den nieuweling plaats te maken. ;/Ik ken", zeide een ernstig boek tot zijn buurman, „den vader van het hoogmoedige, ondergeschoven „kind hij is een compilator, die ook mij heeft bestolen." De nieuw aangekomene hulde zich trotsch in zijn goudkleurig gewaad en vond het niet der moeite waard, op het gefluister acht te geven. Des nachts evenwel deden de boeken een algemeenen aanval op hun nieuwen metgezel en ontnamen hem alles, wat hun ont stolen was. Er bleef niets meer over, dan hon derdvijftig malen het woord ik en de pracht band. Een bericht uit Batavia van 29 April meldt dat er weer eene uitbarstiug ontstaan is van den beruchten vulkaan Smeroe, op Java. Men s c h r ij f t uit Muntendam d.J, 28 April aan de Pr. Gr. Ct. Gisteren-nacht is onze brievengaarder H. Vos, heimelijk ver trokken met acht rlating van vrouw en dochter en bovendien een tekort in de kas van pl. m. ƒ300. Hij heeft zich, naar men zegt, per rijtuig naar Assen laten brengen, denkelijk om van daar met den trein naar Rotterdam te reizen. Buiten zijn tractement als brievengaarder had hij nog een pensioen van 200 als Oost-Indisch mi litair. Een kind van ruim een halfjaar in de gemeente iEogwirden, dat door de ouders 's avonds mee op het bed was geuomen, werd 's morgens, toen zij wakker werden, dood op den vloer gevonden. Het was uit het bed gerold, zonder dat de ouders zulks hadden gemerkt. Naar het St. Petersb. Med. Wochenschrift bericht, ziju in het Rijkshospitaal te Charkow de artsen Gutnikow en Darvydow, werkzaam in de afdeeling waar krankzinnigen en zenuwlijders worden verpleegd, door een man gebeten, die kort te voren in het hospitaal was gebracht, als gewond door een dollen hond en dientenge volge lijdende aan watervrees. Een der gewonde artsen is in den vinger gebeten, terwijl speeksel van den lijder in het oog gedrongen is; de andere arts werd besmet doordien dat speeksel terecht kwam in een wondje aan de hand. Beide artsen hebben zich onder behandeling gesteld van prof. Pasteur te Parijs. De Keizer enKeizerin van Duitse h- land schijnen zich ditmaal bij het zoeken naar Paascheieren bizonder goed te hebben geamu seerd. De meisjes in het Keizerin-Augusta-ge- sticlit te _Cbarlotteuberg worden namelijk telken jare uitgenoodigd om op Tweeden Paaschdag in het paleis naar eieren te komen zoeken. Zij komen er alsdan in haar officieel donkerblauw stichtsgewaad, onder geleide harer directrice en onderwijzeressen. De directrice is dan ken baar aan het eereteeken harer waardigheid, zijnde een rood geëmailleerd kruis aan een zwart met zilver omzoomd lint op het grijs zijden man teltje, De meisjes werden ditmaal ten paleize ontvangen door de Gravin Hacke, dame du palais en hoofd van het weldadigheids-bureau der Keizerin,benevens Generaal Von Strubberg, curator van het genoemde gesticht. Nadat zij bij het keizerlijk echtpaar waren gebracht, begon het zoeken. Dit gaat echter gemakkelijker dan spoe dig alles te vinden. Natuurlijk beginnen de zoek- sters met alle stoelen- en eauapékussens op te lichten en te betasten, alle vazen te doorsnuf felen en onder alle meubelen te loeren; maar dan komt nog eerst de groote pret, namelijk de ove rige eieren op te sporen, die dikwijls op de zonderlingste manier in de gordijnen en op andere plekken weggestopt zijn, eene opsporing, waarbij de grootste voorzichtigheid moet worden in acht genomen, omdat het breken van een ei leelijke vlekken kan te weeg brengen. Naar het geen daaromtrent wordt gemeld, moet het dit maal heel wat grappigs en verrassends hebben opgeleverd, waarbij het telkens tot zulk eene uit barsting van vroolijkheid kwam, dat het hooge hofpersoneel verlegen stond rond te kijken, of het bij die overtreding der hof-étiquette niet een deftig ernstig gezicht moest zetten, ten einde die ongewone luidruchtigheid e.