Hijvoegse! behoorende bij de NIEUWE BUITENLAND. van Zondag 27 December 1885. De Duitsche Keizer heeft na de onder- teekening van het verdrag betreffende de Carolina-aaugelegenheid, Z. H. deu Paus door den Gezant Von Schlözer zijn dank doen betuigen voor de welwillende, snelle en onpartijdige bemiddeling, waardoor de vriendschappelijke betrekking tusschen Duitschlaud en Spanje versterkt zijn. De Keizer verklaarde zich overtuigd, dat Z. H. de Paus voldoening zou gevoelen over den goeden uitslag van zijn vrede werk. Aan den Rijksdag is door de Regee ring eene memorie gezonden, waarin zijn opgenomen al de verordeningen, welke in Duitschland nopens de Zondagsrust bestaan, 't Stuk bestaat uit 65 bladzijden, terwijl de betrokken ordonnantiën slechts bij wijze van uittreksel er in voorkomen. De Nordd. Allg. Ztg. spreekt het gerucht thans officieus tegen, dat van liberale zijde werd verspreid, en volgens hetwelk de Rijksdag spoedig zou ontbonden worden. In de Germania wordt betoogd, dat de Keizerlijke verordeningen, uitgevaardigd omtrent het bestuur in de Duitsche neder zettingen, welke ouder de bescherming des Rijks zijn gesteld, alsnog aau de goedkeu ring van den Rijksdag moeten worden on derworpen. Hot blad is overigens voldaan over 't omhelzen vau het beginsel, dat het bestuur in bedoelde nederzettidgen niet uit sluitend door Pruisische ambtenaren zal worden gevoerd. Prins Hohenlohe, Stadhouder in het Rijksland, die te Berlijn vertoeft, heeft bij herhaling geconfereerd met Prins Von Bis marck. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechis mus, te 3 uur het Rozenhoedje en de Li tanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria met Preek. Maandag te 8 uur gezongen H. Mis. Douderdag-avoud te 7 uur plechtig Lof, Preek en Te Deuin, tot sluiting vau liet oude jaar; en daarna tot 10 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag de HIL Missen als op Zondag; vóór de H. Mis de Lofzang Vani Creator, 's mid dags te 3 uur het Rszenhoelje met de Litanie; 's avonds te 7 uur het Lof en de Oefening der Broederschap van het Goddelijk Hart. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria tot be keering der zondaars, met 500 dagen Af- De boekjes bevattende de gebeden en gezangen dezer godsdienstoefeningen zijn verkrijgbaar bij de uitgevers der NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT, f 0,15 cents. laat; 's avonds te 6 uur het Lof tot in tentie van Z. II. deu Paus en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Eiken raiddag te 3 uur het Rozen- hoedje. Op de gewone dagen in de week de HH. Missen te 8, half 9 en halt 10 eu de Catechismus naar gewoonte. Zondag, de HH. Missen te hilf 6, 7 eu half 9 uur met O iJerrichtiug, te halt 11 uur de Hoogmis, met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te half 9 gezongen H. M;s ter eere van St. Autouius, te 6 uur het Lof. Woensdag-avoud te 7 uur vergadering voor de Leden der Derde Orde. Vrij lag de HH. Missen en Vespers als des Zondags. Deze week de HH. Misse i te 8, liilt'9, 9 en half 10 uur, eu de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Misseu te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur. Te 3 ïur de Vespers, te half 5 Congregatie der H. Familie, te half 7 uur Lof eu Predi katie. Maandag eu Woensdag te 7 uur Lof. Donderdag te 7 uur Lof, Predikatie eu Te Deum. Vrijdag de HH. Missen en Vespers als op Zondag. ALMANAK DER 52ste WEEK VAN HET JAAR 1885. DECEMBER (Wintermaand) 31 dagen. 'toegewijd aan de Onbevlekte Ontvangenis der allerzuiverste Maagd Maria. 27. Zondag. 3s Kerstdag. Ouder het Oc taaf van Kerstmis. H. Joannes, Apostel en Evangelist. Dag van De votie: Evang. De vlucht van Jozej en Maria met het Kindje Jezus. 28. Maandag. HH. Onuoozele KindereD, Martelaren. 29. Dinsdag. H. Thomas van Canterburg, Biss. en Mart. -(• 1170. 30. Woensdag. II. Richardus, Abt, f 1266. 31. Donderdag. Oudejaars-avond. Dag van Devotie: H. Sylvester, Paus en Be- ljjder, f 335. JANUARI, (Louwmaand,) 31 dagen. Toegewijd aan de vereering van Jezus Kindsheid. 1. Vrijdag. NIEUWJAARSDAG. Besnij denis des Heeren. Evaug. Het kind wordt besneden. 2. Zaterdag. Octaaf van den H Stepha- nus, le Martelaar. h titi tüsniE iin uur. KERKBERICUTEN. Kathedrale en Parochiekerk cao den Jozef Parochiekerk can ilea II Anton in* ran Pad,an.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 4