MARKTBERICHTEN BEURSBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Hij, die niet vergevensgezind is jegens anderen, breekt de brug af waarover hij zelf heen moet; wint iedereen heeft wel eenmaal vergiffeuis noodig. Alle wereldsche grootheid is slechts een droom. Zij verdwijnt als sneeuw voor de zon. Verstandig te spreken kost geen geld. Niemand wacht eeu hardereu dood, dan hem, die in zonde leeft. Wie eeu stuiver lief heeft, zal een gulden verwerven. Ter behartiging. Wel is het moeilijk te midden van ver strooiende bezigheden ziju geest vast op God gevestigd te houden, doch waarom zou op ons de genade niet vermogen, wat de natuur op den magneet vermag; immers hoe ook geslingerd, hij blijft steeds naar het Noorden gericht. Even als de arend zijue oogen slechts naar de zon wendt, zoo moet het hart steeds naar God alleen zijn gekeerd. In God heeft het alles, en buiten Hem is alles, wat voor iets gehou- deu wordt, nietig; het is eeu schaduw, of liever, geen schaduw, maar bedrog. Allerlei. Nieuwste school. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 17 Febr. Het station Bol werk, vau den spoorweg HaarlemZaud- voort, zal, naar men verneemt, biuueu kor- teu tijd wordeu opgeheven. Kerknieuws. 10 cents per regel. de Parijsche politie een bankier in hechtenis genomen, (lie, na in 1870 failliet te zijn gewei st, tot verscheidene maanden gevangenisstraf ver oordeeld was geworden. Na zijn straf ondergaan te hebben, had hij een bankiershuis geopend er. daar er steeds menschen gevonden worden, die hun eigen geld zelf biet kannen of willen be- heeran, stroomeen de orders en dsarmede het geld toe. De bankier eig nde zich ichter de gelden toe en bij de huiszoeking werd de kas ledig gevonden. Naar men verneemt zal de te Baarn op te richten inrichting voor zenuwlijders in Mei 1887 kunnen geopend worden. Werd vroeger in Frankrijkveel gesproken van Duitsche verspieders, die er de vestingen enz. kwamen opnemen, thans hoort men in Duitschland veel meer van Frausche spionnen en dergelijken. Bij het rechtsgeding van Sarauvv werd officiéél gesproken van een spionnen- agentschap, dat in betrekking stond tot het Fransche Ministerie van Oj log. En thans deelen de Duitsche bladen een bericht uit Graz mede, dat zich daar en in andere Oostenrijksche steden, als: Weenen, Praag, Linz, Salzburg enz., Fran- sehe officieren gevestigd hebben, die door hunne Regeering derwaarts gezonden zijn om Duitsch te leeren. De kommiezen aan de Bel g.-H o 1- landsche grens te Nispen hebben eergisteren eene goede vangst gedaan. Niet minder dan 119 varkens werden door ben als smokkelwaar in beslag genomen en verbeurd verklaard, terwijl tegen de invoerders proces-verbaal werd opge maakt. De Burgemeesters der verschil- lende gemeeeten in Zuid-Beveland hebben een vermeldingawaardig schrijven van het Bestuur der Jongelings-vereeniging te Goes ontvangen, waarin hun medewerking verzocht wordt ten einde op den dag der loting, 27 dezer, het drank misbruik tegen te gaan. De Jongelings-vereeni ging wil haar lokaal kosteloos afstaan vosr het houden van de loting, en daarbij zelfs gratis aan de lotelingen in dat lokaal ververschingen: bier en koffie, aanbieden, mits deze beloven, zich van st. drank te onthouden. In den laatsten tijd werd herhaal- delijk beprotfd om bij de orgelbespeling gebruik te maken van electriciteit, ter vervanging van het