I MARKTBERICHTEN Voor geest en hart. Hoogmoed. Allerlei. Land- en Tuinbouw. Letteren en Kunst. Te Groenloo wonen twee zujters, wedöwen, die te zamen thans 185 jaren tellen. Bij hethuwelijk van Gladstones tweede dochter met den predikant van Hawardeii, is weer de in Engeland beslaande praetische of, als men wil, prozaïsche gewoonte gevolgd om geldsommen van versehillend bedrag aan te bieden. Zoo kwamen er cinques van 100 en 50 in, maar daarnevens ook fraaie of nuttige artikelen als sofa's, piano's, theetafels, armstoe len, klokkeD, lampen enz. enz. Te VV estergeest is een v ij f - ja rig zoontje van den landbouwer F. in eene diepe sloot gevallen. De hond, die het ongeluk zag, sprong het kind na en bracht het behouden aan wal, zonder dat de huisgeuooten iets van het voorval hadden opgemerkt. Scheuren in vloeren worden goed ge ruid door doorweekte couranten tot pap gemaakt, Va K. G. bloem van meel, ruim 3 L. water en een soeplepel aluin, met elkander te ver mengen en te koken. Dit mengsel, zoo dik als stopverf, kan met een mesje in de scheuren worden gebracht. Het wordt zoo hard als papitr-machc Te Delfzijl is een geval van ver giftiging voorgekomen tengevolge van het eten van mosselen. Doordien terstond geneeskundige hulp werd ingeroepen is het ongeval gelukkig afgtloopen. Naar het Utr. Dagbl. verneemt, heeft dezer dag-n bij de kas van het bureau iu het station der Rijnspoorwegmaatschappij te Utrecht, waar, behalve kaartjes voor d. n Rijnspoorweg, ook die voor dcil Staats- en CjntraaUpoorweg worden afgegeven, eeue opneming plaats gehad, waarhij een tekort van ongeveer 3000 aan den dag moet gekomen zijn. Eene dienstbode te Deventer verloor Vrijdag een bankbiljet van ƒ40 op de openbare straat aldaar. Het biljet werd gelukkig gevonden door eene arme en eerlijke vrouw uit Wilp, die het aau het bureau vau politie terug bezorgde. In Italië heett de Minister van oorlog eene prijsvraag uitgeschreven voor een leesboek voor den soldaat. Er ziju twee prijzen uitgeloofd, nl. een van 15,000 en een van 5000 lire. Indien deze hoofdprijzen niet toege kend worden, kunnen aan verdienstelijke boeken drie kleinere prijzen worden gegeven, die ge zamenlijk de 5000 lire niet te boven gaan. De mededinging wordt gesloten 31 December 1888. D e Landb.-Ct. geeft eene analyse van rund- en varkensvleesch, waaruit wordt afgeleid, dat het eerste gemiddeld 19,80 pCt. eivvithou- dende (voedende) bestanddeelen bevat, en 8.49 pCt. vet, en het laatste 17.39 pCt. eiwit en 21.80 pCt. vet. Tenzij wanneer 't om het vet te doen is, staat dus de waarde van rund- tot var kensvleesch als 8 tot 7; m. a. w. de voedings waarde van f2 varkensvleesch Btaat gelijk met die van fl.75 rundvleesch. Als merkwaardigheid wordt ons uit Zuilichem gemeld, dat daar bij den doop van haar achterkleinkind eene overgrootmoeder tegenwoordig was. En de vrouw iB nog zóó kras, dat op dit oogenblik niets belet, dat zij nog een volgend geslacht beleeft. De bepaling, dat op spaarbank- boekjes van vereenigingen, zedelijke lichamen of vennootschappen niet zonder machtiging van den directeur der Rijks-postspaarbank mag worden terugbetaald, is ingetrokken. Ook op die boekjes kan dus voortaan rechtstreeks worden terugbe taald. Het Berlijnsche spotblad Ulk geeft de volgende niet onaardige woordspeling „Hoe komt het, dat Bismarck, die zoo tegen de Polen uitvaart, toch