MARKTBERICHTEN. Laatste berienten. Voor geest en hart. Ter behartiging. Streelende verontschuldiging. Een schrij ver spreekt een zijner collega's op straat aan, zeggende: „lk hoor dat gij in een kring, waar mijn talent geprezen werd, hebt gezegd dat ik in't geheel geen taleut heb." „Daar is geen woord van waar," verontschuldigt zich de aangesprokene» „in hoeveel kringen ik ook verkeer, ben ik nog nooit in een geweest waar door iemand uw talent werd gdprezeu." Onderwijs. electriach licht, hunne aangekondigde voorstelling op het ijs. Zij voerden op hunne schaatsen de meest verschillende kunststukken uit, die den leven- digsten bijval der vele toeschouwers uitlokten. Zoo ging Axel Paulsen o. a. op zijn hurken zit ten en snorde in de rondte op één been terwijl hij met de handen de punt der schaats van het opgeheven been vasthield: het was de zoogenaamde kurketrekker. De grootste geestoiit't verwekte echter zijn krachtige sproi g. Terwijl hij in volle vaart reed, sprong hij eensklaps van de baai: opwaarts, keerde zich onder den sprong om, kwam weer op het ijs terug en zette zijn rit achteruit voort. Men beweert, dat hij de eenige schaatsenrijder is, die tot heden dit kunststuk heeft uitgevoerd. De weduwe, die vóór eenigen tijd hare luchtpijp brak, is in het Acad. Ziekenhuis te Groningeu met gunstigen uitslag geopereerd. Gedurende 14 dageu is een kunstmatige lucht pijp, waardoor ook de spijzen werden ingegeven, aangebracht. Op het perron te Hildesheim heeft een Duitsch ouderofficier een soldaat doodge schoten. De onderofficier moest den soldaat, die gedeserteerd was, naar zijn garnizoen overbren gen. Toen deze beproefde te ontvluchten en hij na herhaalde waarschuwing niet staan bleef, gaf de onderofficier vuur eu raakte deu soldaat in den rug, waarna bij onmiddellijk dood ueder- storlte. De daders van dengrooten j uwee- lendiefstal te Weenen, bij den juwelier Granach- stadten, is mi u nog niet op het spoor. Het be drag van het gestolene is minder dan aanvan kelijk gemeld werd, nl./125,000. De dieven moe ten minstens twee of drie in getal en goed be kend met het ingewikkeld samenstel van de brandkasten geweest zijn, welke zij zonder moeite geopend blijken te hebben. Langs de Heldersche kust werd Zaterdag do ir baringvisschers ongewoon veel sprot gevangen. Wel werden ook vorige jaren deze visschjes laugs onze kusten aangetroffen, doch nooit in zoo ruime male als thans. Vele visscbers hebben dan ook hunne netten in gereedheid gebracht om van deze zeldzaam voorkomende gelegenheid partij te trekken. Te Groningen zijn verleden jaar door timmerlieden, die tijdelijk geen werk hadden, meubels gemaakt. Alles is echter niet verkocht. En nu de winter weer begint en het te wachten staat, dat de commissie haar meuschlievende taak weer zal moeten opvatten, zijn nog ongeveer driehonderd meubels: kasten, nachttafeltjes, waschcommodes, tafels enz., niet opgeruimd. De Koninklijke goedkeuring is aan gevraagd en men zal trachteu drieduizend loten van één gulden bij ingezetenen te plaatsen om zoodoende de rest op te ruimen. De politie te Rome heeft dezer dagen weder twee der opkoopers van kinderen gevat, waarvan wij onlangs maiding maakten. De een, die agent is van den te Londen wonen den handelaar Tartaglia, had een meisje bij zich dat hij voor 100 fr. eu een knaap, dien hij voor 60 fr. had gekocht, en die hij naar Eigelaml moest opzenden om daar voor rekening van hunne