MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en. hart. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. Wittouck, beetwortelsuikerfabrikant, waarin deze, zoo de gaspiijs niet verminderd wordt, dreigt zelf eene gasfabriek te zullen oprichten. „Aan dat dreigement," doet de voorzitter opmerken, hecht ik niet de minste waarde, want als hij daar bepaald voordeel in zag, zou hij het toch niet laten; mijnheer Wittouck moet niet denkeu, dat hij met naaimeisjes te doen heeft." Men behan delt de conversie der stedelijke schuld. De heer Van Mierlo is van oordeel, dat in ieder geval al vast eene commissie van voorbereiding zou kunnen worden benoemd. „Het komt mij voor," zegt de geachte voorzitter, „dat men Burge meester en Wethouders al gauw heelemaal achter de bank zal smijten." D e Maasb. verneemt dat Generaal Baron De Charette officiëel heeft medegedeeld, dat hij de feestviering der Zouaven, ter herinne ring aan het 25-jarig bestaan van het regiment, zal bijwonen. Aan den Courr. de la Meuse wordt m e- degedeeld, dat van meer dan ééne zijde de wensch is te kennen gegeven, om ook in den loop van Oct. a. s. eene pelgrimsreis naar Rome te maken. Het comité voor den pelgrimstocht van 1887 heeft besloten dien wensch te bevredigen, zoo het getal pelgrims voldoende is om te kunnen profiteeren van de reductie der spoorwegtarieven. In dat geval zal in Oct. a. s. de reis kunnen gemaakt woraen voor denzelfden prijs als voor de pelgrimsreis van 1887 is bepaald: voor f 250. met inbegrip van verblijfkosten, voor zeventien dagen. Zij, die aan dezen eersten pelgrimstocht mochten willen deelnemen, worden uitgenoodigd zich zoo spoedig mogelijk te richten aan het Co mité' der reis naar Rome te Maastricht" Een courartenventer, die met een dienstmeisje verkeerde, had ten nadeele van den meester van laatstgenoemde twee schilde rijen ontvreemd en verkocht. Bij zijne verdediging voor de Rechtbank wees hij er op, dat hij met die opbrengst zijn courantenhandel wilde uit breiden, zoodat hij den diefstal met een goede bedoeling had gepleegd. De rechters zagen naast deze goede bedoeling ook nog kwade trouw en veroordeelden den nieuwsverspreider tot 1 maand gevangenisstraf. Een paar bladen hebben eene op roeping geplaatst om ook aan den bekenden dichter Gouverneur op zijn 70e jaar een hulde blijk aan te bieden. Deze schijnt echter daarmee niet gediend. Althans aan een vriend schreef hij dezer dagen: „Doe wat gij kunt, in Portefeuille of waar ook, uw best, om mij al die ongeroepen gevers van 't lijf te houden. Ik wil geen geld en kan er vooreerst goed buiten. Wij kennen elkaar lang. Heb ik u ooit geld gevraagd? Ik beu nooit schooier geweest en vroeg een vriend enkel in den hoogsten nood iets, om het later terug te geven." De Brusselsche Re'forme deelt, als ernstig bericht, mede, dat twaalf Prieache boeren zich tot den Minister van Justitie hebben ge wend, met het verzoek, om ieder eene maand voor den heer Domela Nieuwenhuis te mogen „zitten." Het blad voegt er niet bij, of het verzoek is toegestaan. De b ij n a 100-j arige geleerde en lid van het Instituut Chovrouil heeft zich Zater dag, vergezeld van zijn 76-jarige zoon, naar het photographisch atelier van Nadar begeven, waar hij in zestig verschillende poses is gephotogra- pheerd, waarbij de grijsaard in volle beweging was, m. a. w. hij ging zitten, stond op, wan delde al pratende door de