Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Bo3kb3oordeeling. 3 knoopen in het uur, afleggen; bij de afvaart was de temperatuur 24o C.; men kan dat onder water rekenen op een afstand van omstreeks 12 mijlen; 6a de grootste snelheid die men, aan de op pervlakte van het water gelegen, bereikt heeft, bedroeg acht kuoopen, onder water ging men voorzichtiger en slechts met halve kracht 7o. de grootste afstand, die het vaartuig als gewoon schip heeft afgelegd, zonder nieuwen kolenvoorraad in te nemen, was 150 Ei g lsche mijlen. Een moedige Spar j aard, Ignacio Martinez geheeten, heeft een voetreis gedaan naar Jeruzalem. Voor twee jaren ging hij op réis, ge kleed in het gewaad der oude pelgrims. Hij door liep Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk-Hongarije Bosnië en Turkije. Van Constantinopel ging hij naar Judea, Klein-Azië en Syrië doortrekkende. Dez t dagen is hij ia Stiermarken aangekomen. Voor bij naar Spanje terugkeert begeeft hij zich naar Rome, om daar den Pauselijken zegen te ontvangen. Het hoofdbestuur der Ned.Maat- schappij ter bevordering van nijverheid, heeft aan de departementen gezonden eene missive, houdende een verzoek om zooveel mogelijk tc helpen bevorderen dat voorwerpen van oud- Nederlandsche houtsnijkunst verzameld worden, ten einde weder kuustziu bij het jonge geslacht op te wekken. Het Indisch militair tijdschrift bevat eene opgave van de officieren van het In dische leger, die van bet jaar 1818 af tot nu toe zijn gesneuveld, of zijn overleden aan hunne voor den vijand* bekomeu wouden Het zijn; 2 Generaals, 2 Luit.-Kolonels, 5 Majoors, 33 Kapi teins, 50 le Luitenants, 39 2e Luitenants, en 1 inlandsen officier, te zame.u 132. Ruim de belft, 67 hiervan, zijn gevallen in den Atjeh-oorlog. Het „vergunningsrecht" te W i n- terswijk is door den Raad dier gemeente vast gesteld op f10 van elite f50 huurwaarde: tot dusver werd f 25 van elke f 100 huurwaarde geheven. Winterswijk is dus de eerste ge meente, voor zoover wij weten, die het drank- recht verlaagde. De verhuring van boerderijen in Friesland is weer begonnen. Gemiddeld is de inschrijving p. m. 12 pCt. minder dan de vorige huurprijs, wat naar het oordeel van deskundigen nog een te hoog ejjfer is. Een plotselinge sterfte onder zijne dieren heeft den bouwman L. Onding te Noordbroek groote schade veroorzaakt. In wei nige uren verloor hij door een onbekende oorzaak 1 paard, 6 varkens en 1 kalf, terwijl een ander paard doodziek ligt. Men verdiept zich in gis singen. Er is, volgens een Frarschblad, eene electrische plant ontdekt, waaraan men den naam van phylolaca elsctrice heeft gegeven. Wan neer meu deu steel ervan breekt, ontvangt de hand een schok, gelijk aan dien welken men hij aanraking van den geleider van een inductieklos gevoelt. Op zes meters afstand van de plant wordt de magneetnaald ourustig en wordt mis- wijzend, wanneer men dichter nadert. Op de takken van de electrische plant ziet men nimmer vogels of insecten zitten. TeToure (Frankrijk) werd dezer dagen op een auctie verkocht eene gouden dames- chatelaine met horloge er aan, met een portretje op bet horloge, voor 7506 frs.; en ook een stukje kerkkant (stijl Louis XIV) voor 7350 frs. Alsof het niet meer dan genoeg ware dat handel en nijverheid nu reeds sedert geruimen tijd zuchten onder den druk der over productie, o. a. van suiker, willen nu nog de Russen in de door hen veroverde Turkestansche stad Merv fabrieken oprichten voor de bereiding van suiker uit meloenen, die daar in den omtrek Veelvuldig worden verbouwd. Te Berlijn is nu weder een jong meisje bet slachtoffer van een te nauw sluitend corset geworden. Zij zakte op een bal plotseling ineen, werd bewusteloos naar huis gebracht, en Verkeert nu in een zeer bedeakelijken