MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten, Voor geest en hart. Processen. Letteren en Kunst. Boekbeoor deeling. mededeelingen, Gister* n-m orgen te half zeven is in de gemeeDte Haarlemmermeer de boerenwo ning met hooi- en graanbergen van den Heer D. Vreede, bewoond door G. W. van Vuuren, aan den Bennenbroekerweg, door brand vernield. De oorzaak is onbekend. In het Groo t-H ertogdom Hessen is een wetsontwerp, betr, ft'ende de verzorging van verwaarloosde kinderen, ingediend. Volgens die wet zullen niet alleen kinderen, die zich aan de een of andere overtreding schuldig maakten naar een verbeterhuis gezonden woiden, maar moeten ook kinderen onder de 16 jaren, die door hunne ouders mishandeld, slecht gevoed of tot kwaad verleid worden, van overheidswege in daartoe geschikte gezinnen of in een opvoe dingsgesticht worden geplaatst. Te Hirschberg (Pruisen) is ze kere Emilie Patzke veroordeeld tot eene gevan genisstraf van 10 dagen, wegens het „vervalschen van eene oorkonde". Zij had nl. in een recept van dr. Scheurich aldaar, waarop ten behoeve van onderhuidsche injectie voor haar zelf, was opgeschreven 1.2 gram morphine, dat cijfer ver» anderd in 6.2 gram en er het waarschuwings- teeken! bijgevoegd. Zulk een delict is zeker nog weinig voorgekomen. Prof. Singenberger bij den Pau b. Vroegsr reeds deelden wij enkele bizonder- heden mede over de reis van Prof. Singenberger, President der Amerikaaniche Caecilia-Vereeniging, naar Europa, en met name naar Bome. Thans geeft de genoemde President in zijn tijdschrift, de Amerikaansche Caecilia, het volgend verslag over zija private audiëntie bij Z. H. den Paus. „'t Is mij onmogelijk de gevoelens in woorden ts brengen, welke mijn gemoed bij het zien van den Vader der Katholieken vervulden in waar heid! een heilige Vader, vol ernst en majesteit, vol liefde en goedheid! Nadat ik Z. H. mijn dank had betuigd voor mijue benoeming tot Rid der der Gregorius-orde, en voor de benoeming van Kard. Bartolini tot Protector der Caecilia- Vereeniging, overhandigde ik hem een exemplaar val al de jaargangen onzer Caeeilia en Echo, gaf een kort overzicht van den kerkelijk-muzika- len toestand in Amerika, over de werken der Caecilia-Vereeniging enz., en sloot met het ver zoek om den Apostolischen zegen voor de Ver- eeniging, mijne familis, de Schola Gregoriana, mijne verwanten, vrienden en leerlingen. Daarop stelde de H. Vader mij verschillende vragen over de uitwerkselen en moeilijkheden onzer Veree- niging, over het aantal en den ijver der leden, over den stand en den vooruitgang van den li- turgischcn zang in Amerika, waaromtrent Kard. Bartolini hem reeds eenige inlichtingen had ver schaft, over het onderricht en het aantal leerlin gen in ons seminarie, over den orgelbouw enz, in Amerika, en met geheel bizondere belangstelling vroeg hij naar mijne familie. Z. H. prees hoog het streven der Caecilia-Vereeniging, en spoorde mij vervolgens met liefdevolle woorden aan om het werk van de hervorming der kerkmuziek ook in 't vervolg met ijver te blijven bevorderen; met klem wees hij als hoofddoel aan: de eenheid in den kerkdijken zang naar de voorschriften en den geest onzer H. Kerk, en verzocht mij, dit aan al de leden te hunuer aansporing mede te deelen; dau doorbladerde hij met alle belang stelling de aangeboden deelen der beide tijd schriften, en mij het teeken des kruises op het voorhoofd drukkend «eide hij met grooien na druk in zijn stem: Labora pro iona musical1' Na mij ten tweeden male tot den voet- en hand kus te hebben toegelaten, liet