BEURSBERICHTEN, Laatste bericht. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 26 Aug. De Pers van het St. Jacobs-Godshuis alhier, vierde den 23 jl. het feest van haar 25 jarig bestaan. Bij deze gelegenheid verzond zij aan hare begunstigers eeu sierlijk imprimé met het volgende bijschrift: Kerknieuws. Ingezonden. mls/n Bij den grooten diefstal in het Koninklijk Museum te Turijn zijn o. a. eèri kast met munten, ter waarde van 2 millioen lire, en twee massief gouden kronen, welke aan Victor Emanuel geschonken werden, gestolen. Een hedendaagsch pleizier- reisjeWoensdag trokken 295 Eekhuizers naar de Rotteraamsche kermis. Een plei- ziertrein voerde hen, en onderweg nog vele an~ deren, te 5.55 u. in den ochtend daarheen. De gelukkigen waren reeds te 1 uur aan het doel hun ner droomen. Te 7 uren 's namiddags moesten zij de terugreis aannemen, en zij bevonden des nachts te 2.45 u. reeds dal zij weer te Enk- huizen terug waren. Alzoo 14 uren reis voor 6Vs uur van twijfelachtig genoegen! In het hospitaal te Greenwich is Vrijdag 11. eene vrouw van 35 jaren gestorven, die 400 maal wegens dronkenschap voor den rech ter was geweest. De Par ij sc he dameskleerenmaker Worth zegt, dat in zijn vak te Parijs door kwade schulden en bedrog jaarlijks voor 7 a 10 milli oen fr. wordt verloren. Hij zelf verliest soms 200,000 fr. in een jaar. „Men beschuldigt ons van buitensporige rekeningen te zenden, maar geer. onzer verdient meer dan 10 pet. van zijn kapitaal!". Onder de personen, die schade vergoeding zullen erlangen voor de door hen door het bombardement van Alexandrië geleden ver liezen, behooren 23 Nederlanders. Wegens het stelen van een tros druiven, heeft een kerel te Pavia twee jongens doodgeschoten. Naar w ij vernemen, zal door de bewoners van Vijgendam, Damstraat en Oude Doelenstraat aan den burgemeester van Amster dam, als hoofd dor politie, een adres worden gezonden, waarin wordt aangedrongen op het nemen van maatregelen tegen de oploopen, ver oorzaakt door het te koop aanbieden van het blaadje Recht voor Allen. Zij vooral, voor wier huizen deze oploopen plaats heoben, worden door de stremming der passage, gevoelig in hun wiukel-debiet geschaad, ongerekend nog het gevaar, waaraan hun winkelruiten en uitstallin gen bloot staan. In de St. Gudale-kerk te Brussel is ingebroken. Elf offerblokken waren reeds ge ledigd en met het twaalfde zou men juist be ginnen, toen de nachtwaker, die de ronde deed, de twee dieven overviel en op de vlucht joeg, met achterlating van hun buit. Men schrijft ons omtrent den Westinghouse-rem, dat een der groote voordeelen daarvan bestaat in het sneller verkeer met de gewone treinen, die vroeger op grooten afstand der veelvuldige stations reeds langzaam rijden moesten, zoodat op een rit van Arnhem naar Utrecht meer dan een half uur met sukkelen en bommelen verloren ging. In 't gezicht van het station kan men nu uit de volle vaart stilhouden. Een bekwaam machinist doet dit zonder gevoe- ligen schok, altoos als de machinerie behoorlijk ingericht en in orde is. Gevaar is bij dezen rem bijna ondeukbaar, omdat bij „onklaar" de trein moet stilstaan. Te Tolen viel Zaterda g-a vond een twaalfjarig meisje voorover in een zeer grooten regenbak. Een meisje van denzeffdeu leeftijd, dat daarbij tegenwoordig was, sloot den bak en deelde daarna het ongeluk aan de moe der mede, die onmiddellijk verschrikt den bak opende en het kind daar drijvende zag. Met hulp van anderen