toestand. Bij een vechtpartijtjete Veenen- daal heeft een Renswouder de bovenlip van een Ameronger gedeeltelijk afgebeten. Een grijsaard wist ons dezer da- gen te verhalen, dat het in 18J6 negen maanden aanhoudend geregend heeft,zoodat de veldvruchten verrotten en er zoo weinig aardappelen waren, dat voor een mud ƒ20 moest betaald worden, wat natuuilijk niet velen naar hun gading was. Da meeste volksklassen moesten zich voeden met meelspijzen. Den 4cn November zal te A m- •telveeu weder eene veemarkt gehouden worden, waartoe de Gemeenteraad, behoudens goedkeu- ving van Gedeput. Staten, ƒ300 voor prijzen Voor den grootsten aanvoer en den grootsten Verkoop van vee beschikbaar heeft gesteld. Te Witmaarsum heeft verleden Zaterdag de hond van den jager A. Kooistra tich achter een haas dood geloopen. Een vij and van tabak is op de ge- dachte gekomen om te onderzoeken, in hoever dit kruid wellicht misdaden in de hand werkt. De prefect van politie te Parijs heeft een geleerde Verlof gegeven iu de gevangenissen een onder hoek in te stellen en het gevolg er van was dat eene uitgebreide statistiek, mededeelingen om- '■"ent de gevangenen bevattende, is opgemaakt. ^lj bevat opgaven van leeftijden aard der mis drijven, of de schuldige rookers, snuivers of pruim,rs en of zij gematigde of hartstochtelijke minnaars van tabak zijn. Zaterdag a.. s. zal te Ne w-Y o r k uitspraak worden gedaan in het proces tegen Ferdinand Ward (van de bekende firma Grant Ward), die beschuldigd is van diefstal, ge pleegd ten aanzien van de Marint Bank. Ward heeft zijne schuld bekend. Te East Saginaw in Michigan stonden een zestigtal meuschen op een brug naar een daaronder op het water brandende boot te kijken. De brug zakte in en allen vielen te water. Er verdronken 13 personen eti anderen werden gekwetst. In de R K. Kerk te Levernooi, gem. Nederweert, zijn pogingen tot inbraak gedaan. Toen deze niet gelukten, hebben de dieven twee offerblokken, welke aan kruisbeelden langs den weg geplaatst zijn, bestolen. Volgens Engelsche bladen zal een geheel nieuw stel Engelsche postzegels wor den uitgegeven in prijzen van een halve penny tot vijf pond sterling. De mensch, die in voorspoed sterk is, wordt door tegenspoed gehard. De zekerste weg om het geluk te bereiken is het te verdienen. Al fluistert de laster, de echo hoort het toch en galmt het luidkeels uit. Heb den moed rechtschapen te zijn, ook al valt het uiet in den smaak der wereld. Eenmaal zult gij toch de waardee- ring ouderviuden, waarop gij aauspraak hebt. Druk deu pijl niet te spoedig af, die nimmer wederkeert- Geluk te outrooven is gemakkelijk; het terug te geven zoo moei- lijk. Zoomin iemand op deu vollen dag vreest voor duisternis, evenmin heeft hij eenig kwaad te duchten, die Hem bezit, in Wieu elk kwaad is uitgesloteu. Onze eenigste zorg zij, dezen schat to bewaren; want zonder dien schat is alles ellende en be goocheling; met hem is er voor ons niets te vreezen, niets meer te verlangen. Dwaas is zeker de koopman, die glas v. or paar- len eu schuim voor goud iuruilt; maar wat te zeggen van hem, die oneindig Goed voor kortstondig genoegen verspilt? Helaas, hoe velen van zulke ouzinnigen worden er niet gevonden! De levensredder. Mulder. Dat noem ik ware naastenliefde, mijnheerLevisolin, om Zilverman, met eigen levensgevaar uit de vlammen te redden; voor die edele daad krijgt ge ongetwijfeld de groote reddiugsmedaille. Levisohn. Ik was immers genoodzaakt hem te redden, morgen moet hij mij een wissel betalen van duizend gulden. Gered. Virtuoos. In Amerika heb ik voor alle gekroonde hoofden concerten gegeven. E*n vriend. Ook voorden Koning van Chili? Virtuoos. Natuurlijk. Een vriend. Maar Chili is eene repu bliek. Virtuoos. Mogelijk ik kon 't zoo goed niet onderscheiden of ik een Koning of een Pre sident voor me had ge weet, dat ik zeer kort zichtig ben. Voor de balie. „Mijnheer," zeide de misda diger tot den magistraat, „die agent van politie arresteerde mij, toen ik bedaard aan 't werk was ik maakte niet 't minste gerucht en stoorde niemand."