MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. De nuttigste eeu meest eervolle weten schap voor eeue vrouw, is de kennis der huishouding. Teder mensch moet een beetje onge luk als zuurdeeg voor het leveu hebbeu, anders schiet hp te spoedig iu de hoogte, eveuals eene bloem, die een te vetteu grond eu te veel zouuescltiju heeft. Sommige vrienden* zijn als de sprinkhanen, die verder vliegen, als zij alles kaal hebben gegeten. Een beschaaafde toon maakt goede woorden beter eu doet kwade ongemerkt voorbijgaan. Wilskracht is als eeu scherpe bijl, waarmede men zich door het dikste woud van wederwaardigheden eeu weg kau banen. Luiheid en Rust. Luiheid en rust veroorzaken alle onheil iu de wereld. Aan het ijzer brengen zij roest, iu het hout den worm, in de klee deren den mot, in bet stilstaande water be derf, op den akker onkruid, in het huis gezin elleude, bij den mensch armoede, bij de armoede kwade gedachteu, met zijn na sleep van tijdelijk en eeuwig ongeluk. Allerlei. Kerknieuws. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 14 Aug. Drie jeugdige Arn- sterdamsche kuapen maakten zich hier gisteren schuldig aan diefstal van eeu kleedingstuk. Zij bevinden zich thans iu hechtenis. LI. Woensdag is door de politie al hier in beschonken toestand aaugekouden een korporaal der huzaren, in garnizoen te Amsterdam, die sedert eenige dagen van zijn korps werd vermist. In den afgeloopen nacht is door de politie alhier gearresteerd Jacob Vau der Meij, milicien bij het 3de Regiment Veld artillerie, die sedert 26 Januari 1884 vau zjju korps was gedeserteerd. Correspondentie. loov,, 77.. C. uit Kessel, die in 1884 tot eene maand eel veroordeeld was wegens verwonding en om zich daaraan te onttrekken naar Pruisen verhuisd was. Hij werd naar het huis van arrest te Roer- moud overgebracht. TeLazorn heeft zich'eenemaat- schappij gevormd om een spoorweg te leggen naar den top van den Pilatus. Deze borg welke zich in de onmiddellijke nabijheid dt-r genoemde stad verheft, verdient ten volle een bezoek om het prachtige panorama, dat men van daw op de Alpen en het Zwitsersch plateau heeft. Bij het station op den berg zal de maatschappij een hotel bouwen, waarvoor zij een monopolie van 80 jaren heeft gekregen. Zoo gewonnen, too geronnen. Te San Francisco stierf oulangs in do diepste armoede Johnny Skae, een man, die nu zeven jnren ge leden tienvoudig milliounair was. Skae kwam zeer jong naar California en werd voor telegrafist opgeleid. Hij werkte voor de „California Telegraph Company", toen de vier Bonauza-koningen Flood, O'Brien, Mackay en Fair de hulp bronnen cLr zilvermijnen van Virgiuie en Cali— fornië ontwikkelden. Mackay en Fair, die toezicht hielden op de operation in Virginia City, waren voortdurend in telegraphisch verkeer met Flood en O'Brien te San Francisco, en daar het zaak voor hen was, den werkelijken staat van zaken in de mijnen geheim te houden tot de speculatie tot rijpheid gekomen was, bedienden de vrienden zich van een geheim cijfer in hunne depêehes. Johnny Skae, die de depêches te Virginia City van den draad overnam, slaagde er in dat cijfer te ontcijferen, zoodat hij persoonlijk van elke be weging in de mijnen onderricht was en vau den op 't getouw gezetten grooten „slag" verscheiden dagen vroeger kennis droeg dan het