MARKTBERICHTEN, Laatste berichten. Voor gesst en Hart. Gramschap. Gelijk een vonk het buskruit doet ont vlammen, zoo zal bij vele menschen bij de minste gelegenheid de gramschap ont steken. Ontvluchten zij de eene gelegen heid, weldra ontstaat eene andere; trou wens wilden zij alle gelegenheden ontvluch ten, dan zouden zij buiten de wereld moe ten gaan. Het kwaad steekt niet in deze of gene gelegenheid, neeu het is in hen zelveu gelegen; zij voeden in hun hart een ondier, dat hen overal vergezelt, daarom is de verandering niet te zoeken in plaat sen of personen, maar in hen zelveu en in hun gedrag. Zoolang dat monster in hen blijft leven, zal het hen kwellen en won den, zij moeten zijne kracht breken, zij moeten het betoomen; eerst dau zullen zij gerust overal en met een ieder kunnen verkeeren. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 20 Jan. In deze gemeente zijn in het afgeloopen jaar 77 perueeleu verbouwd eu 117 nieuw gebouwd, of is met den aanbouw daarvan begonnen. mededeelingen, a 10 cents per regel. »Ik acht mij verplicht u het volgende te mede deelen, met verzoek bet bekend te maken: Jaren lang heb ik geleden aau eenen hoest, vergezeld van aamborstigheid, waardoor ik onmogelijk kon gaan, vooral als ik naar de hoogte moe3t; eetlust nul en slaap bijna hetzelfde. Dat alles is langza merhand verdwenen door eiken dag bij de maaltijden drie Capsules Guyot te neinen. Nu kan ik zouder moeite gaan. «Kltntzy. Slechts Echte witte Capules Guyot ge- bruikeu, die vervaardigd worden 19, rue Jacob, Parijs. Prjjs per doos: 1 fl. 20. Te Valencia is eene fabriek van v alsche Spaansche bankbiljetten ontdekt. Men meldt ons uit Arkel, dd. 11 dezer: Heden viel een knaapje van 8 jaren in het water; zijn broertje van 7 jaar had de te genwoordigheid van geest een stok te balen, om hem daarmede te redden; ongelukkig was even wel de stok te kort en ver 1 ween de kleine red der ook in de diepte. Eerst na eenige minuten werden beiden door den sp lorbrugwucliter voor levenloos uit het water opgehaald. Toch werden door den heer Backer, stationschef alhier, dadelijk de voorschriften van de Maatschappij tot redding van drenkelingen toegepast, en mocht genoemde heer de voldoening smaken, de levensgeesten bij beiden weder op te wekken. Bij de jongste wer den genoemde voorschriften een half uur, bij den oudste een geheel uur toegepast voor men tee kenen van leven bespeurde. Gel ij k bekend is, heeft de Keize- rin van Duitschland indertijd eene onderscheiding ingesteld, bestaar.de in een gouden kruis met een diploma, voor vrouwelijke dienstboden, in Pruisen en Elzas-Lotharingen, wegens veertigjarigen ge trouwen dienst bij eene en dezelfde familie. Thans is er eene lijst openbaar gemaakt van al deze onderscheidingen sedert hare instelling. Daaruit blijkt dat er van 1 Januari 1827 tot 31 Dec. 1885 zijn uitgereikt 1268. De Norddeutsche Lloyd heeft, zooals bekend is, drie nieuwe stoomschepen be steld bij de scheepsbouwmeesters aan de Clyde, maar daarbij het voorbehoud gemaakt, dat het binnenwerk (de stotfeering van de kajuiten enz.) in Duitschland moet gemaakt worden. Dit laat ste vertegenwoordigt een bedrag van ongeveer ƒ360,000. Onwillekeurig vraagt men of een der gelijk voorbehoud ook niet door de Maatschappij „Zeeland// bij de bestelling van hare schepen ge maakt had kunnen worden. Dit soort van werk kan men