zooveel op heeft met allerlei monopolen De nieuwe aflevering (No. 7) van het officiéél orgaan der Duitsche Rijkspost bevat eene verordening, luidende; „De invoer der hier onder vermelde soorten vau vogels is in Zwitser land verboden, voor zoover niet betreft levende exemplaren, die als zangvogels worden gehouden." Daarop volgt eene geheele lijst van vogelsoor ten, als: alle insecten-etende vogels, koek koeken, spechten, leeuwrikken, kraaien, uilen, ooievaars, enz. enz., en ten slotte de bepaling: „het verbod op den invoer betreft, zoowel le vende als doode vogels." De Ben.er Bond verklaart, niet te begrijpen, hoe die wonderlijke verordening van het Bestuur der Duitsche Rijks- post in de wereld is gekomen, en geeft, de ver zekering, dat wanneer die vogels zich zeiven in Zwitserland invoeren, er geen vliegende grens wacht gereed zal staan, om hun een bezoek der Zwitsersche landstreken te betwisten. Zooals bekendis, wordt van de karpers verhaald, dat zij zeer oud, soms wel 200 jaren kunnen worden. Maar een Methusalem onder de karpers moet dezer dagen in de Spree, bij Berlijn, gevangen zijn. Hij bad in de onder kaak een ring, met het jaartal 1618. Men seint uit Londen: Desmak Columbo (die met slechts eene enkele vrouw aau boord, van de Schotsche kust, naar volle zee afdreef) is, met de vrouw, veilig te Lepsoe (Noor wegen) binnengebracht. Dezer dagen overleed de Hon- gaarsche grondeigenaar graaf Somzich, die een grooten angst voor paarden had. Hij maakte nooit van een rijtuig gebruik, of het moest door ossen of herten getrokken worden. Die vrees voor paar den dagteekende uit zijue jeugd. Hg had den krijgs dienst er om verlaten, en legde zich zijn leven lang op der. landbouw toe. Naar men uit Berlijn bericht, heeft de Russische Rijksbank bekend gemaakt, «lat geen harer kantoren meer wissels in de Duitsche taal gesteld, zullen aannemen. Of de wissels uitsluitend in het Russisch gesteld moe- teu zijn, dan wel of een andere taal, Fransch b. v., mag worden gebezigd, wordt er niet hij gemeld. Te Kopen hagen bestaat een le- gaat, van welks rente jaarlijks een prijs wordt uitgekeerd voor de beste preek. In het Dagblad van Kopenhagen worden ook nu weer predikan ten, die wenschen mede te dingen, opgeroepen, hunne stukken vóór St. Jansdag bij de bestuurders van het fonds in te zenden. Het aantal geabonneerden op de telephoon in Europa bedroeg in Dec. 11. 72,457, tegen 29,82'1 in 1884. In Frankfort a/M. is eene Maat schappij tot Verzekering tegen schade door wa- terleidiugen veroorzaakt, opgericht, en als men bedenkt, dat er alleen in Duitschland meer dan 150 steden vau waterleidingen voorzien zijn, kan zulk eene Maatschappij reden vau bestaan heb ben. Hoe vaak gebeurt het niet, dat bij water gebrek kranen worden opengelaten, omdat ze toch geou waier geven, die als er weer voorraad is badkuipen of emmers, gootsteenen en dergelijken doen overloopen, tapijten, plafonds, behangsel*, schilderijen of meubelen bederven, waarvoor tot heden geeue schadevergoeding te krijgen is. De zorg zelve is vaak niet zoo moei lijk te dragen, als de vreeselijke gedachte, dat ons zorg te wachten staat. Tegenspoed is een krachtig medicijn. Wie het geduldig iuneemt, bewaart er zijue gezondheid mede. Soms werpt iemand de viering van een gedenkdag op, om zelf niet te worden vergeten. Straffeloosheid heeft losbandigheid ten gevolge. Waar