marktberichten. Voor geest en hart. Beschamend voor den mensch. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Boekbeoordeeling. Kerknieuws. Ingezonden. Haarlem, 17 Maart. De Weleerwaarde Heer J. M. A. EijckenKapelaau aan de Parochie-kerk van den II. Autouius alhier, herdacht gisteren den dag waarop ZE. voor 25 jaren de H. Priesterwijding ontving. De algemeen geachte en geliefde Jubilaris s a 10 cents per regel. »Ik liad de borst bezet, en eiken morgen moest ik bij a a een uur lang hoesten en spuwen. Dank aan de Capsules Guyot, heeft dat slijm zich losgemaakt en nu ben ik ge nezen van die kwaal, waaraan, helaas! velen lijden en die er zich even als ik, van konden ontdoen. Ontvang mijne oprechte dankbe tuiging. Aan Mr. Guyot, apoth., rue Jacob Parijs. De echte Capsules Guyot zijn wit; de handteekening E. Guyot staat op elke cap sule. Prijs per doos: 1 fl. 20. de Oostzee met de Witte zee een plan, waar over reeds ten tijde van Peter den Grooten werd beraadslaagd. Er bestaat bereids eene ver binding te water tusschen deze beide zeeën; maar de nienwe waterweg zou den tocht tot op een derde verkorten. D e Verzekeringsbode verneem t, d at 1885 ook voor de levensverzekering in Nederland over het algemeen geen bizonde gunstig jaar is ge weest. Slechts enkele maa schappij/» mochten zich in eene bizonder gunstige exploitatie hier te lande verheugen. Va n Amsterdam wordt ons ge schreven.- Door weldadige stadgenooten daartoe ia staat gesteld, deelden Maandag jl. vijf Com missarissen van politie den. gehtelen dag bons voor levensmiddelen uit, waarvan duizenden dank baar gebruik maakten. Prins Ypsilanti, wiens overlijden te Weenen onlangs gemeld is, had indertijd zijn vermogen, dat ongeveer 15 millioen galden be droeg, verkwist. Eenige onvervreemdbare goederen tijn daarvan uitgezonderd gebleven. De schulden, groot 2 millioen gulden, welke bij heeft nage laten, zijn door zijne gemalin, zuster der Her togin de Castries, overgenomen. De rechterlijke liquidatie is aangevraagd door den schoonzoon van den Prins, Prins van Hohenlohe, zoon van den Stadhouder van Eizas Lotharingen. Deze financiëele schipbreuk heeft in de aristocratische wereld van Weenen groot opzien gebaard. Volgens een telegram uit Madrid werd Adelina Patti daar bij eene opvoering van La Traviata in de 2e akte uitgefloten. Het pu bliek was ontevreden over de wijze waarop zij het duo zong. (Zij had ouder gewoonte niet te voren gerepeteerd). De diva verliet vertoornd den schouwburg, en liet zich, door politie geës corteerd, naar haar hotel brengen. De voorstelling had 38,000 frs. opgebracht, waai van Patti 15,000 had geïnd. Hetschijnt dat er nu, behalve van eene Nederlandsche onderneming voor het leveren van melk aan Londeusche afnemers, ook spiake is van eene E igelsche onderneming van dien aard. Althans de Haagsche berichtgever van Daily News meldt: „Door een Engelsche firma wordt een maatschappij opgericht, voor het uitvoeren van Hollaudsche melk naar Londen. Het is ge bleken, dat de melk geruimen tijd goed gehouden kan worden, zonder dat er iets wordt bijgevoegd. Onlangs te Hoorn genomen proeven met melk, Welke 17 dageu oud is, moeten dat hebben bewezen." D e „d o m m e" ganzen, die in de oudheid zich beroemd hebben gemaakt als red ders van het kapitool, zijn nu in Siberië, nabij Ischim, opgetreden als goud-ontdekkers. Dikwijls reeds hadden de boeren in de kroppen van ge slachte ganzen gele metaalkorrels waargenomen. Maar dommer dan de ganzen, hadden zij nog nooit onderzoek laten doen naar den aard van die korrels. Nu onlar.gs