marktberichten;" Laatste bericht. Voor geest en hart. Gelijk hooge bergen hunne watereu als bij stroomen iu de diepte neerstorten, zoo doet God zijne genaden neerdalen in de harten, die zijn uitgediept, dat is ontbloot vau eigenliefde en eerzucht. Onberaden ijver zoekt gewoonlijk ei gen eer, niet die van God. De daden der ouders moeten de kin dereu tot deugd aansporen. Het middel om elke kvvelliug en droefheid des geestes iu deze wereld te ontgaan, is te trachten onzen wil volko men met den Goddelijkeu wil gelijkvormig te maken. O ijdele zorgen der meuscheu! Men is bezorgd, hoe men rijk en geleerd zal worden, hoe men eer eu genoegens zal verwerven, maar van de rekenschap daarvan is men niet bezorgd. Ter behartiging. Groote legers staan bloot aau zware nederlagen. De kracht van eeu leger is niet iu de menigte, maar in de dapper heid gelegen; deze nu bestaat niet in het getal maar in den moed. Gelijk eene zou meer licht geeft, dau duizend sterreu, zoo zet ook één dappere meer kracht bij dan duizend lafaards. Wat door meerderen wordt gedaan, wordt niet altijd beter gedaan; im mers, wat meerderen verzorgen, wordt dik wijls verwaarloosd, omdat zich de eene op den andere verlaat. Tracht zoodanig te zijn dat gij alleen voor duizend geldt. Al 1 e r 1 e i. Letteren en Kunst. Kunstnieuws. m5/, a 10 cents per regel. »Ik had de borst bezet, en eiken morgen moest ik bijna eeu uur lang hoesten en spuwen. Dank aan de Capsules Guyot, heeft dat slijm zich losgemaakt en nu ben ik ge nezen van die kwaal, waaraan, helaas! velen lijden en die er zich even als ik, van konden ontdoen. Ontvang mijne oprechte dankbe tuiging. Aau Mr. Guyot, apoth., rue Jacob Parijs. De echte Capsules Guyot zijn wit; de handteekening E. Guyot staat op elke cap sule. Prijs per doos: 1 fl. 20, noodig was. Voor dit feit was aanvankelijk ver volgd de Heer Orban, directeur-generaal van den G. C. B., volgers wiens voorschrift de beklaagde had gehandeld. Bij arrest, van den Hoogen Raad echter werd deze van rechtsvervol ging ontslagen, al zijnde hij niet de vertegen woordiger der gezegde maatschappij. Daar het hier eene quaestie van beginsel geldt, zal deze zaak waarschijnlijk weder alle instantiën door- oopen. De lage p r ij z e n, waartegen de voornaamste levensmiddelen van den soldaat zijn aangenomen, maken, dat reeds eenige malen meer dan 35 pCt. hoven hel minimum aan zak geld overbleef. In Spanje bloeien niet alleen de citroenen, maar dat land is ook de kweekplaats van de duurzaamste... literatuur. In Nieuw Granada groeit een plant, Coriaria thymifolia, waarvan het zwarte sap zonder eenige verdere toebereiding esn uitmuntenden inkt oplevert. Deze eigenschap der plant is in Spanje reeds lang bekend. De overlevering wil zelfs, dat Don Quicbote zijn veder in haar sap placht te doopei'. Zooveel is zeker, dat toen eens een schip een aantal documenten uit het moederlaud had mee genomen en deze door het zeewater doornat waren geworden, alle papieren met gewoneu inkt beschreven onleesbaar waren geworden, ter wijl de met plantensap beschreveu bladen vol komen onveranderd waren gebleven. Bij decreet moesten nu voortaan alle officiëele schrifturen met thymifolia inkt worden geschreven. Aan vankelijk is dit schrift rood, maar wordt spoe dig donker zwart. Jammer dat deze Coriaria thymifolia voor ons klimaat te gevoolig is. De ten vorigejare in South Ken sington gehouden internationale tentoonstelling van uitvindingen heeft zooveel verlies opgeleverd, dat tot dekking van het tekort de overschotten van vroegere tentoonstellingen bijna geheel zijn ingeslokt. W at is een piano? Toen de Japanners voor het eerst in