MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Het zijn niet alleen armen, die onze hulp noodig hebben; menige rijke heeft er misschien tienmaal meer behoefte aau. Men kan ook den tijd met ledige bezigheid verkwisten. De menschen, die voor zich zeiven veel noodig hebben, zijn meestal zeer han dig ia het uitvinden van bezuinigingsmid delen. Alle haastige besluiten sluiten zeer weinig. De berisper is zelden onberispelijk. Rechtvaardigheid. Het is volkomen redelijk, dat, wat mid del is geweest ter ongerechtigheid, ook werktuig worde tot herstel, en dat wat tot ondeugd heeft gediend, voortaan der deugd beoefening wordt gewijd. De rechtvaardig heid vordert gelijkheid tusschen het gestichte kwaad en de herstelling; wie daaraan niet beantwoordt, schiet in zijne verplichtingen te kort. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 23 Juni. Door de schip- persvereeniging Schuttevaer, afd. Haarlem, is aan den Minister van Waterstaat, Hau- del en Nijverheid een adres gericht met verzoek om wijziging te brengen in het plan van de uitbaggering voor de sluizen te Spaarndam, daar volgens het nu ge maakte plan geene verbetering voor de scheepvaart is te verwachten. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Onderwijs. lU5/a pkemie-leeningen. s figureert, die over verschillende kantoren ver deeld en aangewezen zijn, om de postzakken tegen ratten en muizen te vrijwaren. Deze achtens waardige wakers ontvangen haar traktement in natura, in den vorm van spijs en drank. Bij de politie te Amsterdam meld- de zich vrijwillig aan een 18-jarig Leipziger, die het ouderlijk huis was ontvlucht om matroos t- worden, maar berouw krerg en naar huis wilde. Er is niets nieuws onder de zon. Esu geneesheer uit het burgerlijk gasthuis te Lyon, de heer M. H. Moliè -, heeft de aandacht gevestigd op een geschrift van een voormalig geneesheer daar ter stede, den heer J. B. Goiffon, die, tijdens de epidemie van Marseille, in 1720, het betoog leverde, dat de kiem der ziekte te zoeken is in eene soort van onzichtbaar insect, dat echter door verbeterde microscopen wellicht betrr zou zijn waar te nemen. In de inleiding der brochure van Goiffon wordt eene theorie ontwikkeld, die in vele opzichten overeenkomt met die van Pasteur. Goiffon grondt zijne be weringen op die door P. Kirscher reeds in de zeventiende eeuw ontwikkeld. De ontdekking van Molière ten aanzien van de geschriften van Goiffon en Kirscher, respectievelijk van 1720 en 1676, ontneemt echter niets aan de verdiensten van Pasteur, maar niettemin is het opmerkelijk, diens leer reeds eeuwen geleden te zien gegrond vest. Onder de personen, die zich in het laboratorium van Pasteur tegen de gevolgen van den dollehondsbeet hebben laten inenten, bevinden zich 6 Nederlanders, van welke 3 de operatie in het begin dezer maand met goed ge volg hebben ondergaan. De 3 anderen zijn nog in behandeling. Dezer dagen is te Kopenhagen een man veroordeeld, die valsche, door hem zelveu vervaardigde oudheden verkocht. Het von nis luidde: driemaal vijf dagen gevangenisstraf op water en brood en schadevergoeding. Als een zeldzaam verschijnsel wordt gemeld, dat op 19 Juui, door buiten ge woon stormweer, het water op Zeeburg nabij Amsterdam zoo hoog is gewassen, dat een groot schip op het strand is geslagen, waardoor veel schade is veroorzaakt. Het schip licht vlak aan het huis Zeeburg, en zal daar wel vier of vijf weken moeten blijven. Vele botters verkeerden in groot gevaar. De benedenwoning van het huis Zeeburg staat geheel onder water, wat nog zelden is voorgekomen. Door