hier te lande toch zeker even goed als in Engeland uitvoeren. Baron d. H., te Meersen, wilde eergisteren-avond eene hem als onontplofbaar verkochte petroleumlamp uitblazen, waarvan het gevolg wai dat de vlam in den bol Bioeg en er eene ontploffing volgde. Het brandende vocht vloog hem in 't aangezicht en op de handen en veroorzaakte hevige brandwonden, Aanvankelijk geloofde men, dat hij het gezicht had verloren, doch gelukkig schijnt dit niet het geval te zijn. Alleen zijn de oogleden gebrand en daardoor ge zwollen. Onder den naam van Eureka heeft zich een naamlooze vennootschap gevormd, welke zich ten doel stelt het reizend publiek behulp zaam te zijn in het opsporen van voorwerpen, welke op reis abusief zijn achtergebleveu of ver loren geraakt. De hoofdzetel is gevestigd te Brus sel, doch in de meeste steden vau Europa heeft de vennootschap hulpkantoren opgericht. Het lidmaatschap tot deze onderneming, welke wel licht voor menschen, die veel buitenslands reizen haar nut kan hebben, bedraagt f 1.20 per jaar. De beklaagde Hoogendoorn, te 's-Gravenhage, die in het blad Argus een arti kel deed plaatsen, waarin aan een bnrger dier gemeente, zij het ook door een verkeerde aandui ding van beroep en woonplaats, oneerbare hande lingen werden aangewreven, is door de R cht- bauk tot 3 maanden celstraf en 25 boete ver oordeeld. Uit Hamburg is het bericht ont- vangen, dat Paulsen alleen 3300 meter wil rijden. De Eriezen daarentegen boden aan, eerst 1600, en daarna 3300 meter te rijden. Alle bestuurs leden roemden deze stoutmoedigheid en loyauteit. Wegens den dooi is echter de hardrijderij uit gesteld. Mejuffronwdewed. Vugs te En- schot, bij Tilburg, mocht eergisteren hare 99e verjaring vieren. Zij bezit nog eene geweuschte gezondheid en is voor haren leeftijd nog bizonder kras. Voor de betrekking van hoofd der school in het huis van verbetering en opvoeding voor jongens te Alkmaar, hebben zich niet min der dan 200 sollicitanten aangemeld. Te Haarlemmermeer is aangehou den en aan de justitie overgeleverd zekere K. Leef- lang, die beschuldigd wordt van het schrijven van een brandbrief aan den landbouwer P. Zui ver, aldaar. De Prefect van het Eransche de- part ment Eure, de heer Barrême, is dezer da gen in een spoortreiu vermoord, niet ver van Maisons-Laffite, bij Parijs. Men vond daar rijn lijk op den weg liggen. In eene circulaire deelen de hee- ren Ellerman, Harms Co. mede, dat zij de uitgave van het Dagblad voor Nederland zullen moeten staken, wanneer er niet ƒ200,000 nieuw kapitaal komt. Het blad heeft dus, met de ƒ150,000 van verleden jaar, gedurende zijn drie jarig bestaan nu reeds ƒ650,000 gekost. Een falsaris was in 1881 te Luik veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf en had zich aan de nasporingen der justitie weten te onttrekken. Nog één masnd en de straf was verjaard. Nu gebeurde het, dat een zaakwaarne mer dezer dageü herhaaldelijk informeerde naar de termijnen van verjaring van vonnissen. Dit maakte de politie opmerkzaam en het gevolg was dal de veroordeelde werd ingepakt. Na vijfjaren wachtens kan hij nu nog 2 jaar rust nemen. Door het hoofd van de politie te Jutland (Noord-Brabant) worden sollicitanten opgeroepen voor den opengevallen post van ge meente-veldwachter aldaar. Hieraan is eene jaar wedde verbonden van f 185, of 50 cents daags! Dagelijks bedanken te Amster