eigenares te bedelen. Da andere was op het punt van twee kleine jongens naar Frankrijk te zen den, aan een zekeren Masaelli, wieu hij ook nog een meisje leveren zou voor 6 fr. per maand. Een nieuw geneesmiddel ison- langs uit West-Afrika, uit de streken van Da homey en Carerun, ingevoerd. Het is de wortel en bast van eeue lot nog toe iu Europa geheel onbekende plant, die door de inboorlingen als middel tegen maagkatarrh, koorts en zwaktetoe standen vereerd en gebruikt wordt. Onder deu naam Nymo wordt op de geheele West-Afri- kaansche kust uit deze ingrediënten een drank bereid, die zelden zijn buitengewoon gunstige werking mist. Geleerden bebben de afkomst van dien drank onderzocht, en daarbij is gebleken, dat hij van een hoorn afkomstig is, die verwant is met den kinaboom. Verdere proeven, door geneesheeren genomen bevestigen de gunstige werking vau het middel op de maag en het zenuwstelsel. Te St. Gilles, een der voorsteden van Brussel, is een man, die gewed had twintig harde eieren op te eten, zonder er bij te drinken, bij het vijftiende ei gestikt. Hij laat een weduwe met twee kinderen na. Bij Portsmouth is eene proef ge- nomen met torptdovangers. De uitkomsten wor den als zeer gunstig uitgevallen beschreven, en dat zoowel met betrekking tot de snelheid, als tot het mauoeuvreer-vermogen van het vaartuig. Deze vaartuigen dragen den naam van „Twen abouts". De torpedovanger of jager is lang 150 Eog. roeten, bree,d 17 vt. en 6 duim, diep 9 vt. en 6 dm. eu heeft een deplacement van 125 ton. De boot is gfheel uit staal gebouwd, heeft een sterk gewelfd dek, waarop zich een toren bevindt, uit welken het vaartuig wordt gestuurd, en een ramspoor. Het sturen heeft plaats door middel van stoom. Met 1387 geindic. p. k. Werd eene snelhetd ia» 22,43 knoopen als maxi mum verkregen. Te Assen heeft de afdeeling van Patrimonium besloten tot het oprichten van eeue klompeiifabriek, ten einde, althans roor een deel, in de behoefte aan wrrk te voorzien Met het zelfde doel zullen verschillende particulieren woes- ten grond voor de boschcultuur gereed laten tnaken. Op den algemeen bekenden A m e- rongschen berg werden voor enkele jaren eeuiga paren herten aangebracht, welke zich zoo sterk hebben vermenigvuldigd, dat de landbouwende stand thans belangrijke schade daardoor begint te lijden. Op eene jachtpartij door den eigenaar van dien berg, Graaf Bentinck van Amerongen, gehouden, werden drie herten geschoten; zeker wel eene bizouderheid in de provincie Utrecht. De „Ne d. Handelsreizigers-Ver- eeniging" te Rotterdam bezit, volgens haar jaar verslag, ruim f 19,000. Het getal gewone leden bedraagt 144, dat der donateurs en donatrices 108. Tengevolge van eene aanvraag om hulp ten behoeve van de zieke en gekwetste krijgslieden in den Servisch-Bulgaarschen oorlog heeft het Hoofdcomité van het Roode krws ter beschikking van de Comités te Belgrado en Sofia gesteld elk eene som van f 1006. Tevens worden aan beide Zuster-Vereenigingen instrumenten, heelkundige toestellen, verband- en verpleegmid- delen gezonden. Te Genève wil men in 1887 eene wereldtentoonstelling houden, in den trant van die te Antwerpen. Te V o n 1 o o is Maandag-avond o in streek» half achtuur plotseling een vreemd natuur verschijnsel waargenomen. Eensklaps werd de donkere lucht verlicht als door een sterk elec- trisch licht, waarna men eenige cogenblikkeu la ter een verlichten dalenden hol waarnam, welke uit