Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Letteren en Kunst. Boekbeo ordeeling. bare zelfstandigheden te maken, en zelfs wordt het voorstel gedaan dit cement te bezigen voor het pantseren van schepen. Bergamotperen. De naam van deze delicieuze pe rensoort wordt gewoonlijk of van de Italiaansche stad Bergamo, of van eene stad in Klein- Azië, Pergamos, afgeleid. De tweede afleiding heeft altijd voor de meest waarschijnlijke gegolden omdat de bergamotten reeds tijdens de kruistochten uit Voor-Azië naar Europa zijn overgebracht en in vele streken dan ook nog Syrische peren heeten. De eenige ware afleiding schijnt intusschen te zijn die, welke de geograaf Kilter aan de hand heeft gedaan. Een kostelijke laatrijpende peer, die in de nabijheid van Angora veel gekweekt wordt, heet Beg Armud of Beg Harmud, d. i: Vorsten- peer, en deze Tarksche naam is met de peer door de Kruisvaarders naar Europa gekomen. Een apotheker t e Dantzig heeft eene automatische waarschuwing voor de vergift- flesschen uitgedacht; hij voorziet nl. die flesschen van een bel-inrichting, die onmiddellijk in wer king komt zoodia men de flesch aanval en dus vergissing onmogelijk maakt. Het gratieverzoek van Jeanne Lorette is afgewezen. De Kechtbank te Amsterdam heeft den socialist Belderok veroordeeld tot i maanden celstraf, aannemende dat zyn verzet te gen de politie niet in vereeniging met anderen was gepleegd. Als eene zeldzaamheid deelen wij mede, dat te Staphorst een „notenkraker" nuci- fraga caryoca tactusis geschoten. Deze vogel heeft de groote van een kraai, een langen, glad den, kegelvormigen bek, bezit een donkerbruinen, witgestippelden vederdos en zwarten staart. Hij behoort in Nederland niet thuis, doch is in sommige deelen van Europa en in den Himalaja inheemsch. De teruggekeerde kapitei.ns van de walvischvangers uit Dundee berichten, dat zij in dit seizoen in Prince Regent Islet met 70 Eskimo's zyn samengekomen, van welke velen in Eugelsche kleeren staken en ruim van tabak waren voorzien. Het bleek dat zij de depots hadden gevonden, die door schepelingen van de expeditiën om Franklin op te sporen, in Beeckey Island waren aangelegd. De Eskimo's waren zeer trotsch op hunne Europeesche kleeding, voor al op hunne laarzen. Eenige dagen geleden had in Noord-Holland eene zeer eigenaardige verkooping plaats waarbij de kooper nog geld toekreeg. Vijf tig bunder land bij Breezand, in den Auna-Pau- lownapolder. werden in 't openbaar geveild, en de kooper hield, na het betalen van de hoofdsom en alle onkosteD, nog ƒ35 over van het strijk geld, dat hij had ontvangen. Ofschoon hij een arme arbeider was, had hij natuurlijk in dit ge val geen borgen noodig, daar alles contant be taald werd. Den volgenden dag verhuurde de man het land tot Kerstijd voor 50 en spoedig zal hij trachtten de molens welke op het land staan en in den koop zijn begrepeu, te gelde ma ken. Doch daarmede zal dan ook al het moge- lijke voordeel gehaald zijn, van het uiterst schrale land, waaraan de vorige eigenaars te vergeefs zeer veel hebben ten koste gelegd. Hoe het ech ter mogelijk zal zijn, om aanstaande jaar voor dat land de ƒ500 polderlasten te betalen, is een raadsel voor velen, en waarschijnlijk ook voor den kooper. Want dit was de oorzaak van den fabelachtig lagen koopprijs. In Ackermann's Illustrirle Gewerbe Zei- tung wordt de aandacht gevestigd op de caout- chouk ter bekleeding van vloeren. Boven tapijten heeft deze vloerbekleeding dit voordeel, dat zij gemakkelijk