MARKTBERICHTEN Voor geest en hart. Spreken is zilver en zwijgen is gond. Maar spreken te rechter tijd en zwijgen als spreken niet helpt, is diamant. Hoe wijzer, hoe bescheidener. Lichamelijke schoonheid wordt door ziekte verloren; der ziele schoonheid duurt eeuwig en is onsterfelijk. Die overal wil zijn, is nergens. Wanneer ge moet straffen, doe het dan vaderlijk, nooit tiranniek. Ter behartiging. Maak uw huis zoo aangenaam mogelijk door den goeden smaak en de aangename vorrneu van vroeger te behouden en er wat gezond verstand aau toe te doen. Vraag uwe vrienden maar Iaat het vooraf be grepen zijn, dat zij komen moeteu als verstandige manueu en vrouwen, niet als kapellen, die alleen over de bloemeu rond willen fladderen. Leer hun gesprekken voeren, iu plaats vau babbelen, geef hun wat meer voedsel voor den geest en wat minder voor het lichaam, de gezonde op wekking vau edele geuoegeus, die zij kun nen najagen, in plaats van de schadelijke opwiudiug hunner tegenwoordige vermaken. Iu een woord, toon hun welke soort van gezelschappen wij noodig hebben, eu ook zoo gemakkelijk hebben konden, iudieu zij, die iu de gelegenheid zijn hun geest te beschaven, dit meer op de rechte wijs de den, en er meer waarde aau hechtten, om dat te doen. Allerlei. Twijfelachtige verontschuldiging. A. Kerknieuws. STEDELIJK NIEUWS. ARROND. RECHTB TE HAARLEM. no'/s LONDEN, 12 Februari. Talrijke oploo- peu van werkeloozeu hadden er gisteren te Leicester en iu andere provinciesteden plaats. Te Lancaster <ieed liet grauw een aanval op verscheidene fabrieken vau wol len waren, die wegens werkstaking haver arbeiders stilstaan. De glazeu werden in gesmeten, eu de werktuigen beschadigd. Met moeite onderdrukte de politie het op roer. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. Sedert dertig jaren leed ik aau eene verwaarloosde cattarhe, met moeilijke slijm- opgeving. Zonder mijn geneesheer te raad plegen, heb ik tegen dien hoest Capsules Guyot gebruikt (twee bij eiken maaltijd). Ik heb er deu besten uitslag mede verkre gen. De hoest hield op eu de slijm loste zich geheel eu al op »V., Pastoor te D.» De Capsules Guyot zijn wit. De hand- teekeuiug E. Guyot is op elke capsule ge schreven. hielden zich bij het oude denkbeeld, dat mer. de hand niet mocht 9taan aan drenkelingen alvorens de politie tegenwoordig was. De Heer L. VV. van Herwijnen stoorde zich niet aan het volks sprookje en paste de voorschriften bij drenke- lingtn toe. Na een paar uren, gedurende welke de politie nog niet verschenen was, mocht het den heer W. gelukken de levensgeesten bij het knaapje weder op te wekken. De St. Petersburgsche dames houden tegenwoordig ook wedrennen, zoo goed als de lieeren. Zij berijden daarbij hare eigen paarden. Bij een onlangs gehouden wedren werd de wtg van St. Petersburg naar Peterhof, on danks de sneeuw, in drie uren afgelegd. Men meldt uit Londen, dat de Flamingo, van Antwerpen naar Liverpool, met een deel van het gebouw der Antwerper tentoonstelling aan boord (dat dienen moest voor de Lirerpoolsche) eergisteren in de Merrey bij mis tig weder is aangevaren en gezonken. Alleen de masten komen boven water uit. Men hoopt bet scbip te redden. De tweede machinist is bij de ramp verongelukt. Onder Wissenkerke werd door een opmerkzaam wandelaar vóór eeuige dagen bet volgende waargenomen: Hen meerl werd aangegrepen door een sperwer, die baar een paar malen in bet water dompelde en toen onder een haag langs de sloot WigOorg. Bij onderzoek bleek de meerl dood te zijn. Door een inwoner van Boston wordt tegen den Minister van Fiuanciëu iu de V. S. van Noord-Amerika een eigenaardig proces gevoerd. De vordering strekt tot restitutie van betaalde inkomende rechten. In 1884 ul. werd, bij besluit van genoemd hoofd vau bet