den hevigen storm stroo in de Zaterdag het eiland Marken bijna geheel onder, waardoor heel wat schade aan het weiland is berokkend. Z o n d a g-a vond te 7 uur is aan den overweg van het Hollandschu spoor onder de gemeente Oevstgeest een tienjarige knaap door de Haarlemscbe tram overreden, waarbij hem het been werd verbrijzeld. Hij werd onder politie toezicht naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Het ongeval is geheel aau den jongen zeiven te wijten, daar hij bij het rangeeren herhaaldelijk op de tredeplank sprong, niettegen staande hij telkens daartegen werd gewaarschuwd. Deheer E. J. de Stuers, uit Den Haag, tegenwoordig lid van de Amsterdamsche Véloci| o !e-club, won eergisteren bij den te Ha nover gehouden kampstrijd met den Bicycle den 3en prijs van het „Offene Eahren", en met den Tricycle den len prijs. In Duitsche bladen wordt m el- ding gemaakt van een diefstal van niet meer of miuder dan eenige pantserschepen, Kijnmonitors, die naar Nederland afgeleverd zouden zijn. Tegen den koopman T' uit Coblenz, die, n aar men ver baalt, de monitors voor eene Keulsche firma kocht en ze na het genot van zijne provisie verkocht, is een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd. Hij heeft zich echter uit de voeten gemaakt. De postbode van Vlaardingen naar Maassluis heeft sedert eenige dagen zijn dienst op een rijwiel verricht. Het voertuig vol doet uitstekend; het bespoedigt en vergemakke lijkt de overbrenging zeer. Een hondenerfenisgeding zal eerlang te St. Petersburg voor het gerecht komen. Eene rijke dame, die daar verscheidene jaren ge leden overleed, vermaakte aan haar lievelings hondje Million eene som van 400 roebel, voor zijn leiensonderhoud. De zorg voor het beestje werd toevertrouwd aan zekere Anna Wassiljewna en, in geval deze overleed, aan zekere Ludmila Iwenawna. Anna Wissiljewua zorgde goed voor de viervoetige erfgename, totdat Million voor eenige weken stierf. Nu meende zij het geld te mogen behouden, als loon voor hare moeite en zorgen. MaarLudmilla Iwanowna, die een jong van Million bezit, komt nu op ten behoeve van dat beestje en eischt de helft van het ka pitaal. De zaak is nu aan de beslissing van de rechtbank onderworpen. Bij dejongstgehouden stemming voor leden der Tweede Kamer waren te Helder voor kiezers, wier stembiljet in het on- gereede was geraakt, geene nieuwe stembiljetten ten raadhuize aanwezig, zoodat eenige kiezers niet hebben kunnen gevolg geven aan hunne ver plichtingen tegenover den Staat. Z o n d a g-m iddag had in het Volks- park te Amsterdam eene vergadering van socia listen plaats, waarin Van der Stadl sprak over de socialisten-vervolging. Hij trachtte te betoogen, dat hierdoor slechts versterking der partij zou worden bereikt. Overigens werden voor het tal rijke, maar erg vlotteud gehoor de bekende grie ven uiteengezet. Van de gelegenheid tot debat werd o. a. gebruik gemaakt door een jor.gmensch, bij uitzondering een tegenstander, die opkwam voor de noodzakelijkheid van het kapitaal, den socialisten verweet dat zij wel afbreken, maar niet opbouwen, en ontevredenheid zaaien, waar aan het ook in den socialistischen staat niet zou ontbreken. Zijne woorden werden natuurlijk telkens onderbroken door gesis en afkeurend gelach, wat wel den voorzitter herhaaldelijk deed aandringen op orde, en hem tot de erkenning bracht, dat dit niet pleitte voor de vergadering, maar voor de zooveelste maal bewees, welk on begonnen werk het is, socialisten in hun kring tegen te spreken. Te B o v e n k n ij p e (E r.) heefteen w a- terhoos een boom