ëü/s Voor geest en hart. Erg wordt hij dikwijls bedrogen, die naar den schjjn oordeelt. Het verst is hij vau de dwaling, die alles op de Goddelijke schaal afweegt. Waar menschelijke hulp ontbreekt, daar is de Goddelijke gereed. Wie uit liefde voor God niet wil lijden, bemint God niet, maar zich zeiven. Gelukkiger is dc arm» met zijn lot tevreden, dan de rijke, die meer verlangt. Ter behartiging. Weinig vogels zou de vogelaar in zijne netten vangen, indien hij bliksemde; door die bedreiging zou hij ze wel verschrikken, maar niet lokken. Met een zoet gefluit zal hij gedaan krijgen, wat geweld niet vermag. - Door meuschlievendheid wordt de mensch gevangen; want niemand is zoo wild van aard of hij wordt door ver nedering tot liefde bewogen; trots daar entegen baart haat en eerzucht wekt ver achting. Door ootmoedige onderwerping baart men zich den weg tot de overwin ning. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. mededeelingeit, a 10 cents per regel. «In de maand N ovember van verleden jaar ten gevolge van bovenmatigen veld arbeid, had ik mij eene verkoudheid op deu hals gebaald, die aan alle verzorgin gen weerstand bood. Er had zich een eatarrhe gevormd, die mij de grootste ongerustheid iuboezemde; Da bet gebruik vau twee flacons Capsules Guyot, was de kwaal overwonnen en sedert geruimeu tijd heb ik mij niet zoo wel bevonden als dit jaar. «C. S.. groudeigenaar.» Men eische op het etiket de bandtee- keuing E. Guyot en het adres 19, rue Jacob, Parijs. I n h e t Burgerblad voor Kleef en o in streken, komt het volgende voor: De dochter eeuer Berlijusche juffrouw, welke kamers in haar huis verhuurde, was zoo nieuwsgierig, dat zij alle kisten en kasten in de verhuurde kamers doorsnuffelde, om achter de geheimen der inwo- nenden te komen. Op een goeden dag opende zij eene kist op de kamer van een student met het ongelukkige gevolg, dat haar eensklaps een groote rat vlak in 't gezicht sprong. De nieuws gierige schoone viel tengevolge van deze verras sing in zwijm en kon slechts door genees kundige hulp weder tot bewustzijn gebracht wor den. Hare moeder, zeer boos over de handel wijze van den student, zegt hem terstond de huur van de kamer op en dreigt hem in rech ten te zullen vervolgen, indien hij den dokter niet betaalt. De student daarentegen gedraagt zich zeer kalm. Hij wil betalen, maar eischt, dat de vertoornde huismoeder hem eerst zijue ontvluchte ral terug bezorgt. De Koning van Zweden heeft een verzoekschrift met 136,694 haudteekeningen ont vangen, waarin aangedrongen wordt op „het onderdrukken van onzedelijke en andere ge- geschriften, die eene schande zijn voor het land." Bij de wedrennen te Vincennes is het volgende incident voorgevallen. De merrie Margot viel en haar bereider, de jockey Turn- bull, werd op de plaats gedood. Eenige der aan wezige dames klapten in de handen en riepen „Goddank, het mooie paard heeft geen letsel bekomen!" De volksmassa hoorde dit, de equi pages der dames werden omringd en men was op het punt, deze te vernietigen toen de secretaris der jockey-club op den ge lukkigen inval kwam te roepen: „Turubull laat eene weduwe en drie wezen na, wie offert iets voor hen?" De bevende dames ledigden spoedig hare beurzen in zijn hoed, nog blijde, dat zij er zoo afkwamen. Naar Eet Vad." zegt, zouden er in de laatste dagen meer dan eens dringende depê ches uit Indië zijn aangekomen om versterking van de legermacht aldaar, en wordt dienten gevolge hier bij het leger zeer gewerkt op over gaan bij het Iudisch leger. Donderdag jl. ondernam de aëro