MARKTBERICHTEN, Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. ioiv» 77.. zijn. Ofschoon zoo sterk en machtig, is het edele dier zacht als een lam en was de lieveling van de schepelingen. Hij verteerde 24 schapen en 12 geiten gedurende den overtocht. Een vreugdeschot, ter eere van een gouden bruidspaar Zaterdag-avond te Wiel- drecht gelost, heeft een 8 jarig knaapj - doodelijk getroffen. Men schr ij fluit Gelderland aan de Amst. De reiziger, die gebruikmaakt van de GelderschOverijselsche locaalspoor, komt op zijn weg ook aan een zeker station, dat ik M. wil noemen. De zorg voor de veiligheid is daar opgedragen aan een stationschef, die zich, hetzij voor zijn gemak, hetzij om zijne vlugheid te be vorderen, beweegt op een paar groote houten klompen, die niet onberispelijk in overeenstem ming zijn met het teeken zijner waardigheid, zijne roode pet. In plaats dat hij, zooals een eerwaardig chef betaamt, den tijd van aankomst der treinen zou weten te controleeren, schijnt het noodzake lijk, dat hij //Strijk en zet" den conducteurs vraagt: //hei de tied ook met ebrachi?", welke weten schap hem zeker bij ziju verschillende bezigheden of tijdverdrijven te pas komt; de man is name lijk tevens: bierhuishouder, klompenmaker en barbier! Toch kan niet gezegd worden, dat zijne waardigheid hem niet ter harte gaat: hij draagt zjj'ne roode pet zelfs, wanneer hij, met een mandje eieren aan den arm, de Winterswijksche week markt bezoekt, en ontlokt den anderen venters dan het familiare: ;/Kiek, doar kumpe an!" Zou zulk een chef niet eenig zijn? Zooals men weet, werd de Gen t- sche schutter, die bij het afroepen van ziju naam: ^tegenwoordig" in plaats van present had geantwoord, door den tuchtraad der burgerwacht vrijgesproken. Tegen die vrijspraak is nu echter, op last van den Generaal Van Loo, verzet inge diend, en de zaak komt voor het //verbrekings hof" van Brussel in hooger beroep. Een kleermaakster te Geut had voor eene dame een costuum gemaakt. De dame weigerde, de rekening te betalen, ouder voor wendsel dat het kleed haar niet paste. Zij werd gedagvaard en de kantonrechter gelastte, dat de dame zich binnen 8 dagen in het bewuste cos tuum zou aanmelden. Salomo's recht! Marum biedt f 1200 jaarwedde aan een geneesheer, die zich daar wil komen vestigen. Men meldt ons uit Tilburg van 28 Sept Gisteren avond kwamen hier ergerlijke tooneelen voor. De ongeregeldheden, die in de laatste dagen hier plaats hadden, hebben zich dien avoDd in grootere verhoudingen herhaald. Zingende en fluitende troepen mannen en jongens trokken door de hoofdstraten en vatten eindelijk post voor het politie-bureau. De politie, die zich in het eerst niet vertoonde, werd echter door de tartende menigte er toe genoopt te voorschijn te komen. Er werd op de oproermakers gechar geerd en een dertigtal arrestatiën hadden plaats. Daarbij schijnt echter de politie niet gelukkig geweest te zijn, daar de meeste arrestanten vol komen onschuldig blekeu. Het is baar echter ook gelukt, eeuige der belhamels in handen te krijgen. Bij de charge der politie kreeg menig argelooze toeschouwer of voorbijganger een sabelhouw of stokslag. Aan de Sop Ui a-k athe draal te Kiew heeft men bij het bouwen van een huis eene zeer gewichtige oudheidkundige vondst gedaan. Naast de overblijfselen van de basis van een zuil ontdekte men eenige goed geconserveerde veelkleurige tegels en wapenen en daarnaast een aarden urn. Deze bleek een geheel volledig stel van lyfsieradeu