hij mij opstaan, wijdde de rozenkransen enz., die ik had mede gebracht, en schsnk aan mij en mijr.e familie leden, alsmede aan de Vereeuiging, de Schola Gregoriana, mijne verwanten, vrienden en leerlin gen den Apostolischen zegen. Daarop overhandigde hij mij de zilveren medaille van verdienste van 1881, dan nog zeven zilveren medailles voor mijne familie en droeg mij op 'nua al zijne woor den mede te deelen. Ten slotte ontving ik van Z. H. verlof om op H. Sacramentsdag uit zijne hand de H. Communie te mogen ontvangen; toen reikte hij mij zijne rechterhand tot den kus toe en geleidde hij zelf mij tot de deur, waar ik nog maals zijn zegen ontving. De audiëntie had on geveer 27 minuten geduurd ."(St. Gregoriusblad.) »Te laat!» eene wereld ligt dikwijls in die twee woordjes. Het optimisme bouwt bruggen over zoo menigen afgrond, waarvoor het pes simisme radeloos blijft staan. Hoe meer iemand God nadert, des te geschikter wordt hij om de gaven der Goddelijke goedheid te ontvangen. Niet vele dingen weten, maar ze in nig gevoelen verzadigt de ziel. Wie voor God niet leeft, leeft niet volgens de rede. Processen leveren meer verdriet, dan voordeel op; en trekken er rechters en advocaten al eenige winst van, zeker niet de strjjdende partgen, wien onderlinge af- keerigheid veel schade toebrengt. Is de uitslag van een proces twijfelachtig; zijn de nadeelen zeker en de voordeelen vol komen onzeker, wie is dan dwaas genoeg, om zich en het zijne aan zulke zwakke kansen toe te vertrouwen. Elk proces heeft noodzakelijk een dubbel nadeel, het is winstroovend en schade veroorzakend; im mers het vermindert de liefde en doet, zoo al geen geld, dan toch tijd verliezen. Allerlei. Op 't goederen- bureau. Expediteur (tot de de werklieden), Kerels, weeat voorzichtig, in deze kitten zit niets dan porselein. Werkman. Stel u gerust, mijnheer, als het rammelt, zullen we 't wel hooren. Militaria. Sergeant (bij het exerceeren, tot een reeruut, die onder het niezen een pas voorwaarts deed). Zeg eens, Raapsteel, je blijft op je plaats staan als een muur, hoor je! al vloog er een balk uit je neus. Naïef. De acht-jarige Frits. Toe, grootmama, vertel nu ook eens iets uit mijne jeugd. Weldadigheidsmotief Burgemeester. De Prins komt niet in onze stad. Jammer voor mijne schoone redevoering. Wat moet ik nu be ginnen om haar toch te houden? Ha! een idee! Ik zal eene weldadigheids-vereeniging oprichten dan houd ik mijne rede bij de opening daarvan. Vleiend. Heer. Zoujik u mogen verzoeken om bij gelegenheid van den verjaardag mijner vrouw een mooi vers te maken. Dichter. Zeer ganrne; zou ik Mevrouw uwe echtgenoote eens mogen zien? Heer. Neen man, dan kan het nooit een mooi vers worden. Consciëntieus. Een jongen heeft een ven sterruit ingeworpen en ontvangt daarvoor een duchtig pak slaag. Toen de glazenmaker de rekening indiende, was het bedrag slechts een gulden. „Dat is goedkooper, dan ik dacht," sprak de vader en riep zijn zoon met de woorden: „Hier, jongen, heb je tien stuivers; je hebt wel voor een daalder klappen gehad." Telegram van een halte naar een hoofd station. Locomotief gesprongen. Oorzaak: ketel leeg - machinist vol. STEDELIJK 3MIEÜWS. Haarlem, 5 December. Hier ter stede is door de politie aangehouden zekere Alexander Casimire Iwan Tolstoiafkom stig uit Moskou, zich noemende ingenieur, oud circa 50 jaren. Dewijl hij zonder mid del van bestaan of voldoende papieren hier werd aangetroffen, is hij voorloopig in hechtenis gesteld. Deze Rus wordt ver dacht vau diefstal, in 1882 hier gepleegd in