elkander sprong eu een liclitrooden staart ach- t> rliet, alsof eene vlam van het NO. naar het ZW., het luchtruim verlichtte. Zekere heer Martinez is bezig eene inschrijving over de geheele wereld te ope nen, om met de verkregen gelden een niet al- lcdaagsch plannetje uit te voeren. Genoemde heer wil eenvoudig een gat door de aarde boren. De opening begint io Europa eu eindigt op de Nieuwe Hebriden. Veel geluk zij den onderne mer toegewenscht, vooral als men bedenkt, dat ee:i gat in de lucht slaan veel gemakkelijker is. Iu Engeland is men voornemens, iu de groote steden openbare lelephoonstations op te richten, waarvan iedereen gebruik zal kun nen maken. E:ne kolom, lantaarnpaal of iets dergelijks wordt voorzien van twee contact-ope ningen en eene sleuf. Hij die van de telephoni- sche gemeenschap gebruik weuscht te maken, neemt zijne telepboon uit den zak, maakt de verbindingen met den paal en werpt door de aangebrachte sleuf eeu bepaald geldstuk, waar door contact wordt gemaakt. Hij kan nu drie minuten praten, waarna het contact van zelf verbroken wordt. Te Appelscha is een daglooner door een schaap in de hand gebeten. De geheele arm is zeer gevaarlijk ontstoken, en de patiënt is niet buiten gevaar. Het schaap leed aan eeue onbekende ziekte en is reeds gestorven. Het groote geheim om zijn leven te verlengen ishet niet te verkorten. Plichtvervulliug schenkt troost. Niemand is er, die niet wel eens een onverwacht geluk heeft ondervonden. Denk hieraan eu gij zult nimmer wanhopen aan de toekomst. Zij, die de aardsche genoegens sma ken, hebben de kemelsclie niet te verwach ten. De weg der volmaaktheid is met moeilijk heden bezaaid; wordt gij daarop niet geleid door de gehoorzaamheid, dau bestaat er groot gevaar van te dwaleu. Hoe heviger de vervolging woedt, des te meer bevestigt zij ons iu de deugd, ge lijk zware stormen den boom dwingen, zijne wortels dieper in den grond te schie ten. De vervolging immers doet ons zorg vuldig alles vermijden wat vervolging verdient. Hebben wij van de meuschen niets te hopen, dan zijn wij wel genood zaakt, al onze hoop op God te vestigen; bemerkeu wij, dat wij deu meuschen mis hagen, dan worden wij aangespoord, naar de Goddelijk gunsten te streven. Allerlei. Verrassingen. „Weet gij wel dat het van daag mijn verjaardag is?" zeide eene dame tot een harer huisvrienden. „Zeker, mevrouw," was het antwoord,„ en ik heb ook reeds aan eene verrassing voor u gedacht, door mijn nieuw renpaard uw hooggeschatten naam te geven." „Och," hernam de dame, „ge zijt bijna even kiesch attent als mijn man! Die komt vau ochtend voor mij staan en zegt: „Goeden morgen, lieve vrouw, ik wensch u van harte geluk met uw verjaardag en om o te verrassen heb ik mij deze nieuwe demi-saison laten maken."" Uit de kinderkamer. „Wie weet alles?" „Onze lieve Heermaar." „Wat maar?" „Maar Papa zegt altijd, dat Mama alles beter weet!" Eigenaardige hulde. De directeur van eene schouwburg in een Duitsch landstadje meende den Vorst, toen deze het theater eens met eeu bezoek vereerde, geen betere hulde te kunnen brengen, dan door in het parterre de zitplaatsen derwijze te verdeelen, dat de kaalhoofdige», van boveu gezien, juist 's Vorsten naamletter vormden. Onder dilettanten. „Och! vraag eens aan juffrouw Smit of ze wat zingen wil?" „Met ph zier! Als u dan maar zorgen wil, dat ze weêr uitscheidt!" Een vriend der klassieken. Onlangs kocht een student bij een