eu kostbaarheden te bevatteu, zooals die door de voorname vrouwen der tiende en el/de eeuw werden gedragen. Alle stukken zijn uitstekend geconserveerd. Daar er ook gouden en zilveren munten bij gevonden werden, vermoedt men, dat deze kostbaarheden daar begraven zijn, om ze voor plunderzieke vijandeu te verbergea. Alies bevond zich nog in denzelfden toestand, als waarin het eens door de bezitster in de urn was gelegd. Een huisvader in de iialiaansche gemeente Kiella had zijne vrouw, zijn zoon en zich-zelven op champignons getracteerd, welke waarschijnlijk zeer goed bekomen zouden zijn, als ze niet vergiftig waren geweest. Tengevolge daarvan kreeg bet drietal hevige krampen eu moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Ge lukkig stierf geen van drieën aan de versnape ring. In het einde der vorige maand heerschte in een deel van Weenen groote uitge latenheid. Een kruier liep met zijn grooten, lselijken trekhond rond, die hij in feestgewaad had getooid. Het beest had een lauwerkrans om den nek, een krans van gele rozen op den kop, en aan den staart een bouquet van rozen, ver- geet-mijnietjes, klaprozen en andere bloemen. Aan den halsband hing een briefje met het opschrift: ;/Ter eere van den huidigen dag, den eeredag der honden, 25 Augustus 1885, ophef fing van de verplichting om muilkorven te dra gen." De optocht verwekte groote hilariteit en de bonden-eigenaars waren bizonder met deze //demonstratie" ingenomen. Als eene bizonderheid wordt uit Albekerk bericht, dat in een tuin aldaar dezen zomer een sierpompoen gegroeid is, die, uitmuntende door fraaien vorm, bij weging bleek de aanzienlijke zwaarte van 118 pond (59 kilo) bereikt te hebben. De vrucht was, bij 40 centimeter hoogte, tot een omvang van ruim twee meters uitgegroeid. Een paar duizend Amsterdam- sche maandaghouders maakten eergisteren van de beschikking van het Gerechtshof, om Van Ommeren op den eersten werkdag der week voor zich te dagen, gebruik voor een prettigen dag; zij wachtten den //Volksheld" op en voerden hem, in een staatsiekaros, naar een vriendschappelijke samenkomst in het Volkspark, waar feestrede voeringen tot glorie van den veroordeelde werden gehouden,natuurlijk sterk socialistisch gekleurd.Ook Van Ommeren, kreeg de gelegenheid, zijne rechters te vervloeken. Een en ander was natuurlijk be stemd, om propaganda te maken voor de sociaal democratie. Onderweegs werd door een der maandsghouders een schot met een pistool gelost, waardoor een werkman werd gewond. Deze werd naar liet gasthuis vervoerd, de scherpschutter sociaal-democraat DRar het bureau van politie. Omstreeks half 1 ging da menigte eten. De avond is tamelijk rustig voorbijgegaan. Eene groote menigte nieuwsgierigen hadden zich wel weder op den Dam verzameld, die zoo nu en dan door de politie met den stok werden uiteengedreven, doch het tramverkeer werd niet bemoeilijkt. Op de tentoonstelling te Ant werpen is Cibila vloeibaar vleeschextract met goud bekroond, zijnde de hoogste onderscheiding aan vleescb-extracten toegekend. De nieuwbenoemde commissaris van politie te 's-Gravenhage ontving een brief waarbij hem door den schrijver 25 gevraagd werd, met de bedreiging, dat bij weigeren zijn boeltje in brand zou gaan. De verzoeker zou het antwoord zelf komen vernemen en meldde zich werkelijk aaD, maar kreeg toen tot bescheid, dat hij wegens het schrijven van een brandbrief in hechtenis werd genomenDe man bekende dat hij met het doel om onder dak te geraken, het