MARKTBERICHTEN Laatste berichten, Voor geest en hart. Die de volmaaktheid wil moet de we reld uit. De voorspoed heeft de macht om de vroomheid te dooden. Wie als dichter geen goed meusch is, is ook geen goed dichter. Die een sprankje niet acht, is niet waard dat hij een tak vindt. Wie niet wijs is, is dubbel gek zoo hij niet wil weten dat hij zot is. Ter behartiging. IJver en liefde schenken de waarde aan onze werken. Deze ziju heilig, indien zij heilig, kwaad, indieu zij lichtzinnig en on achtzaam worden verricht; zoo haleu wij ons vaak straf op den hals, door datgene, waardoor wij loon konden verdienen. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 18 Nov. Zondag-avond heeft de Hertogin S vkseu-Meiuiugeu met haar gevolg het Bach-coucert iu de Sociëteit Vereeuigiug« alhier bijgewoond. Door de politie alhier is aangehou den en naar het huis van arrest overge bracht Gerardus Johannes Meijeroud 55 jaren, geboren te Stompwijk, die verschil lende ingezetenen alhier heeft opgelicht door middel van een bedelbrief, valscbelijk door hem onderteekend met den uaatn van dr. Posthuma. Op den 3en November jt. was hij uit de gevangenis te Utrecht ontslagen, waarin hij 8 maanden voor gelijk feit had doorgebracht. Zondag-avond zijn door middel vau inbraak en iuklimming iu den winkel van den instrumentmaker L., iu de Gierstraat, alhier, eenige dozijnen messen en scharen gestoleu, ter waarde van f 60. Het gesto- leue is door de politie opgespoo d en iu beslag genomen, waarbij is gebleken, dat de verkooper daarvan was Serverinus Hen- dri/cus Sauterell, oud 21 jareu, die van den diefstal werd verdacht, maar naar Leiden was gevlucht. Hij is echter aldaar aangehouden en naar liet huis van arrest te dezer stede overgebracht. ARROND. RECHTB TE HAARLEM. Kunstnieuws. nu»/,, d 10 cents per regel. »Ik had de borst bezet, en eiken morgen moest ik bijna een uur lang boesten en spuwen. Dank aan de Capsules Guyot, heeft dat slijm zich losgemaakt en nu ben ik genezen van die kwaal, waaraan, helaas! vele fijden en die er zich even als ik, van konden ontdoen. Ontvangt mijne oprechte dankbe tuiging. Aan Mr. Guyot, apoth., rue Jacob Parps. De echte Capsules Guyot zijn wit, de haudteekeniug E. Guyot staat op elke cap sule. Prijs per doos: 1 fl- 20. Het Handelsbl. meent te weten, dat van wepe Z. H. den Paus pogii gen zij» gedaan, om rir. Mctzgr-r uit Amsterdam te bewegen dezen winter voor een paar weken naar Rjme te komen om daar den H. Vader in behaudeliug te nemen. Een buitengewone diefstal is on langs te Warschau gepleegd. Daar zijn name lijk de telegraafdraden tussciien de Sakrotschins- kaja en de Ah-sander-citadel over eene lengte va» 600 voet gestolen. Hoe de dieven onopge merkt op de palen geklaulirt en m.;t hun buit zijn heengegaan, is onbegrijp Ijk. D.: nacbtpolitie- ageuten hebben niets gezien. Als bizon derheidmeldt men ons, dat te Einsterwolde (Prov. Gron.) een 6 jarig jougentje. van den arbeider Moetke, goed en wel naar school ging en daar zonder bekende oorzaak totaal blind werd en dat nog is. Dezer dagen is te Brandenburg bij het luiden van de klok, 's morgens het bo vengedeelte van den Dom-toren naar beneden gestort. Een os, die onlangs te Brussel, ter slachtplaats werd geleid, rukte zich los, en ging op hol door de straten. E-rst na geruimen tijd kon men het woedende dier weder machtig worden. Het had toen niet minder den veertig meuschen gekwetst. Omstreeks 1 