„Wat was dan uw werk?" vroeg de rechter. „Inbraak", luidde 't antwoord. De laatste. „Maar vrouw! Wat duurt jelui theekransje tegenwoordig langl Ik had je al een uur geleden terug verwacht!" „Och man, dat gaat moeilijk anders. Ieder van ons wil liefst het laatst heengaan om niet nog even door de an deren bebabbeld te wordeD, en zoo komt het dat er geen een opstaat." Vreemde veêren. Zusje tot haar broeder, die nog al wat geld aan Teun). Zie ja, zóó over leggen wij het nu. Op dat hoedje, dat ik daar op heb, hoort eigenlijk een struisveer, maar ik doe bet met een paar eenvoudige gauzaiiveêrenBroe der. Je hebt groot gelijk, kind! Je moet nooit met vreemde Veêren pronken! .Gevat. Een vriend van Soumet bevond zich op zekeren avond met dezen in het Theatre Francais, toen een stuk van den laatste werd opgevoerd Eensklaps zag hij dat een der toeschouwers was ingeslapen. „Zie eens", zeide hij tot Soumet, „dat is de uitwerking, die je stukken hebben." Den volgenden avond gaf men een stuk van den vriend zelf en de beide heeren zaten weder bijeen, toen Soumet zijn buurman op den schou der klopte en hem een man aanwees die den slaap des gerechten sliep; „zie je wel, mijn waarde", sprak hij, „dat men bij het luisteren naar uw proza ook kan inslapen". „Dat is die vent van gisteren-avond, die, nog niet wakker is geworden", ntitwoordde de vriend gevat. Teeder. Mijnheer. Laat mij liever 't hondje dragen, vrouwlief en draag gij het kind. Mevrouw. Neeu, draag jij het kind maar, ik durf je Mop niet toevertrouwen je mocht bem eens laten vallen. Haarlem, 31 Oct. Tal'ijk was de opltom9t van de leden der R. K. Leesvereeniging ter eerste vergadering van het thans ingetreden seizoen. Geen wonder; de geniale verdediger van recht en vrijheid, de hoog begaafde Afge vaardigde Dr. Schaepman. had welwillend de eerste spreekbeurt op zich genomen en hield thans uren lang zijn auditorium door de welsprekende, dichterlijke taal, waarin hij zijne schitterende improvisatie voordroeg, in de hoogste spauning. Men zou, zeide Spreker, wel eens uitgeput kunnen ra ken in het kiezen van een onderwerp voor eene lezing, doch de 19e eeuw levert zoo'n tal van dwaasheden op, dat men steeds stof tot lachen en ook tot spreken vindt. Een der nieuwste dwaasheden nu der 19e eeuw, zoo ging Spreker voort, is de sociaal-democratie. Spreker zoude dezen avond trachten het beeld van deze dwaasheid iu juiste kleuren te outwerpen. Iu het eerste deel zijner improvisatie schetste de geniale Spreker de oorzaken van het ontstaan der sociaal-democratie. Deze oorzaken komen voort uit een toestand van onbe haaglijkheid waarin een zeker deel der maatschappij zich bevindt, nil een ontoombare lust tot winst en genot, maar hoofdzakelijk uit het ongeloof. Ongeloof moet zelfs de eenige oorzaak worden genoemd. De sociaal-democraten toch hebben met het Geloof gebroken en zich belast met het juk van het dagelijksrh leven, met geen ander verge zicht dan het graf. ilaar ook de politico manie, de kwaal der eerznchtigen, die de hand aan het roer der wereld willen leggen, de staatkundige waanzin, behoorde tot de oorzaken van de sociaal-democratie. Op afdoende wijze geeselde Spreker de daden van de leiders der onzalige partij, lieden die verlangen dat hunne namen door de geschiedenis zuilen worden vereeuwigd, doch wier namen op het zwarte bord zullen geschreven worden, waar boven twee eztlsooren prijken; lieden die de wereld tot een paradijs meenen te maken en ook