kamer, terwijl de photograaf bezig was. Toen de buren van Nadar dit vernamen, liepen zij uit, wachtten den „ouden heer" op straat op en ontblootten eerbiedig het hoofd, toen hij zich met den „jongen heer", zijn zoon, verwijderde. D e Willem Barents is bij afslag voor f 2950 gekocht door den heer Craandijk, make laar te Amsterdam; bij opbod werd voor het schip slechts f 2550 geboden. Nadat Domela Nieuwenhuis Zondag- avond nog te Rotterdam (waar hij door dui- zeuden van den trein werd gehaald en er naar toe werd gebracht) op eene bijeenkomst het woord had gevoerd, vertoonde hij zich in den laten avond te 's Gravenhage in „Walhalla", waar even half elf eene soort van optocht werd ge formeerd; voorop liepen D. N. en eenige andere leiders der partij, die een grooten lauwerkrans en grooteu ruiker droegen, beide met lange roode linten, daarachter eene menigte van 300 personen, waarin vooral jonge, net gekleede meis jes zeer sterk waren vertegenwoordigd. Onder het zingen van „Marseillaise", „Soldatenlied", het „Stemrechtlied" van Van Raay (waarvoor de auteur indertjjd terechtstond), soms afgewis seld door juichkreten ter eere van D. N. en Croll, het socialisme enz., toog men naar de Malakka- straat, waar voor de woning van D. N. nog eene manifestatie plaats had, waarna men op dezelfde wijze, ofschoou met afnemende sterkte, weder naar „Walhalla" terugkeerde. In het tweede gesticht der straf- kolonie Veenhuizen is een advocaat uit Parijs aangekomen, om zijn broeder, een verpleegde, wiens straftijd was geëindigd, naar Frankrijk mede te nemen, teneinde daar eene erfenis groot f 75,000 te ontvangen. Tevens bestaat vooruit zicht op eene tweede erfenis. Het is te hopen voor den man zegt de Asser Ct. dat hij een zóó goed gebruik van het geld weet te ma ken, dat hij Veenhuizen niet weder terugziet. In sommige streken van Drente is nog een oud gebruik in zwang: de boerenbrief of de boerenceel. Wanneer een publiek of ook Wel een bizonder persoon iets heeft mede te dee- len, dat het algemeen belang betreft, dan zet hij dit op een stuk papier, plaatst er de woorden '/Zegt het voort" onder, en bezorgt het bij iemand, die op het eind van het dorp woont. Deze be zorgt het weer bij zijn buurman, en zoo doet de boodschap zeer snel de ronde bij al de gezinnen van het dojp. Het zou schande geacht worden, wanneer iemand weigerde die circulatie te be vorderen. Dit oude gebruik werkt zeer doeltref fend, en het zou jammer zijn indien het werd afgeschaft. Zekere Mozes Mercer, vanSchot- land afkomstig, bezat in 1760 uitgestrekte gron den, voor een gedeelte in Mereerstreet te New- York en voor een ander deel op de kust van Jersey. Om te beletten dat deze goederen niet terstond in handen van verkwistende bloedver wanten zouden komen, verhuurde hij ze voor 99 jaren; die huur is thans afgeloopsn. De nala tenschap bedraagt een milliard en agenten be reizen Schotland om rochthebbenden op te spo ren, die hun de reiskosten wel zullen vergoeden. Te Neuilly heeft, op de kermis, een vreeselijk voorval plaats gehad. De dieren temmer Bidel is gedeeltelijk verscheurd. Bizon- derheden ontbreken.. Niet zelden ziet men met droeve blikken de schrikbarende verwoestingen aan, welke, dank zij o. a. chloor en zwavel, in onze linnenkasten worden aangericht. Met dankbaar heid zal men daarom kennis nemen van eeu anti- chloor, hetwelk in Zwitserland aangewend wordt, en