B I N E i\ L A I). MARKTBERICHTEN, Laatste berichten. Waarschijnlijk zijn het bijlagen van de be- keude bulle van Z. II. raus Alexander III. Authentieke telegrammen uit Philip- popelis ontkennen dat Vorst Alexander aan geboden heeft zijn ontslag te nemen. De Sultan seinde aan den Vorst dat hij het be ginsel der Bulgaarsche Unie aanneemt. Dit telegram, dat van overheidswege overal werd aaugeplakt, bracht eene algemeene voldoe ning onder de bevolking teweeg. Men gelooft dat de handelwijze des Sultans te danken is aan Engeland. De Porta heeft aan de Grieksche en Servische vertegenwoordigers te Constantinopel gevraagd, de redenen op te geven voor de door hunne regeeriu- geu gemaakte krijgstoerustingen. Beiden antwoorden ontwijkend. GEMENGDE BERICHTEN. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Maar wij vernemen, zijn de regeermgsvoorstel- len tot vermindering der uitvoerrechten en ver hooging der invoerrechten in Nederlandsch-Iudië reeds aan Z. M. den Koning ter onderteeker.ing aangeboden, zoodat de indiening zeer spoedig kan worden tegemoetgezien. Epen, (Limburg), 9 Oct. Dinsdag-nacht jl' hebben dieven door middel van buitenbraak en inklimming zicb toegang verschaft tot de R. K. kerk alhier en de aanwezige offerbussen openg, - broken en geledigd. De politie heeft tot heden hun spoor nog niet ontdekt. 's Gravenhage, 8 Oct. In de laatste dagen is tegen verschillende winkeliers alhier, tevens ver- koopers van sterken drank iu het klein, proces verbaal opgemaakt wegens het voorhanden hebben van sterken drank op verboden plaatsen. Haarlemmermeer, 9 October. De aan der. Gemeenteraad aangeboden begrooting voor 1886 bedraagt in ontvangst en in uitgaaf ƒ81,887.051/2- De begrooting voor het Bur gerlijk Armbestuur iu ontvangst en in uitgaaf 6603.55. Ged. Staten hebben het Raadsbesluit tot verminderiug der jaarwedde van onderwijzers van ƒ650 op ƒ550 niet goedgekeurd, maar de Raad heeft zijn besluit gehandhaafd en besloten, in hooger beroep te komen bij Z. M. den Ko ning. Dientengevolge is de benoeming van onder wijzers voor de school no. 3 uitgesteld. Op de „Badhoeve" van wijlen Mv. Amers- foordt zijn verkocht 145 schapen, de herdershond en 6 paarden. De schapen brachten van ƒ25 tot ƒ30 op; de ooilammeren ƒ15 a 25; ramlamme- ren ƒ19,50 a ƒ39; ly2-jarige rammeu ƒ25 tot ƒ40, en rammen ƒ56 a ƒ80, terwijl de paarden golden van ƒ175 tot ƒ419 en de herdershond met hok opgebracht ƒ14. Gedurende de verkooping ontstond een begin van brand i:i den paardenstal, waarbij bet paard van P. De Koning nog aan den staart en het on- lijf gebrand werd. Gelukkig evenwel werden de vlammen nog juist bij tijds gebluscht. Vlissingen, 9 Oct. Gisteren vertoefden een lid en een ingenieur der firma John Elder&Co, uit Govan, bij Glasgow, alhier om met de direc tie der stoomvaart-maaatschappij „Zeeland" een contract te sluiten wegens het bouwen van 3 nieuwe salonbooten, voor den dagdienst bsstemd. Men meent dat dit contract is gesloten. Nieuw-Vennep, 6 Oct. Gisteren had in de Parochiekerk van O. L. Vr. Onbevl. Out. eene ongewone plechtigheid plaats. De Zeereerw. Heer J. J. Van Leipsig, Pastoor dezer Parochie, had het voorrecht dat zijne hooggeachte ouders in goede gezondheid, huune 50jarige Echtvereeniging mochten herdenken. Dit zeldzame feest zou vooral hier plechtig worden gevierd. Te 9 uur droeg de Zeereerw. Pastoor in de smaakvol