Januari a. s. zal elec- trisch licht uit een centraalbron voor ieder 7er- krijgtiaar zijr. aan den Kinderdijk. Sedert 1880 wordt het daar ia de fabriekeu en op de werven met zoo goeden uitslag gebruikt, dat nu voor de levering aan particulieren een naaml. vennootschap is gevormd, die voorloopig haar dynamo's heeft ingericht op de levering van 400 gioeiiichten. De Kirgizen vervaardigen uit kaas hoefijzers voor hunne paarden. Bij het drogen bedekt zich hunne kaas met eene korst, die buitengewoon elastisch en vast is, op leder gelijkende. Hieruit wordt een stuk gesneden, dat in dikte en vorm met een hoefijzer over eenkomt; nogmaals gedroogd, houdt dit, als hoefijzer gebezigd, gedurende eeltige dagen, bij het rijden, over een steenachtigen bodem. Bij gebrek aan ijzeren hoefijzers doen die uit kaas goede diensten. Een jeugdig echtpaar uit Pest is op het denkbeeld gekomen zijn huwelijksreisje door Italië op een tricycle te maken. Uit Venloo meldt men ons: Bij de opruiming ter verfraaiing van het oude kerkhof achter de St. Martinuskerk alhier, vond men onder een ouden toren eene menigte ronde steenen kogels, die naar het uiterlijke te oordeeleu uit ijzererts vervaardigd zijn. De kogels schijnen uit het eerste tijdperk der artillerie afkomstig, vóór dat men zich bij dit wapen van ijzeren projectielen bediende. De meeste hebben een ge- wicnt van 6, 9 en 12 kilo. De vermiste krankzinnige uit het gesticht te Medemblik is gisteren-morgen uit het water voor het gesticht opgehaald. Door de goede zorgen van den garuizoens-commaudant te Middelburg, ziet ook aldaar de soldaat zich in staat gesteld zijn middagmaal op smakelijker wijze te gebruiken dan lot dusver het geval was. De blikken me nage-keteltjes, waarin vroeger de soep of andere spijzen werden voorgedragen, zijn vervangen ge worden door zindelijke witte borden; 't is een verandering, dia zeker eene verbetering mag heeten. Toen onlangs in de kazerne te Stuttgart appè' gehouden werd van de manschap pen der reserve, werd bij het oproepen van een der namen, door eene vrouwenstem „hier!" ge antwoord. In plaats van den opgeroepeu soldaat was zijne vrouw opgekomen. Zij verhaalde den officier dat haar man den vorigeu dagen in een „opgewonden stemming" was geweest en wegens het deelueineu aan eene vechtpartij door de poli tie was opgepakt. Hij kou niet komen, en zij was in zijne plaats gegaan om hem straf te be sparen! Of het baar gelukt is meldt het bericht niet. Men heeft nu te Luik ook een „schoolbataljon" gevormd, in navolging van de te Parijs bestaande. De eerste paal ter aanduiding van de nieuwe grens tusechen Rusland en Afgha nistan is in den grond geslagen. Dat heeft wat voeten iu de aarde gekost 1 De Parijsche gemeenteraad gaat voort met het herdoopen van straten in replubli- keinschen en anti-kerkelijken geest. De Ru* royale (Koningstraat) beeft nu den naam Rue de la Concorde gekregen. Saint Etienne heeft liet vooroeeld der hoofdstad volgend, de Rue Saint Paul tot Rue Paul Bert gemaakt. Het téekentl H e t Tijds. v. Gen. deelt mede, dat dr. Raptscbewski door de Russische regeering naar Spanje gezonden tot het bestudeeren der cho lera in eene der voorsteden van Madrid plotseling de cholera zag ontslaan bij eenige personen, die het dririKwater gebruikten, nit eene bron, waarvan liet water, twee dagen voor het onistaau der ziekte bij de verbruikers, troebel was geworden. De wel, die de bron voedde, nam ni;t ver