^MARKTBERICHTEN^ Eeu slachtoffer van godsdienstlooze opvoeding. Voor geest en hart. De matigheid is de scliuts der kuiscli- heid. Wie niet wijs is, is dubbel gek zoo hij niet wil weten, dat bij zot is. Wie van eeu vos een schaap koopt, beeft dure waar. Klappers ziju bun eigen verraders. Hij leeft gelukkig, die zooveel mogelijk zijn geest in God, en God in zijn geest gevestigd houdt. Twee deelen. Het meuschelijk geslacht zegt een Eugelsch schrijver bestaat uit twee deelen. De eeue helft maken zij uit, die werken, voorwaarts streven en iets tot stand brengen, de andere helft, de grootere, vormen de lieden, die rustig zitten blijven, weeklagen eu slechts vragen waarom de dingen niet anders werden gedaan? Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 24 Febr. Door eeu collecteur der Staatsloterij is aau eeu tot duiver on bekend persoon op eeu loterijbriefje, dat vervalscht bleek te zijn, het twintigste deel van deu jongst getrokken hoofdprijs van f 100,000 uitbetaald. Men vermoedt dat de schuldige uit Amsterdam afkomstig is. Het aangeboden twintigje had oorspron kelijk No. 10941 gedrageu; de 0 was in eeu 9 en de 1 iu een 4 verauderd,om er No. 19944 van te maken. Het hoofdbestuur der Algemeene Ver- eeniging voor bloembollencultuur alhier, heeft bepaald dat de plechtige uitrei king der medailles eu getuigschriften aan de bekroonden op de tentoonstelling van bloeiende bol- en knolgewassen, gehouden in Maart 1885, zal plaats hebben op Za terdag 27 Februari e. k,. des namiddags te half drie uur, iu de groote zaal der so ciëteit Vereeniging in de Bagijneustraal al hier. De heer J. G. Van den BergliMinister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, heeft zich met de meeste welwillendheid bereid verklaard, de medailles eu getuig schriften aan de bekroonden uit te reiken. Door deu Minister van Openbaar Ou derwijs en Schoone Kunsten eu van Eere- dieusten der Fransche Republiek is de heer tnr. A. J. EnschedéArchivaris-Bibliothe caris dezer gemeeute, benoemd tot»officier d'Académie«. De heer S. Roog alhier, is benoemd tot gemeente-architect te Bloemeudaal. Kunstnieuws. iu/.« d 10 cents per regel. de oogen van den nog niet van zijne verbazing bekomen winkelier de nog op de toonbank liggen de oenten op, en volgde dan ah een haas zoo snel zijne voorgangers, die reeds eld >.rs weder hun geluk beproefden. De maréchaussee maakte echter aan deze schadelijke aardigheden spoedig een einde, dreef de bende in korten tijd bijeen, en bracht haar over de Pruisische grenzen weder het land uit, echter langs een anderen weg dan lij waren gekomen. Een tienjarig moordenaar stond dezer dagen voor het gerechtshof van Saint Pier re-Martinique terecht. Hij h d in Aug. 11. een zesjarig meisje doodgeslagen, omdat zij hem een koekje had afgenomen en weigerde het hem te rug te geven. De knaap, die eerst hardnekkig zijne schuld bleef ontkennen, is tot 7 jaren op sluiting in een verbeteringhuis veroordeeld. Een Berlijusch uitvinder beeft octrooi weten te verkrijgen op een schaats met een beweegbaar ijzer, op deze manier: a—bc Bij b is eene scharuier, zoodat het gedeelte ab ouder de voetzool en b—c onder de hiel komt Naar de bedoeling van den uitvinder moet deze schaats in elke beweging van de teenen en hak ken mededoen eu zal daardoor de verdooving der voeten worden tegengegaan. Maar ofschoon de man op de ijsbanen zijne uitvinding kosteloos ter proefneming aanbiedt, wil niemand er zich aan wagen. Hoornvee en paarden zijn in Zuid-Beveland in deu laatsten tijd heel wat in prijs verminderd. Melkkoeien gelden thans f 160 a f170; de beste paarden kunnen ternauwernood f350 opbrengen. Zaterdag-ivond is de heerJ. Bar- nasconi, lid