MARKTBERICHTEN Laatste berichten. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. Kunstnieuws. tinë- «j/; a 10 cents per regel. Merkwaardig effect der Capsules Guyot tegen de zinkingen of catarrhes: «Sedert zes jaar leed ik aan zinking met beklemdheid, die mij niet veroorloofde te gaan, noch mij alleen te bed te begeven. Ik heb gebruik gemaakt van uwe voor treffelijke capsules, d. i. drie bij eiken maaltijd genomen. Ik ben er over verrukt. Ik sfaap, eet eu loop als iemand van twintig jaar. Mark. De echte Capsules Guyot kosten ƒ1,20 per doos. De haudteekeuing E. Guyot staat op elke witte capsule. Fabrikatie, 19, rue Jacob, Parijs. De firma Ellerman Harms 8c Co. te Amsterdam lieeft, als directeuren van de Amsterdammer, aan commissarissen der jongste leening, aangegaan tot voortzetting vau die Cou rant, medegedeeld, dat zij de uitgave op 31 Maart zullen staken. Wederom heeft, thans te N e w- York, een telegraphisten-wi dstrijd plaats gehad. Een twaalftal waren in ent zelfde hun au ver- eenigd t n moesten een bericht van 500 woorden overseinen, die met de leesteekens te samen 2638 teekens opleverden. Belangrijke wedden schappen waren aangegaan. l)e eerste prijs werd behaald door M. J. W. Eobson, in 10 tu. 32 s. zoowel om de snelheid als de nauwkeurigheid van overseinen. De laatste mededinger had 13 m. noo- dig. De overwinnaar heeft dus gedurende 632 seconden zonder tusschenpoozen 4 teekens p r seconde overgeseind. Men wil thans ook zulk een wedstrijd houden voor de meer en meer toenemende vrouwelijke telegrafisten. De reizigers der spoortreinen, welke in het Noorden van Engeland in de sneeuw bleven steken,hebben in vele gevallen groote ellende moeten verduren. Een der treinen in Northum berland is 48 uren lang in de sneeuw bedolven geweest. De reizigers hadden die twee dagen veel van koude te lijtien, maar vooral van hon ger en dorst. Zij vielen eindelijk op een goede renwagen aan, waarin verscheidene pakken met eetwaren lagen, braken die open, aten den in houd op en dronken daarbij het water uit de voetstoven. Een groot aantal rundereu in den trein stierven door gebrek aan voedsel. In Cheshire en noordel ij k Wales is Zaterdag weer geducht veel sneeuw gevallen. Men rekeut dat er ir. de bergen vau Wales een 8000 of 10,000 schapen omgekomen zijn. Hut ten moesten worden uitgegraven, en verscheidene personen worden er vermist. Op vele plekken lag de sneeuw ter hoogte van reven voet opeen gedreven. Volgens de £7. Gt. zal dit jaar de lichting der nationale militie uit 11,000 man bestaan, waarvan 600 man voor den dienst ter zee. Noord-Holland heeft een aandeel van 1879 man op 6500 ingeschrevenen. Het aantal inge schrevenen voor het geheele Rijk bedraagt 38,057 man. Eenererschrikkelijke ramp ge- fa nirde eergisteren-ochtend in een gezin aan het Huygenspark te 's-GraveHhage. Vader en moeder hielden een brood-dépot in een klein beneden- huisje, bestaande hoofdzakelijk uit een bekrom pen winkeltje en eene opkamer. Iu die kamer is het drama gebeurd, terwijl vader en moeder in den winkel bezig waren met klanten te helpen. De kinderen schreeuwden, maar daar dit wel meer gebeurde, letten de ouders er niet zoo da delijk op. Een oogeublik later kregen zij eene sterke brandlucht gewaar, gingen naar achter en zagen de kamer in lichten gloed. De beide kinderen, waarschijnlijk gestikt door den rook, lagen dood op de vloer van het vertrekje. De oorzaak van het ongeluk is waarschijnlijk gelegen in de al te fel brandende kachel. De kinderen waren het een twee jaar, het tweede twee maanden oud. De