anders gebruikelijke pneumatische heftioomsy- steem, voor het openen eu sluitun der pijpen. De electrische stroom heeft hierbij het groote voor deel, dat de werking met bliksemsnelheid, zon der den speler in te spannen, en over een grooten afstand kan plaats hebben. Zoo is her b. v. moge[ijk om behalve hei hoofdorgel, boven het portaal van eene kerk, een echo-orgel in het middenschip of in het koor, benevens een kleiner orgel in eene kapel zoodanig in te richten, dat zij van ééne plaats af bespeeld kunnen worden. Nadat in Frankrijk reeds verschillende electrische orgels gemaakt zijn, werd onlangs in Garden City (Vereenigde Staten) een dergelijk werk van grooteren omvang ingewijd. Er zijn daar 115 registers eu 7252 orgelpijpen, die over drie or gels verdeeld zijn, waarvan' waarvan het ééne zich in het middenschip der kerk bevindt. E e r g i s t e r e n-m i d d a g zijn bij het schaatsenrijden ouder de gemeente Hilversum ver dronken de miliciens E. Lseflang en H. Mas- meijer, van het 1. reg. vest. art. die met ver lof voor 1 dag van hun korps afwezig waren. Hunne lijken zijn reeds opgeviseht. De oppasser uit het Parijsche gasthuis Beaujon, wiens verregaaud ruwe be handeling vau een doodzieken man wij onlangs vermeldden, is nu tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld. Hij werd, zooals gebleken is, uit 23 verschillende ziekenhuizen weggejaagd, wegens slecht gedrag; maar hij wist telkens meestal onder een valschen naam een andere betrekking te verkrijgen. De vroeger door cholera reeds zoo zwaar beproefde stad Marseille is sedert eenigen tijd het offer van eene nieuwe epidemie. Er sterven daar aan de pokken ongeveer 40 personen par dag. Het cholera-hospitaal Pharo moest dau ook, wegens gebrek aan ruimte in andere hospitalen, weder wordeu geopend. Verloren de Vereenigde Staten onlangs hun millionnair Vanderbilt, en Italië zijn «Rothschild", Prins Torlonia ook China heeft dezer dagen zijn rijksten bankier verloren, nl. Hu Taotaï, die als arme knaap begonnen, zich door speculatiëu een zeer groot vermogen had verworven. Hij b. woonde een prachtig paleis en was algemeen geëerd. De Keizer had hem den «knoop van den eersten graad", alsmede den rang van provinciaal rechter geschonken, en hem het recht verleend, om een geel kleed (de kei zerlijke kleur) te dragen. Zijne begrafenis heeft met groote staatsie plaats gehad. Volgens een telegram uit Madrid lijden daar niet minder dan 4000 personen aan ziekten van de luchtwegen. D e 15j arjge knaap te Amsterdam, die zich met ongeveer ƒ2000 uit do voeten had gemaakt, is met twee makkers aan het Cen traalstation aldaar door de politie aangehou den. Zij wareu van plan zich naar Rotterdam te begeven. Er zou eerstdaags te Praag eene opvoering van Saint Saëns' opera Henri VIII, onder leiding van den toondichter plaats hebben. Maar de directie van het Landestheater beeft van dat plan afgezien ten einde eene herbal! g te voorkomen van het schandaal, waaraau de Fran sche kunstenaar onlangs te Berlijn was blootge steld, wegens den „Wagner-haat," waarvan hij den naam heeft. Ook te Bremen eu te Dresdeu zijn, evenals te Kassei, de concerten van Saint Saens, welke daar gegeven zouden worden, ver boden. Een Groningsch koopman bood gisteren op de veemarkt aan een slachter een os te koop aan, voor ƒ295. De laatste meende dat de koopman te vei-i vroeg. Waarop deze ant woordde: «Nu, wat schal gij hem dan?" De slachter schatte den os daarop op 730 pond, ter waarde van ƒ262,80, waarop de koopman een in dien handel niet ongebruikelijk voorstel deed, eu zei: «nu, 700 pond geef ik je om niet, maar dan betaalt gij me voor wat de os meer weegt, 6 per pond." De koop werd tusschen beiden voor de heltt gesloten; terwijl de andere helft door een anderen slachter met hetzelfde beding werd genomen. De os werd nu gewogen en bleek 777 ponden zwaar te zijn. De koopman voer er dus wel bij, daar hij nu van de heide slachters ƒ462 voor zijn os betaald kreeg. De jury te Aken heeft Zaterdag- avond na een negendaagseh debat, de bekende Tillmann Haus, beschuldigd van moord op den horlogemaker Stokhausen en diens moeder te Keulen, veroordeeld tot levenslange tuchthuisstraf en voorts tot een gelijke 9traf van 8 jaren ter zake van diefstallen, welke in den loop van het geding zijn bekend geworden. Alweder heeft men te Herken- bosch en Vlodrop een troep wilde zwijnen ge- zion. Men heeft nu toestemming gevraagd aan den Commissaris des Konings in Limburg tot het houden van drijfjachten op deze gevaarlijke en veel schade aanbrengende diereu. Gistere n-o chtend is in het Hotel des PaysBas te Amsterdam brand ontstaan. Bij onder zoek is gebleken dat de brand was aangestoken door een kellner, zekeren Mets, die uit zijue betrekking ontslagen zou worden. Metz is in hechtenis genomen en heeft de misdaad bekend. De dienstbode van den heer A. te Bezooien had Zaterdag-avond in hare kamer eene stoof met vuur men zegt briquetten laten staan. Den volgenden ochtend werd zij ge heel bewusteloos in haar bed gevonden, en thans nog is zij niet geheel buiten gevaar. Bij een grooten Newfonndlandschen hond, die den nacht ook in die kamer had doorgebracht, was geen leven meer te bespeuren. Windstilte. Heer (tot de dienstbode). Hoor eens, Elsje, zoo'n rustige vvouing heb ik nog nimmer gehad. Ik geloof dat uwe meesteres en haar echtgenoot als engelen met elkander omgaan, want zoolang ik hier woon, heb ik hunne stem nog niet gehoord. DienstbodeWacht maar, mijn heer, ze zijn nu reeds veertien dagen boos op elkaar, maar straks als zij weer goed worden, dan komt de beer lost Tweeërlei, Advocaat (die een beschuldigde verdedigt en diens deugden prijst). Mijuekeeren, ik kan niet anders (vol aandoening en om eflect te maken, omarmt hij zijn cliënt). De beschul digde wordt vrijgesproken en gaat ijlings naar den advocaat en wil dezen uit dankbaar omhelzen. //Weg, spitsboef!" roept echter de rechtsge leerde, «wij zijn hier niet in de gerechtszaal." Scherp. A. Heb je reeds deu nieuwen wals van mijn vriend Gapmeier gehoord? B. Zeker, reeds voor twee jaren, maar toen was hjj nog niet van hem. Ordelievend. Rechter. Gij beweert, dat de hon ger u gedreven heeft inbraak in de provisiekamer te plegen. Maar gij bebt daar ook een paar laarzen gestolen. Wat hebt ge daarop te zeggen? nbreJcer Dat laarzen niet iu de spijskamer thuis benooren. Reizigers opsnijderij. E;n reiziger iu wijnen komt van een reis uit het Noorden terug eu weet niet genoeg van de vreeselijke koude te vertellen. „In Haparanda woonde ik eentooneel- voorstelliug bij. Er werd een treurspel gegeven- Iedereen weende; het was echter zoo verschrikke lijk koud, dat de tranen uit de bovenste galerij als kagelsteenen op de toeschouwers in het par terre neervielen. Sen, maar zeg het