liefde heerscht, wordt gemak kelijk gehoorzaamd; de last, dien men bemint, valt niet zwaar. Hij, die trotsch is op zijne waardig heid en macht, of verwaand op zijne be kwaamheden, is gelijk iemand, die op eeu stuk ijs staat en hoog opgeeft van zijne verhevene standplaats. Maar de zon schiet hare straleu: het ijs smelt en de trotsche zinkt in het slijk. Hoogmoed komt voor den val. De soliditeit beloond Boekhouder. Hoe veel meet ik den heer Van Bommelen berekenen voor die nieuwe winterjas? Vijftig gulden? Patroon. Die Van Bommelen is een kranige kerel; hij be taalt contant en dingt nooit pf. Schrijf zestig gulden. Een dubbel belang. Chef de bureau. Ik zeg u dank, geachte patroon, voor de verhooging van salaris, die ge mij hebt toegestaan, maar het is ook wel degelijk in uw belang. Patroon. WaaromP Chef. Omdat ik van plan nog heden, de hand uwer dochter te vragen. Kunst en natuur. Heer. Het landschap be valt mij wel, maar het ziet er toch wel wat doodsch uit. Wat kost het, als ge er een paar patrijzen bij schildert? Kunstschilder. Vier gul den. Heer. Wat 4 gulden? De levenden ziju nog goedkooper. Kunstschilder. Ja, maar niet zoo vet. Een trompetters-aardigheid. Bij het be leg van Geeriruideuberg (1693) had Prins Mau- rits zich met ongemeene kunst verschanst in eene legerplaats met bolwerken, grachten eu loop- graveu, ten einde daardoor aan de stad alle kans op ontzet af te snijden. De Graaf van Mansfeld, die met een leger tot ontzet dier stad was opgerukt, werd daardoor belet zijn oogmerk te volvoeren, en vroeg half spijtig, half spottend aan een trompetter, die hem een brief van den Prius, over het uitleveren van krijgs gevangenen, kwam brengen: waarom zijn jonge Vorst zich zoo tot de tanden verschanste, en niet liever io het open veld slag leverde? „Och Uwe Exellentie! mijn Heer de Prins is nog jong," zei de trompetter droogjes: „ik denk, dat hij het doet, om zulk eeu oud Generaal te worden als gij!" Goede troost. Moeder. Zeg eens, Hendrik, hebt ge uw vacantiewerk reeds gemaakt? Hen drik. Dat behoef ik niet te maken. Moeder. Ze- ker, dat moet gij maken, mijn Engel, anders wordt gij op school in uwe klasse verlaagt. Hen drik. Dat kan niet, Mama. Moeder. Eu waarom niet? Hendrik. Omdat ik reeds op de laagste plaats zit. Troef. (Op de landbouwtentoonstelling) Fat (tot eeu eenvoudigen landman). Daar zullen die domme boeren van staan te kijken, als zij nu ook machines kunnen krijgen om te dorschen. Landbouwer. Och neen, daarover verwonderen we ons niet; maar 't komt ons wel vreemd voor, dat er toch nog zooveel vlegels worden gevonden. Bloemenspraak. Rechter. De aanklager heeft gezworen, en daarmede is uwe schuld bewezen. Hebt ge nog iets aan te merken of te zeggen. Beschuldigde. Ja, mijnheer de president, den vol genden keer zweer ik. STEDELIJK NIEUWSb Haarlem, 10 Febr. Tea huize van den koopmau H. wonende iu de Korte Hout straat alhier, is door middel vau braak eu iuklimmiug uit eene chiffouuière, staande iu de achterkamer, een zakje met f 80 eu een gouden ring ontvreemd. Deze diefstal is gepleegd tijdeus de bewoners afwezig waren. Aau den heer J. A. J. Noltlienius volontair aan het bureau van politie al hier, is de titulaire rang van inspecteur van politie verleend. Door de Gasfabriek alhier zijn in 1885 op meter geleverd 2,408,986 kub. meter gas. De prijs voor particulieren bleef op 9 cents per stère bepaald. BUJRG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Boeré en J R Wastrou; J Mertens en J Rikkers; W v. Dokkum en A Robart. Getrouwd. P H v. Roon en E Rigter; J W Ree horst en A Tielenius Kruijthoff; J J Kortman en C E J Campbell; H Smorenburg en M G v. Veen; H Pieters en C M Asmusseu; J M v. Ouwerkerk en B SAL Bei; T v. Leeuwen en M E Heijungs; C Rees en E Asjes; H K Grandia en H J Roozen; A Brakel en C M v. Emmerik. Bevallen.