schrijven had verzonden. Volgens een boterstatistiek, in een Fransch blad, wordt jaarlijks in Europa on geveer 660,765,000 kilogram boter gemaakt. In de Vereenigde Staten van Noord-Amerika wordt 375,550,000 kilogram voortgebracht en 355, 250,000 kilogr. verbruikt. Duit.achlatid brengt 162,409,000 kilogr, boter voort, die geheel op gaan voor het binnenlandach verbruik. Wat den uitvoer van boter betreft, is die van Nederland onder de Europeesche landen het grootst. Daar wordt 46,690,000 kilogr. boter voortgebracht, eu 36,340,000 kilogr. naar elders uitgevoerd. Kapitein Butcher, van deDuit- sche brik Maria, liep deze week de rivier de Tay in en rapporteerde, dat op de reis van de Bothr.ische golf een jongen, in 't want werkzaam, in zee was gevallen. De jongste stuurman, een flinke jonge man van 22 jaar, had zich geen oogenblik bedacht, maar was, zonder zich den tijd te gunnen zijn zware laarzen uit te trekken over boord gesprongen en naar den jongen ge zwommen; maar alvorens eene boot in allerijl wa9 afgelaten, waren de beide drenkelingen reeds ge zonken en werden niet meer gezien. Men schr ij ft ons uit Benlcum: De voorraad van aardappelen is niet alleen hier, maar in de omliggende zoo verbazeud groot, dat de beste soorten zaudaardappelen niet meer kun nen gelden dan fl.70 a f 2 't mud terwijl de mindere soorten niet verkoopbaar zijn en voor veevoeder worden gebruikt. Op verscheidene plaatsen inZwit- serland heeft het eergisteren zwaar gesneeuwd. In eender grootste gemeenten van de Hoeksche waard kwam onlangs iemand uit de burgerij eeu Raadsvergadering bijwonen. Blijkbaar was op zulk een bezoek door de vroede mannen niet gerekend: bijna algemeen gefluister ouderling, terwijl achterdochtige blikken werden geworpen op het sujet, dat zich vermeelte hen, de gekozenen des volks, in hunne handelingen te komen gadeslaan. Toch was het menu, koffie met honigkoek, besteld en moest dus doorgang hebbeu. Ouder bet gebruik daarvan werd echter door den voorzitter een onderwerp in stemming gebracht, met de strekking om dit verworpen te zien. Door het lid, dat welwillend de vereerende taak van kellner had op zich genomen en dien tengevolge zich onledig hield met aan zijn col lega's uit een trommeltje de honigkoek te pre senteeren, werd inmiddels bij vergissing ;,voor" gestemd, 't geen evenwel door bom na daarop door eeu der medeleden te zijn opmerkzaam ge maakt terstond werd verbeterd door //tegen" te stemmen. Het bestuur der Vereeniging voor do zuivelbereiding in Duitschland heeft eene prijsvraag uitgeschreven over het maken van fijne zachte kaas. De Vereeniging wil door deze prijs uitloving, 2 gouden en 4 zilveren medailles, be vorderen bet maken van zachte kaas, die men tot dusver bijna alleen uit het buitenland moet betrekken. Bij de beoordeeling zullen de prijs— rechters zich begeven naar de fabrieken die me dedingen, en de producten in loco onderzoekeu. In Dakota zijn duizenden //acrès" tarwe afgebrand. Vele groote boerderijen zijn ver woest. Deze branden hebben twee weken la ng bonderden mijlen ver langs den Noord-Pacific- spoorweg gewoed, van Brainard of westwaarts tot voorbij Bismarck. Zondag was men hen eindelijk meester geworden. Eene fabel, dikwerf herhaald, wordt eene legende, eu het gebeurt maar al te dik werf, dat men mot legendes do geschiede nis schrijft. Er bestaan vrienden, die van ons houden, vrienden dien wij onverschillig zijn en vrienden die ons haten. De roem is dikwerf slechts een ba- smeerde