MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. ADVERTENTIES Voor geest en hart. Noch door studie, nog door iets anders is zooveel wetenschap op te doen, dan door een ootmoedig gebed tot God. Er behoort een fijne draad toe, om van leugen waarheid te weven. Die kwaad wordt heeft dubbel werk, wil hij weer goed worden. Sommige menscheu moeten nu en dan praten, al zou ook de helft gelogen zijn. Het is voor den geestelijken voor uitgang allernuttigst, een vriend te heb ben, wien het vrijstaat u op uwe gebre ken oplettend te maken. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. ïoov, ion/. 1027, l'llV, Een Amerikaansch orgaan maakt de volgende drastische vergelijking: het moderne Staatsleven is een orgel. De Ministers spelen er op, het parlement maakt er den wind bij en de volken lijn de blaasbalgen, die getrapt worden. Accoord! De heer J. Kingston heeft eene reis gemaakt om de wereld, en de beschrijving daarvan te Londen het licht doen zien. Over Java is hij in verrukking. Een avontuur, dal hem te Batavia overkwam, vertilt hij als volgt: Het was avond en donker, toen ik naar het Hotel des Indes terug eerde, De h uizen lijken op elkaar als twee druppels water. Ik meende het hottl voor me te zien, tikte den dos-a-dos-voerder op den rug en reed het erf op. Het diner was gereed, ik legde mijn helmhoed en stok op een stoel in de voorgalerij, en nam plaats tusschen de 12 of 15 menschen, rond de tafel gezeten. Het viel me niet op dat het andere menschen waren, dan met wie ik 's ochtends gerijsttafeld had. Zij keken elkaar veelbeteekend en glim lachende aan; de eene of andere aardigheid in hel Hollandsch, dacht ik, en dus voor mij on verstaanbaar. De schotels werden rondgediend als in het hotel, ik zag geen verschil. De dames waren, zooals gewoonlijk, in het wit gekleed. Ik at met smaak eu veel, maar drook alleen water; de bediende presenteerde me wijn, maar daar ik dien uiet had besteld en dus aan eene ver gissing moest gelooven, bedankte ik. Na het eten stond ik op en ging in de voorgalerij zitten, als iemand, die plan heeft in stilte te genieten. Een heer van leeftijd kwam naast mij zitten. Ik had hem aan het hoofd der tafel gezien, waarschijn lijk dus de logementhouder. Hij sprak een wei nig Engelach, en zeide me, dat hij hoopte dat het eten me goed had gesmaakt. Ik antwoordde bevestigend. Was ik al lang te Batavia? Twee dagen slechts. Ging ik nog verder? Ja naar 8e- marang en Soerabaia. Op welke wijze? De vol gende week met den eerst vertrekkenden stoomer. Hoe was ik gekomen? Langs Japan, China, Co- ehin-China en Singapore. Waar had ik mijn intrek genomen te Batavia? Wel hier; in het Hotel des Indes No. 7! O, dan begreep hij het: het Hotel des Indes was een half dozijn huizen verder. Ik was in het huis van een gastvrij gentlemanly-planter verzeild geraakt, die zich met mijne vergissing had geamuseerd. En ik had geen spijt van deze vergissing, want hij vertelde me veel, dat mij later te pas is gekomen. {Bat. Nbl.) Men s c h r ij f t aan de P. D. V.: Overtollig ratten en muizen te bezitten is lastig en vooral schadelijk. Deze dieren toch kunnen in betrekkelijk korten tijd vrij wat koren ver nielen en verontreinigen. Een beste kat kan haar in korten tijd verdrijven, maar waar deze ont breekt, geef ik het volgende middel voor eerst genoemde dieren aan de hand. Ziet eene leven de rat meester te worden, bindt om haar hals een bandje, voorzien van kleine schelletjes (klu nen) en laat haar weder loopen. Zij zoekt hare makkers weer op, wil in hare nabijheid zijn; maar deze, door het geluid der schelletjes be vreesd, vluchten in allerijl, maar steeds door haar vermeenden vervolger achtervolgd, verlaten