me schilderij van mij je een aan of Rembrandt of vriendlief, eerlijk gezegd op den man af vraagt, - voor dat woord, beste die luidjes er nooit eeu weten." Zeg me nu eens, Willem oprecht hoor, doet deze igszins (leuke aan Titi- aan Vela^qu z?" «Wel, en omdat je het mc zoo - eigenlijk: men." „Dank vriend! omdat, weet je, steek van hebben afge- Een goede les. E:n Zweedsche boer komt in een koomenijswinkel om inkoopen te doen. Ter wijl de bediende de waren voor hem afweegt, kan de hoer de verzoeking niet weerstaan en steekt een stukje suiker, dat op de toonbank ligt, in zijn mond. De bediende heeft het gemerkt en vraagt spoedig daarop, als verschrikt: „waar is het stuk rattenkruiJ gebleven, dat hier op de ta fel lag?" Het wordt den armen boer geel en groen voor de oogen en hij bekende vol angst, dat hij het had opgegeten. „Man, gij zijt een kind des doods!" antwoordt de bediende, „maar ik heb hier eeu tegengift; drink het spoedig en zooveel gij maar kunt,// En hij vulde hem uit een ha rington een glas vol pekel. Zeer gewillig drinkt de arme kerel het op, om, wanneer het mo gelijk is, 't leven nog te redden. Vervolgens vliegt hij de deur uit om een tweede tegengift aan de naburige pomp te vinden. Hij heeft evenwel sedert dien tijd geen suiker meer ge snoept. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: M Links en A Berkenvelder; A de Vogel en A Warmerdam; R IJ Gouda en J C Gia- kes; T Nieuwenhuizen en J E Kuijpers; P L PaeBie en A M Hendrikse. Getrouwd C J v. h. Nedereud en C M den Ouden dammer; W Gootjes en M C v. d, Pol. Bevallen: L v. Velthuijsen geb. Hoef d. A Schel - lenbach geb. Euzlin; D H de Bordes geb. Beijerman z. C Kriege geb. v. Musscher z. J v. d. Putten geb. v. d. Ham d. A K Gnbbels geb. Snoeks d. A M H IJzerdraat geb. Buckmann d. A M C v. d. Broek geb. Boogaert d. J C Schulpzand geb. Bom d. T G G Nijsen geb. Lambooij d. L Helmer geb. Hoogland d. D Os geb. Hoogland d. M A G v. Hees geb. Lans z. - C J A Janssen geb. Kroonenburg z. A de Klerk geb. Peels d. G J Timmer geb. v. d. Laarschot z, - J P Bijster geb. Coereé z. AM Swart geb, Anderson d. E T J Huijboom geb. Jore z. CE Jansse geb. Kensen d. L M v. Velzengeb. Hessen z. IJ K Munsterman geb. v. d. Ploeg d. L J v. d. Weijden geb. Bosch d. B Schouten geb. Grijzen d. W Souwer geb. Swenneker d. M T Cramer geb. v. Straelen z. JE Veth geb. Smitz. C W Klanderman geb. Schipper z. C Hoorns geb. Buij z. E Blonk geb. Alderliefste d. G Wielinga geb. Dekker d. C Hoffman geb. Tenbrink z. G v. Esso geb. Koren d. B Niemann geb. v. Werven z. M L S Willemse geb. Kervel z. Overleden: C M FrijhofF 17 j. z. L. Begijnestraat;— L J Guillet 26 j. Kampersingel; C Appelboom 11 mn. d. Ged. Voldersgracht; D v. Veen 3 j. z. Palm straat; J Melchior 76 j. wed. L de Haan, Nieuwe Spaarnw. straat; A M Barnas 59 j. Jansstraat; G Mieloo 86 j. wed. S Tiloo, Koudenhorn; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J Bareuds, Noorder Schoolsteeg; Eeu als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van II v. Maas, De Wolstraat; A Burger 70 j. wed. J J Bouman, Oranjeb. laan; MA Lensen 35 j. echtg. v. T Snoek Pollé, Voortingstraat; M J Kruseman 27 j. Gr. Houtstraat:— M Nederkoorn 29 j. echtg. v. R v. Riemsdijk, L. Anna- straat; G E J Steenken 11 mn. Zonuesteeg; D Jurriens 67 KI. Houtstraat; G v. Eeden 78 j. wed. H J Piët, Maarten Spiesstraat; Een als levenl. aang. kind vaü het mannelijk geslacht van J Velden Oranje straat; J C F Waning 36 j. echtg. v. A H Poortman, Zijlstraat; J de Koe 60 j. Anthoniestraat; J de Nijs 55 j. wed. H. Willemse, Magdalenasteeg; M E v. Bogget 82 j. wed. A v. d. Linde, Jansstraat. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks; uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Esu zilveren dameshorloge. Een pakje in houdende eene voile enz. Een taschje waarin eenig geld. Een paar handschoenen. Een armband. Een handschoen. Een vrouwenpantalon. Een oorbel. Een paar kinderkousen. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terusr te bekomen bij den heer Knpteiu, Kleine Houtweg No. 77 eene zweep. Bij deu lieer Van der Vaart, Groote Houtstraat No. 71: een effect, certific. nat. schuld. Bij den heer F F. Maas, Heerenstraat No. 21: eene zweep. In den tram-wagen achtergelaten Een hand mof. Z. D. H. Mgr. A. GodschalkBisschop van 's-Bosch, heeft benoemd tot Pastoor te Gestel en Blaarthem den Zeereerw. Hooggel. heer J. Van der Staak, Professor aan het Seminarie te Haaren, tot Pastoor te Engelen, den Weleerw. heer E. B. Asseler, can-reg. der Abdij van Berne; tot Professor der Philosophie aan het Seminarie te Haaren den Weleeiw. Zeergel. heer L. Berkvens, Professor aan het seminarie te St. Mich.-Gestel; tot Reet. in het gesticht te Geffen den Weleerw. heer J. Van Aart; tot Kapelaan te Berlikum den Weleerw. heer W. Van Berckel, can.-reg. der Abdij van Berne; tot Viceprefect. aan het seminarie te St. Mich.-Gestel den Eerw. heer B. Th. Moussault, Priester van het Seminarie. HAARLEM., 15 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,70 a witte f 6.40 af f7,— rogge f 4.75 a f 5.—Haver f 3.3o a f362,gerst f -.duivenboonen f 6,40 a 7,paardenboonen fa bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM, 15 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 644 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.64 dito 3de qualiteit J 0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 250, graskalv. f a 91 nuchtere kalveren 6 a 10, 8 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 46 c.; beiden per kilobiggen f a paarden f a ROTTERDAM, 16Febr.Öp de veemarkt waren gisteren en heden aaugevoerd16 paard, 1427 runderen, 173 vette- en graskalveren,126uuchterc kalveren, 87 scha pen of lamineren, 438 varkens, 116 biggen, bokken. De pijzen van hel vee, besteed Ier markt "van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 73 c. 2de qual. 63 cr., 3de qual. 45 c.; kalveren lste qual. 115 c8 2de qual. 95 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit wei varkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 7S qualit. f 72 3de qual. f 66. ALKMAAR,13 Febr.De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 7 koeien/130 a 171 51 nuchtere kalveren 4 a 16,— vette kalveren a a schapen 14 a/22varkens fper kilo, 60 ma gere dito /14 a 18,—, 7 bokken J 4 a 8 3 paarden 110 a 66 lammeren f - a 15 Febr. Ter veemarkt werdeu verkocht 3 koeien van 210a 230, 100 kalveren van f 40 a 130 43 nuchtere dito van f 4 a 17, schapen f a 117 varkens 49 a 38 c. 9 magere 12 a 16 c. per kilo. SCHIED AM,16 Febr. Moutwijn per Ned. vat f a7, Jenever f12,50, Amsterd. proef f 13,75 Spoeling f2, dito commissie f 2, LONDEN 15 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 13000, Kalveren 260 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/2 4/8 Schapen en Lammeren 4/- a 5/8, Kalveren 3/4 a 5/2 Zwijnen 3/4 4/-. LEIDEN, 13Febr. Aan de markt van heden war n de aanvoeren en prijzen der granen als volgt:- heet tarwe winter-/ -,a zomer- ƒ-,— af,-, heet. rogge winter- f -,— a zomer- a heet. gerst zomer- -.a -.chevalier a heet. haver, zware- -,— a De prijs der boter was heden per */4 vatlste qual. 80.