antiquaar de Odyssee van Homerus voor enkele stuivers. Toen hij thuis kwam en daarin wilde lezen, vond hij in den omslag twee bankbiljetten van vijf en twintig gulden. Sinds dien tijd is hij als verzot op de klassieke auteurs. In vertrouwen. Johanna. Mevrouw de Gra vin heeft de eer Mevrouw de baronnes uit te noodigen op een souper, dat overmorgen-avond zal plaats hebben. Baronnes. Uitmuuleud; maar zeg eens, Johanna, wie komen er al zoo? Joh. (in vertrouwen! Niet veel bizouders, Mevrouw! STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 16 Dec. Maandag-morgeu tegeu 5 uur is eeue hevige braud uitge broken iu bet perceel No 11 aan deRip- perdastraat. bewoond door jhr. tnr. F. W. Van Styrum,advocaat eu procureur.Ofschoou de brandweer spoedig aanwezig was eu krachtige hulp heeft verleend, is het huis boven geheel en beneden grootendeels uit gebrand. Uit de benedenvertrekken zijn een aantal meubelen gered. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: P v. Deenen en A M J Potte; J J t. d. Reep en A M Hofsté; A v. Vliet en A J v. d. Berg. Getrouwd: L P Roessingh van Iteraon en A M C Lahm; W R Watzema en K A Blom. Bevallen: H M 'Laksel geb. Koster d. D Bunrmim geb. v. Nimwegen d. Cv. d. Heuvel geb v. Gulik z. A v. Schaik geb. Joosten d. H Bonsink geb. v Zuethem d C Heijnerman geb. Scheelings d. G Steenkist geb. Smit z."— M J v. Bedijk geb. Clitcur z. M G E Snoek geb. Smit z. W Priesman geb. Donkerlo d. C G Uiteudaal geb. Kuipers d. W Lasschuit geb. Boutellier z. M Kok geb. Hartman z. C Bertholee geb. Min a. J C Ophuijsen geb. Dijkland z. M K Booms geb. Bakker z. Al Prent geb. Kollerie z. E v. Briukom geb. Kogenhop d. W L v. Wienen geb. v. d. Boogaard, z. A Otter geb. Kostelijk z. A Schaar geb. Fehres. z. C de Bruin geb. v. Schuppeu d. W Beute geb. Hemink d. W Atone geb. Slotenmaker z. C Haud geb. Stokman a. AI v. d. Linden geb. Kort d. P C Strackee geb. Klep z. C At Staal geb. Atoienaars d. J G Kievit geb. Cliteur d. AC Ateijer geb. Bouwerz. Al Don- dorp geb. Agtsteribbe z. Overleden: C E Takkenberg 86 j. wed. W Nederkoorn Gierstraat; P Olivier 65 j. echtg. v. C v. d. Laar L. Hofstraat; Cv. Aleurs 3 mu. z. Oiaujeb. laan;— S Vlessing 35 j. KI. Heiligland; Al H de Rooij 6 mn. d. Assendel vei laan; Twee als leveul. aangeg. kraderen van het vrouwelijk geslacht van P Snoek Alagdalena- straat; W L P v. Bijlevelt 4 mn. z. HeerenaÏDgel;— D C Smils 21 j. Kruisweg; A v. d. Berg 77 j. echtg. v. A Schouws Baljuwslaan; A Rutter 66 j. Schachel- straat WH Jacobs 61 j. Bakenessergracht; L W Vos 28 j. echtg. van Dr. J v. d. Vliet Kt. Houtweg; W v. Heiningen 2 mn. z. Schip Spaarne; A Atooij 32 J. Spaarnw. straat; R Koenderink 67 wed. J v. Brussel Gr. Houtstraat; J F Harmsen 10 mn. z. Zuid Polderstraat. Het programma der dertigste algemeene vergadering van R. K. bizondere hoofdonderwijzers in het Bisdom van Haarlem, te houden op Maandag 28 dezer, in een der bove, zalen van de sociëteit VereenigingBegijnestraat te Haarlem, luidt als volgt: lo. Opening der vergadering te 11 nre»; 2o. Lezing der notulen, 3o. Voorstel tot het benoemen van een verslaggever dezer vergadering; 4o. Alededeelingen van het bestuur; 5o. Onderwerpen ter bespreking: a. wat kan voor de karaktervorming van den toekomstigen onderwijzer gedaan worden? In te leiden door den lieer A. Van de Griendt te Rotterdam. NB. De inleider verzoekt dit punt te beschouwen als een vervolg op bet ter vorige veigadering door hem behandelde; b. bet onderwijs in de natuurlijke historie, als opvoedings middel. Iu te leiden door deu heer L. Lemmers te Pijn akker; 6o. Alededeelingen en opmerkingen betreffende bet ouderwijs; 7o. Voorstel tot bepaling van den dag der Volgende vergadering; 8o. Rondvraag; 9o. Sluiting. LONDEN, 14 Dec. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 7600, Schapen eu Lammeren 14000, Kalveren 140 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 5/8 Schapen eu Lammeren 4/6 a 6/-, Kalveren 4/- a 5/- Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 12 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren eu prijzen der granen als volgt: 2 heet tarwe winter--,a -,zomer- af heet. - rogge winter- f a -,.zomer- a 8 heet. gerst zomer- -.a chevalier a 12 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per l/4 vatlste qua 62.a 64.2de qual. f 46.— a5S. HOOJEtN, 12 Dec. Op de weckmark van hedeu waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,— a 8,— - heet. rogge f heet. gerst 5.— 5.— heet. haver f 4,-— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine 19,— a 13,— gele f -f hec paardeboonen f aheet. erwten a eet.groene f .11 a, 12 heet. grauwe 12 a heet. witte f heet. aardappelen a manden appelen f - a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 40 tot 1/5 veulens f a —koeien van ftot kal veren van f 10 tot 24, schapen van 30tot 22,— - lammeren van 14 tot 21, varkens van 10 a 15, zeugen a biggen van 350 a 7, PURMEREND, 15 Dec. Kaas:aangevoerd 203 stapels rijs der kleinekaas f29,50 middelbare f 1*a 1.30 per kilo. Runderenangevoerd 194 vette koeien lager in prijsmelk prijshoudendgelden beter in prijs kalfkoeien 194 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 60 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 116 stuks, prijsf 8 a 25 per stuk bande vlug. Vette varkens: aanvoer 131stuks, prijs 42 38 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 35 stuks, prys f 10 a loper stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 215 stuks, prijs f 5 a 8. Amsterdam, 15 December 1885 Prijzen der onderstaande effecten Nederland, (lortifWerk. Schuld genoteer pOt. q6 toen 2' V V 0 Hongarije. Obl. Lecuing 1867 5 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 u zilver (Jau.Juli) 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope (,'omp. Oude Ruaseii 5 Obl. Nie. Spw. 1867 69 4 1877 A in etL 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetueele) 4 i'urkjjo Obl. Aig. Schuld 1865. 5 1869. 6 Hjgypte. Obl. Leaning 18764 IV.-Ainei-ikit. Obl. Vereen. Staten 1876 41 1877 4 Columbia. Obligatieu43 4 Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. iloll, IJz. Spw. Aand. M. tot fixpl. St. Spw. Aatid. w Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand w Boxtel Wezel Obl4' u n 18/6. 5 ttalie. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maataeh. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand.. .8 Jelez Griasi Obl..5 Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. J 1000.. 5 liorachanak Syaran Aand. 5 Riaachk Wins ma 5 ttumeuie Aandeeleu Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud N. York Lake Erie W. S. Aaud. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert., 7 PttSMlE-LEENINGEN. Nederland- Loten Amsterdam 100. Rotterdam3 Gemeente Crediet.. 8 Belgie 8tad Antwerpen 1874. Oostenrijk Staatsl. 