versierde kerk, op plechtige wijze, het H. Misoffer op, geassisteerd door zijn Eerw. Kapelaan als Diakendoor den Eerw. Kapelaan van llillegom als Subdiaken, terwijl de Eerw. Kapelaan van Hoofddorp als Caeremoniarius fungeerde. Het Zangkoor der kerk voerde bij deze gelegenheid zeer verdienstelijk de echt ker kelijke Mis uit van J. Smit. Na het H. Evan- lie hield de Eerw. Celebrant eene korte doch treffende toespraak, naar aanleiding van de woor den van den H. Paulus: „Welken dank kunnen wij aan God wederom vergelden voor a, bij al de blijdschap, waarmede wij om u ons verblijden voor onzen God". (I Thess. III 9.) Deze toe spraak maakte op alle toehoorders den diepsten indruk. Toen de H. Mis geëindigd was, werd, na uitstelling van het H. Sacrament, eenparig het Rozenkransgebed verricht, hetwelk met den zegen van het Allerheiligste werd besloten. Behalve de geachte familieleden van het gouden Echtpaar, en verscheidene Eerw. HH. Geeste lijken, die het feest met hunne tegenwoordigheid vereerden, hebben ook de parochianen van Nieuw- Vennep allerwege van hunne belangstelling doen blijken. Ondanks het minder gunstige weder en de verre afstanden, toonden zij door een talrijke opkomst in de kerk hunne oprechte deelneming in dit zeldzame feest; in de nabijheid der kerk wapperde uit de meeste woningen de vaderland- sche driekleur. Vele gelukwenschen en geschenken weiden in den loop van dien dag den Zeereerw Pastoor en zijn gelukkigen ouders aangeboden en algemeen stemde men ten volle in met de op het feest meermalen herhaalde bede: Moge Pastoor Van Leipsig zich nog menig jaar verheugen in het bezit van zijne hooggeachte en dierbare ouders! De Parijscke deurwaarder S. was eergisteren-middag niet voor zijn pleizier uit. Toen hij bij eene dame te Greuelle den boedel kwam opschrijven, wierp de dame eensklaps den inkt koker om en verscheurde het gezegeld papier. Toen ded urwaarder daartegen iets wilde inbrengen, kreeg hij alles naar het hoofd wat de dame maar grijpen kon. Eindelijk sprong zij uit het venster. Na dezen treurigen afloop staakte de deurwaarder zijn werk en ging heen. Zooals gemeld is, wordt de socia- list Van Raaij gerechtelijk vervolgd wegens zijn Stemrechtlied. Van welk allooi dit lied is, kan hieruit blijken, dat de leden der Eerste Kamer daarin genoemd worden: „Woekeraars, dieven, eerste klas." Iemand, die een ondergeschikte be- trekking bekleedt, had dezer dagen al de leden der Eerste Kamer dieven genoemd. Zijn patroon vroeg hem, waarop deze opinie gegrond was. „Omdat de leden van de Eerste Kamer kapitaal hebben" was hst antwoord. „Ik hoor", sprak de chef, „dat js van de twaalf galden, die je per week bij mij verdient, telkens een gulden naar de spaarbauk brengt; noem je die bespaarde gul dens geen kapitaal?" „Neen, die zijn mijn eigen dom", wa3 bet wederantwoord. Te Ven end aal verkoopt men thans rundvleesch met been voor 60 en zonder been voor 70 cent per K. G. Twee circa 12-jarige knapen, zoontjes van den adsistent-bouwmeester G. te Bocbum zoo meldt de Crefelder Ztg. lokten een 6-jarig knaapje in een nog niet voltooid nieuw huis, bonden hem daar handen en voeten en stopten toen den mond, neus en ooren vol met aarde, waarna zij hem een messteek achter het oor tot in den mond toebrachten. Zoo lieten zij hun slachtoffer liggen. De ongelukkige werd een paar aren later toevallig gevonden, doch is den volgenden