"Zaterdag Opening Nieuwe Boler-, Kaas-, Eieren- en Vleeschwinkel MARKTBERICHTEN. A»VEItTË\TIB\. H, SM0RENBURG Jr., Voor geest en hart. Wat gij ook schrijft, het zij zonder gal of bitterheid. Beter is dooi goedheid, dan door strengheid te fxlen. Wie te veel te geljjk najaagt, ver krijgt niets. Hoe wijzer iemand is, des te meer luistert hij. Geestigheid moet, evenals de dia mant, geslepen of gepolijst zijn. wil men er mee schitteren. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. Kunstnieuws. KLEINE HOUTSTRAAT No. 6, bij de Anegang. best vaart de werkelijke deserteur er bij, die nog altijd in Frankrijk is, want het bij verstek tegen hem gevelde vonnis woidt, na de bestraffing van zijn dubbelganger, als opgeheven beschouwd. Een Schipluider, de heer W. Droog heeft aan de minvermogenden in zijne gemeente brood er. steenkolen doen uitdeelen, omdat zijn zoon vrijgeloot is van de militie. Dezer dagen deelden wij mede, dat volgens de „Indépendai ca" de beruchte ex- kassier aan de „Banque de Belgiqne," Eugène 't Kint de Koodebeke, in 't huwelijk zou treden. Thans zegt men, dat het meisje zijner keuz» is eene onderwijzeres, dochter van een zijner bewakers in de gevangenis. Het meisje zou reeds haar ontslag als onderwijzeres hebben gevraagd. Bij een schaatsenwedstrijd te De venter had men, uit vrees voor te zware con currentie, de Friezen uitgesloten. Prijs en premie werden behaald door twee soldaten van het gar nizoen aldaar. En nu bleek hetdat beiden Friezen waren 1 Inde Serawah Gatette maakt iemand melding van oen bericht van inlanders, die vlie gende slangen kenden, welke voorzien van vleu gels evenals de vliegende hagedissen, over een rivier van 150 meter breedte 'logen; eens werd eene vrouw gebeten door zulk een slang, die bij haar het venster invloog. De eene soort heet Oelaar Kenalang, is zwart met witte vlekken, bijna een meter lang en zeer venijnig; de andere soort heet oelaar Pindau en is eeu paar palm lang, niet vergiftig en gekleurd als een gewone hagedis. Van 14 totenmet 17 Mei a. s. zal door de Ned. Jachtvereeniging Nimrod in het Feestgebouw te Amsterdam eene internationale tentoonstelling worden gehouden. Als eeu bewijs van de uitgebreid- heid der Nederl. kuustboter-industrie mag dienen dat gedurende 1885 alleen over Vlissingen na genoeg 5500 tons a 1000 kilo kunstboter naar Engeland voornamelijk Londen werden verscheept Ook worden groote hoeveelheden over Botterdam en Amsterdam verzonden. Te Bolsward is bij 22 graden vorst een ooievaar op zijn nest gekomen. Men tracht hem met gekookte aardappelen-schillen in het leven te honden. Volgens de Co wrier de Bruxelles z ij n een aantal valsche loten vau de Antwerpsche tentoonstellingsloterij in omloop gebracht. Het afleveren vau de prijzen wordt- nu, door het nauwkeurig onderzoek, waaraan de aangeboden loten onderworpen moeten worden, zeer vertraagd. EeD Engelsch blad bevat de voi- gende aankondiging: „Te koop: een troep hou den van verschillende soorten. Hun blaffen gaat van den (liepsten bas tot den hoogsten tenor en klinkt zoo welluidend, dat men, wanneer zij allen door elkander blaffen, ineeueu zou, een opera-koor te hooren." Als eene bizonderheid kan wor den vermeld, dat onlangs te Wouw (N.-B.) bin- neu een tijdsverloop van 3 weken, in één gezin een echtpaar en 2 hunner kinderen overleden, die te zamen 307 jaren telden. De beide oudjes hebben nog het geluk gehad hunne 69-jarige echtverbintenis te herdenken. Een voorgenomen huwelijk moest verleden week in eene der gemeenten vau Gel derland worden verschoven, daar de gemeente secretaris de door de wet voorgeschreven afkon- digiug vergeten had te doen. Het paarije werd met het antwoord dat zij over 14 dagen maar eens terug moesten komen, afgescheept. De brui degom, eeu ingezetene van Amsterdam, heeft zich over de vergeetachtigheid van den gemeente-se cretaris bij den Minister beklaagd. De laatste sneeuwstormen he fa- ben aan het telephoonnet te Londen eene schade bezorgd van 250,000 franks. Men meldt ons uit Workum: Den 19 