zindelijk te houden is. In kleeden gaat al het stof en onreinheid zitten, en bij het vegen en borstelen vliegt dit vuil omhoog. Eene caoutchouk-bekleeding echter heeft men slechts met een natten doek af te nemen, om alle stof en vuil te verwijderen. Er is, zooals voor eenigen tijd be- richt werd, ook al sprake van een tunnel door den Mont-Blanc. Maar een groot bezwaar bij dat werk en bij de voorgenomen tunnel door den Simplon, zal de warmte zijn, welke men onder den berg zal vinden. In het midden van den St. Golhard bedroeg de temperatuur 31° C. (bijna 88" Fahrenheit) en reeds daar werden meuschen en dieren, bij het werken aan de tun nel ziek van deze vochtige en verslappende Warmte. Maar in het hart van den MontBlanc en den Simplon moet de warmte nog veel grooter zijn, en wel niet minder dan 50° O. (122" Fah renheit) een hitte welke voor geen mensch of dier is uit te houden. Men hoopt intusschen dat de wetenschap middelen moge vinden om frissche lucht daar binnen te brengen. Onlangs, dus meldt een Deensch blad, werden de bewoners van een huis te Skaer- baek, niet weinig verrast door het schouwspel van een schaar ratten, die op klaarlichten dasr den landweg afkwamen en regeliecht op het huis aanliepen. Zij marcheerden in den vorm van eene wig, met een bizonder groote rat aan het hoofd. Men haastte zich naar buiten en trachtte hen den toegang te beletten, maar te vergeefs. 2ij bestormden het huis tot groot verdriet vau aeu eigenaar, en kwartierden er zich in, waar- 'ohyulyk voor den gebeden winter. Indenabijheid eener woning, i eene Duitsche stad, staat eene kazerne. De vrouw des huizes was naar buiten, mijnheer kwam des avonds in schemerdonker te huis en zeide tot eene der dienstboden: „Anna zet eens spoedig eeu knoop achter aan myu rok, ik moet naar e0n souper." Twee minuten later was aan de op dracht voldaan; mijnheer trok zijn rok aan en snelde naar zijn gastheer. Toen hij binnenkwam, ontstond groote vroolijkheid; er werd gelacheu en gefluisterd en de rug van den nieuw aange komene verwekte algemeene hilariteit. Anna had zich in het schemerdonker vergist en een uni- formknoop van het zeventiende regiment aan den rok vastgemaakt. Eenelectrisch kerkorgel wordt eerlang in de kerk te Forst bij Bruchsal (Badei geplaatst. De beweegkracht bij dit instrument dat door de firma Viot und Söhne te Durlach vervaardigd werd, is luchtdruk en eUctricitcit. Het werd gemaakt volgens het stelsel van den Duitscher-Amerikaan Schmoele, die de vroeger op dit gebied genomen proeven van Engelschen en Amerikanen tot volkomenheid bracht. De in richting van dit orgel moet veel eenvoudiger zijn dan de tot dusver gebruikte. De ketenen, welke Columbus t ij— dens zijne gevangenschap gedragen heeft, zijn, volgens de Cittadino, in het bezit van zekeren heer Baldi, te Genua. Hy moet ze reeds 20 jaren in eigendom hebben, maar eerst nu, tegen het vierde eeuwfeest der ontdekking van Ame rika, maakt hij dat wereldkundig. Hoe het komt, dat deze ketenen niet, volgens Golnmbus'wensch, met den beroemden Genuees begraven zijn, zal de heer Baldi mettertijd meedeelen. Sinds eenige dagen is men te IJmuiden begonnen met den bouw van drie vischsteigers aan de beide zijden van het gebouw van de ambtenaren der rechten. Toen e e r g i s t e re n-m i d d a g, om streeks vijf urea, drie jongelingen van ongeveer zestien-jarigen leeftijd zich op het zuidelijk hoofd te IJmuiden, ter hoogte van den getij-meter be vonden, sloeg eensklaps eene golf over de pier heen en sleepte