der firma B. Paleologe Co. cemmissiounairs in eff.cteu te Amsterdam, op last van den officier van justitie, iu hechtenis genomen. Reeds vroeger verkeerde hij in staat van faillissement, des tijds op eigen naam han delende. Daarna beeft hij zicii gjassocië rd met zijn vioegeren bediende, een joagmeusch, van wien hij diens erfdeel, ongeveer twee ton gouds, behalve aanmerkelijke bedragen san patroons, zou hebben verspild. Na zich eenigen tijd ttParijs te hebben schuil gehouden is hij, vermeeueude dat alles in het reine zou zijn gebracht door familie leden vau zijn compagnon, uit Parijs teruggekeerd en liep hij in deu val. De arrestatie had plaats ten huize van den curator iu bet faillissement. In eene samenkomst van een 15 t a 1 belanghebbenden te Helder is, op voorstel van den heer Tinkelenberg, besloten om, ter verbe tering van de visscherij, de botters te ver zangen door meer zeewaardige kotterstot deu bouw van zulk een vaartuig is reeds besloten. Y r ij d a g-m iddag werd wederom een der ingezetenen van Groningen de dape van bedriegelijke handelingen vau een 16jarigen jon gen. De knaap kwram in het bezit van een door hem geschreven en valschelijk met een anderen naam onderteekeud briefje, op keur vragen eeuige paren wolleu kousen, die hem bereidwil lig werden afgegeven. Bij informatie ten huize van den quasi onderteekenaar, bleek er van geeu bestelling sprake te ziju, waarna aan de politie van dit feit kennis werd gegeven, die direct daarop in deu verdachten een oude bekende meende te zullen vinden, en zich in hare verwachting dan ook niet zag teleurgesteld. De kousen waren reeds van de baud gedaan, doch werden opge spoord. Het geld was verdwenen. Wat sedert verscheiden jaren niet is voorgekomen, geschiedt iu Zuid-Beveland thans. Eeue hofstede ouder Baarland kau niet ver pacht worden, omdat tegen den gesteldeu huur prijs geen liefhebbers zich opdoen. Op deu Kralingscheu plas zijn eenige personen door het ijs gezakt, die echter allen gored zijn. Een der drenkelingen, een korporaal der infanterie, werd op eeue zonderlinge wijze gered. Mrcuteloos otn dalgeue wat hem toegeworpen werd te grijpen, had hij nog juist bewustzijn genoeg om in een touw te bijten, en zoodoende werd hij nog gered. Gisteren zijn tusschen Haarlem en Halfweg twee schaatsenrijders verdronken. Door den heer D. H. Manning, te Sibley, in Jowa, is eeu toestel ter verdelging van insecten gepatenteerd. Het bestaat uit een omgekeerden couischen ring met eene lamp er in, een doorschijnend scherm of kapje om de lamp eu een conisoheu refl ctor. Het toestel wordt boven een emmer of ander vat, gedeeltelijk met water gevuld, geplaats'; dat water worut alzoo vellicht en trekt de insecten aan, die er üuu dood in vinden. Eenige dagen geleden had te Parijs het vol gende verschrikkelijke sterfgeval plaats. In een deftig huis lag een jongeling te sterven; als wan- hopigen stonden de vader en moeder aau zijn bed. De eerste beweerde sinds jaren aan niets te gelooven; in politieke redevoeringen verlangde hij niets liever ilan de Kerk bittere slagen toe te brengen. Geen dogma's meer, geen domheid meer! was de kreet, die hij uit de Loge gaarne iu de maatschappelijke kringen overbracht. Gods H. Naam noemde hij nooit, dan om dien te lasteren. De moeder had iu de lichtzinnigheid der feesten het geloof harer kindsheid verloren, en zoo was hun zoon opgegroeid zoader gods dienst; als hij er van hoorde, vernam hij slechts smaadreden. In de neutrale school had hij daar- entegeu veel geleerd van planten, dieren en delf stoffen, vau geschiedenis en werktuigkunde, maar daaraan dacht en had hij weinig, nu de koorts zijtie wangen deed glosien. Toen