MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste bericht, Voor geest en hart. De deugd is als olie, men mag ze schudden zooveel men wil, zij drijft toch altijd boven. Die de begeerlijkheid te veel ont haalt, wordt eindelijk een dief. Die zelf glazen heeft, moet bij zijn buurman de ruiten niet inwerpen. Die zich bemoeit met een andermans huishouding, ziet niet toe hoe het te zij neut is gesteld. Conversatie. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. «Ü'/is 8 7 Vis «V1. 1017/, 876/s 100 phemie-leeningen. in1/, V* a 10 cents per regel. Aau Mr. E. Guyot, apoth. 19, rue Jacob. Parijs. «Sedert tien jaar was bet mij bijna on mogelijk te slapen; zoodra ik mij te bed begaf, ontbrak mij de ademhaling en ik was genoodzaakt weer op te staan ten einde niet te stikken. Sedert ik van uwe voortreffelijke capsules gebruik maak, slaap ik heel goed eu als ik 's morgens ontwaak, hindert bet slijm mij niet meer. «Daniël.» Wel acht geven, ten einde talrijke en kracktelooze namaaksels te vermijden, witte Capsules Guyot te nemeu, die vervaardigd wordeu, 19, rue Jacob, Parijs. Prijs per doos; 1 fl. 20. Smit Kleine, Cosman, een ongenoemde beoor- deelaar van den Tijdspiegel, zekere Krito in Europa, P. Br.... {Prov. Overijselsche en Zwolsche Ct.), staken de loftrompet over deze „iloode, glasoogige marionet", over dit „hoopje hout en kleurige vodden", dat zij voor „een levenden, voelenden mensch" hielden. Waar schijnlijk zal dit vlugschrift met meer genoegen door de heeren Kloos en Vi rweij zijn geschreven, dan door de heeren critici worden gelezen. Hit is mot ilijk te ontkennen, dat onze fijnproevers er zijn ingeloopen. Het zal nu voor htt publiek de moeite waard zijn te zien, hoe de bedrogenen er zich weer uit redden. Na de spraakverwarring hebben wij nu de smaak verwarring, zegt het D. v. N. Tegen den Noorweegsehen schrij ver dager is eene gerechtelijke vervolging inge steld wegens een door hem geschreven werk in den trant van Zola, getiteld: Kristiania Bohème. In het eind van Maart werd Bag dad door zoo reusachtige zwermen sprinkhanen bezocht, dat de oogst verloren scheen. In dit ern stige geval gaf de Gouverneur-generaal bevel, dat alle inwoners, zonder onderscheid van rang of ge slacht, van zeven jaar en daarboven, de stad moesten verlaten om aan de verdelging der sprink hanen deel te nemen. Eiken morgen verliet de aldus mobiel gemaakte bevolking de stad om eerst 's avonds terug te keeren, met 2i/3 kilo doode sprinkhanen, die terstond begraven werden. Tien dagen lang heeft de veldtocht tegen de sprinkhanen met succes geduurd. Ter bevordering van de reinheid is in de gemeente Ierseke eene gemeente-veror dening uitgevaardigd, waarbij verboden wordt voortaan de openbare straten met water te schrob ben. In stede hiervan moeten deze droog geveegd en bij nat weder afgekrabd worden. Te Kapelle ventte dezer dagen, naar de Midd. Ct. meedeelt, een koopman in ga ren, band en galanterieën zijne waar. Een en ander was op een wagen, met een hond bespannen, ge laden. Op een gegeven oogenblik krijgt de hond eene kat in het oog en maakt daar verwoed jacht op. Poes sprong daarop over eene sloot en de hond met kar en koopwaar er in, waardoor de koopman betrekkelijk aanzienlijke schade be kwam. Hij vischte zoo goed mogelijk zijne goe deren op, welk werk de schooljeugd na schooltijd niet zonder succes voortzette. Te Weenen heeft zich een comité gevormd, ingevolge de deelneming van Oostenrijk aan het BO-jarig priesterfeest