van een kerk hof, waarop cholera-lijkeu begraven werden, haar oorsprong. Uit Langstraat wordt ons gemeld: De vrees dat door de groote concurreutie de schoen-en laarzenfi bricage alhier dezen winter in kwijnenden toestand zoude geraken, is gelukkig niet bewaarheid. Niet alleen nat e.r druk werk is, maar het werkvolk verdient zelfs meer dan 10 a 15 jaar geleden, zoodat er in deze slreken geene werkeloozen worden aangetroffen. Luit. Schwaka, de bekende Noord- poolreiziger, zal naar men uit Berlijn bericht, in het voorjaar weder een tocht naar het hooge Noorden aanvaarden. Hij zal vooral goede maat regelen nemen ten opzichte van de levensmidde len, en hij neemt een groot aantal houden, slee den en booten mtê. In eene stations-restauratie. Reiziger. Hoor eer.s, kellner, gij zoudt den reizigers tijd en u zelf het borden schoonmaker) kunnen be spareu, als ge den biefstuk met aardappelen op een lepel bracht, dau kon men een en ander on middellijk inslikken. Voorde balie. Rechter. Gij zegt dat gij het vleesclr uit honger hebt gestolen, men steelt dan echter niet een geheel schaip. Beschuldigde. Ja, mijnheer de rechter, als ik een mes bad bezeten, dan zou ik er slechts een pond af hebben gesneden. Fataal bewijs. Heer. Is mijnheer de baron thuis? Huisknecht. Ja, ge ziet ik draag immers zijne laarzen naar den schoenmaker. Gemotiveerde vermaning. Een jager wordt als getuige opgeroepen. De rechter, die bemerkt dat de jager niet geheel en al de waarheid spreekt, valt hem in de rede en zegt: „mijnheer wees zoo goed voor enkele oogenblikken uwe qualiteit te vergeten en de volle waarheid te spreken In de wachtkamer 3e klasse. Boer (tot zijne vrouw, op een machinist wijzende). „Zie oudje, dat is nu de man, die de locomotief zoo goed bestuurt. Alleen kan ik mij maar niet be grijpen, hoe dat kleine kereltje zóó ontzettend hard kan fluiten." Uit het leven. Wat kur.neu vrouwen toch spoedig van meening veranderen. Mevrouw X. zeide altijd dat haar man geen knip voor zijn neus waard was, maar toen hij onlangs bij ge legenheid van een spoorwegongeluk gedood werd, vroeg zij der maatschappij eene schadevergoeding van veertigduizend gulden. Een nieuwsgierige vrager op zijn plaats gezet. In een Amerikaanscheu spoortrein Zat een heer met een fatsoenlijk en kalm voorkomen en tusschen zij ie knieën had hij eene mand van een bizouderen vorm geplaatst. Een nieuwsgie rige medepassagier vroeg hem op den man at wat er in die mand zat. „Ean vogel ibis", zei de reiziger „Wat is dat voor een beest?" „Een Egyptische vogel die slangen opeet" „En wat doet u hier met zoo'n vogel? „Wel", zei de heer, „ik heb een zwager, die wat al te veel van wniskev houdt en die ziet somtijds in zijn roes slangen en daarom ga ik met dezen vogel ibis naar hem toe, die al die slangen zal opeten." De nieuwsgierige passagier draalde een oogeublik en zei toer.: „Maar 't zijn toch geen werkelijke slangen, die uw zwager ziet?" „Dat weet ik wel," antwoordde de deftige heer, „maar dat is ook geen werkelijke ibis". BUEG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: J B T Wijden),in en D. v. Steen; .1 de Beer en D v. d. Veen; J U Kok en M J Wes- tenburger; G J J Sprokkreef en A C Lenninga, A V. Ommen en C A J Bitter; JA Versaan en C Krnijd; B v. Bogget en C W Blankwater; P v. Elk en E M Swart; H Petersen en A C r JNieu- wenhuizen. Getrouwd. J B Kamp en H Muller. H J Oomen en C Doornbos. A Overakker en F C Moerbeek. D