dam tientallen gasverbruikers om langer van den zwaren druk der Imperial Gas-Association Company te genieten, laten hunne leidingen afslui ten en nemen hunne toevlucht tot petroleum. Soms komen veertig verzoeken tot afsnijding op één dag bij genoemde Maatschappij in. De celstraf van één e maand, waar- toe ds heer J. Van den Boogaard, de bekende molenaar vau Nijmeegsck Sans Souci, onlangs door de Rechtbank te Arnhem werd veroordeeld wegens het schieten op straatbengels, die in den afgeloopen zomer baldadigheden aan zijn molen met twee wiekeu pleegden is door Z. M. den Koning veranderd in eene geldboete van 75. De colpolteor van Recht voor AllenD e Zwarf, is Zaterdag-avond te Amsterdam wegens beleediging van een brigadier van politie gear resteerd. Prof. Pasteur heeft van den Graaf de Laubespin eene som van 40,000 franks ont vangen, om te besteden ten nutte van ongeluk- kigen, die met hondsdolheid worden bedreigd. Eergisteren-avond namen vier personen, naar hun tongval te oordeelen Eranschen, aan het Centraal-stalion te Arnst. plaatskaartjes naar D. in Duitschland, waarvoor zjj echterf25 te weinig betaalden, zonder dat de beambte aan het loket dit zeer aauzienlijk verschil bemerkte. Toen zij echter to Zutfen aankwamen, bleek de onachtzaamheid op het bureau te Amsterdam reeds te zijn ontdekt, daar de stationschef van die plaats er door de telegraaf van verwittigd was. De beeren pasten toen het te min betaal de bij. Den 13n dezer was bet twee jaren geleden, zegt de Echo van het Zuiden, sedert op de lijnen der Noordbrab. stoomtramwegm. het laatste déraillement is voorgekomen, een feit, dat wel als eene bizonderbeid mag aangemerkt worden, -vant dagelijks leest men van déraille menten, enz. op verschillende tramlijnen. Komt hiervoor zeker lof toe aan den heer Laurey, chef van materiëel en weg, die rusteloos in de weer is om alles Daar behooren te laten mar- cheereu, niet minder verdient het vermelding, dat gedurende de laatste sneeuwperiode de dienst Tilburg—Waalwijk, natuurlijk wel met de uiterste inspauning, om zoo te zeggen geregeld is volge houden. Verschillende andere lijnen staakten bij die gelegenheid den dienst, zooals Vreeswijk- Utrecht, Deventer—Borkulo; Gouda-Bodegraven hield tijdelijk geheel op, dewijl alle drie de locomotieven onbruikbaar waren. Door eene interpellatie in den Neder-Oostenrijkschen Landdag is onlangs het bestaan gebleken van eene curieuze wettelijke be paling in Oostenrijk. Addaar mag nl. aan geen gehuwd staatsburger, zonder uitdrukkelijke toe stemming van zijne echtgenoote, een pas voor bet buitenland worden uitgereikt. In den Land dag werd aan dc regeering gevraagd, wat de aan leiding voor zulk een origineelen maatregel ge weest was? Het antwoord is nog niet gegeven, maar laat zich wel denken! D e Pall Mall Gazette weet te verhalen van een Japaneesch boekhandelaar, die zijne waren aanprijst met de volgende reclame: Zijne prijzen zijn zoo laag als die van de loterijzijne boe ken zoo sierlijk als een zingend meisjezijp. drukwerk zoo klaar (duidelijk) als kristal; zijn papier zoo taai als de huid van een olifant. Zijn klanten worden zoo beleefd behandeld als de pas sagiers door de stoomboot-maatschappijen; zijne artikelen zijn even talrijk als in een bibliotheek; zij worden verzonden met de snelheid van een kanonskogel, en ingepakt met dezelfde zorg die eene goede vrouw