ter dikte van 3U M. uit den grond gerukt en in de vaart geslingerd, zoodat de scheepvaart is gestremd. Bovendien heeft zij een gedeelte van het rieten dak eener boeren schuur afgescheurd en een zwaren wagen, nadat deze drie maal in 't rond had gedraaid, op be langrijken afstand verplaatst. In de Russische haven Kertsch is liet schip Yastrel, dat daar voor anker lag, plot seling, bij kalm weder, in tweeën gebroken en gezonken. De geheele bemanning was juist bene den voor den maaltijd. Achttien mannen verdron ken. Het schip moet oud en vermolmd zijn ge weest. Te Gorinchem ie door zekeren E. d. G., van beroep hovenier, op zijne vrouw een moord gepleegd. De dader is in verzekerde be waring genomen. Op de hoeve van een Engelse h pachter, in Cheshire zijn twee champignons ge vonden, ieder van 27 Va duim in omtrek en 9 duim middellijn. Het gewicht werd op 13 En- gelsche onsen geschat, en de oudste boeren hiel den ze voor de grootste mushroomsdie zij ooit hadden gezien. Ais deze deliciecas nu maar uiet blijken vergiftig te zijn! In een gesloten balzaal in Zwe den heeft het gesneeuwd! Het was 't gevolg van de plotselinge afkoeling, door het openen van een venster, van de waterdampen onder een zeer hooge temperatuur in de zaal terwijl het buiten ijzig koud was. Bij H. Popping, te Oosterwolde, is dagelijks nog een weefgetouw in gebruik, dat 220 jaar oud is en dus dagteekent van het jaar 1666. Op het Starnbargermeer is verle den week, denzelfden dag waarop Koning Lode- wijk van Beieren zich daar verdronk, een bootje omgeslagen, met vijftien menschen, die allen om het leven kwamen. Men reist tegenwoordig in de Vereenigde Staten rond met een „automatische stad'', met fonteinen, grachten, fabrieken enz., waarin een aantal poppen ijverig in de weer zijn als wandelaars, schoenmakers molenaars, kuipers enz. De maker van dit kunststuk van mechanisme Joseph Bergmann, heeft 17 jaren daaraan ge werkt. Dat nist alle vrouwen praatziek zijn, bewijst het volgende gesprek tusschen eene dame en den Engelschen geneesheer Abernethy, die niet van veel woorden houdt. Na den arm der dame te hebben bezien, vraagt de dokter en antwoordt de dame als volgt: Krab? Beet. Kat? Hond. Vandaag? Gisteren. Pijn? Neen. De dame leed aan hydrophobie. De oorzaak. Vrouw. Voor ons huwelijk heb je mij beloofd, eiken wensch te vervullen, dien je in mijne oogen zou lezen, maar tot heden heb ik nog niets daarvan ondervonden. Man. Dat komt omdat ik zoo bijziende ben geworden. 't Grootst genot. A. Gij waart drie weken in Zwitserland zoo ik hoor. Wat beviel u daar het meest? B. Dat mijne vrouw van verbazing over de schoone natuur tafereelen steeds gansch stom was. Scherp. De kunstschilder Kladmeier is om zekere reden woedend op zijn huisheer. „Ik zou hem toch zoo gaarne een poets willen spelen," zeide hij onlaDgs tot een vriend. „Schilder hem zijn portret," antwoordde deze. Leve de beginselen! Zoon. Vader, ik heb van burgemeestersvrouw een heerlijke boterham ge kregen. Vader (verontwaardigd). Onbeschaamde vlegel, die je bent, je zult voortaan niets meer aannemen, hoor je! Ga liever bedelen, dan dat je aalmoezen ontvangt! Van het exercitie-terrein. Onderofficier (tot ren recruul). Mozes, als ik „halt" comman deer, dan moet blijven staan alsof je vier jaren in 't Panopticum als wassenbeeld had geposeerd begrepen' De onsolide vader. Jongmcnsch. Toe, pro longeer mij dezen wissel nog éénmaal; mijn va der is er goed voor. Geldschieter. Wat heb ik aan de garautie van eeu vader, die zoo lichtzin, nig is om borg te spreken voor een zoon als gij? Hartelijk