het Hotel de Leeuwerik, waarin hij ouder een anderen naam destijds heeft ge logeerd. Voorts zijn eenige voorwerpen in zijn bezit gevondeu, die aan diefstal doen denken. De turf- of wintercollecte voor de Ev. Luth. Diaconie, Donderdag jl. gehou den, heeft opgebracht 737,88. Eergisteren-avond had op het station alhier een treffend ongeluk plaats. De la- dingmeester der Holl. Spoorweg-Maatschap pij G. H. de Groot, bijna 30 jaren oud, werd namelijk stervende op de rails ge vondeu, hoogst waarschijnlijk ten gevolge van een val van een waggon, waarop hij werkzaam was geweest. Het lantaarntje, dat de man voor de borst droeg, was slechts eeu weiuig gedeukt en geene uitwendige verwondingeu waren te bespeuren. De on gelukkige overleed eenige minuten later zonder in staat te zijn iets van hetgeen was voorgevallen, mede te deelen. Een 14-jarige knaap is eergisteren avond op heeterdaad betrapt op diefstal van sigareu uit een winkel aan de Gast- huisvest. De Koninklijke Fabriek van Rijtui gen en Spoorwegwagens, firma J.J. Bey- neste Haarlem, heeft zich bij adres tot de Tweede Kamer gewend, om aan te drin gen, in het belang der Nederlandsche in dustrie, op spoedige wijziging van de Ne derlandsche en Nederlandsch-Indische ta- riefwetten, en zulks tot behoud van den nationalen arbeid van Nederlandsche on derdanen en nijverheidsinrichtingen. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 3 Dec. 1S85. L J S Jz. te Volendam, openb. dronkenschap 3eherh. bij verstek 14 dagen gev. straf c. a. met last tot plaat sing in eene rijkswerkinrichting voor 3 maanden. 2. J G. te Zaandam, feit en straf als voren. 3. C v. d. H. te Haarlemmermeer, moedw. mish. en opz. verbreking van afsluiting 10 dagen cell gev. straf c. e. 4. S de W. te Haarlem, moedw. mish. geweldpleging tegen de politie en het toebrengen van schade aan eens anders goed, bij verstek 1 maand cell. gev. straf 2X18 boete en f 7.50 boete of 2 X 1 dag cell, en 2 dagen gev. straf e. e. 5. H R. te Koog aan de Zaan bel. bed. beambte in functie, bij verstek f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 6. C B te Haarlemmermeer, geweldpleging moedw. mish. en opz. verbreking van afsluiting 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. J v. d. M. te Zandvoort, geweldplegiag en opeub. dronkenschap 15 dagen cell. gev. straf f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 8. W B te Beverwijk, diefstal 3 dagen cell, gev. straf c. e. Commissariaat van poiitie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de volgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaart kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een gouden ring. Een zakportefeuille. Een fantasie- hoed. Een bril in «tui. Een duimstok. Een brillenhuisje. Een oorbelletje. Een schootsvel. Een bonten kraag. Een potlood tevens penhouder. Een eind touw. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. In den tramwagen achtergelaten: Een handmof. Terug te bekomen bij den heer Vastenouw, Lange Heerenvest N. 50: eene ketting van gra naten kralen; bij mejufïr. de weduwe Meyer, (Katoenbaai): een zilveren armband. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: W R Watzema en K A Blom. {[Getrouwd.