van Z. H. Paus Leo XIII in 1887. Chicago, heden eene stad van 700,000 inwoners en het centrum van 41 spoor- weglijnen, was nog in 1831 een door twaalf ge- ziunen bewoond vlek en is in eene halve eeuw eene der grootste fabriekssteden van de wereld ge worden. Reeds in 1879 waren er 58,249 arbei ders in 2338 fabrieken werkzaam. Men neemt algemeen aan, dat de nadeelen, aan het bewonen van nieuwe huizeu verbonden, enkel hierdoor ontstaan, dat de in de muren aanwezige vochtdeelen zich mededeelen aan de lucht binnenshuis, waarom men die met sterke hitte tracht te verdrijven. Tbans is be wezen, dat wel die vochtigheid schadelijk is voor de gezondheid, doch minder, doordien rij de lucht in de kamers vochtig houdt, dan wel, dewijl zij de fijne poriën in het muurwerk aan vult en zoo, in verband met de aanvankelijk zeer hechte sluiting der vensters, deuren en vloeren de ventilatie naar binnen belet. Daardoor nu juist heeft in de bewoonde, nieuwe ruimten, indien niet op andere wijze voor den invoer van versche lucht is gezorgd, zoo snel luchtbederf plaats. Bovendien blijft door verdamping het muurwerk, en bijgevolg ook de kamerlucht, zeer koel. Men dient dus, als het niet mogelijk is, nieuwe huizen voor het bewonen volledig te laten drogen en aizoo de ventilatie door de wanden mogelijk te maken, aanvankelijk de natuurlijke ventilatie door de poriën der droge huizen door eene kunstmatige te vervangen, dat is deuren en vensters openen. De natuurlijke doorstraling door de poriën volgt eerst met 2 a 3 jaar volkomen. Door 56 ingezetenen van Hoog vliet is een adres aan den Gemeenteraad gericht, houdende het verzoek om pogingen aan te wen- tot het verkrijgen van een gemeente-geneesheer. Sedert acht jaar wordt die hulp uit andere plaatsen ingeroepen. Waar onbaatzuchtigheid en het verlangen om zijn evenmensch te bevoordeelen iemand al niet toe leiden kunnenDe firma Perry Co., in de Kalverstraat te Amsterdam, koopt briefkaarten op het Postkantoor voor 3 centen 't stuk, en gedachtig aan de uitspraak: „de groote getallen moeten het doen" verkoopt die voor f 2,60 de 100 stuks: De oplossing van dit raadsel is, dat zij op elke kaart baar adres liet drukken en dit zoo naar alle windstreken verspreid zal zien. Pen merkwaardig voorbeeld van veranderlijkheid van zienswijze leverde eene on langs (14 April jl,) gehouden zitting van het Landgericht (gerechtshof) te Neuburg op. Het betrof de vraag of bijvoeging van salicylzuur aan bier als vervalsching moet beschouwd wor den, welke vraag door den deskundige Dr. Em merich uit Munchen, door het Openbaar Minis terie benoemd, toestemmend en door de deskun digen, door de beklaagde partij beuoemd, ten sterkste ontkennend werd beantwoord. Volgens het oordeel dezer laatsten, de hh. Prior en Vogel, was salicylzuur een bederfwerend middel. Op de vraag of deze toevoeging schadelijk voor de ge zondheid was, antwoordde Dr. Emmerich even eens bevestigend, en Prior en Vogel, gesteund door twee artsen ontkennend. Toen de verdedi gers, die 't laatste woord hadden, eindigden, bracht een hunner een door Dr. Emmerich ge- teekend advies onder de oogen der rechters, ge dateerd 25 Nov. 1884, houdende aanbeveling van salicylzuur als toevoeging aan bier, zijnde dit bijna onmisbaar voor brouwerijen, die met slechte kelders, te warme temperatuur of gebrek aan ijs te kampen hebben! De luchtreiziger Eugène Godardis Maandag te Parijs met zijn zoon opgestegen met een nieuwen ballon, la dynamiteuse des airs