MARKTBERICHTEN, Laatste berichten. Voor geest en hart. Het overvloedige gewin is dikwijls de godspeuuiug van een groot verlies. Goede moed is het halve leven. Geen wond zoo diep of er is een pleister voor. De meeste onzer modeplaten zijn in teekeuing gebrachte dwaasheden. Terwijl men keur heeft en niet kiest, verliest men zijn tijd. Ouderdom. Wanneer wij naast de rimpels van den Ouderdom tevens den goelijkeu glimlach des vredes bespeuren; wanneer wij in het fletsche oog een weemoedigen glans zien schitteren als die van het avondrood van een helderen herfstdag, dan spelt de grijze haarlok wel de wegstervende levenskracht, maar zij draagt er tevens toe bij ons het gelaat, dat er door wordt omlijst, te tooien met dien schemer van geestelijke schoon heid, die ieder treft en ieder gereed is te huldigen. Allerlei. Een goed geheugen. Student.Wat, kunt gjj je nog herinneren, dat ik je twintig gulden schuldig ben? Kastelein. Zeker, mijnheer. Student. Man, wat heb jij een phenomenaal geheugen. Over de noodzakelijkheid de Echte Cap sules Guyot te gebruiken: »Ik verzoek u mij eeu flacon witte Capsu les Guyot, uw uaam dragende, toe te zenden. Met geuoegeu heb ik hare voortreffelijk heid eu krachtdadigheid tegen eene oude verkoudheid kuuueu erkennen. Die ik vroe ger nam, waren namaaksel en hadden met het minste gunstig gevolg. »Le Pay (Haute-Loire). Aau Mr. Guyot, apoth., 19 rue Jacob, Parijs. Een praotiscli man. Een vechtersbaas (tot een advocaat): Als je niet met mij ver kiest te vechten, laat ik je in zes kranten zetten. Advocaat. U itstekend. Liever in honderd kran ten, dan onder één zerk. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Letteren en Kunst. atukken, id vestiairts en dergelijke ter bewaring gegeven. Een heer te Berlijn ondervond dit dezer dagen met een kostbaren pelsjas. Hij heeft er iets op gevonden, dat wellicht veel navolging zal vinden. Aan de einden van den kraag worden binnenwaarts twee ijzeren ringen aange bracht, aan welke het kleedingstuk wordt opge hangen, nadat ze door een slotje, dat men bij zicli draagt, vooraf zijn afgesloten, zoodat een ander den jas onmogelijk kan aantn-kke». De bekende strafprocedure tegen mevr. Bulkley, Kloppers en mejufïr. Schlinge- man, door de Arnhemsche r ehtbai.k respectie velijk veroordeeld tot 18 maanden, een jaar en 45 dagen celstraf, is voor het Hof te Arn hem opnieuw behandeld. Het Hof heeft geëischt tegen mevr. Bulkley 2 jaar correct, gevangenis straf, in eenzame opsluiting te ondergaan, te gen Kloppers 1 jaar en tegen mej. Schlingeman 45 dagen correct, gevangenisstraf. Op het ijs eener poldersloot te Tienhoven bij Araeide heeft men een zieltogenden ooievaar gevonden. Het dier werd zeer zorgvul dig verpleegd, doch is niettemin spoedig daarna bezweken. Hij was geheel vermagerd en blijkbaar door koude en gebrek in dien ongelukkigen toe stand geraakt. Wie weet hoevelen zijner stam- genooten in dit strenge voorjaar een gelijk lot heeft getroffen. De gemeente Knonau, kanton Zurich, heeft van Jacob Syz, die er geboren is, 20,000 fr. ontvangen, met bepaling dat het ka pitaal moet gebruikt worden, om aan weinig gegoede burgers tegen voldoende zekerheid en matige rente uit te leenen, en dat de rente aan het armen- en schoolfonds der gemeente ten goede zal komen. Deze Syz woont sedert 40 jaren in Stieimaken en is door den Keizer van Oostenrijk, ter belooning zijner verdiensten als industriëel, in den adelstand verheven. Naar men verneemt. zaldeRot- terdamsche Lloyd een dividend van 3 pCt. uit— keeren. In het Weekbl. v. d. adm. d. dir. belastin gen van 13 dezer komt de volgende