de moeder haar zoon met den dood zag worstelen, herinnerde zij zich de dagen liarer jeugd en de lessen harer moeder, en zacht zeide zij tot harec echtgenoot: „als wij eens een Priester haalden! Maar hij trok de schouders op eu wilde de kamer verlaten. De moeder, als door een lichtstraal van Boven getroffen, zag op eons al de grootheid harer misdaad in en riep tot haren man: „Vloek zoo veel als gij wilt, ik zal mijn zoon redden: ik wil niet dat hij zonder Priester sterft." In zijn hart overtuigd, dat zijne vrouw gelijk had, maakte hij nog slechts de zwakke tegenwerping: „maar denk toch aan onze vrienden; wij zullen ons be spottelijk maken". De moeder verliet de kamer om een Priester te ontbieden. Toen de vader zich goed over tuigd had, dat hij alleeu was, zeide hij tot zijn zoon, die ontzettend scheen te lijden: „zijt gij niet bang, mijn kind? Als er eens een leven na dit leven ware? Zoudt gij God niet bidden?" De jongeling dacht een oogeublik na en zeide „Bidden, wat is dat? Gij hebt het mij nooit ge- lerd: Gij hebt altijd gezegd, dat ik zulke dwaas heden aan oude vrouweu moest overlaten. V\ aar- om moet ik het nu doen?" Deze woordeu vielen als een berg op de ziel des vaders, en hij wenschte vurig dat de Priester spoedig komen mocht, echter met het geheime voornemen, zijne vrouw er de schuld aan te ge ven, als zijne vrienden er iets van zouden ver nemen. Eindelijk ging de deur open, en een Priester trad, door de beangste moeder geleid, de kamer binnen. „Haast u, haast u," fluisterde zij hem toe. Nauwelijks echter had de jongeling hem ge zien, of hij riep „O daar komt een der raven, die mij verscheuren wil!" en het hoofd onder de kussens verbergende, gaf hij den geest. Het slachtoffer eener godsdienstlooze opvoeding stond voor God, als aanklager zijner gewetenlooze ouders. Dubbelzinnig. A. Zoo, zijt ge terug van uwe reisP Eu beeft de badkuur geholpen? B. O, uitstekend; ik ben een geheel ander mensch ge worden, A. Nu, dan feliciteer ik u, uwe ver- wanten eu vrienden. Op het exercitie-veld. Sergeant. Kerels, als ik den looppas commandeer, dan moet gij eene snelheid ontwikkelen, die de telegraafpalen van nijd en ergernis geel doet worden. Bloementaal. Onderwijzer (tot den zoon van den houtvester). Zijn er veel hazen dit jaar? Leerling. O ja, meester. Onderwijzer, 't Is wel merwaardig, ik heb er nog geeu op tafel gehad. Bittere teleurstelling Zij (tot haren echt genoot, die juist een lied op de viool heeft voorgedragen). Prachtig! Verrukkelijk. Dat spreekt tot het hart. De componist heeft het verstaan aau de verschillende phasen der gemoedsgesteld heid uitdrukking te geven. Maar nu speel je zeker ook nog eens mijn lievelings-aria O bitt" euch liebe Vögelein, niet waar? Ilij. Maar vrouw lief, die heb ik immers zoo even voorgedragen. Bij de hand. Heer. Wat kost die winterjas? Koopman. Zestig gulden. Heer. Dat. is mij te duur. Koopman. Welnu, koop dan deze pantalon, die kost slechts 12 gulden en zij is vau de zelfde stof gemaakt. Versproken. Een meisje zegt voor haar va der de provinciën van Nederland op eu ver spreekt zich op de volgende hoogst naïeve wijze: Zuid-Holland, Noord-Holland, Utrecht, Gel derland, O'erijsel, Drente, Eriesland, Gronin gen, Van Stirum neen Limburg!» Brutaal. Gravin (tot hare kamenier). Hoor eens, Mejuffrouw, ik heb dezen nacht van u ge droomd. Uwe brutaliteit gaat inderdaad te ver. Zorg dat zulks nimmer meer geschiedt. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM Ondertrouwd: R Menage en A B Blok; J den Uijl en A Kotten; C Booms en A M v. Salen G-etrouwd: A Boeré en J R Wnstrow; L W v. Lit eu L Klok; W H. v. Staveren en M H J Pau- len; J v. d. Kamp en C Dam; - M v. d. Boa en J B Burksen; A Marbus eu H Rip; J Merteus en J Rikkers; W v. Dokkum en A Robart, M Links en A Berkenvelder. Bevallen: K Tooien geb. Spijkman z. H Serné geb. Versteeg z. E J Nieuwenhuizen geb. Loeracker d. J Schornagel geb. Wapstra z. 1 M Braijn geb. Meijer z. S M Langeveld geb. Waalewij a d. AM Mon- tijn geb. Nielsen d. A E v. Dieren Bijvoet geb. v. Rijn z. M W Lans geb. Harteveld d. A Buitera geb. v. Leeuwen z. D Pirets geb. Mulkens z. en d.— M Buurman geb. Schoutend. C C Versteeg geb. Bouw man z. M Scholten geb. Zwart d. A Schlegel- milch geb. Erdtsieck d. P Dirken geb. v. d. Vosse d. AC Honii.g geb. Rosbach z. L de Tello geb. Wijkhuizen 2 z. A P Lichtenveldt geb. de Zwaan z. G Kleefman geb. Hazelaar d. H Roeland geb. Smits d. C J Gommans geb. Carbo d. M KruijfF geb. v. Welij d. M E Veen geb. Straatjes 2 z. A Nieuwveen geb. Mol z. N M v. d. Bosch geb. de Bruin d. M E Stroo Cloeck geb. Jansen d. A C Wilshaus geb. Dietz d C H Wagenmaker geb. de Paauw z. G v. Diest geb. Oomen d. Overleden: W J Dubois 1 mn. z. Rustenb. sloot, D Gerritsen 72 j. Sophiastraat, H Tiemens 4 j. z. Z. B. Spaarne, JA Serné 2 j. z. Anthonieatraat, S M v. Dijk 12 mn. d. L. Annastraat, M v. Lunen burg 84 j. wed. J J Niesten, Koningstraat, P Water schot 75 j. Koningstraat, J Bonman 60 j. echtg. v. R H Bosveld, Scheepm. dijk, C P T Tuijtel 2 mn. d. Schotersingel, HA Janus 17 mn. z. Witte Heeren- steeg, H AHoseck 39 j. Brouwersvaart, A Rooijers 43 j. Vrouwen steeg, DJ Fransen 3 j. d. Raaks, H Grillis 49 j. Wolstraat, WC Wesseling 3 j. d. Tulpenstraat, J K de Jongh 43 j. echtg. v. H Ouds hoorn, Gr. Heiligland, Cv. d. Ende 71 j. Janstraat, P F Nideck 27 j. L Heereustraat, H Bitter 69 j. Brouwersvaart, H v. d. Stek 56 j. Gr. Houtstraat, J C Smithuizen 78 j. wed. J Steenkist, Doelstraat, C v. Looij 60 j. De Witstraat, Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van P Hekker, Gast huisstraat, J H v. Dijk 76 j. Gravinnesteeg, J M Bonger 3 mn. d. Hagestraat, W v. d. Loos 16 mn. z. Verl. Oranjeb. laan, J E v. Steen 1 mn. d. Bal juwslaan, A Nelissen 5 j. d. Spaarne, J C Kruijff 2 mn. d. Doelstraat, D v. Veen 67 j. Molensteeg, W de Graaff 16 j. L. PoelJaan. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 18 Februari 1886. 1 C. V. te IJmuiden, verzuim geboorte-aangifte f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 2. H v. d. L. en J W de le te 's Bosch, de 2e te 's Hage, (gedet.) land- looperij, vrijgesproken. 3. M B. zonder woonplaats (gedet.) landloopeiij 3 maanden gev. straf c. e. 4. J de N Hz. te Hillegom, het dragen van een verboden wapen bij verstek f 3 boete of eeu dag subs. gev. straf c. e. 5. D de B te Krommenie, bel. bed. beambte in functie, f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 6. Th. A S. te Delft, (gedet.) feit en straf als voren. 7. J V. te Haarlem, geweldpleging tegen de politie en opeub. dronkenschap, eene maaud gev. straf c. e. 8. K S. te Koog aan de Zaan, misbruik van vertrouwen, 3 maanden cell. gev. straf f 12.50 boete of 2 dagen cell. gev. straf c. e. 9. A P. v. d. K. te Amster dam, diefstal 3 dagen cell. gev. straf c. e. 10. J. v. d. W. te Beverwijk, (gedet.) bedelarij en verzet. verwezen naar den heer Rechter-Commissaris ter instructie. 11. J de F. te Enkhuizen, Opz. verbr. van afsl. en openb* dronkeuschap bij verstek 15 dagen cell. gev. straf f 10 boete of 3 dagen subs gev. straf c. e. 12. M E. te Aals meer, openbare dronkenschap 2e herh. 14 dagen gev. straf c. e. 13. C V. te Zaandam, bij verstek feit en straf als voren. 14. J K. Jz. te Volendam, bij verstek feiten straf als voren. 15. W v. D. te Monnikendam, openb. dronkenschap 3e herh. 21 dagen gev. straf. 