werd het er uit gehaald. Tot ieders verwondering kwam het kind nog levend boven. Een practische methode om bru tal» bedelaars uil de stad te weren, werd Maan dag jl. door de Gorkumsche politie toegepast. Aan elk huis waar hij zich wendde, volgde hem een agent, die de menschen verzocht niets te geven of te koopen. Woedend sloeg de bedelaar zijn stok op een paal stuk en zcide, nooit meer in Gorkutn terug te willen komen. Inrukken van den bedelaar was misschien nog practischer geweest. Eergisteren- en gisteren-avond hebben er te Amsterdam wederom volksoploopen plaats gehad, die door de politie met geweld zijn uiteengejaagd. Eenige personen zijn gearresteerd. Een telegraafbosteller, een inspecteur en een agent van politie zijn verwond. Zooals men weet, was door het b e- stuur der tentoonstelling te Pest bepaald, dat de millioenste bezoeker feestelijk ontvangen en met 100 tentooustellingsloten btgittigd zou wor den. Die eer is nu aan twee personen ten deel gevallen. Het millioenste toegaugsbewijs was nl. een militaire kaart, waarop volgens het regle ment twee soldaten toegelaten inogeu worden. De beide geluksvogels kregen nu ieder 50 loten. Zij waren natuurlijk recht aangenaam verrast. In de golf van Aden heeft weer een treurige scheepsramp plaats gehad. Het Engelsehe stoomschip Bangalore is daar vergaan, en honderd menschen moeten daarbij het leven hebben verloren. Te Helder is Zaterdag de eerste vliegerwedstrijd gehouden. Het weer was niet bi zonder gunstig, daar de wind te sterk was, waar door menige vlieger schoot ging, doch overigens is alles naar wensch geslaagd. Door de regeliugs- commissie waren 27 prijzen aangekocht. Er wa ren 160 mtdedingers. Inde Vogeezen heeft het in den nacht van 18 op 19 dezer zoo hard gevroren, dat men over het ijs kon loopen. Bij de opening van de jacht maakt Daily News de opmerking, dat in Schotland zeven millioen acres land braak liggen ten be hoeve van het jachtvermaak. Deze toestand oefent een noodlottige» invloed uit op der. landbouw en het bestaan der plattelandsbevolking. Een paar postjes. Een Amsterda m- sche huisheer wilde de huur gaan ontvangen van eene kamer, door hem aan twee vrouwen ver huurd. Hij werd ichter alleronaangenaamst ont vangen. In plaats van geld kreeg hij vloeker, en scheldwoorden. Toen hij zich daardoor niet uit het veld liet slaan, en op betaling bleef aan- dringeu, grepen de dames hem aan en wierpen hem van alle trappen. De ongelukkige schuld- eischer bleef bewusteloos liggen. Door de huren werd hij ter eerste verpleging naar een apotheek gebracht. Deknecht, van den heer M. te Dalfsen had dezer dagen het ongeluk, van een voer hooi te vallen en op het hoofd terecht te komen. Tengevolge van inwendige kneuzingen is de man gisteren overleden. Onder de schilders teDusseldorf is, evenals onder die te Leipzig een strever. naar een sierlijker kleeding, ontleend aan vroeger eeuwen. De schilder Gehrts gaat daarin voor. Hij draagt een korte broek van zwart fluweel, donker blauwe kousen, een nauwsluitend vest, een kor ten rok en een grooteu vilten Rubenshoed. Te Wiesbaden, een stad van 60,060 zielen, de talrijke badgasten niet meegerekend, heeft zich het zeldzame geval voorgedaan, dat op 11 Augustus geen enkel sterfgeval is voor gekomen: wel een bewijs van do gezonde lig ging dezer badplaats. Inde Rue Neuve te Brussel heeft een dertien-of veertien-jarige knaap een dollen houd gedood, die een klein meisje gebeten had en nu door