het verblijf, en wachten zich wel terug te komen. Een meisje uit Oost-Zwitserland eischte bij haar huwelijk als voorwaarde, dat haar man haar dagelijks het geld zou geven voor een glas bier. De man, die wel wat dorstig was, zou liever het bier zelf gedronken hebben, doch hield zich aan de bepaling. Een jaar later was er dringend geld noodig, doch niet voorhanden. Toen wist de vrouw raad. Zij had al het bier- geld bespaard en tevens haar man voor goed van het drinken genezen. Bij de inboedelverkooping van wijlen R. Zwikker, te Westzaan, is de vroeger gemelde zilveren beker, welke indertijd door Czaar Peter den Grooten geschonken was aan Klaas Janszoon Tromp,-grootscheepraaker aldaar, door de familie opgehouden voor f165. De Brussehche politie betoonde Zaterdagavond overgrooten ijver in het uiteen jagen van volsmenigten. Bij een van die gelegen heden sloeg zij zelfs op den Burgemeester Buis los, toen deze met een paar leden van het ge meentebestuur de Place Royale opkwam, en Z.E.A. had reeds verscheidene gevoelige slagen beet, voor men hem herkende. Aan den eigenaar der diamant- slijperij op de nieuwe Achtergracht te Amsterdam wien den 21en dezer een diamant met dop ter waarde var. ƒ400 ontstolen werd, is het gestolene teruggebracht door twee jongens, die de voor werpen achter een boom op die gracht hadden gevonden. Het Gerechtshof te Arnhem heeft in de zaak tegen mevr. Bulkley c. s. het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij mevr. Bul kley tot 18 maanden, Kloppers tot 1 jaar mej. Schlirgemann tot 45 dagen celstraf veroordeeld werden, bevestigd. De rustige onafgebroken ijver, die door eigen persoonlijk onderzoek de nooden en behoeften der naasten wil leeren kennen, het streven om zonder eeuige persoonlijke voldoening te werken, is slechts weinig menscheu gegeven, en vereischt behalve een asten wil en eene warme christelijke liefde, eene groote menscheukeunis en rijpe ervaring. Men moet zich de moeite willen getroosten, dag aan dag eu stap voor stap, met alle behoedzaamheid op dit treu rige veld, waar zoo vele teleurstellingen eu ontgoochelingen den menscheuvriend verbeideu, te blijven werken. Critiek. A. Ik heb Juffrouw Piepers de laat ste maal in de Caecilia-vereeniging hooren zir,gen. Prachtig! B. Ik ook, ik vrees echter, dat het uiet de laatste maal zal zijn. Economie. Clara, 't Schijnt dat gij bij elkeu weldadigsheidsbazar als verkoopster optreedt. Dat moet je toch veel geld en moeite kosten. Louise. Integendeel; dat doe ik uit economie. Als ik verkoopster ben, behoef ik niet te koopen. Gelegitimeerd. Agent van politie (een stu dent arresteerende). Hoe heet gij? Student. Yan Piekeren. Agent. Qualiteil? Student. Student. Agent. StudeniP Bewijs dat. (Student. Hier is eene rekening van mijn kleermaker. Agent (de reke- king beziende). Onbetaald en van 1881 ge zijt gelegitimeerd. In de restauratie. Een dikke heer dineerde in een hotel; de jongen laat de soep op zijn jas vallen. //Onvoorzichtige!riep hij uit.//Mijn heer 't niets", antwoorde de jongen," onze soep vlekt niet." Met gelijke munt betaald. «Ik opereer zonder pijn eiken kies!" stond voor het venster van een dentist te lezen. Verlokt door die ver leidelijke belofte, begaf de heer Goedbloed, die al geruimen tijd aan kiespijn leed, zich naar den kunstenaar eu verzocht hem den kies te trekken. De tandheelkundige moest alle kracht aanwenden om Goedbloed van diens plaaggeest te bevrijden, waarbij de ongelukkige ouuitst aanbare folteringen te verduren had. Zoodra de kiee er uit was, zei Goedbloed ontsticht: U annonceert toch, (lat u zonder pijn opereert ik meen dit ganscli anders te hebben ondervonden. Hoe zit dat?" z,Ik