MARKTBERICHTEN, Voor geest en hart. Hij is vermetel, die naar eeu doel streeft, zonder de middelen te kennen. Vreugde. Letteren en Kunst. 10 cents per regel. «Iu de maand N ovember van verleden jaar ten gevolge van bovenmatigen veld arbeid, bad ik mij eene verkoudheid op den hab gebaald, die aan alle verzorgin- geu weerstand bood. Er had zich een catarrbe gevormd, die mi] de grootste ongerustheid inboezemde; na bet gebruik vau twee flacons Capsules Guyot, was de kwaal overwonnen en sedert geruimeu tijd heb ik mij niet zoo wel bevonden als dit jaar. «C. S.. grondeigenaar.» Men eiscbe op bet etiket de liaudtee- keniug E. Guyot en bet adres 19, rue Jacob, Parijs. dig had, en hun daarom fr. 5,20 verzocht, op af korting hunner belasting. Aan degenen, drie vrij willig dat voorschot gaven, zou een bedrag van 20 fr. in mindering gebracht worden bij het be talen van hunne belasting. Velen voldeden met blijdschap aan het verzoek. Zij betaalden de fr. 5.20, en ontvingen eene qnitantie, geteekend Du bois, welke zij later voor 20 franks in betaling konden geven. Een oude j tfrouw was zoo inge nomen met de vermindering van hare belasting, dat zij onverwijld het gehcele bedrag ging vol doen. Maar toen zij de quitantie van Dubois in betaling gaf, bleek het, <lat zij het slachtoffer van een oplichter was geweest. De politie had nu spoedig, op hare aanwijziug, den vaUchen ont vanger gevat, terwijl hij bezig was elders de ronde te doen. Hij had reeds eene vrij aanzienlijke som ontvangen, waarmee hij zich weldra uit de voe ten dacht te maken. Voor de geldleening ten behoeve van de waterleiding te Maastricht, is daar ter stede geen enkele inschrijver gevonden. Een soort van stierengevecht in het Zwitsersche spoorwegstation Gumlicgen! Een van de reis gekomen koe wierp, bij het verlaten van deu wagen, haar geleider omver en ging toen op deu grooten weg den schrik brengen onder de boeren, die met hunne karren en paarden het hazenpad kozen. Toen keerde de koe naar het station terug, verbrijzelde daar de sein- toestellen, de lantaarnpalen en hield een veer tigtal stations-beambten als zoovele picadoret twee uren lang bezig. Een jong ambtenaar, die de rol van matadors op zich wilde nemen, kwam er bijna leelijk at en de ongelukkeu zouden eene groote uitgebreidheid hebben gekregen, als niet ten slotte het woedende beest zich den kop te pletter had gestooten aan de buffers, zoodat men zich toen van het dier kon meester maken en het binden. Volgens de Germania zou eene Pool- sche vrouw, van Itussische afkomst, uit Silezië verwijderd zijn ondauks haar 104-jarigeu leef lijd. Te Nieuwe Niedorp vergaderde eergisteren de afdeeling van den Soc. Democr.Bond, Als spreker trad Fortuyn op met zijn lijfstuk: Wie zijn de moordenaars?" De uitdrukking: „de Regeering verzuimt haar plicht ten opzichte van het volk", gaf den burgemeester, die met 7 veld wachters in het vergaderlokaal aanwezig was, aanleiding tot de mededeeling dat, wegeus be- leedigiug van de Regeering, proces-verbaal tegen den speker zou worden opgemaakt. Volgens een bericht van den Amerikaanschen consul der Samoa-eilanden, zou een tot hiertoe geheel onbekend eiland ontdekt zijn op ongeveer 40 Eng. mijlen van de Tonga eilanden, in het vaarwater der schepen voorCa- lifornië bestemd. Dit eiland zou twee mijlen lang en 150 voet hoog zijn. De Raad van Schipluiden hadji. Vrijdag te beslissen over een