nam een boer een aan tal van die korrels mede naar Tobolsk, waar men ze voor goud verklaarde en 10 roebels voor het partijtje betaalde. De ganzen hadden blijk baar uit het riviertje de Karrassul het goud opgehaald. Men is nu druk bezig met uit bet zand in de steenen van den bodem dier rivier do vele goudkorrels op te zoeken. Tegen het voorjaar zal er eene behoorlijk ingerichte goud- wasscherij tot stand gebracht worden. Te Londen is de Russische Prins George Eristoff gevangen genomen, wiens uit levering door Frankrijk gevraagd werd, wegens daar te lande gepleegde oplichterijen. Bij on derzoek vond men in de zakken van den gevan gene, behalve verscheidene papiereu, de niet zeer vorstelijke som van 4 pence (20 cents) en zeven bank-vaii-leeningbriefjes. Over de uitlevering wordt onderhandeld. Eene luchtecheepvaartkundige school zal eerstdaags geopend worden te Gre noble; voornamelijk zal het onderwijs moeteu dienen voor jongelui, die in dienst van den Staat hun werk willen maken van verkenningen met behulp van den ballon captif. In de onlangs te Hamburg ge houden vergadering van afgevaardigden van ruim een honderdtal spoorwi g-ondernemingen omtrent de aanstaande zomer-dienstregeiingen, is ook een besluit genomen omtrent de wijze, waarop de uren vau aankomst en vertrek der treinen zullen worden gedrukt in biljetten, gid sen enz., waardoor de dienstregelingen worden bekend gemaakt. Dit besluit, waaraan waarschijn lijk reeds bij den aanstaanden zomerdienst door de Nederlandsche en andere spoorweg-onderne mingen gevolg zal worden gegeven, brengt mede: lo. dat de uren met groote de minuten met kleinere cijfers zullen worden gedrukt; 2<>. dat de minuteu steeds door 2 cijfers zullen worden uit gedrukt, b. v. 12 u. 3 min. als volgt: „12."3 terwijl bij vermelding van een vol uur twee nul len voor de minuut-cijfers zullen worden gesteld; en 3°. dal voor het tijdvak van 6u. »s avonds tot 5. u. 59 's ochteuds de minuut-cijfers zullen worden onderstreept, dus Men gebruikt tegenwoordig, in een doofstommen-gesticht te Parijs, bij het spreekonderwijs, photographische afbeeldingen van den mond van een persoon, bij het uitspreken van verschillende klinkers en medeklinkers. De leerlingen moeteu die dan nauwkeurig bestudee- ren en zich oefenen in hel nabootsen daarvan. Te Hudswell, en in andere dorpen van het Engelsche graafschap York, heeft de sneeuw zoo hoog gelegen, dat men tunnels naar de deuren der huizen moest graven, om daarbin nen te komen en de bewoners voor den hon gerdood te bewaren. In eene apotheek te Berlijn zijn de flesschen die vergif bevatten, op een afzon derlijke plaats bewaard, die met een electrischen toestel gemeenschap heeft. Zoodra de apotheker er een flesch wegneemt, komt de toestel in wer king en belt verscheiden malen. Een goed middel om ernstige vergissingen te voorkomen, die nog wel eens plaats hebben. Door G. R i e s e n b e c k c. s., t e Am sterdam, is concessie aangevraagd tot het inpol deren en droogmaken van een gedeelte van de Zuiderzee, genaamd liet Kolkhernerdii p. De in poldering zal zich uitstrekken van bezuiden Wie- tingen tot ten westen van Medemblik t n ongeveer 9700 Heet. beslaan. Aan de gemeente Gouda is dezer dagen het geluk te beurt gevallen tot erfgenaam te worden benoemd van de ganscbe nalatenschap van een schatrijke dame, Mej. H. H. Hoffman, die vroeger steed3 te Gouda, doch de laatste ja ren wegens gezoudaheidsredenen te Utrecht ver blijf hield. Daaraan is dc voorwaarde ve; bonden, dat binnen Gouda moet worden opgericht: lo. eere volksgaarkeuken, waaraan