MARKTBERICHTEN Voor geest en hart. Ter behartiging. ARROND. BECHTB TE HAABLEM. Letteren en Kunst. mededeelingen, gave nu druk gewerkt wordt) haar minstens evenveel aal opbrengen, en dat zij in het geheel van beide deelen zeker een half millioen dollars (ƒ1,250,000) zal trekken. Prot. Pasteur heeft eergisteren, inde «Academie van wetenschappen" te Farijs, mededeelingen gedaan omtrent de practische uitkom-t m zijne r inenting r. tegen hondsdol heid. Meer dan dit kort bericht, deelen de Prausche nieuwsbladen daarover niet mee. Een medewerker van Figaro schat hei aantal der door Pasteur ingeente personen np minstens 325, waarvan slechts een, dn- te laat hulp kwam inroepen, niet is genezen. Dmronder zijn echter natuurlijk ook velen, die, al waren zij niet in geënt, toch geen schadelijke gerolgen van de hondenbeten zouden ondervonden hebben. Door het bestuur der Rotterdam- sche Diergaarde is een nieuwe maatregel inge voerd: de dames van leden kuunen andere dame3 slechts introduceeren tegen betaling van 25 cis. voor ieder, eu alleen de leden persoonlijk kun nen dit zonder betaling doen. Als gewoonlijk bij d ergelijke belangwekkende vraagstukken, is half Rotterdam er in rep en roer over en is er eene adres-beweging tegen op 't getouw gezet. Wil heimine vou Hiller nB i r c h, de schrijfst.-r van Geier- Wally, is met hare dochter Hermine, die eenigen naam heeft als ly rische dichteres, tot den Katholieken Godsdienst overgegaan. Op het eiland Terschelling heerscht tegenwoordig het roodvonk in zoo hevi ge mate, als geen der bewoners zich kan herin neren ooit te hebben bijgewoond. In de vorige week werden 25 gevallen aangegeven, waaronder niet minder dan 11 met doodelijken afloop. Te Schipluiden kwam eergist e- ren bij den landbouwer J. van Rijn, de ooie vaar reeds op het nest. Twee weesmeisjes uit Goes slaag den eergisteren te Breda in het examen voor nut tige handwerken. De Wetgevende Macht vanUru- guay heeft de dagbladen verboden, melding te maken van zelfmoorden. Bij overtreding wordt d: eigenaar var. het blad gestraft, eerst met eene geldboete van 250 dollais, en daarna met eene vau 500 dollars, subsidiair één eu 4 maanden tuchthuisstraf. Het is voorzeker iets nieuws hof- kleermaker van eet.e Afrikaansche Majesteit te ziju. Do kleermaker Sehaul te Hamburg had voor den Koning Van Ova, Herero, een staatsiekleed gemaakt, dat zoozeer den bijval van Zijne zwarte Majesteit wegdroeg, dat de heer Schaul, volgens een diploma van 24 October 1885, tot hofkleermaker is benoemd. Men ziet hieruit, dat de beschaving in Afrika meer en meer door dringt Vele ruenscheu trachten levenslang kin deren te schijnen; daarom verlangen ze, dat anderen al hunne nukken voor lief nemen. Wie spreekt, zaait, wie toehoort, oogst. Beraad u laug alvorens gy een vriend kiest of er u van ontdoet. Volg de opvoeding uwer kinderen van nabij: de veronachtzaamde bloemkool wordt moes. Vergeld de genoten weldaden zoo vroeuf gij kunt, vergeet ze zoo laat moge lijk.0 Menschen die niet enkel voor zichzelf maar ook voor anderen zorgen eu altijd een goed humeur hebbeuzijn zeer nuttig iu de wereld; zi) bevorderen den vrede eu het geluk en wekken eeu gevoel van dankbaarheid bij allen, die rondom hen leven. Allerlei. Ook een compliment. Heer (tot Meyersteiu, die op een dilettanten-concert de sluimer-aria uit de Muctte de Portici heeft voorgedragen). Waarlijk, eene prachtige aria. Ik heb haar door een aantal beroemde artisten hooren voordragen, maar eerst heden weet ik hoe verrukkelijk zij is (Meyer- stein maakt eene diepe buiging), want zelfs bij uwe voordracht bleef zij schoon. Ondoordacht. In een verslag van een school feest zegt de berichtgever: De piano preludeerde en toen viel de heele school in." Ad rem. De vader van den tegenwoordigen Keizer van Rusland hield bizonder veel van Ko- 'onel Galitszin, van de keizerlijke garde. Eens op een avond echter zag de Czaar den Kolonel uit het Casino komen iu een betreurenswaardi- gen staat van dronkenschap. De monarch ging heel verontwaardigd op hem toe en zeide: Stel u zelf eens iu mijue plaats en zeg mij dan eens, wat ge zoudt doen, indien ge een Kolonel van uwe garde ontmoette, zóó dronken als gij op dit oogenblik zijt! De Kolonel zette zich schrap, gaf het militaire saluut en antwoordde: Sire, ik zou mij niet verwaardigen, hem aan te spre ken! De Keizer lachte eu ging heen. Op eene kermis. Een man, die met een toestel op de markt slaat, waarop men zich we gen kan, spreekt het publiek aldus toe: Honderden malen ontmoet men wijsgeeren, mannen van wetenschap, kamerleden en Minis ters, in één woord menschen, die alles willen we ten, alles willen kennen en vraag hun hoeveel ze wegen, ze weten er niets van! //Dwazen! kent u zelven!" Goed geplaatst. Bij eeu duel tusschen een rentenier en een officier, kreeg eerstgenoemde een schot iu de borst. De dokter, die den ge troffene onderzocht, bemerkte tot zijne verbazing, dat hij slechts zeer licht gewond was, daar de kogel was afgeschampt op eeu goudstuk in het linker vestzakje. Hij riep glimlachend uit: «Miju waarde heer, u verstaat de kunst om uw geld goed te plaatsen!" Verkeerd begrepen. Othello (op het too- neel) De zakdoek De zakdoek Ma troos (van het schellinkje). Gebruik je hand maar eu speel verder. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 7 Maart. Het waren urea rijk aan geeste lijk genot, welke de leden der R. K. Leesvereeniging, alhier, jl. Donderdag-avond doorbrachten, om de heer Jijke improvisatie aan te hooren, welke de Zeereerwaarde Heer H. Van SchijndelS. J. ten beste gaf. Dat aan den Opperherder der katholieke Kerk, niet laug geleden, eene eere is te beurt gevallen, die wij niet meer gewend zijn, de eer namelijk om, door twee Euro- peesche machten daartoe uitgeuoodigd, als scheidsrechter ter beslechting van een politiek geschil op te treden, gaf den geleerden Spreker aanleiding, zich in zijne improvi- visatie nader met het Pausdom bezig te houden. Eu om den socialen invloed van het Pausschap duidelijk te ont wikkelen en te kenschelsen, stelde de Redenaar zich voor, de volgende vier viagen te beantwoorden: 1. Wat moet het Pausdom zijn naar de instelling van den Godmensch? 2. Wat moest, natuurlijker wijze, het Pausdom, krachtens die instelling, worden? 3. Hoe hebben de Pausen hunne macht gebruikt? 4. Is de wereld beter geworden, sinds de macht van den Paus werd miskend Daghelder werd door den geleerden Spreker, aan de hand der historie, betoogd, op welke wijze het Pausdom steeds de waarheid gepredikt en in eere heeft gehouden. Neem het Pausdom weg en wij zullen terugkeeren tot de donkere nacht, waarin het oude heidendom was ver zonken. Het Pausdom is het licht, de macht, de kracht zoowel der geloovige als ongeloovige wereld. Het is eene kracht, die hare zending begrijpt; het is eene macht, zooals geen Vorst ter wereld kan ontwikkelen. Zonder het Pausdom zou het denkbeeld van gehoorzaamheid verdwijnen. Men kan die macht verguizen, maar men kau haar niet doen verdwijnen, want het Pausdom heeft eene Guddelijke zending en oefent daardoor een onge- ëvenaarden iuvloed uit op de geesten, die zijne hooge wijsheid erkennen en er zich aan onderwerpen. Treffend schoon vooral schetste de Redenaar den invloed, dien het Pausdom heeft uitgeoefend op de beschaving der mensehheid, een invloed, die door Guizot eu een over groot