Kabinet, bepaald, dat booueu ouder tuinzaden gerangschikt eu met 20 pCi. inkomende rechten belast be hoorden te worden. Later bleek dat men zich bad vergist; men besloot toen ze, volgens bet tarief: groenteu met 10 pCt. te belasten. ïen slotte bleek, dat ook deze classificatie onjuist was, zij behoorden, als vallende ouder de afdeeliug plan ten, geheel te worden vrijgesteld. W j be De Vries won eergisteren in de groote hardrijderij te Groningen, waaraan 62 personen detduamen, deu ln prij-; Pieter Bruins- ma moest zich mot den 3u tevreden stellen, want llenke Van der Zee was No. 2. De gewezen brievengaarder I. M.. te Berlikum, van wiens inhechtenisneming wij vroeger melding hebben gemaakt, is door bet Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, met aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot 2 jaar celstraf, 2 geldboeten, ieder vau/2.50, en 3 geldboeten ieder van ƒ50, Te Staphorst wordtin den laaf- sten tijd weder sterk geklaagd over de onvei ligheid. Men heelt het daar andermaal vooral gemunt op de pastorie van ds. H. Doornveld. Door baldadige handen zijn in zijne woning vóór een paar dagen niet minder dan acht groote glasruiten ingeslagen en andere vernielingen ge pleegd. Men brengt dit in verband met zijn ijver voor bet stichten eener kerkelijke school, wijl daags te voren juist eene aanbesteding voor die stichting had plaats gehad. Volgens het internationale bul- letin van het Duilsche Gesundhtittamt blijft de eholera nog steeds iu het Fiuesterre-departement heerschen. Het aantal gevallen dezer ziekte te Douaruener. bedroeg valt 16—21 Januari 91, dat der sterfgevallen aan cholera echter slechts 9. Er is zeker geen land ter we reld zoo getsisterd door aardbevingen als Ja pan. Wij ontleeuen aan de offiiëele statistieken van het Japansche Gouvernement de opgave, dat er 553 aardbevingen plaats grepen in het tijlperk van 1 Juli 1875 tot 31 December 1884, dat is dus gemiddeld een per week. Deze cijfers hebben alleen betrekking op die ge vallen, waardoor eigendommen beschadigd wer den of waarbij meuschenlevens te loor gingen. Prof. Milne te Nagasaki getuigt dat er geen dag voorbij gaat, zonder dat zijne nauwkeurige seis- mografen grootere of kleinere aardschuddingen verradeu. Geeu wonder dan ook, dat de Ja pansche bouwmeesters rekening houden met dit menigvuldig voorkomend natuurverschijnsel. De „Tilburgsche Damklub" heeft een nationalen wedstrijd uitgeschreven, welke 28 dezer zal gehouden worden. Men heeft te Monte Carlo een dynamiet-aanslag ontdekt, wtlke tegeB de be ruchte speelbantc aldaar gericht was. Verschei dene personen zijn. als bij de zaak betrokken, in hechtenis genomen te Nizza, Venlimiglia en Sau Remo. Wij vernemen dat deRotterdam- sche Tramwegmaatschappij over het atgeloopeu jaar, na eene afschrijving van ƒ64,000, 7 pet. dividend zal uitkeeren. Te Gulpen hebben twee werk I i e- den, bij het delven van een mergelkuil, in een bouwland op 2 meter diepte verschillende urnen en beenderen gevonden, alle nog gaaf en van Germaanschen oorsprong, van roodachtig en bruin aardewerk, zonder versierselen; aan deu on derrand allééu bevinden zich nagel- of vingeriu- druksels. Waarschijnlijk heeft men hier eene Germaansche begraafplaats ontdekt. In eene advertentie voor» de ge ëerde dames" leze t wij, dat, een dameski'eder- maakster met de ni mwstfe modes nitPa ijs erFrar.k» rijk is teruggekeerd. Zou die kleedermaak- eter wel eens te Parijs zijn geweest, zonder Frankrijk bezocht te hebben? De tweehonderd bewoners der Kalverstraat te Amsterdam zij-, door eenigi hun ner uitgenoodigd tot eer.e vergadering, waarin men het plan zal trachten te verwezenlijken om die straat en de daaraan liggende huizen gemeen schappelijk electrisch te verlichten. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt trgen den drukker en ui'gever van een in Den Haag onder de lotelingen verspreid socialist isch strooibiljet van opruienden inhoud. Als de d i c li t e r „niet opgeleid maar geboren" word', dan is dit eene andere zaak in Atn rika met de journalist. Aan de „Corn 11 University" wordt thans geregeld een cursus ge geven over „de kunst en wetenschap van het journalisme". Alleen het meest practische ont breekt aan deze opleiding: hoe de journalist, na promotie, aan zijn brood komt. Zoo, ten minste, oordeelt de Amerikaanscbe „Paper World". Mijnheer gij zijt een ezel! B. Mijnheerrrrr A. O, pardon, mijnheer, ik heb mij vergist. Ik heb u met een heer verwisseld, die sprekend op u gelijkt. Wat is eene teleurstelling? Als iemand, die doof is, uit de loterij een antiphon (verdoo vingsinstrument) trekt. Natuurlijk. Heer. Ik begrijp niet hoe het mogelijk is, dat ge voor mijn jas meer laken ge bruikt, daD uw collega Knipscheer. Kleermaker Dat is evenwel zeer natuurlijk, mijnheer. Mijn jongens zijn een paar jaar ouder dan de kinderen vaD mijn vakgenoot. Troef. A. Ik zeg u, wie huwt is een ezel. B. Maar, beste vriend, je moet nimmer eene per soonlijke ervaring als een algemeen beginsel ver kondigen. Medelijdend. Eerste dame. Ziet ge die twee blinde menschen, daar ginds bij de brug? Tweed* dame. Ja, liefste. Ach! als alle menschen blind waren, wat zou dat een treurigen aanblik zijn. Aan 't loket. Dame. Twee gulden vracht voor mijn Azor, dat is toch wel wat veel; 't beestje is immers nog zeer klein. Beambt*. Groote of kleine honden, voor alle moet evenveel betaald worden. Kiuderbiljetten voor honden hebben we niet. Leven en laten leven. Huisknecht. Mijn beer, het diner is gereed. Heer. (aan de schrijf tafel zittende) Jan, scheuk me dan een glaasje Haut Sauterne iD, maar vol tot den rand, net als of 't voor jou was. De Moniteur de Rome plubliceert een decreet van de H. Congregatie van den llitus, bevattende de aanstaande za ligverklaring der in 1860 in Syrië gestorven Francisca ner-martelaren. Kwadendamme, 11 Febr. De Zeereerwaarde heer M. J Kerremans, Pastoor dezer Parochie, herdacht gisteren op zestigjarigen leeftijd ziju vijf en twintigjarig Pastoors schap. Te tien unr had de soleinneele h. Mis plaats, gece lebreerd door den Jubilaris en geadsiiteerd door de Zeereerwaar Ie heeren Pastoors van Ileinkenszand en ileerenhoek, terwijl de Weleerwaarde heer Goense als Ceremoniemeester fungeerde. Een aantal vrienden zoo Geestelijken als leeken kwamen van heinde en ver ZE. geluk weuschen. Heel de gemeente vierde feest. De school kinderen niet het minst. Bij het bezoek in de school door den Zeereerwaarden Jubilaris, gevolgd door den Zeereerwaarden heer Deken van Goes en tal van Priesters, wisselden toespraken en gepaste liederen elkander af. Dat het de schooljeugd niet aan de noodige versnaperingen ontbrak, behoeft niet gezsgd te worden. Het muziekge zelschap „Vooruitging is ons strove?!" bracht deu Jubilaris des avonds eeue sehoone serenade De prachtige geschenken welke ZE. vau wege de gemeente werden aangeboden, getuigen ongetwijfeld vau algemeene sympathie. Dat de zoo zeer beminde Herder ook eenmaal zijn gouden feest moge vieren, is de weusch van alle parochianen. Moge God dien weusch verhoorenl Haarlem, 13 Febr. Aan de leden van dc R. K. Leesver- eeniging alhier, was Donderdag-avond een ongemeen genot bereid. Dr. F. J. F. VermeulenLid van de Tweede Kamer der S. G. en Hoofdredacteur van Fe Tijd, trad toch als spreker op in hun midden eu hunne talrijke opkomst bewees, dat zij het voorrecht, zulk een man, geëerd wegens zijne warmte van overtuiging eu inuig vromen zin, als redenaar te kunnen bewonderen, op den waren prijs wisten te schatten. Hetgeen hij thans voordroeg bewees opnieuw