gehee- ten. Dit luchtschip, dat men gevoegelijk een luchttorpedo zou kunnen noemen, is zoo inge richt, dat het, boven eene vijandelijke vesting zwevende, dynamiet naar beneden werpt, waar door natuurlijk eene groote verwoesting wordt aangericht. De ballon bevatte 5000 kubieke me ters heete lucht en na eenigen tijd hoog afgedre ven te hebben, keerde hij snel naar de aarde terug. Bij de opening van een circus op het paleis van Windsor, had Koningin Victoria onlangs aan alle vertegenwoordigers van de pers den toegang ontzegd. Maar eer. volijverig ver slaggever wist toch binnen te komen, en wel als een van de stalknechts in livrei, die de pa pieren hoepels moesten vasthouden, waardoor de rijders heensprongen. Van de 726 tot nu toe door den Heer Pasteur behandelde patiënten leverde Fran- krijk er 505. Algerië 40, Rusland 75, Engeland 25, Italië 24, Oostenrijk-Hongarije 13, België 10, Noord-Amerika 9, Finland 6, Duitschland 5, Portugal 5, Spanje 4, Griekenland 3, en Zwit serland en Brazilië ieder 1. De hond van den heer E. in de Prinscstraat te s' Hage vond de deur van het huis zijns meesters gesloten en kreeg op zijn langdurig gejank geen gehoor. Dit scheen het dier eindelijk te vervelen; hij drukte met den poot eene ruit in en verschafte zich aldus toegang. Niemand te huis vindende ging het dier langs denzelfden weg terug en de stad in om zijn meester op te sporen. De politie moest intus- schen het huis bewakeD. Een kermisreiziger uit Leeuwar den, die plan had met zijne tent de a. s. kermis te Deventer te bezoeken en hiervoor aanvrage had gedaan, kreeg tot antwoord, dat aan zijn verzoek zou worden voldaan, indien hij in staat was getuigschriften van goed gedrag over te leggen. Hiervan kweet hij zich onmiddellijk en hij zond zijne trouwakte. Eene slang, die eenvark en heeft ingeslikt, ei dien ten gevolge barstte, is zeker een niet alledaagsch natuurverschijnsel, of wil men een verschijnsel van „onnatuur". Dit phe- nomeeu werd te Soerabaia nog levend uit eene nabij de fabriek Alkmaar liggende dessa aange bracht. Ongelukkig scheen de slang wel wat heel onpasselijk te zijn geworden tengevolge harer gulzigheid en overleed zij spoedig. Men schr ij ft uit Zandvoort: Ook dit jaar schijnt deze plaats zijne aantrekkings kracht op hooge personen te zullen uitoefenen. Dit bewees 11. Zondag het bezoek, dat Prins Wilhelm van Baden er aan bracht, en waarbij Z. H. zijn voornemen uitte om hier eiken dag terug te komen en dan in 't hotel Kurzaal te di- neeren. Da conversatie moet geen onderlinge tijdroof, zelfs geen tijdverdrijf, maar ge meenschappelijke tijdbesteding zijn. Zij moet ontspannen, maar tevens voeden; er moet door haar iets bevorderd en ontwikkeld worden, hetzij godsdienstzin, onderlinge hartelijkheid, hetzij gepaste beschaving,hetzij geoorloofde vroolijkheid; in een of ander opzicht moet degeen, die aan de conversatie deelneemt, iets winnen, zoodat hij huis waarts keert met een gevoel van bevrediging. Dat is geen hersenschim 1 De conversatie zou den stempel dragen van gezondheid en adel, zoo ieder trouwhartig ten beste gaf van hetgeen hem eigen is. En ieder onzer heeft wel iets, dat hij kan bijdragen tot gezellig samenzijn. Wie niet geletterd is, kan toch wel rijk zijn aan ervaring; wie niet veel gezien eu gehoord heeft, kan veel hebben nagedacht; wie zelf niet grap pig wezen kan, kan toch gulhartig lachen om de aardigheden van een ander; wie niet welsprekend is, verstaat wellicht het luisteren des te