-: J M Hangjas geb. Godefrooij z. A C van Gerven geb. Fibbe z. J Riphagen geb. Oord z. F P Schornagel geh. Berendrecht z.H Nieuwenhof geb. Bolsman z. E Stouten geb Wolvetang d. M Horstmanshof geb. ter Haak d. AH Kleinenbroek geb. de Graaff d. LM Fortgens geb. Schous d. J P Jager geb. Dam z. M Roekens geb. v. Noord z. A M de Korte geb. Verschoor d. Cv. d. Schaar geb. Schouten d. AM Horeman geb. Melchior z. E Theunissen geb. Maasbommel z. C G Hagedoorn geb. Bekker z. M J J Kort geb. Donck z. J Stover geb Tiesema z. A Schagen geb. Zwier z. J Jansen geb. Wiggers d. M J Schulpzand geb. Smits z. H Wijngaarden geb. Kaptein z. H J Calkoen geb. Jkvr. Bowier d. H C Quarles v. Ufford geb. de Favange z. J W Kofvoed geb. Hordijk d. AA Nederkoorn geb. Kramer z. AM Bos geb. Koppen d. J Roeland geb. v. Boetbergen d. J H Brohrn geb. Mertens d. A v. d. Haagen geb. Hoek z. M Vreenegoor geb. Jansen z. GS Bosschieter geb. Du Crocq z. E v. Kease) geb. Keus z. J Rijbroek geb. Roose z. J Biesbrouk geb. v. Dijck z. J J v. d. Meskenhof geb. Vergers d. J E Walker geb. Hette- riks 2d. Overleden: LEF Owal 7 mn. z. Begijnhof; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van F A M Schamper Brouwerstraat; C M H v. Bottenberg 1 mn. d. Amsterdamstraat; WA Serné 5 j. d. v. Marumstraat; T W S Hageman 60 j. Donkere Spaarue; S E Scheffer 12 mn. d. Leliestrrat; M Kruijlflömn. z. Doelstraat; AS Balkenende 21 mn. z. De Wit- straat; J C 't Hart 7 j. z. Smedestraat; S C Hessen 73 j. wed. v. H Bok Heerensingel; J Doggen 17 j.z. Oranjeb, laan; E Bouwman 26 j. Bannesteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van M Warnier Schoterweg; L S J Blom 1 mn. z. Wolstraat; H Bijster 8 mn. z. Bakkerstrrat, A Moerwijk 29 j. echtg. van J H Philippo Hagestraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van W C Brandt Schachelstraat; M v. d. Pol 88 j. Hagesttaat; H v. Duffelen 71 j. Janstraat; J G Heijdemaus 40 j. echtg. v. H Wielart Camphuijsatraat; G G de Koning 18 mn. z. Dubb. Buurt; H H de Vos 23 mo. d. L. Lakenstraat; A A Boogaard 2 j. d. Brouwerstiaat; T Rekman 24 j. Korte Wijngaardstraat. Reeds langer dan 10 jaren geleden heeft de ervaring geleerd, dat, als aardappellanden met houtasch bemest worden, de opbrengst niet slechts met 1027 pet. toe neemt, maai de vrucht ook veel minder aau de ziekte lijdt, ja dikwerf er geheel van verschoond blijft, terwijl naastbijgelegen stukken grond er door worden aangetast. Dit eenvoudig middel kan door iedereen, zelft» den klein sten landbouwer, zonder kosten in praktijk gebracht wor- neu, als hij de in zijne woning in den loop des jaars voorkomende asch met zorg laat verzamelen, in stede van ze of weg te geven of ze voor eenige centen aau den een of ander te verkoopen. Dat is eene gioote fout, waut, die asch is voor planten, bij name ook voor klaver dat is ook tot vervelens in de vakbladen gezegd een der meest werkzame meststoffen. Ook