haar echtgenoot bewijst. Bij zulke reclame zinken de advertenties zelfs vau bet San Francisco Journal in het niet. Leg er u op toe langeu tijd van uw leven leerling te zijn. Dat is de eenige weg, om later meester te worden. Nuttige keunis kan geeue vijanden liebbeu dan de onwetenden; zij wekt de jeugd op, verkwikt de ouderen, is een sie raad in voorspoed eu scheukt verlichting in tegenspoed. Hij, die nooit raad vraagt, en hij, die nooit raad geeft, zjjn vriendschap on waardig. De kunst om te vergeten is moeielijker dau de kunst om te ontbonden, maar ze is te leeren. De dappere slaat er zich doorheen: de schrandere behoudt het veld; de voor vechter koopt zich met ribbestooteu vrij, de bloodaard krijgt de slagen Voor allen. Zonderlinge logica. Student (die zijne nieuwjaarsrekeningen wil betalen). Dit is voor kamerhuur, dit voor den schoenmaker, dit voor den kleermaker, dit voor de waschvtouw; maar wacht eens even, dan schiet er voor mij niets over. Zoo, nu dan krijgen de arderen ook niets. Eu bij deed het geld weer in zijneportemonnaie. Op 't stadhuis. Ambtenaar. Wat is u? Heer. Scliilder.AmJfeaaar.Hoeveel bedraagt aw inkomen'' Heer. Tot mijn leedwezen moet ik bekennen, dat ik nog geen inkomen heb. Ambtenaar, O, dan is u zeker kunstschilder. Pleidooi. Rechter. Gij wordt beschuldigd in de herberg aan Pieter Snaphaan een valsch bank biljet te hebben uitgegeven. Wist ge, dat dit valsch was? Beschuldigde. Ja, ziet u mijnheer de rechter, zekerheid had ik dienaangaande niet; den eenen dag dacht ik dat het echt, den anderen meende ik dat het valsch was, maar ik wil er wel duizend eeden op zweren, mijnheer de rech ter, dat ik op den dag, waarop ik het heb uit gegeven, gedacht heb, dat het eelit was. De gewillige schoonzoon in spe. Motes. Ik geef mijne dochter ƒ30,000 als bruidsschat en als je op Sabbath je winkel sluit, f 40,000. Na than. Geef me ƒ50,000 en ik doe hem nooit meer open. Versproken. (In een antiquiteitenwinkel.) Heer. Hebt ge Romeinsche wapens? Bediende. Op 't oogenblik niet, mijnheer, ze zijn nog aan 't roesten. Monoloog van een student. Drommels, nu brengt die kleermaker mijn overjas nog niet en ik heb baar zoo dringend noodig om haar in den lommerd te brenger. Op een exercitie-veld in Pruisen. (Een eenjarig-vi ij williger spuwt op den grond.) Sergeant. Twee uren straf-exercitie; als je in 't gelid staat mag je niet spuwen begrepen? Je bent hier niet in je salon. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J Zonneveldt en E Bunkers; G Neuman en J M v. d. Hoff; J Lijnzaad en A Zoet; D Bos en A Kares; H Pieters en C M Asmussen: J M v. Onwerkerk en B S A L Bes; P H v. Koon en E Rigter; G H Kramer en J M Cliteur; H Posch en J P Winkel. Getrouwd: C v. Heulen en E Erdtsieck; C r. d. Ham en M A H Wijns; P Laterveer en B Hendriks; H C Kerkhof? en T C G Kelderman. Bevallen: J J G'*aaman geb. v. Haren z. A Hoog slag geb' Scheuk z. C J v. d. Steijle geb. v. Zijl lb H Plantje geb. Langevoort d. A Rieu geb. v. d. Raadt z. E Hahn geb. Denijs d. T Roder geb. Ksufmann d. G Rosenhart geb. v. Opzeelaud z. K C Schreinders geb. Boij Junge d. C J Hienkens geb. v. Wees d. M Muis geb. Pesch z. J E Heiloo geb. Wisse z. M v. Bommel geb. Duits z. TVeen geb. Neele z. A v. Arum geb. v. Veis d. A Las- schuit geb. Heiligers d. MA v. d. Berg geb. Grun- demann d. J Wikke geb. Oldeuburg z. M v. Schagen