beter ook eene kunst! Ja, wie niet één groote gave mede in de wereld bracht, maar wel een goed en warm hart en tot opluistering der conversatie niets heeft, dan een vriendelijken blik en een zonnigen glimlach, die heeft het zijne gedaan, en wellicht meer dan eenig ander. Philanthropie. Zij. Maar, beste mau, wat ziet ge er vreeselijk uit, uw hoofd schijnt te bloe den, wat is er toch gebeurd? Ilij. Ach, liefste, er heerschtc heden-avond eenig verschil van opi nie in onze philanlliropische vereeniging. Mislukt compliment. Dichter Het is mij eene groote eer, de gemalin van een mijner grootste vereerders te leeren kennen. Dame. Ach ja, mijn echtgenoot waardeert u ten hoogste; u kan de grootste domheid schrijven, hij dweept er toch mede. Onbeschaamd. Kleermaker. Zeg eens aan uwen heer, dat ik met mijne rekening hier ben en ik mij nu niet meer laat afwijzen. Huisknecht. 't Spijt me, maar de baron is juist uitgegaan. Kleermaker. Wat uitgegaan? Ik zag hem zoo even aan 't venster staan. Huisknecht.. Dat is uw eigen schuld waarom her, je niet later ge komen? Zelf-critiek. „Tegenwoordig gaat ook maar alles studeeren. Vroeger, in mijn tijd, was dat anders. Toen liet men niet. iederen domkop naar de academie trekken. Ik was de eenige uit onze heele gemeente." Een goed commensaal. „Wel, hoe bevalt je de nieuwe commensaal?" „Een beste vent! Wij kunuen 't zeer goed met elkander vinden. Ik draag zijne overhemden en manchetten en hij mijn kind, als het moe wordt!" Dubbelzinnig. Iu Artis. Zij. Als de leeuwen eens los braken, wie zou je dan eerst redden, de kinderen of mij? Hij. Mij. Parvenu. Ik zie je zoo dikwijls met de ***'s; zijn dat lui, die men vragen kan?Vra gen kan je ze gerust, maar of ze komen zullen, dat is de quaestie. Haarlem, 12 Mei. De gisteren gehouden verkiezing van 3 leden voor de Provinciale Staten beeft den volgenden uitslag opgeleverdaantal ingekomen biljetten 820 van onwaarde 8; geldige stemmen 812; volstrekte meerder heid 407. Er werden uitgebracht op de heeren Mr. E. A. Jordens 429. A. L. Dyserinck 427, Jhr. G. F. Van Tets 412, J. J. Beynes 369, Mr. II. A. Groote 365 en P. Knaap Gz. 352 stemmen. De drie eerstgenoemde heeren (aftredende leden) zijn aldus herkozen. Het aantal kiezers voor de Provinciale Staten in het kiesdistrict Haarlem en de daarbij be- hoorende onderkiesdistricten bedraagt 2485. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: E v. d. Waag en W Hovius, G H F Routs en J 6 van Dden, J De Mon geb. J M M Koot, P Hagen en E L de Jager, 1 J Broek- meijer en M O Vergers, P F Hubers en J E M Tollenaar, J N Warnier en H P Kennedy, J G r. d. Weijden en E Roest, C Venema en P v. d. Steen, T Janssen en K Sabelis. Getrouwd: C L Tagel en A M v. d. Heuvel, D J Volkers en A den Dapper, P Van Dijk enStor- nebrink, J Voorwerk eu C J Schaken, H Romijn en C Siderius, C de Graaf en A H de Groot, R A v. d. Werft' en M L v. Kesteren, J Luttik en C G Kureman, H Kion en W Winkel. Bevallen: D C E van Batum geb. Kreetz d. MS Stuurman geb. Sabelis z. G Boorenberg geb. v. Uden d. M v. Brussel geb. v. Dantzig z. .MB Bouckaert geb. Den Olden z. J Krom geb. Klijn d. C Becker geb. Schulpzand d. J Van Til geb. De Wit z. J Wereldsma geb. Viersen z. A J Opbroek geb. Van Beek z. M C Bnsé geb. De Laat z. A A De Zwart geb. Joosten d. i M Kernekamp geb. Smink z. E Jacobs geb. Schornagel z. E Koster geb. Mezeres d. E J B J A Camerling Helmout geb. Van Lierop z. A Van Daaien geb. Hoff d. C Kloos geb. Ra makers