bestaat uit een zeer verdunde oplossing van waterstof super-oxyd. Het goed wordt in water uitgespoeld, na de chloor- of zwavelbehandeling, waarbij op 20 liter 10 gram waterstof-supe- roxyd-oplossing van den handel is gevoegd. T e Batavia heeft men weer eens een probaat middel uitgedacht om tram-onge lukken te voorkomen: eeu rasterwerk voor aan de wagens. Eeu deskundige te Amsterdam, door het N. v. d. D. over de teekeniug c. a. geraad pleegd, verklaarde echter, dat het weer nederkomt op de keus, of men in eens zwaar gewond of, langzaam voortgeschoven, deerlijk gekneld en gekneusd wil worden. Dezer dager, is te Londen eene jonge dame, Miss Hall verdronken bij het ba denia een badkuip. Men vond het meisje, dat vermoedelijk door de warme temperatuur van het badvertrek was bedwelmd geworden, met het hoofd onder water in de kuip liggen, en alle pogingen, om haar weder tot bewustzijn te brengen, bleven vruchteloos. Twee te Palermo woonachtige Engelschen hadden eenige vrienden, die naar Napels vertrokken aan boord van het gereed liggende stoomschip gebracht. Toen zij aan wal wilden gaan werd hun dit belet en beduid dat het schip in quarantaine lag en zij mede naar Napels moesten om zeven dagen te wachten, tot zij ge machtigd konden worden aan land te gaan. Tot welke ontzettend lage en ka- rakterlooze middelen men bij de onlangs gehou den verkiezingen te Haarlemmermeer zijne toe vlucht heeft genomen, blijkt thans uit eeu bericht voorkomende in het Weekblad van Hillegom, waarin wordt gemeld, dat een aantal neringdoende Katholieke kiezers brieven ontvingen, waarin hun op dreigende en hoogst brutale wijze bevolen werd niet te gaan stemmen. De brieven waren ouderteekend: Eenige protestanten," of „De beste uwer protestantsche klanten." Succes heeft men echter weinig gehad van dit geschrijf, daar alle Katholieke kiezers hunne burgerplicht heb ben vervuld. F. Van der Goes, assuradeur, redac teur van de Nieuwe Gids en schrijver van de brochure //Majesteitsschennis", ten gunste van de sociaal-democraten, zoodat Domela Nieuwen huis Zondag jl. in de vergadering in het Volks park zich daarop met zelfgenoegen beriep, is gisteren-middag te Amsterdam door assuradeurs van de Beurs gedrongen. Een zacht antwoord stilt den toorn. Die zonder achting leeft, leeft met schande. Wien het aan hoop ontbreekt is de armste man op aarde. Eeu goed geweten vreest geeue aan klacht. Er is geene geldkist zoo diep, of men vindt er een bodem in. God ziet ons gaarne door gevaren be dreigd en van mensehelijke hulp verstoken; want gaarne ziet Hij, dat wij op Hem ons vertrouwen stellen en van Hem alleen hulp verwachten. Zijn bijstand stelt Hij uit, om de hoop te vermeerderen. Hebt gij dus schatten verloren, verlaten u uwe vrienden, dan moet gij uw vertrouwen op God stellen; Hjj alleen is u genoeg, zonder Wien alle anderen niets baten. De mathematicus quand-même. Professor (in de restauratie tot deu kellner). Zoudt ge zoo goed willen zijn, den afstand tusschen mijen mijn hoed tot nul te reduceeren? De luie paukenslager. Intendant, ik ben nu al 40 jaar bij het orkest en zou den Graaf gaarne willen verzoeken om een weinig op slag van loon; het is zoo'n slechte tijd. Ik zal er den Graaf over spreken; maar één ding heb ik u te zeggen: dan moet u vlijtiger arbei den; bij elke uitvoering heb ik u in het oog en terwijl de anderen zich afmartelen, staat ge soms een kwarlierlang