Europa kwamen, behoorde onder de zaken, die het meest hunne verbazing opwekten, het muziekinstrument, dat onze ooren vele genotvolle, maar misschien nog meer pijn lijke uren verschaft. Door de onbescheidenheid van iemand, die niet zwijgen kon, kwam er toen een bericht in de wereld, dat door, die heeren aan den Keizer van Japan gezonden werd. Daarin kwam de volgeude karakteristieke mededeeling voor: „Da Europeauen verstaan de kunst om aan een groot, viervoetig dier wel luidende toonen te ontlokken. Een man, of wel eene vrouw, plaatst zich er voor. Zoodra zij nu op den staart van dit wangedrocht trappen en tegelijkertijd met de vingers op de witte tan den slaan, begint het te zingen. De klank der stem is zeer aaugennam. In de te Amsterdam gehouden vergadering van het Nederlaudsch brood-, koek en bauketbakkersbond, ter gedachtenwisseliug over de plannen tot het houden eener interna tionale tentoonstelling op dit gebied, in den a. s. zomer, is in beginsel daartoe besloten, te vens dat een waarborgfonds zal worden gestort van 10,000 in aandeelen van ƒ50, waar/au nu reeds 53 aandeelen zijn geplaatst. Te Valkenburg (Limburg) is Woensdag-avond de groote concertzaal van den heer W. Kessel, door overlast van sneeuw, in eengezakt. Gelukkig was de zaal op dat oogeu- blik ledig en zijn geen menschenlevens te be treuren. Men verneemt, dat Dinsda g-m i d- dag in een der waggons van den sneltrein tus- scheu Tilburg en Breda brand is onstaan. Eer. van de drie zich daarin bevindendende personen wilde uit den coupé springen, doch een der andereu maakte van de schel, die in den waggon voorhanden was, gebruik, zoodat de conducteur onmiddellijk remde en alstoen bij onderzoek bevond, dat de waggon werkelijk aan het bran den was en deze dadelijk afhaakte, zoodat geane persoonlijke ongelukkeu hebben plaats gehad en slechts 20 minuten vertraging in de aan komst te Breda werd veroorzaakt. Volgens een door de Amsterdammer ontvangen telegram uit Hamburg, heeft het daar de geheele week nog niet gedooid; integendeel, het vriest hard en de baan voor de hardrijde rijen bevindt zich in uitstekenden staat. Axel Paulsen vertrok uit Christiania, terwijl de Eriesche hardrijders en de Nederlandsche lief hebbers Zaterdag de reis aanvaarden. Maandag heeft de groote hardrijderij plaats. Het bulletin van het Duitsche Gezondheidsamt deelt omtrent de cholera te Triest mede, dat de vier daar voorgekomeu ge vallen, welke met groote waarschijnlijkheid als Aziatische cholera moeten beschouwd worden, voorgekomen zijn bij stokers, die op tusschen Triest en Venetië varende stoombooten, de Milano en de Trieste, dienst deden, zoomede bij eene helpster dezer arbeiders. Behalve deze gevallen zijn er geene ter openbare kennis gekomen; waar schijnlijk is de kiem der besmetting door de krachtige maatregelen vernietigd. Van regeerings- wege zijn de drie huizen, waarin de bedoelde ge vallen voorkwamen, ontruimd en de bewoners en verdachte schepelingen der beide genoemde sche pen naar de qnarantaineplaats overgebracht. De huizen zijn daar ontsmet en de weinig waarde vertegenwoordigende stukken huisraad verbrand. Verder zijn op ruime schaal strooibiljetten met hygiënische raadgevingen onder het volk ver spreid en van regeeringswege sanitaire maatre gelen toegepast. In het geheele Regen tscha p van Tunis is overvloedig sneeuw gevallen, iets wal zeer zeldzaam in die streken is. De bergen welke de stad Tunis omgeven zijn alle wit en in het binnenland ligt de sneeuw een meter hoog. Op de kust is het weder zeer slecht. Een lid van den Parijschen Ge meenteraad stapte eergisteren uit een onnibus, toen eene dame, naast wie