voor hefc verhevene en religieuze van zijn denken en nadenken. Zijn woord was gewijd aan het Socialisme, hetwelk hij ons op even sehoone als duidelijke wijze, in zijne histo rische ontwikkeling, voor oogen stelde. De behandeling van zijn veelomvattend onderwerp verdeelde hij in drie phasen ul. het herscheppend, het hervormend en het destructieve Socialisme, resp. voorgesteld door drie perso nen, met name Saint-Simon, Ferd. Lasalle en Michaël Bakunin. Spreker teekende in boeiende trekken het leven en de daden van dit drietal dragers van 't onheilvolle Socialisme. In de beginselen van den losbandigeu Saint Simon, die het Socialisme als een nieuwen godsdienstvorm verkon digde, die den eigendom wenschte te zien afgeschaft en slechts aardsche genietingen voorspiegelde, deed de ge leerde Redenaar het eigenaardig karakter van het Socia lisme kennen, zooals het zich in de lente van zijn bestaan heeft vertoond, en overtuigde hij ons van deu logischen samenhang van het Saint-Simonisme met het Socialisme van onzen tijd. De beginselen en daden van Ferdinand Lasalleden Jood voor en boven alles, ontledende, schetste Dr. Ver- meulen ons deu invloed van het Jodendom op het Socia lisme, een invloed zelfs erkend door Ernest Renan, die eenmaal getuigde dat het Jodendom bij de revolutie in Frankrijk eene eerste rol heeft gespeeld. Geen wonder dat Lasalle, die, volgens Heine, behoorde tot de generatie, welke genieten wil en heerschen, en door zijne vereerders den „Messias van het Socialisme" werd geheeten, door zijn omgang met Von Bismark een machtigen invloed heeft uitgeoefend op de staatkunde in het land van den onzaligen cultuurstrijd. Volgens 's Redenaars vaste over tuiging werd het programma der Bismarcksche politiek door Lasalle vooruit vastgesteld. Het was deze apostel van het Socialisme, die den eigendom niet wenschte te zien afgeschaft, maar veranderd, des noods door Staats- dwang. De werklieden, aldus proclameerde Lasalle, moesten eigenaars worden en de Staat moest hun hulp verleeneu om tot het gewenschte doel te komen. Lasalle, o. a. ook door een Schulze Felitsch eu Karl Marx gesteund, heeft zijn ideaal echter niet mogen bereiken. Zijne matelooze hoovaardij bracht hem ten ouder. Hij stierf in Zwit serland, aan de gevolgen van een duel, op deu leeftijd van slechts veertig jaren. Nadat de geleerde Redenaar ons met de revolutionnaire ideeën van Michael Bakunin, den boozen geest uit de Siberische woestenij losgebroken, had bekend gemaakt, ideeën, die niets meer of minder dan de totale vernieti ging van de gansche maatschappij ten doel hadden, ver klaarde hij ons, in het tweede deel zijner heerlijke voordracht, hoe de historische verschijuing van het Socialisme van Katholiek standpunt moet beschouwd worden. Te dien einde wees Dr. Vermeulen op vroegere tijden, waarin de werkman gesteund werd door de gilden en vereenigingen, die een zedelijken eu stoffelijken band bewerkstelligden tusschen personen, welke hetzelfde vak uitoefenden; op den zegenrijken invloed van het fa milieleven en op de verhouding van den meester tot den werkman. De geleerde Redenaar wenschte, naar het verlangen van onzen H. Vader, Leo XIII, ook in ons land, vereenigingen voor het belang van deu werkman, op Christelijken grondslag te zien opgericht. Veel dergelijke vereenigingen werden reeds door Geestelijken en leeken in 't aauzijn gebracht, maar het aantal is, volgens 's Redenaars overtuiging, nog niet voldoende. Het maat schappelijk vraagstuk, meende Dr. Vermeulen zeer terecht, moest ook bij de Katholieken een vraagstuk zijn van den dag. Ten slotte betoogde de geleerde Redenaar, dat het So cialisme, vooilgekomen uit den opstand tegen het kerke lijk gezag en mitsdien revolteerende tegen de staatkundige en maatschappelijke