algerneene gelijkheid beloven welke natuurlijk onbereikbaar is. daar deze slechts mogelijk is tegenover God en tegenover den dood. Een der grooiste grieven der socialisten is die,welke zij tegen de machthebbers der wereld hebben.Zij wijzen op de slachtof fers, die door den oorlog zijn gemaakt. Maar als men b. v. op dit oogenblik naast de gesneuvelden van het leger van Napoleon I, de duizenden kon oproepen, die als slacht offers der Parijsche Commune, eene schepping der sociaal democraten, in ile vlakte van Sartory zijn gevallen en men hun de vraag zon stellen; wilt ge nog eenmaal onder dezelfde vlag deu dood te gemoet gaan? dan zouden ongetwijfeld de slachtoffers der commune vol afschuw terug deiuzen. maar de soldateD, die het Partant pour la Syrië zongen, bereid zijn hun zelfde lot te oudergaan. In het tweede deel dezer voortreffelijke improvisatie behandelde Dl'. Schaepman de dwaasheid van het algemeen stemrecht, waarnaar de sociaal-democraten verlangen en dat een einde zoude maken aan hunne grieven tegen de maatschappelijke orde. Maar weet meu wei hoe dit werken zal? Het zou toch niet onmogelijk zijn als door het alge meen stemrecht, de beginselen van de sociaal-democratie werden verworpen. De uitslag der verkiezingen in naburige landen ln-eft zulks duidelijk bewezen. De leiders der sociaal-democraten ziju mannen, die hunne volgelingen meer dan acht zalighedeu beloven; maar op welk eene wijze hebben deze leiders hunne beloften gestand gedaan. Als men optreedt als apostel eener leer, dan moet men den moed hebben om voor zijne leer te sterven; maar hebben de leiders der Parijsche commune hun leven veil gehad, vertoonden zij zich op de barricaden, stelden zij zich bloot aan het vuur? Geenszins. Heeft b.v. Ferdinand Lasalledie gansch Duitschland opriep tot den strijd tegen het kapitaal, deu moed gehad voor zijne leer te sterven? Neen, hij vond den dood in een duel. Nadat Dr .Schaepman nog uitvoerig had gewezen op den haat der sociaal-democralen tegen de Katholieke Kerk, de stoutste bestrijdster der sociaal-democratie, eindigde Spre ker zijne redevoering door te wijzen op den zegenrijken en heilvollen invloed, welke juist die Kerk door hars uitmuntende organisatie heeft en hebben zal op de toe standen der maatschappij en gaf hij zijne meening te kennen dat zoolang er nog harten kloppen voor het ware en het goede, zoo lang de Kerk haren zegenenden invloed zal doen gelden, men uiet bevreesd bohoefde te zijn voor de sociaal-democratie in ons dierbaar vaderland. De alom gevierde redenaar, die zijn gehoor èn door kracht van taal èn door hoogst duidelijke voordracht aan zich weet te boeien, werd met onverdeelde aandacht ge volgd. Menigmaal werd hij door lnid applaus begroet. En deze bijvalsbetuigingen vertolkten wat de President der 11. K. Leesvereenigingde heer C. J. Gonnetin woorden bracht, den dank der aanwezigen en de geestdrift, die de rede van Dr. Schaepman bij zijne hoorderen had op gewekt. Hoogst voldaan trokken dan ook de leden huiswaarts. Zij hadden een heerlijk genot gesmaakt van de eminente gaven van dezen genialen man. De Donderdag jl. gehouden winteroollecle door de diakenen der Christelijk Gereformeerde ge meente (aid. Ged. Oude Gracht) alhier bedraagt de som var. ƒ575.44. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tnsschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een schaaf beitel. Eeu armband. Een potloodhouder. Een pantoffel. Een dames-schoeritje. Een sweep. Een ladder. Een kinder zak. Een boezelaar. Een regenjas. Beu manchet. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den beer J. Tibboel, Lange Heerenvest no. 34: een wollen doek; bij den beer H. Dekker, Burgwal No. 65: een schoeiiugsplank. De Scheurkalender van de Katholieke Illustratie voor 1886, welke dezer dagen verschenen is, onderscheidt zich niet alleen door ziju keurig en smaakvol uiterlijk, maar ook door zijn rijken en nuttigen inhoud. Uit de meer dan 25,000 spreekwoorden, die onze taal rijk is, zijn er door deu Zeereerw. beer B. Van Meurs 1500 uitgelezen in vier soorten en dagelijks geeft de Scheurkalender er één van elke soort. Met volle recht kan men van dezen kalender zeggen, dat zijn inhoud leerrijk en vermakelijk is; inderdaad Vader Cats sprak een waar woord toen bij zeide: „üe spreeckwoorden bevonden zijnde te we9en van tsoodanige nuttigheyt en vermaeck, soo en is'et niette verwonderen, dat de beste, wijste, oudste en aansiene- „lyckste van alle volcken en tijden, met de selve veel „hebben op gehad." Wij gelooven dat de Maatschappij De Kath. Illustratie veel succes zal hebben met deze uitgave. De kalender is bij uitnemendheid geschikt om „met de selve veel op te hebben ARROND RECHTB TE HAARLEM. Terechtzitting van 29 Oct. 1885. 1. F W N A. te Zandpoort, loopen langs den spoorweg z. v. bij verstek f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 2. J J. te Zaandam, boon f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 4. C S. te Zandvoort, moedw. mish vrijgesproken. 5. T Z te Zandvoort, moedw. mish. 30 dage., cell gev. straf 2 X f 8 boete of een dag subs, cell. gev. straf voor iedere boete c. e. 6. D v P. te Zandvoort, opz. verbr. vau afsluiting 15 dagen cell. gev. straf c. e. met vrijspraak van bet meerdere. 7. W. R. te Wormerveer, dronkenschap en rebellie 6 dagen cell. gev. straf f 5 boete of 2 d gsu subs. gev. straf c. e. 8. J O. te Purmerende, openb. dronkens-hap 3e berh. bij verstek 14 dagen gev. st af c e. met last tot plaatsing iu eene rijkswerkinrichting voo>' 3 ninaudeu. 9. VV J. te Voleu- dam, feit eu straf als voren met Lst tot plaatsing voor 6 maanden. 10. G M. te Zaandam, eenv. diefstal bij verstek 3 maanden cell, gev, straf c, c, MARKTBERICHTEN". de veemarkt van heden en prijzen als volgt HAARLEM, 28 Oct. Aan waren de aanvoeren, veikoopen koeien verkocht 58, voor 120 pa 200 1 stier, ve voor f 85 a vaarzen, verkocht voor f pinken verkocht - voor f a graskal verk. voor f a nuchtere kalveren, 21 verk voor /6 a 11, 32 schapen, verk. voor f 16 a 20 Aan de kaasmarkt, werden beden aangevoerd en verkocht 1033tapelskaas, 11973, stuks, wegende 24418 kilo, hoog ste prijs f 32,middelbare prijs per 50 kilo tot f a AMSTERDAM, 28 Oct. Ter veemarkt beden wa ren aangevoerd: runderen,158 vette kalveren, 1ste qual f -70 2de qual. 0,50 per kilo, grasknlf/a34 nuchtere kalveren, 5 a 14, schapen en lammeren J' a 149 vette varkens 36 a 42 c. per kilo. HOORN, 29 Oct. Terwaag gewogen 284 stapels kaas wegende,80440 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 35. voor kleine /33 voor commissie, J 32,50 voor mid delbare— Q-OUDA, 29 Oct. Op de kaasmarkt waren 54par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 23 a 27. Boter met tamelijken aauvoer; prijs der koeboter fl.50 1.40 der weiboter fl.20 al30.. per kilo. Handel zeer vlug 3CHIEDAM.30 Oct. Moutwijn, per ned. vat 8, Jenever 13,50. Amsterd.proef f 14,75 spoeling 1,80 dito commissie f 1,80. LONDEN, 29 Oct. Ter runderen 600, Schapen en 80, ZwijnenPrijzen Schapen en Lammeren 3/8 Zwijnen 4/- a 4/6. LEIDEN, 30 Oct. Op Veemarkt zijn aangevoerd Lammeren 2000. Kalveren Beste Runderen 3/8 a 5/2 a 5/4, Kalveren 2/6 a 4/7 de heden alhier gehouden veemarkt wareu aan voeren eu prijzen als volgt paarden a f—22 stieren f48 a f180; 390 ossen f142 a 260 75 melkkoeien 125 a 262 kalveren dito f a 453 vare dito f 124 a 230, vette dito f 28a 70 graskalveren f a vette f a a 49 nuchtere dito f ,9 a 19, 765 vette schapen 17 a 13weide dito a lammeren 54 magere varkens f 12 a 23 280 biggen f 4,all.50 