Westendovp en J A ten Oever. HA Tweehuijsen en M G Boogaard. J Pollé en M A Fouraui J W Jansse en C E Kensen. L Engers en A Hang jas. P Deijs en J C Winkel. J Peper en H Klenk. J v. Kampe en J H Gouverneurs. Bevallen: M Kelderman geb. Zuidara d. S J Schiltraan geb. v. Honschooten d. HM Buijs geb. v. d. Vosse d. E Prang geb. de Jager d. L Hoo- gendoorn geb. Hooghuis z. J M Stevens geb. Handgraaf z. W P Rozen hart geb. Hubers d. A M v. d. Veek geb. Tallicr z. J Kappelhof geb. v. Garste d. C H v. Diest geb. S-bil z. C Bakx geb. Dekker z. C Bonger geb. v. Rosenbeek d. M. B. v. Raaphorst geb. Knape d. G Beus geb. Hortensius z. MA v. d. Aa geb. Sik man d. C de Haas geb. v. d. Berg z. B M Hopkes geb. Zachte z. IJ Baas geb. Huisken d. M J v. Kolperen geb Reemer d. J Butters geb. Ludewijks d. M Beijk geb. de Regt z. B Roest geb. v. Woo ning z. HA Staal geb. Schoenmakers d. G Kol- laart geb. B ereuhoodspjt z. T Oom geb. Neele z. W Spoor geb. v. d. Aar z. C Horeman geb. Krnup 2 z. W Huijboom geb. Butink d. JA MHuijgen geb. Armee d. AM Coruet geb. Kaptein z HM Beijues geb. v. d. Heijden z. Overleden: M C Baars 2 mn. d. Jacobijnestraat. C Hermeling 7 j. z. Groote houtstraat. J C v. Beau mont 3 mn. d. Nieuwe Kerksplein. TC Spook 9 mu. d. Zuider Schoolsteeg. 11 v. d. Ploeg 3 ran. z. Krom. A Zwart 72 j. wed. J Kamp Anthoniestr. Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht v. G Wallekers Heerenlaan. A v. Roode 25 j. echtg. v. G. Wallekera Heerenlaan. MA Hulsbosch 9 j. d. Kampersingel. E Oorthuizen 71 j. wed. J Verzijlbergen Hagestraat. D J v. Waart 42 j. Witte Heerensteeg.— E Ligtenberg 9 j. d. Z. B. Spaarue. A Kloos 2 mn. Verl. Oral jestraat. Ben als leven 1. aangeg. kind van het mannelijk geslacht v. J Boeree Brouwersstraat. J P Kors 4 mn. z. Amsterd. Vaart. W v. Kampen 14 mn. z. Heercnsingel. H M v. d. Eijkhol 71 j. wed. D v. Noordt Zoetestraat. Terechtzitting van 12 Nov. 1885. 1. D G. zonder woonplaats (gedet.) laudlooperij, drie maanden gev. straf c. e. met last tot opzending naar een bedelaavsgesticht. 2. A R. te Haarlemmermeer, laster 6 dagen cell. gev. straf c. e. 3. S 3. te Wijk aau Zee, moedw. mish. vrijgesproken. 4. L K te Heer Hugow,aard, moedw. mish. vrijgesproken. 5. J de V. te Monnikendam, eenv. diefstal 6 dagen cel!, gev. straf e. e. 6. A H. te Zand poort, erkoopen van sterken drank in 't klein z. v. f 30 boete of 7 dagen subs. gev. straf c. e. 7. M K. te Zand- voort, openb. dronkenschap en bel. bed. beambte in functie f 5 en f 8 boete of 3 dagen sub. gev. straf voor iedeie boete c. e. 8. M W. te Lisse. ope.nl>. dronkenschap 2e herh. 14 dagen gev. straf c. e. 9. L W. te Wormerveer, feit en straf als voren bij verstek. 10. J S Jz. te Volen- dam, u. s. 3e herh. bij verstek straf als voren met last tot plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor 3 maanden. Het was ons Zondag-avond jl. vergund de kennisma king te hernieuwen met Dr. Hans Von Bulow, ditmaal echter niet als klavierspeler, maar als dirigent der Meinin- ger Hofkapelle. We moeten er de Bachvereeniging wel innig dankbaar voor zijn, dat zij ons in staat stelde een muziekkorps te bewonderen, waarover de geniale Von Bu low deu veldheerstaf zwaait en dat een der voortreffelijk ste in gansch Europa mag wojden genoemd. Wie het zeld zame genot Zondag jl. smaakte de Meiningers te mogen hooren, zal met ons moeten erkennen, dat dit Germaansche korps de stoutste verwachtingeu