zonderlinge advertentie voor: „Heden werd mij eene Doch ter geboren, die mij, hoewel onwetend, voor de toekomst het genot verschaft van de vrijstelling volgens art. 19 letter k. der wet op de pers. belasting. Mijne bij de studie van weleer op gedane overtuiging, dat gemeld art. alleszins billyk en nuttig is te achten, wordt thans door de ondervinding bevestigd." De in de adv. bedoelde vrijstelling is die voor vrouwelijke dienstboden, eerste klasse, wegens het hebben van vier minderjarige kinderen. Op verschillende deuren te Groesbeak leest men: Besmettelijke ziekte: Dy senterie. De patiënten lijden echter aan diph- teritis, maar daarvan waren geen biljetten voor handen. Volgens onderzoekingen van Hellmann, die de gegevens sedert 1719 heeft nagegaan, is de meening, dat op een zoo kouden winter als wij thans beleefden, een zeer warme zomer phegt te volgen, geheel en al verkeerd. De waarnemingen leeren, dat gewoonlijk de zomer is als de winter, d. i. op een zachteu winter volgt een warme zomer, op een kouden winter een koude zomer. Eene brug op den Texs s-P a c i f i c- spoorweg, en nog twee bruggen elders, zijn, vermoedelijk door de werkstakende arbeiders, in brand gestoken en vernield. Bij een ingezetene van Texel heeft een zoogenaamde Cochin-china kip een buitengewoon gvoot ei gelegd, hetwelk bij opening bleek drio dooieis te bevatten. De hij vele Hollanders welbeken de „Laacher Soe", nabij Brohl aau den linker Rijnoever, welke wegens de warme bronnen niet vaak en eerst bij langdurigen winler^bevriest, was verleden week nog geheel bevroren en le verde een heerlijk schouwspel op. Het 12 centim. dikke ijs noodigde honderden uit den omtrek tot schaatsenrijden uit. Te Carrollton,in Mississippi (Ver- St.), is door eene bende van 50 man een aanval gepleegd op het rechtsgebouw, waar eeuige negers wegens moord op een blanken man terecht ston den. Dertien personen werden door hen gedood en verscheidene anderen gewond. Een schoone toost. Bij een feestmaal, dat ter eere vau een blijspeldichter werd gegeven, nam eeu der gasten het glas op en zeide: „Lang leve de geëerde auteur! Moge hij zoo oud wor den als zijne „uien". Verbeterd. Heer. Kijk eens, hoe die laarzen et uit zien. De zolen zijn totaal versleten, terwijl het bovenleer nog goed is. Schoenmaker. O, maar dan waren de zolen ook niet slecht, maar het bovenleer is te goed. HAARLEM 22 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,75 a witte f 7.25 af f7, rogge f4.90 a f 5.40 Haver f 3.75 a f 370,gerst f j duivenboonen f 7,— a 7,25 paardenboonen f— a bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM, 22 Maart. Ter veemarkt waren angevoerd 639 runderen, van welke de prijzen waren aette lste qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.65 dito dequaliteit J 0,58 per kilo,melk- cu kalfkoeien 100 a 270, grRskalv. f a 151 nuchtere kalveren 4 a 7, schapen en lammeren a vette varkens 40 a 50 c.; beiden per kilo.-—biggen f a paarden a ROTTERDAM,23Maart.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 13 paard, 1412 runderen, 130 vette-en graskalveren,192auchtere kalveren, 4 scha pen of lammeren, varkens, 124 biggen, bokken. De pijzen van bet vee, besteed ter markt vau heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 65 c. 2de qual. 60 cr., 3de qual. 55 c.; kalveren lste qual. 105 cs 2de qual. 90 c., schapen 65 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60 qualit. f 54 3de qual. fj48. ALKMAAR,20 Maart.De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt :11 koeien J 180 a 130 153 nuchtere kalveren ƒ6 a 11,— vette kalveren a a schapen 14 a 26varkens fper kilo, 190 ma geredito f 5 a 8,—, 6 bokken J 5 a 6 6 paarden 100 a 180 lammeren f - a 22Maart. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van 260» 133 kalveren van f 35 a 120 63 nuchtere dito van f 17 a 5, schapen f a 52 varkens 44 a 51 c.magere a c. per kilo. SCHIEDAM,23 Maart. Moutwijn per Ned. vat a f7, Jenever f 12,50, Arasterd. proef f 13,75 Spoeling fl,70 dito commissie f 2,10. LONDEN .22 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 80 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/4 4/9 Schapen en Lammeren 4/2 a 5/9, Kalveren 3/- a 5/- Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 13Maart. Aan de markt van heden waren LONDEN, 23 Maart. Naar de Daily News verneemt, is de poging tot bij leg ging van het geschil tusschen Gladstone en Chamberlain en Trevelyau over het Iersche vraagstuk vruchteloos gebleven. Chamberlain en Trevelyau zijn besloten het Kabinet te verlaten. Hun formeel aftreden zal echter eerst volgen nadat Gladstone zijn plan aau het Lagerhuis zal hebben voorgelegd. LCJIK, 23 Maart. De werkstaking strekt zich uit over het geheele district Luik. Er worden nieuwe troepen verwacht. Twee treinen brachten 500 man aan. Men is ongerust tegen morgen, na het uitspreken vau het vonnis over de eerste rustver stoorders. Een twintigtal personen, die bij de botsingen met de troepen gekwetst wer den, ziju hier overgebracht. De stad is zeer rustig. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. Volgens de nieuwste statistieke opgaven verbruikt Europa alleen jaarlijks 30 milliarden spelden. Een raadsel is het waar die massa spelden blijven. Te Zevenbergen is door den b r i— gadier der marechausée proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren L., een kwakzalver uit Bergen- op-Zoom, die beweerde in het bezit te zijn vau allerlei geneesmiddelen voor de lijdende mensch- heid, en zelfs zóó onbeschaamd was, dat hij fijn gesneden tabak tegen hoogen prijs als genees middel aan de inwoners van Zevenbergen trachtte te verkoopen. Te Bern i s e e n e fa b r i e ko n t d e k t van valsche speelkaarten. De vervalscbing bestaat in het aanbrengen van den Eranschen belastingstempel. Men zegt dat de Eransche schatkist op deze wijze jaarlijks voor meer dan 500,000 franks wordt benadeeld. Te Par ij s wordt weder een zeer zonderlinge restauratie geopend en wel de auberge des Apothécaires. De zaal is op dezelfde wijze ingericht als eeu apotheek uit overouden tijd, en de jans zija gekleed als piovisors, met kuit broeken, blauwe boezelaars en kalotjes. Een broodje met kaas of vleesch heet uue pillule en een glas bier une tisane. Alleen in Noor d-W ales zijn door de jongste en koude sneeuwstormen twaalf dui zend schapen omgekomen. De pachters klagen, dat de schade grooter is dan zij in dertig jaren geleden hebben. Met liet uitsterven van het ge slacht der Welfen in Brunswijk schijnt de dood van de zoogenaamde Hendriks-linden (vóór den dom te Brunswijk) gepaard te zulleu gaan. Deze boom werd volgens de overlevering door Hendrik de Leeuw geplant. De Regeering tracht zijn on dergang zoo lang mogelijk te verhoeden door het overbrengen der sappen van jonge, krachtige boompjes, die er om heen geplant zijn, in den ouden stam. Ook zullen de doode takken ver wijderd worden. Een daarvan is meer dan een meter dik, en men zal een steiger om den boom moeten bouwen en met katrollen moeten werken om dezen tak te verwijderen, zonder schade voor den boom. De gezamenlijke opbrengst van de kunstverkooping, toebehoord hebbende aan wijlen Mevr. Morgan te New-York, bedraagt 1,206,399 dollar (f3,015,747.) Aan