoude er dan van de weldadigheid terechtkomen? De beste opmerker en de diepste den ker, is tevens de zacht ste rechter. «Blaffende honden bijten niet!» ik geef het u gewonnen, mits gij mij toestemt, dat zij ons gehoor op een vreeselijke wijze kunnen beleedigen. Winst, behaald ten koste van onzen goeden naam, is niets dan verlies. Het eigenbelang speelt veel grooter rol op het tooneel van het maatschappelijk le ven, dan men oppervlakkig wel zou deu ken. 't Ts jammer, dat men zoo iets moet zeggen; maar de ondervinding leert, dat het waarmerk der belangeloosheid maar al te dikwijls op het goud der gedienstigheid ontbreekt. De zorgvolle vader. Vrouw. Gij zit den ganschen dag in de herberg en bekommert u niet om uwe familie. M*n. Denk je dan, dat ik thuis dat beetja zuurstof mijn armen kinderen zal wegademen? Verzachtende omstandigheid. Beschuldig de. Mijnheer de rechter, behandel mij genadig, als 't u belieft. Ik kom immers toch weer sj oe- dig terug. Probatum est. A. Maar, beste vriend, hoe kom je er toe zoo hoog te gaan wonen? Vier trappen te klimmen is niet ieders werk. B. Daartoe heb ik een goed motief. Toen ik vroeger gelijk vloers woonde, kwam mijne schoonmoeder ons el- ken dag bezoeken. Vier steile trappen te klim men is haar toch wat al te erg. Vleiend. Componist. Welnu, Mejuffrouw, hoe heeft u gisteren mijn D moll Concert bevallen? Dame. O, uitmuntend. Vooral het adagio is schoon; men kan daarbij zoo goed aan iets anders den ken. Logica. A, Waarom loop je weg? Ben je bang voor een haas? B. Neen, voor een haas ben ik niet bang, maar waar zich een haas bevindt, daar is ook een jager in de nabijheid en denk je dan, dat ik mij zal laten doodschieten? De eenige voorwaarde. Dokter. Wil ik u pillen of poeders voorschrijven? Patient. Dat is mij volmaakt onverschillig, schrijf alles voor, wat ge wilt, dokter, als ik er maar een glas bier bij mag drinken. Laconisme. Een student, die reeds twee maal aan zijn vader oin geld had geschreven, doch geen antwoord opzijn verzoek ontving, vro g ten slotte largs telegraphischen weg: „Waar blijft het geld?// Onmiddellijk ontving hij een draad- bericht van den volgenden inhoud: „Het geld blijft hier." Vrijdag had op het R. K. Gymnasium te Katwijk de jaarüjksche prijsuitdeeling plaats. Wat dit feest voor de velen, die het bijwoonden, dit jaar zeer aantrekkelijk maakte, was de tegenwoordigheid van den Internuntius Mgr. Spolverini en van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. Bottemanne, die bereidwillig op zich hadden genomen, den leerlingen de prijzen te overhandigen. Na de prijiuit- deeling hield de Internuntius een toespraak tot de leerlingen en de ouders, in antwoord op eene welsprekende rede, door een der studenten tot de beide Prelaten gericht. Bizoudere vermelding verdieDt wel, dat dit jaar 4 leerlingen der inrichting met gunstig gevolg het Staats- admissie-examen voor de hoogeschool hebben afgelegd. Maandag-morgen te ruim 10 ureu is aan het station alhier d) spoortrein, komende van IJmuiden, tegen den Zaud- voortscheu trein gereden, die mede in be weging was. Verschillende wagens van laatstgenoemden trein zijn daarbij op eu tegen elkander geschoven en beschadigd. Eenige passagiers, men zegt van acht, hebben door den schok kwetsuren bekomeu, maar niet gevaarlijk. Bij onderzoek is ge bleken, dat het ongeluk is outstaau door het breken vau eeu remschroef vau den treiu van IJmuiden, waardoor de botsiug niet kon worden voorkomen. BURG-, STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: W H Lemkes en C M E Zoons; H F A Damen en M B G A v. Hees; P Spoor en S Koster; Cv. Maris en S C Geukers; T v. Nieuw- land eu A C Janse. Getrouwd.- M v. it. Tang en il I v. d. Berg. H Zwaanswijk eu R A Franse. A J W v. Doorniuck en J P C G Baronesse Van Reede tot ter As. A Dijkstra en G v. Dalen. N F Anslijn en G Karstens. H W Quint en M Vallendnuk. H. v. Oorschot en T C Horn.— W v. Daalen en A Hoff. 1 C Steenken en C M Kol- laard. N J Terpoorten en C Schoite. Bevallen: S C Kiabou geb. Smink d. S C 1. 