hij gezeten had, verklaarde dat hij haar onderweg had willen bestelen. Ons raadslid zeide wie hij was en nu werden de rollen verwisseld want hij dreigde de dame bij de politie te zullen aanklagen. Ein delijk onder een lo-loop van volk eu in tegen woordigheid van een politieagent erkende de da me haar ongelijk. Het Comité tot het oprichten va n een standbeeld voor Hugo De Groot te Delft, heeft besloten het voetstuk te doen vervaardigen van gepolijst rood Zweedsch graniet en de levering daarvan opgedrageu aar. den heer G. Brongers, te Amsterdam, vertegenwoordiger van de Berlijnsche firma Kessel Röhl. De blokken zullen te zamen ongeveer 42,000 kilo wegen, en de kosten van het vervoer, van het slation naar de Groote Markt, zijn op ƒ2500 geraamd. Zooals men zich herinneren zal, is de teekening van het voetstuk van den heer Cli. Gamier, den bouwmeester van de Groote Opera te Parijs en is het standbeeld ontworpen door den heer E. L. Stracké, beeldhouwer te Haarlem. Toen de karrelieden van de ge meente-reiniging te Zwolle op 3 Januari hunne Nieuwejaars-fooieu iuden, ontwaarden zij dat er al iemand hun vóór was geweest, die op hun naam van de bewoners van eenige villa's in het Wezenland de fooien had ontvangen. Op de per soonsbeschrijving der dienstboden afgaande, werd door de politie een onderzoek ingesteld, en thans is de oplichter gevonden, zijnde de schippers knecht en sjouwerman H. L., die zijne schuld ook reeds bekende en verklaarde het uit armoe de te hebben gedaan. Uit Amsterdam schrijft men aan de N. R. Ct dat, daar door geloofwaardige lie den verzekerd wordl, bij het onderzoek der zaken van Lens Bergsma van geenerlei oneerlijkheid of verkeerde praktijken, maar alleen van gebrek aan kasgeld is gebleken. De voortvluchtige fir mant Plate zegt men, dat door eene opeenstapeling van rampen, gepaard aan den benarden toestand zijner zaken, het hoofd verloren heeft; hij moet zich in Engeland bevind ;n. Te ongeveer een uur des nachts werd dezer dagen bij een apotheker te Sint Pe tersburg tol tweemalen toe zeer hard aangescheld. De provisor, die nachtdienst had, deed open en zag lot zijne verbazing de Grootvorsten Sergius en Paul, beiden in uniform, voor zich. Is uw chef nog op? vroeg Grootvorst Paul. Hij is een half uur geleden naar bed gegaan, antwoordde de provisor. Goed, laat hem maar slapen, wij zullen hier voor een uur of misschien twee uur een voorwerp deponeeren, dat wij persoon lijk weder komen terughalen. De Vorst nam eeu Spaansche ridderorde van zijn pels, ging op een stoel staan eu legde de orde in een laadje van eene kast, waarna hij verzocht het voorwerp niet te willen aanraken. Zoodra de Grootvorsten waren vertrokken, weKte de provisor zijn principaal, die reeds vaak verdachte zaken, als brieven, dolken enz. van de politie had ontvaugen om die te on derzoeken, en hij dacht nu aau iets dergelijks, zoodat men de oide stilletjes liet liggen. Om streeks twee uur werd er weder hard gescheld en zoodra de deur werd geopend, snelde Groot vorst Paul de apotheek binnen, voortgetrokken door iemand, die een kap over het hoofd had en met een zwarteu doek geblinddoekt was. Deze man rende naar de plek, waar de orde zich be vond, ging op een stoel staan, haalde het voor werp uit het laadje, reikte het den Vorst toe en trok den blinddoek van de oogen. Ondertusschen was een zeer gedistiugeerd gezelschap in de apotheek toegestroomd, dat den gedachtenlezer Bishop, die de orde van een afstand van twee werst met eene slede gevonden had, met luide brnvo's toejuichte. Bishop had met den Groot vorst Paul in eene slede gezeten en de Voist mende zelf, terwijl de gedachtenlezer