Febr. werd te Amsterdam eene briefkaart op de post gedaan zonder adres, en slechts met initialen onderteekend, en toch werd deze brief kaart den volgenden dag reeds bezorgd daar, waar de afzender ze had moeten adresseeren, nl. bij eene dame alhier. Te Amsterdam schijnt men op het postkantoor door den inhoud van de briefkaart de bestemmingsplaats „Workum", en te Workum door vergelijking met andere brieven de juffrouw te hebben uitgevonden, voor wie de afzender zijn schrijven had bestemd. Zulk eene proeve van nauwkeurigheid verdient vermelding! Een ambtenaar, gestationeerd te Giello, zag dezer dagen eene koe frauduleus invoeren. Hij bracht de koe in eene nabijgele- gene schuur en arresteerde toen den begeleider. Daarmede ging echter een geruime tijd verloren, en toen daarop de ambtenaar de koe ging halen, was deze spoorloos verdwenen. Recht voor Allen bevat de volgende adver tentie: Heden werd geboren een moderne slaaf. C. H. FKANS. J. E. FRANS-Heijiïr. Arasterdam, 20 Februari 1886. Hoe hooger de Voorzienigheid u heeft geplaatst, des te zwaarder drukt op u de verplichting van deugdzaam te leven; im mers op die hoogte is uwe zoude niet alleen voor allen zichtbaar, maar ook voor allen schadelijk; gij doet nog meer kwaad door uw voorbeeld, dau door uwe schuld. Modern. A. Z«g eens, amice, is de bankiers firma Van Piekeren 8c Comp. soliede? B. Ik twij fel er aan; veel zaker. doet zij niet, want sinds tien jaren heeft er zich geen kaasier uit de voeten ge maakt. Afgetrokken. Professor Van Peutereu is altijd zoo afgetrokken, dat hij in den spiegel moet zien of hij thuis is of niet. Verlegenheid Patiënt. Nu heeft de dokter mij het rooken verboden; ik weet waarlijk niet wat ik thans op het bureau moet uitvoeren! De geredde. Ja, mijue vrienden, ik ben op wonderbare wijze gered geworden; dertien mijner vrienden vonden, door het omslaan van de boot, den dood in de golven. En hoe kwam het, dat gij niet zijt verdronken? Wel, ik was thuis gebleven. Dubbelzinnige beleefdheid. Heer. Deze wo ning bevalt mij bij uitstek. Ik hoop er in te ster ven. Huisheer. Dat zal mij zeer aangenaam zijn. Bij 't Souper. Bankier. Gij zijt een muziek kenner, waarde dokter, hoe bevalt u de stem mijner dochter? Dokter. Uitmuntend. Bankier. Zij zingt elk lied prima vista. Ge hebt slechts het een of ander naar uwen smaak te kiezen. Dokter. Nu, mag ik u dan een stukje kaas ver zoeken. Ook een voordeel. Dame. Wat, twintig gul den huur per maand, voor deze hoogst eenvou dige kamers, die bovendien nog wel een half uur van het badhuis zijn gelegen, dat is inder daad een al te hoogen prijs. Huisheer. Maar, me vrouw, u moet wel in aanmerking nemen, dat u ook niet verplicht is de muziek van de badka- pel te hooren. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 3 Maart. Zondag a- s. hoopt de Hoogeerwaarde Heer J. F. Vregt, Vi caris-Generaal vau het Bisdom vau Haar lem, den dag te herdenken, waarop ZHE. voor 40 jaren de heilige Priesterwijding ontving. Ofschoon de Hoogeerwaarde Jubilaris verlangt, dat deze gedenkdag in stilte en eenvoud worde gevierd en er geen uiter lijk vertoon geschiede, weuscheu we toch van dit merkwaardige feest gewag te maken. Voorzeker zal het den hooggeachten en veelgeliefden Vicaris aau bewijzen van in nige belangstelling en hooge waardeering niet ontbreken; wij zijn echter overtuigd dat Haarlem's Katholiekeu in den geest van Mgr. Vregt handelen, wanneer zy Zon dag a. s. voor het Altaar zullen neder- knielen, om gezamenlijk, met den Jubilaris, hunne gebeden en lolbetuigiugen te breu- geu en den Almachtige te smeeken den dierbaren Vicaris-Geueraal nog vele jaren te spareu, hem dezelfde kracht te ver- leenen en deuzelfdeu ijver, waarin hjj voor velen een voorbeeld is, opdat hij nog lang moge arbeiden iu den wijngaard des Heereu tot heil van velen, zoowel iu deze stad als in het diocees van Haarlem. Bidden wij God, dat Hij dezen groot- waardigheidsbekleeder der Katholieke Kerk den goeden strijd ten eiude toe moge doen strijden, opdat de beminde Jubilaris een