MARKTBERICHTEN, Een ongeluksdag. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 30 Juni. Aau de firma W. H. Jacobs alliier is door de Imperial Continental Gas-Associatou te Amsterdam opgedragen de levering van zes stoom ketels met tcebehooren, ten behoeve van hare gasfabriek te Nieuwer-Amstel. deelen, welke zij voornemens zijn op te voeren. Dit wordt geeischt om de rechten der schrijvers dezer werken te waarborgen. Uit liet nieuwe telegramtarief. Een t e 1 e- gram van 3 woorden in het binnenland zal 25, een van 3 woorden naar Duitschlaud 20 cent kosten In Groenland is een blad ver- Bchenen onder den titel: Actagagdlictit Nalingin- narmik Tysaruminassussumik. Men vraagt ver- koopers voor dit blad, op voorwaarde, dat zij den titel zullen uitroepen in de stations en in de straten. Mejuffrouw Schlingeman heeft zich, naar de Arnh. Ct. verneemt, met een n quest om gratie tot Z. M. den Koning gewend. Even zoo Kloppers; deze laatste bevindt zich sedert zijne arrestatie in September 1885 onafgebroken in hechtenis; 26 Januari 1886 werd hij door de rechtbank te Arnhem tot 1 jaar celstraf ver oordeeld. Een marinier, die een paar jaar geleden gedeserteerd was, werd dezer dagen, aan boord vau het wachtschip te Hellevoetsluis bezorgd. Zijn eigen broeder had het geval aan gegeven. In Tyrol is op den top van een berg, de Sonnblick, die ruim 9000 meter hoog is, een observatorium opgericht, dat het hoog ste in Europa is. De waarnemingen worden aan de wereld beneden, door middel van de tele- phoon en de telegraaf medegedeeld. Om nog denzelfdeu avond in de nieuwsbladen te worden opgenomen. Koning Lodewijk XV van Frank- rjjk voelde zich eens zeer ziek, maar weigerde de hem door den lijfarts voorgeschreven medi cijn te nemen. „Sire," riep deze driftig uit, „ik beveel het u." Stom van verbazing zag de Koning hem aan. „Wat vermeet ge u," riep hij uit, „hoe durft gij het te wagen mij te bevelen?" „Ik beveel het," herhaalde de dokter kalm „op dat Uwe Majesteit ons nog langen tijd zal mo gen bevelen." En zonder verder een woord te spreken, nam de Koning de medicijn. Het Chineesche dagblad Shen Pao meldt dat, dewijl een groot aantal inboorlingen van Formosa, zich aan het Chineesch gezag ouderworpen hebben, Liu-Miug-Choan te Amoy eeuigo duizenden scheermessen heeft laten aan knopen, welke onder de stamhoofden verdeeld zullen worden, die al hun onderdaneu volgens de Chineesche mode zullen doen scheren. Of er tevens bekwame barbiers gevraagd worden, meldt het blad niet. De gemeente Sleen ontving in het laatst der vorige week een eigenaardig ge schenk. Eene vrouw til. liet in eene kruikar bij het gemeentehuis eentweetal kindereu achter. Toen men de arme onverzorgd achterge laten kleinen bespeurde, had zich de ontaarde moeder reeds eenigen tijd verwijderd. Men zoekt thans naar haar. De twee kinderen zijn voor- loopig op gemeentekoBten in een huisgezin te Sleen opgenomen. Langs de Heldersche kust wer- deu Zsterdag-avond door trekkers in de geep- Zegens 32,000 stuks ansjovis gevangen, waardoor dezr visschers een aardig voordeeltje behaalden. Een looper uit het Overmaassche moest Zaterdag voor zijn patroon te Botterdam ruim f 1000 ontvangen. Na het geld geïucasseerd te hebben, ging hij elders betalingen doen en bemerkte dat hij twee biljetten vau f 100 te veel had gekregen. Hij keerde naar de firma terug en ontving voor zijne eerlijkheid van een der firmanten eene sigaar. De looper wilde die echter niet aansteken maar zeide haar te zullen be waren in een glazen kastje met bijvoeging van den naam der firma als herinnering aan het gebeurde. Een persoon, die in den nacht tusschen Zondag en Maandag zich aan de Buy- terkade te Amsterdam in het gras te slapen ge legd heeft, moest bij zijn ontwakeu tot de droe vige ervaring komen, dat, terwijl hij sliep, on bekenden hem beroofd hebben van zijn horloge met ketting, geld en andere kostbaarheden, o. a. een ring welke hem van den vinger getrokken is. Om eene portefeuille in een der biunenzakken van de jas te kunnen bereiken, heeft men de jas van den slapende op de borst opengesneden. Montreuilbij Parijs is door zijn perziken-cultuur beroemd en overtreft hiermede