Voor geest en hart. Bezigheid. Allerlei. Kerknieuws. Letteren en Kunst. van vrouwen, die zich onderscheidden bij het verplegen van de gewonden in den jongsten oorlog. Deze „medaille van Koningin Natalie", welke in goud of in zilver verleend wordt, is in den vorm van een ring en wordt aan een blauw lint op de borst gedragen. Z a t e r d a g-n acht omstreeks 1 uur is door de politie op verrock vat; den eigenaar ontruimd de tapperij van V. d. H., hoek No- belstraat en Korte Hoogstraat te 's-Hage, die zeer druk bevolkt was (meest door Ledigerf-be- woners). Dit geschiedde niet zonder moeite. Door drie inspecteurs en een aantal agenten werd de menigte uiteengedreven en aangezien er verzet plaats had, werden verscheidene personen ge arresteerd. De politie heeft bij dit opstootje van het nieuwe wapen, den bouten staf, moe ten gebruik maken en heeft dit met succes gedaan. De rebellen, die in bet begin met overredende middelen niet te bedwingen waren, kregen, toen de agenten 4e klasse hun met dit wapen eenige gevoelige, niet gevaarlijke slagen toebrachten, werkelijk ontzag voor de vertegen woordigers van de openbare macht. Naar aan leiding van geruchten, dat die staven in Enge land niet meer zouden voldoen, had het bestuur der politie te 's Hage voor dat besloten was den stok hier ter stede in te voeren, zich officiëel tot de Londeusche politie gewend, met verzoek om inlichtingen. Hst antwoord luidde dat de staven als wapen uitstekend voldoen en er niet aan gedacht werd ze af te schaffen. Zaterdag j 1. is door een conduc teur van den spoorweg LuikMaastricht aan gifte gedaan van bet volgende voorval. D; con ducteur had in burgerkleeding, als zijnde buiten actievea dienst, plaats genomen in een waggon 3 le klasse in den trein, die te 4 uur van Maas tricht vertrok. Tusschen laatstgemelde stad en Gronsveld werd hem door twee hem onbekende medereizigers om geld gevraagd, en toen bij dit weigerde, hadden zij eene revolver en een ponjaard te voorschijn gehaald. Hij had hierop ijlings het portier geopend en was uit den trein gesprongen eu naar Maastricht geloopen. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek heeft echter aan het licht gebracht, dat het gansche verhaal verzonnen is. De conducteur is voorloopig in ziji.e betrekking geschorst. De jongste storm heeft te Hinde- loopen een paar zeer geachte bewoners van hun „dak", neen, dat toch niet, maar in elk geval van hun „zit" beroofd. Het dioeve onheil wekt vooral deelneming onder de kinderen. Het aloude ooievaarsnest, pas weer betrokken, staande op een daartoe geheel ingerichten toestel, onmid dellijk achter het „slot" van deu heer F. lliuia van Nauta, te Amsterdam, is finaal omgewaaid, en de eibers loopen om het tooneel van ver woesting in treurige stemming. Zoo althans den dag na den storm; waar ze daarna een schuil plaats hebben gezocht, is nog onzeker. Maar wel ziet men, dat eksters en andeie vogels van de gelegenheid profiteeren, om menig takje te rooven. Of menschen in overeenkomstige gevallen anders handelen? Als tegenstander van Prof. Jager, den „wol-apostel," is nu te Neurenberg een „katoen-apostel," Dr. Stepp, opgetreden. Volgens dezen geleerde, zijn de door Jager aangeprezen wollen onderkleederen zeer te ontraden. Zij ver warmen de huid te zeer, maken haar te ge voelig voor kleine veranderingen van temperatuur en bezorgen gezonde menschen verkoudheden en rheumatiek. In enkele bizondere gevallen kan, volgens Dr. Sn pp, het tijdelijk dragen van een wollen hemd zijn aan te bevelen, maar in den regel is het nadcelig. Dr. Stepp acht katoenen en met katoen vermengde stoffen, welke