maal de kroon der gerechtigheid moge ontvangen, daar waar geen strjjd meer heerscht, maar eeuwige vreugd en vrede. Z. M. de Koning heeft den heer C. J. Gonnet alhier, met ingang van 1 April a. s., benoemd tot Archivaris in Noord-Holland en tot Bewaarder van het paviljoen Wel gelegen, met machtiging om gelijktjjdig de betrekkingen van Adjunct-archivaris en Bibliothecaris der gemeente Haarlem waar te nemen. Ter paardenmarkt werden Maandag jl. 218 paarden aangevoerd; prijs f 300 a 400; handel vrjj levendig. Door den Minister van Binnenland- sche Zaken is bepaald, dat het voorschot, waarop deze gemeente volgens de wet op het lager onderwijs over het jaar 1886 aanspraak heeft, bedraagt ƒ23,206.75. Gisteren-morgen is eeu lljarigeknaap alhier in den Burgwal door het ijs gezakt en levenloos opgehaald. De gisteren door diaken der Ned. Herv. gemeente gehouden buitengewone collecte heeft opgebracht de som van ƒ1557.146. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: Mr. W F Van Leeuwen en P A Wal ler; D Boeré en J M v. d. Laan; F v. Bocknooven en J Wijkhuizen; J C Jonasse en M A v. Seters. Getrouwd: R IJ Gouda en J C Giskes; R Menage en A Blok; A de Vogel en A Warmerdam; PL Paesie en A M Kendrikse. Bevallen: J M ter Wal geb. Möhrs d. A M Post geb. Ka> el d. A M Stöver geb. Muller z. T Groen geb. Wijker z. R v. Noort geb. Wiglenbroek d. A Peters geb. v. Ea z. M P Tholen geb. Basé d. W de Jongh geb. Verliey d. F v. Nimwegen geb. Potteboom d. T M Weijers geb. Plijnaar z. N Cauveren geb. v. Praag z. J C Heerens geb. v. Dijk z W v. Muijen geb. v. Breero d. M v. Looij geb. Domhait d. A Bos geb. v. d Oord d. A Schor nagel geb. v. d. Vlerk d. CM Sleeman ge v. Kampen d. J Hollinga geb. Stuttje z. A CE Sterk geb. Sapor tas z. M Eijking geb. v. Geneegen d. A C Jansen geb. v. Dansik z. J M Peters geb. Kuipers d. G Hartel geb. Schermer d. W Andriessen geb. Kollaart d. M Elffers geb. Bakker d. EJv. Loenen geb. v. Halst z. F Pelser geb. Klaassen d. A J Voorn geb. Haremaker d. M G E v. Amstel geb. Sanders z. J G Heems geb. Buddenborg z. Cv. d. Ree geb. v. Dam d. G Jonker geb. v. Santé d. M P Jore geb. v. d. Linden d. - D Switser geb. de Goede z. A M Cornax geb. Bouneur d. HM Dirks geb. v. Dijk d. M v. Wort geb. de Droog z. W P v. Breugel geb. Kroon z. A Jantz geb. Vervooren d. A C Proot geb. Ploner z. Overleden: W J R de Wilde 63 j. echtg. v. J A Daniels, Nieuwe gracht; J J Ott 73 j. Zijlsingel; J W Dreijer 84 j. Boerenateeg; S de Koning 80 j. wed. E v. Amstel, Jansstraat; C v. d. Heijden 27 j. echtg. v. P Hekker, Gasthuislaau: A Houtkruyer 23 j. Bakenesseigracht; H v. Ake 4 j. d. Breesteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van A Rekinan, Groot Heiligland; D Willemsen 70 j. Groot Heiligland, E de Jong 7 mn. z. Tulpenstraat;— G v. Eijk 56 echtg. v. A v. Roode, Kraaienh. gracht; J G Ernst 80 j. Ridderstraat; W Marcussen 16 j. d. Spaarne; Een als levenl. aangeg. van het mannelijk geslacht van J Peters, Tulpenstraat; J G M Voorn Boers 74 j. wed. J Wenten van Rijn, Ridderstraat; -— R M Tideman 20 j. Wilhelminastraat; H J Craije21j. KI. Houtstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van P M Jansen, Wagenweg; A J Peters 2 dg. z. Tnlpenstraat; J C Dommisse 4 j. d. v. Marumstraat; DP Immer 76 j. L. Molensteeg;— W J Mertens 43 j. L. Lakenstraat. Z. I). H. de Bisschop vau Roermond, Mgr. A. J. Paredis, heeft benoemd tot Pastoor te Heelerheide den Weleerw. heel' H. J. Dautzenberg, tot dusverre Pastoor te Wahl- en Nieswiller, en tot Pastoor te Wahl- en Nieswiller den Weleerw. heer J. J. H. Schiffelers, thans Kapelaan te Vaals. Eergisteren vertrokken Z. D. H. Mgr. Anzer, vier Missionarissen en vier leekenbroeders uit het missiehnis te Steil naar China. Het vijfde concert, 't welk door de Haarlemsche Bach- Vereeniging gisteren-avond werd gegeven, sehonk den aanwezigen opnieuw veel kunstgenot. Geen wonder trou wens, als men in aanmerking neemt, dat drie solisten, wier namen in de kunstenaarswereld hoog staan aange schreven, proeven leverden van