Ecu vv a a i a c li u w e d voorbeeld i u den kersentijd wordt uit Freiburg (Baden)bericht. Daar is etn veertienjarige knsap, die kersen met pit en al gegeten had, tengevolge daarvan onder hevige pijnen gestorven aan eene ingevvands-ont- steking. Te 's-Hertogenboscli werden ver leden week 50 eigenaren van houden gedagvaard, daar zij de boete van 10 wegens het nict-muil- korven niet wilden betalen. De kantonrechter sprak htn vrij, op grond, dat de afkondiging van de verordening z. i. niet naai behcoren heeft plaats gehad. De ambtenaar van het O. M. hetft "echter tegen die uitspraak appèl aai geteekeud. DomelaNieuwenhuis en C r o 11 he fa- ben appèl aaugeteekend tegen liet vonnis der Haagsche Rechtbank. Als een voorbeeld van de buiten- gewone stijging in waarde van een voorwerp door de bewerking, wordt gewoonlijk het aantal horlogeveeren aangevoerd, die uit 1 kilo staal wor den gemaakt. Nog opvallender is echter het volgende vooibeeld der vervaardiging van kool spitsen voor gloeilampen. 1 kilo van de hiervoor benoodigde houtskool kost misschien een cent of drie, de daaruit vervaardigde koolspitsen echter minstens 18,000 gulden, dus zeshondtrdduizend- maal meer. De opzichter van den vuurtoren te Scheveningen heeft Dinsdag-avond de illumi natie te Utrecht in al haar geuren en fleuren kunnen zien, zoo werd dezer dagen verzekerd. Wat zeg je? Was het weer dan zoo helder? vroeg Joris. Dat niet, luidde het antwoord, maar de man had verlof en was bij zijn zwager op het Vreeburg gelogeerd. DerijkstenegeriuGorgiais on- langs overleden. De man liet 165,000 dollars na, waarvan zijne weduwe het vruchtgebruik geniet. Na haar overlijden komt drie vierde aan zijne ge boorteplaats Darien; maar niet uitsluitend voor negerscholeu, ook de scholen dar blanke kinde ren zullen van dat geld genieten. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 3 Juli. De dienst van de BloemendaalOverveenHaarlemIram- Om.iib us maatschappij is gisteren geopend, nadat Donderdag jl. d9 proefrit had plaats gehad. Er rijden dagelijks 12 tram-omnibussen van en naar Haarlem van 7 uur 50 m. 'a morgens tot 10 u. 21 m. 's avonds, en de uren van aaL.komat of vertrek zijn ge regeld naar die der treinen van den Holl. Spoorweg, bij welks station de standplaats van de trams is. Des Zondags rijden er trams op bijna alle treinen. De tram-omnibussen zien er, oppervlak kig beschouwd, als een tramwagen uit, doch rijden niet op rails eu hebben een beweegbaar onderstel, zoodat zij gemakke lijk alle noodige wendingen kunnen maken. Voorts zijn zij voorzien van een remtoe- stel, waarmee de koetsier door eene enkele voetbeweging den wagen kan doen stil staan. De wagens, door de firma Beynes alhier vervaardigd, zien er prachtig uit. De Gemeenteraad heeft benoemd tot organist der groote- of St. Bavokerk, den heer W. Ezerman, te Arnhem, eu tot op zichter over het Stedelijk Museum den heer Paul Van Vlissingen te Baarn. - Het Stedelijk Museum van Schilde rijen eu Oudhedeu op het Raadhuis alhier is in de maand Juni bezocht door 338 be talende personen; 371 verkregen gratis toegang. Naar wij vernemen, zal bij gelegen heid van de 109de algemeeue vergadering vau de Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, te honden van 12 tot 16 Juli, a. s. behalve de verlichting van den Hout, aangeboden door de gemeente Haarlem, door de directie der Haarlemsche Gasfa briek (Imperial Continental Gas-Associa- tiou) als bewijs van sympathie voor de Maatschappij t. b. v. Nijverheid de voor gevel van het Paviljoen geïllumineerd wor den. Deze illuminatie, welke uit meer dan 10.000 spruiten zal bestaan, zal de belang rijkste