dag overleden. P a r ij s, b e z i t z ij h e t a 1 voorb ij gaan de, een honderdjarige. Markies D'Amoriui Bo- ligni, die den vorigen ochtend Florence verlaten had, is in de hoofdstad aangekomen. De mar kies is 107 jaren oud. Te Zaandam is Woensdag-nacht braud ontstaan in twee gebouwen van den gemeente- reinigingsdienst. Het eene gebouw is grootendeels verbrand, terwijl in het andere gebouw een voor raad licht ontbrandbare stoffen werd gevonden, en daarbij sporen van vuur werden ontdekt. Men verdiept zich in gissingen over het omstaan van den brand. De Directeur die zijn ontslag reeds had aangevraagd, is gisteren-morgen leven loos uit het water opgehaald. De begeerte naar de Caroline n heeft twee knapen, 13 a 13jarige gymnasiasten, er toe geleid Berlijn te verlaten met het plan om de veelbesprokene eilanden la gaan opzoeken. De broeder althans van een dezer jongens heeft de politie te Spandau van het geval verwittigd, met het verzoek om de jongalui terug te brengen. De aan sc h rij vin g van den Duit- scheu Rijkskanselier aan de ambtenaren, om hun naamteekening duidelijk te schrijven, doet het N. v. d. D. herinneren, dat ook hier te lande de Rigeering wel eens met ditzelfde kwaad te worstelen heeft; althans in 1877, den 27u De cember, zag de Minister van Financiën Gleicti- man zich gedrongen tot het nemen van de vol gende resolutie: „Eenige ambtenaren schrijven Uuune handteekening zóó ondui lelijk en onleesbaar, dat daaruit, vooral met betrekking tot stukken van comptabelen aard, herhaaldelijk bij het Departement van Financiën moeilijkheden zijn ontstaan. Ik uoodig u daarom uit, de ambte naren in uwe inspectie te bevelen, voortaau b min e handteekening volkomen duidelijk en leesbaar te schrijven, opdat ik niet opnieuw er toe zal behoeven over te gaan, de onleesbare handtee- keniugen te bunnen koste door de bevoegde autoriteiten te doen legaliseeren, waartoe ik dezer dagen verplicht oen geweest." Bij het uitga au van het theatre Moiitmartre te Parijs kregen eenige jongelieden twist over de som var. 5 centimes, twee en een halve cent Ned. Ct. De twist liep zoo hoog, dat de schuldenaar zijn crediteur een doodelijken messteek toebracht. Dinsdag sloeg te Katwijk aan Zee bij het beproeven de reddingboot om, tusscben de buitenste en breede bank; dientengevolge zag men negen man in zee ronddrijven, terwijl de boot zich niet vanzelf omkeerde, wat men toch mocht verwachten. Zeven man wisten zich op de omgekeerde boot te redden en werden door de golven naar het strand gedreven. De twee ande reu, ieder op eene roeispaan en hunne kurken gordingen vertrouwende, konden ook gered wor den; een er van werd meer dood dan levend naar huis venoe d. Het eerst vi n de omstanders ging te water de heer Wesseling. Men schrijft het ongeluk toe aan de minder goede keuze van het roeipersoneel, terwijl ook gebleken, is dat de boot niet aan de te stellen eiscken voldoet. Uit Viancn wordt aan het U. D. gemeld. Kwade concurrenten voor de vasthou dende slagers hier, die het rundvleesch nog steeds op 9 stuivers de 5 ons houden, zijn een paar particulieren, die laatst besloten en thans goed gevolg geven aan het besluit, om eenige koeieu zelf te slachten en het vleesch voor 25 cent de 5 ons verkrijgbaar te stellen. Alzoo veertig cents per kilo minder dan de slagers hun klan ten berekenen! Als eeli zeker middel om hunne waar spoedig kwijt