algemeene pu bliek. Verrijkt met deze kennis, plaatste hij al het geld dat hij maar machtig kon worden, in aan- deelen van de twee zilvermijnen eu toeu nu de grootc dag was aangebroken eu men van de be weging een weinig bekomen was, bleek het dat Johnny in 't bezit was van een vermogen van 10 millioeu dollars. Maar de „krach" liet zich niet wachten. Johnny werd boekhouder in een hospitaal in het district Columbus. Daarmede was hij uit het openbaar boursleven verdwenen, tot nu ongeveer een jaar geleden een agent van politie te San Francisco hem in elleiidigen toe stand van de straat opuam. Naar eeti politiebu- reel overgebracht, bleek het, dat de man, die nu zeven jaar geleden zijn chique voor 10 mil lioeu dollars ondeiteekeueu kon, geen 2 dollars bezat om zich daarmee zijn voorloopige vrijlating te koopen. Het spreekwoord „klagers heb ben geen gebrek," schijnt door de Rotterdamsche kermis alweer bevestigd te worden: reeds den eersten dag schrijft de berichtgever van hel Dagblad was 't overal stampiol. Wij vreezeu echter, zegt het Dagblad, dat onze correspondent al is er zeker veel waars in zijne opmerking, toch vergat te bedeuken, dat er r.aast „cc qu'on voit" ook nog is „ce qu'ou ue voit pas". De oorlogskorvet Augusta, bemand met 238 man en gewapend met 10 stukken geschut, is iu deu uaclit van 1 op 2 Juni van het eiland Perim, in de Roode Zie, naar Albany (iu West Australië) opgestoomd, zonder dat er tot nog toe eenig bericht omtrent het schip is ontvangen. Volgens bekendmaking iu den oflfici- eelen Reichsanzeiger bestaat er waarschijnlijkheid, dat bet iu aanraking is gekomen met een cycloon die den 3 Juni uit Bombay iu de richting van Aden heeft gewoed, tn is het nog mogelijk, dat het schip daardoor uit zijn koers is geraakt en langs een omweg, bezuiden den zuidoost- passaat, zijue bestemming bereikt. Thanszijn te Amsterdam, behalve de valsche kwartjes, ook valsche dubbeltjes in omloop gebracht. Men buigt ze gsmakkelijk met de hand. De beeldenaar is redelijk, doch de keerzijde slecht afgewerkt. Gistere n-o chtend vond een boer te Loosduinen, ter hoogte van het derde zeehoofd een vierjarig knaapje in een wagenspoor bedol ven onder het zand. De man dacht aanvankelijk niet anders, dan dat het knaapje dood was, maar bemerkte weldra dat de jongen iu diepen slaap lag. De zandlaag had hem tegen de nachtkoude beschermd. Ontwaakt zijnde, vertelde het jongentje dat hij uil Scheveuingen gekomen in de duinen verdwaald geraakt was en er den nacht had doorgebracht. De medelijdende man nam het kiud mede naar huis, voorzag het vau eenig voedsel en bracht het vervolgens naar de politie om aan zijn ouders te worden teruggegeven. Eene firma te Amsterdam heeft haren honderdduizeodsten soldaten-ketel voor het Ministerie vau koloniën vervaardigd. Op den ketel staat iu witte letters het gedenkwaar dige feit vermeld. Reeds zeven jaren is aan deze firma de levering der ketels gegund. Albert Wolf verhaalt in le Figaro in zijn bekende superlatieve geestdrift, een aller aangenaamste ondervinding aau de Oostenrijksche douane. Op zijne reis met de Orient expres» naar Ischl, kou hij aan het douanekantoor op zijn gemak blijven zitten, iuplaats var. het gesleep met koffers, te midden van een ontsaglijke drukle, kwam de douane-beambte, die voor dat doei expres