aldaar behoefte bestaat, en 2o. een gesticht voor dames uit den fatsoenlijkeu stand, die in behoeftige omstandig heden verkeeren. Slechts enkele legaten werden toegekend, waaronder een van ƒ10.000 aan de Werkinrichting tot wering van bedelarij te Gouda. Bij liet opnemen der laatste volks- telling in Frankrijk, hadden de autoriteiten eeue kolom doen invullen, waarboven de woorden „zonder godsdienst". In deze kolom schreven zich 7.000.000 personen in. Treurig! De Sultan laat nu ook evenals de Koning van Beieren, beiden voortreffelijke be heerders van hunne financ:ë».g< lijk bekend is - ope- ra-ioorslellingen voor zich alleen geven. Een Ita- liaansch opera-gezelschap, dat te Pera gastvonr- stellingen geeft, heeft dezer dagen, in Yildis Kiosk eene opvoering van Aïda gegeven, waarbij alleen de Sultan met een zijner kamerdienaars tegenwoordig was. Gebruik uwen tijd niet met het opzoeken van fouten bij andereu, maar met verbe teren en voorkomen van hetgeen gij in u zelf verkeerds hebt. Wacht nooit groote zaken van meu- scheu, die hunne tong niet kunnen bedwiu- gen. Die door spreken bedrogen is, mag zich met stilzwijgen troosten. Haastigheid is de aanvang, berouw het einde des toorus. Zij, die deuken dat men met geld alles doen kan, worden licht verdacht alles om het geld te doen. Als de hond van zijn meester eenmaal per dag eten en een dozijn keeren een schop of een pak slaag krijgt, den hecht hij zich toch aan dien meester met on verbrekelijke trouw. Als iemaud aan zijn medemensch honderd diensten of zelfs weldaden bewijst, maar eenmaal er eens een moet weigeren of iets doet, dat den ander niet naar den zin is, dan wordt men doorgaans uitgemaakt voor al wat leelijk is en in elk geval wordt al het genotene onmiddellijk vergeten. Ook een standpunt. Dame. Ik kan mij niet begrijpen, boe men in zekere kringen tegen de belasting op haring ageert. Hoe meer harin gen de arme menschen eten, hoe dorstiger zij worden. Door den lagen prijs van de haring wordt dus de drinkzucht in de hand gewerkt. Een kind des tijds. Moeder. Zie eens Elsje, ik heb eene nieuwe pop voor je gekocht,. Elsje. Maar, Mama, met zóó'n pop durt ik mij niette vertooneu, zij draagt immers nog de mode van de vorige maand. De laatste tanden. Leerares (op de hoogere burgerschool). Welke zijn de laatste tanden, die de mensch krijgt. Een der leerlingen. Dn val- sche. Pessimistisch. Papa, waarom begeleidt men eigenlijk iemand, die ons een bezoek heeft ge bracht, tot de deur. Om zich te overtuigen, mijn zoon, dat hij ook werkelijk vertrekt. Aan 't strand. Monoloog van een lid der natte gemeente. Drommels! wat een plas tout water! Duidelijker, dunkt me, kan de natuur niet verkondigen, dat de mensch geen water zal drinken. En bloc. Jantje (tot den dokter). Papa is ziek, Mama is ziek en de hond en het vogellje zijn ook ziek. Dokter. Dus de geheele menage- De. Onbetwistbare verdienste. Onderwijzer Wie kan mij eenige vet diensten vau Erederik den Grooten noemen. Levi. Hij gaf munten uit onder de waarde. Onderwijzer. Was zulks dan werkelijk eeue verdienste? Levi. Zeker, meester, want hij heeft er veel mede verdiend. heeft op dien merkwaardigen dag zeer vele blijken van hoogachting, sympathie en waardeeriug ontvangen, zoowel van hier als van elders. Tal van felicitatiëu werden ZE. zoowel persoonlijk als schriftelijk aan geboden. Moge de zeer geliefde en waardige Herder nog eeue reeks van jaren, onder Gods besten zegen, tot heil van velen werk zaam blijven, met dieuzelfden ijver en die zelfde kracht waarvan de hooggeachte Jubi