aantal andere beroemde niet-Katholieke historici wordt erkend en geprezen. De Pausen immers, als de hoogste scheidsrechters eu rechters der wereld, wisten te allen tijde de woeste gemoederen te betengelen. Zij waak ten voor het publieke recht en waren met hunne Bis schoppen en Priesters de eerste raadslieden der Kronen. Zij vleiden noch de vorsten,noch de volkeren; doch daar waar de drang der omstandigheden dit gebood, waar de heiligheid van het huwelijk, waar de rechten der mensehheid werden miskend, traden de Pausen handelend op en hebben zij hunne banbliksems manmoedig en in de volle overtuiging hunner zending, geschoten zonder aanzien des persoons. Zelfs Hendrik IV, de machtige Duitsche Keizer, heeft dit moeten ondervinden, toeu liij z ch durfde verzetten tegen de heilige wetten der Kerk. De Pausen hebben hunne macht gebruikt om de tijde lijke macht binnen hare perken te houden, om den overmoed der Vorsten te beteugelen. Het Pausdom leerde door zijn voorbeeld de Vorsten eu machthebbers hunne onderdanen te besturen met de zachtmoedigheid van den Godmensch. Het vermaande de bestuurders tot rechtvaardigheid en billijkheid en het gebiuikte zijn invloed om de Vorsten te beletten misbruik te maken van de hun verleende macht. Neen, de wereld is niet beter geworden sinds zij de macht des Pausdoms is gaan miskennen. Honderd jaren geleden wilde men met het Pausdom gedaue zaak maken, het ancien régime werd verworpen, de Eransche revolutie zeide de gehoorzaamheid aan alle Vorsten op. Het volk zou immers voortaan rogeeren. Wat was het gevolg van die suoode dwaasheid? Dat er stroomen mensehenbloed vloei den en dat de mensehheid ergerlijk werd vernederd. Geen wonder trouwens; immers, de groote Bossuetzegt: „waar iedereen wil heerschen, is iedereen slaaf." Toch bleef de souvereiniteit des volks gehuldigd eu mannen als Gambetta, ThiersCavour en tal van anderen, ti aden als kampvech ters voor het volk op. Maar het bleek alras, dat zij slechts in naam strijders des volks zijn geweest. De heilig ste belangen van het volk te vertreden, was tuch hun werk. Niet aldus hebben de Pausen gehandeld. Zij bemin den het volk, omdat God het volk bemint. Zij hebben steeds voor de rechten der mensehheid gewaakt en gestreden, zelfs in de meest bewogen dagen, in tijdperken waarin alle leden der maatschappij waren outwricht. Zij hebben zich steeds verzet en zullen zich blijven verzetten tegeu de plutocratie onzer dagen. Zij zullen steeds blijven, het licht, de kracht, de macht, de ziel en de zon der wereld, omdat God zulks verlangt, God, die het heelal regeert en wiens wit zal geschieden en zegevieren in eeuwigheid. De belangrijkheid van het onderwerp, de groote helder heid en duidelijkheid van voorstelling, de voortreffelijke methode, wraarmede de geleerde Redenaar zijne gedachten vertolkte, waren oorzaak, dat de heerlijke improvisatie door de talrijke aaawezigen met de meeste oplettendheid werd gevolgd. Wij hebben des Sprekers groote belezenheid (blijkbaar uit de vele citatenjbewonderd en ons verbaasd over de groote zeggingskracht waarvan ZE. deed blijken. Leven dige toejuichingen waren hetloon.dat den geleerden Redenaar teD deel viel, wien door den President der R. K. Lees- vereenigingden heer C. JGonnetin hartelijke bewoordingen dank werd gezegd voor de eer van zijn optreden en voor zijne doorwrochte, opwekkende en kern achtige improvisatie. De reeks der voordrachten van het seizoen 1885/sü thans geëindigd zijnde, gevoelen wij aandrang, aan het volijverig Bestuur der R. K. Leesvereeniging, zeker ook uit naam van alle leden, hartgroudigen dank te betuigen voor de uitmuntende wijze, waarop het zich ook thans wederom