uit te rusten. Dat moet nooit weer gebeuren. Vleiend. Meester. Gewoonte en regel, kin deren, dat is alles! Als ik bij voorbeeld op mijn hoofd ga slaan, loopt al mijn bloed naar beneden. Maar als ik gewoon sta, waarom 'oopt dan al mijn bloed niet naar beneden?" „Om dat uwe voeten niet hol zijn, meestci!" ant woordt een leerling. Overal revolutie. Iemand, op een wrakken stoel heen en weer schuivende: Die stoel is z/ker uit het jaar 1848. Wel neen, mijn goede vriend, dien heb ik voor twee jaar nieuw gekocht. Nu, maar hij is zeer omwentelingsgezind, dat verzeker ik u. Niet voldaan. Mozes heeft een roman gele zen en zijue vrouw vraagt hoe het boek hem is bevallen: „In 't geheel niet," zegt Mozes. „Hebben ze elkaar dan niet gekregen?" „Ja wel, maar er staat niet bij, hoeveel geld zij heeft meegekregen." Haak. Een fat ontmoet een eenvoudigen land man, die twee ossen drijft. „Waar gaan de drie ossen heen?" vroeg hij den landbouwer. Den vierden voorbij," was het gevatte antwoord. Ook een jager. Winkelbediende. Saippen en patrijzen ziju niet meer voorhanden, maar hier heb ik nog zoo'n heerlijke leverworst; neem die. Heer. Dat gaat niet. Mijne vrouw gelooft toch niet, dat ik die heb geschoten. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 7 Juli. Bij kon. besluit van 2 Juli is, met ingang van 1 Oct. 1886, benoemd tot directeur en onderwijzer der Rijkskweekschool voor onderwijzers alhier, de heer J. H. Slangenthans eerste onder wijzer aan die school. Z. E. de Minister van Justitie heeft benoemd tot directeur van het vereenigd huis van arrest en provoost alhier, den heer J. C. E. Muilemeister, thans adjunt-com- maudant voor den huishoudelijkeu dienst in het huis van correctie te Hoorn. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd:E J Abspoel en C Heeres; M v. Wanrooij en C A Voogcs; D Heeris en G v. Wer- dum; J Termaat en J Flarte. Getrouwd: L C de Koter en J Broekmeijer; J Eichhovn en N Boon; J Wesseling en J D Koopman. Bevallen: H M Jonckbloedt geb. Kuijpers z. C Al Spook geb. Kappelhof z. W Heidkamp geb. v. d. Wiel d. A v. Styrum geb. Van Heijst d. P A v. Amstel geb. Sarlet z. CM Holtus geb. Koning z. W M C v. d. Boon geb. Nelck z. C J v. d. Linden geb. De Graaff z. M J Pistoor geb. v. Roaenbeek d. - M Blanket geb. V. d. Vegte z. J H v. Dijk geb. Heitvelt d. J Simon9 geb. Roos z. E Vring geb. Maat d. MG Smorenburg geb. Van Veen z. JE H Baale geb. Jung d. A M C v. Daalen geb. Arend» d. M J Kroeae geb. Wensing z. JE v. Leeuwen geb. van Gulick d. A Nelissen geb. Hnel d. A E Wassenaar geb. v. d. Vos9en z. M Harkmans geb. v. d. Biggelaar d. J H Zomerdijk geb. Bijster d. C G M Wolfswinkel geb. Bitter z. D H M v. Koningsbrugge geb. Steffens z. J Jansen geb. de Heij d. CM Toornend geb. Burggraaf z. H C Wolleswinkel geb, Rieffe z. A M J v. Deenen geb. Pollee z. A Meijer geb. Veltman z. M Brandt geb. dMooij z, E C Louws geb. Dekkers z. Overleden.- G Vader 17. j. Ridderstraat; A Boerée 7 j. z. Gr. Heiligland; SP Rooaen 3 mn. z. Oranje straat; C Warmerdam 71 J. wed. N v. d. Vossen. Papentorenvest; - P Snoek 40 j. Leliestraat; Een al» levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van J P Willebord, Rozenprieëlstraat; E Vos Van Zon, 24 j. KI. Heiligland; J v. d. Meer 3 mn. z.Tuiu9tr. M J Zoet 2 mn. d. Camphuijsstraat A de Vries 3 mn. z. Ged. Kraaienhorstegr. C Koomen 17 dg. Scheep- makersdijk; M v. d. Waal 68 j. wed. C J v. Baareu, Esschilderstraat; G H v. Gelder 56 j. wed. J v. Gelder, Brouwersvaart; H J Mergen 56 j. echtg. van N. Bekkers, Rozenstraat; J Haarman 81 j. Kruisstr. J J Amelung 13 j. d. Brouwerstraat; P H. Kenzen 39 j. Korte Houtstraat. Zestiende muziekuitvoering in den Hout op Woensdag 7 Juli 1886, des avonds van half acht tot tien uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer 31. II. Muller, Kapelmeester. Programma. 