voorstel om die gemeente telephonisch over Delft aan het Rijks- telegraafuet te verbinden. Dat zou aau de ge meente f100 'sjaars kosten. Maar 5 van de 7 wijze mannen van Schipluiden verklaarden, vol strekt niet in te zien wat do gemeente aan zulk een ding zou hebben; als er dan menschen in Schipluiden waren, die iets te telegrapheeren had den, nu dan moesten die dat dan ook maar zelf betalen; en 'net voorstel werd varworpen. Een zeldzame „u k a s e" heeft een fabrikaht te Burnley uitgevaardigd. Hij heeft na melijk de in zijne zaak werkzame meisjes op straffe van onmiddellijk ontslag het drageu van zoogenaamd ponybaar verboden. De arme meisje- zullen heur haar gescheiden moeten drager., of het lang genoeg is of niet de gestrenge heer wil het zoo! Een Chinees, de heer Lim Tiam Seng, klaagt in het Alg. Dbl. v. N-I. over de te hooge rechten, welke z. i. van hem te Padang worden geheven. Hij doet het op zijne manier in het Naderlaudscb, met vermijding van de bij Chineezen er. sommige andere Oostersche volken onbekende letter r, met dit gevolg o. a. dat hij aan het cijferen gaande, komende tot eeu extra winst voor deu agent der Ned.-Ind. Stoomvaart maatschappij dit uitdrukt als volgt: „Agent steekt meel in zijn zak". Het voornaamste gedeelte van zijne klacht luidt als volgt: Batavia, Oct. 1885. Mijnheel Letacteul! Ik Chinees htndelaal, ik handel tusscheu Singapo, Pathang en Batavia. Ik betaal zwale belasting aan Compangé, maal in Pathang is een Eulopeaan die heft ook bo vendien zwale belasting, hij is agent van de Ne- delandsch Indische Stoomvaat Maatschappij. Wanneel ik goedelen van Singapo afscheep na Pathang ik betaal vlachl in dolla te Singapo, die vlacht woit in connossement velmeld. Wanneel ik met stoomboot van Nedelandsch Indische Stoomvaart Maatschappij afscheep betaal ik veel hoogel vlacht dan met Chineesche stoom boot. Wanneel mijn goed met N. I. Stoomvaat Maat schappij te Pathang aankomt, lost agent van N. I. Stoomvaat Maatschappij. Agent N. I. S. V. Maatschappij is Eulopeaan, agent chineesche stoomboot is een chiuees, dus Eulopeaan meel inhalig dan chineesraan. Ik beglijp niet dat Eulopeesche koopman in Pathang niet plotesteel tegen de willekeul en in haligheid van Eulopeesche agent. Dat kan niet doen een alone chineesman. Een ei van Columbus, zou men zoo zeggen. Kleurenblindheid bepaalt zicb. naar 't schijnt tot het bezwaar, dat sommige menschen ondervinden, om rood van groen te onderscheiden. Er is heel wat over te doen ge weest, en menigeen is er voor uit zijne carrière geraakt^ Eene eenvoudige Russische maattchappij is nu op de gedachten moeten komen,de roode en groene soinlichten door blauwe en gele te ver vangen. In Hongarije zijn nu met I Eebr. postspaarbanken ingevoerd. Keizer Erans Jozef D ook hier, eve :als hij de opening der Oosten- rijksche postspaarbmken, de eerste inlegger, voor een bedrag van 300. Een kostbaar tap ij t. Te San Francisco is onlangs een tapijt verbrand, dat in een der kamers van de Munt gelegen had. Het fijne goud, dat voortdurend de kamer rond vloog, had zich in zoo groote hoeveelheid aan de stof vastgehecht, dat bij het verbranden nog voor 2500 dollars waarde aan goud overbleef. Voor de rechtbank te Antwerpen had een jager, die door een zijner jachtgenooten een schot hagel had gekregen, dat voor eeu ko nijn bestemd was, een eisch tot schadevergoe ding van 80,000 franks ingesteld. De