laris steeds iu hooge mate heeft doen blijkeu. Blijkens de door burg. en weth. dezer gemeente opgemaakte kiezerslijsten, be draagt het getal kiezers voor de Tweede Kamtr der Stateu-Generaal 1365, voor de Provinciale Staten 1357 en voor den Ge meenteraad 2119. In de vorige week is eeue groote partij lood ontvreemd van het buitenver blijf »Stad en Wijk,« staande aan den Wagenweg alhier, welk perceel des winters niet wordt bewoond. Door de politie alhier is aangehouden eeu 22 jarige stalhoudorsknecht, die in één dag f 50 had zoek gemaakt, welke hij voor zijn patroon bij verschillende klanten had ontvangen. Dezer dagen is alhier de proef ge nomen met eeu tram-omnibus, vervaardigd iu de fabriek van de firma J. J. Beynes alhier en bestemd voor het vervoer op gewone wegen. Het sierlijke rijtuig kan 20 personen bevatten. De proef was hoogst bevredigend. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 6 M Koentz en C E Leijendekkers; J M Renaud en M J Renaud; PM Mok en M Mok; I Fransman en L Velleman. Getrouwd: Mr. W J v. Leeuwen en P A Waller; D Boeré en J M v. d. Laan; A P De Zwart en M Slieker; F v. Bockhooven en J Wijkhuizen. Bevallen: E M Vendel geb. Burgers z. N Roos geb. Groot d. M Huibers geb. Aarts d. M Bie- mond geb. Roose d. H Visser geb. v. Kampe z. H Peper geb. Trompette' d. G v. d. Belt geb. IJzer man d. A Sarlet geb. v. d. Lugt d. A M v. d. Biggelaar geb. v. Baar z. G ScharpfF geb. v. Willi- genburg z. J T v. d. Vossen geb. v. d. Waals d. A v. Es ge Hommers z. J E v. Donseloa geb. Klaprood z. E v. Kampen geb. Harthecht d. C M Leeuwenkamp geb. v. Baaren d. J Dolle geb. Brands d. M J Kessens geb. Jonker d. D Makkes geb. v. Gessel d. S J Hage geb. Vring z. J H C Roo- sen geb. Gijsbers z. M W Wijkhuizen geb. Donkerlo z. AC Boon geb. Lasschuit d. A M Verbeek geb. Vissing z. J v. d. Berg geb. Braazem z. J M C Muijlaert geb. Splingaire z. Overleden: J. t. Meur» 4 mn. z. Brouwersvaart; J A Hoogerwerf 5 mn. z. Drossestraat; P Toeset 3 j. z. SchacheUtraat; H v. Tongeren 6 mn. z. Kraaienh. gracht; C v. d. Berg 28 j. wed. E Kok, Jausweg,— Een als levenl, aangeg. kind van het mannelijk geslacht van T Dam, Jan Steenstraat; S J Evers 8 dg. d. Brouwersvaart; K O verdijk 15 mn. d. Leidsche straat; J J Cornelissen 67 j. echtg. v. J. Zeijlmeer, L. Raam straat; J C Rijkhart 72 j. echtg. v H Snoek, Drap- penierstraat; A C v. Riemsdijk 2 j. d. L. Annastraat; E Anderson 73 j. echtg. v. C Ploeg, Nieuwe Kerksplein; F J Wiemer 14 mn. z. Gr. Markt. Geschiedenis van het H. Sacrament van Mirakel en van de Kapel de II. Stedebenevens het verhaal van de merkwaardige wonderen geschied tot Ao. 1573, is de titel van een keurig boekje, dat dezer dagen is versche nen bij den uitgever G. Borg te Amsterdam. Het doel dat de schrijver met de samenstelling van dit boekje zich voor oogen stelde is, door de vermelding van de geschiedenis en de wonderen der H Stede, het geloovig vertrouwen van de Katholieke Amsterdammers, en an deten, op te wekken. De schiijver biedt het als een nederig offer van diepen eerbied en ontzag en als eene oprechte belijdenis van zijn onschatbaar Geloof aan de waarachtige tegenwoordigheid van Jezus Christus in het aanbiddelijk Altaar-Sacrament, zijn Katholieken laudge- ï.ooten aan. Wij wenschen het boekje, dat om zijn inhoud en zijn uiterlijk en wegens den zeer billijken prijs, de meeste aanbeveling verdient, in veler handen. Moge het herdruk op herdruk beleven. Z. D. H. de Bisschop van Breda, Mgr. P. Leytenheeft benoemd: tot Pastoor te Beek den Zeereerw. Hooggel. heer J. Loos; tot