- J B Wijdeman en D v. Steen; JA Kok en M J Westerburger; G J J Sprokkreeff en A C I.everings, B v. Bogget en en C W Blankwater; H Petersen en A C v. Nienwenhuizeu. Bevallen: M E v. d. Linden geb. Dolle z. M Smit geb. v. Dokknm d. R K E J v. Lokhorst geb. Wild z. JE Dekker geb. Doukerlo d. MP Misset geb. v. Es d. T Snijder geb. Berends d A Seve- rijnse geb. Sorber li. 11 V. Dasschoten geb. Duparsat z A C v. d. Waals geb. Poetsema z. W MCuruet geb. Hivs z. J v. d. Berg geb. v. Gastelen z A Valken geb. de Vries z. J Vlenings geb. Reigel z. W K Hagemans geb. v. Bilderbeek z. G v. d. Putten geb. Beks d. A de Koniugh geb. de Wilde d. L Akerslout geb. Markwat z. M Schrik geb. Visser d. E Nijssen geb. Figee d. J H v. Beanmont geb. Hes- sels d. M Hietbrink geb. Kruijer d. G Wijoands geb. v. Maanen'oerg d. J de Vries geb. Verzijlbergen z. J Swenneker geb. Heeres z. C S W Blesgraaf geb. Kahlenberg d. H Kuijpers geb. Wijnhond d. J Ramakers geb. Smit d. SP Reeser geb. v. Gulik d. J v. d. Weide geb. Peper d. PM Nouwland geb. Wesseling d. J H Hagedoorn geb. v. d. Loo, d. Overleden: Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A B Beenders, Jan Steenstraat; L Terweelr 78 j. Gr. Houtstraat; W S v. Tellingen 3 mn. z. Korte Houtstraat; Een als levenl. aangeg kind van bet mannelijk geslacht van H E Jung Bartelj straat: N Pieters 19 mn. d. Rozenstraat; J Bakker 14 j. z. Baljuwslaan; H Bakker 11 j. z. Bakenessergracht; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslasbt van J G Raashoil' Harmen Jausweg; A Vögelij 53 j. echtg. van P J Prenen korte Margarethastraat: M Heisels 73 j. wed. v. H Macbielsc Gr. Heiligland; C G Dagolet 80 j. wed. v, M v. d. Horst Gr. Heiligland; W C Hendriks 18 mn. d. Koolsteeg; HE Vlessing 67 j. L. Heerenstraat; J Joosten 79 j. wed. v. J de Koning Jansstraat; MA Bierman 73 j Ged. Volders- gracht; J Schouten 88 j. Bolwerkslaan; FBWijn- veld 19 j. Spoorwegstraat; J M Havesman wed. v. C J Arendsen KI. Hoatstraat; J de Maat 3 mn. z. Kousebandslaan. Naar gemeld wordt, zullen van 1 Januari a. s. af, de bekende Katholieke tijdschriften De Katholiek en Onze Wachter tot één tijdschrift vereenigd worden, uitgegeven onder den titej van bet oudste der bestaande katholieke tijdschriften in ons land; het tijdschrift zal heeten De Katholiek. Het zal staan onder directie van de heeren A. J. Brouwer, J. de Bruyn, A. M. C. Van Cooth, mr. J. F. A. Leesberg, dr. W. J. F. Nujrens, H. J. J. Pren- ger, en dr. H. J. A. M. Schaepman. De inhoud van het St. Gregoriusblad,, 1885 No. 12, is als volgt: Circulaire van den Aartsbisschop ran Reims, over het popnlariseeren van den Gregoriaanschen zaüg. Stemvorming,door L. Van den Heuvel, S. J. —Bidden voor de Koorzangers. Een paar losse'gedachten over kerk muziek. Mededeelingen omtrent de St. Gregoriusver- eeniging. Nagekomen jaarverslagen. Algemeene berichten. Nieuwe' uitgaven. Wederom hebben zich drie zangkoren tot Afdeelingen der St. Gregorius-Vereeniging gevormd, nl. het Zangkoor der O. L. V. bijkerk te Helder, het Zangkoor te Zwaag en het Zangkoor te Feijenoord. Faschcn-bcrckening. De rekenwijze met gulden ge tallen, epacten en Zondagsletters verklaard en met voor beelden toegelicht door J. C. H. MuréPastoor t« Leiden, is de titel van een werkje, dat ons ter beoordeeling wordt toegezoaden. Op zeer duidelijke en beknopte wijze heeft ds zeereer- waa^de schrijver in dit werkje onderwerpen behandeld, waarin menigeen hoog belang stelt.Velen, die dusver naar eene bevattelijke verklaring van de Paschen-berekening zochten, zullen door het bestudeeren van dit werkje vol doende worden ingelicht. Van dit praktische boekje mag inderdaad worden gezegd, dat het in eene lang gevoelde behoefte voorziet. De uitgevers, gebr. Muré te Leiden, die voor een sierlijk uiterlijk hebben zorg gedragen, zullen zeker door een ruim debiet voor huaue moeite worden beloond. Bij den uitgever H. Van der