Eigenmaaksel. Zuivere Jenevergist, Groote Harkt 23-27, Haarlem, diverse Japonsloiïcn, Wille Goederen, Buckskins, 8|4 Meltons enz. pp*. eene groote partij LAPPEN. ADVERTENTIE N. Roetman Scheffers Co. Vereeniffins: van zal gedurende deze week tegen ongekend lage prijzen opruimen Verder de nog voorhanden zijnde Mantels, Costumes, Ochtendjaponnen, Rokken, Handschoenen, Modeartikelen en G1STFABR1KANTEN Voor geest en hart. Zoo lang God ona lijden zendt, is er altijd iets in ons, waarvan slechts het lijden ons kan zuiveren. Men vergeeft alles hem, die zich zei ven niets vergeeft. De arme ontbeert veel, de gierigaard alles. Een valsch mensch denkt steeds slecht van anderen, al handelen dezen nog zoo rechtvaardig. De waarheden, die men niet gaarne hoort, zijn voor ons het nuttigst te ver nemen. Ter behartiging. Het lichaam zjjne gemakken te ontzeg gen, het vleesch te kastijden, is wel hard voor de natuur, maar niet zoo verheven, of heidensche wijzen hebben het zoo ver kunnen brengen: meer dan één hunner wist de aardsche goederen, ja zelfs het leven te verachten. Maar smaad, verguizing en be spotting beminnen, dat gaat de natuur en 's menschen begrip te boven; het wordt slechts geleerd in de school van Hem, die zachtmoedig en ootmoedig van harte was. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 12 Sept. Zooals ineu zich zal herinneren, is het schoone Madonna beeld, dat het frontispice vau de Maria- School in de Koningstraat alhier versierde, reeds kort na zijne opstelling, voor deu invloed van het weer bezweken. Door de edelmoedigheid en offervaardigheid van een onzer meest geachte Katholieke ingezetenen, is thans eeu nieuw Madonna-beeld, door onzen genialen stadgenoot, den heer f. L. Stracké Jzn. uit Savonuière-sfceen vervaar digd, in den voorgevel opgesteld. Onder het beeld is de volgende inscriptie aange bracht curavit pater J. J. Beijnes. 10/7. 1885. Het prachtige beeld is eeu keurig or nament voor de Maria-School en mag, ook uit een artistiek oogpunt, in hooge mate worden geroemd. Niet alleen in de onmid dellijke nabijheid, maar ook op verren af stand (voornamelijk in de Auegang) maakt het beeld vau O. L. V. een heerlijk en hartverheffend effect. Maria ouder het Kruis o, welke troostende, opwekkende en heilige gedachten zullen door dit beeld der H. Maagd, in 't hart van meuigeu ge- loovige worden opgewekt! Gedurende de maand Aug. zijn dooi de politie alhier 51 personeu vervolgd wegens dronkenschap op straat. Iu de maand Aug. van het vorige jaar was dit getal 54, dus 3 meer. Bjj de gehouden aanbesteding van de levering van fourages voor de troepen te paard, alhier iu garnizoen, is, behoudens ministeriëele goedkeuring, aannemer ge worden de heer H. Van Veenen wel van hooi voor 38 ets. stroo 22 ets. en haver 84 cents, alles per 10 kilogram. Letteren en Kunst. het bareel Tan den directeur ingebroken en heb ben een aanzienlijke hoeveelheid geld gestolen Ala zij nu gepakt zijn, kunnen zij weer uilbreken ook. De kermispret te Geldrop heeft geleid tot een groote vecht- en anijparlij tu9schen beschonken Helmonders en dito Geldroppers. Een geheimzinnig geval heeft zich te Lucca voorgedaan. Een vreemdeling liet een jongen een bankbiljet van 50 lire wisselen. De jongen keerde terug met papieren held van een lira en met muntstukjes van een halve lira. De vreemdeling, die zeide zooveel kleingeld niet te willen hebben, verzocht den jongen, hem naar den winkel te brengen, waar hij het bank biljet had