DELFT, 29 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. J' 240 a 285, dito 2de qual. f 130 a 190, kalf koeien, lste qual. 170 a f 235, dito 2de qual. 140 a J' 160, vaarkoeien le qual. j' 170 a 215, dito 2de qual. f' 90 a 1,30 vette kalveren, lste qual. 65 a 78 dito 2de qual. f 38 a 48, vette schapen lste qual. f 20 a 2f, dito 2de qual. f a lam scha pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren J' 13 a 18, weilammeren fa magere varkens f 15 a 22. biggen f 3.50 a 9,— nuchtere kalveren f 8 a 21, paarden f 30 a 140 stieren f 40 a 110, ossen f a Ruudvleesch 52, 60 a 70 c.vet kalfsvleesch 70, 85 90 c. schapevleesch 46 a 52 c., lamsvleeesch c. alle per kilo. Granen. Zeenwsche tarwe f 7.90 a 6..25 mindere en blauwe dito f -,a-,roode dito f 7.40 8.40 min dere en blauwe dito f -,a -,nieuwe Zeewsche dito f*-,a rogge f 4.75 a 6.—, nieuwe dito f a -,n. wintergerst f 4,10 a f 4,85 n. zomer dito f 410 5,10, n. chevalier dito f 5,60 a 6,60, haver f 5,20 a 470 n. groene erwten f 8,75 a f 775,, mesting f 7 a f625 paardeboonen f 6.a 7.duiveboonen 7.25 a 825 brui e boouen f 8.25 a 9.75, koolzaad 1884 f8,60 a 9.10 hennepzaad f 10.a 9,kanariezaad f 8.50 a 10.75 Aan de stadswaag gewogen van 23 Oct. tot 29 Oct. en op deweekmarkt aangevoerd; pot,/4, 546/8 en 97/16 p. boter, wegende te zamen L1950 kilo: prijs f 68 a 58 per 40 kilo, f 1.75 a f 1.45 per kilo. BEURSBERICHTEN^ Amsterdam, 30 October 1885 Prijzen der onderstaande effecten genotesr pUt. de koers Spanje. TurkjJe Columbia. Peru. Ooatourijk. Nederland Nederland. Certif. Werk. Schuld 21 ar ar ar 8 4 Hongarije. Obl. Leeuing 1867 5 Goutileening 5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 u u zilver (Jan.—Juli) 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 3 Rusland, bij Hope& Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. biiiteul. 1867, 1871 75 I1 18762 (Perpetueele) 4 Obi. AJg. Schuld 1865. 5 v v 1869. 6 Egypte. Obl. Xieeuiug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1B?7 4 Obligation4S Keening 1870 6 1872 5 Aand. Nationale Dank. Amd Hol). Uz. S|>w. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18/5. 5 ItaliëZuid-Ilal. Spoorw. Obl8 aufilaua Gr. Spw. Maatsch. Aand., 5 Baltische Spw. Aand.. 8 Jelez Griasi Oblo Kiew Brest Aand6 Kursk Obark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschansk Sysran Aand. S Riascblc Wiasma 5 tluuieuis. Aandeelen Spw. di« Amerika. Chicago N. W. Oert. Aand N. York ftake Erie W. S. Aand. Illinois Oert. Aand Miss Kancas Texas Obl. Oert. 7 Pft MIS-LEBNINGISN. Neaecland. Koten Amsterdam f 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Orediet.. 8 üeigte v Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staats). 18544 18605 1864 SuBland. 1864 18665 Gsldkoera prolongatie 3liet 68 82 1027/,, 100 S7'/« 93 65 65'3/i. 44'/j 100'/,. 843/, 98'/ 46'/, 52»/, 633/, UOU/i, 121 193/s 9 7'/s 116?/, 137 105 68 139 85 13J/, 57'Vu 115'/, £6 92>/, 953/, 84'/, 51 213/1, 133'/, 109 106'/, 101"/,, 993/, 101'/, 1 2?/, 112 136»/, 131'/, 24'/. LAATSTE BERICHTEN. PARIJS, 30 October. Da persoon, die op deu Minister De Freyciuet heeft ge schoten, heeft verklaard dat deze hem benadeeld heeft in zijne fortuin, in zijne eer eu goeden naam. Hij gaf verder te ken nen, dat hij alleen aan zijn advocaat meer bekentenissen zal doeu. Da naam van den persoon is nog altoos onbekend. PARIJS, 30 October. Volgens particu liere berichten uit Weeneti zou die oplos sing der Oostersche quaestie, welke de beste kans op slagen hebben zou, hierin bestaa t, dat Bulgarije eu Rumelië elk af zonderlijk werden gehouden, doch de R ïmelische grondwet gewijzigd werd. Men gelooft dat Servië eu Griekenland alsdau huuue aanspraken zouden laten vallen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3