Er biedl zicli aan "raarniiT ah, Buckskins m. Te koop. ""S."'""VLECHTWERK. Mans-Werkbroeken. Gierstraat 61, Haarlem. le kwaliteit BOTER, IJzermagazijn van P. S. S C H 0 U S, A1) V E R T E N T I E N. D. BEMMELEN, Groote Houtstraat 85. L KATHEDRALE en PAROCHIE-KERK te TE KOOP: HH. Boter- en Bierhandelaren. in alle hoogten en wijdten van maat, van af 5 Cents per meter, Gedempte Oude Gracht Voor geest en hart. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Ingezonden. a 10 cents per regel. »Ik had de borst bezet, en eiken morgen moest ik bijna een uur lang boesten en spuwen. Dank aan de Capsules Guyot, beeft dat slijm zicb losgemaakt en nu ben ik ge nezen van die kwaal, waaraan, belaas! velen lijden en die er zicb even als ik, van konden ontdoen. Ontvang mijne oprechte dankbe tuiging. Aan Mr. Guyot, apoth., rue Jacob Par js. De echte Capsules Guyot zijn wit; de handteekening E. Guyot staat op elke cap- sule. Prjs per doos: 1 tl. 20. Bombazijnen van af f 1,50. Eng. Lederen 2,60. Buckskin 2,60. Dril 1,25. schriftelijk. 180 candidaten hadden zich aan gemeld. Het is reeds meermalen en met gegronde reden opgemerkt, dat de veestapel te groot voor htt beschikbare weiland is, dat daar bij nog te schraal gemest wordt. Die althans zijn weiland goed mest, kan daarvan rei te treklcen en toch: van de honderd boer n blijven er negentig daarin achter. Vet weila d hoadt bij droogt; langer vocht, waarbij het gras niet zoo spoedig opraakt en als de eene boer in het najaar zijn vee mo t stallen omdat er reen gras meer is, houdt de ander dikwijls nog over. Zjodra komt dan ook niet het voorjaar met eenigen groei, of melkkoeien kunnen in goed g;mest weiland ge daan worden, met het gevolg dat zij etende nog wat overlaten en spoedig beste grasmelk geven. Van slecht onderhouden weiland is dat niet te halen en de klacht over de droogte ontstaat het eeist bij den boer, die r.iet begrijpt, dat de zuinigheid hier de wijsheid bedriegt. Zoo maakt, volgens het eigen zeggen van de boeren, de een van een kalf een koe en de ander van koe een kalf. In allo katholieke kerken te B e r- lijn is laatstleden Zondag door een aautal dames uit de hooge aristocratie, met de Prinsessen Radzivil aau het hootd, eene collecte gehouden ten behoeve van een geschenk aan Z. H' den Paus, bij gelegenheid van zijn vijftigjarig priester-jubilé. De inzameling, die een aanzienlijk bedrag heeft opgeleverd, staat in verhand met die van een damescomité te Munchtn onder voorzitterschap der Prinses Löwenstein, ten doel hebbende een aantal altaar- en andere benoodigdheaen voor den eeredienst aan te schaffen en dit alles Z. H. deu Paus op zijn jubilé ter beschikking te stellen voor behoeftige Gemeenten. In de Belgische Kamer zei de Zaterdag de heer Haussena: Liège nest pas un port de mer, (L lik is geen zeehaven.) Neen, riep een onderbreker: eest un port de frere, (een bolwerk van Eière Orbau.) Een zonderlinge biljart-wedstrijd. De dag bladen te New-Yorlc zijn op 't oogeublik vol vau een biljart-match, welke aldaar tusschen twee rijke renteniers, de heeren Johu Warring- ton eu Etward Lewes heeft plaats gevonden. De beide spelers zateu te paard, terwijl het biljart op eene hoogte was gesteld, dat rij het gemakkelijk koudeu bereiken. Met de linker hand werden de teugels vastgehouden, terwijl de rechterhand met eene bizoiider lange queue was gewapend. De partij bestond uit