MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten, Markies—Veekooper. Voor geest en hart. Het is eene groote kunst, de kunst zicli wel te verheugen. Wilt gij nooit bedroeft zijn? Leef dan immer braaf. Bemin God het is zoo gemakke lijk en gij zijt gelukkig. Het goede gebruik eener zaak maakt haar goed. Niets is goed, wat niet leidt tot het opperste Goed. Ter behartiging. Beantwoordt de uitkomst van uwen ar beid n:et aan uwen weusch, daarom den moed niet verliezen; het loon toch is u verzekerd, dat God voor den wil, niet voor het werk heeft bereid. Mocht het ge beuren, dat de heerlijkste vrucht van veel arbeid jammerlijk in één oogeublik ver dwijnt, laat den moed niet zinkeu, maar aanbid Gods plannen, die, schoon o onbe kend, beter zijn, dan de uwe. Levert echter uw arbeid honderdvoudige vruchten eu ontvangt gij reeds hier een deel van uw loon, dan is dat een troost bij uw werk; maar maakt het den arbeid lichter, het maakt dien ook minder verdiensteljjk. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 13 Jan. Maaudag-morgen zijn door de politie alhier twee valsche 25-centstukken in beslag genomen, één voerende de beeltenis van Koning Willem II eu het jaartal 1848, eu het andere vau Koning Willem 111 en het jaartal 1849; blijkbaar bestaan, die stukken voor 't groot ste gedeelte uit lood. Bij Kon. besl. van 8 Jan. is eervol ontslag verl, aan JJ. S. Van Hamelals kapit. bij de dd. schutterij alhier, en zijn bij die schutterij ben.: tot kapit. II. Burgersthaus 1ste luit.; tot lsten luit.; B. J. Prinsthaus 2de luit., en tot 2deu luit. MP. D. baron Van Sytzama. Op de algemeens begraafplaats alhier zijn in 1885 ter aarde besteld: op het R. K. gedeelte 404, op het Prot. gedeelte 663 eu op het Israëlit. gedeelte 14 lijkeu. Kerknieuws. too BRUSSEL, 12 Januari. Men verzekert, dat de gezondheidstoestand van den heer Malou, die aan eene zijde verlamd werd, van zoodanigeu aard is, dat hij niet meer in de Kamer zitting zal kunnen nemen. BERLIJN, 12 Jauuari. Poolsche bladen melden dat er eene Russische ukase op handen is, krachtens welke alle PruiseD, die binnen het jaar 1886 geen Russische onderdanen zullen geworden zijn, uitgewe zen zullen worden. Ongeveer 100,000 Prui sen worden daardoor bedreigd. PARIJS, 12 Januari. Volgens een tele gram uit Madrid aan Figaro zou Generaal Fajado, de militaire Gouverneur van Car- thageua, aan zijne wondeu overleden zijn. mededeelingen, d 10 cents per regel. Aan Mr. E. Guyot, apoth. 19, rue Jacob. Parijs. «Sedert tien jaar was het mij bijna on mogelijk te slapen; zoodra ik mij te bed begaf, ontbrak mij de ademhaling eu ik was genoodzaakt weer op te staan ten einde niet te stikken. Sedert ik van uwe voortreffelijke capsules gebruik maak, slaap ik heel goed en als ik 's morgens ontwaakt, hindert het slijm mij niet meer. «Daniël.» Wel acht geven, ten einde talrijke eu kraehtelooze namaaksels te vermijden, witte Capsules Guyot te nemen, die vervaardigd worden, 19, rue Jacob, Parijs. Prijs per doos; 1 fl. 20. Duitsche rijk voornemens, een wetsontwerp in te dienen van den volgenden inhoud, naar het voorstel van den Duitschen Landwirthschaftsrath: Art. I. Kunstboter ontvangt een bepaalden offi- ciëelen naam, waarin het woord boter niet voor komt, en die naam mag uitsluitend gebruikt worden in alle openbare aanprijzingen. Art. II. De vaten, waarin kunstboter in winkels of op markten verkocht