Marck te Roermond verscheen dezer dagen het proefnummer vai een nieuw tijdschrift getiteld: St. Josephsbladweekblad voor h. Familiën, enz. Het godsdienstig leven in de huisgezinnen aan te kweeken en te vermeerderen door stichtende en doelma tige lectuur is het welbegrepen doel van dit blad. De zeldzaam lage prijs maakt het toegankelijk ook voor den kleiDcn burger. Mogen redactie en uitgever in hun loffelijk streven de noodige endersteuning vinden, dan aullen zij ongetwijfeld veel nuttigs en heilzaams stichten in onze zeer bedorven maatschappij. HAARLEM, 2 Dec. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 7 voor f 115 a 165 - stier, ve voor f a vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht - voor f a graskal verk. voor f a nuchtere kalveren, 27 verk ▼oor 10 a 16, 16 schapen, verk. voor f 16 a 24 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 45 stapelskaas, 5366, stuks, wegende 11199 kilo, hoog ste prijs f 28,50 middelbare prijs per 50 kilo tot f a AMSTERDAM, 2 Dec. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen, 158 vette kalverenlate qua -75 2de qual. 0,55 per kilo, graskalf/ a29 nuchtere kalveren, 7 a 15, schapen en lammeren a 95 vette varkens 36 a 43 c. per kilo. HOORN, 3 Dec. Terwaag gewogen 141 stapels kaas wegende,39454 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 32.— voor kleineƒ3225 voor commissie, voor mid delbare 33,—. GOUDA, 3 Dec. Op de kaasmarkt waren 38par- tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 24 a 26. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.10 20 der weiboter fl.00 a 85.. per kilo. Handel zeervlug SCHIEDAM 4 Dec. Moutwijn, per ned. vat 7,50 Jenever f 13,Amsterd.proef f 14,25 spoeling f 1,80 dito commissie f 1,60. LONDEN, 3 Dec. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 800, Schapen en Lammeren 2000. Kalvere 110, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 3/4 a 5/6 Schapen en Lammeren 4/- a 5/6, Kalveren 2/4 a 4/8 Zwijnen 3/4 a 4/2. LEIDEN, 4 Dcc. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden a f—14 stieren f 66 a 176; 110 ossen f144 a 266 62 melkkoeien f 125 a 263 kalveren dito f a s 75 vare dito f 122 a 238, vette dito f 26a 78 graskalveren f a vette f a a 15nuchtere dito f 8 a 17, 582 vette schapen 17 a 31 weide dito fa lammeren 40 magere varkeus/15 a 24,166 biggen 4,25 all.— DELFT, 3 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 240 a 3,00 dito 2de qual. 170 a 200, kalf koeien, 1ste qual. 206 a 240, dito 2de qual. f 140 a 160, vaavkoeien le qual. 170 a 210, dito 2de qual. 100 a 1,45 vette kalveren, 1ste qual. 65 a 78 dito 2de qual. 50 a 35, vette schapen lste qual. 25 a 32, dito 2de qual. a lam scha pen le qual. f a 2de qual. a vette lammeren 14 a 20, weilammeren ƒ-— a magere varkens f 15 a 27, biggen f 4.50 a 11,— nuchtere kalveren f 8 a 20, paarden f 25 a 140 stieren f 50 a 150, ossen f a Rundvleesch 54, 65 a 75 c.vet kalfsvleesch 75, 85 95 c.8chap3vlee9ch 58 a 52 c., lamsvlceesch c. ,alle per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.15 a 5.65 mindere en blauwe dito f a roode dito f 7.15 8.15 min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeewsche dito f-,a -,rogge f 4.75 a 6.—, nieuwe dito f a n. wintergerst f 4,10 a f 4,85 n. zomer dito f 410 5,10, n. chevalier dito f 5,60 a 6,60, haver f 5,20 a 470 n. groene erwten f 8, a f 9mesting f 7 af 625 paardeboonen f 6.a 7.duiveboonen 7.50 a 675 bruine boonen f 8.75 al0.25, koolzaad 1884 f8,60 a 9.10 hennepzaad f 9.75 a 8,75 kanariezaad f 8.50 a 10.75 Aan de stadswaag gewogen van 28 Not. tot 3 Dec. en op deweekmarkt aangevoerd; pot, /4, 354/8 en 130/16 p. boter, wegende te zamen 8380 kiloprijs f 62 a 52 per 40 kilo, f 1.55 a f 1.30 per kilo. Amsterdam, 4 December 1885 Prijzen der onderstaande effecten m SBuOlCCr pCt. de ko*rs 68 r/8 32 Va 102 V, 92 V, 87<7i« 65i/s 651/, 45n/i« ioo'Vi. 847, 08"/ it 411/, 491/. 