alle andere culturen van dezen aard in groot heid. De muren in Montreuil, die aan de per ziken-cultuur gewijd zijn, hebben eene oppervlakte van niet minder dan 500,000 vierkante meter. Op eene meisjesschool in eene klei ne stad, werd aan de leerlingen door een ouderwij zer in de Duitsche taal als taak voorgeschreven een opstel te maken naar aanleiding van de «pieekwijze: „Het zou te mooi geweest zijn het mocht niet zoo wezen!" Eene kleine kweeke- linge stelde op schrift het verhaal van een droom, dien zij had gehad en schetste dien met de grootst mogelijke naïveteit en oprechtheid vol gender wijze: Onlangs droomde ik 's nachts dat de Duitsche leeraar op het ijs was gevallen, zich den voet had verstuikt en daarom het bed moest houden. Dientengevolge moest de meisjes school vier weken lang van Duitsche opstellen verschoond worden en de lessen iu de vervelende spraakkunst en het opstelleuuur kwamen te ver vallen. Toen ik echter den volgenden ochtend op de school gekomen was, had de leeraar, tot mijn bitteren spijt, weder gezond en opgewekt voor de klasse gestaan, Het zon te mooi geweest zijn, het heeft niet zoo mogen wezenl dus besloot zij het opstel. Het zesjarig zoontje van de ech- telieden Bouquet, rue Marcadet, te Parijs, speelde Zondag in den tuin en wroette uit den grond een granaat op, die waarschijnlijk uit den oorlog van 1870 afkomstig was. Het kind liet den kogel rollen. Plotseling ontplofte deze en het kind werden de beide beenen verbrijzeld, terwijl ook een buurman werd verwond. Het knaapje is in een zeer gevaarlijken toestand. De Par ij sc he politie zocht sedert eenigen tijd naar een dief, die thans onder zon derlinge omstandigheden is teruggevonden. Zater dag-middag sprong een man in het kanaal Saint Martin, doch werd door een voorbijganger gered, die den ongelukkige nagesprongen was. De redder weid van alle kanten door de aanwezigen met zijn moedige daad geluk gevvenscht en in triomf naar een bureel van politie gebracht, waar de man herkend werd voor den gezochten dief. Om der waarheid wilde moet gezegd worden, dat hij vrij wel, maar niet genoeg weerstand had geboden tegen den zegepralenden optocht te zijner eere. Een melkverkooper te Rotterdam, die zijne melk voor 8 cent den liter verkoopt, heeft tot aanbeveling er van het volgende strooi biljet verspreid. „Deze melk is scheikundig onder zocht door onze geachte heeren: prof. Ginneke van van Henegouwen, dr. Lion Poeret, scheikundige, en prof. Pika, kardinaal van Dreunen. Deze melk is sterk aan te bevelen voor kinderen, die zwak, teringachtig of iugewandziekte hehben. Zij is te vens eiken dag warm en verech. Wordt voor kin deren van één koe bezorgd." Naar aanleiding van het socia- listische opstootje, waarbij den politie-agenten peper in de oogeu werd geworpen, vraagt iemand in het N. v. d. D.of eer, goedgezind burger niet als vrijwilliger bij de politie, bijv. als onbezoldigd rijksveldwachter, of iets dergelijks, kan worden aangesteld, ten einde, zoo roodig, met meer succès de politie te kunnen helpen, daar men thans bij het verleeneu vau hulp meestal van het slechtgeziude publiek te hooreu krijgt: „Wat heb jij je er mee te bemoeien, je bint immers niet van de politie," enz. Over de verschrikkelijke ramp, welke verleden wefek te Kocerad voorviel, schrijft men nader: Het ongeluk had plaats bij den overtocht van de Sazawa, in de nabijheid vau Kocerad bij Scharzkostelotz. Te Kocerad was verleden Zondag <le Aartsbisschop, Graaf Schöu- born aangekomen om de kinderen het h. Vormsel te komeu toedienen. De Prelaat was eerst voor nemens, op het kasteel Kammerburg te gaan overnachten, doch op aanraden van den Pastoor bleef hij iu het dorp, daar er geen brug over de Sazawa is gelegd en de rivier, door de stortregens, belangrijk was gezwollen. Evenwel waagden zich Dinsdag-ochtend ongeveer 50 personen uil Kam merburg, commuuit-kindereu van beide kunnen, met peters en meters op den bak of pont, welke de overvaart verrictit. Nauwelijks was de bak in het midden van dan snellen stroom gekomen of hij sloeg om en met een liartverscheurenden kreet gingen al de opvarenden naar ouder. Een deel kon met groote moeite den oever