autoriteit, onbetwistbaar leidt tot absoluten twijfel, die gelijk staat met eene ontkenning van alles. Het Socialisme, de revolutie, heeft de ge lukkige toestanden van vroegeren tijd doen verdwijnen, het heeft, in den volsten zin des woord9, tabula rasa gemaakt; wil men dus tot een heilvollen en zegen- rijken toestand wederkeereu, dau kome men terug tot het Credo der Katholieke Kerk en dan voorzeker zal er opnieuw vrede op aarde wezen bij allen, die van goeden wille ziju. De redevoering van Dr. Vermeulenuitmuntende door sierlijken stijl en logischen gedachtengang en ongetwijfeld eene der belangrijkste en boeiendste, die in de vergadeiiugen dei R. K. Leesvereeniging alhier zijn gehouden, werd door de aanwezigen met onverdeelde aandacht gevolgd en door daverend applaus begroet. Zeker gaf de President, de heer C. J. Gonnetdie den welsprekeuden Redenaar uit naam der vereeniging in korte, doch goed gekozen woorden voor het gcschonkeu genot dank betuigde, aller wensch weer, toen hij de hoop uitsprak, den voortreffe- lijken Redenaar nog meermalen in de R. K. Leesver eeniging te mogen zien optreden. Terechtzitting van li Februari 1886. 1. T B. te Landsmeer, liet dragen van ver boden wapenen f 3 boete of een dag subs. gev. straf. c. e. 2. W V. te Wormerveer, moedw. misb. f3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 3. D S. te Haarlem, moedw. mish. 3 dagen cell. gev. straf c. e. 4. D D. te Ztndvoort, le. het in dronkenschap verrichten van gevaarlijke handelingen en 2e. beleediging vau een bedienend beambte in fuuctie f5 eu f8 boete of 2 dagen subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 5. W de N". te Haarlem, verzet tegen de politie 5 dagen cell. gev. straf c. e. 6. H P. te Zaandam, gjweld- pleging tegen de politie 15 dagen cell. gev. straf c. e. 7, J P. en H P. beide te Zunderdorp, verzet, dronkenschap en beleediging bed. be ambte in functie de le. 3 dagen cell. gev. straf f8 boete en f10 boete of een dag subs. cell, gev. straf voor de boete van f 8 en 3 dagen gev. straf voor de boete van f 10 de 2e. een dag gov. straf c. e. 8. F P. te Zaandam, diefstal bij verstek 3 maanden cell. gev. straf c. e. 9. G H. te Haarlem, (gedet.) diefstal een jaar gev. straf c. e. HAARLEM!, lOFebr. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 3 voor f 150 a 170 1 stier, ve voor f80 a 200vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht voor f a graskal verk. voor f a nuchtere kalveren, 35 verk voor 6 all, 38 schapen, verk. voor f 18 a 20 Aau de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 46 stapelskaas,4816, stuks, wegende 9839 kilo, hoog ste prijs f 25,middelbare prijs per 50 kilo tot f a G-OUDA, 11 Febr. Op de kaasmarkt waren 25 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 19 a 25. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.60 170 der weiboterfl.ip0a.140. per kilo. Handel zeer vlug 3GHISDAM l2Febr. Moutwijn, per ned. vat 7, Jenever f 12.50, Ainsterd.proef f 13,75 spoeling f 2,— dit commissie f 1,80. LEIDEN,12 Febr. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a f4 stieren f60 al 70; 56 ossen f147 a 262 38 melkkoeien f 125 a 250 kalveren dito f a 53 vare dito f 125 a 230,— vette dito 136e 96, graskalveren f a vette f a —a 55 nuchtere dito f 3 a 8, 85 vette schapen 30 a 20— t; weide dito Ja lammeren magere varkens f 15a 66 biggen f 5,al2. AMSTERDAMlOFebr. Ter veemarkt lieden wa- reu aangevoerd: runderenr147 vette kalveren 1stequal 100 2de qual. 0,8p per kilo, ginskaJfya 82 nuchtere kalvereu, J i a 13, schapen en lammeren a 110 vette varkens 40 a 45 c. per kilo. LONDEN, HFebr. Ler Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 2 000. Kalver 60. ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 3/8 a 4/9 Schapen eu Lammeren 4/- a 5/8, Kalveren 3/- a 5 2 Zwijnen 3/4 a 4/-. HOORN,11 Febr. Terwaag gewogen ?1 stapels kaas wegende, 21533 kilo,-hoogste prijs per 50 kilo/ 29. voor kleine voor commissie, voor mid delbare DELFT, 11 Febr. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qunl 240 a 2,70 dito 2de qual. 160 a 200, kalf koeieu, lste qual. 190 a 235, dito 2de qual. 150 a 170, vaarkoeien le qual. 200 a 250, dito 2de qual. J 90 a 1,40 vette kalveren, lste qual. 56 a 70 dito 2de qual. 35 a 46, vette schapen lste qual. 20 a 24, dito 2de qual. a lam scha pen le qual. a 2de qual. a vette lammeren a weilammeren fa magere varkens 16 a 25, biggen f 6. a 12, nuchtere kalvereu f 3 a 16, paarden f 40 a 110 stieren f 90 a 160, ossen f a Ruudvleesch 58, 64 a 72 c.vet kalfsvleesch 90, 80 lOOo. schapevleesck 54 a 62 c., lamsavleeesch c.alle per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.25 5.75 mindere en a blauwe dito f a-,roode dito f 7.90 6.90 min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeewsche dito f-»a rogge f 4.75 a 6.nieuwe dito f u. wintergerst f 4,10 a f 4,85 n. zomerdito f 410 5,10, n. chevalier dito f 5,50 f 6„60, barer f 4,a 450 n. groene erwten f 8,25 a a7,25, mesting f 7 af6 paardeboonen f 6.a 7.duiveboonen 7.50 a 675 bruine boonen f 8.25 a 9.75, koolzaad 1886 f8,60 a 9.10 hennepzaad f 9.75 a 8,75 kanariezaad f 8.50 a 10.75 Aan de stadswaag gewogen van 5 Fel£. totllFebr. en op deweekmarkt aangevoerd; pot,/4, 217/8 en 102/16 p. boter, wegende te zamen 5360 kilo: prijs f 72 a 80 per 40 kilo, f 1.80 a f 2.per kilo. ALKMAAR, 12Febr.Aangev. 250 H.L.Granen.Men be- ateedde voor tarwe 7a 7—, rogge a 6 ,25 gerst a 4,50, dito chev. 625 a-,haver 3.70 4,— paardenbooneu 6,— a - bruine dito 8,a f -, L0, duiven dito kanariezaad a rood mosterdzaad ƒ14 a geel dito karwijzaad 24,a blauw maanzaad -,— groene erwten 11,— a 14, grauwe dito 12,a vale dito ƒ13,— a 13,— Witte f a 12 Kaas. Heden ziju ter waag gewogen 180 stapels, wegende 426 fe5, kilo. hooi kleine fcommissie fmiddel bel bare f laagste prijs f.—Gras kleine f30,com missie f 25,middelb. f. 25.00 per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 12 Februari 1886. Prijzen der onderstaande effecten Noilerlaud. (Jertif. Werk. Schuld Hougnrije. Obl. Leening 1867 5 Goudieeuingi Italië. Obl. Pausel. Leen. 1800-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten!. 1853-84 3 Rusland, bij Hope (lomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Spanje. Obl. buiten!. 1867, 1871 75. I1 4 18762 (Perpetueele) 4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 ffigypte. Obl. Leeuing 18764 N\-Amerik«. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columuia. Obligation4s 4 Poru. Leeuing 1870.6 18725 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bank. divid. Nederland Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl t Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl41 1875. 5 itatie. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Kursk Oliark. Obl. 1000.. 5 Morschansk Syeran Aand. 5 Riaschk Wiasma n 5 Uuuieuto. Aandeelen Spw. cp» Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aaud. Illinois Cert. Aaud Miss Knnaas Texas Obl. Cert. 7 PHfiMIB-LBSNINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100. 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet.. 3 Belgle. *f Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staalsl. 1854 4 18605 1864 Rusland. v 18645 18665 Goldkoerc prolongatie 21/^ pet. 8o»oteer pLt. gorrs 71 Va 85 1013/, 101 74f/s 933/8 66»/» 67 44»/» 40U/, 66»/» 98 45 517, 643 1097, 19 ie3/, 13 1157, 187 64?/, 135 82 12 595/, 4 7'/, 593/, 94'/, 987, 647, 523/s 3D/, 277, 140 1147, 108 4047, 1007, 102 102 HI7, 137 4353/, 4293/, LAATSTE BEHICHT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3