Professor aan het Groot-Seminarie te Hoeven den Zeereerw. heer J. F. P. Verhage, tot Pro fessor aan het Seminarie Ypelaar den Weleerw. heer H. P. W. Vermeulen; tot Kapelaau te Heerle den Weleerw. heer A. J. Theuns; tot Kapelaan te Hoofdplaat den Wel eerw. heer J. A. H. Gielen, en tot Kapelaan te Gilze den Weleerw. heer Th. C. Verbaten, beide laatsten Pries- teis uit het Seminarie. Aan de Eere-leden en Donateurs van de St. Grego- rius-vereeniging, Parochiale Afdeeling van de Kathedrale Kerk St. Jozef alhier. Van eigen werk verslag te geven, 't klinkt vreemd, doch wil ik er mij ditmaal niet van onthouden, vermits ik weusch mede te deelen, dat de eerste uitvoering van de leerlingen der School voor authentieken kerkzang van het zangkoor „Te JDeum laudamus", Zondag jl. in de Kathedrale Kerk alhier gehouden, mij overtuigd heeft, dat er mettertijd, na veel ernstige oefening, van dit kinderkoor iets schoons te wachten is. Zeker had ik Zondag jl, in eenige gezangen meer frischheid en gelijk heid gewenscht; kleine gebreken echter zijn bij eene eerste proeve, waarbij voor alle gebeurlijkheden nog niet de noodige maatregelen konden genomen worden, wel te ver- schoonen. Ik gevoel mij gedrongen mijne dankbaarheid te betuigen aan de Eereledea en Donateurs der St. Greg. Ver. voor den steuu, welke zij aan de bchool voor authentieken kerkzang schenken. Zij geven daardoor het bewijs, dat zij een der schoonste ceremoniën der Katholieke Kerk niet gaarne zien verloren gaan. Na de verzekering te hebben gegeven, dat ik de moei lijke taak van leeraar aan deze nuttige en heilvolle inrichting, met ernst en ijver zal blijven vervullen en daarvoor den steun van de welgezindeKatholieken voort durend verzocht te hebben, noem ik mij hoogachtend, Haarlem, 16 Maart 1886. N. H. Andriessïn, Organist der Kathedrale kerk. HAARLEM., 15 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,75 a witte f 6.25 af f7, rogge f 4.90 a f 5.20 Haver f 3.50 a 370,gerst f duivenboonen f6,75 a 7,35; paardenbooneu fa bruine boonen f a f Gr. erwten f -, AMSTERDAM, 15 Maart. Ter veemarkt. waren aangevoerd 651 runderen, van welke de prijzen waren vette late qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.65 dito 3de qnaliteit 0,60 per kilo; melk- en kalfkoe.en 100 a 260, graskalv. f a 191 nuchtere kalveren 4 a 8, schapen eu lammereu a vette varkens 40 a 47 c.; beiden per kilo.biggen a paarden f a ROTTERD AM,16Maart.öp de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paard, 1423 runderen, 150 vette-cn graskal veren,237uuchtere kalveren, 3 scha pen of lamineren,1 varkens, 126 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste quaiiteit 65 c. 2de qual. 60 er., 3de qual. 55 c.,- kalveren lste qual. 105 es 2de qual. 90 c., schapen 60 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 66 qualit. f 60 3de qual. 1" 54. A.LKMAAR,13 Maart.De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt11 koeien J 80 a 120 214 nuchtere kalveren ƒ5 a 14,— vette kalveren aa schapen 14 ay 20varkens f per kilo, lOOma gere dito 14 a 18,4 bokken J 3 a 6 3 paarden 120 a 80 lammeren f - a ISMaart. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van 100a 70, 133 kalveren van f 35 a 60 73 nuchtere dito van f 3 a 5, schapen f a 114varkenB 44 a 52 c.magere a c. per kilo. SCHIEDAM,16 Maart. Moutwijn per Ned. vat a f7, Jenever f 12,50, Amsterd. proef f 13,75 Spoeling f2, dito commissie f 2, JLONDBN ,15 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3300, Schapen en Lammeren 13000, Kalveren 210 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 4/9 Schapen en Lammeren 4/4 a 6/-, Kalveren 3/8 a 5/4 Zwijnen 3/8 4/2. BEIDEN, 13Maart.Aan de markt van heden waren De prijs der boter was heden per */4 vat lste qual 48.a 64.