JSijvoegsel behoorende bij de NIEUWE van Zondag 10 Januari 1886. Het nieuwe Fransche Ministerie schijnt gereed te zijn. De Freycinet treedt op als Voorzitter van het Ministerie en Ministor van bui- tenlandschezaken; de heer Sarrien als Mi nister van biunenlandsche zaken; Carnot als Minister van financiën, Globet als Mi nister van onderwijs; Boulanger als Minis ter van oorlog; Aube als Minister van ma rine; Demole als Minister van justitie; Bachart als Minister van openbare wer ken; Develle als Minister van landbouw; Lockroy als Minister van koophandel, en Granet ah Minister van de posterijen. De landen, welke onder Frankrijk's be scherming staau, zullen voortaan niet meer bebooren tot het Ministerie van marine, maar bij dat van buitenlaudscbe zaken ge rekend worden. Het was trouwens bekend, dat Freycinet voornemens was zijne bi- zoudere zorgen aan die lauden, en met name aan Tonkin, te wijden, waarvoor bet inderdaad ook tijd b3gint te worden. Uit Annam wordt inmiddels weder een groote Christenmoord bericht. In liet ge bergte Ughean werden, volgens esne dé pêche vau Generaal Courcy, in December 11. 500 Christenen, waaronder een Frau- scbe zendeling, om het leven gebracht. De commandaut Chaumont, zoo wordt verder bericht, heeft de moordenaars ver volgd, en hen van bet grootste deel van hunne wapenen en krijgsvoorraad beroofd. De Berlijnsche groothandelaars iu sterke dranken hebben zich vereenigd tot eeu boud tegen het voorgestelde brandewijn-monopolie der Regeering. Ook elders deden de belang hebbenden zoo, en wordt op allerlei wijze verzet aangeteekeud tegen de Regeerings- plannen in dezen. Het onlangs medegedeelde bericht omtrent het Duitsche syndicaat in zake de Cbinee- sche leeuing euz. wordt door den Berliju- schou berichtgever van V Indépendance bevestigd. Volgens hem, zijn de drie af gevaardigden eergisteren naar China ver trokken. Uit Clermond-Ferrand wordt van den 6en dezer gemeld, dat er op den spoor trein tusschen Ambert en Pout-de-Doro eeu aanval is gedaan. Vier geweerschoten werden op de locomotief gelost eu op kor ten afstaud van de plaats, waar de aan val is geschied, was eeue zware balk over de spoorstaveu gelegd. Gelukkiglijk heeft de machinist dit tijdig genoeg ontdekt, zoo dat hij door te stoppen een ongeluk kon voorkomen. Het wetsontwerp betreffende het mono polie op gedistilleerd is eergisteren door het Pruisische Ministeri5 goslgekeurJ, zoo dat er alleen op de toestemming des Kei zers wordt gewacht om bet bij den Bonds raad te kuuneu indienen. KERKBERICHTEN Kathedrale en Parochiekerk van den 11. Jozef. Zondag, te 7 eu 8 uur de gelezene HH. Missen met Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechis mus, te 3 uur bet Rozenhoedje en de Li tanie, te 6 uur bet Lof ter eere van bet 11. eu O. Hart van Maria met Preek. Douderdag-avond te 7 uur het Lof tot intentie van Z. H. den Paus. Zaterdag te half 9 de K. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria tot be keering der zondaars, met 500 dagen Af laat 's avonds te 6 uur bet Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Eiken middag te 3 uur het Rozen hoedje. Iu de week de HH. Missen te 8, half 9 eu half 10 eu de Catechismus naar sre- woonte. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 eu half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis, met Predikatie, te balf 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te half 9 gezongen H. Mis ter eere van St. Antoaius, te 6 uur het Lof. Vrijdag te half 9 gezougeu H. Mis, te 7 uur Lof, Predikatie en Oefening vau deu H. Kruisweg. Deze week de HH. Missen te 8, half 9, 9 en half 10 uur, eu de Catechismus naar gewoon te. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur. Te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie der H. Familie, te half 7 uur Lof eu Predi katie. Maandag eu Woensdag te 7 uur Lof. Iu den loop der week de HH. Missen te half 8, 8 half 9 eu 9 uur. Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 3e WEEK VAN HET JAAR 1886. JANUARI, (Louwmaand,) 31 dagen. Toegewijd aan de vereering van Jezus1 Kindsheid. 10. Zondag. 1ste na Drie-Koningen. H. Agatho, Paus. Evaug. Jezus te Jeruzalem verloren. 11. Maandag. H. Hygiuus, Paus eu Mart. 12 Dinsdag. Oktaaf vau Drie-Koniugen. H. Benedictus, Abt. 13. Woensdag. Oktaafdag vau Drie-Ko- uiugeu. 14. Donderdag. H. Hilarius, Biss., Bel. en Lseraar. 15. Vrijdag. H. Paulus, le Eremiet of Kluizenaar, f 342. 16. Zaterdag. H. Mareellus, Paus en Mart., f 309. IIA IR LEW Parochiekerk van den /I. Ant.onius ran Padua

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 4