een twintigtal menschen achtervolgd werd. De moedig jongen snelde, zonder eenig wapen op den woedenden hond toe en gaf hem een zoo krachtige» schop, dat het dier binnen weinige oogenblikken dood was. Graaf Zichy, de eenarmige Ho n- gaarsche pianist, heeft te Pest een tweegevecht gehad met den afgevaardigde Puizky. Aanleiding tot den twist was de minachtende wijze waarop laatstgenoemde, toen hij de Eransche gasten Massenet en Delibes naar het salon van de Gravin Forgach vergezelde, door Graaf Zichy behandeld werd, die beide Fransche heerer. binnenleidde en Puizky buiten liet staan. Beide strijders werden in het tweegevecht gewond maar niet gevaarlijk. Bij een hevig onweder te New- Orleans is de bliksem geslagen in eeu boom, waaronder 8 menschen een schuilplaats hadden gezocht. Vijf van dezen werden gedood, en de drie anderen bekwamen ernstige wonden. Er werden nog verscheidene andere menschen door den bliksem gedood. Hoe men philologen ontdekt! Voor eenige dagen werd aan het station te A.... een telegram aangeboden, luidende: „Willkommen in der Heimath". Voor deze 4 woorden berekende de telegrafist 5, omdat Willkommen 2 woor den zijn, altijd naar de meening van den taal kundigen beambte. De slagen van het lot, waaraan wij niets verandereu kunnen, laten zich gemakkelijk dragen, maar wee hem, die door eigen schuld ziju levensgeluk verstoort. De kalmte van den wijze is niets anders dan de kunst om zijn gemoedsbe weging in zijn hart op te sluiten. De stomme smart is de hevigste: zij doet niet altijd het hart breken; maar ver stijft bet bloed in de aderen. Als ge hem, die u beleedigt, met gelijke munt betaalt, zult ge zijne onbe schaamdheid slechts vermeerderen. Vele menschen schijnen slechts op rijkdom eD geluk gewacht te hebben, om belachelijk en dwaas zich aan te stellen. Bidden. Bidden is: u te doordringen van de over tuiging dat God hen helpt, die zich zelf helpen; dat wij hier op aarde geplaatst ziju, om ons te ontwikkelen en te vormen door bezwaren en gevaren en verleidingen en zwakten te overwinnen, door dé ver mogens te gebruiken, die God ons geeft. Doch we mogen dan ook geen dier ver mogens onontgonnen en ongebruikt laten. We hebben behoefte aan aanbidding,aan ver- eering, eu we moeten veel meer moeite aanwendeu om onze vermogens om te aan bidden te ontwikkelen, dan ons vermogen om eeu andere taal te leeren en kunsten en wetenschappen te beoefenen. Allerlei., Gegrond motief. Sara. Manlief, blijf thuis, er komt een onweer en dan ben ik zoo bang. Mo zes. Daarom ga ik juist naar de herberg, ik ben er ook bang voor. Kunstenaarstrots. Dame (voor het portret van haar echtgenoot op het atelier van den kunstschilder). Zeer fraai, uitmuntend, prachtig, ik ben er verbaasd over maar het portret heeft een groot gebrek; ik vind er niet de minste ge lijkenis in. Kunstschilder. Gelijkenis, Mevrouw? Dan moet u naar den photograaf gaan, die maakt het gelijkend, ik ben, den hemel zij dank, kun stenaar. Getaxeerd. Nathan. Mozes, jongenlief, van wien houdt ge meer, van je moeder of van mij' Mozes. Van ieder voor 50 percent, vaderlief. Naïef. Een heer, die niet meer jong is, en nooit schoon is geweest, zeide tot den kleinen Jan, in tegenwoordigheid van zijne ouders: „zeg me eens oprecht, mijn jongen, hoe vindt ge mij? En toen het kind niet antwoordde, vroeg de heer: „Wilt ge 't mij niet zeggen? Waarom niet?" De kleine Jan, zeide nu, met ten ondeugend gezicht: „Omdat, als ik het u zeide, papa