—, 2de qual. f a HOOBN, 13Maart. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7,50 a 8,— - heet. rogge fheet. gerst 4.50 5.— heet. haver f 5,75 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f9,a 11,— gele f hee paardeboonen f -,a heet. erwten a heet.groene 9.50 a, 13 heet. grauwe f 13 a— heet. witte f heet. aardappelen a manden appelen f - a alles per heet. De aanvoer vau vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 40 tot 160 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 10 tot 14, schapen van tot—,— 16 lammeren van 16 tot 22, varkens van 12 a 18, zeugen a biggen van 4 a 10, PURMEREND.16 Maart.Kaas*. aangevoerd 64 stapels prijs der kleine kaas f27,50 middelbare 18.Boter ALKMAAB, 13Maart.Aangev. 400 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ690, a 7rogge a 5 ,50 gerst 5(i a 5,—, dito chev. f 625 a haver 3.75 4paardenbooneu J 6,35 a - bruine dito f 9,— a 1Lduiven dito f kanariezaad a -,— rood mosterdzaad ƒ14 J a geel dito f karwijzaad a blauw maanzaad -,groene erwten f 16,50 a 14, grauwe dito 15,— a vale dito ƒ14,a 13,Witte f a 9. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 85 stapels, wegende 20975,kilo. iiooi kleine f commissie f middel belbaref—laagste prijs f.Gras kleine f26,— com missie f 21,middelb. f. 20.50 per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 16 Maart 1886. Prijzen der onderstaande effectengeuoteer pCt. de koers Nederland. Oertif. Werk. Schuld. 21 8 4 5 5 5 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. ffigypto. Hongarije. Obl. Leeuing 1867. Gondleening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 u zilver (Jan.—Juli) 5 Obl. buiten). 1853-84 3 bij iiope& Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Obl. buiten 1. 1867, 1871 75 I1 4 18762 H (Perpetueele) 4 Übl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Obl. Leening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4' 3 1877 4 Columbia. Obligatien4S Peru. Leening 18706 1872 5 Oosteurijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. Al. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand llijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 187S5 Italia. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand.. .8 Jelez Griasi OblS Kiew Brest AandS Knrsk Cliark. Obl. /iOOO.. 5 Morschansk Syaran Aand.. 5 Riascbk Wiasma 5 Kumeulo. Aandeelen Spwd>» imerlka. Chicago N. W. Cert. Asud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kanaas Texas Obl. Cert.. 7 PREMIE-LESNINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100. 8 RotterdamS Gemeente C red iet.. 8 Belgto. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. StaaUl. 1854A 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2 pet. 73»/» SS»/s 102 101 91 94 67'»;,, 683/,, 477, 1027, 87,', 99'/s 453/, 527- 68»/is 1093/, 1237, 19 Vs 17'/, 13'/.. 117»/, 141 110?/, 68»/, 138 91 13'/, 51 603/., 121»/, 61'/, 95 99 55'/. 54 133 27'/. 136'/. 1123/, 108'/, 105?/, 101 101'/, 103 112 136'/, 144'/, 136 LAATSTE BERICHT. LONDEN, 16 Maart. Gladstone heeft op de brieven, in welke de Ministers Trevelyan en Chamberlain hun ontslag verzoeken, op verzoenenden toon geantwoord, en voorgesteld de beslissing uit te stelleu tot over eenige dagen, omdat hij hoopt de moeilijkheden nog uit den weg te kunnen ruimen. MEDEDEELINGEN,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3