honderd punten, terwijl de inleg 10,000 dollars bedroeg. Het gelukte clea heer Warrington de overwinning te behalen, na eeu strijd ran twee uren. Als eeue bizon derheid wordt ons medegedeeld, dat van de 70 kiesgerechtigden voor de Provinciale Staten te IJsetmoude, bij de verkiezing op Dinsdag, jl. 69 opkwamen. De eenige, die wegbleef, werd hiertoe door ziekte genoodzaakt. De Franse he Minister van Oorlog, die het dragen van den baard bij het leger heelt ingevoerd, duldt geen scherts met zijne ukase. Kolo nel De Bouueval, te Rjuaau, had in zijne dagorder betreffende het dragen van den haard den weusch geuit, dat hij,, niettemin met genoegen zou zien, dat de officieren, evenals vroeger, eenvoudig deu knevel zonden dragen". Voor deze wetsovertre ding" is de Kolonel tot veertien dagen gestreng arrtst veroordeeld. Eene daad van schandelijk ruwe TjoicA-reohtspleging tvordt uit Hongarije bericht. Te Nagy-Egrtgyo werd een diefstal gepleegd in de woning van een boutwerker, Braumayer geuaamd. Men vermoedde, dat Zigeuners de schul digen zouden zijn, en de zoon van den bontwer ker ging met twee andere mannen uit, om de verdachten op te sporen. Zij vonden daar in den omtrek 6 Zigeuners: vier mauiieu eu twee vrou wen; dezen werden door hen gebonden en medege nomen, op weg naar Szasvar. Maar ouder weg, aau den zoom van eeu boscb, vielen de gewa pende mannen op de weerlooze Zigeuners aan, ea doodden hen alle zes. Dj moordenaars zijn in hechtenis genomen. Een kleermakersknecht wonende te Sint-Josse-ten-Noode verkocht verleden week eene jas, welke hij voor zijn patroon moest weg brengen. Met het geld dat de jas opbracht ging hij naar eene ziji er tantes te Frameries, die daar diende. In het huis van haar meester werd den jongeling gastvrijheid verleend, 's Nachts stal hij daar uit een koffer 10,000 fr. aan papier en verschillende sieraden van waarde. Daarop ver trok hij naar Brussel. De politie, die hem spoe dig op het spoor was, vond bij zijne arrestatie nog het grootste deel der geldswaardige papieren bij hem. Te Leeuwarden z ij n voor belang- stellenden ter bezichtiging gesteld twee paar schaatsen, toebehooreude aan den heer mr. J. Van Buttingha Wichers te Leiden, s eretaris van den Nederl. schaatse: rijdersbond. Dio schaatsen trekken om huune samenstelling zter de aandacht van de Friesche hardrijders. Het eeue paar is van dezelfde samenstelling als dat waarmede Axel Paulsen verleden jaar te Hamburg de over winning behaalde; het andere paar is van het model waarmode, bij diezelfde gelegenheid, de Amerikaan Curtis den lsten prijs voor het schoon- rijdeu verkreeg. De schaatsen van Axel Paulsen zijn van Noorweegsch, gewijzigd Friesch model, eu vervaardigd in de labriek van A. Storen, te Christiania. De „ijzers" zijn van gehard staal, 32 cM. lang, niet meer dan 2 mM. dik, overal even sterk met vlakgealepen snede en houden vau begin tot einde ijs. Het overige gedeelte van de schaats is vervaardigd vau plaatijzer; de zooi vlakte is gebogen naar den vorm van den schoen die met 10 ijze en schroeven aan de schaats wordt bevestigd. Door de lange en rechte ijzers zijn deze schaatsen blijkbaar bestemd voor hardrijden op de lange rechte baan. De andere schaatsen, die van den kunstschaat senrijder Curtis, hebben eenige overeenkomst met de bekende Halifax-schaats. De ijzers zijn van staal en sterk gekromd, met vlakke en ongeveer 6 mM. breede