de eigenares heeft de verzameling oorspronkelijk 2,700,000 dollar gekost. Kleurenleer. Een onderwijzer liet eens een grijze veer aan een kind zien en vroeg: „Welke kleur is dit?" Na een oogenblik bedenkeus zei hel kind: „Donker wit." Een nieuw artikel. Waar reist u eigenlijk in, mijukeer?" vroeg eene jonge dame op een bal aan een handelsreiziger. „Op het oogenblik reis ik hier eigenlijk incognito," was het ant woord. „Verwondert u dat zoo?" vroeg de reiziger verder, toen hij een domverbaasden blik ontmoette. „O, neen," was het eenigszins ver warde antwoord, „t' Huis krijgen wij het ook wel eens op tafel." Nog boven kunstboter. Een Hollaadsche jongen, die in de omstreken van Helmond lo geerde, waar, zoo men zegt, geen al te beste boter wordt gefabriceerd en gegeten, werd door de gastvrouw, nadat hij zijn eerste boterham op had, gevraagd of hij er nog een wilde hebben „Zeer gaarne" was het antwoord, „maar als 't u belieft zonder pomade. Haarlem, 24 Maart. Ia het geboaw der St. Vincentius- Verceniging in de Zoetestraat alhier, waren Zondag-avond behalve de leerlingen der teekeuschool van het liefdewerk St. Jozefs Ambachtsleerlingen, ook vele leden der St. Fin- centius-Fereeniging, het Bestuur der School alsmede een aantal genoodigden en belangstellenden tegenwoordig, bij gelegenheid van de ieestelijke prijsuitdeeling, die daar heeft plaats gehad. Nadat de President in korte, doch zeer duidelijke en goedgekozen woorden het doel van het liefdewerk in 't algemeen en van deze samenkomst in het bizonder had verklaard, en den dank had betuigd aau de heereu Stracké, RobbersLoots en Maas, die als Onderwijzers geheel belangeloos hunne talenten aan het liefdewerk ten beste geven, werd door den Secretaris het verslag van het afgeloopen leerjaar voorgelezen eu de namen der be kroonde leerlingen bekend gemaakt. Vervolgens werden de behaalde prijzen en getuigschriften door den Directeur, den Weleerwaarden Heer B. J. J. Schijf, uitgereikt, waarna ZB. eene schoone en hartgrondige toespraak hield, hoofd zakelijk gericht tot de ouders der leerlingen. ZE. spoorde hen aan, zich bij de opvoediug hunner kinderen toe te leggen op samenwerking met dc Onderwijzers en met die personen, welke voor de godsdienstige en maatschappelijke ontwikkeling der jongelingen zorg cjragen. Ook omtrent den aard en de belangen van het Christelijk huisgezin als fuudament der maatschappelijke orde en als bolwerk van deu Christelijken Staat, gaf de hooggeachte Directeur voortreffelijke wenken. Met ecue aanbeveling van het liefdewerk in de welwillendheid en voortdurende onder steuning, eindigde dc Eerwaarde Keer Schijf zijne belang wekkende toespraak, die door alle aanwezigen met de grootste aandacht werd gevolgd. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat aan onge veer 60 leerlingen, in verschillende klassen, onderwijs in het hand- en bouwkundig teekeuen werd verstrekt. Ia de meeste klassen gaven de gemaakte vorderingen der leerlin gen aanleiding tot groote tevredenheid. De bewijzen dier vorderingen, in den vorm van teekeningen, waren in het lokaal tentoongesteld. Wij hebben ze met aandacht be schouwd en 't is ons aangenaam te kuat en vermelden, dat het door de leerlingen geleverde in alle opzichten getuigt van het degelijke onderwijs, 't welk zij op de teekenschool genieten. Moge het liefdewerk bij voortduring dien bijstand en die waardeering ondervinden,waarop het in zoo ruime mate mag aanspraak maken.Wie het op intellectueele of materiëele wijze steunt, bevordert het welzijn van menig ambachts man in spe, sterkt dezen op krachtige wijze in den te wachten