steeds de richting aangaf. De geheele cavalcade bestond uit omstreeks veertig sleden. Onze dienstboden. Huisknecht (tot de keu kenmeid). Zeg eens, Carolina, schaamt ge u niet mij zulk eten te geven; dat vleesch zoudt ge niet eens wagen aan mijnheer en mevrouw voor te dienen. Slim. Bij het uitgaan van het concert gaal de heer Van Gauzenburg naar de kleedkamer en vraagt zijn overjas. „Welk nummei?" vraagt de ouvreuse. „Ja, kijk dat zelf iu mijn overjas. Daar heb ik het in gestopt, om het niet te verliezen." Wat te bewijzen was. Ritmeester Bargrauw heeft zijn oppasser ontslagen, omdat hij zoo sterk snurkte, dat het gansche huis er van dreunde. Wachtmeester Klinkspoor recommandeert den huzaar Aalmeier. Ritmeester. Snurk jij? Aalmeier. Neen, Ritmeester. Ritmeester. Hoe weet jij dat? Aalmeier. Ik heb eens den ganschen nacht ge waakt, om mij daarvan te overtuigen, maar ik heb niets gehoord. Voorzorgsmaatregel. Gast (tot den kellner). Zeg eens, als ik straks nog een glas bier bestel, moet ge het mij niet geven. In 't hotel. Kellner (tot een heer, die hem geen fooi heeft gegeven). Met uw verlof, mijn heer, u heeft iets vergeten. Heer. Zoo? Nu dat is dau voor u. Voor de balie. Verdediger (wiens cliënt gedurende de verdedigingsrede in slaap gevallen is). Ziet eens, mijneheeren, welk goed geweten mijn cliënt heeft, daar hij zelfs hier op de bank der beschuldigden slapen kan. In den winkel. Winkelier. Eu jij, ventje? Jongen. Voor drie centen kaas, maar aan één stuk. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks; uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kannen afgehaald worden. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een bonten kraag. Een pantoffel Een lombardbriefje. Een handwagen. Twee bellen van paardentuigen. Eeu paar schaatsen. Een zilveren oorbel. Eeu Rozenkrans. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Twee strengen zijde. Een lucifersdoosje. Aan het kantoor der Gemeente-Reiniging terug te bekomenEen zilveren kinderlepel. Terug te bekomen bij den heel' C. Verheul, Kenne- merplein No. 18Een hondje. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 14 Jan. 1886. 1. J H. te Haarlem (ged.) bedelarij 6 dagen gev. straf. 2. C D. te Broek in Waterland, ontduiking van het patentrecht f 25 boete. 3. D V. te Purmerend feit en straf als voren. 4. M K. te Hiliegom, openbare dronkenschap 2e. herh. 8 dagen gev. straf c. e. 5. C N. te Edam, openbare dronkenschap 3e. herh. bij verstek 14 dagen dagen gev. straf met last tot plaatsing in eene rijkswerk inrichting voor 3 maanden. 6. J F V. te Edam, 7. S S. te Wormerveer, beide feit en straf als voren. 8. D S. te Heemskerk, moedw, mish. f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf. 9. A L. Th N. en P N. te Heemstede, moedw. mish. de le. en 2e. ieder 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag cell. gev. straf, de 3c. 4 dagen eell. gev. straf met vrijspraak van in 1 en 2 van het meerdeie ten laste gelegde. 10. P K, te Zaandam, ge weldpleging tegen de politie 15 dagen cell. gev. straf. 11. \V V. te Zaaudam, rebellie 21 dagen cell. gev. straf. 12. A S. te Haarlem, misbruik van vertrouwen 3 maan den cell. gev. straf f 12,50 boete of een dag subs. cell, gev. straf. 