heeft overtroffen. Het is eene souvereine keurbende, wier weerga moeilijk zal zijn aan te wijzen. Men weet niet wat meer te bewonderen of de eenheid der uitvoering, of de schitterende schakee- riug, of de kracht van toon of de edele en juiste opvat ting van de scheppingen onzer groote meesters. Ons bestek laat niet toe dit concert in zijne onderdeden te bespreken. Wij moeten dus volstaan met de hartgron dige getuigenis af te leggen, dat wij niet dau met opge togenheid kunnen spreken van het concert 't welk deze kapel onder haren beroemden aanvoerder heelt gegeven. Inderdaad omtrent de superioriteit van de Heining er Hofkapelle bestaat slechts ééne meening. Wat wij vroe ger van dergelijke symphonie-orkesten hebben gehoord, wordt door de uitvoering van Dr. Von Bulows korps in de schaduw gesteld. Wel verdiend, in de hoogste beteekenis van het woord, mogen dan ook de daverende toejuichin gen heeten, die dirigent en executanten aauhoudend ten deel vielen. Aan dit élite-korps met zijn genialen dirigent roepen wij een hartgrondig „auf baldiges Wiedersehen" toe. Aan het ijverig Bestuur der Haarlemsche Bachvereeniging ons p- f- EA1RLEM16 Nov. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,60 a witte f 6.50 a f 7,10 rogge f5.20 a f 5.30 Haver f 3.75 a f370, gerst f f4,60a -.duiveuboouen f 6,50 a -,—paardeuboonen f bruine booueu f a f j Gr. er-wten f a AMSTERDAM, 16 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd 489 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.75. dito 2de qual. f 0.66 dito 3de qualiteit J 0,62 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 260, graskalv. J a ,39 nuchtere kalveren J 6 a 15, 12 schapen en lammeren a. vette varkeus 44 a 36 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden J a ROTTERDAM, 17 Nov.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 8 paard, 847 runderen, 199 vette-en graskalveren, 13 nuchtere kalveren 1720 scha pen of lammeren, 573 varkeus260 biggenbokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Rundereu lste qualiteit 76 c. 2de qual. 64 cr., 3de qual. 45 c.; kalveren lste qual. 90 cs 2de qual. 70 c., schapen 84c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen ,der botei waren heden als volgt lste f 60 qualit. f 56 3de qual. f 52. AJLiKMAAR, 14 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 6 koeien/ 130 a 210 22 nuchtere kalveien /13 a 27.— vette kalveren f aa schapen 14 a 21varkens f per kilo 96 ma gere dito f 14 a 20,23 bokken J 3 a 11 3 paarden 90 a 170 lammeren f - a 16 Nov. Ter veemarkt werden verkocht -koeien van - a .91 kalveren vau f 40 n 125 7 nuchtere ditovaii'f 15 23, 708*ehapeo f 30a 18,227 varkens 48 a 37 c 25 magere 18 a 13 c. per kilo. SCHIEDAM, 17Nov. Moutwijn per Ned. vat f 7,50 Jenever f13,Amsterd. proef f^l4,25 Spoeling fl,90 dito commissie f 1,90. jLiOJM DEN 17 Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3700, schapen en Lammeren lOoOO, Kalveren 340 Zwijnen Brijzen Beste Runderen 3/9 5/6 Schapen en Lammeren 3/9 a 5/6, Kalveren 3/- a 4/9 Zwijnen 4/- 4/6. HEIDEN, 14 Nov. Aan de markt v&n heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter-a zomer- /-,af -,, heet. - rogge winter- j a zomer- a -,— 8 heet. gerst zomer- a chevalier a 10 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per 1/4 vatlste qual 68.a 62.—, 2de qual. f 54.aüO. HOORN, 14 Nov. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe 1 9,— a 7,50 heet. rogge t heel. gerst, 4.50 5.heet. haver i 4,mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine 19,50 a 12,gele f f hec paardebooneu f aheet. erwten J a heet. groene f 10.a, 12 heet. grauwe J 13a heet. witte f heet. aardappelen J a mailden appelen f- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren all volgt: paarden van f 35 tot 225 veulens f a —koeien van ftot kal veren van f 14 tot 24, schapen van 18lol 22,— lammeren van 12 tot 17, varkeus van 14 a 20, zeugen a biggen van 3a 9, PURMEREND, 17 Nov. Kaas; aangevoerd 220 stapels prijs der kleine kaas i 33,middelbare J BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 17 November 1885 Prijzen der onderstaande effecten genoteer POt. de korrs NederlandOertif. Werk. Schuld. 2» 8 4 Hongarije. Obl. Lccuing 1867 5 5 5 5 5 8 Goudleeuing Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 Oostenrijk. Obl. in pupier (Mel—Nov.) t, zilver (Jan.—Juli) Obl. buitenl. 1353-80 bij Hope& C'omp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 A mat. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1876 (Perpetueele) OblAlg. Schuld i£>65. v 186». Obl. Leeuing 1876. Portugal. Rusland tipanje. Turkije. Egypte. N.-Amerika. Old. Vereen. Staten 1876 4' 1817 4 Columbia. ObligaLieij4® Paru. Keening 18708 1872 5 Oostenrijk. A andNationale Bank. divid Nederland. Hol], IJz. Spw. Aand. M. tot Espl. St. Spw. Aand. Oeut. Spw. geateinp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1878. 5 Italia. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatach. Aand.. S BaUisclie Spw. Aand.. S Jolez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk (Ihark. Obl. J iOÜO.. 6 Morschansk Sysran Aand. 5 Riasclilc Wiasma 5 Kumsaie. Aandeeleu Spwdi» Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand N. York Lake Erie W. S. Aat>d. Illinois Oert. Aand Miss Kanaas Texas Obi. Gert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Orediet.. Belgle Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staalal. Ge!dk ners 1854. 1880 1864 1864 1866 prolongatie 3 pet. 68 82 02% 981 u 87 93 64"/,, 64% 45' 100% 83' /8 97% 45% 52% 63'/, 121 19% 11% f8% 116% 138 106 66% 138 85 13 57% 114% 56 91% 96 54% 53% 5% 27% 135% 110 106% 102% 99 V» 101% 101 112'/'s '37% 129 ■22% ROME, 17 November. Naar meu ver zekert, zal de eiudbeslissing van Z. H. den Paus iu de zaak der Caroliuen-eilanden vóór den 24 'dezer aau de beide partijen toegezonden en eenige dagen later open baar worden gemaakt. I:i dat stuk cousta- teert Z. H.de historische rechten van Spanje, onder opmerking dat aau Duitschlaud eene bevoorrechte positie moet worden aangebo den. BELGRADO, 17 November. Gisteren heeft er tusscheu Koula en Widdin een ge vecht plaats gehad, waarin de Bulgaren ziju geslagen en uiteengedreven, met ach terlating hunner gesneuvelden en gekwet sten. De Serviërs namen 1000 mangevau- gen en leden betrekkelijk geringe verliezen. SOFIA, 17 November. De Regeering heeft aau de Porte om antwoord geseind op de vragen, door Prins Alexander tot haar gericht, en heeft er bijgevoegd, dat Bulgarije, als vazalstaat krachtens het tractaat van Berliju, niet bij machte is om met deu vijaad iu onderhandeling te tredeu. CONSTANTINOPEL, 16 November. Van de werkzaamheden der conferentie is een bevredigende indruk verkregen. Men hoopt iu de zitting vau Donderdag tot eene beslissing te zullen komen. MEDEDEELINGEN,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3