opereer zonder pijn," antwoordde de dentist doodbedaard, „dat wil zeggen: ik heb er geen pijn van. „Zoo," zei Goedbloed, die nu toch zijn bloed door de aderen voelde gaan; daar geef ik je dan een oorveeg zonder pijn! en hij gaf den tandmeester er ten, waaraan deze heer zijn leven lang zal denken. Slim. Een Commissaris van politie droeg een nieuwen politieagent op, een zekeren Paxton, alias Thomson, te arresteeren. De politiedienaar kwam terug met Paxton, maar verontschuldigde zich, dat hij Alias Thomson nergens had kunnen vinden! Goed gezien. Om de oogen van zijn schoon zoon te verblinden, gaf een vader, wiens financi- eelen toestand het eigenlijk niet permitteerde, ter gelegenheid van het huwelijk zijner dochter een luisterrijk feest, dat met een bal werd besloten. Na te veigeefs door de bruid eenige malen te zijn uitgenoodigd, om aan den dans deel te nemen, zei hij tot haar: „als je me nu in mijn humeur wilt laten, laat me dan met rust. Dansen jelui er van avond nu maar op los morgen springt je vader!" Haarlem, 31 Maart. In tegenwoordigheid van een aantal Eerwaarde Heeren Geestelijken en andere belang stellenden, had Maandag-avond jl., in een der lokalen van het Gesticht in de Zoetestraat, de jaarlijksehe algemeene vergadering plaats van de Leden der St. Vincentius- Vereeniging alhier. Zij werd geleid door den President, den heer J. A. M. Lans, die in zijne openingsrede den dank bracht aan alle weldoeners voor de vele gaven, welke zij in het afgeloopen Vereenigings-jaar op het altaar der liefde hadden nedergelegd, hen tevens aansporende in het heilig werk van weldoen te blijven volharden. Ook tot de werkeude leden richtte ZE. het woord, drong bij hen aan op voortdurende en nauwkeurige plichtsbetrachting en wekte hen op, om vooral door een aan God gewijd leven ten voorbeeld te strekken aan hen, voor wier geestelijke en stoffelijke belangen zij werkzaam zijn. Met een hartelijken welkomstgroet aan een vijftal nieuwe werkende leden (de heeren G. Pan BuchemH. HötscherG. Houtkamp, P. Pan Kessel en J. A. Vermeer) eindigde de President zijne toespraak, het woord gevende aan den Secretaris, die, nuur gewoonte, een uitvoerig verslag gaf van de werkzaamheden der VereenigiDg gedurende het jaar 1885. Onze plaatsruimte gedoogt tot ons leedwezen niet, een volledig resumé te geven van het merkwaardig ver slag. Slechts enkele cijfers toch willen we vermelden, ten einde onzen lezers cenig denkbeeld te geven van den grooten omvang der werkzaamheden dezer zegenrijke in stelling. Door de leden der drie Confereutiën werden des zomers 43 en des winters 154 gezinnen bezocht, aan wie, behalve kleeren, schoeisel, beddegoed en andere artikelen 10839 portiën warme spijs werden uitgereikt. Voorts werden nog 27848 portiën afgegeven aan hen, die met gekochte bons kwamen. Te zamen werden dus 38687 portiën warme spijs uitgedeeld. Voor het besteden van kinderen bij particulieren werd J 1491,53 uitgegeven. De ontvangsten van den Bizonderen Raad bedroegen in het jaar 1885 8308,43, de uitgaven 8704,16. De balans der gezamenlijke Confereutiën wijst een cijfer aan van 4900 in ontvangst en uitgaaf. Ook op geestelijk terrein werd door de Vereeniging in het jaar 1885 veel goeds verricht. Door haren invloed kwamen vele afgedwaalden op het pad der deugd terug. Het verslag vermeldt dienaaugaande inderdaad aandoen lijke feiten. Nadat de Secretaris het verslag had voorgelezen, nam de Hoogeerwaarde Heer J. A. Van. den Akker, op uit- I noodiging van den President, het woord Op hartelijke j wijze en in keur van taal sprak ZHE. tot den Secretaris, deD heer J. C. Van Reijsen, die Maandag jl. den dag mocht herdenken, waarop hij vóór 25 jaar als