snede. Ook van deze schaatsen is het overige gedeelte vau ijzer en geschiedt de bevestiging zonder riemen of banden; met behulp van eeu sleutel wordt de zool van den schoen gevat tusscheu klauwen, welke zich zijwaarts op de zoolvlakteu der schaals bevinden. Deze schaat sen houden wegens den gebogen vorm der ijzers weinig ijs en zijn daarom niet geschikt voor tochten op de lange baan. De rijder evenwel die, na goed op streek te zij», steeds op het midden gedeelte gaat, zal er gemakkelijker mede voort glijden, omdat het gedeelte, dat met het ijs in aanraking komt, zeer klein is. Wie voor ƒ240.000 een s c h o o t h o n d- je koopeu wil, kan op de hondententoonstelling te Rotterdam terecht. Voor een St. Bernard wordt ƒ120.000 gevraagd, voor andere soorten ƒ12000 ƒ6000 en minder, 't Is waarlijk te geefl Oubeteekenende meuscheu zoeken meestal huune genoegens, zooals de bedelaars hun brood: van buis tot huis. Waar de deugd het werk belegt, daar is de fortuin gedienstig. Het strekt u veel minder tot eer, mooie kleederen te dragen, dan ze te kunnen maken. Eeue vrouw, die kan weenen als zij het verkiest, is even verschrikkelijk als de honderdarmige Briareus. Het gebed moet zijn de sleutel van den dag en het slot van den nacht. De nood leert niet alleen bidden, bij leert ons ook den tijd gebruiken. Wanneer meu tien, twintig jaren verspild beeft, dau weegt bet oogeublik des te zwaarder, dan is bet des te gewichtiger, en hij, die bet dan ongebruikt laat voorbijgaau, is eeu verspiller, eeu verrader. Allerlei. Optisch bedrog. Mevrouw. Aan wien schrijf je, Maiie? Dienstmaagd. Aan mijne zuster, Me vrouw. Mevrouw. Maar waarom schrijf je dan zulke groote letters? Dienstmaagd. Omdat mijne zuster stokdoof is. In den circus. Kleine Frits. O, kijk eens, papa,wat is die clown eeu grappige vent, toe vraagt u hem morgen eens hij ons ten eten. Getroefd. Vrouw des huizes tot den dichter, voor wien zij de soire'e heeft gearrangeerd. U heeft zeker eene antipathie tegen een rok of ge- kleede jas, zou 'k haast zegden? Gast. In 't minst niet, Mevrouw. Vrouw des Huizes. Dan heeft u zeker eene andere reden, waarom u geen toilet heeft gemaakt? Gast. Zeer zeker, fk heb eene weddenschap aangegaan, dat u zoo delicaat zou wezen, mij niet daar naar te vragen. Naïef. Een kind, dat met mama eene kunst tentoonstelling bezocht, bleef voor eeu beeld van Minerva staan. „Wie is dal?" vroeg zij. „Dat is Mmerva, de godin der wijsheid." „Waarcm staat haar man er ook niet bij?" „Omdat zij geen ma:i had, Marietja." „Ze nam er zeker geen, omdat zij zo i wijs was, niet waar, mama?" Echte kippensoep. -In eene restauratie te New-York. Kelloer, er zitten veertjes in die soep. Juist, meneer. Als meneer soep hebban wil van kippen, die zoo ou 1 zijn, dat ze geen veeren meer hebben, dan moet meneer bij ons niet komen. Nurks aan bet strand. „Wonderlijk toch, niet waar, de regelmatigheid, waarmede de gol ven telkens weer naar het stand terJgkeereu.,,.... „Och, niemendal wonderlijker, zou ik zeggen, dan de regelmatigheid, waarmBê ze er weer af gaan, en nog niet half zoo wonderlijk als het wezen zou, wanueer hei strand nu op zijn beurt ook eens van de golven afging...." Onze dienstboden. (Mijnheer komt even in de keuken om zijne handen te wasscheu). De keukenprinses. Mijnheer, ik heb er niets op tegen, dat je in de keuken komt, maar dan verzoek ik je behoorlijk te kloppen. Hier is 't mijn depar tement. Haarlem, 15 Mei. De jaarlijkscbe vergadering der Vereenigiug tot verpleging van lij Iers aan vallende ziekte, zal den 20en dezer alhier worden gehouden. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 13 Mei 1886. 1. W R. te Haarlem, moediv. mish met oord. des ond. 3 dagen cell. gev. straf c. e. 2. J M. aan M. wed. B A R. te Haarlem, hoon en moedw. mish. 3 boeten vau f3 of een dag subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 3. H W. te Haarlem, openb. dronkenschap en bel: bed. beambte in functie, bij verstek 2 boeten van f 10 of 3 dagen subs. gev. straf voor elke boete c. e. 4. C de B. te Zaandam, openbare dronkenschap en geweldpleging tegen de polietie bij verstek 7 dagen cell. gev. straf f 5 boete of 2 dagen sabs, gev. straf c. e. 5. M K. te Monnikendam, openbare dronkenschap, 2e herb 14 dagen gev. straf c e. 6. G H M te Haarlem, feit en straf als voren, bij verstek 7. L W. te Wormerveer, openbare dronkenschap, 3e herh. bij verstek 7 dageu gev. straf c. e. met last tot plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor 3 maanden. 8. H de H. te Haarlemmermeer, dief stal zonder oordeel des onderscheids, bij verstek vrijge sproken, met last tot plaatsing in een verbeterhuis voor den tijd van 5 jaren. Vierde muziekuitvoering in den Hout op Zondag 16 Mei a. s. des middags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps onder directie van den hser M. ff. Muller, Kapelmeester. Programma: 1. Pas redouble, Painpaé. 2. Onv. fant. Govaert. 3. Stuermanslied u. Chor a. d. Hollander, Wagner. 4. Fant Le petit due, Lecocq. 5. Onv. die Weiber v. Weinsbergen. Conradi. 6. "Wiener Blut, Wals. Strauss. 7. Fant. Les Monsquetaires, Varney. Z. D. H. de Aartsbisschop vau Utrecht, Mgr. P. M. Snickersheeft benoemdtot Kapelaan te Amersfoort (parochie van O. L. V. Hemelvaart) den Weleerw. heer C. Verheul; tot Kapelaan te Haaksbergen den Weleerw. heer J. W. Koek; tot Assistent te Haaksbergen den Weleerw. heer J. H. Sauveur en tot Assistent te Op den Hoorn den Weleerw. heer R. J. A. Jaussen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. M. J. Bottemanne, heeft benoemd: tot Professor aan net semi narie Ilageveld te Voorhout den Weleerw. heer A. Vergeer, die Kapelaan was te Voorburg; tot Pastoor te Storapwijk den Weleerw. heer G. E. D. Rekker; tot Pastoor te Wieringen den Weleerw. heer W. A. Van Worcom; tot Kapelaan te Egmouden den Weleerw. heer J. Groense, die Assistent was te Hansweerd; tot Kapelaan te Voor burg den Weleerw. heer P. Schravemade. Aan de Redactie van de Nieuwe Ilaarlemsche Courant. Mag ik zoo vrij zijn door middel van uw invloedrijk blad de aandacht te vestigen op een uitmuntend tijdschrift, 'twelk den titel draagt van Annalen der Afrikaansche Missiën en reeds door onderscheidene organen der Katho lieke pers gunstig besproken en ter verspreiding werd aanbevolen. Dezer dagen is de vierde en laatste afl. van den tweeden jaargang verschenen. Wat taal, stijl en redactie aangaat, moet ik opmerken, dat het werk is geschreven om ook voor den minder ontwikkelden lezer verstaanbaar te zijn en hierin is men tot nn uitmuntend geslaagd; de Red. levert gezonde, voedzame, voor ieder verstaanbare kost. De onderwerpen, welke zij behandelt, zijn alle zeer merk waardig. Uit alle bladzijden ziet men met welken moed de Missionarissen bezield zijn, hoe dikwerf zij in 't gevaar