een hunner weg in de diepte. Zijn lijk is nog niet gevonden. Een geacht ingezetene van Rot- terdam de Heer B., hoofdambtenaar op het stad huis aldaar, kreeg dezer dagen bij het eten van visch een graat in de keel, welke niet daaruit kon verwijderd worden. De Heer B. is aan de gevolgen bezweken. De aardappelen zijn in Friesland goedkoop en dalen nog in prijs, omdat het aan bod ver de vraag overtreft. De voorraad zand en kleiaardappelen is zeer aanzienlijk, zoodat de boereu reeds beginnen daarmede het vee te voe deren. Naar andere provincies is ook weinig af trek. Met het inkuilen zijn vele landbouwers be gonnen, in de hoop in het voorjaar hoogere prij zen te kunnen maken. Eerste qualiteit zaudaard- appelen worden verkocht voor 60 ets., kleiaard appelen tegen ƒ1.10 de Vs H. L. De hoedanig heid is over het algemeen zeer goed. Een geneesheer te Warschau heelt onlangs eene noodlottige vergissing begaan. Hij moest den eenen oogappel van een meisje, welke door eene verzwering reddeloos verloren was, en ook den anderen dreigde aan te steken, verwijderen. Het meisje werd bedwelmd; de kunstbewerking gelukte volkomen, maar... toen de arme lijderes weder tot bewustzijn kwam, bleek het, dat de dokter den gezonden oogappel had weggenomen! Ook een jubileum! Dezer dagen vierde een meester slager te Berlijn een eigenaardig feest.. De tienduizendste os zou onder de handen van zijne lieden den laatsten adem uitblazen, welk feit door zijne boeken gestaafd is. In ronde cij fers heeft deze meester slager dus 20,000,000 p. ruudvleesch verkocht, of daar ter Berlijnsche veemarkt gemiddeld 2500 stuks ossen aangevoerd werden die markt viermaal leeggekocht. Van zijn standpunt kon hij met genoegdoening op dit resultaat terugzien, en vandaar dan ook, dat dit 10,000ste rund deze „Jubilaum Ochse" met passende feestelijkheid op de markt geslacht werd. De gezellen werden onthaald. De beste vergelding voor eene weldaad is de dankbaarheid. Onberaden ijver baart veelal groote schade. Alleen hij, die slechts wil, wat hij kan, is gelukkig. Het is een kwaad teeken, daarvan het meest afkeerig te zyn, wat het meest baat; zoo heeft een zieke vaak den groot sten afkeer van de heilzaamste genees- middeleh. Hekelt de stugge bediller allen, zon der iemand te sparen, hij is ook door allen gehaat, door niemand bemind. God is bereidvaardiger, om weldaden te schenken, dan wij om ze te ontvangen. De tallooze gaven door het opperste en aller mededeelzaamste Goed ons zoo gul aangeboden, hardvochtig afwjjzen, is God niet alleen beleedigeu, maar geweld aan doen. Waarom dragen wij ous zeiven zoo veel haat toe? Moderne ontwikkeling. Een achtjarig kind wegens oorverdoovend schreeuwen en schreien her haaldelijk tot de orde geroepen, krijgt nogmaals op harden toon bevel zich stil te houden. „Mama," roept de kleine verstoord uit, „'■chreeuw toch niet zoo; u maakt me zenuwachtig!" Houten bestrating. Toen in zekeren gemeen teraad sprake was van het aanleggen eener hou ten bestrating, en de kosten nog al als een be zwaar werdeu aangevoerd, sprak eeu der leden eenigszins dubbelzinnig: „Och kom, wanneer de aanzienlijken de hoofden bij elkaar steken, is het ding al in orde". Te veel verlangd. Geneesheer. Nu, mijn waarde, wat deert u? Patiënt. Dokter, wees zoo goed mij te onderzoeken. Geneesheer. Gaarne, maar z< g mij, wat scheelt u? Waar hebt ge piju? Hebt ge eetlus Slaapt ge goed? Patiënt. Ja, maar als ik alles vooruit zeg, dan is het gemakkt lijk dok ter te zijn. Versproken. Eerste