mij klappen zou geven." Duisternis. Duister is het heeft eens ie mand gezegd wanneer een blinde neger in een donkeren kelder in 't holst van den nacht naar een zwarte kat moet zoeken. Beschaafd. Zeker kleermaker was zóó be schaafd, dat hij, de maat voor een pantalon wil lende nemen, vroeg: „Mag ik u even derangee- ren, meneer, om den omvang van den koker uwer lichaamszuilen te bepalen." Hoog. Een Amsterdamsche dame wilde, er gens op het platte land gelogeerd, aan eene eenvou dige boerin een denkbeeld geven van de hoogte der huizen in de hoofdstad. „Verbeeld je, Teun- tje!" zei ze, „de huizen ziju er zoo hoog, dat ie mand, die var het dak valt, nog ruimschoots den tijd heeft om tot een ander, die uit het raam kijkt, te zeggen: „beeremetijd! wat zal 'k een smak doen!" Hoe machtig is de Pers! Zij kan de ziel ontgloeien Vau liefde voor de deugd, of jagen naar liet kwaad; Zij rukt de geesten los uit 's leug'naars helsche boeien Of hult hen in een nacht, waar 't heillicht in vergaat; Zij jaagt de volk'ren op om tronen te vernielen, Of brengt den zoeten vrede in ieder huisgezin Zeudt wreede beulen uit uaar wie voor Christus knielen Of voert er duizenden de Kerk des Heeren in. Aan God zij dank! Nooit heeft in vijfentwintig jaren Mijn raoud een and're taal gesproken dan Gods Woord, Door Zijue hulp gesterkt bleef ik de trouw bewaren Verpand aan Hem, Wien ook de macht der Pei» behoort. Ik blijf Zijn waarheid en Zijn wet den menschen leeren, Hoe ook de Pers des kwaads met deugd en godsdienst spott', En zij mijn kracht, gering: Hem dienen igregeeren Voor mij, mijn leven lang, geen Opperheer dan God! De techuische uitvoering vau deze eigeu- aardige feestgave mag inderdaad keurig en correct worden genoemd. Zij doet den vervaardiger alle eer aau eu bewijst, dat de Pers van het St. Jacobs-Godshuis ook op artistiek terrein zich voortreffelijk be weegt. Bij Kou. besluit vau 24 Aug. is aau den heer C. J. Gonnet, mot ingang van 1 Oct., eervol ontslag verleend als tijdelijk direct, der Rijksverzameliug vau kunstwer ken van moderne meesters. Eergisteren-uacht ziju bij een be woner aau den Schoterweg eeu zestiental eenden door een paar houden gedood. Dertigste Muziekuitvoering in den Hout op Woens dag 28 Augustus, des avonds van 8 tot 10 uur, door het stedelijk muziekkorps vau Haarlem, onder directie van den heer M. H. Mullerkapelmeester. Programma.l. Marsch, Hauschild.%. Ouv.das Glöckleindes Eremiten, Maillard. 3. Wals, Strauss. 4. Fant. .Raymond, Thomas. 5. Potp. Alt und doch neu, Gartner. 6. Ouv Pique Dame, Suppé. 7. Fant. Le carillonneur de Bruges, Grisar. 8 Potp. La Mascotte, Audran, arr. M. H. Muller. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem Mgr. C. J. M. Bottemanneheeft benoemd tot Assistent te Osdorp den Weleerw. heer P. J. Schravemade en tot Kapelaan te Voorburg den Weleerw. heer A. Vergeer, beiden den 16n Aug. 11. tot Priester gdwijd. DE BEDEVAART NAAR MAASTRICHT. Op 1 September vertrekt uit Amsterdam eene processie naar Maastricht, waarbij gelegenheid gegeven is, te Utrecht, 's Bosch en Bokstel zich aan te sluiten. Deze bedevaart, bizonder ingericht om de Moeder Gods te eeren en "-faar voorspraak in te roepen onder den titel van De Onbe vlekt Ontvangenebezoekt drie beroemde bedevaartplaat sen: Maastricht, Roermond en Sittard. In Maastricht heeft men lo. de Reliquieën, het graf en de schatkamer van St. Servaas2o. Het Miraculeus Christusbeeld te Wijk: 3o. Twee Miraculeuze