Secretaris der St. V. V. werd benoemd. Met innige dankbetuiging voor de vele zorgeu en moeite, die de waardige en geachte Jubilaris zich in zijn veelomvattendcn werkkring had getroost, uitte ZHE. den algemeen gedeelden wensch, dat de heer Van Reijsen, onder Gods zegen, nog eene lange reeks jaren zijne vrijwillig op zich genomen taak mocht volbrengen. Ook tot de overige werkende leden richtte ZHE. woorden van dank en bemoediging en spoorde allen aan tot het gebed en het vertrouwen op God, twee zaken, die ook bij het liefdewerk van den H. Vi,.centius van overheerschenden invloed zijn. Ten slotte nam de President nogmaals het woord. Hulde brengende aan de groote verdiensten van den Ju bilaris en deze als een toonbeeld van ijverige plichts betrachting en zelfopofferende liefde aan de jongere leden voorstellende, bood ZE. den heer Van Reysen, nit naam van de werk. leden, een stoffelijk bewijs aan van hunne hoogachting, sympathie en waardeering, bestaande in eene fraaie pendule, waarop eene keurige bronzen buste van den H. Vincentius. Zichtbaar aangedaan bracht de waardige Jubilaris voor zooveel iutellectueele en materiëele blijken van achting en hulde ziju dank aan de Geestelijkheid dezer stad, aan den Voorzitter, die weldra zijn 127, jarig presidium zal vieren, aan de werkende Leden der St. V. V. en aan de overige aanwezigen. De medewerking van allen, die hij tot dus'er had ondervonden, de vele blijken van sympathie, die hij op dezen gedenkwaardigen avond genoot, beuevens een diep gevoeld plichtsbesef, waren, aldus sprak de Ju bilaris, voor hem redenen, om zich ook in 't vervolg met hart en ziel te blijven toewijden aan de taak, welke hij nn 25 jaren geleden had aanvaard. Een daverend applaus volgde op het door den Jubilaris ge sprokene wooid, waarna de Vergadering door den Presi dent werd gesloten. De lieer Crommelin en zijn zoon heb ben Zaterdag-avoud drie inbrekers betrapt en twee gebonden aan de politie overge leverd, die zijne buitenplaats Berkenrode, ou der Heemstede, tijdelijk onbewoond, plunderden. De derde inbreker werd door de politie alhier gearresteerd. Gisteren-morgen is alhier uit het Noorder-Spaarue het lijk opgehaald van een veertiaujarigen knaap, die sedert eer- gisteren-avond werd vermist. Men vermoedt dat hi) uit een roeibootje is gevallen, waarin hij het laatst was gezien en dat ledig drijvende is gevonden. BUIIG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: P Hoetjes en M Noé. Getrouwd: J Kroon en J J dc Graaf; G M Xoentz en C E Leijendekkers; - J M Renaud en M J ltenaud. Bevallen: J Bijnsdorp geb. Caris d. M H v. Zutphen geb. Middag 2d. A Voet geb. Li wij u z. J Serné geb. v. Gastel d. J M Mulder geb. v. d. Meer z. A Hessen geb. Klaver d. A Smink geb. Beks z. A v. d. Helm geb. Kieft d. G M Benraad geb. De Groot z. H v. Beaumont geb. Tichgelaar z. J C v. Loon geb. De Wildt z. PM De Kanter geb. Des Tombe d. ME Steffeis geb. Brakenhof z. C C v. Duijn geb. Vissers d. C M Lauw geb. Burgers d. S v. d. Horst geb. v. Aalst z. C J Pruijs geb. Piek d. J Roussac geb. Klingers z. H v. Leen geb. Smit d. GW Wolzak geb. v. d. Enden d. MA Pollé geb. Fouraux d. G Martin geb. Craije d. J P Lucas geb. Wehrle d. M J Okhuij- zen geb. Sloots d. F S Hogenbirk geb. v. Rieasen z. C M A Thieman geb. Wesseiingh d.EL Pruim geb. Plakkooij d. A J Bertholee geb. v. d. Hoogen d. M de Winter gtb. Heijne z. Overleden: J Kessens 3 j. z. Bakenesaergracht; L J Raaphorst 8 j. z. Zuid Polderstraat; P J de Vos 34 j. Oranjestraat; A L v. Teunenbroek 1 mu. d. Rozen- priëelstraat; C v. d. Meer 77 j. Jan set raat; —AP H De Tello 3 j. d. Korte Zijlstraat; CE Sprenger 2 mn, d. Hagestraat; J M De Goeijen 77 j. echtg. v. C