struggle for life en draagt bij tot verrijking der maatschappij van een aantal wakkere werklieden, die, gelijk de President in zijne openingsrede zeer juist opmerkte, zich nimmer over het Credo hunner Moeder de heilige Katholieke Kerk zullen schamen. Aan het slot van dit kort verslag brengen wij onze hulde aan het volijverig Bestuur van het liefdewerk, voor de vele zorgen en opofferingen, welke het zich in 't belang der Katholieke jongelingschap getroost. Moge het nog eene rseks van jaren in zijne moeilijke, doch zegenrijke taak volharden. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd J C Jonasse en M A v. Seters; Mr. F A Versteegh en M C M Pinege; D Rob en J den Das; H J Prinsen C Rob. Bevallen: M W Menks geb. Hetem d. J Eekhout geb. Knaapc z. AM Jansen geb. Hulman d. G A v. Oosterzee geb. Buijn z. C Vredenburg geb. Robijn z. H Molenaar geb, Ramakers z. A A Paap geb. Horseman z. H Ets geb. Roeland z. J W Steenkist geb. Godefrooi z. - C J v. Weeren geb. de Nobel d. C C Jonkman geb. v. Wieringen z. A de Vries geb. Groenewoud z. J J Kling geb. Mulder z. - A v. d. Meer geb. Kapper z. M Meijer geb. Groot d. L W Wildschut geb. Kirsch d. W A Brinkman geb. Gee- sink d. E v. Egmond geb. Verhagen z. AM v. Vueren geb. Vogels z. P J Willekes Macdonald geb. Reijnvaan d. S M Hulshoff geb. Houssart z. G Wit geb. Kuijper z. J E L T v. d. Berg geb. Tom- bergh z. M E de Lange geb. Slingerland z. A H Timmer® geb. Miezenbeek d. C Verzijlenberg geb. v. Horick z A C Sprokkreef geb. Lennings z. H Lottgering geb. v. d. Waaij d. E H Hendriks geb. Janssen Schmidt z. A Meijer geb. Boersma d. A Holst geb. Boerlage z. J v. d. Laan geb. Klepper z. N Verdel geb. Kottman Houtgraaf z. E Kostelijk geb. Groen z. P M Uijlenhoed geb. Prins z.MJ Schef- fer geb. Roosendaal d. M Harms geb. Delen z. Overleden: W Smit 36 j. Drappenierstraat; C Kensen 3 mu. d. Hondensteeg; J 1) Franse 66 j. KI. Houtstraat; N v. d. Vossen 77 j. Kruisweg; W de Vries 82 j. wed. H Fransse, Oranjeb. laan; A J Ter poorten 8 mn. z. Breesteeg; A Schreinders 2 mn. z. Magdalenasteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van L B Konijn Groote Houtstraat; M Verhagen 84 j. wed. W v. Dijk Burgwal; D Ter Den 65 j. wed. 1) Jantz Gr. Houtstraat; J Klooster 15 j. z. Assendelverlaan; J C Stam 73 j. wed. G B Eggers Kraaiedh. gracht; A v. Vuuren 81 j. Zijtweg;— C J v. Thiel 39 j. Oudeweg; S de Vries 8 mn, d. v. B A de Vries, Wijde Appelaarsteeg; C Topper 60 j. echtg. v. J K P Freijer Gr. Houtstraat; N J v. Lee- wen 12 mn. z. L. Begijnestraat. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft benoemd tot Pastoor te Kralingen, den Weleerw. heer A. J. W. Dijkhoff, en te Zevenhoven den Weleerw. heer J. L A. Kernschner, die Rector was van het Jongensweeshuis te Amsterdam. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. A. Godschalk, heeft benoemd tot Pastoor te Tongelre den Weleerw. heer C. M. Van Kessel, en tot Kapelaan te Drunen den Weleerw. heer J. C. Kamp, Priester van het Seminarie. Inhoud van De Wetenschappelijke Nederland er 2de Serie No. 7. De intellectueele Leo-Hulde van Wetenschap en Kunst. J. W. Brouwers. Een Maleisch-Gedicht. J. Van Meurs. De leer des H. Thomas over de preedetermi- natio physica volgens Kardinaal Pecci. N. D. L'Age et l'homme préhistorique van Casimir Ubaghs, door J. W. Br. Kon. Academie van Wetenschappen te Amsterdam, Afd. Letterkunde. Melati van Java. Miss Campbell enz. Oaks and Birches, en andere romans. Editio typica. 