wordt, krijgen ren b. paalden vorm, en de officiëele naam wordt op den bo dem, den deksel en de zijden der vaten duide lijk met zwarte verf vermeld. Art. III. Het fa- briceeren van gemengde boter wordt volstrekt verboden. Art. IV. De namen der kooplieden, die wegens bedriegelijken verkoop van kunstboter of mengboter veroordeeld zijn, en zich daaraan weder schuldig maken, worden openbaar gemaakt. Art. V. Binnenlandsche fabrieken van kunstboter worden, met het oog op de grondstoffen, welke zij gebruiken, scherp bewaakt. Art. VI. De zorg, dat voor de gezondheid gevaarlijke kunst boter uit het buitenland niet wordt ingevoerd, wordt als eens gewichtige taak overgelaten aan de daartoe bevoegde lichamen. Te Par ij s werd een dief, die in de slaapkamer van een herbergier in de rue de Paris wilde dringen, door den heer des huizes met een revolver doodgeschoten. Het schot trof hem in de borst, de man vluchtte nog door het raam, doch viel dood op de binnenplaats neder. Daar uit wettige zelfverdediging geschoten werd, zal geene vervolging worden ingesteld.] Dezer dagen is te Dusseldorp een 98-jarige grijsaard, Adolf Wedel, overleden, die niet minder dan driemalen schijndood ge weest is. Eenigen jaren geleden was zijn lijk reeds in de snijkamer te Bonn gebracht, en de hoogleeraar wilde daar juist met de ontleding beginnen, toen de doode plotseling, tot ontstel tenis van al de aanwezigen, uitriep: „Wij zullen nog wat wachten Professor.* Hij liet later met veel genoegen het litteeken van 's Professors mes zien. Een paar jaren later vond men hem levenloos op straat, en bracht hem naar het doodenhuis. Maar toen zijn begrafenisstoet op weg naar het kerkhof was, gaf Wedel weer on miskenbare teekenen van leven. Verleden j-iar werd hij nogmaals ter. onrechte voor dood ge houden. De krasse oude man was een groot liefhebber van zwemmen, en voerde dikwijls krasse toeren uit in den Kijn. Zijn hartewensch was, dat hij honderd jaren oud mocht worden, maar hij heeft dien leeftijd niet mogen hereiken. Want thans is hij werkelijk dood gebleven. D e National Skating Atsociation of Great Brittania heeft den heer G. baron de Salis, tweede secretaris van het Ned. Schaatsrijders- bond te Amsterdam, verzocht, haar per telegraaf bericht te willen zenden, zoodra er in Friesland goed ijs is, daar eenige heeren en dames het plan hebben, dan te Leeuwarden te komen, om, zoo mogelijk, van daar uit, gedurende een acht tal dagen tochten door die provincie te maken. In het „Aardrijkskundig genoot- schap" te Weeneti deed Dr. Stapf dezer dagen mededeelingen omtrent het door hem ontdekte meer in de Perzische woestijn, welks bestaan tot dusverre onbekend was. Dat meer is minstens 40 kilometer lang, en waarschijnlijk eerst sedert korten tijd ontstaan. Het water heeft een aan merkelijk zoutgehalte. Volgens mondelinge over levering heeft het meor vroeger reeds bestaan, maar is het verdwenen, en thans opnieuw te voorschijn gekomen. Na den dood van W. H. V a n d e r- bilt zijn thaus de rijkste Congresleden der Ver- eenigde Staten: William Scot, democraat, die een fortuin moet bezitten van 12,000,000 dol lars; George West, een papierfabrikant, wiens vermogen wordt geschat op 10,000,000 dollars; de eigenaar van thNew-York World, wiens vermogen wordt geraamd op 3,000,000 dol lar, en drie andere Congresleden van Philadel phia, met fortuinen van 3 tot 12 millioen. De stad