cocagne-mast, op welken men eeu prijs van 5 gulden winnen kan, nadat men daarbij eeu pak kleereu vau 40 gul den heeft bedorven. Gesloten oogen zijn soms eeue open lijke bekentenis van verveling. Die aan God gelooft, moet doen wat God gebiedt, auders is hij een huichelaar. Iets anders is rijk schijneniets anders rijk zijn. Den rijkdom maakt niet het geld, maar de gesteldheid der ziel; niet de mee ning, maar het geweteu; niet het gevoelen van anderen, maar van ons zelven; rijk is hijdit genoeg heeft. Dubbelzinnig. Huisvrouw, (een der gasten tot eten aansporend) Bedien u toch, mijuheer, doe aH of u thuis waart; ik houd er van als mijne gasten thuis zijn. Onderscheid. Welk onderscheid is er tusschen een musicus en een muzikant? De musicus wordt betaald opdat hij zal spelen, den muzi kant geeft men geld opdat bij zijn spel zal eindigeD. Hoog. Mozes. Waar heb je den zomer door gebracht? Nathan. In Tirolen, in de bergen; prachtig! We woonden 3000 voet hoven de aarde. Strafbare onoplettendheid. Grondeigenaar. Is er beden-nacht niets bizonders voorgevallen? Nachtwachter. Ja wel, mijnheer, de bliksem is in een der broeikassen ingeslagen. Grondeigenaar. Waarom let je dan ook niet beter op, waarvoor betaal ik je anders? Een flnancie-genie. Student. Hoeveel geeft ge mij voor dit werk? Antiquaar. Twintig gul den. Student. Goed! (neemt het geld in ontvangst.) En voor hoeveel zoudt ge dit boek nu willen verkoopeu? Antiquaar. Voor vijf eu twintig gul den. Student. Uitmuntend, dan koop ik het boek van u terug, maarop crediet. Een enfant terrible. /;U ziet toch niet zwart, oom?" vroeg een kleine knaap aan zijn peetoom. Ik, zwart? de hemel bewaar me." /,Maar waarom zegt mama dan altijd dat u zoo'n ne ger is?" Een slimmerd. Een winkelier had een vracht naar buiten te zenden en zord met een briefje naar een zijner kennissen, die juist geen hoog vlieger was, met verzoek om hem voor een uur zijn ezel te willen leenen. De andere, die juist in dit oogenblik iemand bij zich had, voor wien hij zijne onwetendheid niet wilde laten merken, deed alsof hij 't briefje vluchtig las en gaf de bood schap mede: wZeg aan mijnheer, dat ik dadelijk zal komen." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 30 Sopt. In een plechtige zitting der Arroudissements-Rechtbank al hier, is gisteren de heer Mr. P. J. J. Scholten als subst.-griffier geïnstalleerd. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J A Traanberg en M v. Soest; J M Kroon en J P Balfoort; J v. Marsbergen en P TJLricb; B A de Vries en Naiwitter. Getrouwd; J Sanders en E M de Jong: J B Ritfort en G J Sanders; J C v. Helvert en A Wit; H Waasdorp en M de Groot; H Schornagel en F P Berendrccht: A ter Beek en M Guitenean. Bevallen; M Boeijing gcb. Brouwer z. M H A Heiligers geb. Jansen z. J J Lindeman geb. Ver poorten d. M v. Outersterp geb. v. Gog z. A M G Schijvenaar geb. Wijdeman z Diermanse geb. v. Roode z. A H Stappers geb. Stiphout z. N Siegerist geb. v. Dillen z. M A Bars geb. Karseas d. J M Diets geb. Schreuders d. A W Kluuder geb. Kranenburg z. J Kenselaar geb. Bertholee z. G W Selle geb" Kort z. G E Vester geb. Voskuijl d. —MC Koning geb. Menks z. ME Hoogerwerf geb. Steenkist z. C J Romein geb. Hangjas d. M Berkemeijer geb. Wiedemeijer d W C v. d. Loos geb. Jansen d. A Wesselius geb. Plantje z. H M de Geus geb. Mieras d. -MJ H Roeland geb. Jobatz. A v. Vloten geb. de Vries z. J Rozenbert geb. Scbook z. S C Steenkist geb. Bock d. 1 W M v. Norde geb. Buurman