gewisseld. Daarna is noch de jongen noch de vreemdeling teruggezien. Bekroning s-illustralie. Te Antwerpen, waar algemeen over het ondrink'oare water wordt geklaagd, is de purificateur-Audexaon, waarmede dal water in de „Waterworks" gezuiverd wordt, met het eerediploma bekroond. „Bah!" roept het H. v. Antw. uit. Dat bewijst enkel en alleen dat de Antwerpenaars een slechten smaak hebben In de stad Ne w-Y ork moet een koffiehuishouder zijn, ook handelende in tabak en sigaren, die een vernuftig middel schijnt ge vonden te hebben om zijn beide neringzaken be stendig te doen vooruitgaan. Hij is namelijk overeengekomen met zijne knechts en bedienden, dat op den dag vóór Kerstmis de geheele bruto ontvangst bij zijn handel onder het dienstbaar personeel gelijkelijk zal worden verdeeld. Het natuurlijk gevolg dezer overeenkomst is, dat de bedienden allen hun beat doen om steeds nieuwe klanten te winnen en de oude niet te verliezen. De laatste zes jaren hebben dit overtuigend bewezen. In 1879 verdeelden de gt ëmploieerden onder elkan der 1184 dollars; in 1880, 3573; in 1881, 5163; in 1882, 5850; in 1883, 7406; en in 1884, 8276. Natuurlijk dat de bedienden ook zorgen dat zij zoo mogelijk van Kerstmis tot Kerstmis bij den patroon in dienst blijven. Te Londen werd eergisteren een zekere John Williams tot twintig shillings boete of eene maand gevangenis veroordeeld wegens het prediken van socialistische denkbeelden op de openbare straat. De philantropie der 19e eeuw. In het ver slag van het Genootschap tot zedelijke verbete ring van gevangenen wordt melding gemaakt van deu Commandant der gevangenis de „Kruisberg" om daar een muziekkorps samen te stellen, waar voor hij de geldelijke hulp van het Genootschap vroeg tot het aanschaffen van instrumenten, het bezoldigen van een muziekonderwijzer enz. Het hoofdbestuur had echter bezwaar tegen het bren gen van muziek in de gevangenis. Voort9 was het van oordeel, dat, indien dit raadzaam en nuttig werd geoordeeld, de bekostiging er vau op den weg der Regeering zou liggen, die ook de lectuur betaalt. Misschien zou de genoemde commandant niet ongeneigd ziju geldelijke hulp aan te vragen voor het benoemen van een dans meester, om dan van tijd tot tijd de gevangenen een bal te kunnen aanbieden. Meer en meer be ginnen onze gevangenissen op familie-hotels te gelijken, waar alles in het werk gesteld wordt om het den logés zoo aangenaam mogelijk te ma ken. De voedine in de gevangenissen mag uit stekend worden genoemd, de huisvesting biedt alle comfort, nu nog tot opvroolijking een muziekkorps en misschien wel een maitre de ballet. Mein Lieb- chen was willst du noch mehr! In sommige krin gen onzer maatschappij zal het waarlijk gaan heeten, dat men nu en dan een9 een 14 dagen voor zjjn pleizier naar de gevangenis gaat. Voor hen die het thuis niet al te breed hebben, is de ver leiding om er zich een vaste plaats te verzekeren inderdaad al te groot. Eer gis ter en-na middag omstreeks 12!