5'/»* Nederland. Cortif. Werk. Schuld. 2» Hongarije. Übl. Leeuing 1867. 5 Goudleening Italië. Obl. Paasei. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 v v zilver (Jan.—Juli) 5 Obl. buiten]. 1853-80 8 bij Hope& Oomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1» Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Italië. Rusland. 1876. n (Perpetueele) Obl. Alg. Schuld 1865. u m 1869. Obl. Leeuing 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligation48 4 Peru. Leening 1870. 6 1872 5 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' s 1875. 5 Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Chark. Obl. ƒ1000.. Morschansk Syaran Aaud.. Riaschk Wiasma Aaudeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PÜfiMlE-LEENINGKEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 u Rotterdam3 Gemeente Orediet.. 3 Belgle. Stad Antwerpen 18?4. Oostenrijk. Staatsl. 1854. 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 2s/4 pet. tlumeuio Amerika. 5 5 5 div 64'/, 195/« lO'/s fS'/i» US'/, 1317, 106 66 138 857, 127, 577» 57S/8 1167. 56 9*7/s 967, 58 547, 133 Zó3/, 136 HO'/s 107'/a 1027, 997. 1017a 10 V/a 1127, 135 133 ST. PETERSBURG, 4 December. De gisteren alhier gehouden vergadering van de »Slavische Weldadigheids-vereeniging* werd 0. a. door Tschevuajeff en Iguatieff bijgewoond. De voorzitter, Generaal Dur- nowo, herdacht in zijue openingsrede met smart de omwenteling iu Oost-Rumelië en den broederoorlog, waartoe Koning Milan was aangezet; in de jongste dagorder des Keizers, betreffende het dappere Bulgaar- sche leger zag hij echter een nieuwereu en beteren tijd. LONDEN, 4 Dec. De lelegraph ver neemt uit St. Petersburg, dat iu de hof kringen aldaar verzekerd wordt dat twee of drie legerkorp*en in Zuid-Rusland wor den bijeengetrokken om eventueel Bulgarije te bezetten. 50,000 man Oosten rij kscke troe- p en worden mede uitgerust. De Standard verneemt uit Pliilippopel dat de prefect weigert het offieiëele karak ter te erkenueu vau de Turkscke commis sarissen, ondauks de pressie van den Rus- sischen consul, die vruchteloos hij den Pre fect aandrong dat deze de commissarissen zou ODtvaugen. De Prefect weigerde, bewerende zonder instructiën te zijn. In eene groote volks- meeting spoorde de Russische consul de aauwezigeu aan, aan te dringen op de erkenning der Turksche commissarissen, alsook op het openen van onderhandelin gen met hen. Geschiedt dit niet, zoo zeide de consul, dan staan dertigduizend man Turksche troepen aan de grenzen gereed Bulgarije te bezetten. De meeting weigerde echter het advies van den Russischen con sul te volgen. a 10 cents per regel. «In de maand N ovember van verleden jaar ten gevolge van bovenmatigen veld arbeid, had ik mij eene verkoudheid op den hab gehaald, die aan alle verzorgin gen weerstand bood. Er had zich een catarrhe gevormd, die mij de grootste ongerustheid inboezemde; na het gebruik van twee flacons Capsules Guyot, was de kwaal overwonnen en sedert geruimeu tijd heb ik mij niet zoo wel bevonden als dit jaar. «C. S.. grondeigenaar.» Men eische op het etiket de hsndtee- keniug E. Guyot en het adres 19, rue Jacob, Parijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3