te raken, gaan de nieuwe slagers met de te slachten koe langs de huizen en nemen zóó bestellingen op. De geheime politie te Parijs heeft in een hotel der „rue du Mail" zekeren Charles Dans in hechtenis genomen, die ambtenaar is aan een Ministerie te Brussel en beschuldigd wordt een som van 20,000 frs. ontvreemd te hebben. Deze dief is den dans ten minste niet ontsprongeu. - Dezer dagen stierf te Berlijn een bekende straatfiguur: Stummel-August („Eindjes- August"), die zijn werk maakte van het verzame len van eindjes sigaar. Hij had daartoe de stad in verschillende deelen gesplitst, en hield de eindjes der onderscheidene buurten goed uit elkaar. Die, welke hij „Onder de Linden" vond, stopte hij in zijn eigen pijp. Hij mocht ook in sommige koffiehuizen de weggeworpen stukjes sigaar komen oprapen. Stummel-August was veertig jaren geleden een welgesteld man en hield een eethuis. Maar tot zijne ongeluk trok hij een hoogen prijs uit de loterij. Toen begon hij op een grooten voet te leven, zijn zaak te verwaarloozen, en eindelijk werd hij door het spel tot den bedelstaf gebracht. Een der schoonste spelen van den gemoedelijken ouden tijd, bet edels kolfspel, bij ons te lande in zoo diep verval, begint in Engeland te herleven. Op vele plaatsen vormen zich kolfgezelschappen, bij welke zich ook vrou wen met groot animo aansluiten. I11 Sehotlaad is het „golf1zooals de E igelsohen het noemen, altoos het meest in eere gebleven. Hoe meer en hoe krachtiger iemand over zijne beginselen roemt en spreekt, des te meer wordt het vermoeden gewettigd, dat hij ze eigenlijk niet heeft. Wie matig leven kan is rijk. Nijd en afgunst zijn de domste ondeugden; bij, die er zich aan overgeeft, vernietigt zijne levensvreugde en ook die van anderen. De adel der ziel heeft een stamboom, die teruggaat tot God. Vrienden gelijken vaak op een zonnewijzer, die slechts zoo lang dienst doet, als do zon aan den horizon is. Zwakker licht moet voor sterker wijken en de sterren verdwijnen wanneer de zon verschijnt; zoo verdwijnt alle aardsche luister en elk genoegen,wan neer zij met den hemel worden vergeleken. De na tuur doet ons den hemel beschouwen en de aarde met voeten treden, om ons te leeren naar den hemel te trachten en de aarde te verachten want een hart voor God geschapen, laat zich met geen droppel honing of een klomp aarde ver zadigen. Dichter-latijn. Dichter. Ja, inijnekeeren, ge loof me, door mijne gedichten heb ik eens een aantal personen van een gewissec dood gered, 'l Was aan de kust van Noord-Amerika, waar ons schip strandde. Ik, met zeven aoderen, redde mij in eene sloep. Twee dagen zwalkten wij rond op de woeste zee. Reeds dreigden wij op ellendige wijze te versmachten, toen droeg ik mijn gedicht voor: „de vloek van den metselaar" en de tranen, die toen uit de oogen mijner toehoorders stroom den, lescbten onzen brandenden dorst. Een gast. Maar, beste heer, tranen zijn immers zoutig. Dichter. Wat denk je, mijnheer, de tranen, die mijne gedichten ontlokken, zijn echte, onvervalsch- te tranen. Bij het exerceeren. Onderofficier. Recruut Pompeiman,kerel, pak je knoken wat meer bij elkaar jij schip der woestijnen. Tot ziens. Een vervelend oud heer had eens iemand ergens op een badplaats ontmoet. Maan den later komt hij dien persoon in de hoofdstad tegen, en wil een praatje met hem aanknoopen. Deze houdt zich aanvankelijk dom. „Maar