Beeldeu van O. L. Vrouw; 4o. Eene grot van Lourdes te St. Pieter, welke door vele bedevaartgangers wordt bezocht en waar Maria Haar macht gestadig toont, zooals blijkt uit het groot getal ex-voto'a in de Grot geofferd. Over de Kapel in 't Zand te Roermond behoeven wij niet veel te zeggen, nu alle Katholieke bladen vol zijn over de plechtige viering vau het 450jarig jubilé. Wij vermelden alleen dat Z. H. Paus Leo XIII groote gunsten heeft toegestaan, welke de pelgrims, die deze processie meemaken, nu zoo gemakkelijk kunnen verdienen. En Sittard Welk Katholiek kent de wonderbare uitbreiding niet der devotie tot O. L. Vrouw van het H. Hart en de duizenden verhooringen der te Sittard gevraagde gunsten. Het is alsof Maria in Sittart aan Haar vereerders evenals op de bruiloft te Cana aan de dienstbaren zegt: Doet wat hij u neggen zal en het water verandert in wijn, de droefheid in vreugd, de ellende in tevredcuheid. Komt dan Katholieken, gaat ter Bedevaart. Wie heeft in dezen tijd van ellende niets te vragen? Komt en snelt naar de Onbevlekt Ontvangene en begroet Haar in deze Nederlandsche door Haar bevoorrechte plaatsen. De logementen zijn goed en goedkoop. Id Maastricht heeft men er van f 5, 4, 3, 2 en 1,50 per dag. Zelfs de laatsten zijn nog best aan te bevelen. De p -eeken zullen gehouden worden door beroemde predikers als: Mgr. J. C. Rijkers, Professor J. E. H. Meuten, een Pater Franciscaau, een Pater Redemptorist en Pastoor P. B Vismaus. Circulaires worden op franeo aanvraag franco toegezon den door allen wier namen in de Advertentie hierachter Termeid staan. MARKTBERICHTEN HAARLEM24 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 7,90 a witte f 7.10 a f7,30 roggef3.50a f -.— Haver f 3.90 a f4gerst f f5,40a 6.—; duivenboonen fa paardenboonen f—a bruine boonen f a f j Gr. erwten f 8,50 a, AMSTERDAM, 24 Aug. Ter veemarkt waren angevoerd 664 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.62 dito 3de qualiteit J 0,56 per kilo; melk- en kalfkoeien 70 a 220, graskalv. a 38 nuchtere kalveren J 8 a 17, schapen en lammeren - a. vette varkens 40 a 45 c.; beiden per kilo.biggen f a paarden J' a - ROTTERDAM, 25 Aug. Op de veemarkt waren gisteren n heden aangevoerd: 4 paard, 1709 runderen, 23 0 vette- en graskalveren, 22 nuchtere kalveren 18S5 scha pen of lammeren, 415 varkens, 126 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 75 c. 2de qual. 65 cr., 3de qual. 55 c.; kalveren lste qual. 78 cs 2de qual. 65 c., schapen 46 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 54 en 50 c. per kilo. De prijzen ,der botei waren heden als volgt lste f 52 2 qualit. f 503de qual. f 48. ALKMAAR, 22 Aug. De aanvoer van vee eu daarvoor bestede prijzen volgt; 20 koeien J 170 a 195 20 nuchtere kalveren /14 a 26,— vette kalveren f a 65 schapen 15 a/ 27 varkens f per kilo, 92 m«- gere dito 40 a ,50,8 bokken J 4 a S - paarden a lammeren f - a 24 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van 170 a 230, 251 kalveren van f 35 al08 9 nuchtere dito vau f 17 a 2o, 760*ehapeu f 25a 40,126varkens 40 a 51 c.44 magere 18 a 13 c. per kilo. SCHIEDAM, 26 Aug. Moutwijn per Ned. vat f 9,50 Jenever f15,Arasterd. proef f 16,25 Spoeling f 1,20 dito commissie f 1,10. HOORN, 22 Aug. Op de weekmark van heden waren de prijzen eu aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,— a 7,50 - heet. rogge f heet. gem 4.50 5.heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine l a-gele