meereist, in zijn waggon vragen of mijnheer de reiziger iets te declareereD had. Hij had de sleutels van zijn koffers eenvoudig aan den chef van den trein af te geven, het onderzoek had plaats en een kwartier later, bij bel eerstvolgend station, kwam men hem zijne sleutels terug bren gen eu de quitantie voor de gedeclareerde ar tikelen* C est simple comme bonjourmaar 't is de vraag of alle reizigers met deze manier van inspectie ingenomen zullen zijn. Aan de hoogeschool te Halle promoveerde dezer dagen in de wijsbegeerte, de 47-jarige, wegens bijziendheid in 1880 ge- pension neerde Pruisische Majoor Von Duuker. Dat men te Mainz met verval- schers van levensmiddelen korte metten maakt, blijkt uit een bericht, van de rechtbank aldaar, welke Nathan en Raphaël Landauer wegens vervalsching van peper veroordeelde tot 14 dagen gevangenisstraf en eene boete van 600 Mark, benevens publicatie van het vonnis en verbeurd verklaring eeuer groote partij peper. De firma verzond bare vervalschte peper naar Beieren, Wurtemberg en Den Elzas als zuivere peper. Iu laalztgenoemd land werd ze door den ge- neeskui digen ambtenaar te Straatsburg onder zocht, waarna aanklacht en veroordeeling volgde. Te Lasvegas, Nieu w-M exico, brand- de Zaterdag het M mieze ma-hotel af. Daar het gebouw vau hout was, greep het vuur zoo fel om zich heen, dat acht der logeergasten geen tijd hadden om te outkomen. Zij kwamen iu do vlammen om. Onder de p e 1 g r i m g a n g e r s van Voor-Indië afkomstig, is op een der Engelsche transportschepen de Aziatische cholera uitgebro ken. Het schip is bij het eiiand Canaarau aan den ingaug der Rootle Zee, in quarantaine ge steld. Alle passagiers zijn ontscheept en de zieken afgezonderd. Enkele der lijders zijn jeeds in de quaiantaine-liospitalen aldaar overleden. Bartholomeus vauOmmeren, nota ris-klerk te Amst., die dezer dagen terecht stond als beschuldigd van hoon, smaad en laster je gens deu persoon des Konings, werd eergisteren bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te dier zake veroordeeld tot een celstraf van één jaar. De veroordeelde werd op de Prinsengracht door een 300 a 400-tal personen opgewacht. Er werd door sommigen, toen hij verscheen, een juich kreet eu, op de wijze van de Marseillaise, het socialisteulied aangeheven. Aan de D e-R uyterkade teAmster- dam heeft de politie twee knapen,uiet ouder dan 12 jaren smoordronken iu het gras vinden liggen. Een verschrikkelijk ongeluk is Zondag op tie oefenplaats van Fontainebleau voorgevallen. Vier soldaten vonden, op eene wan deling in het bosch een bom en niettegenstaande het uitdrukkelijk verbod om ze op te rapen, schroefden zij haar los. Het was een bom van groot kaliher. Zij ontplofte en den soldaat, die ze vasthield, werd letterlijk de buik open ge scheurd. Een tweede werd met twee gebroken beeuen opgenomen en stierf toen hij in het gast huis werd gebracht. Een derde werd met ge broken pols opgenomen en moest onmiddellijk geamputeerd worden. De lip van den vierde werd opengerukt en een zijuer tanden gebroken. Eergisteren, tegen 4 uren in den namiddag zijn zes agenten van den veiligheids dienst, met polilie-agenten versterkt, de besloten ruimte om de Parij-clie Beurs binnengedrongen en namen een twintigtal bookmakers iu hechtenis, die weddenschappen aangingen over wedrennen van Deauville. Hun lijsten en ontvangsten werden in beslag genomen. Volgens De Boterhandtl maaktDuitsch- land jaarlijks 162,400,000 Ned. pd. boter, ge heel voor eigen gebruik en Oostenrijk 89,300,000 pd., als voren. Nederland daarentegen voert van de 46,700,000 pil., die bet voortbrengt, 36,300,000 pd. uil. Gemiddeld produceeren Europa elk jaar 660,765,003 pd. eu de V. S. van N.