— a 2de qual. f 60.— a HOORN, 13 Febr. Op de weckmark van hcdeD waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7a 9,— - heet. rogge f -,—heet. gerst 4.50 5.— heet. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaalf heet. boonen: heet. bruine (9,a 12,— gele hec paardebooneu f -,a heet. erwten a heet. groene .ll a, 13 heet. grauwe 15 a heet. witte f heet. aardappelen a manden appelen f- a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 60 tot 120 veulens f a —koeien van f tot kal veren van 16 tot 21, schapen van —tot 16 lammeren van 14 tot 21, varkens van 10 a 17, zeugen a - biggen van 4 a 8, PCJRMSREND.16 Febr. Kaas: aaugevoerd 71 stapels rijs der kleine kaas f31,— middelbare Boter Amsterdam, 16 Februari 1886 Prijzen der onderstaande effeoten pCt. Nederland. (Jertif. Werk. Schuld. 2' 8 v 4 Hongarije. Obl. Leening 13675 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 3 Rusland, bij Hope& C'omp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 J 877 Amst. h 20-100. 5 Spanje. Obl. buiteul. 1867, 1871 75. I1 4 18762 (Perpetueele) 4 Turkije. übl. Aig. Sokuld 1865. 5 y 1869. 6 Egypte. Obl. Leeniug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4' a 1877 4 Columbia. Obligatieu43 4 Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .divid, Nederland, floll. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aftud. Oeut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand ltijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl1' v v 1878. 5 llalie. Zuid-Hal. Spoorw. Obl8 Bualand Gr. Spw. Mastsch. Aaud.. 5 Balliache Spw. Aaud.. 8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. /I0ÜU.. 8 Morsehansk Syaran Aand.. S Riaschk Wiasma 5 üumeute. Aandeelen Spwd'v Amerika. Chicago N. W. Oert. Aaud.. N. York bake Erie W. S. Aaud. Illinois Oert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PiiEMlE-LEENING-EN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 3 BelHe. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Busland. 1864.. 5 18665 Geldkoers prolongatie 21/, pot. genoteer de koers 71 Va 5 5"/„ IOP/4 IOOI/4 75 933/a 6 6'/a 67Va 45,/s 102</< 863/a 93=74 45 5174 109s/s 19 177a I37. 116* 139 1107a 64Vs 135 82 12 595/8 U75/8 60 94 9S3/a 547i6 527, 277,8 140 1123/, 108 1047a 1017a 102 102 UD/a 1377a 1347a 1303/e ATHENE, 17 Februari. De Duitsche gezant heeft aan Delyanis eeue nota van Prins Bismarck overhandigd, iu welke er op aangedrongen wordt dat Griekenland zich ontwapene. BUCHAREST, 15 Februari. Iu eeue officiëele zitting hebben de gedelegeerden artikel 2 van het vredestractaat aange nomen. MEDEDEELINUEN, »Sederd zes eu twintig jaren ben ik in diénst bij de spoorwegen; ten gevolge van eene verkoudheid begon ik bloed op te geven; ik gebruikte alle middelen zonder mij daarvan te kunnen ontdoen. Verleden jaar beproefde ik de Capsules Guyot en bij de derde flacon verminderde de hoest met de opgeviugeu. «J., spoorwegbeambte.»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3