kent u me dan niet meer?" is nu de vraag van den heer. „Wel zeker, wel zeker, en als ik u weer eens te Creuznach ontmoeten mtg, dan hoop ik (ie kennismaking te hervatten! Tot zoo lang adieu!" Eene opheldering. „Wat zou dat beteeke- neu?" vroeg eens een vtiend aan -Thackeray, den schrijver op een uithangbord wijzende, waarop geschreven stond: „Kantoor van onderlinge lee- ning." „Ik weet het niet", luidde het antwoord: „tenzij het beteekent, dat twee menschen, die niets bezitten, overeenkomen om dit aan een der de tegen intrest te leenen." Eerlijk. Op de veiling roept de verkooper: „Hier lub ik twee oud-porseleinen vazen; de eene is een beetje beschadigd - „E11 de andere?" roept een stem uit de menigte. „De andere óók!" is het snelle antwoord. „U behoeft niet te denken, dat we hier ongelijke paren verkoo- pen!" Baak. A (tot een kaalhoofdigen vriend). Hoe komt het toch, amice, dat, ofschoon ik tien jaren ouder ben dau gij, mijne weide (naar zijn hoofd wijzende) nog zoo dicht begroeid is. B. Ja, ziet ge, bij mij is hier (op zijn voorhoofd wijzende) geen mist. Het motief. A. Waarom zou de dichter Prul- rijm zoo tegen de oprichting zijn van eene ver- eeniging voor dierenbescherming? B. O, dat is zeer natuurlijk, hij mishandelt immers telkens den Pega3us. Haarlem, 10 Oct. Zooals wij onlangs hebben gemeld, heeft ook het Zangkoor Te Deum laudamus vau de Kathedrale Kerk alhier, zich geconstitueerd als eene Parochiale Afdeeling der Nederlaudsche St. Gregorius- Vereeniging, eene instelling die het doel heeft, de gewij de liturgische muziek volgens den geest der Kerkmet de stipste inachtneming der kerkelijke wetten te be vorderen. Door de aansluiting aan genoemde St. Gregorius-Ver- eeniging moest het Zangkoor Te Deum laudamus de verplichting op zich nemen eene zangschool op te richten en in stand te houlen, alwaar aan jongeheeren van 8 jaar tot aan den tijd der stemverandering, gratis onder richt in den Kelkzang moet worden verschaft, opdat zij bij tijd en wijle hunne medewerking kunnen verleenen bij den koorzang in de verschillende Godsdienstoefeningen en op tateren leeftijd in de Kerk als koorzangers kunnen fungeeren. Zulk eene zangschool is thans gevestigd en ruim 40 jongeheeren nemen deel aan het zangonderwijs, dat door den heer N. H. Andriessjsn, die van den Kerkzang eene bizondere studie heeft gemaakt, tweemaal s weeks wordt verstrekt. Aan de instandhouding vau zulk eene hoogst wensche- lijke en nuttige inrichting zijn betrekkelijk vele onkos ten verbonden, welke uit de gewone inkomsten van het Zangkoor niet kunnen bestreden worden. 'Pen einde de Afdeelingen iu de gelegenheid te stellen hare inkomsten te kunnen vermeerderen, heeft het Hoofd bestuur der St. Gregorius-Verèeniging bepaald, dat bij elke Afdeeling ook Eereleden zich kunnen aausluiten, die, zonder mede te zingen, door eene jaarlijksche gelde lijke bijdrage naar believen (minimum 50 Cents) eene Afdeeling Bteunen. Het Bestuur van het meergemeld Zangkoor noodigt thans de Parochianen van de Kathedrale Kerk alhier beleefdelijk uit als Eerelid te willen toetreden. Zij nu, die aan deze nitnoodiging gevolg geveD, zullen daardoor medewerken tot instandhouding van eene inrichting, welke het doel heeft den waren, echten Kerkzang meer en meer tot zijn recht te doen komen, opdat hij beant woorde aan den verbeven luister en aan de waardigheid der godsdienstoefeningen