brand was spoedig gebluscht. Door het springen van den stoom ketel eener sleepboot op de reede van Cardiff werden eergisteren acht personen gedood. Het vaartuig zelf werd aan flarden gereten, de licha men der verongelukten vlogen tot op een afstand van vijftig yards, en een stuk van den ketel, drie honderd yards verder op eene Itali— aansche bark nederkomende, doodde nog ten overvloede een der matrozen van dit schip. Met een nieuw soort van tele- phoon naar den uitvinder „Knudson-telephoon genoemd, zijn dezer dagen te Philadelphia proe ven genomen. Deze telephoon heeft met den electrischen bijna niets gemeen, en is alleen een toestel om het gesproken woord op korte af standen over te brengen. Hij ziet er van buiten uit als de kast van een uurwerk, met een plaat van nikkel, vol gaatjes. Om te sprekeu behoeft men niet vlak vóór die plaat te gaan staan zoo als bij deu gewonen telephoonmen kan tot op een meter afstatids er van blijven, zonder dat de woorden vau den persoon aan het andere einde van den verbindiugsdraad minder goed verstaanbaar worden. Ook fluisterend gesproken woorden moeten zeer duidelijk worden over gebracht. Te Enghein werd onlangs een gouden bruiloft gevierd, waarbij de moeder van den bruidegom eene krasse vrouw van 98 jaren tegenwoordig was, omgeven door 62 kin deren, klein- en achterkleinkinderen. De Etna heeft, naar luid van ee n telegram uit Catania, asch en steenen begonnen uit te werpen. Men gelooft zelfs dat uit den krater lava is opgestegen, maar men heeft er geen zekerheid van kunnen krijgen wegens den dikken mist, die den krater omgeeft. Aan den voet van den vuurspuwenden berg zijn lichte schokken van aardbeving waargenomen. Te Keulen is een koffiehui s- knecht met eene boete van 100 Mark de eisch was zelfs 14 dagen gevangenis gestraft, die een eigen fabrikaat van bier geleverd had; hij voegde nl. al de restantjes uit de glazen bijeen en zette dat mengsel als versch bier aan de gas ten voor. Hij werd veroordeeld wegens „verval- sching van voedingsmiddelen." Wat zouden ook in ons land, waar men dit vermeugingsstelsel óók wel kent, bij zulk eene wet vele dergelijke von nissen vallen. In tegenstelling met een bericht voorkomende in De Maasbode van 11. Woensdag dat de levering der helmuoeden voor het Indisch leger mogelijk aan den vorigen Belgischen le verancier Eonson zou worden toegekend, bericht de Meierijsche Ct., dat de leverantie reeds ver scheiden dagen geleden is toegewezen aan de Eindhovensche firma de Weduwe C. J. Spooren- berg en Zn. Vele mensclien laten het lioofl hangen eu dragen toch den neus in den wind. Natiën! maakt dat men van u zegge het is een land vau eeu gelukkig volk onder wijze wetten. Wees niet gramstorig, omdat ge anderen niet kunt maken zooals ge ze gaarne zoudt hebbenge kunt immers uzelf niet eens maken hetgeen ge zoudt wdleu. Die te veel onderneemt, slaagt kwalijk. De antieke vaderlandsliefde verstond het voor 't vaderlaud te stervende mo derne wil van het vaderland leven. Als wij alleen maar wenschten gelukkig te zijn, zou ons verlangen wel bevredigd kunnen worden; maar wij wen3cheu meest gelukkiger te zijn dan andereu, eu dit is altijd moeilijk te bereiken, omdat wij steeds het geluk van andere menscheu grooter schatten, dan het in werkelijkheid is. Verdeeling van den arbeid Op ee" conges van tooneelschrijvers te Farijs, waarbij de geestige Lnbiclie voorzitter was, vroegen Pail- leron eu Bornier te gelijk het woord. Pailleron sprak het eerst, en midden onder zijne rede sprong plotseling Bornier, met al de levendigheid