16. C M. te Edam, feit als voren, 3 dagen gev. straf met last tot plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor 3 maanden. 17. J K. Sz. te Volendam, feit als voren 4e herh. bij verstek 21 dagen gev. straf c. e. In de concertzaal vau den heer P C. C. Jacobi (Hotel Funckler) verschaften gisteren-avond de heeren L. Schlegel Jos. Cramer en Henri Bosmans door hunne kamermu- ziek-uitvoering, de tweede in dezen winter, aan een dankbaar publiek een genotvol!en avond. Het programma schonk een tweetal trio's van twee groote meesters, in wier arbeid men zeggen kan, dat deze kunstvorm zijn aanvang vond, zijn heerlijksten bloei ontwikkelde en zijn hoogste voleinding bereikte. Hay dn en Beethoven. Bovendien gaf het eene eerste uitvoering van Schumanns tweede groote sonate voor piano en viool. Laatstgenoemde compositie werd door de heeren Cramer en Schlegel in volmaakten stijl voorgedragen. Het mees terlijke werk zaJ, hoeveel schoonheden zich ook reeds bij eene eerste auditie ontwikkelden, bij herhaalde voordrach ten steed9 meer en meer winnen. De beide trio's boeiden het auditorium in hooge mate. Zij werden met zekerheid en samenwerking, frischheid en gloed, fijne nuanceering en schoone opvatting ten gehoore gebracht. Haydns trio (No. 4) is een toon beeld van vormenschoonheid en melodische bekoring en het groote trio van Beethoven behoort tot zijne meest bewonderde kamer-compositiën. Het blijve den heeren SchlegelCramer en Bosmans de beste voldoening, dat zij met deze uitvoeringen aan de keur van ons muzikaal publiek een uitgelezen kunst genot verschaften. HAARLEM. ,22 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,70 a witte f 6.20 af f6,90 rogge f 4.80 a f 5.10 Haver f 3.50 a f 370,gerst f -,— -.duivenboouen f 6,-—a 7,paardenboonen f—a bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM, 22 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 642 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.64 dito 3de quaiiteit 0,65 per kilo; melk- eu kalfkoeien 100 a 250, graskalv. a —,101 nuchte c kalveren 5 a 9, schapen en lammeren a vette varkens 40 a 47 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERD AM,23Febr.öp de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 16 paard, 1341 runderen, 138 vette-en graskal veren,157uuchtere kalveren, 74 scha pen of lammeren 450 varkens, 71 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden wareu als volgt: Runderen lste quaiiteit 73 c. 2de qual. 63 cr., 3de qual. 45c.; kalveren lste qual.l20ci 2de qual. 100 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede quaiiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren hedeu als volgt lste f 72 qualit. f 60 3de qual. f 66. ALKMAAR,20 Febr.De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 4 koeien/ 150 a 215 82 nuchtere kalveren ƒ4 a 19,— vette kalveren f a a schapen 14 a 22varkens f per kilo, 42 ma gere dito 14 a 18,6 bokken 4 a 8 2 paarden 275 a 66 lammeren f - a 22 Febr. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van 110a 230, 83 kalveren van f 35 a 130 50 nuchtere dito van f 4 a 17, schapen f a 79 varkens 40 a 51 c.22 magere 14 a 17 c. per kilo. SCHIEDAM,23 Febr. Moutwijn per Ned. vat f a7, Jenever f 12,50, Amsterd. proef f 13,75 Spoeling fl,50 dito commissie f 1,60. .LONDEN ,22 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 130 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 5/- Schapen en Lammeren 4/- a 5/9, Kalveren 3/6 a 5/4 Zwijnen 3/4 4/-. LEIDEN, 20Febr. Aan de markt van heden war n de aanvoeren en prijzen der granen als volgt:- heet tarwe winter- -,azomer- faf heet. rogge winter- f -,— a zomer- a heet. gerst zomer- a chevalier -,a heet. haver, zware- f - a De prijs der boter was heden per */4 vatlste qual. 76.