rechtbank kende hem echter slechts 500 franks toe. Door de veroordeelde Weduwe Bulk'iey en Kloppers is appel aangeteekeDd tegen het vonnis der Arnhemsche rechtbank. De Eerw. Pate r-g ardiaanvan het Kapucijner-klooster op de Dreef, onder Ginneken, is op ongelukkige wijze in de rivier de Mark verdronken. Het plantsoen, dat bij het vallende water van het ijs veel te lijnen had, voor de schollen ijs willende vrijwaren door die weg te steken, moet hij uitgegleden zijn en te water geraakt. Op zijn geroep kwam wel hulp opda gen, doch door den snellen stroom medegesleept zonk hij en mocht men er niet in slagen hem te redden. Toen hij opgevischt werd, was hij reeds eeu lijk. Vol moeilijkheden en gevaren is de weg des Hemels; wel zalig hij, die hier een be kwamen gids heeft gevonden; want zon der dezen stort men in den afgrond. God verkeert met den eenvoudigen en hij openbaart den kleinen wat Hij den hoovaardigeu verbergt. Slnw is de eigenliefde en heimelijk voert zij de deugd ten ondergang. De rede moet het riehtsmoer van ons leven zijn. Ware vreugde bestaat alleen in het bezit van het hoogste goed, want hierin alleen is vlam zonder rook; hierin alleen zijn rozen zonder doornen; hier alleen 's de vreugde met geen droefheid gepaard. Wat deu brave ook overkome, het zal hem niet droevig stemmen, daar hij weet dat God alles ten goede doet gedijen voor hem, die God bemint. Zoo dient de duisternis om het licht, de schaduw om de kleur te doen uitkomen. Allerlei. Bij do exercitie. Sergeant. Kerels, vandaag msreheereu jullie weer als een compagnie zuige lingen! Veilig beroep. Een dokter, die zich altijd bizonder ergerde, wanneer men mei doctoren deu spot dreef, verdedigde zich eens op eene dergelijke spotternij, en riep met zeker zelfbe wustzijn uit; „Ik tart een' ieder, dien ik ooit als arts bediende, mij van onbedrevenheid of verzuim te beschuldigeu!" „Dit kunt gij vei lig doen," hernam eeu der bijstanders, „gij weet, de doodeu klappen niet." Mooi vooruitzicht. Heer. Ik weet niet, op eenmaal beginner, me de haren uit te vallen. Barbier. Ja ja, als dat zoo voortgaat, heeft u iu den aanstaanden zomer den mooisteu ska- ling-riug voor vliegeul Kinderlijke logica. „Eet je brood op, Ka- rel, maar knoei er niet mee," zei een vader tot zijn jongsten spruit, „ge kuut uiet weten, hoe ge het nog eens noodig hebt." Met een ernstig gezicht ging de oude man heen, maar het kind antwoordde: „Als ik het nu opeet, hoe kan ik het dan nog hebben als ik het noodig heb?" Eene fraaie belofte. Een Fransch schrij ver, even üekeud door zijne onbeschaamdheid als zijne omkoopbaarheid, schreef eens aan Veron den rijken direct: ur der groote Opera te Parijs: „Leen me s. v. p. twee-duizend franks. Ge zijt zoo ver bazend gelukkig, dat het me nitt zou verwoude- reu of ik gaf ze u terug. Naïef. Een kleine jongen kreeg dikwijls van een bakker, als hij brood of beschuit voor zijne moeder ging halen, een paar krakelingen op den koop toe. Op zekeren dag zeide zijne moeder: „Och liefi 1 loop eens naar den bakker hierover, en vraag hoe laat het is." 't Jjngake deed het; maar bleef, toen de bakker bet hem gezegd had, nog voor de toonbank staan. „Wat is 't, vriend je?" vroeg deze: „hebt ge 't niet verstaan, i 's bij achten!"