vagebond. Een prachtige jas! wat kost je die? Iiveede vagebond. Als 't uitkomt, minstens een half jaar. Ontzettende verdenking. Leerling. Mijnheer, wij hebben inkt noodig. Chef de bureau. Wat, al weer! Wat doet ge toch met al die inkt? Ik ge loof dat ge er u 't gezicht mee wascht! Een modern dichter. (Monoloog). Zie zoo, het heerlijke gedicht is gereed dertig wonder- schootre strophen. Nu zal ik het eens spoedig overlezen, opdat ik wete waarover het handelt^ In de kazerne. Sergeant. Recruut Pompei man, wat zijt gij? Pompeiman. Chemicus, sergeant Sergeant. Houd toch op met die verrelende stad huiswoorden, zeg liever eenvoudig Veearts. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 28 Oct. De Kamer van Koophandel alhier heeft zich tot den Minister van Waterstaat enz. gewend met bet verzoek, dat de telephoniscke gemeen schap van Haarlem met Amsterdam hoe eer zoo liever worde geopend. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: A Vos Van Zon en A J v. Daataig; J Eeuwen en A Jonkmans; J P Klerk en S Schoute; G J Peschar en D Rees: A Bos en A M Koppen; - D Westendorp en J A ten Oever. G-etrouwd: W Lieshout en J M P Heideveldt; W Hoes en M Aalders; C G Weijers en T M Plijnaar; H J T Orth en E M Hulshof: Cv. Arum en A v. Veis. Bevallen: J Ballebréga geb. Kruijer d. A M Janus geb. Slobbe z. A M de Boode geb. v. Wisser z. M M Scheffer geb. de Haas d. H v. Meurs geb. v. Rossum z. J Knop geb. Zanting d. C Koelewijn geb. Weest z. - J C Beekelaar geb Negrijn d. W Visser geb. Ploegstra d. W v. d. Laau geb. v. Nim- wegen z. M Battestella geb. Bonin d. H C Neele geb. Kuijl z. J H N v. d. Bos geb. Vorst z. G M E Dreijer geb. Scheeling d. A C Boon geb. Merz d. A C v. Haas geb. Majoor d. J G Joroaangeb. Roels z. MC Leizing geb. Scbiltman z. J Koster geb. Vlottes d. A M Geerlings geb. v. d. Erf d. C Huijkman geb. v. Cittert z. B Lijnzaat geb. v. d. Linde. z. A M Montauban geb. v. d. Wolk. z. J de Zwaan geb. Smit d. M v. d. Reef geb. v. Wietingen d. L E v. d. Colk geb. Bredemeijer d. Overleden: H Meijerink 91 j. Jansweg; J G Milo 80 j. Bakenessergracbt; J S Kenselaar 25 dg. z. Leidschestraat; A v. Oosten 42 j. echt. v. D Elbertse Delftstraat; B v. d. Klugt 60 j. Bakkerstraat: A A Barendse 58 j. echt. v. J F G Wiegant Gr. Houtstraat; P C de Zee 16 j. z. Teijlerstrraat; E J Bouman 6 mji. d. Begijnhof; MC Dweelaart 39 j. echt. v. J P v. Ruigrok Begijnhof: M v. Zetten 79 j. Kruisweg; P W v. Blankensteijn 24 j. G*. Houtstraat; J Honing 74 j. Kampervest; J P C Gunter 1 mn. z. L Boogaard straat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van A Horn Korte Zijlstraat; Een als levenl. aangeg. kind van bet mannelijk geslacht van J F Bodenbuis Nieuwe Kerksplein. De inhoud van De Wetenschappelijke Nederlander vijfden jaargang, nummer 10, is als volgt: Inhoud De inspirationis Bibliorum vi et ratione Dr. Francisco Schmid. G. Schwart. Paleografia e critica storica. P. v. B. Handbucb des Kirchenrechtes von Rudolf Ritter von Scherer, Dr. L.v. H. Onderzoekingen omtrent het Latijnscbe Oosten, door Graaf Riant. Eene prijsvraag van f 12,500. Auserlesene Sonutags-Pre- digten. Saint Ignace de Loyola, sa sainteté, sa puissance, son culte. Mgr. Doutreloux. Drie Epische Gedichten. De Revue du Monde Catholique. Een Fontein-Monument aan Willem II, Graaf van Holland en R oomsch Koning. Het Hugo Grotius monument. Me- dedeeiingen. Inhoud van Tijdschriften. Advertentiën. Bij de Maatschappij Be Katholieke Illustratie is dezer dagen verschenen het eerste