warmer zijn dan linnen, en niet zoo broedend verwar mend als wol, de dracht waarbij het menschdom heil kan vinden, en de spreuk der „Wollenen:" Wer weite wdhlt, wdhlt Wolle" moet, naar zijn oor deel Wer weise wahlt, wdhlt Baumwollezijn. Het Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde Fortuyn tot f100 boete, subsidiair 14 dagen celstraf. Het is aan dr. Neuhauss, volgens het Wiener Med. Wochenschrift, gelukt, uit de vlekjes op den arm van een typhuslijder de ty- phusbacillen te voorschijn te roepen, en met be hulp daarvan nieuwe koloniën dezer microbe aan te kweeken. Door inspuiting dezer culturen werd bij konijnen binnen 1830 uur de dood te wteg ge iracht; terwijl de aangekweekte bacillen in de milt dezer dieren werden aangetroffen en met behulp dezer bacillen opnieuw koloniën daar van werden aangekweekt. In Limburg schijnt men bet ge- munt te hebben op de langs de wegen hier en daar geplaatste offerblokken, bij kruisbeelden. De vorige week werd een dier offerblokken le Baak- sem, en nu een te Stamprooy opengebroken en bestolen. De daders zijn nog onbekend. Door de Italiaanse he Begeering is een prijs van 10.000 lire uitgeschreven voor de beste wetenschappelijke beantwoording der vraag: „Hoe bet steeds toenemen van blindheid daar te lande te voorkomen is. Het toenemen van bet aantal blinden moet in Italië erger dan elders zijn". In het geheel moeten in Europa 300.000 blinden wezen. Er zijn meer mannelijke dan vrouwelijke blinden, en volgens de statistieken komen er in de steden veel meer voor dan ten platten lande. Het L. D. maakt de opmerking, dat voor de muntbiljetten van f 10, zelfs nog voor die van 1879, de oude spelling gebezigd werd, ter wijl voor de nieuwe biljetten van 50 van de nieuwe gebruik is gemaakt, merkbaar uit de spelling van het woord „koninkrijk." In Gelderland en Overijselztjn de boterprijzen thans nog lager dan 't vorig jaar om dezen tijd. De markten worden overvoerd en er zijn geen buitenlandsclie kooporders; eergiste ren werd te Deventer zeer goede boter zelfs voor f 16 de 20 kg. verkocht. In een der sociëteiten te N ij me- gen wordt eenige dagen tentoongesteld een imi tatie van het zoo beroemde Straatsburger uurwerk. De verschillende grotpen, gebeurtenissen uit het leven van den Zaligmaker voorstellende, worden door een vernuftig mechaniek iu beweging ge bracht. Het kunstwerk, dat thans in de tweede hand is, zou aan den oorspronkelijken eigenaar reu flink fortuin hebben opgebracht. Te Groenloo met eene bevolking van ruim 2500 zielen, zijn in het vorige jaar door tappers en slijters niet minder dan 18,357 liters gedistilleerd ingeslagen, d. i. 5Vs kan voor ieder inwoner, mannen, vrouwen en kinderen. Een Duitsch weekblad dat te New-York verschijnt, schrijft: „Wanneer men over muzikale zaken goed ingelicht wil zijn, moet men de hier in hel Engelsch verschijnende dag bladen lezen. De Sun b. v. behelsde laatstleden Maandag het verbazingwekkend bericht, „dat hier de opera van den bekenden Figaro Die Hochzeit zal vertoond worden." Een niet alledaagse li buiten- kansje is den beeldhouwer H. Antheunis te Ber- gen-op-Zoom ten deel gevallen. Op eene dezer dagen gehouden publieke veiling is hij voor enkele guldens in het bezit gekomen van een beeld, voorstellende een Bisschop den marteldood tegemoet zieude, aan zijne rechterzijde bevindt zich een Engel, die den Bisschop den mijter overhandigt. Dit beeld, in eikenhout bewerkt, is een waar kunststuk en schijnt afkomstig van het beroemde gestoelte te Wouw. Volgens de sage zou het te Oud-Gastel geruimen tijd onder den grond verborgen zijn geweest, om niet in