1. Laan geb. Boeré d. A Kopjes Nieman geb. Schuurman d. H v. As geb. v. Niekerk d. - M Kooij geb. Sprengers z. A E v. Beek geb. Kogenbop z. J C Leij geb. 't Hart d. M M J v. Veen geb. Schee- lings z. 1 G R Lniting geb. Gosewebr d. A Bnrgering geb. Hnijge z. G Dering geb. v. d. Wateren z. A C v. Gbert geb. v. d. Brule z. M Huste geb. v. Ake z. A Luiten geb. t. Dijk z. M A v. Gasteren geb. Silvester d. E Logmans geb. de Brave d. M v. Franken geb. Beumink d. DC Spoelder geb. Boon z. G 'ieunisse geb. v. Brake! z. K C W Zonneveld geb Verzijlbergb z. E G de Graaf geb. Reijnders d. M Tiemens geb. Mulder z. A W v. d. Mije geb. La baar z. M H v. Looij geb. v. Beek d. M Roose geb. Outhof d. M Plas geb. Ruiterberg d. D Weijers geb. Storm d. A Tesselaar geb. Bakker d. A M Bastiaans geb. Vermeulen z. P v. Raaphorst geb. v. d. Hulst d. C M Donnee geb. Bloem z. T Cv. Vliet ge'o. Dikkeboom d. A Hospes geb. v. Koningsbrug- gen d. Overleden: W G T Mann 72 j. Gr. Houtstraat. J Boeree 38 j. Glasblazerstraat. P M G Verheul 8 mn. z. Ged. Oudegr. J M Voetelink 10 mn, d. Oranjeb. laan Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van A Divendal Hagestraat. NP Blesgraaf 42 j. Donkere Spaarne. Eeu als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van G Bleij, Schip Spaarne. M E v. Halen 12 mn. Drappenierstraat. J P Eijkman 32 j. Parklaan. CM Hubbers 6 dg. d.Turfmarkt. Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van P Kaptijn Patientiestraat. L Knoop 64 j. wed. G R A Wuste Florapark. Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J Scherpenhuijsen Lange Raamstraat. Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van W J Kroese Ged. Voldersgracht. Zeven en twintigste muziekuitvoering in den Hout op Woensdag 12 Aug. des avonds van half 8 tot 10 uur,van het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. Muller, kapelmeester. Programma: 1. Mareeh, Trenleler. 2. Ouv. solennelle, V. d. Biest. 3. Laura-wals, Millöcker. 4. Fant.-Polonaise, Baudonck. 5. Fant. Romeo et Juliette, Gounod. 6. Ouv. Les diamants de la Couronne, Auber. 7. Paraphrase ii. d. Loreley, Nesvadba. 1. Lieblingsklange a. d. Reiche der Töne, Clarens. Finale. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een granaten oolknop. Eenige porteraonnaie's met en zonder geld. Een parapiuie. Twee broches. Een duimstok. Een oorknop. Een handwagen. Een vrouvren-mnts. Een tooneelkijker. Een knipmes. Een Rozenkrans. Een pendule- sleutel. Éenige losse sleutals. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Eene portefeuille met visitekaartjes. Een paar glacé handschoenen. Een parapiuie. Een rol muziek-papier. Terug te bekomen bij den heer J. Bakker, Brouwerstr. No. 55: een gouden medaillon; bij den heer Van Liemt Verwulft: ten gouden halsketting; bij den heer H. Rein- hardt, Kleine Houtstraat, No. 21: een Postduif gemerkt „Nederlandsche Oorlogsbode". MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 10 Aug. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen,496 vette kalverenlste qual -, 552de qual. 0,63 per kilo, graskalf/ a 50 nuchtere kalveren, 8 a 17, schapen en lammeren a - vette varkens 45 a 38 c. per kilo. ROTTERDAM, 11 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: L paard, 1361 runderen, 206 vette- en graskalveren, 10 nuchtere kalveren 1459 scha pen of lammeren, 415 varkens111 biggenbokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 76 c. 2de qual. 65 er., 3de qual. 46 c.; kalveren lste qual. 86 es 2de qual. 66 c., schapen 70 e., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 54 en 50 c. per kilo. De prijzen ,der botei waren heden als volgt lste f 48 2 qualit. f44 3de qual. f 40. ALKMAAR, 8 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 7 koeien 160 a 180 14 nuchtere kalveren /12 a 25,— vette kalveren a 26 schapen 14 a/ 21varkens f per kilo, 47 ma gere dito 14 a 24,7 bokken j 4 a 9 4 paarden 105 a 195 lammeren f - a 10 Aug. Ter veemarkt werden veikocht 1 koeien van a 230, 312 kalveren van f 30 al06 9 nuchtere dito vau f 15 a 24, 431schapen f 25a 30,lOOvarken» 42 a 53 c.35 magere 18 a 13 c. per kiio. LEIDEN, 8 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: -heet. tarwe winter- f -,a-,zomer- f -„ heet. rogge winter- f -,— a zomer- -,— a -,— 8 heet. gerat zomer- -.