-Amerika 375,550.000 tegen een cousumtie van resp. 169,215,000 en 355,250,000 pd. Op de Place St.-Lazare, te Marseil le, hebben eenige metselaars, bij het opbreken van deu vloer eener woning, gestuit op twee schoe nen, die met grove nestels toegeregen waren. De schoenen bleken aan de voeten van een lijk vast te zitten. Het lijk was in den vloer vastgemetseld. Een onderzoek leidde tot de aanhouding van ze keren Lorenzo Monyès, van Spaaiische afkomst, die vroeger aan den vloer gewerkt had. Een ho telhouder verklaart, dat er in Februari ji. tezij- nent een persoon is geweest, wiens signalement met dat van den aangehoudene overeenkomt. De ze liet hem een bankbiljet van (luizend franks zien, nadat hij eerst met een koopman, mede een Spanjaard, die eenige maanden geleden het be wuste huis bewoonde, was uit geweest. Sedert was die koopman spoorloos verdwenen. Eergistere n-a vond te halfzeven uur had een jongen, werkzaam aan de touwalagerij van den heer J. M. Van der Lelij te Maassluis, de onvoorzichtigheid met den onderarm te dicht bij een der kamraden te komen, waardoor dit lichaamsdeel gedeeltelijk ontvleesd eu een vinger verbrijzeld werd. Na voorloopige geneeskundige behaudeiing bracht men hem uaar de ouder lijke woning te Maasland. Duidelijk. Eenige heeren staan reeds gedu rende geruimen tijd voor het hok van den olifant in de diergaarde en verlustigen zich in de kun sten, die de oppasser het logge beest doet ma ken. Heer. Zeg eens, ik geloof dat die olifant alles in deu muil steekt, wat men er in werpt. Oppasser. Ja, mijnheer, behalve de fooien, die de heeren er in gooien; deze geeft hij mij. Dierenkwelling. A. Waarom toch zouden de honden van den dichter Rijmpot eiken dag zoo vreeselijk janken en huilen? B. Waarschijnlijk leest hij hen zijue gedichten voor. Slim. A. Hoeveel huishoudgeld geeft gij uwe vrouw? B. Zooveel zij hebben wil. A. En komt zij daarmee toe? Moderne vrouw. Hij. Ik verzocht u heden morgen mij op spiegel-eieren te onthalen; waar om hebt gij die niet gereed gemaakt? Zij. Beste man, ik heb daarvoor geen geschikten spiegel. Op nieuwjaarsdag. Koopman (tot zijn vriend, eveneens koopmau). Hebt gij uwe balans reeds opgemaakt? Waarvoor zou dat moeten dienen? Ik weet toch dat mijne zaken achteruit gaan, al heb ik dit niet op schrift staan. Geen bezwaar. „Dokter, mijn pols gaat zoo langzaam!" „Kom! bij heeft immers niets te verzuimen!" De pen der natuur. „Op dien man zijn gezicht" zei iemand eens in verrukking //heeft de natuur geschreven, dat hij een eerlijk man is!" „Wel mogelijk," was het kalme ant woord, „maar dan toch met eeu weêrgaasch slechte pen." Z. D. H. Mgr. P. Ley ten, Bisschop van Breda, heeft benoemd tot Pastoor te Nieuw-Vossemeer, den Zeereerw. heer C. Rombouts; tot len Kapelaan te Breda (O. L. Vrouw), den Weleerw. heer F. P. L. Flooren; tot 2eu Kapelaau aldaar, den Weleerw. heer F. G. H. M. Van Miert; tot Kapelaan te DoDgeu, den Weleerw. heer J. Stoop; tot Kapelaan te Beek, den Weleerw. heer J. J. M. F. Voets; tot Kapelaan te TJlvenhout ,den Weleerw. heer P. J. van Aert; tot Kapelaan te Eade, den Weleerw. heer A. Vissenberg; en tot Kapelaan te Gastel, den Wel eerw. heer A. Romer. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd de» Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaar# kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaies met en zonder geld. Twee gouden oorbellen. Een gouden ring. Een nikkel armbandje. Een bloedkralen armband met gouden slot. Twee parapluies. Eed omslagdoek. Een manchet. Een kous. Eeu pendule sleutel. Een hondenhalsband. Eeu kiuderschoentje. Eeu kinderboezelaar. Een teekening (bouwk. onderwerp). Eeu groentenmantje inhoudende een litermaat. Een haarvlecht. Een kiuderparasol. Een handwagen. Twee sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer J v. d. Berg, Lange Heerenvest No. 37: een gouden horloge met ketting. Bij den heer Eijkel, Omvalspoort: een gouden medaillon. Acht en twintigste muziekuitvoering iu den Hout op Zondag 16 Augustus des middags van 2 tot 4 uur, van het stedelijk muziekkorps vau Haarlem, ouder directit van den heer M. H. Mullerkapelmeester. Programma. 1. Marsch, 700 jarig bestaan van's Her- togeubosch, Ckr. Kriens. 2. Ouv. Martha, Flotow. 3. Wals. Faust. 4. Potp. Les dragons de Villars, Maillart. 5. Ouv, Festival, Leutner. 6. Peuserosa, Fant., Van denBoogaarde 7, Potp. Le petit Due, Lecocq. HAARLEM, 12 Aug.. Aan de veemarkt van heden waren de aauvoereu, veikoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 14, voor 1 100 a 19U 1 stier, verkoch voor f 60 a vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht - voor f a graskalvr verk. voor f a nuchtere kalveren, 21 verk. voor /8a 18, 8 schapen, verk. voor f 15 a 21 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht lOOstapelskaas, 13414, stuks, wegende 25336 kilo, hoog. ste prijs f 25,50 middelbare prijs per 50 kilo tot f a HOORN, 13 Aug. Ter waag gewogen 271 stapels kaa* wegende, 7602S kilo; hoogste prys per 50 kilo 30.— voor kleine ƒ26.voor commissie, voor mid delbare— GOUDA, 13 Aug. Op de kaasmarkt waren 114 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 19 a 23. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.30 1.15 derweiboterf .85 a 1 per kilo. Haudel zeer vlug dCHIBDAiM 13 Aug. Moutwijn, per ned. vat 9,50 Jenever f 15,—Amsterd.proef f 16,25 spoeling 11,40 dito commissie f 1,50. 76 magere varkeus/15 a 33,313 biggen f 5,al2.50 LONDEN, 13 Aug.Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 7000. Kalveren 220, Zwijnen Pryzon: Beste Runderen 4/- a 5/4 Schapen en Lammeren 4/- a 5/8, Kalveren 3/- a 4/5 Zwijnen 3/6 a 4/-. DELFT, 13 Aug. Op de weekmarkt van heden warea de prijzen vau het vee ais volgt: vette koeien le qual. f 235 a 282, dito 2de qual. 164 a 205, kalf koeieu, 1ste qual. 215 a f 240, dito 2de qual. 166 a J 190, vaarkoeien le qual. f 190 a 242, dito 2d# qual. 110 a 150, vette kalveren, 1ste qual. f 56 a 66 dito 2de qual. 25 a 40, vette schapen lite qual. f 17 a 23, dito 2de qual. f a lam scha pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren 16 a 23, weilammeren fa magere varkens f 16 a 26, biggen f .450 a 11,— nuchtere kalveren f 8 a 21, paarden f 50 a 150 stieren f a ossen f a liuudvleesch 60, 65 a 70 c.vet kalfsvleesch 54, 76 a 64 e.schapevleesch 54 a 62 c., lamsvleeeich c., alles per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.25 a 8..50 mindere en blauwe dito f 6,95 a 7,45, roode dito f 9.