Pittsburg en eenige kleinere plaatsen in Pennsylvanië, die verlichting en verwarming verkrijgen door natuurlijk gas, dat door buizenleidingen uit den bodera naar de stad geleid wordt, zijn plotseling van vuur en licht beroofd gewordeuvele fabrieken hebben het werk moeten sluiten en bijna de geheele bevolking zit ir. het donker, terwijl de meeste tuenschen bibberen van koude, omdat zij alleen gaskachels hebben. Gelukkig is de „gasstaking" slechts lijdelijk en de schuld van eene maat schappij, die met de plaatsing van nieuwe bui zen te roekeloos omsprong. Een zoo langdurige koude als ditmaal heeft men in Venetië sedert jaren niet gekend. Ook uit de zuidelijker ptoviucië» van Italië komen dergelijke berichten. Zoo zijn in de Abruzen straten en spoorwegen geheel inge sneeuwd en is het verkeer op vele plaatsen ge stremd. Schier dagelijks hoort men van onge lukken en dooden tengevolge van het barre weder. Uit Amerika wordt aan de Sport liericlït, dat de bekende skuller Charles E, Court ney een nieuw, door hem zelf geconstrueerd Kamer-Roei-Apparaat in zijne woning heeft ter bezichtiging gesteld. Dit toestel bestaat uit een soort van roeiboot, die op ijzeren sporen om een tttet haar verbonden middenpaal als een carrousel rondgaat. De voortbeweging geschiedt door riemen die langs de sporen aangebrachte houten wiggen treffen. De afstand dezer wiggen onderling is natuurlijk precies gelijk en bedraagt de lengte van een slag, zoodat op de plaats, waar anders de riem in het water komt, een wig staat, waar achter het blad komt, den riem houdt en tegen stand biedt, even als in het water. Het roeien in de kamer schijnt in Amerika goed op ie aemen. Circa 100 studenten vau de Pennsyivania-Uni- versiteit zijn op roeimachines in training, onder leiding van den professional Pillis Ward. Onder de zeevarende mogen d- henen is Nederland volgens de opgaven van het bureau Veritas wat de stoomscheepvaart betreft, de zesde in de rij. De volgorde is: En geland, Frankrijk, Dultschland, Vereenigde Staten Spanje, Nederland, Italië, Rusland, Noorwegen, enz. Wat de zeil-scheepvaart betreft is de volg orde: Engeland, Ver. Staten, Noorwegen, Duitsch- land, Italië, Frankrijk, Rusland, Spanje, Zweden Nederland, enz. Dat iemand, die Markies en zoon van een Hertog is, veekooper wordt, behoort zeer zeker tot de zeldzaamheden; met den Markies De Mores, zoon van den Hertog van Vallombroza en eertijds luitenant van het tiende regiment huzaren in Frankrijk, die te Parijs woonde en er zeer gezien was, is dit het geval. Hij was vijf-en-twintig jaar oud, echtgenoot van een allerbekoorlijkst vrouwtje, de dochter van een rijk bankier te New-York, toen een beurspaniek hem zijn vermogen ontnam, dat millioenen bedroeg. Da jonge Markies Da Morèi, een mau van buitengewone energie, in plaats van neerslachtig te zijn, zeide vol moed: „lk wil mijn kapitaal terug zien te verdienen" en ging met het treurige overschot van zijn vermogen naar Amerika. Hij doorreisde zonder ophouden het gebied der Vereenigde Staten tot de „Far West" on hield etrst aan de grenzen van Dakota en Montana stil, waar hij zich vestigde en eene stad stichtte, die spoedig grooter werd en bloeide. Medou dus heet de stad, die naar de echtgenoote van den Markies genoemd is ligt op een afstand van 1600 kilometers van Chicago en 24 kilometers van New-York; tegenwoordig telt zij achthonderd bewoners maar op