1854 4 I8605 1864 Rusland. *8645 18665 GoUkoors prolongatie 21/, pot. 69 S2V, :02"/„ 92 s/„ 87 Vt 65% 101 84'/g 98'/,, 44 497, 57» 047 4 IIO'A 1874 97, 7'7is "1874 1377, 1067, 647/8 1377, 85 12 5774 1157, 567, 927. 97 557, 537is 1357,3 227,3 136 110 108 1027, 997, 100 10274 111'/. 1357, 1341/, 1247, HAABLiEM, 14 Dec. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,50 a witte f 6.25 af f6,90 rogge f 5. a f 5.20 Haver f 3.50 a f380, gerst f 5,75 6.25; daivenboouen f7,50 a paardeuboouen fa bruine booueu f a f Gr. erwten f 7,40 a AATSTERDAM, 14 Dec. Ter veemarkt warer aaugevoerd 522 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.76. dito 2de qual. f 0.68 dito 3de qualiteit J 0,62 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 270, graskalv. J a 45 nuchtere kalveren J 9 a 16, 21 schapen en lammeren a vette varkens 42 a 35 c.; beiden per kilo biggen a paarden a BOTTERDAM, 15 Dcc.Op de veemarkt waren gisteren eu heden aaugevoerd: 24 paard, 1327 runderen, 131 vette-en graskalveren,23 nuchtere kalveren 1477 scha pen of lammeren, 558 varkens. 149 biggen, bokken. De pijzen van bet vee, besteed ter markt van hedeu waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 75 e. 2de qual. 65 er., 3de qual. 55 c.; kalveren 1ste qual. 95 es 2de qual. 85 c.. schapen 55 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 46 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren hedeu als volgt lste f 58 qualit. f 54 3de qual. t 50. ALKMAAR, 12 Dec. De aanvoer van vee endaarvoor bestede prijzen volgt: 1 koeien22a a12 nuchtere kalveren 14 a 26,vette kalveren aa schapen 16 a 23varkens f per kilo, 80 ma gere dito 14 a 24,16 bokken 4 1 9 5 paarden 85 a 175 lamineren f - a 14 Dec. T«r veemarkt werden verkocht 2 koeien van 180 a 73 kalveren van f 35 110 Ittiuclitert dito van f 15 a 27. 980 schapen f 31a 20,-183 varkens 47 a 38 e. 15 magere 13 a 18 c. per kilo. SCHIEDAM, 15 Dec. Moutwijn per Ned. vat f 7,50a Jenever f13,Amsterd. proef f 14,25 Spoeling fl,50 dito commissie f 1,80. PARIJS, 15 December. Er is eene dépêche van Courcy ontvangen, waariu mededeeling wordt gedaan van operatiën, door ver schillende kolonnes iu Tonkin verricht, vele zeeroovers zijn gedood eu vele oor- logsjonken zijn genomen of in deu grond geboord. In een hol ziju honderd roovers gedooi. Er zijn twee versterkte dorpen ingenomen. BRUSSEL, 15 December. De Minister van buitenlandsche zaken heeft aan de Ka mer overlegd de muutconventie eu eeue daarbij gevoegde akte, waardoor België aan de conventie deelneemt. SEMLIN, 15 Dec. De Russische eu de Oostenrijksclie Gezauten te Belgrado heb ben aan den Minister Garatchanine mede gedeeld, dat alle Mogendheden de benoe ming der militaire commissie hebben aan genomen, maar van Servië eischen, dat het zich verbinden zal, alle beslissingen der commissie aan te nemen. Zoo niet, dau zal de commissie niet naar het oor- logstooueel gaan. Gelijke stap moet er te Sofia gedaan zijn. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. Sedert dertig jaren leed ik aan eene verwaarloosde cattarhe, met moeilijke slijm- opgeving. Zonder mijn geneesheer te raad plegen, heb ik tegen dien hoest Capsules Guyot gebruikt (twee bij eiken maaltijd)- Ik heb er den besten uitslag mede verkie- gen. De hoest hield op en de slijm loste zich geheel en al op >V., Pastoor te De Capsules Guyot zijn wit. De band- teekeuiug E. Guyot is op elke capsule ge schreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3