„Ja .vel, mijnheer," zei 't knaapje...; „maar krijg ik niet een krakelingetje toe?" plan de manschapp-n eene belooning te geven; zeg eens wachtmeester, oude practicus, wat zou wel het aangenaamst voor hen zijn? Wachtmeester. AD u zes weken met verlof ging, ritmeester. Ook een geschenk. Ritmeester. Ik ben ten hoogste tevreden over het escadron en heb bet STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 3 Febr. Onlangs is hier ter stede in het gebouw, staande in de Spaani- wouderstraat, waarin vroeger de kerk van den H. Thomas vau Aquine was gevestigd, eeu gesticht van liefdadigheid opgericht onder den naam van St. Franciscus-G :- sticht, en wel door eeuige Eenv. Zusters Franciscanessen. De iustelbug heeft teu doel ziekenverzorging. Tot nu toe gaau die Liefdezusters naar de zieken heeu ter op passing; echter hoopt men de uoodige mid delen te zullen verkrijgen om ook ziekeu iu het gesticht op te uetneti eu voor de arme ziekeu de kosteu te vinden uit lief degiften. De verzorging bepaalt zich iu hoofdzaak tot R. K. ziekeu, doch die, van hulpbehoevenden tot andere karkgenoot- schappetn behoorende, is uiet uitgesloten. In het belang van onze lijdende natuur- geuooteu hopeu wij, dat de liefdegaven voor deze heilvolle inrichting ruimschoots mo- geu vloeien. Zondag-avoud omstreeks half negen uur, is, terwijl de bewouers afwezig wa ren, eeu felle brand uitgebroken teu huize van den timmerman J. S. Van Velthuyzen, wonende boven zijue werkplaats aau de Ged. Raamgracht No. 31, vermoedelijk ontstaan door het spriugen vau eeue pe troleumlamp, die meu bij het verlaten vau de wouiug had laten branden. Het perceel is geheel uitgebrand. De brandweer eu de politie met deu slangenwagen hebben goede diensten bewezen, en de belendende percee- len, welke groot gevaar liepen, behouden. Te ruim 10 uur was de brand geheel ge- bluscht. Alles was verzekerd. Het Stedelijk Museum vau Schilde rijen en Oudhedeu op het Raadhuis is iu de maaud Januari bezocht door 96 perso nen tegen betaling eu door 288 personen zonder betaling. - Door B. en W. is benoemd tot markt meester van de kermis L. Rijneveld en tot stadsomroeper F. M. Berens. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: W H v. Staveren en M H J Pauleu; H K Grandia en H J Roozen; L W v. Lit en L Klok; J v. d. Kamp en C Dam; H v. d. Bos en J B Burksen; A Marbns en H Rip. Getrouwd: P J Heere en A A Gilein; K Mate na en C Stuiver; H H A Penders en C S Hollander,— J Zonneveldt en E Bunkers; G Nenman en J M v. d. Hoff; J Lijnzaad eu A Zoet; D Bos en A Kare», G H Cramer en J M Clitear; H Posch en J P Winkel; HLuijten en J Rip. Bevallen: C M v. Huizen geb. Bakker z. M C v. Burkum geb. Kennik z. E M Boo.-ns geb. Uilenbroek z. Cv. Moorsel geb. Versteeg d. A Hn ers geb. v. Gelen z. G Rosdorf geb. v. Bemmel z. PM Litdmeijer geb. de Wit z. J Balkenende geb. Korver z. M Sabelis geb. Welage z H E Tekamp geb. Storm d. G Bruigom geb. v. d. Meij d. R Cor- nelissen geb. Meijer d. CD Groos geb. Ramakers d. P M E Muller geb. Papevoine d. A v. d. Want geb. Matser d. W v. Hnmelsveld geb. v. Steen d. J M We'senes geb. Lodders d. HP Groescgeb. v. Kessel d. M Groeneveld geb. Goed d. J M Erdtsieck geb. Bolderdijk z. C W v. Bogget geb. Blankwater z. E H v. d. Eijkhof geb. Dols z. M Kuijkeu geb. Kors z. M de Nijs geb. Fucks z. P H M M Amelung geb. Schwakhaus z. J Flensen geb. Klerk z. N de Vries geb. Simens 1. A v. Dijk geb. Jongeneeleu d. K P Miezenbeek geb. de Graaff d. J Smit geb. Lijnslager z. M Breed geb. Kerkhof z. C v. Eeden geb. Zijlstra