dien zuidelijken Erauschman eigen, van zijn zetel op en riep uit: „Ziel ge wel, mijnheer de president, hij zegt precies hetzelfde wat ik zeggen wilde!" Lahiche glimlachte en antwoordde droogjes: „Welnu, vriend, dan maakt gij toch de geba ren er bij. Zoo zijn er. De vrouw tot haar man, die van de jacht komt: En wat hebt ge mij nu eeis meegebracht? Niets, ge ziet immers, ik kom vau de jacht. Ja, maar ik dacht dat geheel wat gevangen hadt, ge ziet er zoo vergenoegd uit. Waarom zon ik niet, ik heb menig haas het leven gered. Conscientious. Kleermakersbediende. Mijn heer de baron, ik wensch u veel b il en zegen in 't nieuwe jaar; mijn patroon zendt u de nota van 125 gulden; zij is reeds gequiteerd. Baron Z-'g aan uwen patroon, dat ik hem niet wil helpen, het nieuwe jaar met een leugen te beginnen. Als ik betaald heb, moet hij mij eene quitautie zenden. Troef. Dienstbode (tot een wegens zijne on beleefdheid bekenden kruidenier). Het zout, dat u mij onlangs beeft gegeven, was zeer grof. Kruidenier. Dat kan ik niet helpen, ik beb het niet gemaakt. Dienstbode. Dat wil ik gaarne ge- looven, want dan zou het nog veel grover zijn. Klinkend. Rechter. Gij wordt beschuldigd den aanklager, toen hij u onlangs in den corri dor van het gerechtsgebouw ontmoette, eene klinkende oorveeg te bebben gegeven. Beschul digde. Ja, mijnheer de rechter, maar ik kan het niet helpen, dat het op dien corridor zoo klinkt. Ook oen dierenbeschermer. Gulzigaard (voor eene gebraden gans). Dagelijks leest men in de couranten: „Vergeet de arme vogels niet." Nu, ik doe bet zeker niet. Scherp. Eerste student. Zeg eens, waarde col lega, hoe lang moet ik loopen van hier naar de Nieuwe Markt. Tweede student. Ongeveer twee uren, er zijn vier bierhuizen aan den weg. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 10 Maart. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen belang hebbenden iu herinnering, dat met den 30steli April 1886 zal zijn afgeloopeu de term ij u, waarvoor alle vergunningen om in 't kléin sterkeu drank te verkoopeu ziju verleend, en dat zij, die na dat tijdstip den kleinhandel iu sterkeu drauk weuschea voort te zetten, daarvan schriftelijk aan hun college behooren keunis te geven vóór 1 April 1886. BUHa. STAND DEB GEK. HAARLEM. Ondertrouwd: Ml. F A Versteegli en M C M Pi- nege; J Kroon en J J de Graaf; D Rob en J hen Das; H J Prinsen en C Rob. G-etrouwd: T Nieuwenhuizen en J E Kuijpers; L Booms en A M v. Salen; J den TJijl en A Kotten. Bevallen: J v. Alphen geb. Lieuwes z. t Bern geb. Nijstad z. A E Philippo geb. De Zwaan d. W C Mooijman geb. Odink d. H H Groenendaal geb. Rieseler z. F Lijukamp geb. Berghuijs z. - J E Bougers gebr. Petri d. W Melckior geb. de Wilde z. S Dankelinan geb. v. d. Patten d. W Top geb. Bettiuk d. P Evers geb. Dupont d. A M Ransijn geb. Hendriks z. E Gleijsteen geb. Gleijsteen d. E Crombouw geb. Sta van Diter d. A M E Bruijn geb. Negrijn d. M Schweitzer geb. Kruup d. C M Martens geb. Nobels d. J C Stevens geb. Roosenhirt z. C Weseldijk geb. v. Nimwegen d. J M C v. d. "Weijden geb. Keldorman z. H Brouwer geb. Voad.