en zorgzaam. Op een uits'apje treden een dikke man en vrouw eene dorpsherberg binnen. Op de vraag van deze laatste; „wat heeft u vandaag?" antwoordt de herbergier, dat er nog slechts eene enkele kalfskarbonade is overgebleven. „Drommels, dat 's loelijk!" zegt mijnheer, „wat moet mijne vrouw dan eten?" BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: L C De Koter eu J Broekmeijer; J Eichhorn en N Boon; A Bottelier en J M Wijk huizen; W De Bie en J Schornagel; J J Seve- riju9e en J B Hubebos; F G Beerman en L M Hendriks; J Wesseling en J D Koopman; J Veldmeijer en T Piek; A Van Tongeren en W Prin sen. Q-etrouwd: J H Winkelman en M B v. Amesvoord;— J Blommestijn eu J Hoogenboom; N Wiersina en M M J Zifkamp; W E Wijkhuizen en E v. Konings- bruggen; HL Manson en D M A Stibbe; A Gerber en J F C Reijue; G Verpoorten en C C De Laat; J Taugmann en A M Dorenbos; W J Van Looij en A M Staphorst; N Heemskerk en J J Zee straten; E Boots en F C Kuipers; J L Kroone en H S Hoff; WC Scholten en A Lange; G Smit en P v. d. Sluij9. Bevallen: J Velleman geb. Spier d. G Hogeland geb. Stuur z. S H v. d. Eijkhof geb. Spel z. J Van Wijk geb. Van der Hoek z. W J Roosdorp geb. Schutte d. G Koomen geb. Voorn z. J Kok geb. Rock z. en d. M Martens geb. de Rooij z. A Sluis geb. Keesman z. A P A Köler geb Broens d. M De Ruiter geb. Van Huis d. H Keerwolf geb. Vrugt z. WA Van Am9tel geb. Menneke d. W H Garrer geb. Hoevers z. J H Scherpen hu ij zen geb. Schrama z. A Koster geb. v. d. Waals d. J J v. Musscher geb. Provoost d. T Toeset geb. Too- renburg z. A Lijnzaad geb. Zoet d. E Van Wees geb. Derks d. M Martens geb. v. Maanenberg d. M J Maas geb. Heerens d. MG v. Huizen geb. Ditmar z. R Jaoobson geb. Sevlui z. B v. Deursen geb. Bakker d. R Grautstuck geb. Hensen z. A Prinsen geb. v. d. Vlugt d. A G Bijster geb. Nie mann d. H H Van Oerle geb. Brüll z. Overleden- T Vervat 12 mn. d. Raamsteeg; B v. Veen 5 j. z. Moleusteeg; G Vel der 34 j. Jansweg;— D Van Aken 5 mn. z. Rozer.prieëlstraat; C M Schou ten 4 mn. d. Oranjestraat; M Hogenbos 51 j. wed. A v. d. Aar, KI. Houtweg; S Beuker 80 j. wed. M Van Gog, Bakkerstraat; —EC Hessels 23 j. KI. Houtstraat; M Jongbloed 59 j. wed, J O Menks, L. Annastraat; H J v. Rooij 1 mn. d. Dubb. buurt, B v. d. Putten 4 mn. d. Glasbl. straat, P E Kamp 67 j. Jansstraat; W J W A Boers 71 j. F. Halsstr. F W Opbroek 1 mn. z. Kinderhuibsingel, —PT Mathot 8 dg. z. Kampersingel. Dertiende muziekuitvoering in den Hout op Woensdag 2 3 Juni 1886, des arond9 van half acht tot tien uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. Muller, Kapelmeester. Programma. 1. Marsch, Steenebrugen. 2. Onv festivale, Leutner. 3. Opernschau, dorens. 4. Wals, der Tanzlustige, Stasny. 5. Fant. La Bohémienne, Balfe6. Onv. La muette de Portici, Auber, gearr. door M. II. Muller. 7. Fant. Hongroise, Steenebrugen. 8. Potp. Der lustige Krieg, Strauss. 9. Potp. Mad. Angot, Lecocq. Z. D. H. Mgr. Franciscus Antonius Hubertus Boer- mansdoor Z. H. den Paus ten vorige jare benoemd tot Bisschop van Thermopylis en Coadjutor, van Z. D. H. Mgr. Paredis met recht van opvolging, is thans Bisschop van Roermond geworden. Hij werd geboren den löden December 1815, Priester gewijd den 23 December 1838, benoemd tot Deken en Pastoor van Roermond in 1877, tot Proost van het Kapittel in 1878, tot Bisschop van Thermopylis den 5 Mei 1885 en als zoodanig gecon sacreerd den 30 Juni daaraanvolgende. Inhond van Be Wetenschappelijke NederlanderTweede Serie No. 13, is als volgt: Op Duiversiteitsgebied. Orientele Catolicu, seau concordantiële