f f hee paardeboonen f a -—heet. erwten a neet. groene f -.10 a 9,—heet. grauwe 12— a— heet. witte f heet. aardappelen J a manden appelen f - a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 70 tot 200 veulens f a —koeien van ftotkal veren van 15 tot 22, schapen van 25tot 29,— lammeren van f 12 tot 29,— varkens van a zeugen a biggen van 4a 9, LONDEN, 24 Aug. L'er veemarkt ziju aaugevoerd Runderen 3000, Schapen en Lammeren 12o00, Kalveren 290 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/4 5/2 Schapen en Lammeren 4/ a 5/6, Kalveren 3/- a 4/9 Zwijnen 3/8 4/2. ALKMAAR,21Aug.Aangev. 3000 ILL.Granen Men be steedde voor tarwe j 7,65 a 825, rogge fa 6 ,75 gerst 4,25 a 4,75, dito cbev. Ja -,haver J 3.50 J 4,35 paardenboonen f a - bruine dito 8,50 a f duiven dito f kauariezaad f a rood mosterdzaad a geel dito f karwijzaad 22,— a blauw maanzaad f groene erwten f 8,— a grauwe dito f a vale dito f 8,50 a 8,— Witte f a Kaas. Heden ziju ter waag gewogen 600 stapels, wegende 150000, kilo. hooi kleiue fcommissie f middel belbaref—laagste prijs f.—Gras kleine f29,50 com missie f21— middelb f26.50 laagste fper 50kilo PURMEREND, 25Aug. Kaas: aaugevoerd 872 stapel* prijs der kleine kaas i'29,50 middelbare 1*15 a 1.05 per kilo. Runderen: angevoerd 435 vette koeien lager in prijsmelk prijshoudendgelden beter in prijs kalfkoeien 266 Vette kalveren aanvoer stuks, prijs 40 a 60 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 96 stuks, prijsf 10 a 25 per stuk handel vlug. Vette varkensaanvoer 134 stuks, prijs 46 43 c. per kilo met matigen handel; magere dito a?n voer 60 stuks, prijs f 14 a 23 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 153 stuksprijs f 6 a 10. Amsterdam, 25 Augustus 1885 Prijzen der onderstaande effecten Nederland. Certif. Werk. Schuld Hongarije. Old. Leeiiing 1867 5 Goudleeuing8 Italië. Obl. Ransel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. 01)1. in papier (MeiNov.) 6 zilver (Jan.Juli) 5 Portugal. Obl. buiten 11858-80 8 Etusland. bij ilope& Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 6'J 4 J877 Amst. I, 20-100. 6 Spanje. Obl. buiten). 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 ww w 1869. 6 Egypte. Obl. Leeuing 1876, N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligatien Peru. Leening 1870 1872 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. Nederland. Hol], JJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl genoteer POt* de koers 01 681/, 82i/. lOl'Vi» 100'/, 87»/,, Italië. Rualana. ltiju Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl v hu 1875. Zuid-Ital. Spoorw. Obl.. Gr. Spw. Maatsch. Aand.. Baltische Spw. Aand.. ctumöuiö. A.merikH. Knrak Cbark. Obl. 100O.. Morschansk Syaran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Miss Kansas Texas Obl. Cert. PftgMIB-LEfiNINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Orediet.. 3 Belgio. w Stad Antwerpen 1 874. Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 1864.. 5 18666 Geldkoers prolongatie 2'/, pot- 66/s 67'/,, 441/4 100 83 97 47V, 54 4 65 4', HOI/, 4 121 4' 4 18'/, 9 P/n divid 118 ar 139'/, u 1041/, 67'/. ar 141 ar - 4', 88 14 5 8 57»/,, E 117i'/„ 8 56 5 901/, 5 5 94'/, 5 56'/, 5 55'/. div. 136 17Vi. a )t 135 1 109 106i/s 103 102'/, 1361 131 128'/a PARIJS, 25 Augustus. Courcy meldt dat de cholera iu Tougkiu ietwat afgenomen was. Hij zal waarschijnlijk naar Hue te- rugkeereu,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3