— J M A Hüffer geb. Wilde d. J J C Veen geb. Fore man z. M v. Roon geb. Heerens d. M v. Keulen geb. Carbait d. A v. Donselaar geb. Visbeen z. M D G Pardon geb. Wernik d. J M Luiten geb. v. Cianenbroek z. H Bosveld geb. v. Wijkhuizen d. J v. Deursen geb. Duiju z. C Nielen geb. Schous d. J M v. d. Zwet geb. Buijs d. Cv. Keulen geb. v. Tol z. J II Rem mé geb. Rosekrans d. N v. Vliet ge de liaan d. G H Toebes geb. Romp z. A Möhriugen geb. Tibboel d. D C v. d. Vossen geb. De Haan d. ME Roebcrs geb. Hoogland d. T Lamme geb. Swarthoff z. H H v. Zutphen geb. Wijers z. A Dekker geb. v. Gisteren d. G v. Batenburg geb. Intveld z. J B Janssen geb. EicheUheim d. H A C Mathot geb. Wiela t d. J Santen geb. Stek hof d. G Moerwijk geb. Smit z. W S v. d. Wt ij den geb. v. Gaaien z. S J J Nierop geb. v. Bilder! e'c z. H C Steenkist geb. Bon z. N dc Vries geb. v. d. Ham z. Overleden: W Koster 11 j. z. Kerkhofstraat; T Prins 1 mn. d. Zuid Polderstraat; A E Teekens 50 j. Breesteeg; AL Majoor 42 j. L. Boogaardstraat; A J Strengers 15 mn. z. Nieuwe Groenmarkt; F Versteeg 10 dg. z. Heerensingel; A v. Oirschot 32 j. Kinder huisstraat; J J Leenards 24 j. Kinderhuisstraat; 11 J Rooseu 13 mn. z. Oranjtboomslaan; C Walkers 80 j. Gr. Heiligland; W H J Pirets 12 dg. z. Schoter- weg; C Lodewijks 22 j. Tulpenstraat; A Bogaard 80 j. Zuider Schoolsteeg; E Dirken 13 dg. d. Waaigat A C v. Ilonscboten 7 mn. d. Damsteeg; W Baars 78 j. wed. G v. d. Wetering, Witte Heerensteeg; J B H Lobman 57 j. Koningstraat; H J Weiland 3 j. d. L. Raamstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A de Leeuw, Hagestraat; G Balte 32 j. Zoetestraat; J deJough 49 j. Molensteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van A W Wesselius, Oranjestraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van L Jonckbloedt, L. Heerenstraat; M C T Janssen 45 j. wed. C A Torré, Zijlsingel; A M A Jalink 5 j. z. Smedestraat; A Piers 14 md. z. Tuinlaantje; - M H Bakker 33 j. echtg. v. W J J Ilermanie, Voortingstraat; J v. Acker 37 j. Dijkstraat. Z. D. H. Mgr. A. Godschalk, Bisschop van 's Bosch, heeft benoemd tot Pastoor te Liesel den Weleerw. heer G. E. Van den Bosch en tot Kapelaan te Hilvarenbeek den Eerw. beer Van Erp, Assistent te Liesel. Zoolang het ons heugt, trachtte de Mannen-Zangver- eeniging Crescendo aan hare concerten eene bizondere aantrekkelijkheid oij te zetten door het ten gehoore brengen van uitmuntende koren en door de keuze van hare solisten. Ook Maandag jl.bij haar tweede winterconcerfc, bleef zij aan dit lofwaardig precedent getrouw. Uit de drukke opkomst van een gedistingeerd publiek bleek ten duide lijkste, dat men zich van dezen avond zeer veel kunstgenot voorstelde, eene verwachting door het interessante pro gramma volkomen gewettigd. Dat vooruitzicht werd ten volle verwezenlijkt. De uit voering toch was allervoortreffelijkst te noemen. Bij vernieuwing moest men de zangers van Crescendo be wonderen, die van eene geoefendheid en eene voorbereiding blijk gaven, welke inderdaad verdienen geprezen te worden. Van Crescendo's mannenkoor kan men getuigen, dat de qualiteit de quantiteit beheerscht. De vijf nummers, die het koor voor zijne rekening had genomen, werden uitstekend genuanceerd en zuiver gezon gen. In HU Iers Super flumina Babylonis toonden de zangers, dat zij met gemak de groote moeilijkheden wisten te overwinnen, welke gewooulijk in compositiëu van zulk allooi voorbedachtelijk zijn ingelascht. Op 't Kerkhof eene keurige en zeer verdienstelijke toonschepping van den heer IV. H. AndriessenCrescendo*s voortreffelijken directeur, werd met eene zeldzame toewijding ten gehoore gebracht. Dat het publiek met de compositie en de uit stekende vertolking er van in hooge mate was ingeno men, bleek uit de langdurige en daverende applaudisse- menten. De beide solisten van den avond volbrachten hare taak hoogst verdienstelijk. Mejuffrouw Anna Be Graaf (uit Leiden) mag eene uitmuntende zangeres worden genoemd: zij bezit een alleraangenaamst mezzo-sopraan geluid, dat