Bijvoegsel belioorende bij de NIEUWE van Zondag 20 December 1885. BUITENLAND. Kerknieuws. HllliifHNdlIi (10ÏRA1T. Terwijl sommigen vau meening zijn, dat de Servisch-Bulgaarsche onderhande lingen ten slotte tot niets anders dan tot eene hervatting der vijandelijkheden zullen leiden, zien anderen de toekomst helder der in. Zooveel schijnt zeker, dat zoowel Servië als Bulgarije zich tot onderwerping aan de besluiten der militaire Commissie heb ben verplicht; laatstgenoemd Vorstendom met eene verklaring van vertrouwen op het rechtsgevoel der Commissie-leden. Als oplossing der hoofdmoeilijkheid wordt aangegeven, dat de Serviërs verplicht zullen worden het Widdiu-district te ont ruimen, maar dat aan Bulgarije ook niet zal worden vergund Pirot bezet te hou den. Aau den overwinnaar zou echter de voldoening wordeu gegeven, dat hij eerst zijne troepen behoeft terug te trekken, wanneer de Serviërs Widdiu hebben ver laten. Van een antwoord der Mogendheden op de jongste dringende uituoodigiug derPorte (om eene eind-beslissing) verneemt men nog niets. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd tot Kapelaan te Aehteveld den Weleervv. heer M. Moes, tot Kapelaan te Kabauw den Weleervv. heer J. Leisink, tot Assistent te Oude-Rijn den Wel eervv. heer A. J. Van Echteld, tot Kapelaan te Sensmeer den Weleervv. heer J. W. Hamers, tot Kapelaan te Saasveld den Weleervv. heer G. Groothuis, tot Assistent te E/erdiugen den Wel eervv. heer H. Hegeman, tot Assistent te An- geren den Weleervv. heer P. G. Van Rooijen, tot Assistent te Wijk-bij-Duurstede den Weleervv. heer P. Van den Oever. KERKBERICHTEN. Kathedrale en Parochiekerk can den II. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechis mus, te 3 uur het Rozenhoedje en de Li tanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria met Preek. Donderdag-avond, te 7 uur het Lof tot iuteutie van Z. H. den Paus, en van 4 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag (lston Kerstdag) 's morgens te half 6 het Te Deum eu de plechtige Nacht mis met Toespraak, daarna om het half uur gelezene HH. Missen en te half 11 de plechtige Hoogmis. Na da Nachtmis en onder de H. Mis vau 8 uur uitreiking der H. Communie; 's middags te 4 uur het Rozenhoedje, de plechtige Vespers en de Feestpreek, eu vervolgeus tot 10 uur ge legenheid om te biechten. Zaterdag (2en Kerstdag) de HH. Missen als op Zondag, 's middags te 3 uur het Rozenhoedje en de Vespers, te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechteu. Eiken middag te 3 uur het Rozen hoedje. Maandag, Dinsdag en Woensdag de Ca techismus naar gewoonte, op de gewone dagen in de week de HH. Missen te 8, half 9 en half 10. Parochiekerk van den II. Antoniu* van Padua. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 eu half 9 uur met Ouderrichtiug, te half 11 uur de Hoogmis, met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te half 9 gezongen H. Mis ter eere van St. Autonius, te 6 uur het Lof. Vrijdag, len Kerstdag, de drie eerste HH. Missen te 5 uur, de drie volgende te 8 uur, de drie laatste te 10 uur, des na middags te half 4 de Vespers en Predikatie. Zaterdag, 2eu Kerstdag, de HH. Missen eu de Vespers als des Zondags. Deze week de HH. Missen te 8, half 9, 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 eu half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur. Te 2 uur de Catechismus, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie vier H. Familie, te half 7 uur Lof eu Predikatie. Maaudag eu Woensdag te 7 uur het Lof. Vrijdag, len Kerstdag, de gezongen H. Mis te 5 uur, van 6 tot half 9 uur eu half tien eu 10 uur de gelezen HH. Mis sen, te half 11 uur de Hoogmis, 's avonds 6 uur de Vespers en Predikatie. Zaterdag, 2en Kerstdag, de HH. Missen en Vespers als des Zondags. Iu de week zijn de HH. Missen te half 8, 8 half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 51ste WEEK VAN HET JAAR 1885. DECEMBER (Wintermaand) 31 dagen. toegewijd aan de Onbevlekte Ontvangenis der allerzuiverste Maagd Maria. 20. Zondag. 4e van deu Adveut. H. Juliu3, Martelaar. Evaug. Joannes predikt in de woestijn. 21. Maaudag. H. Thomas, Apostel. 22. Dinsdag. H. Huugdrus, Bisschop van Utrecht en Belijder. 23. Woensdag. Vastendag. H. Servulus, Be lijder. 24. Donderdag. Vastendag. Vigilie van Kerstmis. 25. Vrijdag. Kerstmis. Te vieren als Zondag. Evaug. De geboorte van Christus. 26. Zaterdag. 2e Kerstdag. H. Stephanus, Diakeu en le Mart. -j- 33. Evang. De hardnekkigheid der Joden berispt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 5