— a 2de qual. f 60.— a HOORN, 20 Febr. Op de weckmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7a 8,— - heet. rogge f heet. gerst 4.25 6.— heet. haver f 4,7 5 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine (9,25 a 14,— gele 1 ^ec piardeboonen f -,a heet. erwten a heet.groene ƒ.11 a, 13 heet. grauwe 15 a— heet. witte -,— heet. aardappelen a mauden appelen ƒ- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 60 tot 150 veulens f a —koeien van f - tot kal veren vau 16 tot 21, schapen van tot—,— 16 lammeren van 14 tot 21, varkens van 10 a 16, zeugen a - biggen van 4 a 8, PURMEREND,23 Febr. Kaas: aangevoerd 82 stapels rijs der kleine kaas f28,— middelbare Boter ALKMAAR, 19Febr. Aangev. 1100 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ760, a 7rogge a 4 ,50^gerst 5,— a 4,50, dito chev. 650 a haver 3.70 4,— paardenboonen ƒ6,35 a - bruine dito '7,— a -,L0, duiven dito kauariezaad rood mosterdzaad ƒ14 J a geel dito karwijzaad 23,50 a blauw maanzaad groene erwten 11,— a 14, grauwe dito 12,— a vale dito ƒ13,a 13,— Witte f a 12.— Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 119 stapels, wegende 32364,kilo. hooi kleine f commissie f middel belbaref—laagste prijs f.Gras kleine f25,com missie f 24,middelb. f. 24.00 per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 28 Februari 1886. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld 21 8 4 Hongarije. Obl. Leeuing 1867 5 5 5 5 5 3 Italië. Oostenrijk Portugal. Rusland. Goudleening Obl. Pausel. Leen. 18Ö0-ÖA Obl. in papier (MeiNov.) zilver (Jan.—Juli) Obl. buitenl. 1853-84 bij Ilope& Gomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 A lust. L 20-100. 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75 l1 r 18762 0 (Perpetueele) 4 Turkije Obl. Alg. Sohuld 1865. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Leeniug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' a 1877 4 Columbia. Obligatien 43 4 Peru. Leeuing 1870.6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. iJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. u Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Hallo. Zuid -I tal. Spoorw. Obl.. 8 Rusland Gr. Spw. Maatack. Aaud.. 5 Baltische Spw. Aaud.. 8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand.5 Kursk Gliark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschanak Sysran Aaud. 5 Riaschk Wiasma n 5 ttumeuio. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aaud N". York Lake Erie W. S. Aand. p Illinois Gert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Gert.. 7 JPR SMIE-LEENINGKEN. Nederiaud. Loten Amsterdam 100. 5 v Rotterdam8 y Gemeente Grediet.. 8 öelgie. y Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staats!. 1854 4 y I860..5 1864. Rusland. 18645 18 665 Göldkoera prolongatie 21Ji pet. geuoteer de koers 72 SB'/, *02'/. lOO'/g 90 933/, 68 6838 463/s 102'/, 863/, 98 45'/. 51 >/~t 68 109s/s 123'/, 19 IS'3/,, 115'/, 140 Uü'/g 65'/, 135 86 12 51 593/, US'/g 593/, 94 99 56'/, 54 133 27'/s 140'/, 1123/g 108 105 101'/, 102 101»/, UI'/, 13S 134'/, I30'/s LAATSTE BERICHT. De heer Dirks, lid der Tweede Kamer voor Amsterdam, stelt zich om gezondheidsreden voor eeue herkiezing ia Juni e. k. niet weder ver kiesbaar. MEDEDEELINGEN, »Mijue zuster, die aau eeue verwaarloosde verkoudheid leed, heeft elkeu dag zes Cap sules Guyot geuomeu ua gebruik vau den tweeden flacon, was zij volkomen genezen. »J. iu de tnoleu van F. De Echte Capsules Guyot ziju niet zwart; de haudteekeuicg E. Guyot is op elke witte capsule geschreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3