24 Orgelstücken door Jos. Beltjens. Lettre Ene.: Constitution chrétienne des Etats. Bescheid op het antwoord van den heer De Bazel. Wetensch. Mededee- lingen. de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- a zomer- f -,a f heet. rogge winter- a zomer- a heet. gerst zomer- a chevalier a heet. haver, zware- De prijs der boter was heden per l/4 vat lste qual 48.— a 64.—, 2de qual. f a HOORN, 23Maart. Op de weekmarkvan heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7a 8,25 - heet. rogge f heet. gerst 4.75 5.50 heet. haver f 3,50 mosterdzaad - a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f6,a 12,50 gele f hee paardeboonen f -,aheet. erwten f a heet. groene J' 9.50 a, 13 heet. grauwe f 15 a— heet. witte f heet. aardappelen a manden appelen f - - a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 60 tot 150 veulens f a —koeien van ftot —-kal veren van 3 tot 12, schapen van —tot—,— 16 lammeren van 16 tot 22, varkens van 10 a 18, zeugen a biggen van 4 a 10, PUBMEREND, 16 Maart.Kaas: aangevoerd 38 stapels prijs der kleiuekaas 127,50 middelbare f Boter 1'— a 1.05 per kilo. Runderen: aangevoerd 136 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien 152 Vette kalveren aanvoer stuks prijs 60 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer668 stuks, prijsf 4 a 14 per stuk hande vlug. Vette varkens: aanvoer 62 stuks, prijs 40 52 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 91 stuks, prijs f14 a 25 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer:187 stuks, prijs f 6 a 9. ALKMAAR, 19Maart.Aangev.1000 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe 675, a 785, rogge a 5 ,50 gerst 4,75 a 5,50, dito chev. f 625 a haver f 4.50 ƒ4,— paardenboonen f 6,75 a bruine dito f 8,50 a -,1L, duiven dito f kanariezaad a-,— rood mosterdzaad f 14— a geel dito f karwijzaad f a blauw maanzaad f -,— groene erwten f 16,— a 12, grauwe dito 15,— a vale dito ƒ14,— a 10,— Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 59 stapels, wegende 14531,kilo. hooi kleiue f commissie f middel belbare f laagste prijs f.—Gras kleine f25,— com missie f 21,middelb. f. 22.— per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 23 Maart 1886. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld Portugal. Rusland Spanje. Turkije. Egypte. 1876 (Perpetueele) Alg. Schuld 1865. y 1869. Obi. Leeiiing 1876. Obl. 2' 8 y y y 4 Hongarije. Obl. Leening 1867 5 Gomlleeuing5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 H silver (Jan.Juli) 5 Obi. buiten). 1853-84 8 bij Hope Sc Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 2 4 5 6 4 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' s v 1877 4 Columbia. Obligation48 4 Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl f Indische Spw. Aand ltijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18755 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltische Spw. Aaud.. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Oliark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschansk Sysran Aaud., 5 Riaschk Wiasma n 5 Rumeuio. Aandeelen SpwdK Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aaud Miss Kanaas Texas Obl. Cert.. 7 PRBMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 y Rotterdam8 y Gemeente Orediet.. 8 Belgie. y Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staats). 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2 pot. genoteer de koers 72?/, 37 102 100'/, 90»/, 94 67»/, 67»/, 46»/, 102 87 99'/, 54'/, 68 109»/, 128'/, 19'/, 17»/,, 13»/,, 117»/, 141 UI 68'/, 1S8 91 12'/2 51 60'/, 120»/, 60 V, 94 99 55 53»/, 183 27?/, 136'/. 112'/, 108»/, 104 101'/, 101»/, 102»/, 111'/, 135'/, 142 134

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3