— 8.— min dere eu blauwe dito f a -,nieuwe Zeewsche dito f-,a -,rogge f 5.25 a 6.25, nieuwe dito f a -,n. winlergerst f 5,a f 5,75 n. zomer dito f 5, 5,50, n. chevalier dito f 6,25 a 7,25, haver f 6,a f 5,— n. groene erwten f 0,a f 0mesting f 0 af 0— paardeboonen f 6.25 a 7.25, duiveboonen f 7.25 a 8.— brui -e boouen f 8.75 a 7.75, koolzaad 1884 f8.75 a -,9 hennepzaad f 10.50 a 11,50 kanariezaad f 8.25 a 10.50 Aan de stadswaag gewogen van 13Aug. tot 6 Aug. en op deweekmarkt aangevoerd; pot,/4, 849/8 en 85/16 p. boter, wegende te zameu L7890 kilo: prijs f 54 a 48 per 40 kilo, f 1.35 a f 1.20 per kilo. AMSTERDAM, 11 Aug. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen 189 vette kalveren lste qual -,70 2de qual. 0,50 per kilo, graskalf/ a44 nuchtere kalveren, 8 a 12, schapen en lammeren f a '201 vette varkens 41 i 37 c. per kilo. ALKMAAR,13 AugAangev. 1500 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ-,— a- rogge a -gerst -,a -,—dito chev. |-a -,haver -. ƒ-,— paardenboonen -,a - bruine ditoj/ a f -,duiven dito f kanariezaad a rood mosterdzaad a geel dito f karwijzaad a blauw maanzaad f groene erwten fa grauwe dito f g vale dito fa Witte f a Kaas. Heden ziju ter waag gewogenstapels, wegend# kilo. hooi kleine f -commissie f middel belbaref—laagste prijs f.—Gras kleine fcom missie fmiddelb f—laagste f—per 50kilo. Amsterdam, 13 Augustus 1885 Prijzen der onderstaande effecten Nederland. Oer lil. Werk. Schuld. geuoteer P^t- de kotre 2' 8 4 5 8 8 6 8 Portugal. S (island. 8panje. Turkyo. Egypte. R. d. H. te R. Onmogelijk. de Red. htongarye. Old. Leening 1867 Goudleening [talie. Obl. Paneel, i.een. 1860-64 Oostenryk. Obl. in papier (Mei—Nov.) v silver (Jan.Juli) Obl. buiten). 1853-80 8 bij Hope& Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 60 4 1877 Amst. I. 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1' 18762 (Perpetueele)4 Obl Alg. Schuld 1865. 5 nu v 1869. 6 Obl. lieeuing 18764 N.-Amerika. Old. Vereen, Staten 1876 4 1877 4 Columbia. Obligatien4'4 Peru. Loening 18706 1872 5 Oostenryk. Annd. Nationale Bank. divid. Nederland, floll. IJz. Spw. Aund. M. tot Kxpl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wexel Obl4' 1875. 5 [talie. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Bualand. Gr. Spw. Maatach. Aand,. 5 Baltisobo Spw. Aand.. .8 Jelez Griasi Obl8 Kiew Brest AandS Kursk Chark. Obl. y'lOOO.. S Morschansk Syaran Aand.. 8 Riaschk Wiaama 5 ttumsuie. Aandeden Spw. div Amerika. Chicago N. W. tiert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PBËMIE-LEENINGEN". Nederland. Loten Amsterdam f 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgte. Stad Antwerpen 1874. Ooatem-yk. Staalal. 1854 1860 Bualand. 18®4 1866.. Geldkoers prolongatie 2'/, pot. 4 5 5 8 68'/i, 827, 102 99 SS'/, «l'/s 66"/,, 44 827, 96». 47u/„ 547, 64'/, 109?/, 1227, 18 Va 9'/s 118 139 104'/, 677, 141 887a 13'/a 58 '•167, 551/, 90'/., 937/„ 56 55V a 1351/, 167, 1321/a 109 105 102 190 ÏOOV, 1' 27a 1,17a 135»/, 131 127

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3