bereiken; het grootste deel werd echter door den stroom mee gesleurd en vond den dood in de rivier. Reeds zijn 25 lijkeu opgevischt, waarvan twee meters, ten peter en de overige kiuaereu. B ij K o n i n k 1 ij k besluit ia b ij he t Belgische leger eene nieuwe categorie van officie ren ingesteld. De Minister van Oorlog wordt ge machtigd om aan de onderofficieren der infanterie, die zich goed gedragen en die, na acht jaren dienst, blijk geven voldoende geïustrueerd te zijn en de noodige bekwaamheden te bezitten, een diploma af te geven, krachtens hetwelk zij even tueel de functie vau hulpofficieren zullen kunnen vervullen. In dat geval zullen zij eene nieuwe voorwaardelijke verbintenis ven vijf jaren moeten aangaan. Na dien tijd vervalt het diploma, dat ook tusschentijds wegens wangedrag kan worden ingetrokken. De dienstdoende hulpofficiereu zullen hetzelfde tractement en dezelfde toelagen genieten als de 2e luitenant en de aan dien rang verbon den insignia dragen. Zij zullen in de kaders van het leger kunnen worden toegelaten. Bij ons, en ook in andere landen, schrijven velen een noodlottigen invloed toe aan den Vrij dag. In Amerika is 'het juist het tegenoverge stelde. 't Is bewezeu dat de gewichtigste gebeur tenissen in verband met de Nieuwe Wereld en de onafhankelijkheid der Vereeuigde Staten, alle op Vrijdag hebben plaats gehad. Op Vrijdag, den 3en Augustus 1492, ging Christophorus Columbus uit de haven van Palos ouder zeil op zijne ontdekkingsreis. Op Vrijdag den L2en October van hetzelfde jaar kreeg hij land iu 't gezicht. Op Vrijdag den 4en Januari van het volgende jaar ging hij naar Spanje om van zijne grootsche ontdekking bericht te geven. Hij landde in Andaluzië op Vrijdag den 15en Maart 1493. Op Vrijdag den 13eu Juni 1494 ontdekte hij het vastelaud van Amerika. Op Vrijdag, 5 Maart 1497 zoud Hendrik VII, Koning van Engeland, Jean Cabot op een tocht uit, die tot de ontdekking van Noord-Amerika leidde. Op Vrijdag den lOen November 1565, stichtte Melendez St. Augustin, de oudste stad in de Vereenigde Staten. Op Vrijdag, den 10 No vember 1620, zette de May Flower de Pilgrim Fathers te Prince Town aan laud. Op Vrijdag, den 21sten December 1620, bereikten de landver huizers Plymouth Rock. Op Vrijdag den 22en Febr. werd Washington geboren. Op Vrijdag den 14en Juni, werd Bunker's llill genomen. Op Vrij dag den 7en October 1781, was de overgave vau Saratoga. Het verraderlijk komplot van Arnold werd op Vrijdag den 23sten September 1769 ontdekt. De overgave van Yorktown had plaats op oen Vrijdag in October 1781. Eu op Vrijdag, den 7en Juni 1781, las Richard Henry Lee in het Congres de onafhankelijksheids-verklaring der Vereenigde Staten voor. Een onbeteekeneud mensch meent altijd het recht te hebben beleedigd te zijn, als een ander niet precies zooveel tijd aan hem besteedt, als hij meent, dat hij waard is. -Hij, die een groot deel van hetgeen er gebeurd is vergeet, heeft toch nog een beter geheugen dan hij, die zich veel her innert, dat nooit gebeurd is. Wijsheid gelijkt een Oceaan zonder kust; zijne uitgestrektheid is door geen horizon beperkt; zijn middenpunt is over al, zijn omtrek nergens. De arme man moge een leege beurs hebben maar van de gouden zonnestralen eu het zilveren maanlicht geniet hij even veel als de rijke. Er is geen werk zoo afmattend, als het najagen van genietingen. Armoede eu rijkdom staan in het leven naast elkander, eu soms ook rijke ar moede eu arme rijkdom. Rijken, arm aan liefde eu dus aan geluk en wezenlijk ge not armen, rijk aan dit alles. Bedelaarslogica. Heer. Werk, in plaats van te bedelen, opdat ge wat verdient. Ik geloof dat je het ganeche jaar niets uitvoert. Bedelaar. Ach weet u, mijnheer, er werken al zooveel menschen, dat het er niet op aau komt of ik meewerk of niet. Uit de gerechtszaal (Proeve van redenaars stijl) Mijneheeren, als er ooit een geval is voor- gekomeu, dat meer dan elk ander geval de zorg vuldigste vergelijking met andere gevallen ver- eischt, dan is dit in ons geval thans het geval. Geschikte gelegenheid. A. Hoe laat is het? B. Tien uur. A. Och, leen me eens even uw horlogesleuteltje, ik moet mijn horloge opwinden. B. Met