z. A Krom geb. v. Kessel d. W de Jongli geb. Hnisken d. L Groenewegen geb. v. Daalen d, Overleden-' H R Weseeling 70 j. echtg. v. C v. Maas Valkensteeg; A J Plompen 3 mn. z. v. Marumstraat; M H Hermanie 4 mn. d. Voortingstraat; J Balabréga 3 mn. d. Donkere Spaarne; H W Vetb 18 mn. z Spaarnw. straat; J E v. d. Broek 57 j. echtg. v. F Gompertz, Schotersingel; F A G L Romer 72 j. Schoterweg; Een als levenl aangeg. kind van het mannelijk geslacht van P J Jansen Frans Halsstraat; G Hoogland 18 j. Baljuwslaan; E Hoenderdos 68 j. wed. C Guiteneau, Zomervaart; J Prins 40 j. Spaarnw. straat; G T M v. Lenj.ep 52 j, echtg. v. Mr J P v. Wickevoort Crommelin Gr. Markt; C J Koster 3 mn. d. Oranjeb. laan; M E C v. Solst 53 j. echtg. v. F Grimberg Ripperdastraat. Inhoud van de Wetenschappelijke Nederlander ,Tweede Serie No. 4. Bevorderingen aan onze Universiteiten. Alf. Jansen: De facnltate docendi, door W. Brouwers. „De Katholiek" en „De Wachter." Zeitschrift für Kntholische Theologiedoor Dr. C. v. L. Uit Zuid- Nederland, door J. Muyt'dermans. De Kathol. Hooge- school van Leuven, F. J. G. Melati van Java: Het Viooltje van St. Germain, door J. W. Br. 1 Joseph II. Charakteristik seines Lebens, enz. DasGemüth u. d. Gefühlsvermögen. Das Familienleben. Legende. Lettere di Giacomo Leopardi. Wetensch. Mededeelin- gen. Inhoud van Tijdschriften. Ingekomen Boek werken. HAARLEM1 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,70 a witte f 6.80 af f6,20 roggef4.75a f 5.Haver f 3.40 a f 365,gerst f -, duivenboonen f 6,25 a 7,paardenboonen fa bruine boonen f,- af Gr. erwten f - AMSTERDAM, 1 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 760 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.64 dito 3de qnaliteit 0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 110 a 270, graakalv. a 44 nuchtere kalveren 8 a 13, 7 schapen en lammeren a. vette varkens 40 a 45 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERDAM, 2 Febr.Op de veemarkt waren gisteren eu heden aangevoerd: 14 paard, 1539 runderen, 152 vette-en graskalveren,65 nuchtere kalveren 65 scha pen of lammeren457 varkens, 57 biggen, bokken. De pijzeu van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 75 c. 2de qual. 64 er., 3de qual. 45 c»; kalveren late qual. 110 cs 2de qual. 90 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 74 qualit. f 68 3de qual. f 62. ALKMAAR,30 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 7 koeien/120 a 180 37 nuchtere kalveren ƒ6 a 20,— vette kalveren a a schapen 14 a 21 varkens f per kilo,65 ma gere 1 i to f 12 a 18,12 bokken J 4 a 7 3 paarden 135 a 75 lammeren f - a 1 Febr. Ter veemarkt werden verkucht 8 koeien van 1401 285, 109 kalveren vau f 40 i 120 33 nuchtere dito van f 6 a 19, 18 «eh&pen f 30u 21,107 varkens 47 a 40 c.15 magere 12 a 15 c. per kilo. SCHIEDAM, 2 Febr. Moutwijn per Ned. vat f a7, Jenever f 12,50, AmstcrJ. proef f 13,7 Spoeling f 1,50 dito commissie f 1,40. LONDEN, 1 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd Ruuderen 2900, Schapen en Dammeren 1200, Kalveren 160 Zwijuen Prijzen: Beste Runderen 3/8 4/9 Schapen eu Lammeren 4/- a 5/8, Kalveren 2/4 a 5/- Zwijnen 3/4 4/2. LEIDEN, 30 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt:- heet tarwe winter--,azomer- f -,af heet. rogge winter- f a zomer- a -,— heet. gerst zomer- a chevalier a -.heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per 1/4 vatlste qual. 76.