worden, die ooit te Haarlem teu uitvoer is gebracht, eu zal, naar men ver wacht, niet alleen vau nabij een groot effect maken, maar ook aan de uiterste grenzen van den Hout zichtbaar zijn. Jl. Donderdag is door B. en W. aan besteed; le het leggen van bij de gemeente voorhanden zijnde trottoirbanden en het maken van klinkerbestratingeu en zink putten aan de Leidsche-Vaart; 2e het ma ken van klinkerbestratingen in het Waai gat en in de Lange Begijnestraat, eu 3e het maken van keibestratingen op den Zijl- weg, iu de Spaarnwouderstraat eu in de Doelstraat, met het maken van trottoirs met koplagcu en zinkputten in genoemde straten. Er is door 7 gegadigden ingeschre ven. De laagste inschrijving was van Mej. de Wed. A. Reynders Jz. alhier, voor le perc. 1321, 2e perc. 2498, 3e perc. 6733, aau wie de werken zijn ge gund. Door het prov. bestuur van Nooru- Hollaud is eergisteren bij enkele inschrijving aanbesteed: le Het makfeD en leveren van 100 betonblokken voor de zeebrekers van de havenhoofden te IJmuiden, behoorende tot de werken van het Noordzee-Kanaal. (Raming 16,000.)Minste inschrijver deheer C. Bos Az., te Dordrecht, voor 13,300. 2e De uitvoering van eeuige onderhouds werken ten beboevo van de Keulsche- vaart, in Noord-Holland. (Raining/ 1457). Minste inschrijver de heer A. Vos Rz. te Amsterdam, vooryil97. Gedurende de maand Juni zijn door de politie alhier 59 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In de maand Juni van het vorige jaar was dit getal 60 dus 1 meer. KERKBERICHTEN. Kathedrale en Parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezeue HH- Missen met de Onderrichtiug, te 10 uur de Hoogmis met Preek; 's middags te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozen hoedje en het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria. Eiken middag te 3 uur het Rozen hoedje. Donderdag te 7 uur het Lof tot intentie van Z. H. den Paus. Vrijdag, het feest der HH. Martelaren van Gorkum, te 8 uur gezongen H. Mis, 's avonds te 7 uur plechtig Lof en Feest preek. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. eu O. Hart vau Maria, tot bekeeriug der zondaars, met 500 dagen aflaat; 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den H.Antoniu/i van Paduü. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis, met Predikatie, te 3 uur de Catechismus, te 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 7 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur de gezongen H. Mis, des avonds te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7, en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, 's middags te 3 uur de Vespers, te half 5 uur Congregatie der H. Familie. Maandag en Woensdag te 8 uur het Lof. Dinsdag te 8 uur Requiemmis voor de Overledenen op het kerkhof St. Bavo be graven. In de week de HH. Missen te 7, half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 27e WEEK VAN HET JAAR 1886. JULI, Hooimaand, (31 dagen). Toegewijd aan de vereering en aanbidding van het Allerheiligste Bloed onzes Heer en. 4. Zondag. 3e Zondag na Pinkster. Ge denkdag der overbrenging van de Reliquieëti des H. Martinus, Patroon der stad Utrecht. Evang. Het verloren schaap en de verloren drachma. 5. Maandag. HH. Cyrillus en Methodius, Bisschoppen, Apostelen der Slavische volken. 6. Dinsdag. H. Godelief, Martelares, f 1070. 7. Woensdag. H. Michael de Sanctis, Be lijder, f 1625. 8. Donderdag. H. Elizabeth, Koningin van Portugal, Weduwe f 1336. 9. Vrijdag. HH. Martelaars van Gorkum, f 1572. Patroous te Brielle. 10. Zaterdag. De zeven H. Broeders, Mar* telaren, 2e eeuw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 6