geb. Hendriks z. en d. N Boxhoorn geb. Wiersma d. M Guitoneau geb Ilöger d. M J Bos geb. Klooster d. J C v. Zijl geb. v. d. Meij z. A Mulder geb. Oudoli d- W Bleeker geb. Rob z. M Punt geb. de Wit z. S J Noordman geb Sikman d. C Hogendoorn geb. Groeneveld z. M v. Keimpema geb. v. d. Meer z. K Gooesens geb. v. Brederode d. P de Vries geb. Baten d. AG Merens geb. Burck d. Overleden: N v. d. Kroft 3 ma. z. Tulpenstraat; A Prenen 3 j. d' Zoetestraat: A Fransen 12 mn. d. Raaks; MG Vangeueijgena 78 j. wed. W v. d. Bos. Moiensteeg; J M Hezemans 45 j. Kerkhofstraat; Een als levenl. aaugeg. kind van bet mannelijk geslacht van P VerzeijLergh Verl. Oranjcb. laan; A Svveerts 51 j. Ged. Ondegracht; J H Veen 44 j. Maarten- spiesstraat; H Baarz 3 mn. d. Korte Doelstraat; D Reerink 46 j. Parklaan; J W Heuvel 29 j. L. Vlamingstraat; J Bauer 79 j. Gr. Houtstraat; Een als levenl. aangeg. kind van bet vrouwelijk geslacht van L J v. Norde Gasthuisstraat. HAARLEM.18 Jan. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,a -,witte f 7.85 af f6,60 rogge f4.90 a f 5.05 Haver f 3.55 a f 375, gerst f 5,90 duivenboonen f 6,40 a 6,80; paardeuboonen fa bruine boonen f a f Gr. erwten f 7, a AMSTERDAM, 18 Jan. Ter veemarkt warec aangevoerd 589 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.74. dito 2de qual. f 0.66 dito 3de qualiteit 0,60 per kilo; melk- eu kalfkoeien 110 a 260, graskalv. a 33 nuchtere kalveren ƒ6 a 11, 18 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 44 c.; beiden per kilo.biggen a paarden f a ROTTERDAM, 19 Jan.Óp de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 13 paard, 1571 runderen, 153 vette- en graskalveren,34 nuchtere kalveren 212 scha pen of lammeren519 varkens26 biggen, bokken. De pijzen vau bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 75 c. 2de qual. 70 er., 3de qual. 65 e.; kalveren lste qual. 100 cs 2de qual. 95 c., schapen 40 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 46 c. pel' kilo. De prijzen der hotel waren beden als volgt lste f 68 qualit. f 62 3de qual. f 58. ADKMAART6 Jan. De aanvoer vau vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 2 koeien J 130 a 150 27 nuchtere kalveren f 8 a 21,— vette kalveren aa schapen 16 ay 23varkens f per kilo,69 ma gere dito 14 a 24,—, bokken J - a a lammeren f - a 18 Jan. Ter veemarkt werden verkocht 4 koeien van a 270, 88 kalveren van f 50 a 145 10 nuchtere dito van f 15 a 23, 33 schapen f 28a 20,104j|varkens 47 a 40 c. - magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 19 Jan. Moutwijn per Ned. vat f a7,50 Jenever f13,Amsterd. proef f 14,25 Spoeling fl,40 dito commissie f 1,20. DONDEN18 JaD. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapen en Lamineren 1200, Kalveren 240 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/2 5/- Scbapen eu Lammeren 4/2 a 5/6, Kalveren -/— a -/- Zwijnen -/- -/-. LEIDEN, 16 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt:- heet tarwe winter- -,a zomer- f -,af ,-, beet. rogge winter- -,— a zomer- -,— a -,— beet. gerst zomer- -.a -•chevalier -,a heet. haver, zware- f a De prijs der boter was beden per '^vatlste qual. 72.— a 2de qual. f 54.— a HOORN, 16 Jan. Op de weekmarkvan beden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 6,— a 7,- heet. rogge f 6,50,heet. gerst 4.5.— heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaai f beet. boonen: beet. bruine f ,9 a 12,— gele f hec paardeboonen f -,a—heet. erwten a beet. groene ƒ.11 a, 12 heet. grauwe 14 a beet. witte f beet. aardappelen a manden appelen ƒ- a -.alles per heet. De aanvoer vau vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 40 tot 120 veulens f a —koeien van f - tot kal veren van 6 tot 24, schapen van tot lammeren van 14 tot 22,varkeus van 12 a 16, zengen f a biggen van 6a 9, PURMEREND, 19 Jan. Kaas: aangevoerd 124 stapels rijs der kleine kaas f29,middelbare 26.Boter 1*20 a 1.30 per kilo. Runderen: angevoerd 136 vette koeien lager in prijsmelk prijshoudendgelden beter in prijs kalfkoeien 105 Vette kalveren aanvoer stuks, prijslOO a 80 c. per kilo, handel ving; nuch tere dito: aanvoer 85 stuks, prijsf 11 a 29 per stuk bande vlug. Vette varkens: aanvoer 77 stuks, prijs 40 48 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 25 stuks, prijs f 11 a 18 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 182stuks, prijs f 5 a S. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 19 Januari 1886. Prijzen der onderstaande e1ecfeugenot£,er Nederland. Certif. Werk. Schuld pCt. toers 2' a,70®/4 8 ;S3'/a Hongarije. Obl. Leeuing 1867 5 Goudleeuing5 Italië. Obl. Pausel. Leeu. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 zilver (Jan.Juli) 5 Obl. buiten]. 1853-84 3 bij ilope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nie. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buiten). 1867, 1871 75 1' Portugal. Rusland Spanje. Turkije. Egypte. 2 4 5 6 4 4' 4 Italië. Busland 1876 (Perpetueele) Obl. Alg. Schuld 1865. a v 1869. Obl. Leeuing 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligation4s, Peru. Leening 1870.6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestamp. Obl. [ndiscbe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' V 1875. Zuid-Ilal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatscb. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand.. 8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Cliark. Obl. J 1000.. 5 Morschansk Syaran Aand.. 5 Riaachk Wiasma 5 Aandeelen Spw Chicago N. W. CJert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 raSMlS-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100. 8 Rotterdam3 Gemeente Orediet.. 3 Belgle v Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. StaaUI. 1854. 1860 1864.. Rusland. 1884 1866 Geldkoers prolongatie 27s pet. rtumenle. Amerika. 101'/, 88»/. 93 663/8 67 43 i/s 10174 86V4 44 5074 57. 64 110 187 147, 9'7i« 117 1397, 110 65 137 78 13 55 589/u D77', 58®/4 94>/« 533/4 52 134 233/4 136i 1117, 1067, 1023/4 100'/4 1017, 1(274 lH7s 1357, 1337, 128,/, ATHENE, 19 Januari. Griekenland heeft in zijn antwoord geweigerd zich te ontwape nen. Het antwoord is gisteren-avond aan de Gezanten der Mogendheden medegedeeld. SOFIA, 19 Januari. Bulgarije erkent in zijn antwoord op de collectieve nota der Mogendheden tot ontwapening, dat Rusland belangstelling toont in het lot der Balkan-staten, en vooral in dat van Bul garije. Het is bereid zich te ontwapenen, zoodra Servië, welks houding thans met den dag dreigender wordt, vooraf zich formeel verbonden zal hebben tot eene demobilisatie, of indien de mogendheden den vrede waarborgen en Bulgarije's grondge bied tegen een nieuwen aanvallenden ooilog veilig stellen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3