verkeeren hun leven te verliezen, welke opofferin gen zij zich getroosten om zielen voor den Hemel te winnen en hetgeen zij moeten lijden om hun verheven doel te bereiken. Het is onmogelijk in een zeer kort bestek al het be langrijke te vermelden, dat de Annalen bevatten. Over tuigd zijnde van de belangstelling mijner Kath. laudge- nooten in de verspreiding van onzen H. Godsdienst, raad ik ieder aan om lid te worden vau het Liefdewerk van den II. Aujuslinus en de II. Monica en zich te abon- neeren op de hier vermelde Annalen. Men bevordert daardoor een Gode welgevallig werk, men wordt deelachtig aan de Geestelijke voordeelen aan de Missiën verbonden en men vergadert alzoo een schat van verdieusten voor den Hemel. Informatiën en abonnementen zijn te bekomen bij den Eerw. Br. Bertiardinus en JF. P. Peters, te Ouden- boschalsmede bij de uitgevers E. Be Bont Zoon te Rotterdam. Een Zélateur. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 12 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen eu prijzen als volgt koeien verkocht 9 voor l 100 a 150 - stier, ve voor f a vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht 2 voor f 36 a 40 graska- verk. voor f a nuchtere kalveren, 51 verk voor 3 a 8 46 schapen, verk. voor f 16 a 23 Aau de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkoch 47 stapelskaas, 4597, stuks, wegende 5440 kilo, hoog ste prijs f 24,middelbare prijs per 50 kilo tot f a AMSTERDAM, 12 Mei. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderens183 vette kalveren lste qual 0,75 2de qual. 0,55 per kilo, graskalf J a 60 nuchtere kalveren, /3a 8, 69 schapen en lammeren f 5a 8,—, 173 vette varkeus 44 a 36 c. per kilo. G-OUDA. 13 Me.i. Op de kaasmarkt waren 80 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 20 a 23. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.20 90 der weiboter f 0.80 a 0.65 per kilo. Handel zeer vlug SCHIEDAM 14 Mei. Moutwijn, per ned. vat 7,25 Jenever f 12,75, Arasterd.proef f 14,spoeling f ,60 dito commissie f ,60. HOORN, 13Mei* Terwaag gewogen 246 stapels kaas wegende, 67505 kilo,-hoogste prijs per 50 kilo/ 29.— voor kleine ƒ2350 voor commissie, voor mid delbare L3EDHN, 14 Mei. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aan voeren eu prijzen als volgt: paarden 18 a f24; 30 stieren f50 a 240;ossen f132 a 278 698 melkkoeien f 128 a 250 kalveren dito f a 276 vare dito f 125 a 240, 106vette dito f 20a 48 graskalveren f a vette f a a I74uuchtere dito f 3,a550, 540 vette schapen 31 a 20— ,,946 weide dito /15, a 26, 1650 lamineren 136magere varkens 15 a 36, 456 biggen f 4,25 12.— LONDEN 13 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 4000. Kalveren 80 Zwijnen Prijzen Beste Runderen 3/6 a 4/9 Schapen en Lammeren 4/9 a 6/2, Kalveren 3/4 a 5/2 Zwijnen 3/8 a 4/2. DELFT, 13 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual 215 a 236 dito 2de qual. 154 a 180, kalf koeien, lste qual. 210 a f 240, dito 2de qual. f 120 a 170, vaarkoeien le qual. f 140 a 185, dito 2d« qual. 85 a 1,20 vette kalveren, lste qual. f 55 a 75 dito 2de qual. 26 a 42, vette schapen lste qual. 20 a 26, dito 2de qual. f a lam scha pen le qual. 20 a 36, 2de qual. 20 a 25, vette lammeren f a weilam meren fa magere varkens 46 a 20, biggen f 6.