naut Opitz bij Berlijn eene opstijging met zijn ballon „Victoria", terwijl een zwaar onweder in aantocht was. Enkele seconden later bevond hij zich te midden van donkere wolkeu, zoodat hij uit het schuitje den ballon bijna niet meer zien kon, tenzij de bliksemstralen licht gaven. Al spoedig echter werden die stralen zoo talrijk en was het schuitje zoo onophoudelijk als in een vuurgloed gehuld, dat de heer Opitz en een luitenant, die, tot de luchtvaart-afdeeling des Pruisischen legers behoorende, hem vergezelde, hun laatste uur gekomen waanden. Maar ge lukkig bracht de ballon hen in eene hoogere wolkenlaag, van waar zij eene plek konden uit zoeken om neder te dalen, hetgeen zonder on gelukken plaats vond. Tot koster en voorlezer bij de hervormde gemeente in zekere gemeente van Groningen zoo verhaalt de N. Gr. Ct. werd onlangs iemand aangesteld onder de ver plichting om de eerste vijf dagen der week da gelijks gedurende twie uren onderwijs te geven in de vakkeD, noodig ter opleiding voor de rijks hoogere burgerscholen, aan kinderen, die zich daartoe bij hem aanmelden en wonende in de kerkelijke gemeente, en wel tegen een schoolgeld van niet hooger dan f3. per kwartaal, en volgens een leerplan door kerkvoogden goed te keuren. Bevreemding wekt het verder, dat in de instructie van den koster bepaald is, dat elke aanvraag van zijn kant om verhooging van be zoldiging, hoe ook genaamd, door kerkvoogden beschouwd zal worden als aanvraag om ontslag! Een beeldhouwer aan de kerkvan de H. Maria te Spandau heeft ter gelegenheid van den kerkelijken vrede in Pruisen eene buste van Z. H. Paus Leo gebeiteld en die den Rijkskanse lier aangeboden. De Kanselier dankte met een eigenaardig schrijven, waarin hij verklaart met het geschenk hoogst ingenomen te zijn. De oudste en diepste tinm ij n in de gebeele wereld is die van Dolcoath, in 't Wes ten van Cornwnllis. In 't begin dezer eeuw was dezelfde mijn beroemd door de rijke productie van koper. Er werd voor meer dan 60 millioen gulden aan koper uitverkocht. Nu levert de mijn uitsluitend tin. Tusschen 1853 en 1855 vond men alleen gemengde koper- en tinerts, en wel zoodanig dooreengemengd, dat er aan geen schei ding der metalen te denken viel. De mijr; was toen voor 3000 pond sterling te koop. En nu! Jaarlijks verdeelen de aandeelhouders 30 duizend pond netto winst en de zaak is voor geen 6 mil lioen gulden te koop. Er schijnt daar een onuit puttelijke voorraad van tin te zitten. Nog werd voor enkele weken eene nieuwe ader ontdekt, (lis alle voorgaande in rijkdom overtreft. Eenige honder den mijnwerkers zullen aan de 1400 man, die er nu al in werken, worden toegevoegd. In een onzer provinciale bladen kwam dezer dagen letterlijk de volgende adver tentie voor: „Voor HH. liefhebbers; te 's-Bosch en omstreken zijn dagelijks versche mieren-eie ren te bekomen bij enz. Te Haaksbergen had men eergis teren ter gelegenheid van eene bruiloft de „aar digheid" een meisje van 4 jaren zoo dikwijls je never of brandewijn met suiker te laten proeven, dat het voor dood huiswaarts werd gedragen. Door onmiddellijk ingeroepen geneeskundige hulp mocht men er na verloop van een uur in slagen de levensgeesten weer op te wekken. Ware er geen geneeskundige hulp bij de hand geweest, waarschijnlijk waren de ouders thans in diepen rouw gedompeld. De bejaarde heer, die onlangs te 's-Hage uit de eerste verdieping zijner woning in de Lange Raamstraat is gevallen, is thans overleden. De afd. Zaanstreek van den Bond voor Algemeen Stemrecht heeft de hh. Domela Nieuwen huis