steenkolenasch kan voordeel in zwaren bodera, met vooral bij aardappeleuver- bouw worden gebruikt. Ook moet er nog aan herinnerd worden, dat bemesting met houtasch op het tweede ge was van gunstigen invloed is. Wij kunnen thans met zekerheid vermelden, dat de re dactie van de Amstelbodewelk blad tot dusverre op zoo uitmuntende wijze geredigeerd werd door den Zeereerwaar- den Hooggeleerden Heer J. fT. Brouwers, in andere handen is overgegaan. HAARLEM8 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,70 a witte f 6.40 af f6,95 rogge f4.75 a f 5.—Haver f 3.50 a f 360,gerst f -.duivenboonen f 6,25 a 7,paardenboonen f—a bruine boonen f a f Gr. erwten f -/— a AMSTERDAM, 8 Febr. Ter veemarkt wareE aangevoerd 684 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.64 dito 3de qualiteit 0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 260, graskalv. a 73 nuchtere kalveren J 6 a 11, 4 schapeu eu lammeren a. vette varkens 38 a 45 c.; beiden per kilobiggen a paarden a ROTTERDAM, 2 Febr.öp de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 22 paard, 1267 runderen, 136 vette-eu graskalvereo,17 nuchtere kalveren 121 scha peu of lammeren, 367 varkens, 47 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden wareu als volgt: Runderen lste qualiteit 75 c. 2de qual. 64 cr., 3de qual. 45 c.; kalveren lste qual. 110 cs 2de qual. 90 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden ali volgt lste f 78 qualit. f 72 3de qual. f 66. ALKMA AR,6 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 4 koeien/ 130 a 190 31 nuchtere kalveren /4 a 19.— vette kalveren a a schapen 12 a/20varkens fper kilo, 70 ma gere dito 12 a 18,—, 7 bokken 4 a 11 1 paarden a 98 Utaraereu f - a 8 Febr. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van 160a 200, 75 kalvereu viu f 45 a 130 25 nuchtere dito vau f6 a 17, 18 schapen f 30a 21,107 varkens 49 a 42 c.18 magere 14 a 18 c. per kilo. SCHIEDAM, 9 Febr. Moutwijn per Ned. vat f a7, Jenever f 12,50, Ainsterd. proef f 13,75 Spoeling fl,50 dito commissie f 1,70. LONDEN, 8 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapen en Lammeren 1300, Kalveren 130 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 4/9 Schapen en Lammeren 4/- a 5/8, Kalveren 3/- a 5/2 Zwijnen 3/4 4/-. LEIDEN, 6 Febr. Aau de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt:- heet tarwe wiuter- -,zomer- af,-, heet. rogge winter- -,a zomer- a -,heet. gerst zomer- -.chevalier -,a heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per */4 vatlste qual. 77.— a 2de qual. f 56.— a HJJRi>i, 6 Febr. Op de weckmark van hedeu wareu de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe i 7,a 6,heet. rogge fheet gerst 4.5.— heet. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine 19,50 a 11,— gele tec paardeboonen f a heet. erwten a heet.groeue 11 a, 12 heet. grauwe 12 a— heet. witte heet. aardappelen a manden appelen f - a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 50 tot 100 veulens f a —koeien van f tot kal veren van 6 tot 20, schapen van tot -lammeren vau 14 tot 21,varkens van 12 a 17, —zeugen a biggen van 9 a 6, PURMEREND, 9 Febr. Kaas:aangevoerd 113 stapels rijs der kleine kaaa i 30,middelbare ƒ23.Boter ALKMAAR, 5 Febr.Aaugev. 