1. Marche a défiler, Baudouck 2- Jubel-Ouv.Chr. Bach, 3. Morgenblatter-Walzer, Strauss- 4. Fant. Les Mou9quetaires, Varny. 5. Une corbeille de fieurs, Fant., Uodolph. 6. Ouv. Fleurs d' amitié, Nihoul. 7. Thalia-Quadrille, Berger. 8. Lieblingsklaenge, Potp., Clarens. 9. Marche. Govaert. JlMaandag werd te Feyenoord de nieuwe R. K- kerk op plechtige wijze door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Botlemanne, ingewijd. Van zeer vele huize wapperde de vaderlandsche driekleur, als vreugdeblijk der Katholieken over het heugelijk feit. HAARLEM-, 5 Juli. Ter graanmarkt vau hede" gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 7.— a f-,— rogge f7.25 a f -.— Haver f 3.80 a f gerst f -,— duiveuboonen f 7,50 a -,paardeuboonen f— a -; bruine boonen f a f Gr. erwten f -,— AMSTERDAM, 5 [Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 492 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.75. dito 2de qual. f 0.66 dito 3de qualiteit ƒ0,60 per kilo;melk- en kalfkooien 100 a 270, graskalv. a 59 nuchter kalveren 6 al3,schapen en lammeren 30 a vette varkens 40 a 36 c.beiden per kilo.—biggen a paarden 5 ROTTERDAM, 6 Juli. Opde veemarktwaren gisteren en heden aangevoerd: 5 paard, 673 runderen, 118 vtete- en graskalverea, 31 nuchtere kalveren 3 scha pen of lammeren,varkens, 105 biggen, - bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van beden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 77 e. 2de qual. 70 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 80 c. 2de qual. 65 c., schapen 70 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt late f 48 qualit. f 44 3de qual. f 40. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens a c. per kilo. ALKMAAR, 3 Juli De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 9 koeien J 95 a 175 20 nnchtere kalveien /24 a 13,— vette kalveren a a chapen 23 a/ 16varkens fper kilo, 36 ma gere dito 9 a 15,3 bokken 7 a 8, 5 paarden 95 a 175 lammeren f - a 5 Juli. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van a—337 kalveren van f 25 a 130 13 nuchtere dito van f 12 a 21, 309 schapen f 20 a 29,197varkens 34 a 42 c. 21magere 9 a 16 c. per kilo. SCHIEDAM, 6 Juli. Moutwijn per Ned. vat a f6,50 Jenever f 12,Amsterd. proef f 13,25 Spoeling f ,60 dito commissie f ,60. LONDEN, 5 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen31000,(Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 280 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 4/9 Schapen en Lammeren 4/6 a 6/-, Kalveren 2/8 a 5/- Zwijuen 3/8 4/2. LEIDEN, 3 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - beet tarwe winter- f -,a -,zomer- f -,af,-, beet. rogge winter- a -,.zomer- -,a -,heet. gerst zomer- a chevalier -,a -.heet. haver, zware- f -,— -.- De prijs der boter was heden per vat lste qual. 40.— a 54.—, 2de qual. f a DELFT, 3 Juli Heden werden aangevoerd 113 stapels .kaas, wegende te zamen 43614, kilo; f 16—A 21.per 100 kilo. HOORN, 3 Juli. Op de weckmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7,a 8,25 - heet. rogge fheet. gerst 5.