— a 2de qual. f 56.— a HOORN, 30 Jan. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,50 a 6,50 - heet. rogge fheet. gerst 4.5.— heet. iiuver i 4,25 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f 12, a 11,— gele f f hec paardeboonen f a heet. erwten f a heet. groene f11 a, 12 heet. grauwe 13 a— heet. witte f -— heet. aardappelen f a manden appelen J- a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f tot veulens f a —koeien van ftotkal veren van 8 tot 20, schapen van tot - lammeren van f 14 tot 22, varkens van 12 a 16, zeugen a biggen van 850 a 6, PURMEREND, 1 Febr. Kaas: aangevoerd 104 stapels rijs der kleine kaas f30,— middelbare J Boter 1*40 a 1.35 per kilo. Runderen: angevoerd 117 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien 111 Vette kalveren aanvoer stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoerl59 stuks, prijsf 11 a 16 per stuk hande vlug. Vette varkens: aanvoer 86 stuks, prijs 40 48 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 10 stuks, prijs f 10 a 16 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 121 stuks, prijs f 5 a 7. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 2 Februari 1886. Prijzen der onderstaande effecten geuoteer pLt. de boers NederlandCertif. Werk. Sohuld 2» s v 8 H U 0 4 Hongarije. Obl. Leeuing 1867. 5 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 zilver (Jan.—Juli) 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 hij Hope& Conip. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 A mat. L 20-100. 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 I1 18762 (Perpetueele) 4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 v 1869. 6 Obl. Leening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4'a 1877 4 Columbia. Obligation4s Peru. Leening 1870.6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. diyid Nederland ffoll. Uz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl 0 Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' Portugal Rusland Spanje. 'l'urkije. Egypte. 7 U/4 86 1023/, 100>/a 66Vi« 66"/.. 44>/s 102 85»/» 99 45 51'/. 63'/, 109»/, 20 17'/s 133/8 116'/, 137 HO'/, 65'/, 137 78'/, 12 55 59' is :i67s 587/» 947/,, 98 54 523/, !34 25 138 111 1875. Italië. ZulB-ItalSpoony. Obl8 Ruslnua Gr. Spw. Maatach. Aaud.. 5 Balliache Spw. Aaud.. 8 Jelez Griaai Obl5 Kiew Brest Aaud5 Kursk Chalk. Obl. ƒ1000.. 5 Morschausk Syeran Aand. 5 Riasolik Wiasma 5 ttumoule Aaudeeleu Spwd'« Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Celt. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 paEMLE-LESNINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 6 107'/, Rotterdam3 103 Gemeente Crediet.. 3 1003/,, Belgis. Stad Antwerpen 1874. 101'/, Oostenrijk. Staat»!. 1854t 102 18605 111'/, 18 6 41353/s Rusland. 18645 f841/- 18665 129 Galdkoar« prolongatie 2'/, pot. LAATSTE BE RICHTEN. LONDEN, 2 Februari. Iu de telegram men uit Coustautinopel wordt gemeld, dat de buitenlamische Gezanten aldaar hebben geweigerd, eene deputatie te ontvangen, die bun, namens de Christenen op Creta, mededeeling willen doen van do proclamatie ter inlijving vau Creta bjj Griekelaud. Volgens eeu bericht uit Belgrado aan de Standard zijn de Serviërs bezig met bet aauleggen van verschansingen langs de Bulgaarache en Turksche grenzen. MEDEDEEL I N G E N,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3