3000 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ760, n 7rogge a 6 ,25 gerst a 5,50, dito chev. 650 a haver 3.10 4 paardenboonen 6,a - bruine dito 7,a J ~»10» duiven dito kanariezaad a-,— rood mosterdzaad J 14 J a geel dito karwijzaad 24,a blauw maanzaad groene erwten 11,— a 15, grauwe dito 12,— a vale dito ƒ10,— a 13 Witte f a 12.— Kaas. Heden ziju ter waag gewogen 249 stapels, wegende 636 kilo. hooi kleine fcommissie f middel bel bare flaagste prijs f.Gras kleine f30,com missie f 30,middelb. f. 26.50 per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 9 Februari 1886. Prijzen der onderstaande effecten pCt. :Mo Jor inuii. Cerlif. Werk. Schuld. 2' i ....8 n if 4 Hongarije. Obl. Lecullig 18675 5 5 5 5 Itrlio. Oostenrijk Portugal. Rusland Spanje. Turkije. Egypte. N.-Amerika Colum oia. Peru. Oostenrijk. Nederland. GouJleeuing Obl. Paasei. Leeu. 1860-64 Obl. in papier (MeiNov.) u zilver (Jan.—Juli) Obl. buiten]. 1853-84 3 bij Hope A Comp. Oude Rusieu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buiten!. 1867, 1871 76 I1 t 18762 0 0 Perpetueel e) 4 UbJ. Alg. Schuld 1865. 5 00 0 1869. 6 Obl. Leeuing 18764 Obl. Vereen. Staten 1876 4' 8 1877 4 Obligation48 4 Leening 1870 0 1872 5 Aand. Nationale Bank. floll. IJz. Spw. Aand. 0 M. tot Ezpl. St. Spw.A«ud. Geut. Spw. gestemp. Obl 0 Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. 0 Boxtel Wezel Obl4' a v n if 1875. 6 Zuid-Ilal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatscli. Aand.. 5 öaltische Spw. Aand.. 6 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. 1000.. 5 Morschansk Sysrau Aand. 5 Riaschk Wiaima 0 5 Aandeelen Spw. div Chicago N. W. Gert. Aand.. v N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Gert.. 7 PRfiMIS-LEENIISraiSN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 3 0 Rotterdam8 0 Gemeente Orediet.. 8 flelgie. u Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk Staat»). 1854 4 llalle. Runlaii j ttuuiealo Amerika. Gold koer» 1860. 1864.. 1864 1866 prolongatie 2!/j pd- ge noteer de kerrs 71'/., 38»/.. 101»/, J01 89=7, 93»/s 66»/., 87?/. 44'5/i« i02»/s 87 993/s 45 51'/. 64 1091/, 19 l®1/. 127/8 115'/, 137 llü1/, 65'/, )353/4 82 V8 12 595/s 717'/, 61 94'/, 98'/, 55 53'/, 131'/, 26 'Is 138'/, 114 108 104 100'/, 101»/, 102 111 136 135'/, 129s/8 LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 9 Februari. Heden-ochteud kwamen weder eenige houderden menschen op Trafalgar-square bijeeu, en na 12 uur vermeerderde de menigte steeds. Da win kels in de buurt sloten, uit voorzorg voor de mogelijkheid vau nieuwe ongeregeldhe den. [)e rust werd echter niet verstoord. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. Gedurende den herfst van verleden jaar heb ik gebruik gemaakt van de Capsules Guyot (eeu flacon van 60 capsules), tegen eene zeer oude verkoudheid. De uitslag was in die mate voldoende, dat ik nooit ge loofde dat, niettegenstaande mijn drie-en- zestig jaren, deze capsules eene dergelijke uitwerking konden teweegbrengen. Niet al leen dat mijne verkoudheid verminderde, maar mijn eetlust vermeerderde tevens op merkbare wijze. »N., molenaar te D.< De Echte Capsules Guyot zijn wit. De handteekening E. Guyot is op elke cap sule geschreven. adveetentien" Heden overleed, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Zoon C^SPARUS MARIA, in den jeugdigen leeftijd van ruim 17V2 jaar. P. J. FRIJHOFF, M. M. FRIJHOFF— Kbüijsman. Haarlem, 9 Febr. 1886.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3