genoegen (neemt het sleuteltje uit zijne portemouuaie). A. Och, amice, je hebt je porte- mocnairt nu toch in de hand, leen me s. v. p. tien gulden. Verzachtende omstandigheid. Verdediger. En dan, mijneheeren, nog eene verzach tende omstandigheid, die ik in het belang van mijn cliënt moet vermelden. Hij toch verbrak eene brandkast, een meesterstuk vati smeedkunst door deskundigen op eene waarde van 2000 gul den geschat; mijn cliënt echter nam slechts 120 gulden, die hij in de brandkast vond, doch liet een voorwerp van zooveel waarde achter. Dubbel geluk. A. Kerel, wat heb jij een vroolijk gezicht van morgen. Heb je een prijs uit de loterij getrokken? B. Nog veel meer ge luk, amice, heden morgen is mijne schoonmama naar de badplaats vertrokken eu mijn kleerma ker naar Engeland gevlucht. Van't exercitie-veld. Bij het drillen van recruten riep een onder-officier: „Kerel, als je zoo lang waart als je stom bent, zou je uit de goot van den kerktoren kunnen slurpen!" Slim. Een Mandarijn bestelde aan een goud smid twee staven massief goud. Toen hem, na voltooiing, de prijs gevraagd werd, antwoordde de goudsmid. „Exelleutie, er is een vaste piijs voor het goud; maar van u vragen wij slechts de helft van dien prijs. „Zeer wel, antwoordde de Mandarijn; hier hebt ge dan een der staven terug, de andere behoud ik en dan zijn wij quitte. Morgen zal door de Bloemendaal O verveen Haarlem 1 ram Omnibusmaat schappij een proefrit worden gehouden; tot deelneming hieraan zijn verscheidene uituoodigingen rondgezonden- Veertiende muziekuitvoering in deta Hout op Woensdag 30 Juni 1886, des avonds van half acht tot tien uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. HuilerKapelmeester. Programma. 1. Marsch, Steenebrugen. 2. Ouv. fant.Govaert. 3. Opernschaa, Gartner. 4. Polka, La Messagère, Kral. 5. Fant. Faust, Gounod. 6. Ouv. Ca valerie legére, Suppé. 7. Pant. Lucie de Lammermoor, Donizetti. 8. Meiu Traum, Wals, Waldteujel. 9. Potp. Fledermaus, Strauss. HAARLEM 28 Jurfi. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 7.— af-,— rogge f7.a f -.Haver f 3.87 a f3,87 gerst f dnivenhoouen f a -,paardenboonen fa bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM, 28Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 534 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.75. dito 2de qual. f 0.66 dito 3de qualiteit J' 0,60 per kilo;melk- en kalfkoeien 100 a 270, graskalv. J a 59 nuchter kalveren 6 «13,aohapen en lammeren 30 a vette varkeus 40 a 36 c.; beiden per kilo.—biggen f it paarden a ROTTERD AM, 29Juni. Opde veemarktwaren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard, 547 runderen, 677 vette- en graskalveren, 38 nuchtere kalveren 53 scha pen of lammeren,— varkens, 153 biggen, - bokken. De pijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 78 e. 2de qual. 70 c., 3de qnal. 65 e.; kalveren lste qual. 90 e. 2de qual. 70 c., schapen 70 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 48 qualit. f 44 3de qual. f 40. Men besteedde voor goede qualiteit weivavkens a c. per kilo. ALKMAAR, 26 Juni De aanvoer van vee eu daarvoor bestede prijzen volgt: 7 koeien J 215 a 175 29 nuchtere kalveren 24 a 12,— vette kalveren f a -— a chapen 25 ay 12varkens fper kilo, 86 ma gere dito 12 a 18,2 bokken J 7 a 8, 4 paarden 85 a 175 lammeren f - a 28Juni. Ter veemarkt werden vei kocht 4 koeien van 180 a230, 535 kalveren van f 25 a 13014 nuchtere dito vau f 12 a 23, 414 schapen f 21 a 29,163varkens 35 a 44 c. 24magere 12 a 18 c. per kilo. SCHIEDAM, 29 Juni. Moutwijn per Ned. vat a f6,50 Jenever f 12,Amsterd. proef f 13,25 Spoeling fl,10 dito commissie f 1,20. LONDEN ,28 Juni. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 280 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/6 5/— Schapen eu Lammeren 4/6 a 6/2, Kalveren 3/- a 6/- Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 19 Juni. Aau de markt van heden waren do aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- -,—azomer- f-,a f heet. rogge winter- -,a -,zomera -, heet. gerst zomer- a chevalier -,— a heet. haver, zware- -•— De prija der boter was heden per vat lste qual. 40.a 54.