13. M D. te Zantpoort, diefstal 14 dagen cell. gev. straf. En al de veroordeelden in de kosten. Inhoud van de Wetenschappelijke NederlanderTweede Serie No. 3. J. v. d. Aa, Psychologia inferior et Superior, door Dr. A. Dupont. Nog 7 copieën der Navolging uit de XVe. Eeuw. V. Becker. Volksalmanak voor Ned. Katho lieken van Prof. Jos. A. Alberdingk Thym, XXX Ve. Bundel. Archief voor Ned. Kunstgeschiedenis Friesch Gen. voor Geschied- en Oudheidkunde, enz. Bols- ward. Dr. Th. Jorissen. voor Doctrina et Amicitia. Dr. J. H. Gunning, voor de Holl. Maatsch. van Letteren. F. W. Drijver. Aziatische Geleerden ter school te Leu ven. Uit Frankrijk: over Mr. Joan Bohl als Rechtskundige. Wetenseh. Mededeelingen. Fransche Leestafel. Romans. Inhoud van Tijdschriften. Waar eene vereeniging, die over zulke krachten beschikt als de Haarlemsche Toonkunst-afdeeling, werken gaat ten gehoore brengen als die Kreuzfalirer van Niels Gade en Melusine van Hoffmanndaar mag men, althans wat koren en orkest betreft, zich bij voorbaat verzekerd houden van iets goeds te hooren. Eu vindt men solisten aangekon digd, wier namen den besten klank hebben, dan spitst men zich op eene voortreffelijke uitvoering. Die welke de M. v. T. afd. Haarlem, Donderdag jl. gaf, kunnen wij als zoodanig bestempelen. De solisten, Mejuffrouw Bossede heeren Westberg en Haase hebben zich uitmuntend doen gelden in beide schoone oratoriums, welke door de koren onder de ta lentvolle leiding van den heer W. Robert voortreffelijk werden vertolkt. Beide werken bevatten zooveel schoons, dat het ondoenlijk is, in de kleine plaatsruimte, welke ons ten dienste staat, in analyse te treden. Toch wijzen wij op den strijd tusschen den Godsdienst (Rinaldo) en de zinnelijkheid (Armida) besloten met eene overwinning van den eersten, eene in alle opzichten schoone compositie, welke met veel juistheid en gevoel vertolkt en waarin de solisten op schier niet te over treffen wijze hunne partijen zongen, het auditorium tot bewondering wekte. In Melusine gaven ook nog twee stadgenooten ais solisten hunne talenten ten beste. Beiden, Mevrouw V. en de heer v. O. kweten zich op voortreffelijke wijze van hunne taak. De koren zougen ook dit schoone werk met eene frischheid en zuiverheid van klank en eene toewijding, die hen met de solisten in de toejuichingen van het publiek deden deelen. Voor den vasten en bezielden gang van het geheel, komt een woord van dank en hulde toe aan den directeur, den heer Robertdie ongetwijfeld met zelfvoldoening op den avond van Donderdag jl. mag terng zien. HAARLEM, 13 Jan. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen eu prijzen als volgt koeien verkocht 6 voor 1 120 a 170 - stier, ve voor f a vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht - voor f a graskal verk. voor f a nuchtere kalveren, 34 verk voor 7 a 12, 43 schapen, verk. voor f 13 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht stapelskaas,stuks, wegendekilo, hoog ste prijs f middelbare prijs per 50 kilo tot f a AMSTERDAM, 13 Jan. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen,143 vette kalveren lstequal J 100 2tle qual. 0,80 per kilo, graskalf J a 34 nuchtere kaivereu, f 6 a 12, schapen en lammeren J' a 124 vette varkens 44 g 39 c. per kilo. GOUDA, 14 Jan. Op de kaasmarkt waren 8 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 21 a 25. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.40 130 der weiboter fl.10 a.110. per kilo. Handel zeer vlug SCHIEDAM 15 Jan. Moutwijn, per ned. vat 7,50 Jeneverfi3,Amsterd.proef f 14,25 spoeling f 1,40 dito commissie f 1,20. LEIDEN, 15 Jan. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren eu prijzen als volgt: paarden a f6 stieren f74 al20; 58 ossen f148 a 275 78 melkkoeien f 126 a 256 kalveren dito f a 85 vare dito f 125 a 235, vette dito 1 34a 80 graskalveren f a vette a a 26 nuchtere dito f 6 a 14, 90 vette schapen 22 a 29— weide dito Ja lammeren magere varkeus f a 48 biggen f 5,75 al3. LONDEN, 14 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 2000. Kalvere 70, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/6 a 5/- Schapen en Lammeren 4/2J a 5/8, Kalveren 3/8 a 5 2 Zwijnen 2/6 a 4/-. HOORN, 14 Jan. Terwaag gewogen 43 stapels kaas wegende, 12098 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 29. voor kleine/—voor commissie, J voor mid delbare DELFT, 14 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qunl 225 a 2,65 dito 2de qual. 165 a 210, kalf koeien, lste qual. f 190 a f 245, dito 2de qual. 160 a 180, vaarkoeien le qual. f 2G0 a 250, dito 2de qual. 100 a 1,60 vette kalveren, lste qual. f 70 a 95 dito 2de qual. 50 a 40, vette schapen lste qual. f 23 a 28, dito 2de qual. a lam scha pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren a weilammeren fa magere varkens f a biggen f 7. a 14,—. uchtere kalveren f 6 a 18, paarden f 45 a 130 nieren f 70 a 160, ossen f a Rundvleesch 54, 64 a 75 c.vet kalfsvleesch 75, 85 95 o., schapevleesch 54 a 60 c., lamsavleeesch c. alle per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.25 5.75 mindere en a blauwe dito f -,a -,roode dito f 7.90 6.90 min dere en blauwe dito f -,a -,nieuwe Zeewsche dito f-,a rogge f 4.75 a 6.nieuwe dito f n. winlergerst f 4,10 a f 4,85 n. zomerdito f 410 5,10, n. chevalier dito f 5,50 f 6„60, haver f 4,a 450 n. groene erwten f 8,25 a a7,25, mesting f 7 af6 paardeboonen f 6.a 7.duiveboonen 7.50 a 675 brui»e boonen f 8.25 a 9.75, koolzaad 1884 f8,60 a 9.10 hennepzaad f 9.75 a 8,75 kanariezaad f 8.50 a 10.75 Aan de stadswaag gewrogen van 8 Jan. tot 14 J an. en op deweekmarkt aangevoerd; pot, 4, 243/8 en 103/16 p. boter, wegende te zamen 5890 kilo: prijs f 64 a 72 per 40 kilo, f 1.60 a f 1.80 per kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 15 Januari 1886 Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Gertif. Work. Schuld. 2' Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. v y 4 Hongarije- Obl. I.eeuing 1867 5 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in pipier (MeiNov.) 5 u zilver (Jan.—Juli) 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 bij Hope CJomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 u 1877 Amat. L 20-100. 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 V 4 18762 a y (Perpetueele) 4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 v v 1869. 6 Obl. Leening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4' 1877 1 Columbia. Obligatien4S 4 Peru. Lceuing 1870. 6 1872 5 Oostenrijk. Asnd. Nationals Bank. divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aund. AI. tot Ezpl. St. Spw. Aaud. Geut. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 187» Zuid-Hal. Spoorw. Obl.. 8 Gr. Spw. Alaatsch. Aand.. S Baltiaclie Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Kursk Ohark. Obl. 1000.. S Morschausk Sjarau Aaud. 6 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spwd'« Chicago N. W. Gert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert.. 7 j?rSMIB-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet.. 8 Belgle Antwerpen 1874. Oostenrijk. StaaUl. 1854 4 1860 1864.. Rusland. 18645 1866S Geldkoers prolongatie 21/, pot. Sen utter de koers 70>/8 S3 103>/8 100 88 93'/., 6615/u 67 441/, 101'/, S6'/« 99 Hallo. Rualftii Kumöule. Amerika. 443/, 50'/, »'/s 633/, 109"/,, 19 14'/, 10 138'/, 110 6 53/, 137 88 13 55 58'/, U7s/s 58'/, 93'/, 97~/s 54 523/, 134'/, 24 '3/,, 136,', 111'/, 1063/, 103 100 101 102'/, UI»/, 135s/,8 139 127 BERLIJN, 15 Januari. Tot heden heeft nog geen der Balkau-stateu geantwoord op het gemeenschappelijk voorstel der Mogendheden tot ontwapening. MEDEDEELINGEN,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3