— a -.chevalier -,a -.7 heet. haver, zware- f -,— a De prijs der boter was heden per 7, vatlste qual. 52.— a 58.—, 2de qual. f 44.— a50. SCHIEDAM, 11 Aug. Moutwijn per Ned. vat f 9,50 Jenever f 15,Arusterd. proef f 16,25 Spoeling f 1,20 dito commissie f 1,60. HOORN, 8 Aug. Op de weekmark van heden wareD de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 8,75 a 8,- heet. rogge f-,heet. gerst 4.5.25 heet. haver f mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f agele f f hts paardeboonen f -,aheet. erwten heet. groene f -.11 a -,heet. grauwe fa— heet. witte f -,— heet. aardappelen f a manden appelen a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f tot veulens f a koeien van ftot kal veren van 12 tot 20, schapen van 20tot 26,— lammeren van f 9 tot 15,— varkens van a zeugen a biggen van 4a 9, LONDEN 10 Ang.Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2200, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 190 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- 5/2 Schapen en Lammeren 4/ a 5/8, Kalveren 3/8 a 4/6 Zwijnen 3/4 4/-. PLTRMEREND.il Aug. Kaas: aangevoerd 398»tapel« prijs der kleine kaas .'29,middelbare J 19.50. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 11 Augustus 1885. Prijzen der ouderstaande effecten v yeuoteer pL/t. koeri Nederland. Gerlif. Work. Schuld. 2> 68>/1( 82»/, Portugal. Rutland. Spanje. Turkije Hgypte. Hongarije. Obl. Leeuing 1867 Goudleeniug Italië. Obl. Pantel. Leen. 1860-64 Ooatenrljk. Obl. in papier (Mei—Nov.) silver (Jan.—Juli) Obl. buitenl. 1853-80 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 6# 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1' 18762 (Perpetueele) 4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Obl. Leoniug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' w w 1877 4 Columbia. Obiigatien4' Peru. Leeuing 18706 1872 5 Ooatenrljk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gesteinp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Bostel Wezel Obl4' 1878. 5 Italië. Zuid-Ilal. Spoorw. Obl8 Qualsuo. Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand..5 Kursk Ohark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschansk Syaran Aand.. 5 Riasckk Wiaima 5 Bumeule. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. J Nederland. Loten Amsterdam ƒ100. 3 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. t Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 18544 18606 1864 Rutland. V*®* 18665 Goldkoort prolongatie 2'/s pet. 102 100 88 V. 65"/,, 66,6/i. 42»/,. T00'/is 82»/,, 96=, 47»/, 54,1/4 65»/, 1097, 1227, 18»/, 87/, 7»/,. 118 139 104'/, 67'/, 141 89'/, 13»/, 57 116'/, 55'/, 907,. 937/,, 56»/, 55»/, 132 16»/, 180 108'/, 105 102 98»/, IOO1/4 102»/, 111»/, 135»/, 131 127 LAATSTE BERICHTEN. MADRID, 11 Augustus. Gisteren zijn er in Spanje 3724 cholera-gevallen aan gegeven, met 1386 sterfgevallen. De aan giften van verscheidene provinciën ont breken evenwel. Z. D. H. de Aartsbisschop van Se villa is aan de cholera gestorven. LONDEN, 11 Augustus. De Standard heeft uit Marseille bericht ontvangen, dat het Pharo-hospitaal aldaar voor cholera- lijders is geopend. De quarantaine, waar aan schepen uit Marseille elders worden onderworpen, doet in de stad veel afbreuk aan den handel. Ook wordt aan het ge noemde blad gemeld, dat er te Avignon twee cholera-gevallen ziju geconstateerd. Blijkens een bericht uit Belgrado aan de Standard is er eeu Servische afgevaar digde vermoord en heeft het Gouverne ment vier gewesten in staat van beleg verklaard. Aan de Times wordt uit Philadelphia gemeld, dat het Montezuma-hotel in Nieuw- Mexico is verbrand. Acht personen zjjn daarbij omgekomen. SIMLA, 11 Augustus. Vermoedelijk zal er een oefeuingskamp voor 5000 man worden aaugelegd te Lahore. De vers er king van het Britsch-Indische leger zal ongeveer 6000 man bedragen. Er worden ook plannen gemaakt tot eene reorgam- satie van het inlandsche leger,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3