d. E M Van Elk geb. Swart, z. H Verweij geb. Van Ree d. H Kaasbergen geb. Wezenbeek z. (J G Voskuijl geb. Frensen z. A Bloemers geb. Ros kamp d. C D G v. Leuven geb. Dreijer z. ME Compel- geb. Strengers d. E v. Veldbuijsen geb. V. d. Laau d. HE Koning geb. Stockum. Overleden: C F Nabal 2 am. d. K. Lakenstraat, A Huijgens 73 j. echtg. van P. v. d. Eist, Ged. Oude Gracht, W Kelderman 7 dg. z. Nieuwe gracht, J Menno 33 j. Jansstraat, K H A Ten Brink 40 j. Bakenessergracht, K Busking 25 j. Begijnhof, T W Apseimeijer 66 j. Gasthuisstraat AWestra 75 j. Ecbtg. van H Sinia, Ripperdapark, C J Koelemij 19 j. Dubb. buurt, HF Bouman 39 j. K. Poellaan, G J M v. Hoekelen 35 j. Papent. Vest, CM Blaauw 82 j. Groot Heiligland, J C Selraat 54 jwed. A Wijk huizen, Schotersingel, M M J v. d. Zeeuw 6 mn. d. Kerkhofstraat, C Hessels 89 j. wed. J v. Musscher L. Wijngaardstraat. Z. D. H. Mgr. P. Leyten, Bisschop van Breda, heeft benoemd tot Pastoor te Sluis, den Zeereerw. heer J. J. Fransen; tot Kapelaan te Ginniken den Weleerw. heer F. Van Eckeleu; tot Kapelaan te Standdaarbuiten den Wel eerw. heer A. C. Van der Maden; tot Kapelaan te Ksewacht den Weleerw. heer A. C. Broos, en tot Assistent te Bergen-op-Zoom den Weleerw. heer A. W. Couwenbergh, Priester van het Seminarie. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 6 Mei 1886. 1. C J. S. te Haarlem, verzuim aangifte patentrecht, ontslagen van rechtsvervolging. 2. J G. te Haarlem, (gedet.) 5 diefstallen (recid.) 18 maanden cell. gev. straf c. e. 3. J J H. te Hillegom, appèl kantongerecht Haar lemmermeer, jachtovertreding; het vonnis a quo bevestigd c. e. 4. G K. zonder woonplaats (gedet). landlooperij 3 maanden gev. straf met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht c. e. 5. J M. te Haarlem, bedelarij en dronkenschap, voor het le feit vrijgesproken, voor het 2e feit f 15 boete of 4 dagen subs. gev. straf c. e, 6. J. Z. te Beverwijk, feiten als voren, voor bet le vrijge sproken voor het 2e f 5 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 7. J C. te Zaandam, openbare dronkenschap 2e herh. bij verstek 14 dagen gev. straf e. e. 8. JD. te Haarlem, u. s. 3e herh. 21 dagen gev. straf c. e. 9. A J V. te Beverwijk, opz. verbr; van sluiting, f5 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e, 10 te Westzaan, u. s. f25 boete of 5 dagen subs. gev. straf c. e. 11. D H W. zonder woonplaats (gedet.) diefstal eene maand cell, gev. straf c. e. HAARLEM10 Mei. Ter graanmarkt van heuen gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 7. a f7,10 rogge f5.55 a f Haver f 3.80 a f5,gerst f ~>j— duivenboonen f6,70 a paardenboonen f57o a 610; bruine boonen f af Gr. erwten f - AMSTERDAM, 10 Meu Ter veemarkt waren angevoerd 790 runderen, van welke de prijzen waren aette^ lste qual. f Q.70. dito 2de qnal. f 0.66 dito 3de qualiteit 0,60 per kilojmelk- eu kalfkoeien 100 a 230, graskalv. f a 113 nuchter kalveren J' 4 a 7,schapen en lammeren 25 a vette varkens 46 a 36 c.; beiden per kilo.biggen f a paarden f a UOTTEHÜA.M, llMei. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 11 paard, 1817 runderen, 154 vette-en graskalveren, 198 nuchtere kalveren, 18 scha pen of lammeren, 6 varkens, 219 biggen2 bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 70 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 50 c.; kalvereu lste qual. 90 c. 2de qual. 80 c., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 44 qualit. f 38 3de qual. f 34. ALKMAAR, 8 Mei. De aanvoer vau vee en daarvoor bestede prijzen volgt:30 koeien J 110 a 180 55 nuchtere kalveren /4 a 16,— vette kalveren a a schapen 14 a/ 27varkens fper kilo, 204 ma gere dito 14 a 24;— 18 bokken 4 a 9, 2 paarden 75 a 180 lammeren f - a lOMei. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van 150a 160, 455 kalveren van f 25 a 110 26 nuchtere dito van f 16 a 4, 2— schapen f a 24,varkens 36 a 48 c.38 magere 14 a 18 c. per kilo. SCHIEDAM, 11 Mei. Moutwijn per Ned. vat a f7,25 Jenever f 12,75 Amsterd. proef f 14,Spoeling f ,70 dito commissie f -,80. LONDEN lOMei. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2S00, Schapen en Lammeren 13000, Kalveren 280 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/6 4/6 Schapen en Lammeren 4/9 a 6/2, Kalveren 3/4 a 5/- Zwijnen 3/8 4/4. LEIDEN, 8 Mei. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- -,— a zomer- f a f heet. rogge winter- a zomer- a -,heet. gerst zomer- a chevalier a -.heet. haver, zware- 3,80 4.25 De prijs der boter was heden per l/A vat lste qual 30.— a 52.—, 2de qual. f a DELFT, 8 Mei Heden werden aangevoerd 47 stapels kaas, wegende te zamen 7351, kilo; flla 21.per 100 kilo. HOORN, 8 Mei. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,25 a 8,— - heet. rogge f heet. gerst 4 25 5.heet. haver f5,mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f7, a 14,gele f f heet. piardcboonen f -,a heet. erwten a heet. groene f 10 a 13, heet. grauwe J 14,a 16, heet. witte J' heet. aardappelen J a manden appelen f- a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 60 tot 150 veulens f a koeien van f 100 tot 250 kal veren van f 5 tot 14, schapen van 18 tot 30,— lammeren van f tot 13,varkens van 12 a 22, zeugen 30 a 40,biggen van 5 a 9, PURMEREND,11 Mei. Kaasaangevoerd 266 stapels prijs der kleine kaas f28,— middelbare J Boter Amsterdam, 11 Mei 1886. Prijzen der onderstaande effecten Nederland. Cortif. Werk. Schuld genoteer pLt. de koers 2» 3 4 Hongarije. Obi. Leaning 1867 5 Goudleening5 Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 li u zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. bui ten 11853-84 8 Susland. bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871 75. I1 4 18762 (Perpetueele) 4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Leeuiag 1876. 4 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligation43 Peru. Leening 18706 18725 OostenrUk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aund. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Geut. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 74'/s 88''/is lOl'/i. 101'/, 94 45»/, 53t/s Italië. Buslauu. 1875. Zuid-ltal. Spoorw. Obl.. Gr. Spw. Maatach. Aand.. Baltische Spw. Aand.. Uumenlo. Amerika. Jelez Griasi Obl.. 5 Kiew Brest Aaud5 Kursk Chark. Obl. 1000.. 5 Morschansk Sysran Aaud.. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeeleu Spwdi' Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100. K Rotterdam Gemeente Orediet.. Belgie. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 1854 1800 1864 Rusland. 1864 1866.. Geldkoers prolongatie 3 pot. 69 109'/s 122 18»/s 123/s 9 s/a 117'/- 145 70 141 903/s u V, 60"/,, 1200, 94'/, 991/, 57 i/s 53 7/g 135 233/„ 1355/s IU1/, 109'/, 103'/, 102 101 103 111 1363/4 1433/8 132'/, ATHENE, 11 Mei. Zes Engelsche oorlogschepen zijn dezen morgen voor het eiland Zea (een der Cycladen- eilanden) aangekomen. MEDEDEELINGEN,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3