— a 10,—. nuchtere kalveren f 3 a 15, paarden f 35 a 130 stieren f 54 a 154, ossen f a Rundvleesch 54, 62 a 70 c.vet kalfsvleesch 60, 80 70 c. schapevleesch 54 a 62 c., lamsvleesch c. alles per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.35 5.85 mindere en blauwe dito f 5,50 a 6,25, roode dito f 7. 8.— min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeewsche dito f-»a -,rogge f 4.95 a 3.95, nieuwe dito f -,n. wiulergerst f 3,95 a f 4,60 n. zomerdito f 38c 4,85, n. chevalier dito f5,45 f 6„45, haver f4,a 450 n. groene erwten f 8,50 a a7,50, mesting f 7 a f6 paardeboonen f 6.a 7.duiveboonen 7.50 a 675 bruine boonen f 8.25 a 9.75, koolzaad 1886 f8,60 a 910 hennepzaad f 9.25 a 8,25 kanariezaad f 8.75 a 11.. Aan de stadswaag gewogenvan 7 Mei. tot 13 Mei en op de weekmarkt aangevoerd; pot,/4, 987/8 en 129/16 p. boter, wegende te zamen 20930 kilo: prijs f 48 a3s per 40 kilo, f .95 a f 1.20 per kilo. LAATSTE BERICHTEN. De dag van de bijeenkomst der leden van de Tweede Kamer aanvankelijk bepaald op a. s. Diüsdag is vervroegd. De Kamer is ter vergadering opgeroepen tegen a. s. Maan dag, 's nam. te half twee uur. In de Staatscourant is gisteren-avond het koninklijk besluit van 11 Mei, betreffende de ontbinding der Tweede Kamer, „wegens mistelling" herplaatst. De verkiezingen voor de nieuwe Kamer zijn thans gesteld op Dinsdag 15, en de herstemming, zoo die noodig is, op Dinsdag 29 Juni a. s. Voor den datum der eerste samenkomst van de Kamers ia echter de 14e Juli behouden. MEDEDEELINGEN, O O Ondertrouwd JOHANNES HENRICUS VERMUNT en HELENA GREINER. Amsterdam, 13 Mei 1886. Bevallen van eene DOCHTER A. G. TEEPENVan Spreeken. Den Haa^ 12 Mei 1886. Heden overleed, na een lang durig en geduldig lijden, voorzien san de HH. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 85 jaar, onze geliefde Tante en Beliuwdtante, Mejuffrouw ADRI- ANA VAN DOOREMAAL, We duwe van den lieer DIRK KR1J- NEN. Hit aller naam J. A. VERSCHURE. 's-Gravenbage 10 Mei 1886. Tie Koop aangeboden, een 3-jarigen EZEL, zeer malt, prijs 50,.Brie ven franco, lett. C, Hulppostkantoor Baambrugge. een TUINBAAS, R. K., gehuwd, volko men op de hoogte met koude en warme bakken en snoeien, ook niet ongenegen met bloemen om te gaan of iets der gelijks van dien aard, goede getuig schriften kunnende overleggen. Liefst in de provincie Zuid-Hollaud. Brieven franco, onder lelt. L. H, aan het bu reau van dit blad. STERKE GEMAAKTE IN DEN Nieuwen Leidschen Winkel van TAILLEUR, IN Van de eerste leening dd. 1842 is uitgeloot het aandeel No. 16, en van de leening dd. 1872 zijn uitgeloot de aandeden Nos. 2, 5, en 19. Deze aan- deelcn en de op 1 Juli vervallende coupons dezer leening zijn van dien datum af betaalbaar teil kantore van den Heer BEIJNES, aan het Stations plein aldaar. een elegant STOOMBOOTJE, lang 8,50 M. Te zien bij C. V. n. STADT Hz., te Zaandam. E.*n solied persoon, op de hoogte van het vak en met tal van afnemers bekend, wenschte op te treden als AGENT, voor Utrecht, Amsterdam eii Omstreken, voor een solied Handelaar. Adres franco., N A No. 2290, Centr. Advert.-Bureau, Nende H 432, Utrecht. Door bizondere omstandigheid te Koop, op een welvarend dorp in de Prov. Utrecht, eene sedert onheuglijke jaren bestaande BROOD-, KOEK- en BANKETBAKKERIJ. Adres franco, lett. V. B. No. 2287, Centraal Advert.- Bureau, Neude H 432, Utrecht. 40 pond 16 en 17, en 20 pond 8,50 en 9, franco aau huis onder Rembours. G. M. SNEL, te Delft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3