het einde van onze eeuw zal ze wellicht vijftigduizend zielen rijk zijn. Door het stichten van eene stad verkrijgt men echter geen vermogen en de jonge aristocraat legde zich daarom met kracht op vee-teelt toe en op het bereiden van geslacht rleesch voor export. Op de malsche weiden, die hem vele mijlen in het rond toebehooren, grazen duizenden runderen en in de lokalen, die de Markies oprichtte, wordt het vleesch gezouten, gerookt en gepakt. Alles, wat de man ondernam, gelukte hem, dank zij zijn onvermoeide werkzaamheid en zijn aangeboren genie voor het doen van handelszaken. Vaak had hij met de Indianen oi met blank gespuis allerlei moeilijkheden maar hij wist steeds te zegevieren. De Markies bevindt zich sedert eenige dagen te Parijs, ten einde zijne oude vrienden eu kennissen te bezoeken, die hem hunne hulde brengen. Troef. Een advocaat wilde op zekeren dag den Hofprediker Pater Abraham a Sancta Clara plagen en vroeg hem spottend: „Als de Geeste lijkheid en de duivel eens een proces mit el kander hadden, wie zou dit dan winnen?" „Ongetwijfeld de duivel," antwoordde de beroemde redenaar, „waut die heeft immers de meeste ad vocaten op zijn zij." Kalm. De Prins De Conti had een kleinen bochel. Op een gemaskerd bal had iemand zich evenzoo vermomd als hij, het bocheltje zelfs ont brak niet en hij had de onbeschaamdheid, zich steeds in de nabijheid van den Prins te bewegen. „Wie zijt ge, masker?" vroeg eindelijk de Prins. „Ik ben de Prins De Conti," was het antwoord. „Hoe is 't mogelijk, dat men zoo kan dwalen," hervatte de Prins op kalme wijze, terwijl hij zijn masker afnam, „reeds twintig jaren, geloof ik, dat ik die persoon ben!" Verhoogde waarde. „Wacht even! ik moet hier nog een sigarenkoker koopeu. Mijn man is morgen jarig!" „Hé! Wat een ongezellig cadeau! Geef je hem niets anders dan dien ko ker?,, „Maar hij i3 voor echte geïmporteerde Havana 's!« Bloemenspraak. Gids, Hier, mijnheeren, ziet gij Tnsculura, de villa van den beroemden Ci cero. Engelschman. Wie was die Cicero? Wel een cicerone als ik. Maar, hoe was het hem dan mogelijk eene villa te bouwen? Ja, mijnheer u moet weten, dat men toentertijd goede fooien kreeg. Onbestrjjdbaar. „De voordeelen onzer nieuwe rtchtsplesring zijn toch waarlijk niet te bestrij den!" „Neen, eu de kosten ook niet!" Twijfelachtige voortreffelijkheid. Bediende. Deze zakdoek, mejuffrouw, is zoo fijn, dat, als u hem gebruikt, u zal gelooven, niets in de hand te hebben. Vrome wenseh. Student (voor de bank van leening). Als ik nu toch maar in staat was mijn horloge te lossen, dan had ik ten minste weer ietsom te verpanden. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: P J Heere en M Gilein; W Gootjes en M C v. d. Pol; J M v. d. Steijlen en J H Zoet;— K Matena en C Stuiver. Getrouwd: H Boven en P H Verputten; W Spel en M v. Bruggen, G P Preenen en G M Slenders; J A Versaan en C Kruijd. Bevallen: A v. d. Lauden geb. Mens d. S H Mees geb. v. Beek d. MG Sraoolenaars geb. y. Leuven z J M Kromhout geb. Arxhoek z. M M C v. d. Korft geb. v. d. Ven d. M v. Amerongen geb. Glaser d. M Andrea geb. Craije z. J B Jansen geb. v. Beek z. AM v. d. Walle geb. y. d. Berk d. A M Mulder geb. Schreuders 2z. G Prius geb. Scheimer d. E Scheelings geb. v. Aeker d. J Wolff geb. Wijtenbooren d. M v. Bruggen geb. Bulters d. J Polak geb.de Vries d.J Paff geb. r. d. Molen d. P Sernee geb. Groeneveld d. M