handen van overweldigers te vallen. Het aantal bezoekers bij den beeldhouwer, waaronder vele vreemdelingen, is buitengewoon groot. Een bod van f 2000 moet reeds zijn gedaan, Myron H o w 1 a n d, een lSjarige knaap te New-Boston, schreef met roode inkt op zijne hand. De hand en arm begonnen te zwellen door bloedvergiftiging, ten gevolge waar van hij reeds twee dagen later overleed. Volgens den Amerikaan schen Pers-Catalogus van Gebr. Aldeu hadden de Vereenigde Staten dit jaar 15,268 tijdschriften waarvan 1411 dagbladen, 188 half-wekelijksche 64 bladeu die 3 maal 's wetks verschijnen, 11,567 weekbladen, 326 Zoudagsbladen. Nog verschenen 40 bladen iedere 14 dagen eu 141 om de drie maanden. Er worden in den Haag pogingen aangewend tot oprichting van een nieuw socia listisch weekblad. Het is waar, dat ieder meusch wel eens eene dwaasheid lieeft begaan, maar het is een dwaas, die meent, dat hij ïn dit opzicht eene uitzondering heeft gemaakt. Verwijt iemand, die u bezoekt, niet te lichtzinnig, dat hij geen woord spreekt; veeleer kan u het verwijt treffen, dat gij niet den tact of den geest bezit hem te doen spreken. Vele menschen ziju gevoeliger voor de geringste beleefdheid van «en tegenstan der, dan voor de blijken van gehechtheid van een vriend. De dwaas meet uwe talenten af naar het gemak, waarmee gij spreekt, de scherp zinnige naar hetgeen gij weet terug te houden. Menigeen vreest nog meer zich be lachelijk, dan zich verachtelijk te maken. Voor jonge lieden vooral is bezigheid noodzakelijk. Zij houden er vau met het een of ander onledig te zijn, al is het ook nog zoo beuzelachtig; als zij niet iets nuttigs doen, zullen zij slechte dingen gaan opzoeken, en zoo eene bevestiging le veren van het oude spreekwoord: Ledig heid is des duivels oorkussen. Verdacht oordeel. Rechter. Beschuldigde, gij hebt geboord, dat ge zijt vrijgesproken. Ik raad je echter in gemoede aan, steel in 't vervolg niet meer. Koopmans philosophie. Natlian. Nu zegt men, dat men niet veel moet spreken, doch meer handelen. Aisof men kon handelen zonder te spreken. Niet welkom. Drie gevangenen krijgen bij gelegenheid van eene politieke gebeurtenis genade. Toen hun dit werd kenbaar gemaakt., sprak een van hen: „Wat hebben wij toch misdaan, dat men ons midden in den winter in vrijheid stelt?" Opgespaarde welsprekendheid. Sinds gij op pensioen gesteld zijt, Kolonel, redeneert ge den heelen dag over de toestanden in het leger. Ja, en wie weet hoelang dat nog zoo zal duren; eerst moet ik eens alles gezegd hebben, wat ik gedurende 30 jaren dienst heb moeten verzwijgen. Een epicurist. Een heer geeuwt op een con cert vreesetijk. Een ander vraagt hem: „U schijnt niet bizonder genoten te hebben?" »In 't geheel niet!" „Waarom bezoekt u dan concerten?" „Uit genotzucht. Want ik ken geen grooter genoegen, dan een conceitgebouw te kunnen verlaten." Kunst critiek. Hebt gij den tenor B. al weer gehoord, sedert hij van zijne kunstreis terug is? O ja, op meer dan één concert al! En vindt gij nu, dat hij zooveel beter zingt? Gewis; hij zingt nu maar een hoogst enkele maal op een heelen avond; vroeger zong hij ge durig; hij heeft me wat verveeld. Troef. Een Veldprediker woonde eens eene groote revue bij, waar zeer sterk werd gekanon neerd. //Nu, Eerwaarde," sprak spottend de Overst", na afloop van de manoeuvre, „vandaag hebt ge li zeker wel eene levendige voorstelling kunnen maken van de hel"? „Jn, Overste," antwoordde de Geestelijke, „vooral toen ik u er midden in zag staan." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 7 April. Iu de gisteren gehou den algemeeue vergadering van veunooten in de Commanditaire Yeunootschap »de Ilaarlemsclie Bankvereeuing« firma Teding Van Berkhout De Clercq werd door be- heerer.de veunooten verslag uitgebracht over de verrichtingen gedurende het boek jaar 1885, waaruit bleek, dat de toestand gunstig is. De verkregeue winst stelt in staat tot uitkeering van 78/10 pc., tegen pc. over 1884; de reserve is na bijschrij ving tot 55,773,70 gestegen. Verliezen zijn evenals ten vorigen jare niet geleden. Balans en winst eu verliesrekening wer den door de vergadering goedgekeurd. De heer F. VermeulenOnderwijzer aan eene bizondere school te Helder, is met 1 Mei a. s. benoemd tot Onderwijzer aan de R.-K. Parochiale Scholen alhier. BüttG. STAND DER GEM. HAABLEM" Ondertrouwd: F W v. Eeden en M v. Vloten; F Lieftinck en H M E Holtzman; E J Schoo en J M Stoole; C v. d. Berg en E Groene veld. Getrouwd; S J v. Os en A Toff; PM Mok en M Mok; I Fransmun en L Velleman. Bevallen L Hoogeboom geb. Freeth d. C Stemler geb. v. d. Pligt z. M Engelman geb. Perdok d. A J Hofstee geb. v. Baaren z. G Voetelink geb. Olivier d. J Walig geb. Proier z. H v. d. Laan geb. Majoor z. CS Schornagel geb. Eekman z. E M Wagner geb. Schouten d. T Smit geb. Scheerhoorn d. E v. d. Meij geb. Roosenhart d. P Meerman geb. Koreman z. HM Müldner geb. Bouman z. W Doek geb. Stoutenbeek d. C W Slobbe geb. de Rooij d. A C v. Waard geb. Warning d. SC Nix geb. Nix d. J Raadschelders geb. ELlerman d. M de Nijs geb. Salode d. E J Snellens geb. Kollerie d. S de Saar geb. v. d. Hulst z. A J Komen geb. Veering z. A Kales geb. Castricum d. C H Beek- huijs geb. Happe d. A E M v. d. Bosch geb. v. Noon d. A Hendriks geb. de Vroomen d. A Haazen geb. v. d. Linden z. B M Snijder geb. Boling d. —MG Ti te geb. Saegaert z. L Schraverus geb. Vos z. A A v. Os geb. v. d. Pigge d. Overleden: J L Beernink 3 mn. z. Z. B. Spaarne; A E Giesenberg 5 j. d. Rozenstraat; B A P Verha gen 14 mn. z. Jacobstraat, J J Boeree 8 mn. d. Camphuisstraat, J M Nijssen 13 j. z. Dijkstraat, J Traksel 7 mn. z. Voortingstraat, AD Stemler 1 dg. Oostvest., E Russ 16 mn. d. ged. Void, gracht, G Kopjes Niemann 1 mn. z. Voortingstraat, Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van A Ploeg, Ilooimarkt, A Koning 6 mn. z. L. Lakenstiaat, L S H C Hnpgen 61 j. wed. J. Prijden, Kamperstraat,— A M v. Adrichem 73 j. Wagenweg, AM Viesing 26 j. echtg. v. J Verbeek, Jan Steenstraat, A G Wal ker 1 mn. d. L. Molensteeg, W Groenendaal 14 mn. d. Tuchthuisstraat, H J Snellers 17 j. Hagestraat, W J Zaadnoordijk 45 j. echtg. v. J P Huchshorn, Groote Markt. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. 31. Bot- temanne, heeft benoemd tot Rector in het Jongens- Weeshuis te Amsterdam, den Weleerw. heer C. H. L. Krul; tot Kapelaan van St. Petrus en Paulus te Amsterdam den Weleerw. h«er N. J. Kemper; tot Kapelaan te Mid delburg den Weleerw. heer J. H. M. Peeperkoorn; tot Kapelaan te Vennep, Haarlemmermeer, den Weleerw. heer J. Opmeer; tot Kapelaan te Dordrecht den Weleerw. heer W. C. C. Albers, en tot Kapelaan te Bodegraven den Weleerw. heer F. W. Van der Pigge, die assistent was te Zevenhoven. Z. D. H. de Bisschop van Roermond, Mgr. J. A. Paredis, heeft benoemd tot Pastoor te Posterholt den Weleerw. heer L. Aerts, thans Kapelaan te Venraai; tot Rector te Asselt (Swalmen) den Weleerw, heer A. P. H. Kuypers, thans Kapelaan te Bergen en tot Kapelaan te Venraai den Weleerw. heer E. F. L. H. Janssens, thans Kapelaan te Wessem. In den morgendienst van Zondag j. J. nam de Zeereerw. heer C. Scheiberling, Pastoor te Kralingen, afscheid van zijne gemeente naar aanleiding van de woor den: „Genade en vrede zij u te allen tijde.Deze 'harte lijke toespraak maakte een diepen indruk op de gemeen teleden. Er is sprake van eene verplaatsing van Mgr. Spol- verini, Apostolisch Gezant te 's Gravenhage, naar Brussel. De inhoud van het St. Gregoriusblad IX jaarg. No. 4, is als volgt: Nog een woord over het Aartsdiocees Du blin. Noten of cijfers III (Slot), B. P. Vergroesen Pr. Haberl, Bausteine fiir Musikgescnichte I, 3f. J. A. Lans, Pr. Stem vorming. III. De adem, L. Van den HeuvelS. J. Ingezonden Stukken. Mededee- lingen omtrent de St. Gregorius-Vereeniging Algemeeue berichten. Als Parochiale Afdceling der St. Gregorius-Vereeniging heeft zich geconstitueerd het Zangkoor te Schijndel. Inhoud vau De Wetenschappelijke Nederlander2de Serie No. 8. Bevorderingen. Leo XIII aan de „Commissione Promotrice". Brief uit Holland aan die „Commissione" door J. W. Brouwers. Papa e Re van P. C. Zocchi, door Dr. L. v. II. Raff. Garrucci: Storia dell' arte Christiana A. Onclair: La Franc-ma9onnerie con temporaine, door J. W. Br. De ia facuité d' enseigner door A. Onclair. J. Dauby. De l'amélioration des classes labor, en Belgiqne. J. W. Br. De gouden eeuw van onze gcogr. beteekenis. Histoire des Persecutions.— Journal des guerres civiles de Dubuisson Aubenay. Concordance de 1' Imitation de Jésus-Christ et des Ex- ercices spirituels de St. Ignace. Kerkelijke kunstbe vordering door den Aartsbisschop van Mechelen. Wetenschappelijke Mededeelingen. Inhoud van Tijd schriften. MARKT BERICHTEN. HAARLEM5 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,75 a witte f 6.70 af f7, rogge f 5.35 a f -.— Haver f 3.85 a f4,gerst f -,— duivenboonen f7,10 a 7,25; paardenboonen fa bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM, 5 April. Ter veemarkt waren angevoerd 742 runderen, van welke de prijzen waren aette 1ste qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.66 dito 3de qualiteit ƒ0,60 per kilo;melk- en kalfkoeien 100 a 250, graskalv. a 166 nuchtere kalveren 4 a 9, schapen en lammeren a vette varkens 48 a 38 c.; beiden per kiloi biggen a paarden a ROTTERDAM, 6 April.öp de veemarkt waren gisteren eu heden aangevoerd: 6 paard, 1720 runderen, 182 vette- en graskal veren,187 nuchtere kalveren, 117 scha pen of lammeren, 321 varkens, 206 biggen, bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 70 c. 2de qual. 60 cr.f 3de qual. 50 c.; kalveren lste qual. 100 cb 2de qual. 90 c., schapen 7o c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lBte f 54 qualit. f 48 3de qual. f 42. ALKMAAR, 3 April.De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt 6 koeien J 120 a 180 88 nuchtere kalveien ƒ3 a 14,— vette kalveren f aa schapen 14 a 26varkens f per kilo, 102ma gere dito 14 a 20,—, 6 bokken 4 a 8 3 paarden 75 a 175 lammeren f - a 5 April. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van 200a 190 kalveren vau f 25 a 110 75 nuchtere dito van f 13 a 4, schapen f a 88 varkens 40 a 53 c.— magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 6 April. Moutwijn per Ned. vat a f7, Jenever f 12,50, Amsterd. proef f 13,75 Spoeling fl,20 dito commissie f 1,50. LOJSTDEN5 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 90 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/2 4/9 Schapen en Lammeren 4/9 a 6/2; Kalveren 3/6 a 5/6 Zwijnen 2/8 4/8. LEIDEN, 3 April. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- -,a zomer- f a f heet. rogge winter- a zomer- a -,— heet. gerst zomer- a chevalier -,a -.heet. haver, zware- f -, De prijs der boter was heden per 1/4 vat lste qual 34.— a 50.—, 2de qual. f a HOORN, 3 April. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aauvoereu der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,a 8,— - heet. rogge fheet. gerst 6.— 5.— heet. haver f 4,25 mosterdzaad a karwijzaadf heet. boonen: heet. bruine /9,a 13,gele hee paardeboonen f a heet. erwten a heet.groene .10 a, 12 heet. grauwe 14 a— heet. witte -,— heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt:paarden van f 80 tot 150 veulens f a —koeien van f tot kal veren van f 3 tot 12, schapen van —tot—,— 16 lammeren van 16 tot 28, varkens van 12 a 19, zeugen a biggen van 5 a 9, PURMEREND, 6 April.Kaas: aangevoerd 125 stapels prijs der kleine kaas f31,50 middelbare Boter ALKMAAR, 2 April. Aangev.2500 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ7—, a 8—, rogge 6 ,62 gerst 5—, a 51,5, dito chev. 625 a haver 4.25 4^paardenboonen 6,50 a bruine dito 8,25 a -,1L, duiven dito kanariezaad rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 16,— a 12, grauwe dito 17,— a vale dito ƒ15,a 9,— Witte f a Kaas. Heden ziju ter waag gewogen 93 stapels, wegende 24033,kilo. hooi kleiue f commissie f middel belbare f laagste prijs f.Gras kleine f31,50 com missie f 24,middelb. f. 19.— per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 6 Maart 1886. Prijzen der onderstaande effectengenoUjCr pCt. de koer» Nederland. Certif. Werk. Schuld 2l 73l/q v 3 v u p 4 Hongarije. Obl. Lecning 1867 5 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 u zilver (Jan.—Juli) 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope Sc Comp. Oude Rusaeu 5 Spanje. Turkije. Egypte. Obl. Nic. Spw. 1867 69 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1» 4 18762 (Perpetueele)4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 v 1869. 6 Obl. Leening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4'a 1877 i Columbia. Obligatien43 4 Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationals Bank. divid. Nederland. Holl. JJz. Spw. Aand. M. tot Dipl. St. Spw.Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand lliju Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1876- S Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltiacbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Ohark. Obl. 1000.. 5 Murschausk Sysrau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spwdi». Chicago N. W. Oert. Aand.. N. ïork Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert.. 7 JPKEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Crediet.. Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 1854. 1860 1864 Bus] and1864 1866 Geldkoers prolongatie 2'/, P6'- S8"/„ 101 Vu 1001/s 91Vi. 94 67 67'/s 47 102>/4 S6'3/is 97s/s Hallo. Ruslftua ttumenle Amerika. 453/4 52'/, 67— lll'/s 20 173/is 13'/i. 118'/, 141 111 69Vs 138 90'/s 12'/s 60Vs 201/4 603/, 943/4 100 55'/, 53Vs 133 25'/, 1356/s 1 ll'3/1, IO8I/4 104 lOl'/s 100'/4 104 llV/u 1415/s 130'/, LAATSTE BEBICHT. BEBLIJN, 6 April. De bevelhebber der ka nonneerboot Cyclop, luitenant-kapitein Stuben— raucb, meldt per telegraaf van het West-Afri- kaansche station, dat hij Bimbia heeft beschoten en er is geland. De stad is vernield. Van de bemanuing der Cyclop is niemand gekwetst. MEDEDEELINGEN, a 10 cents per regel. »Ik heb drie flacons Capsules Guyot ge bruikt tegen eene verstopping, die mij brakingen veroorzaakte eu ik heb er den besten uitslag van verkregen. Deze hebben eene zeer spoedige uitwerking te weegge- bracht. »E., controleur der Belastingen.* Men hoede zich voor de talrijke na maaksels en eische op het etiket de haud- teekening van E. Guyot iu drie kleuren,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3