van zijne moeilijke taak heeft gekweten. Het Bestuur houde zich verzekerd, dat zijne vele bemoeiingen door alle leden der Leesvereeniging in hooge mate wor den gewaardeerd. Moge het Bestuur steeds met denzelfden ijver, waardoor het zich kenschetst, werkzaam blijven, ziedaar de algemeene wensch. Op onverdeelde sympathie voor de goede zaak, welke het voorstaat, kan het Bestuur te allen tijde rekenen. Het gevolg. Een Indiaan «Jan zonder vrees genaamd, trouwde voor korten tijd eene blanke vrouw; eenige Weken later schreef bij aan het hoofd van den stam, dat hij noodzakelijk zijn naam zou moeten veranderen. De Kamer van Koophaudel en Fabrieken alhier, heeft zich bij gemotiveerd adres gewend tot de Tweede Kamer der Stateu- Geueraal, met het verzoek, hare goedkeu ring te outhouden aan liet ontwerp tot heffing van invoerrechten op gezaagd hout eu tot verhooging dier rechten op aard en steenolie, thee eu eenige vruchten. Woensdag-avond te 11 uur heeftop het terrein voor de cavalerie-kazerne alhier een huzaar eeu kameraad met eeu revolver doodgeschoten en daarua zich zelven met dat wapen van het leven beroof I. De ver slagen huzaar, genaamd A. Van Oirschot, 32 jaar oud, maakte deel uit van de pa trouille, door welke de moordenaar J. J. Leen rds, een 24 jarig jongeling, was ge arresteerd. Terechtzitting van 4 Maart 1886. 1. H v. B. te H larlemmermeer, bedelarij; vrijgesproken. 2. P de W. te Amsterdam, bede larij; 15 dagen gev. straf. c. e. 3. M W. te Lisse, openb. dronkenschap 3e. beril.; vrijgespro ken. 4. C P. te Ziiulvoort, opeub. dronkenschap 2e.; h rh. 14 dagen gev. straf. c. e. 5. D V. te Beemster, bij verstek; feit en straf als voren. 6. H O. Ie Monnikendam, tapper zonder ver gunning f 25 boete of 6 dagen subs. gev. straf, c. e. 7. D W., en B D. te Wijk aan Zee en Duin, diefstal; ieder 5 dagen coll. gev. straf. c. e. 8. J van S. te Landsmeer, diefstal; 163 dagen cell. gev. straf. c. e. 9. P R. te Haarlem, dief stal met oordeel des ouderscheids; 14 dageu Cell, gev. straf. c. e. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks; uitgezonderd des Zondags, tnsscheu 12 en 2 uur door de eigenaars kannen afgehaald worden. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Twee gouden ringetjes. Een bloedkralen oorknop. Een onderstuk van een gouden oorbel. Een pak postpapier. Een ijzeren band van een rijtuigwiel. Twee polsmofjes. Een armband. Een Rozenkrans. Een zweep. Eenig breiwerk. E m spionspiegel. Een wantje. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. Aan het bureau van de geraeeute-reiniging teruz te bekomen: een zilveren vork, gemerkt P. B. en een zilveren kinderlepel gemerkt. E. H. In den tramwagen achtergelaten: een schild padden snuifdoos. Terug te bekomen bij den heer J. V. Van Acker, Dijkslraat No. 1: papieren geld; bij den heer J. Van Mooraal, Riviervischmarkt No. 19: papieren geld. De inhoud van bel St. Gregoriusblad, Xle jaargang No. 2 en 3 is als volgt: De «Editio typica" van bet graduale Romanum en nieuwe «Autwoord-tabelien," M. A. Lans. Volks uitgave van eenige Gregoriaanscbe gezangen, M. J. A. Lans Dj zetel der Italiaansclie Cae- cilia-Vereeniging naar Rome overgebracht. Noten of Cijfer», B. P. Vergroeien. Stem- vorming, L Van den Heuvel, S. J. Twee ver blijdende tijdingen. De vijfde algemeene ver gadering der lerscbe Caecilia-Vereeniging B.itjens: 24 Orgelstücke in den alten Kirchen- tonarten, über Original- und Ghoral-motiven, M. J. A. Lans. De diocesane synode vau Doornik over de kerkmuziek. Lezen in koor. Ingezonden stukken. Mededeelingen omtrent de St. Gregorius-Vereeniging. Algemeene berichten. Nieuwe uilgaven. Als parochiale afdeeliug"n der