—, 2de qual. f a DELFT, 26 Juni Heden werden aangevoerd 94 stapels kaas, wegende te zamen 3 887 9, kilo; f15a 20.per 100 kilo. HOORN, 26Juni. Opde weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7,a 7,50 - heet. rogge f-,heet. gerst 5.— 5.50heet. haver f 4.75 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f 12, a 15,— gele f heet. p lardcboouen I -,— a-,— heet. erwten f a heet. groene 11 a 13, heet. grauwe 14,a 17, heet. witte J' heet. aardappelen a manden appelen f - a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt:paarden van f 50 tot 250 veulens f a koeien van f125 tot 175 kal veren van 11 tot 20, schapen van 24 tot 28,— lammeren van f tot 13,— varkens van 11 a 18, zeugen a biggen van 5 a 9,— ALKMAAR,25 Juni. Aaugev. 47 H.L'Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ-,— a rogge/-,—, a £erst a dito ohev. 4,75 a-,haver 3.75 paardenbooueu -,a bruine dito 9,— a duiven dito f kanariezaad rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad f a blauw maanzaad groene erwten a grauwe dito 18,— a vale dito ,15 a Witte f a -.— Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 700 stapels, wegerde 175,000, kiio. hooi kleiue fcommissie fmiddel belbare flaagste prijs f.Gras kleine f27,50 com missie f 25,middelb. f. 26.per 50 kilo. PURMJ5REUD, 29Juni. Kaas: aangevoerd 373 stapels prijs der kleinekaas .'28,— middelbare Boter 1-00 a 1.10 per kilo. Runderenaangevoerd 216 vette koeien lager in prys; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 264 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere ditoaanvoer 90 stuksprijs f 8 a 20 per Btuk, stug- geu handel. Vette varkens: aanvoer 121 stuks, prys 36 44 e. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 40 stuks, prijs f 13 a 20 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 212stuks, prijs 6 a 19. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 29 Juni 1886. Prijzen der onderstaande olfooten ola#r pet. ue koers Nederland. (Ier tl f. Work. Sohuld. 2' 73'/, 8 89'/, 98'/, 102'/, 96 67'li 67"/, 49'/, 103'/, 5/s 101'/, 46'/, 55'/» W w m - Hongarije. Obl. Loouiug 1867 5 Goud leaning6 Italië. Obl. Pauael. Loon. 1880-64 5 Oostenrijk Obl. in papier (MeiNov.). 5 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope Camp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1' Spanje. Turkije. Egypte. Italië. Rusland 1876 (Perpetueele)4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 186». 6 Obl. Leeuiug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligation4', Peru. Leeuing 1870..6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Baak. diyid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Jllipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl (ndiscbe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1876. 5 Zuid-llal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatscb. Aaud.. 5 Baltische Spw. Aand.. 8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark.Obl. ƒ1000.. 5 Morschausk Sysrau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeeleu Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Brie W. S. Aand. Illinois Cert. Aaud Mis» Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Orediet.. Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. SlaaLI. 1854 i860 1864 Rusland. v 1864 1866 Geldkoers prolongatie 2'/, pet. Huinenle. 72'/, 109 122'/, 18'/, 12'/s 9'/,. 118»/, 149'/, 112 70'/, 140 90'/, 11 61"/,, 122 62'/,, 97'/, 101'/, 57'/, 54'/, 140 28'/, 137'/, 113 109'/, 103'/, 103 100'/, 105 112 134'/. 142'/, 131'/, LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 29 Juni. Naar gemeld wordt, is de sociaal-democraat Singer, afgevaar digde bjj den Rijksdag, de stad Berlijn uitgezet. RANGOON, 28 Juni. Volgens tijdingen uit Tummoo, iu Opper Birmah, va» 19 dezer, hebben de Engelsche troepen .ouder aanvoering van den Majoor Hailes den 15den de Birmahneu aangevallen, die sterk verschanst waren achter palissaden. De Engelscten, hoewel iu het bezit van twee batterijen, slaagden er niet in de opstande lingen te verjagen en trokken zich terug na een hevig gevecht van vjjf uren. De Majoor Hailes werd gewond,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3