/< uur had da heer M. van Delftshaven het on geluk, aan den Binnenweg in eene moddersloot te geraken. Hij verkeerde daar in ernstig gevaar, doch werd nog juist bijtijds door HendrikusVan der Klauw, van Rotterdam, er uit gehaald. De redder kreeg van den welgestelden man een dub beltje tot belooning. Te Lawrence (V. Staten) i9 ten kantore van de Sprague Manufacturing Com pany door Henry Goodwin, een electrisch werk man, moord gepleegd op den kassier, den heer Swan. De moordenaar trad biunen met een schuld vordering op de Maatschappij, welke de kassier ontkende. Een hevige woordenwisseling ontstond. Goodwin haalde een revolver uit den zak en schoot Swan van acliteren door het hoofd. De kassier Iaat eene weduwe en een aangenomen zoon na. Te Abbenbroek heeft op eene b e- volking van ruim 700 zielen, gedurende hot laatste halfjaar geen enkel sterfgeval plaats gehad. De „soldaten" van het „Verlos- singsleger" zijn tegenwoordig gewoon voor de deuren der huizen te knielen, en te bidden voor de bekeering der goddelooze bewoners. Een oude vrouw, in een dorp bij Durham maakte zich over die vertooning zoo boos, dat zij eene vrouw van het „leger", die bij haar voor de deur lag te bidden, een emmer met water over het hoofd wierp. Zij werd deswege door de rechtbank tot een geldboete vau f3. veroordeeld. Reputatie. „Ik heb zoo'n reputatie" blufte eens een tandmeester „dat de menschen den ken: „hij heeft het te druk, hij kan me toch niet helpen!" en zoo komt het, dat ze bij mijn collega's de deur plat loopen". Eene tuinscène. Mijnheer N. ziet een jongen in zijn appelboom zitten. „Wacht, slungel", roept hij, „ik zal eens een agent halen." De jon gen (terwijl hij zich uit den boom laat glijden) „Halen kan je 'm wel, maar op hem wachten, doe ik niet, hoor." Tarra. De bankier X. heeft zijne zwaarlijvige gade laten wegen, vóór ze naar het, door de ge- neesheereu als het eenige middel voorgeschreven bad ging, om te zien hoeveel ze aan gewicht zou zijn atgenomeD. 't Was 140 kilo. Bij haar terugkomst liet haar echtgenoot Mevrouw ander maal wegen en bevond dat zij nu 139 kilo zwaar was. „Juist het gewicht van haar reisgeld minder" was 's mans wijsgeerige opmerking. Op 't rapport. Soldaat. Kapitein, ik kom vier dager, verlof vragen. Kapitein. Waarvoor heb je dat verlof noodig? Soldaat. Mijne tante ligt op sterven. Kapitein. Je kunt gaan, maar ik zeg je, als je tante binnen vier dagen niet dood is, dan ga jij veertien dagen in arrest. Laconiek. Professor (de3 nachts ontwakende). Is er iemand in mijne kamer? Dief. Neen geen mensch. Professor. Dan heb ik mij waar schijnlijk vergist. (Hij slaapt rustig in.) Op school. Onderwijzer. Waarom ben jij te laat gekomen Zuurboer? Zuurboer. Ouze klok gaat niet goed. Onderwijzer. Eu jij, Raapsteel? Raapsteel. Ik kon mijne boeken niet vinden, Onder wijzer. En jij, Hazenbalk. Hazenbalk. Mijne neus bloedde, meester. Onderwijzer. En jij, Doedelzak. Doedelzak. Ik moest op mijr. broertje passen. Onder- wijzer. En jij, Vlodderbom. Vlodderbom (begint te weenen). Onderwyzer. Waarom huil je nu? Vlodderbom. Ach, meester, die andere jongens hebben reeds alles gezegd; nu weet ik niets meer. Baas boven baas. Daitscher. Bij ons in Dresden is een kunstschilder, die zoo duidelijk vruchten schildert, dat de vogelen komen en er aan pikken. Amerikaan. Bespottelijk! Bij ons in New-York woont een eenvoudige verver, die on langs eene tabakspijp zoo natuurlijk schilderde, dat ik haar opnam, er tabak in deed en dapper er op los rookte. ErECTAM A ITLIA AE1US INTEMPERIE DES- TRUCTAM 1TERATO DONO DENUO ERIGENDAM Geplaatst door de dochter, voor den invloed van het weer bezweken, is dit beeld, door eene hernieuwde gift, opnieuw gesteld door deu vader J. J. Beynes. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 10 Sept. 1885. 1. E S Z L K. te Haarlemmermeer, onbevoegde uit oefening der geneeskunde; bij verstek f 25 boete of 3 dagen subs. gev. straf met vrijspraak van het meerdere. 