ook in de lage tonen zeer natuurlijk en gemakkelijk aanspreekt. Zij zong, voortreffelijk geaccompagneerd door Crescendo's leider, vier nummers van Schumanns Frauen- licbe und Leienvoorts Beltjen's Visschersbruid en nog drie andere, kleinere, nummers, met warmte en kleur. Hare voordracht getuigt van eene degelijke school, van diep gevoel en van eene zeer goede artistieke opvat- Het publiek gaf dsr zangeres vele blijken van waar deering, zoodat zij herhaalde malen de eer der terugroeping genoot. De tweede soliste, Mejuffrouw Gertrud Winzer, heeft op sublieme wijze getoond welk meesterschap zij uitoefent op de harp, het aartsvaderlijke instrument, dat zijne positie door eeuwen heen wist te handhaven en in den laatsten tijd hoe langer hoe meer weet te releveeren. Mejuffrouw Winzer's harspspel getuigde van eene zeldzame techniek en van eene kloek ontwikkelde virtuositeit, die eene echt muzikale natuur ten grondslag heeft. Met daverend applaus loonde men haar voor haar edel spel. Ten slotte nog een woord van dank en waardeering aan den heer N. H. Andriessendie opnieuw heeft getoond hoe uitmuntend hij voor zijne moeilijke taak berekend is en wien voorzeker in de eerste plaats hulde toekomt voor de buitengewoon zorgzame wijze, waarop de koren waren ingestudeerd en voor de hoogst verdienstelijke leiding van dit keurig en welgeslaagd concert. HAARLEM 8 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 7,10 a witte f 6.25 af f7, rogge f 4.90 a f 5.20 Haver f 3.50 a f 370, gerst f -, dnivenboonen f 6,50 a 7,paardenboonen f—-a bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERD AM8 Maart. Ter veemarkt warec aangevoerd 708 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.65 dito 3de qualiteit 0,60 per kilo; melk- eu kalfkoeien 100 a 250, graskalv. a 142 nuchtere kalveren f 4 a 9, schapen en lammeren a vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilobiggen a paarden a ROTTERD AM,9Maart.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 10 paard, 1464 runderen, 122 vette- en graskalveren,173 nuchtere kalveren, 3 scha pen of lammerenvarkens, 84 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 65 c. 2de qual. 60 cr., 3de qual. 55 c.; kalveren 1ste qual. 105 cs 2de qual. 90 c., schapen 60 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 66 qualit. f 60 3de qual. f 54. ALKMAAR,6 Maart.De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 9 koeien/ 130 a 150 100 nuchtere kalveren /4 a 18,— vette kalveren aa schapen 15 a 22varkens f per kilo, 88 ma gere dito 14 a 18,—, 4 bokken 4 a 9 - paarden a - lammeren f - a 8 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 4 koeien van 110a 200, 104 kalveren van f 45 a 110 65 nuchtere dito vau f 4 a 16, schapen f a 91 varkens 44 a 57 c.magere a c. per kilo. SCHIEDAM,9 Maart. Moutwijn per Ned. vat a f7,— Jenever f 12,50, Amsterd. proef £13,75 Spoeling fl,40 dito commissie 1,60. LONDEN ,8 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3300, Schapen en Lam mere u 9000, Kalveren 120 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 5/- Schapen en Lammeren 4;8 a 6/-, Kalveren 3/8 a 5/4 Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 7Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt:- hec^. tarwe winter- a zomer- -,f ,-, heet. rogge winter- a .zomer- a -,— beet. gerst zomer- a chevalier a heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per V4 vat lste qual. a 2de qual. f a HOORN, 6 Maart. Op de weckmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heel. tarwe f 6,50 a 8,- beet. rogge