traditiunei etc. Joannes Papui. Eereprijzen van Z. M. Oscar II, Koning van Zweden en Noorwegen. Een wensch en een blik in de letteren van Zweden en Noorwegen. J. W. Brou wers, L'Arabic avant Mahomet d'après les inscrip tions. Beschildering der Kapel van den H. Carolus Borromaeus te Amsterdam. Hermelijn, roman in twee deel en, door Melati van Java. Eene vieze om geving. F. B. Kuilenburgsche Revisiëu. iV. C. K. de Bazel. Mededeelingen. Inhoud van Tijdschiften. De een en-dertigste algemeene vergadering van R. K- Bizondere Hoofdonderwijzers in het Bisdom van Haarlem, zal plaats hebben op Maandag 5 Juli 1886, in een der bovenzalen van de sociëteit „Verecniging", Begijnenstraat te Haarlem. Onderwerpen ter bespreking: a. Voortgezet leesonderwijs op de Lagere School. In te leiden door den heer J. A. Bakker, b. Het onderwijs in de Vormleer. In te leiden door den heer J. H. J. Kuypers. De secret, der „Vereeniging tot uitkeering eener vaste som bij overlijden" herinnert den deelhebbers de hij deze gelegenheid te houden vergadering. Punten van behandeling: Art. 13 en 29. De vergadering van deelhebbers in het Pensioenfonds wordt gehouden 's namiddags te half 2 uur. HAARLEM 21 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,-—witte f 7.— a f6,90 rogge f7.—a f -.Haver f 3.80 a f3,87 gerst f -,— duivenboonen f j a -,paardenboonen f—- a bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM, 21Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 662 runderen, van welke de prijzen waren vette !ate qual. f 0.78. dito 2de qual. f 0.68 dito ode qualiteit 0,60 per kilo;melk- en kalfkoeien 100 a 260, graskalv. a 54 nuchter kalveren 8 al5,schapen en lammeren 26 a vette varkens 44 a 36 c.; beiden per kilo - biggen f a paarden f a ROTTERDAM, 22Juni. Opde veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard, 556 runderen, 762 vette-eu graskalveren, 25 nuchtere kalveren 34 scha pen of lammeren,varkens, 171 biggen, 2 bokken. De pijzen van liet vee, besteed ter markt van heden wareu als volgt: Runderen 1ste qualiteit 78 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 65 c.; kalveren 1ste qual. 90c, 2de qual. 70 c., schajen 70 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 48 qualit. f 44 3de qual. f 40. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens a c. per kilo. ALKMAAR, 19 Juni De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 15koeien j 210 a 150 35 nuchtere kalveren ƒ7 a 12,— vette kalveren a a chapen 25 a 18varkens f per kilo, 96 ma gere dito 14 a 20,— 7 bokken 4 a 8, 5 paarden 160 a 275 lammeren f a 21 Juni. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van 180 a220, 493 kalveren van f 35 a 140 26 nuchtere dito van f 19 a 8, 463 schapen f 20 a 28,173varkens 36 a 46 c. 30magere 14 a 20 c. per kilo. SCHIEDAM, 22 Juni. Moutwijn per Ned. vat a f6,50 Jenever f 12,Arnsterd. proef f 13,25 Spoeling f-,60 dito commissie f -,80. LONDENll Juni. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3400, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 130 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- 5/4 Schapen en Lammeren 4/8 a 6/4, Kalveren 3/4 a 5/- Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 19 Juni. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter-a -,zomer- f -,a f heet. rogge winter- -,a -,zomer- -,a heet. gerat zomer- a chevalier a -.heet. haver, zware- f 3,80 4.25. De prijs der boter was heden per 1/4 vat lste qual. 40.— a 54.