-nigszins te temperen. Gelukkig werden de heeren en dames op dat punt gerustgesteld door de houding van den Keizer en de Keizerin, die stonden te schudden van T lachen en hierdoor de jolige stemming nog aanwakkerden. Kortom, het blijkt een echt pretje te zijn geweest. Een tweetal personen, die Dins dag te Amsterdam in eene tram hunne sympathie betuigden voor eene Nederlandsche republiek, werden door het putdiek uit het voertuig verjaagd en daarbuiten eenigszins kardhaudig bejegend. Men schrijft ons uit Maassluis: Twee matrozen hoorden jl. Zondag-nacht te half 2, bij het naar boord gaan, een gekerm. On middellijk onderzoekende van waar het geluid kwam, ontdekten zij, dat een drenkeling zich vasthield aan een der palen van de schoeiing der haven. Met groote moeite gelukte het, den dren- keliug, die geheel verstijfd was en het bewustzijn had verloren, aan boord te brengen. Nadat veel zorg aan hem besteed was, herstelde de onge lukkige in zoover dat hij kon mededeelen, om streeks half 11 te water te ziju geraakt; dus had hij drie uren in die niet benijdenswaardige positie dooigebracht. Hij is nu geheel hersteld naar zijn woonplaats (Dordrecht) vertrokken. D e wagons-lits of slaapspoorwaggons hebben aan de maatschappij, die ze in Europa exploiteert, in 1885 eene winst van 5 pCt op geleverd. Te Couillet is een tienjarig meisje gestikt in een caoutchouc ballonnetje, dat door middel van een metalen pijpje kon opgeblazen worden en dat in de keel geraakte. De spoedig aangewende hulp mocht niet baten. In eene belangrijke vergadering van Eransche industriëelen cn kooplieden, te Parijs gehouden, is met algemeene stemmen in beginsel aangenomen, dat eene drijvende tentoonstelling van Eransche producten zal georganiseerd worden, met het doel om staaltjes der Eransche industrie in de voornaamste havens te laten zien. Zooals men weet, is zulk eene „drijvende tentoonstelling" reeds voor lang in Duitschland en Oostenrijk ontworpen. Terwijlde lente nu toch schijnt gekomen te ziju en men den winter begint te vergeten, zonder weemoed, hebben eenige lief hebbers in het Eriesche dorp Eritsum een ijsclub opgericht. KERKB ERICHTEN. Kathedrale en Parochiekerk van den 11. Jozef. Zoudag te 7 ett 8 uur de gelezen HH. Misseu met Ouderrichtiug, te 10 uur de plechtige Hoogmis met Preek, te half 3 de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje eu de Litanie en daarna de uitdeeling der prijzen aan de kinderen, die hun Cateehis- mus-tijd hebben volbracht; te 6 uur het Lof ter eere van het H. eu O. Hart van Maria met Preek. Maandag te 12 uur inschrijving der kin deren voor den Catechismus. Eiken middag te 3 uur het Rozen hoedje, van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten, en 's avonds te half 8 Lof en Oefening van de Meimaand. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. eu O. Hart van Maria, tot bekeeriug der zondaars, met 500 dagen Aflaat, 's avonds te 6 uur het Lof tot intentie van Z. H. den Paus en van 4 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Misseu te half 8, 8, half 9 en half 10 en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den H.Antoniu* van Paiua. Zondag de HH. Misseu te half 6, 7 eu half 9 uur; te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie; te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van St. Autonius, te 6 uur Lof. Vrijdag des morgens te 8 uur de ge zongen H. Mis, des avonds te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechis mus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, en half 9 uur. De plechtige Hoogmis te half 11 uur, 's middags te 3 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur de Requiem voor alle overledenen, die op St. Bavo ziju begra ven. Gedurende den Paasahtijd van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechteu. In de week de HH. Misseu te 7, half 8, 8, half 9 en 9 uur. Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 18e WEEK VAN HET JAAR 1886. MEI, Bloeimaand, (31 dagen.) Toegewijd aan de vereering der Allerh. Maagd Maria. 2. Zondag. 2. Quasimodo. Beloken Paschen. Einde vau den besloten tijd. H. Athanasius, Biss. Bel. en Leeraar, f 373. Evaug. Thomas ziet den Heer verrezen en hij gelooft. 3. Maandag. Vinding van het H. Kruis in 326. Dag van devotie. 4. Dinsdag. H. Monica, Weduwe, moeder van H. Augustinus, f 373. 5. Woensdag. H. Pius V, Paus en Belij der, f 1572. 6. Donderdag. H. Joannes voor de La- tijusche poort. 7. Vrijdag. H. Stanislaus, Biss. eu Mart. f 1079. 8. Zaterdag. Verschijning van den Aarts engel Michael.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 4