2. N R. Wed. P B. te Beemster, verkoop van sterken drank in bet klein f10 boete of 3 dagen subs. gev. straf, c, e. 3. J L. te Spaarndam, rebellie; bij verstek 6 dagen cell. gev. straf c. e. 4 N K. te Bennebroek. Geweldpl tegen de politie; 2 maanden cell. gev. straf. c. e. 5. C. v. d. L. te Zaandijk, moedvv. mish. f5 boete of 3 dagen subs. gev. straf. c. e. 6. Th. van H. te Heemstede, moedw. misb. 3 dagen cell. gev. straf. c. e. 7. J O. te Zaandam, opz. verbr. van afsluiting, bij verstek 15 dagen cell. gev. straf f25 boete of een dag subs. cell. gev. straf. c. e. 8. J F K. te Heemstede, feit en stral als voren. 9. J A T. te Haarlem, eenv. diefstal, bij verstek 3 mauuden cell. gev. straf. c. e. met vrijspraak van bet meerdere. 10. J R G. te Haarlem, poging tot diefstal in eene herberg 2 maanden cell. gev. straf. c. e. Commissariaat van politie t« Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goedereu, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een bloedkralen armband. Een zwart zijden parapluie. Drie katoenen dito. Een kir.derschoentje. Een pakje linnen. Een lorabardbriefje. Eene zweep. Twee knipmesjes. Eene turfmand. Een sabelkwast. Een lorgnet. Een beursje. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den beer G. L. Help, Tulpenstraat 40een paar laarzen en twee zakdoekenbij den heer L V. d. Voort, L Wijngaardstraat 15 een bloedkralen ketting; bij den heer G W. Van Zonneveld, Drappenier- straat 6; een zwart zijden parapluie. In de tramwagens achtergelaten; een lorgnet in étui. Een paar glacé handschoenen. Een paar dito dito. De inhoud vau het zooeven verschenen St. Gregorius- blad No.Dis als volgt: Assumpta est Maria.De Psalm zang. III., G. Jrerzijl. De cijfermethode, L. Michiels. J. G. Van Balen, Venite adoremus, Ch. F. Le Blanc. Le congres d' Arezzo par J. Bogaerts, J. J. Graaf. Nog eens de regel „zingt zoo als ge spreekt", Fr. Ep- pink. Mededeelingen. Algemeene berichten. Nieuwe uitgaven. Als Parochiale Afdeelingen zijn wederom twee zangko ren tot de St. Gregorius-Vereeviging toegetreden na melijk: het Zangkoor „Te Deum laudamus" der Kathedrale Kerk te Haarlem en het Zangkoor der St. Cyriacus-kerk te Dalfsen. Vier en dertigste Muziekuitvoering in den Hout op Zon dag 13 September, des middags van 2 tot 4 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, ouder directie van den heer M. II. Muller, kapelmeester. Programma: 1. Marsch, Fohle. 2. Ouv. Dichter u. Bauer, Suppé. 3. Hommage a Londres, Valse, Kühner. 4. Potp. Zampa, Bereid. 5. Ouv. Fr Von Schubert. Suppé. 6. Musikab'sche Notenernte aus Einbrio, Appollini. 7. Musikalische Tauschungen, Schreiner. Buiten-Sociëteit „Trouw moet Blijken" Harmonie-concert van bovengenoemd muziekkorps op Zondag 13 Sept., des avonds van half 8 tot 10 uur. Programma. 1. Lootsen-marsch, Leverman. 2 Ouv. La muette de Porti ci, Auber, gearr. door M. H. Muller. 3. Warozoff-Walzer, Labitsky, gearr. door J. Strating. 5. L'abseuce, Van Tall, gearr. door Beilschmidt. 5 Potp.Le CarilloDueur de Bruges, Grisar, 6. Ouv. La fiancée de marbre, Herold. 7. Gr. air du Stabat Mater. Rossini. 8. Lieblingsklange a. d. Eeiche der Töne. Clarens. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 9 Sept. Aan de veemarkt van beden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 10, voor 1 100 a 1?0 - Btier. re voor f a vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht - voor f a graskal. verk. voor f a nuchtere kalveren, 21 verk. voor 10 a 17, 7 schapen, verk. voor f 16 a 23 Aau de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 79 stapelskaas, 9S48, stuks, wegende 19211 kilo, hoog ste prijs 24,50 middelbare prijs per 50 kilo. tot I a HOORN, 10 Sept. Ter waag gewogen 336 stapels kaas wegende, 94212 kilo.hoogste prijs per 50 kilo 29.50 voor kleine ƒ27.50 voor oommissie, voor mid delbare— OOtJDA, 10 Sept. Op de kaasmarkt waren 58 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 21 a 24. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.20 1.10 derweiboterf .90 alOO.. per kilo. Handel zeer vlug SCHIEDAM 11 Sept. Moutwijn, per ned. vat 9,50 Jenever f15,Amsterd.proef f 16,25 spoeling fl,20 dito commissie f 1, LONDEN,10 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 600, Schapen en Lammeren 3000. Kalveren 150, Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/2 Schapen en Lamineren 4/- a 5/6, Kalveren 3/- a 4/6 Zwijnen 3/8 a 4/6. LEIDEN, 11 Sept. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aauvoeren eu prijzen als volgt paarden a f—30 stieren f60 a 380; 130 ossen f156 a 295 80 melkkoeien f 142 a 266 kalveren dito f a 77 vare dito f 140 a 236, vette dito f 25a 75 graskalveren f a vette f a a 15 nuchtere dito f ,8 a 19, 310 vette schapen 31 a 20 weide dito fa lammeren 92 magere varkeus f 15 a 29,422 biggen f 5,al3. DELFT, 10 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. f 226 a f 250, dito 2de qual. f 160 a 185, kalf koeien, 1ste qual. f 120 a 240, dito 2de qual. 150 a 170, vaavkoeien le qual. 170 a 215, dito 2de qual. J' 95 a 140, vette kalveren, 1ste qual. f 50 a 68 dito 2de qual. 27 a 40, vette schapen 1ste qual. 17 a 26, dito 2de qual. f a lam scha pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren 15 a 21, weilammereu fa magere varkens f 15 a 21, biggen f 4.a 11,— nuchtere kalveren f 9 a 28, paarden f 25 a 150 stieren f 40 a 120, ossen f a ltundvleesch 58, 65 a 70 c.vet kalfsvleesch 56, 76 66 o.schapevleesoh 50 a 60 c., lamsvleeesch c., alle per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.75 a 5..50 mindere en blauwe dito f 5,75 a 7,25, roode dito f 7.25 8.25 min dere en blauwe dito f -,— a -,nieuwe Zeewsche dito f-,a -,rogge f 4.75 a 6.nieuwe dito f a -,n. winlergerst f 4,10 a f 4,85 n. zomer dito f 410 5,10, n. chevalier dito f5,70 a 6,60, haver f 5,14 a 460 n. groene erwten f 8,a f 9mesting f 7 a f 625 paardeboonen f 6.a 7.duiveboonen 7.25 a 825 bruine boonen f 8.75 a 7.75, koolzaad 1884 f8,60 a 9.10 hennepzaad f 10.50 a 11,50 kanariezaad f 8.50 a 10.75 Aan de stadswaag gewogen van 4 Sept. tot 10 Sept. en op deweekmarkt aangevoerd; pot,/4, 727/8 en 72/16 p. boter, wegende te zamen 15320 kilo: prijs f 58 a 50 der 40 kilo, f 1.25 a f 1.45 per kilo. LAATSTE BEBICHTEN. MADRID, 11 September. Spanje's antwoord op de Duitsehe nota is gisteren verzonden. Het verlangt, alvorens voldoening te kunnen geven voor de beleediging der Duitsche vlag, dat Duilsch- land afziet van elk denkbeeld omtrent een pro tectoraat over de Carolina-eilanden. De commandant der litis heeft verscheidene Carolina-eilanden aangedaan en is daarop naar Yap gegaan. ZOETE JONGE KAAS, wicht 4 en 41/2 kilogr. le soort a 45 Ct. per Kilo a Rembours bij A. DE GRAAF, te Gouda S 17. PERKAMENTPAPIEB. W. KüFpers, Janstraat. te SCHIEDM. Bekroond met de Zilve ren Medaille op de Wereld-Tentoonstelling Amsterdam 1883. leveren uitsluitend alle hoeveelheden, tot delaagste prijzen. A. vev MR M0ÏIL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3