deel van de Leesbibliotheek voor Christelijke huisgezinnen, 31ste jaargang, inhou dende eene allerliefste novelle getiteld: „Alleen op de wereld." Als men in aanmerking neemt dat van deze Leesbibliotheek jaarlijks twaalf boekdeelen verschijnen voor den prijs van f 2,5* en dat de inteekenaren het recht hebben Het Bompertje van den Ouden Valentijn te ontvangen voor slechts 75 cents per jaargang, dan mag men met volle recht zeggen, dat de uitgeefster veel goeds geeft voor weinig geld, De lange winteravonden zijn in aantocht. Wie ze op hoogst aangename stichtende en leerrijke wijze wil doorbrengen abonneere zich op de Christelijke Leesbibliotheek. Bij dezelfde uitgeefster verscheen ook onlangs het vijfde deel van Bannings Hovellen, getiteld: Ko Folkes, eene Amsterdamsche geschiedenis. Wij achten het bepaald overbodig iets ter aanbeveling van deze uitmuntende novellen te schrijven.. Wie zieh Bannings vertellingen aanschaft, bereidt zich voor weinig geld een zeldzaam genot. Deze werken hebben aanspraak op eene eereplaats in de bibliotheek van elk Katholiek huisgezin, waar iets aan literatuur wordt gedaan. MARKTBERICHTEN. HAARLEM26 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 7,90 a -,witte f 7.30 a f 6,90 rogge f5.15 a f 5.40 Haver f 3.75 a f380, gerst f f4,35a duivenboonen fa paardenboonen f j bruine boonen f a f Gr. erwten f 7,— a AMSTERDAM, 26 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 513 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qnal. f 0.72. dito 2de qoal. f 0.62 dito 3de qualiteit 0,57 per kilo; melk- en kalfkoeieu 110 a 260, graskalv. a ,34 nuchtere kalveren 7 a 15, 14 schapen en lammeren a. vette varkens 44 a 36 c.; beiden per kilo.biggen a paarden a ROTTERDAM, 27 Oct. Op de veemarkt waren giateren en heden aangevoerd: 12 paard, 1675 runderen, 293 vette-en graskalveren, 8 nuchtere kalveren 1602 scha pen of lammeren, 596 varkens, 233 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 74 c. 2de qnal. 63 er., 3de qual. 45 e.; kalveren lste qual. 90 es 2de qual. 70 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit wei varkens 44 en 48 c. per kilo. De prijzen ,der hotel waren heden als volgt lste f 62 qnalit. f 583de qual. f 54. ALKMAAR, 24 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 15 koeien150 a 175 10 nuchtere kalveren /14 a 26,— vette kalveren a 180 schapen 15 ej 23varkeus f per kilo, 93 ma gere dito 16 a 24,20 bokken J 4 a 10 1 paarden a 115 lammeren f - a 26 Oct. l'er veemarkt werden verkocht 3 koeien van 185 a 144 kalveren van f 35 a 106 8 nuchtere dito van f 14a 26, 748schapen f 29a 20,159 varkens 40 a 50 c.32 magere 18 a 13 c. per kilo. SCHIEDAM, '27 Oct. Moutwijn per Ned. vat f 8,— Jenever f 13,50, Ainsterd. proef f,14,75 Spoeling fl,80 dito commissie f 1,80. LONDEN, 26 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 230 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/6 5/2 Schapen en Lammeren 3/8 a 5/4, Kalveren 2/6 a 4/8 Zwijnen 4/- 4/6. LEIDEN, 24 Oct. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter- a -,zomer- ƒ-,— *f-.. heet. 3 rogge winter- f a zomer- a 10 heet. gerst zomer- a chevalier -,a 14 heet. haver, zware- f -,— a De prijs der boter was heden per 7, vatlste qual 66.— a 72.—, 2de qual. f 58.— a64. HOORN, 24 Oct. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe 8,50 a 7,50 - heet. rogge f-,heet. gerst 4.75 5.50 heet. haver 1 4,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f ,13 a 10,gele hec plardeboonen f -,a heet. erwten a heet. groene 11.a, 12 heet. grauwe 13a heet. witte f heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 30 tot 200 veulens f a —koeien van ftotkal veren van 14 tot 24, schapen van 23totl8, lammeren van 12 tot 15, varkens van 12 a 18, zeugen abiggen van 3 a 8,— DELFT, 24 October. Heden werden aangevoerd 63 stapels kaas, wegeule te zunen 17,311 kilo; f14 a 18.per 100 kilo. ALKMAAR, 23 Oct .Aangev. 5000 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ775, a 650, rogge a 5 ,50 gerst 5,50 a 5,—, dito chev. a -,haver 3. 4,paardenboonen -,a - bruine dito 8,a -,duiven dito kanariezaad a ->— rood mosterdzaad ƒ12 a geel dito karwijzaad ƒ26,50 a blauw maanzaad ,12 groene erwten f 7,— a 15,grauwe dito a vale dito 9,— a 14,50 Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 443 stapels, wegende 110707, kilo. hooi kleine fcommissie f middel belbare f laagste prijs f.Gras kleine f35,com missie f 32,50 middelb. f. 32.— per 50 kilo. PURMEREND, 27 Oct. Kaas:aangevoerd 296 stapels prijs der kleine kaas f34,middelbare 32.50. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 27 October 1885 Prij'zen der onderstaande effecten Nederland. Certif. Werk. Schuld. gouoteer pCt. de koer» 2» Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. WWW Hongarije. Obl. Leouing 1867 5 Goud leening5 Italië. Obl. Paasei. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 zilver (Jan.Juli) 5 Obl. buitenl. 1853-80 3 bij Rope& Camp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1' 18762 (Perpetueel e) 4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Obl. Leening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligation4' 4 Peru. Leening 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl 'Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18766 Zuid-llal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatach. Aand.. 5 Baltiache Spw. Aand8 Jelez Griaai Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. ƒ1000.. 5 Morachansk Syaran Aand.. Riaschk Winsma Aandeelen Spw. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PHBMIB-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet.. 8 Belgie Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staats). 18544 18605 1864 Rusland18645 1866.. 6 Geldkoers prolongatie 3'/j pet. Italië. Ruilaud ttumeulo. A.morika. 5 5 di v 68'/s 82 102?/,, 991/4 87'/.» 93 65 65»/i» 44 iOOVs j84»/s 98 46'/a 52»/» 63 110',: 121 20 9'/u 7'/s 116 137 105 68 140 S5'/; 13»/s S7»/s 11674 '/is 91'/» 95s/s 56'/« 54V„ 1337, 21"/,, 1337, 109>/s 107 iou/4 99'/, 101'/, 1027/8 112 1367, 1317» 124'/, laatste berichten. CONSTANTINOPEL, 27 Oct. De_ gevol machtigden van Turkije zijn nog niet be noemd. Waarschijnlijk zal de conferentie bijeenkomen in de volgende week. SOFIA 27 Oct. Er is in den toestand geene verandering gekomen. De overheden en eene talrijke menigte hebben onder het geroep van »Leve de unie !c den Vorst bij zijne komst te Pkilippopoli3 ontvangen. LÖNDEN, 27 October. Aan de Times wordt uit Rangoon gemeld: De beiöerzijd- sche krijgstoerustingen duren voort. Thibau w versterkt zijn paleis en deed buizen ron dom omverbalen. Er beeft den 22 dezer eeu Ministerraadjte Mandalay plaats gehad. De meerderheid der Ministers pleitte voor tegemoetkoming aan Engeland, Thrbauw echter steunde de oorlogzuchtige I"iuder" heid De Britscbe landvoogd iu Birmah weigert aan den Franschen consu ver gunning om op eene Eugelscue stoomboot naar Mandalay te gaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3