z. S Cornet geb. Rietman z. A Bierman geb. v. Leeuwen d. Overleden: J v. d. Bogaart 83 J. Jansstraat; H M Kool SI j. Jansstraat, At. Eijk 13 j. z. Valken- steeg; J Serné 6 mn. z. Ged. Voldersgracht; M Tiaser 72 j. echt. t. H J Schradera Parklaan; T J J Schoemaker 1 j. z. Heerensingel; Een als levenl. aangegeven kind van het mannelijk geslacht van H van Loenen Baljuwlaan; G Bouwman 43 j. Gr. Houtstraat; H Liethofl 4 j. z. Statenbolwerk; J de Visser 83 j. Zuiderstraat; W F J Hermanie 27 d. z. Voortiug- straat; A C M v. d. Steijle 30 mn. d. Nieuwe Kerks- plein; CMC Kriege 9 j. d. Gr. Heiligland; Een als levenl, aangegeven kind van het mannelijk geslacht van P H Boeree Gr. Heiligland; A Liethoff 2 j. d. Statenbolwerk; J v. Egmond 74 j. Kruisweg, P r. Pol 84 j. echt. van C ter Boseli Gr. Heiligland. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanneheeft benoemd tot Pastoor te Rijswijk den Weleerw. beer B. Van Bnuren; tot Pastoor der parochie van den H. Joseph te 's Gravenhageden Weleerw. heer A. W. Schoite, die Pastoor was te Bakhuizen. Het heeft Z. H. den Paus behaagd deu Zeereerw. heer Antonio Baroncini, Secretaris der Apostolische Iu- ternuntiatuur te s' Gravenhage, te benoemen tot Cameriere segreto sopranumerario. HAÜlRLEM, 29 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 7,90 a witte f 6.50 a f7,20 roggef5.25a f 4.75 Haver f 3.50 a f362,gerst f f6,—a 5.50; dnivenboonen fa -,—paardenboonen f—- bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM, 28 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 556 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.74. dito 2de qnal. f 0.65 dito 3de quaiiteit J 0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 110 a 260, graskalv. a ,39 nuchtere kalveren /7a 15, 50 schapen en lammeren a vette varkens 46 a 38 c.; beiden per kilobiggen a paarden f a ROTTERDAM, 29 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 11 paard, 1973 runderen, 297 vette- en graskaiveren, 14 nuchtere kalveren 2023 scha pen of lammeren, 417 varkens217 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste quaiiteit 70 c. 2de qual. 60 cr., 3de qual. 50 c.; kalveren lste qual. 90 cs 2de qual. 80 c., schapen 60 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede quaiiteit weivarkens 52 en 48 c. per kilo. De prijzen ,der botei waren heden als volgt lste f 56 2 qualit. f 543d6 qual. f 52. ALKMAAR, 26Sept. De aanvoer van vee eu daarvoor bestede prijzen volgt22 koeien/ 140 a 170 22 nuchtere kalveren /15 a 24,— vette kalveren f a341 schapen 12 a/ 25 varkens f per kilo, 103 ma gere dito 14 a 25,21 bokken 4 a 8 2 paarden a 175 lammeren f - a 28 Sept. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van a 260, 159 kalveren van f 25 a 96 9 nuchtere dito van f 15 a 24, 975schapen f 29a 21,92 varkens 42 a 50 c.26 magere 18 a 13 c. per kilo. SCHIEDAM, 29 Sept. Moutwijn per Ned. vat f 9, Jenever f 14,50, Amsterd. proef f 15,75 Spoeling f-,80 dito commissie f -,90. LOKDEN, 28 Sept. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 4000, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 190 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 5/2 Schapen en Lammeren 3/8 a 5/6, Kalveren 2/8 a 4/9 Zwijnen 4/- 4/8. LEIDEN, 26 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter- -,a zomer- af -„ heet. 2 rogge winter- -,— a .zomer- -,a -,5 heet. gerst zomer- a chevalier -,a 8 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per 1/4 vatlste qual 58.