St. Gregorius- Vereeniging zijn toegetreden het zangkoor te Zwaagdijk en bet zangkoor te Helenaveen. Inhoud van De Wetenschappelijke Nederlander 2de Serie No. 6. Bevorderingen aan 's Lands Universiteiten. Theo logie: Cambier, De Divina Iustitntione Conf. Sacra- mentalis. Diss. Historico-Theol. door Dr. A. Dupont Paul Gloatz. Spec. Theol, mit der Religionsgeschichte. C. P. Tiele. Man. de l'hist des Religions. I. v. d. Gheyn: Essais de Mythologie et de religion comparée, door Dr. v. d. A. Archeologie. Giuseppe Brnneugo: L' impero di Babylonie e di Niuive etc. De Mély. Le trésor de Chartres. Kunstdenkmaler im Gr. Herzogth. Hessen. Ascetiek. Alf. v. Liguori Schule der Chr. Vollkommenh. Iguatius. Die geistl. Exerc. Frans v. Sales. R. J. Rierik. De Lijdende Jezus. N. C. K. de Bazel. Een aniw. en een vraag aan V. Becker. Wat Frans Netscher bewondert. J. Mugldermans: Zuid-Nederl. Corresp. Les oraisons fnnèbres dans les Pays-Bas. J. W. Br. Mededeelingen. Inhoud van Tijdschriften. HAARLEM, 3 Maart. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen eu prijzen als volgt koeien verkocht 4 voor l 130 a 165 I «tier. ve voor f a vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht - voor f a graaka verk. voor f a nuchtere kalveren, 46 verk voir 4 a 8 44 schapen, verk. voor f 19 a 22 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 1 stapeiskaas, 103 stuks, wegende 234 kilo, hoog ste prijs f middelbare prijs - per 50 kilo tot f a AMSTERDAM, 3 Maart. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen, 186 vette kalveren lste qual f 90 2de qual. 0,75 per kilo, graakalf/ a 90 nuchtere kalveren, f 5 a 9, schapen en lammeren f a 88 vette varkens 40 a 46 c. per kilo. GOUDA, 4 Maart. Op de kaasmarkt waren 7 par tijen kaas aangevoerd; haudel vlug; prijs 19 a 25. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fT.35 140 der weiboterfl.10a.120. per kilo. Haudel zeer vlug SCHIEDAM 5Maart. Moutwijn, per ned. vat 7,— Jenever f 12.50, Amsterd.proef f 13,75 spoeling f 1,30 dito commissie f 1,40. LEIDEN,5 Maart. Op de hedeu alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paardeL a f—12 stieren f72 al30; 90 ossen f 140 a 270 55 melkkoeien 125 a 255 kalveren dito f a 80 vare dito f 122 a 226, vette dito i 36a 81, graskalvereu f a vette f a —a 73 nuchtere dito f3 a 6 12 vette schapen 18 a 27— weide dito a- lammeren 32 magere varkens a58 biggen a— LONDEN, 4Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 3000. Kalveren 80, Zwijnen Prijzen Beste Runderen 3/8 a 4/9 Schapen en Lammeren 4/4 a 5/9, Kalveren 8/8 a 5/2 Zwijnen 3/8 a 4/2. HOORN,4Maart. Ter vraag gewogen 27 stapels kaas wegende, 8588 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 27.— voor kleine/—— voor commissie, J voor mid delbare DELFT, 4Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual f 235 a J' 2,55 dito 2de qual. f 160 a 185, kalf koeien, lste qual. J ISO a f 230, dito 2de qual. f 90 a 140, vaarkoeieu le qual. f 170 a 210, dito 2de qual. 85 a 1,80 vette kalveren, lste qual. f 60 a 90 dito 2de qual. 35 a 55, vette schapen lste qual f 27 a 36, dito 2de qual. f a jam scha pen le quai. f a 2de qual. J a vette lammeren a weilarameren fa magere varkens 18 a 30. biggen f 5.50 a 12,—. nuchtere kalveren f 3 a 20, paarden f 40 a 120 stieren f 60 a 130, ossen f a Rundvleesch 56, 65 a 70 c.vet kalfsvleesch 90, 80 lOOo.schapevleesch 56 a 60 c., lamsavleeesch c. alle per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7-50 6.— mindere en i blauwe dito f -,a-,roode dito f 7.15 6.90 man dere en blauwe dito f -,— a -,— nieuwe Zeewsche dito f-,a -,rogge f 4.75 a 6.nieuwe dito f -,n. wintergerst f 4,10 a f 4,85 n. zomerdito f 410 5,10, n. chevalier dito f5,50 f 6„60, haver f4,a 450 n. groene erwten f 8,25 a a7,25, mesting f 7 af6 paardeboonen f 6.a 7.