hunne eminente begaafdheid op het gebied der vocale en instrumentale toonkunst. Mevrouw Amalia Joachimhonneur aux dames, vertolkte hare liederen met een edel geluid, gevoelvol en zonder overdrijving. Hare krachtige en glasheldere stem spreekt tot het hart. Verrukkelijk schoon zong zij eenige nommers van Schumanns nooit volprezen Bichterlebenwaarmede zij een diepen indruk op het talrijke auditorium teweeg bracht. Belangwekkend was voor ons de kennismaking met den heer Eugène d'Albert, den voortreffelijk® n pianist uit Weimar. Wat hij ten gehoore bracht, mag inderdaad uit stekend worden genoemd; zijne virtuositeit draagt het kenmerk van technische volmaking en breede genialiteit; zij munt uit door eene keurigheid van schakeering, die inderdaad hare wederga ver heeft te zoeken. En zeker, om op deze eigenschappen zijner voordracht het gunstigste licht te doen vallen, kon de kunstenaar al geen geschik ter werken gekozen hebben, dan Beethoven's Sonate en de schoone Polonaise van Liszt. Groot was de bijval, dien hij zich met zijne uitmuntende vertolking van deze compositiën verwierf. Na alzoo de eer aan de vreemdelingen te hebben be wezen, komen we ten slotte tot onzen landgenoot, den heer W. Kes. Reeds meermalen hebben wij genoten bij het spel van dezen kunstenaar. Ook gisteren verschafte zijn optreden ons groot genoegen en kunnen wij van hem opnieuw getuigen, dat hij een violist van hoogen rang bleek te zijn. Zijn streek is edel, zijne techniek onberis pelijk. Van zijne virtuositeit leverde deze violist eene inderdaad schitterende proeve met het Concert van Wie- niawski en den Spanischen Tanz van den viool-koning Sarasate. De buitengewone vaardigheid van zijn spel wekte hier rechtmatige bewondering. Het luide applaus, dat het auditorium telkens deed hooren, getuigde van de hooge ingenomenheid met het drietal solisten, die wij een hartelijk „tot wederxiens" toeroepen. HAARLEM 1 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,70 a witte f 6.75 af f6,90 rogge f 4.90 a f 5.Haver f 3.50 a f 365,gerst f duivenboonen f 6,50 a 7,paardenboonen fa bruine boonen f a f Gr. erwten f -y— AMSTERDAM1 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 659 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.66 dito 3de qualiteit J 0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 250, graskalv. a 88 nuchtere kalveren J' 5 a 9, - schapen en lammeren a vette varkens 40 a 46 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM,2Maart.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 18 paard, 1310 runderen, 187 vette-en graskalveren,142nuchtere kalveren, 54 sche pen of lammeren, 356 varkens, 27 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 74 c. 2de qual. 64 cr., 3de qual. 45 c.; kalveren lste qual. 120 es 2de qual. 100 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 68 qualifc. f 62 3de qual. f 56. ALKMAAR,27 Febr.De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 9 koeien/ 140 a 120 36 nuchtere kalveren 4 a 15,— vette kalveren aa schapen 13 a J 21varkens fper kilo, 53 ma gere dito 14 a 20,—, 4 bokken 4 a 8 - paarden - a lammeren f - a 1 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van 120a 140, 98 kalveren van f 35 a 130 35 nuchtere dito van f5 a 16, schapen f a 61 varkens 40 a 52 c.magere a c. per kilo. SCHIEDAM,2 Maart. Moutwijn per Ned. vat f a7, Jenever f 12,50, Amsterd. proef f 13,75 Spoeling fl,40 dito commissie fl,60. LONDEN ,1 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3300, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 140 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 4/9 Schapen en Lammeren 4/4 a 5/8, Kalveren 3/8 a 5/4 Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 27Febr. Aan de markt van heden war n de aanvoeren en prijzen der granen als volgt:- heet tarwe winter- -,azomer- af ,-, heet.rogge winter- -,a zomer- -,a heet. gerst zomer- a chevalier a heet. haver, zware- f a De prij8 der boter was heden per J/4 vatlste qual. 70.— a 2de qual. f 53.— a HOORN, 27 Febr. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7a 8,— - heet. rogge f heet. gerst 4.5q 5.— heet. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaai f heet. boonen: heet. bruine f9,— a 11,—gele f f hec paardeboonen f -,a heet. erwten J a heet. groene f ,10 a, 12 heet. graiwe f 13 a— heet. witte f heet. aardappelen a manden appelen - a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van 1 60 tot 200 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 4 tot 15, schapen van —tot—,— 16 lammeren van 15 tot 23, varkens van 12 a 17, zeugen a - biggen van 4 a 7, PORMBREND.2 Maart. Kaas:aangevoerd 41 stapels prijs der kleine kaas f26,— middelbare f Bote 1*40 a 1.45 per kilo. Runderen: angevoerd 34 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien 72 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aauvoer221 stuks, prijsf 12 a 22 per stuk hande ving. Vette varkens: aanvoer 32 stuks, prijs 50 42 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 30 stuks, prijs f 12 a 22 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 73 stuks, prijs f 5 a 8. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 2 Maart 1886. Prijzen der onderstaande etfecten geuoteer pLt. de koers öTedorlaud. Oertif. Werk. Schuld. 2' 72*/s S7»/« 4 1017/, Hongarije. Obl. Loening 1867 5 100 Gouilleening8 Italië. Obl. Ransel. Leen. I860.64 5 Oostenrijk. Obl. iu papier (Mei—Nov.) 5 silver (J*»*—-J ulij S Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Ruaaeii 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Spanje. Obi. buitonl. 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetueele) 4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Hlgypte. Obi. Lee li i n g 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligatieu4s, Peru. Leeuing 18706 1872 5 Ooateurtjk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Ex pi. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. geatemp. Obl indisolie Spw. Aand llijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18755 Halle. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatach. Aand.. 5 Baltiacke Spw. Aand8 Jelez Griaai Obl5 Kiew Breat Aand5 Knrak Chark. Obl. 1000.. 5 Morachansk Syaran Aand.. 5 Riaaokk Wiaama 5 tlumeuie. Aandeeleu Spwd'» Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miaa Kan&aa Texae Obl. Cert.. 7 94 67'/, 68 46"/,a 102'/, 86'/8 99 45'/, 52'/= 68 1095/s 1231/s 19',a 16'/,, 1V/u 116'/. 140 116 70 136 94'/, 12 51 59®/8 :207a 607 947/, 997, 56 53'/, 183 277,8 1403/, iu»/le PUEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amaterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 3 Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatal. 1854... 4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2 pet. 108'/, 107 101'/, 100'/, 1017a 111»/, 135 135V» 131 LAATSTE BERICHTEN. PARIJS, 2 Maart. Iu deu hedeu gehou- deu ministerraad heeft de Minister van buitenlandsche zaken bevestigd, dat er eene overeenstemming was bereikt tusscken Ser vië eu Bulgarije. Eene vredelievende schik king schijnt nu zeker. LONDEN, 2 Maart. De New-York Herald behelst een telegram betreffende het Panama-kanaal, waarin gemeld wordt dat FraukrijksRegeeringscommissaris Rous seau beeft voorgesteld het plan van een open kanaal te vervangen door een kanaal met eene reeks sluizeu. Alsdan zou het Panama-kanaal, met eene verdere uitgifte van 600 millioeu frank door middel eeuer loterij-leeniug, binnen den door den heer De Lesseps geraamdeu tijd kunnen voltooid worden. MEDEDEELINGEN, d 10 cents per regel. »Ik heb zelf de krachtdadigheid van de Capsules Guyot ondervonden; ik kan ze dus met recht aaubevelen. Ik heb ze ge bruikt tegen eene beklemming op de borst, die mij het spreken belette eu heb er den besten uitslag van verkregen, zoodat ik dan ook zorg draag dat dit kostbare genees middel mij nooit ontbreekt. «O., priester teS.» Men erkeune geeue Capsules Guyot voor echt, dau die welke vervaardigd zijn 19 rue Jacob, Parijs. van de van

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3