— a 64.—, 2de qual. f 56.— a50. HOORN, 26 Sept. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heel. tarwe! 8,a 8,5o - heet. rogge f6,50,heet. gerst 4.75 5.— heet. iiaver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f ,12 a ,950 gele hec paardeboonen f a heet. erwten J a heet. groene 10.a,950 heet. grauwe 11—a heet. witte f -,— heet. aardappelen a manden appelen a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 40 tot 175 veulens f a —koeien van f tot kal veren van f 14 tot 22, schapen van 25tot 20,— - lammeren van f 10 tot 16, varkens van 12 a 22, zeugen abiggen van 4a 10, PURMEREND, 29 Sept. Kaas: aangevoerd 422 stapels prijs der kleine kaas f31,middelbare f 24 DELFT, 26 September. Heden werden aangevoerd 80 stapels kaas, wegende te zamen 23,059 kilo; f12a 16.50 per 100 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 29 September 1885 Prijzen der onderstaande elfectent4euoteer pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld. 21 v 0 8 0 0 0 4 Hongarije. Obl. Leeuing 1867 5 Goudleenings Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 u u zilver (Jan.Juli) 6 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1' 4 18762 0 (Perpetueele) 4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 u 1869. 6 Egypte. Obl. Leeuing 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' a 1877 4 Columbia. Obligation43 4 Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. A and. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aandw ltijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' V 1878. 5 Italië. Zuid-I tal. Spoorw. Obl8 Ruslaud. Gr. Spw. Maatsch. Aaud.. 5 Baltische Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Ka rak Chark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschansk Syaran Aaud. 5 Riaschk Wiasma 5 dumoulo. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand N. Vork Lake Erie W. S. Aaud. Illinois Cert. Aand Miss Kan-sas Texas Obl. Cert.. 7 PüEMlE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. y Rotterdam3 w Gemeente (Jrediet.. 8 tteigie Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staat»!. 18544 18605 1864 Rusland. 1864..5 18665 Goldkoars prolongatie 3 pot. ai 4 8274 98=7, 86 927, 64'Vi. 65-V.. 44 V, 1007, 83 96?/, 467, 523/, 637, 1107/, 121 19 8»/„ 117 140 106 67 1427, 87'/, 14 573/, 1133/, 551/, 907, 947, 567, 557, 136 177, 130'/, 10974 106 1027, 100 101 1017, 112 136 128 1227, LAATSTE BERICHTEN. KATTARO, 29 September. De opgestane Mirditeu hebben zich meester gemaakt van 200 paarden, den leeftocht en de oorlogs behoeften, die bestemd waren voor de Turksche troepen op de grenzen van het district Kustendje. BERLIJN, 29 September. Luidens be richten uit Zwitserlaud, heeft eeu regen, die verscheideue dagen aanhield, groote overstroomingen veroorzaakt in St. Gallen en in het Rijndal. De Rijn is zelfs hooger dan in 1868. Vooral de dorpen Rheineck eu St. Margretheu hebben groote schade O O geleden. In het laatstgenoemde dorp brak een dijk door. BUCHAREST. 29 September. Het Gou vernement laat de berichten uit Belgrado, omtrent de verstandhouding tusschen Servië, Rumenië eu Griekenlaud, tegenspreken, on der mededeeling, dat er in Rumunië geene agitatie heerscht, eu dat, ten einde zelfs alle vermoedens van agitatie te weren, de bijeenroepiug der ttoepen, die gewoonlijk in het najaar plaats heeft, dit jaar ach terwege wordt gelaten. De Koning zal en kel de garnizoenen bezoeken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3