en Croll tot candidaten voor het lidmaatschap der T. K. gesteld!! Waar men al toe komen kan\ Adelina Patti heeft voor hare drie concerten te Parijs in't geheel 45,000 franks ontvangen; zij heeft uitgerekend, dal zij met elke noot, die zij gezongen heeft, 34 franks 90 cent. heeft verdiend. ChiqueEen nieuw woord in het re- clameboek der modemagazijuhouders. Toiletten-ca talogus, in plaats van het gemeene en achter- buurtsche: prijslijst van modeartikelen. De overheid van het Saksische plaatsje Geyr is al zeer streng voor jongelui. Zij heeft bepaald, dat zich na 10 uren geen jonge lieden, knapen of meisjes, op straat meer mogen vertoonen. Worden zij daar aangetroffen, dan zal de politie hen oppakken. In het begin der vorige week werd een dolle hond uit Vianen naar de vee- artsnijschool te Utrecht gezonden en zijne ziekte geconstateerd. Bij de behandeling werd de heer J. Attema Cz. van Bolsward, kweekeling dier school, gebeten. Deze zal naar Parijs vertrekken om door Pasteur ingeënt te worden tegen honds dolheid. De aanvrage om de reis op rijkskosten te mogen doen, is door den Minister toegestaan. De gemeenteraad te Weslmaas heeft besloten voor de betrekking van onderwij zeres iu de haudwerkeu aan de 2e openbare school aldaar, eene oproeping van sollicitanten te doen, tegen eene jaarwedde van... ƒ50. Binnen eenige dagen brengt de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij een rijtuig le en 2e klasse van een geheel nieuw type in het internationeel verkeer. Ontworpen en gemaakt in de werkplaatsen der maatschappij zelve, is het een voorbeeld van comfort en goe den smaak. De wagen is I6V2 meter lang en rust op vier assen, zoodat bijna geen schomme ling wordt gevoeld. Hij is verdeeld in zes com partimenten, waarvan elk van een toiletkamertje is voorzien. De eerste klasse afdeelingen zijn zoo ingericht, dat men, wanneer men er met drie personen in zit, er in kan slapen. De heer Lecomte te Delft versierde het rijtuig met beval lige zoldering-schilderingen. De ongemakken van het reizen worden door dergelijke reismiddelen tot een minimum beperkt. De redacteur van een nieuwsblad ontving een allerslordigst geschreven handsch- ift van een onbekende, met verzoek het wel te willen terugzenden in geval enz. Aan dit verzoek werd spoedig voldaan, met bijgevoegd briefje van den redacteur, hetwelk in deze woorden was vervat: „Uw stuk bezit geenerlei waarde van vorm of inhoud; bovendien verwachten wij alleen slecht schrift van goede schrijvers". DefirmaDiemenOberhausly in Herisan, heeft een soort teekenpapier uitgevonden waarvan potlood-, krijt- en waterverfteekeningen met eene vochtige spons gemakkelijk kunnen afge- wasschen worden. Het Aquarium van Artis te Amster- dam is de eenige plaats in Europa, waar men thans levende exemplaren kan zien vat: de Noord- Amerikaansche baars „Black bass". De schoenpoetsers te Louisville, Ky, hebben hunne geachte clientèle doen weten, dat zij iederen jongen zullen afranselen, die voor slechts 5 cents schoenen poetst. Het postkantoor te Portland, Oregon, heeft een zonderlingen „brief" ontvan gen. Hij bestoud namelijk uit een kraag van een hemd, voorzien van een twee-cents postzegel en het adres. De inhoud luidde: „Wees zoo goed de rekening van het waschgoed te betalen. Uwe wasch vrouw." Onfeilbaar middel tegen snorken wordt tegen toezending van fl.60 medegedeeld, adres enz," Zoo werd eenigen tijd geleden geadverteerd in een onzer provinciale blaadjes. Iemand, die er een daalder voor over had, schreef er op en kreeg per omgaande ten antwoord: niet slapen gaan. Ieder zal dezen adverteerder een oplichter noemen, maar zou hij dit minder zijn, wanneer hij, zooals de brievendokters en andere kwakzalvers, 't een of ander poedertje als zoogenaamd geneesmiddel had toegezonden? vraagt zeer terecht het Maandbl. v. d. Per. tegen kwakzalverij. Voor de rechtbank. (De beschuldigde wordt tot drie jaren gevangenisstrttf yeroordeeld). Rechter. Mijneheeren. de zitting is geëindigd. Beschuldigde. Maar het zitten neemt nu een aanvang. Ook een oordeel. De oppasser van Majoor Bomslinger bezocht voor de eerste maal in zijn leven de dierentuin te Amsterdam. „Nu, R ,ap- steel,// vroeg de Majoor, „hoe hebt ge u gea museerd?" „Ach, Majoor," antwoordde de oppasser, „'t is alles onzin, zulke dieren bestaan er immers niet." De grompot quand mème. Man. T vijf uur gaan we wandelen, niet waai? Vrouw. Ja, Man. Ei om zeven naar den schouwburg. Vrouw. Ja. Man. En om elf uur naar 't café. Vrouw. Ja. Man. Maar om ora's hemelswil, vrouw, spreek me toch niet zoo aanhoudend tegen. Ingeloopen. Iemand struikelde op straat en viel door de groote ruit van een bankierskantoor. Bankier. „Groote goedheid! Zoo is er nog nooit iemand bij mij ingeloopen!" Avancement na den dood. Op de begraaf plaats van zeker stadje kon men, eenige jaren geleden, eene zerk zien waarop gebeiteld stond: Hier rust mevrouw N. H., echtgenoote van den Kantonrechter. Een paar jaren later werd de weduwnaar bevorderd tot president van de recht bank. De trouwe echtgenoot liet nu op de zerk bij beitelen: „tliaus echtgenoote van den president der rechtbank." VoornaamKan ik u in de kuns!galerij gezien hebben, vroeg een kennis aan de fijnbeschaafde mevrouw X. Wel neen, mijnheer, wij gaan nooit naar de galerij, onze plaats is in de loge. Nieuwerwetsch. Vader. Dat zijn goede si garen, wat kosten die? Zoon studentNegentig guldon per duizend; als men minder neemt, zijn ze natuurlijk duurder. Vader. Negentig gulden! Lieve hemel, ik ben tevreden met sigaren van drie gulden de honderd. Zoon. Dat wil ik gaarne gelooven, papa; als ik zoo'u groot huishouden had als u, zou ik in 't geheel niet rooken. Haarlem, 2 Juni. Door wijlen vrouwe A. T.Leussen wed.van den heer J. Thunnissen, is een legaat van ƒ1000 vermaakt aan het onder beheer van het R.-K. Paroch. Arm bestuur alhier staande fonds van het R.-K. Wees- en Armhuis St. Jacob. Eergisteren is door de politie alhier in beslag genomen een valsch tienceutsstuk, voerende de beeltenis van Koning Willem lil en het jaartal 1882, bljjkbaar be staande uit lood. Gedurende de maand Mei zijn door de politie alhier 31 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In dezelfde maand van het vorige jaar was dit getal 53, dus 22 meer. Het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden op het Raadhuis is in de maand Mei bezocht door 260 personen tegen betaling en des Zondags door 206 personen. Achtste muziekuitvoering in den Hout op Donderdag 3 Juni a. s. des middags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. MullerKapelmeester. Programma: 1. Pas redouble, Baudonclc. 2. Ouv. de 1' opera Le Secret, Batrie. 3. Bouton d'or, Mazurka, Brieffaux. 4. Potp. Jerusalem van Verdi, gearr. door J. Straling. 5. Ouv. Die Weibel* von Weinsberg, Con- radi. 6. Wals, Strauss. 7. Humoi. Potp. Bei guter Laune, gearr. door M. H. Muller. Heden (Woensdag)-avond geen muziekuitvoering in deu Hout. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: N Haze voet en M E Ketel; T F Meijnders en W Vooges; HL Mansen en DMA Stibbe; J H Winkelman en M B v. Amesvoord; F Schipper eu C Bredemeijer; J Blommestijn en J Hoogenboom; G Verpoorten en C C De Laat; A Gerber en J T C Reijne. Getrouwd: G K F Routs en J G Van Uden; J N Warnier en H P Kennedy; 1 C Venema en P Van Steen; J H W Habermehl en J H C Sevenhuijsen; J De Mon en J M Koot; P Klabau en N M De Bruin; C Emmer en A Kerpersboek; J Van Zutphen en H Wijkhuizen; M J M Bieman en J C Visser; J Kruup en D C F Droog; LA Weber en M J Van Maas; N W Swart eu H Kraak; W A P F L v. Koningshoven en E Meulenbroek; J R Graal en W Godefrooi; J Jrautig en A M v. Gastel; N J C S H Lette eu J C H v. Walcbren. Bevallen: J M L Jukes geb. Bottelier d. G Ansliju geb. Karstens d. M C P v. d. Bijl geb. Kroese d. K S J ten Houte de Lange geb. Jonkvr. Strick v. Lin- schoten z. H Otto geb. Romeija 2 d. E Slag geb. Smit z. J J Wellens geb. Peperkamp z. A E v. Tel geb. Strennsker z. J Bijster geb. Roose z. A M Booms geb. v. Salen z. G Ebeli geb. De Wilde z. J Oerlemans geb. Roosenbeek d. A W Nieberg geb. Hoogen z. J J Boogaard geb. Prenen d. A E de Vos geb. Smorenburg d. A M W Kortmann geb. Prams z. en d. K Wilgenhof geb. Terstal d. M Bijster geb. Nienkemper d. J R M Stoffels geb. v. Roermund z. P C v. Leeuwen geb. v. Deursen z. A M Kordelaar geb. Van Zijl z. M L v. d. Aar geb. Houtkamp d. S M P Pörtzgeu geb. Wesselingh z. M P Voorham geb. Van Galen d. Overleden: C M v. Straalen 38 j. echtg. v. B H Vester, Gasthuislaan; E W Vau Dijk 1 mu. d. Lui- tensteeg; P Jansen 83 j. Schotersiugel; A C v. Andel 37 j. echtg. v. H Sombeek, Linschotenstraat; Een als leveul. aangeg. kind van het maunelijk geslacht van W Roest, De Witstraat; HM Walker 3 mn. d. L. Poellaan; G N v. d. Linden 13 mn. z. De Wit straat; W F Möhringen 4 j. z. Brouwerstraat; Een als leveul. aangeg. kind van bet mannelijk geslacht^ van J L Dolle, Camphuisstraat, E Kelderman 3 j. d. Heerenlaan, J Smits 18 dg. z. Koolsteeg. De hoogcevw. heer A. W. Van Rijen, President van het Seminarie te Hoeven, is benoemd tot Geheim Kamer- beer van Z. II. Paus Leo XIII. MARKTBERICHTEN^ HAARLEM.31 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f -,a f-,—witte f 7.a f7,30 rogge f5.65 a f 5.85 Haver f 3.75 a fgerst f duivenboonen f -, a paardenboonen f— a 610; bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM31 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 603 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.74. dito 2de qual. f 0.68 dito 3<le qualiteit ƒ0,62 per kilojmelk- en kalfkoeien 100 a 250, graskalv. a 70 nuchter kalveren 7 *10,schapen en lammeren 32 a vette varkens 42 a 36 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERDAM, 1 Juni. Opde veemarktwaren gisteren en heden aangevoerd: 2 paard, 519 runderen, 138 vette-en graskalveren, 71 nuchtere kalveren 7 scha pen of lammeren,varkens, 178 biggen, 2 bokken. De pij/.en van bet vee, besteed ter markt van heden wareu als volgt: Runderen lste qualiteit 75 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 80c. 2de qual. 70 c., schapen 70 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 48 qualit. f 44 3de qual. f 40. ALKMAAR, 29Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt :33 koeien J 120 a 100 47 nuchtere kalveren 5 a 17,vette kalveren aa schapen 14 ay 27varkens fper kilo, 110 ma gere dito 14 a 20,— 18 bokken J 4 al2, 2 paarden a 125 lammeren f - a 31Mei. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van a—507 kalveren van f 36 a 125 21 nuchtere dito van f 17 a 5, 70 schapen f 30a 20,99 varkens 36 a 48 c.40 magere 14 a 20 c. per kilo. SCHIEDAM, 1 Juni. Moutwijn per Ned. vat a f6,25 Jenever f 11,75 Amsterd. proef f 13,Spoeling f 1,— dito commissie f 1,20. BONDEN ,31 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 160 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/6 5/- Scbapen en Lammeren 5/- a 6/8, Kalveren 3/4 a 5/- Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 29Mei. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet a -.beet. haver, zware- 3,80 4.25. De prijs der boter was heden per */4 vat lste qual. 40.— a 54.—, 2de qual. f a DELFT, 29 Mei Heden werden aangevoerd 107 stapels kaas, wegende te zamen 38016, kilo; f14a 20.per 100 kilo. HOORN, 29 Mei. Op de weckmarkvan beden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,12 a 7,50 - heet. rogge fbeet. gerst 4 50 5.—beet. haver f 4,25 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: beet. bruine f9, a 14,— gele beet. p*.ardcboonen f ahec*. erwten a heet. groene 9—a 12, heet. grauwe 13,a 16, beet. witte heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 65 tot 150 veulens f a —koeien van f 135 tot 200 kal veren van f 6 tot 16, schapen van 18 tot 30,— lammeren van f tot 12,varkens van 12 a 24, zeugen 35 a - biggen van 6 a 9,— PURMEREND, 1 Juni. Kaas: aangevoerd 324 stapels prijs der kleine kaas f27,middelbare Boter ALKMAAR, 28 Mei. Aangev. 250 H.L'Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ7,12 a 7,50, rogge ƒ-,—, a gerst 5fa ,5, dito cbev. 6,a 6,25 haver 4. 3,75 paardenboonen a bruine dito 10, a ƒ,1250, duiven dito kanariezaad a rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 9,50 a 15, grauwe dito 18,— a 18,50vale dito gta jWitte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 379 stapels, wegende 96128, kilo. hooi kleine fcommissie f middel belbaref—laagste prijs f.Gras kleine f29,com missie f 25,middelb. f. 25.50 per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 1 Juni 1886. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld. 21 3 4 Hongarije. Obl. Loeuiug 18875 Goudleening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1880-61 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 silver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obi. buitenl. 1858-84 8 Busland. by Hope Comp. Oude Russon 5 Obl. Nic. Spw. 1867 8» 4 1877 A nut. I 30-100 5 Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871 75 1' 18762 (Perpetneele)4 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Leeniug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligation4s Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Natioiule Pauk. .divid. Nederland. Holi. lJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl Indiaohe Spw. Aand Ryn Spw. volg. Aaud. Boxtel Wezel Obl4' 18785 Italia. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Buslaun Gr. Spw. Maatacb. Aand.. 5 Baltiache Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrak Chsrk. Obl. 1000.. 5 Morschanak Sysran Aand., 5 Riaaclik Wiasma 5 Humouio. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aaud Miaa Kansas Texas Obl. Cert.. 7 genoteer de koers 7313/1, Ol'/s 1021/8 94Va 879/„ 49 1033/, 90 100'Vr, 547/a 69'/a 1093/4 122>/, 186/e IS»/, 10 1183/4 143 112 72 140 927, 11 61 1213/, 63i/4 96 100?/, 59 55 136 27'/I6 135i/= ,1127s 109 IDS3/, 1023/4 997s los3/, HO3/, 1341/, 144 1333/, PiiEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Crediet.. Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staalal. 1854.. 1860 1864 Busland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 27s P«t.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3