v. Leeu wen geb. v. Schooten z. M G Rijnders geb. Meijer z. J C E Boereé geb. Sernee z. A y. Eijk geb. de Vlies d. M Blanke geb. v. Hout z. J C v. Zo meren geb. Erdtsieck z. E J Fictoor geb. Teijse d. G M Wiukelaar geb. v. Lieshout d. G Droogleever Fortnijn geb. Klereq z. M C Geqniere geb. Bonger d. M E Greeve geb. Misems d. S M v Audel geb. Mourik z. J Terhorst geb. Vergeer d. Overleden: J L G Kapteija 14 mn. z, Kruisstraat Een als levenl. aaugeg. kind vaa het vrouwelijk geslacht van J Leenslag Schouwtjeslaan; M Koene 88 j. wed. J Kroon Gr. Heiligland; JU Blanken 89 j. echfg. v. J G Aldeurahd Brouwersvaart; M Krot 66 j. echtg. v. H Stuurman Gr. Heiligland, M Kroon 76 j. wed. N v. Huijsen Plein; H B Snoek 5 mn. z. Kerkhof- straat; M J B Serné 54 j. Peuzelaarsteeg; A J Knoop 32 j. Zijlstraat; Een als levenl. aaugeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A J Kremer Zijlstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van Mok KI. Houtstraat; J Waalewijn 61 j. Baljuwslaan; C v. Tongeren 70 j. wed. J Hoes Hagestraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van H W v. Zomeren Frankestraat; N R Rob 4 mn. z. Kraaijenh. gracht S de Graaf 58 j. echtg. v.J v. Es Kerkhofstraat. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem, Mgr. 0. J. M. Bottemanne, heeft benoemd tot Pastoor te Vogelenzang den Zeereerw, heer F. Koekhoven, thans Pastoor te Krommenie, in de plaats van den Hoogeerw. heer Mgr. Dr. T. J. H. Borret, die wegens zeer gevorderden leeftijd verzocht had van de H. Bediening te worden ontslagen. Voorts heeft Z. D. H. benoemd tot Kapelaan te Dor drecht den Weleerw. heer J. Opmeer; tot Assistent te Groenendijk den Weleerw. J. S. Van Buchem; tot Kapelaan te Beverwijk den Weleerw. heer F. J. A. M. Wierdels; tot Kapelaan te Haastrecht den Weleerw. heer A. J. M. Hafkenscheid; tot Kapelaan te Kralingen den Weleerw. heer P. Nooij. De Weleerw. heer J. S. Van Buchem was op 19 Dec. jl. tot Priester gewijd. Z.D. H. de Bisschop van Roermond, Mgr. J. A. Paredis, heeft den Weleerw. heer G. A. H. Hoester, thans RfCtor te Sibbe eu IJzeren, voorloopig benoemd tot Kapelaan te Ulestrateu; den Weleerw. heer J. T. Peypers, thans Kapelaan te Slenaken, tot Rectoi te Sibbe en IJzeren; den Weleerw. heer P. J. Peussens, thans Kapelaan te Margraten tot Kapelaan te Gulpen. HAARLEM, 11 Jan. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 7,20 a witte f 7.15 af f6,60 rogge f-.a f -.Haver f 3.45 a f 375,gerst f 5,90 j duivenboonen f 6,50 a 6,80; paardenbooneu f—- a bruine booneu f a f Gr. erwten f 7,— a AMSTERDAM, II Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 511 milderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.76. dito 2de qual. f 0.68 dito 3de qualiteit J' 0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 250, graskalv. J a 41 nuchtere kalveren 7 a 11, 6 schapen en lammeren a. vette varkens 39 a 44 c.; beiden per kilobiggen a paarden a ROTTERDAM, 12 Jan.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 13 paard, 1266 runderen, 116 vette- en graskalveren,29 nuchtere kalveren 484 scha pen of lammeren 551 varkens23 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 76 c. 2de qual. 65 cr., 3de qual. 45 c.; kalveren 1ste qual. 105 cs 2de qual. 85 c., schapen 86 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 68 qualifc. f 62 3de qual. f 58. ALKMAAR, 9 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 1 koeienJ 150 a16 nuchtere r kalveren /14 a 24,— vette kalvtren a -<a schapen 18 a/28varkeus fper kilo,40 ma gere dito 12 a 20,—bokken J - a - 1 paarden 75 a lammeren f - a 11 Jan. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van a ,78 kalveren van f 50 a 140 9 nuchtere dito van f 16 a 23, 131 schapen f 24a 30,178 varkens 46 a 36 c. - magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 4 Jan. Moutwijn per Ned. vat f a7,50 Jenever f 13,Amsterd. proef f 14,25 Spoeling f 1,60 dito commissie f 2, LONDEN, 12Jau. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapen en Lammeren 1400, Kalveren 190 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 5/ Schapen en Lammeren 4/- a 5/4, Kalveren 2 a 4/8 Zwijnen 3/8 4/5. LEIDEN, 9 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet tarwe winter- a zomer- f -,f heet. 2 rogge winter- j a .zomer- a 6 heet. gerst zomer- -.a chevalier a 9 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per */4 vatlste qual. 74.— a 2de qual. f 56.— a HOORN, 9 Jan. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 6,50 a 7,50 - heet. rogge f-,heet. gerst 4.50 5.— heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f ,11 a 12,— gele hec paardeboonen f -,a heet. erwten a heet. groene .ll a, 12 heet. grauwe 13 a— heet. witte J' heet. aardappelen J a manden appelen f- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 40 tot 160 veulens f a —koeien vaa f - tot kal veren van 6 tot 22, schapen van tot—,— - lammeren van 14 tot 22, varkens van 12 a 17, zeugen 25 a 35,biggen van 4— a 9, PCJRMEREND, 12 Jan. Kaas: aangevoerd 157 stapels rijs der kleine kaas f30,middelbare f 25.50. Boter Amsterdam, 12 Januari 1886. Prijzen der onderstaande effecten geuoteer pLt. de korrs iMaiterland. (Jertif. Werk. Sohuld 2' Rusland 8panje Turkije. ffigypte. Hongarije. Obl. Lceuing 1867 5 Goudleeuing5 Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 w u zilver (Jan.Juli) 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 3 bij Hope& (,'omp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1876 (Perpetueele) Obl. Alg. Sohuld 1865. I860. Obl. Leeniug 18764 N\-Araerlkn. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligation4s Peru. Leaning 1870 6 1872 5 Oostenrijk. A and. Nationale Bunk. divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aund. M. tot Expl. St. Spw. Aand. w Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. AandM ltijn Spw. volg. Aand. t Boxtel Wezel Obl4' v 1875. 5 Zuid-lLal. Spoorw. Obl., 8 Gr. Spw. MaaUch. Aand.. 5 Baltische Spw. Anud.. 8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand..5 Kursk Oliark. Obl. 1000.. 5 Morschanak Sysran Anud. 5 Riaacltk Wiasma m 5 Aandeelen Spw. Jiv Chicago N. W. Cert. Aand., N. York Lake Erie W. 5. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PHfiMIË-LEËNINGKKN. Nederland. Loten Amsterdam 100. '6 M Rotterdam3 w Gemeente Urediet.. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk JStaaLl. 1854 4 18605 1864 18645 18665 Galdkoors prolongatie 2l/s pot. Hallo Rusland ttumeulo Amerika. Rusland 823/. 103'/,. S7'3/„ 93 66'/,, ll/i« 45 101 S»5/, 98';8 45 50'/, 51/, 037, 1093/. 19 13"/„ 10'/, 118,/, 138'/, 110 66 138 81 13 55 58'/, 117»/. 58'/, 93'/, 973/. 54 527, !34'/, 25 V, 137 1103/. 108 104 100'/. 1013/. '1023/. IIIs/. 135 137 127

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3