heet. gerst 4.45 5.heet. haver f 4,75 mosterdzaad a karwyzaad f beet. boonen: heet. bruine 16,50 a 12,—gele f f - hec paardebooneu f aheet. erwten J a heet. groene f 9.50 a, 13 heet. grauwe f 13 a— heet. witte J heet. aardappelen J a manden appelen fa -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 70 t »t 150 veulens f a koeien van ftot kal veren van f 10 tot 17, schapen van tot—, 16 lammeren van 16 tot 22. varkens van 10 a 17, zeugen abiggen van 4 a 8, PURMEREND.9 Maart. Kaas: aangevoerd 49 stapels prijs der kleinekaas £27,50 middelbare J 18.—. Boter BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 9 Maart 1886. Prijzen der onderstaande effecten Meddruod. Gerlif. Werk. Schuld. (je u o teer pCt. de koers 2' Hongarije. Obi. beouing 186?5 Goiiiifeening5 Italië. Obl. Pansel. been. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in pwier (MeiNov.) 5 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Ruslnnd. bij Hope Oomp. Oude Rusten 5 Obl. Nie. Spw. 1867 69 4 1877 Ain.t. b 20-100. 5 Spanje. Ob). buitenl. 1867. 1871 75. 1' 18762 (Perpetneele) 4 Turkije Obl. A)g. Sohuld 1865. 5 186#6 Egypte. Obl. beeniug 18764 N -Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligation. 4', Peru. beening 1870 6 1872 6 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Asnd. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. gestamp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aaud. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Italië. Zuid-Hal. Spuorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aaod.. 5 Baltische Spw. Aaud.. .8 Jelez Griasi Obl.. 5 Kiew Brast Aand5 Knrsk Ohark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschausk Sysrau Aaud. 5 Riaschk Wiasma 5 ttumeute Aandeel en Spwdi» Amerika. Chicago N. W. (Jert. Aaud.. N. York bake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 pafiMXE-LEENINGEN. Nederland, boten Arasterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente (Jrediet.. 8 Belgle. t Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk Staatsl. 18544 18605 1864.. a Busland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2 pot. 73 SS'/s 1017/, 101 91 94 67'/, 68i/i, 48'/, 102»/, 88 99'/, 45'/, 52'/. 69'/, 109»/, 123'/, 19'/, 17'/is 18'/, 117'/. 140 108'/, 69 188 90 18'/, 51 60 123 61'/. 95 99'/, 56'/. 133 27'/, 140»/, 113 1087/, 105 101'/, 1017/, 101'/, 111»/, 136 143'/, 136 PARIJS, 9 Maart. De Minister van biu- neulandsche zakeu deelde heden-ochteud iu deu Ministerraad mede, dat de toestand te Decazeville verbeterd is. De Ministerraad zal Donderdag beraadsla gen over de begrootiug, welke waarschijulijk Maandag zal worden ingediend. Een telegram uit Saigon, dd. 3 Maart, meldt dat de opstandelingen één kapitein eu een tiental soldateu gedood hebben iu de omstreken van Toean, en dat zij ziju gevorderd tot Queukow. De Regeeriug ont ving echter geeuerlei tijding, welke deze berichten bevestigde. BRUSSEL, 10 Maart. Naar Reuter''s Office verneemt, veroorzakeu Griekenland's voortdurende oorlogstoebereidseleu en de strijdlustige stemming zijner bevolking ernstige bezorgdheid bij de Europeescbe Regeeringen, die vreezen genoopt te zullen worden tot strengere maatregelen dan eene demoustratie barer oorlogsvloten. Men heeft derhalve Griekenland te verstaan gegeven dat, iudien bet er toe mocht overgaan den vrede te schenden en Turkije aan t randen, de mogendheden liet zullen ten prooi geven aan de tuchtiging, welke Tur kije het zekerlijk toedienen zal. MEDEDEELINGEN,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3