en plechtigheden in Gods hei ligen Tempel. Ter verkrijging van het Eerelidmaatschap wordt men beleefd verzocht zich tot, een der bestuursleden te wenden. Het Bestuur bestaat uit de hierna te melden heeren President-, de Hoogeerw. Heer J. A. Van den Akker, Deken vau Haarlem, Kanuunik van het Kathedraal Ka pittel en Plebaan der Kathedrale Kerk alhier, Directeur: de heer L. A. LaureyOrganist: de heer N. H. An- driessen. Secretaris de heer G. Hulsebosch-, Penning meester: de heer G. B. Gunst: Bibliothecaris: de heer S. B. Peyra; Commissaris: de heer M. L. Van Gemert. Naar wij vernemen beeft de jury van beoordeeling voor het aan den heer F. L. Stracké 'Jzn., onzen geniale n stadgenoot, ter uitvoering opgedragen standbeeld van Hugo De Groot, een gunstig rapport aan het Hoofdcomité uit gebracht. Het door genoemden kunstenaar in gips vol tooide beeld is door haar goedgekeurd en, behoudens be krachtiging van het Hoofdcomité, hetwelk tot dat einde eerstdaags alhier zal vergaderen, zal het beeld aan de gieterij kunnen overgegeven worden, ten einde in brons te worden gegoten. Men hoopt het beeld in Augustus 1886, op den sterf dag van het Delftsche orakel, op de Groote Markt te Delft te kunnen onthullen. Met de taak van jury, die eerst de ter prijsvraag ingezonden zeventieu modellen en daarna de uitvoering van het beeld naar het bekroonde ontwerp had te beoor- deelen, hadden zich op nitnoodiging van het Hoofdcomité belast de heeren J. D. Koelmandirecteur van de Acade mie van Beeldende Kansten te Amst.; F. Leenhof, beeld houwer en graveur te Parijs; Bart Van Hovebeeldhouwer te Amsterdam; Bh. Sadée, kunstschilder te's-Gravenhage en C. Muysken, voorzitter der Maatschappij t/b. van Bouw kunst te Amsterdam. Het lijk, op den spoorweg alhier gevonden, is herkend als dat van Petrus Stefanus Huijbens, oud 21 jaren, bloemistknecht, woonachtig aan de Houtvaart onder Overveen. Hij had tot 10 uren bij zijn patroon gewerkt en was om spoedig te huis te zijn den spoorweg langs gegaan. Vermoedelijk had hij door den hevigen wind en regen den spoortrein niet hooren aaukomen. Doo'- Burg. en Weth. dezer gemeente is ter vervulling van de betrekking van secietaris dezer gemeente aan den Raad eene aanbeveling gedaan van de heeren mr. A. A. Land, commies-chef ter provinciale griffie van Noord- Holland en reehter-plaatsvervanger bij de arrondissements rechtbank alhier en mr. H. J. H. Modderman, commies ter gemeente-secretarie en advocaat te 's-Gravenhage. Herhaaldelijk blijkt ons, dat men nog niet algemeen bekend is met het verbod om in aankondigingen enz. voor maten en gewichten andere benamingen te bezigen dan bij de wet als de eenig geoorloofde zijn vastgesteld. Onvol doende bekendheid met de officiëele namen van maten en gewichten is dikwerf de oorzaak van eene wetsovertreding welke hoogst onaangename gevolgen kan hebben voor hem, die er zicb aan schuldig maakt. Het is dus raadzaam iu het bezit te zijn van eene tabel, waarop de beuamingen der maten en gewichten volgens de wet van 7 April 1869 voorkomen. Voor zoo ver de voorraad strekt, zenden wij zulk eene tabel gratis aan diegenen onzer abonnés, welke ons hunne aanvraag daarvoor portvrij doen toekomen. HAARLEM, 7 Oct. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 20, voor l 120 a 160 1 stier, ve voor f a 105vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht - voor f a graskal. verk. voor f a nuchtere kalveren, 17 verk. voor /7 a 14, 13 schapen, verk. voor l 16 a 25 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 86 stapelskaas, 10661, stuks, wegende 21147 kilo, hoog ste prijs I 26,23 middelbare prijs per 50 kilo. tot f a AMSTERDAM, 7 Oct. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen,176 vette kalveren lste qual f -70 2de qual. 0,50 per kilo, graskalfy a 31 nuchtere kalveren, 8 a 16, schapen en lammeren J a 196 vette varkens 38 a 46 c. per kilo. HOORN, 8 Oct. Terwaag gewogen 338 stapels kaas wegende,94549 kilo,- hoogste prijs per 50 kilo 30.50 voor kleine ƒ2650 voor commissie, J voor mid delbare— GOUDA, 8 Oct. Op de kaasmarkt waren 62par- tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 23 a 26. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter 1T.40 1.55 der weiboter f 1.25 allO.. per kilo. Handel zeervlug SCHIEDAM 9 Oct. Moutwijn, per ned. vat 9,- Jenever f 14,50, Amsterd.proef f 15,75 spoeling fl,— dito commissie f -,90. LONDEN, 8 Oct. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 3000. Kalveren 80, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/4 a 5/2 Schapen en Lammeren 3/6 a 5/4, Kalveren 2/4 a 4/6 Zwijnen 4/- a 4/8. LEIDEN, 9 Oct. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden a f—46 stieren £58 a 240; 270 ossen £150 a 282 144 melkkoeien f 132 a 260 kaUreren dito f a 124 vare dito f 128 a 230, vette dito f 25a 74 graskalveren f a vette f a —a 16 nuchtere dito ,9 a 18, 740 vette schapen 20 a 29weide dito Ja lammeren 52 magere varkens 13 a 29,326 biggen f 5,25 al2. DELFT, 8 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. f 220 a f 260, dito 2de qual. 141 a 180, kalf koeieu, lste qual. 185 a f 234, dito 2de qual. f 155 a f 170, vaarkoeien le qual. J' 150 a 185, dito 2de qual. f 100 a 1,36 vette kalveren, lste qual. f 60 a 82 dito 2de qual. 30 a 50, vette schapen lste qual. f 23 a 29, dito 2de qual. f a lam scha pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren J' 13 a 19, weilammeren ƒ-— a magere varkens 15 a 26, biggen f 4.a 12,—* nuchtere kalveren f 9 a 21, paarden f 50 a 150 stieren f 45 a 120, ossen f a Rundvleesch 50, 66 a 60 c.vet kalfsvleesch 62, 72 84 c. schapevleesch 48 a 55 c., lamsvleeesch c., alle per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.90 a 6..25 mindere en blauwe dito f -,a -,roode dito f 7.40 8.40 min dere en blauwe dito f a -,nieuwe Zeewsche dito f-,a rogge 4.75 a 6.—, nieuwe dito f a -in. wintergerst f 4,10 a f 4,85 n. zomer dito f 410 5,10, n. chevalier dito 5,60 a 6,60, haver f 5,20 a 470 n. groene erwten f 8,75 a 775,, mesting 7 a f625 paardeboonen f 6.a 7.duiveboonen 7.25 a 825 bruine boonen f 8.25 a 9.75, koolzaad 1884 £8,60 a 9.10 hennepzaad f 10.50 a 11,50 kanariezaad 8.50 a 10.75 Aan de stadswaag gewogen van 2 Oct. tot 8 Oct. en op deweekmarkt aangevoerd; pot,/4, 655/8 en 77/1^ p. boter, wegende te zamen 13890 kilo: prijs f 60 a 70 per 40 kilo, f 1.75 a f 1.50 per kilo. LONDEN, 9 Oct. Aan de Daily Neivs wordt uit Parijs gemeld, dat Rusland de groote mogend heden gepolst heeft over het plan om den Hertog van Cumberland op den Bulgaarsclien troon t8 plaatsen. Bismarck zou diens candidatuur steu nen, teneinde op die wijze de dynastische quaes* tie ten opzichte van Brunsvvijk en Hannover uit den weg te ruimen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 2