G v. Tubergen, 01ie9lagerslaau; G Rikke 46 j. K. Wijugaardstr. G de Haan 45 j. De Haasstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van P Vermeulen, Zomervaart; J J v. Riemsdijk 7 mn. z. L. Annastiaat; J J C Verbeek Vrolijk 17 j. Noorder Schoolsteeg; J v. Amstel 75 j. Gr. Houtstraat; J. E Kok 39 j. Bakenessergracht; D A de Vries 3 mn. z. Brouwerstraat: G Anton 72 j. wed. J J Herzog ged. Raamgracht; GA Veeu 1 mn. z. Nauwe Geldel pad*; C M J Smits 70 j. wed. P Heijboer, Wolstraat; H W J Prang 18 md. Koudenhorn; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van W. Küppers, Jansstraat; G H J Kraak 10 mn. L. Poellaan. Z. D. H. de Aartsbisschop vau Utrecht, Mg. P. M. Snickersheeft benoemd: tot Kapelaan te Duiven, den Weleerw. heer R. J. J. Ter Horst; tot Kapelaan te Zutfen den Weleerw. heer J. Kronabel; tot Kapelaan te Oldenzaal den Weleerw. heer C. de Graaff; tot Kapelaan te Zwolle (parochie v. O. L. V. Hemelvaart) den Weleerw. heer C. Nieuveld; tot Kapelaan te Utrecht, parochie van den H. Willibrordus) den Weleerw. heer L. A. F. X. Fock. HAARLEM 29 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6.75 a -,witte f 7.35 af f7,— rogge f-.a f Haver f 3.75 a f 390,gerst f -, duivenboonen f 7,a 7,25 paardenboonen f—- a bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM29 Maart. Ter veemarkt waren augevoerd 651 runderen, van welke de prijzen waren aette 1ste qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.65 dito 3de qualiteit J 0,60 per kilo;melk- en kalfkoeien 100 a 250, graskalv. f a 190 nuchtere kalveren f 3 a 6, schapen eu lammeren a vette varkens 40 a 50 c.; beiden per kilo.biggen f a paarden f A ROTTERDAM,29Maart.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 10 paard, 1472 runderen, 104 vette-en graskalveren,259unchtere kalveren, 13 scha pen of lammerenvarkens, 201 biggen, bokken. De pijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen late qualiteit 70 c. 2de qual. 60 er., 3de qual. 55 c.; kalveren late qual. 105 es 2de qual. 90 c., schapen 7o e., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkeus 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 56 qual it. f 50 3ile qual. fj44. ALKMAAR 27 Maart.De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt :13 koeien 130 a 175 101 nuchtere kalveren ƒ3 a 18,— vette kalveren aa schapen 14 a/23varkens fper kilo, 106ma gere dito 12 a 18,—, 6 bokken J 5 a 7 - paarden a i lammeren f - a 29Maart. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van 2251 130 kalveren van f 25 a 115 64 nuchtere dito van f 13 a 5, schapen f a 58 varkens 18 a 13 c.magere a c. per kilo. SCHIEDAM.,30 Maart. Moutwijn per Ned. vata f7,— Jenever f 12,50, Amsterd. proef f 13,75 Spoeling fl,70 dito commissie (1,50. LOUDEN ,29 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 80 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/4 4/9 Schapen en Lammeren 4/4 a 6/2, Kalveren 31- a 5/2 Zwijnen 3/8 4/4. LEIDEN, 27Maart.Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- -,a zomer- f -,a f ,-, heet. rogge winter- f -,a zomera heet. gerst zomer- a chevalier -,a heet. haver, zware- f De prijs der boter was heden per vat lste qual 38.a 51.—, 2de qual. f a HOORN, 27Maart. Op de weckmarkvan heden waren de prijzen en aanvoereu der granen als vojgt: - heet. tarwe f 9,a 8,— - heet. rogge f heet. gerst 6.-— 5.-— heet. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f9,a 12,gele hec paardeboonen f aheet. erwten a liect. groene .11a, 12 heet. grauwe 15 a— heet. witte J' -,heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt:-— paarden van f 60 tot 200 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 3 tot 12, schapen van tot— 16 lammeren van f 16 tot 23, varkens van 12 18, zeugen a biggen van 4 a 8, PURMEREND,30 Maart.Kaas:aangevoerd 31 stapels prijs der kleine kaas f31,50 middelbare Boter ALKMAAR, 27Maart.Aangev.2841 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ750, a 8rogge a 5 ,50 gerst 4,75 a 5,50, dito chev. 625 a-,haver 4.50 ƒ4,— paardenboonen 6,75 a bruine dito 8,50 a ,1L, duiven dito kanariezaad a -,— rood mosterdzaad 14— a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad -,— groene erwten 16,— a 11, grauwe dito 17,— a vale dito 15,— a 10,— Witte f a -.— Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 79 stapels, wegende 14531, kilo. hooi kleine f commissie f middel belbaref—laagste prijs f.Gras kleine f31,50 com missie f 21,middelb. f. 20.— per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 30 Maart 1886. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nedariaud. Certif. Werk. Schuld. 21 2 0 0 8 v 0 0 4 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleeuing5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 u u zilver (Jan.Juli) 5 Obl. buiten!. 1853-84 8 hij Hope& G'omp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 1877 Amst. L 20-100 Obl. bnitenl. 1867, 1871 75 1876 (Perpetueele) Obl. Alg. Schuld 1865. H u 1809. Obl. Leening 1876 N.-Amerik«. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligatien43 Peru. Leening 18706 1872 5 Ooateurfjk. Aand. Nationale Bank. divif. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw.Asud, Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltisobe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl.. 5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Gkark. Obl. J 1000.. 5 Morschansk Sysrau Aand.. 5 Riasebk Wiasma 6 Aandeelen Spwd'v- Chicago N. W. Oert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert.. 7 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 4 5 1' 2 4 5 6 4 4', 4 genoteer de koers 72 7, S7»/i« lOl'/u lOO'/s 91 94 665/, 67 46r/i« 10U/4 861/s 98Ve 467i6 52 ILttllÖ. Rusland ttumou to A.merika. PttEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Orediet.. Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk Staatal. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866.. Geldkoers prolongatie 2'/s pet- 677, 1095/s 1237, 19 17»/i. 137.. 1167, 141 111 69 138 90 127, 51 59i3/i. :i9:/s 59 94 99 55 53 133 25"/, 136 112 1087, 105 1357a 14D/8 1327, DOORNIK, 30 Maart. De eigenaars der steengroeven hebben besloten de prijzen, die in September betaald werden, weder in te stellen. Men boopt dat door deze concessie alles zich zal schikkeüï CHARLEROI, 30 Maart. De dag is kalm voorbijgegaan. De werkstaking in het centrum neemt af. DINANT, 30 Maart. Alhier is eene werkstaking uitgebroken in de merinos- fabiieken. Ongeveer 300 arbeiders loopen ledig. Alles is nog kalm. De garde civique is op de been. BERGEN i/FL, 30 Maart. Een bataljon linietroepen begeeft zich naar Auderlnes, waar eene schildwacht gepoujaardeerd is geworden. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. s>De dochter van den molenaar L., te R., hoestte aanhoudend, even als degenen, die in de eerste periode der tering zijn. Zij bad een aanhoudenden drogen hoest. Nadat zij een flacon Capsules Guyot gebruikt had, is die hoest volkomen verdwenen en tot nu toe (sedert uegeu maaudeu) is bij uiet teruggekomen, «Geteekeud. H., Pastoor te R. De Capsules Guyot zijn wit, de haud- teekeniug E. Guyot is op de capsules ge schreven. Ontijdig bevallen van eene DOCHTER, die kort na de geboorte overleed, A. J. L. Van oen HEUVEL, geliefde Echtgenoote van W. KüPPERS. Haarlem, 28 Maart 1886.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3