—, 2de qual. f a DELFT, 19 Juni. Heden werden aa ngevoerd 122 stapels kaas, wegende te zamen 46812, kilo; f 15—a 20.per 100 kilo. HOORN, 19Juni. Opde weckmarkvan heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe 7,a 8,— - heet. rogge fheet. gerst 4 75 5.50— heet. haver f 4,75 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine i 10, a 13,— gele heet. piardcboonen f ahec*. erwten a heet. groene f 10 a 12, heet. grauwe f 13,a 15, heet. witte f heet. aardappelen J' a manden appelen f - a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 60 tot 175 veulens f a —koeien van f 125 tot 175 kal veren van f 7 tot 18, schapen van 24 tot 32,— lammeren van f tot 13,varkens van 10 a 22, zeugeu 30 a biggen van 6 a 9, ALKMAAR,18 Juni. Aangev. 100 H.L*Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ7,50 a 6,rogge a gerst a dito chev. 4,10 a haver 3.75 f 4,25 paardenboonen f -,a bruine dito 1050, a 825, duiven dito f kanariezaad a rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad 16,50 a blauw maanzaad f groene erwten a grauwe dito a vale dito f a Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 750 stapels, wegende 175,000, kilo. hooi kleine fcommissie f—middel belbaref—laagste prijs f.Gras kleine f27,50 com missie f 24,50 iniddelb. f. 25.per 50 kilo. PCJRMEREND, 22Juni. Kaas: aangevoerd 388 stapels prijs der kleine kaas f27,50 middelbare Boter 1*05 a .95 per kilo. Runderen: aangevoerd 387 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 354 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere dito aanvoer 116 stuks, prijs f 5 a 25 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 154 stuks, prijs 36 46 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 30 stuks, prijs (12 a 20 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 229stuks, prijs 6 a f9. BE ÜRSBERICHTEN. Amsterdam, 22 Juui 1886. Prijzen der onderstaande effecten pCt Nederland. Certif. Werk. Schuld. 2l 9 w 4 Hongarije. Obl. Leening 1867 5 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 u u zilver (Jan.—Juli) 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope& Coinp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1 Spanje Turkije Egypte. N.-Amerik Columbia. Peru. Oostenrijk. Nederland. ilnlie. Rusland Rumenie. Amerika. 18762 p p (Perpetueele) 4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 w v 1869. 6 Obl. Leeuing 1876. 4 Obl. Vereen, Staten 1876 4' j, 1877 4 Obligatieu4' Leening 18706 18725 Aand. Nationale Bank. divid. Holl. ldz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Zuid-Ilal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl.. 5 Kiew Brest Aand5 fCurak Oliark. Obl. 1000.. 5 Morscbausk Sysrau Aand., 5 Riaacbk Wiasma 5 Aandeelen Spwdiv. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 1 genoteer de koers 73?/,, 89"/,e 100r/8 101»/. 95'/. 67'/, 67"/,, 49'/, 103»/e 90 100'/, 55 72 109'/. 122'/, H'/s 8»/i. 119»/, 150 112 69 140 91'/, 11 62'/.. 122'/, 97 100'/, 57'/, 54'/, 186 28'/,s 137'/, 112 109'/, 104 103'/. 100'/, 104'/. 134'/, 142'/, 182 Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Crediet.. Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. StaaUl. 1854 1860 1864 Bueland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 2'/, pet. PARIJS, 22 Juli. Ito Senaat Leeft met 137 tegen 123 stemmen artikel 1 en ten slotte met 141 tegen 107 stemmen het geheele ver- bannings-ontwerp, onder de toejuichingen der liukerzijde aangenomen. In stiijd met het gevoelen der Regeering besloot de Kamer met 302 tegen 227 stemmen dadelijk aau de orde te stellen het wetsvoorstel betreffende de surtaxe op granen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3