—, duiveboonen 7.50 a 675 bruine boouen f 8.25 a 9.75, koolzaad 1886 f8,60 a 910 hennepzaad f 9.75 a 8,75 kanariezaad f 8.50 a 10..75 Aan de stadswaag gewogen van 24Feb^. tot4 Maart, en op deweekmarkt aangevoerd; pot,/4, 224/8 en 115/16 p. boter, wegende te zamen 5630 kilo: prijs f 60 a 68 per 40 kilo, f 1.52 a f 1.70 per kilo. beursberichten! Amsterdam, 5 Maart 1886. Prijzen der onderstaande effecten J geuoteer pCt. de koera Nederland, ('ertif. Werk. Sohuld Hongarije. Obl. Lcetiing 1867 Goud leeuiug Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) u u zilver (Jan.Juli) Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope& Co nip. Oude Rusaeti 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amat. L 20-100. 5 Spauje. Obl. builen). 1867, 1871 75. I1 4 18762 j M (Perpetueele) 4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Leeuiug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligatieu4', Peru. Leeuiug 1870.6 1872 5 Oostenrijk. Asnil. Nationale Bank. divi4 Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. tudische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aand. Boitel Wezel Obl4' 1876. 5 Alalia Zuid-1 talSpoorw. Obl8 BuslnnJ Gr. Spw. Maatacb. Aand.. S öaltiscbe Spw. Aaud.. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand6 Kil rak Obark. Obl. 1000.. 6 Morsebansk Syaran Aaud. 5 Riaachk Wiasma 5 dutueuio. Aandeelen Spwd'« Amerika, ühicugo N. W. Cert. Aaud.. N. Vork Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Mias Kangas Teia» Obl. Cert.. 7 pjttfiMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 M Gemeente Crediet.. 8 Belgle. Antworpen 1874. 2' 72'/, 88»/, lOl'/s 101 90'/, 94 67 'L 68>/s 46 102 87Vs 997t. Oostenrijk. Staatsl Rusland Gildkoer» 1864 1860 1864 1864 1866 prolongatie 2 45»/, 52'/- 68 109s/, 123 19'/, 17»/i. 13'/.. 116'/, 140 106 787s 188 91 13'/, 51 59'/s :23'/, 60»/,, 94'/, 99s/, 53'/. 53'/, 133 27»/.. 1403/« lll'/s 108"/, 104 101»/, 101'/, lOD/s 111»/, 135'/, 135»/, 132 pet. LAATSTE BERICHTEN. GENT, 5 M-iarfc. Eige wauordelijkhe.ieu hadden gisteren plaats in eene kleine stad, Rousse. Wolwevers vielen het hotel aan, waar de uitvinder van een bizonder verf- stelsel was afgestapt. Ruiterij, uit Ouden aarde, door den Procureur des Koniugs op geroepen, dreef het volk uiteeu. Eeu kapi tein van de jagers te paard werd zwaar gekwetst. PARIJS, 5 Maart. Bij het afloopeu der Benrs begon een persoon in de beneden- galerij revolverschoten te lossen op het publiek. Eén beursbezoeker werd licht ge kwetst. liet schietende individu verklaarde een anarchist te zijn, die de kapitalisten wilde strafieu wegens hun uitzuigen vau het volk. Hij weigerde zijn uaatn te zeggen. LONDEN, 5 Maart. Acht personen werden hedeu door het Hof van assisen schuldig bevonden aan deelneming aan het oproer op 8 Februari. Eeu hunner werd tot vijf jaren, drie werden tot acht tien maanden, de overigen tot termijnen tusschen twaalf en drie maanden tucht huisstraf veroordeeld. a 10 cents per regel. Ik had een hardnekkigen hoest, die al sedert drie jaar duurde eu die oorzaak was van eeu slechte maag en mij langzamer hand geheel uitteerde. Ik besloot met uwe Capsules Guyot eeue proef te nemen eu dat strekte tot mijn geluk, want de gezond heid is teruggekomen en ik zie er nu goed eu frisch uit. «E. Redon, meester metselaar te Orleans.* De Echte Capsules Guyot worden vervaar digd, 19, rue Jacob, te Parijs. Prijs per flacon: 1 fi. 20. Men eische op het etiket de kandteekeniug E. Guyot, in drie kleuren,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3