— 4.50heet. haver f 4,75 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine i 13, a 9,50 gele keet. psardebooneu f -,— a heet. erwten a heet. groene f heet. grauwe a heet. witte heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt:paarden van f 60 tot 150 veulens f a —koeien van f125 tot 150 kal veren van f 10 tot 20, schapen van 22 tot 29,— - lammeren van tot 13,varkeus van a zeugen a biggen van 5 a 8, PURMEREND, 6 Juli. Kaas:aangevoerd 455 stapels prijs der kleine kaas f29,— middelbare ƒ—•—-• Boter BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 6 Juli 1886. Prijzen der onderstaande effecten pCt. ne koers Nederland. Certif. Work. Schuld. 2', 3 4 5 5 5 5 5 Hongarije. Oh], Leeuing 1867 Gondleening Italië. Obl. Pantel. Leen. 1860-64 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) zilver (Jan.Juli) Portugal. Obl. buiten], 1853-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Rusieu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Spanje. Obl. buitoni. 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetueele) 4 Turkije. Obl. Alg. Sohuld 1865, 5 w v v 1869. 6 Egypte. Obl. Leeuing 18764 N.-Amerlk«. Obl. Vereen. Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligation4s Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gesteinp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 ltalle. Zuid-I talSpoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand,. 5 Baltische Spw. Aand.. 8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Chark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Uuuieuio. Aandeden Spw. div Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kanzas Texas Obl. Cert.. 7 PJS.EMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Arasterdam 100. 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staat»!. 18544 18605 1864.. Rusland. 18645 18665 Geldkoer» prolongatie 3 pet. 74'/,. 893/i« 99"/,, 101'/, 955/s 67'/, »8'/« 50 1041/, 89'/, lOO'/s 46'/, 55i/s 721/, 1091/, 122i/, 19 15»/» 12,/, 116 147 108 697/, 1371/2 881/, 101/, 62'/,s 123 62'/, 98 102 58 5 4»/„ 140 30»/s 137'/, 113*/» 110 103'/, 103'/, lOO'/s 104»/, 112 134'/» 142'/, 1331/, Naar het Vad. verneemt, zal Z. M. de Koning waarschijulijk geeue uitvoering geven aan zijn voorloopig plan, om in persoon de Staten-Generaal te openen. BERLIJN, 6 Juli. Het is nu bekend geworden, dat de Bondsraad het subsidie voor de groote Duitsche nationale tentoon stelling te Berlijn in 1888 heeft geweigerd, omdat de invloedrijkste groote industri- ëelen en voorts alle Kamers van koop handel in Saksen, twee derden van alle industriëelen in Baden en bijna alle Ka mers van nijverheid in Thuringen, waar voornamelijk de kleinere industrie bestaat, zich tegen de tentoonstelling hebben ver klaard. Iu de te Weenen verschijnende bladen wordt gemeld dat de Nederlaudsche Gezant aldaar, de heer Mazel, ziek geworden is, ten gevolge van de schrik over het lot van den heer Crommelin. Er werken dertig lieden op deu Gross-Glockncr aan het weg ruimen der lawine, onder welke zich naar men vermoedt, de verongelukten bevinden. WASHINGTON, 6 Juli. Het Committee of ways and means heeft eeu afkeurend verslag uitgebracht over het voorstel-Rau- dall tot herziening van het toltarief. PARIJS, 6 Juli. De Kamer heeft het voorstel tot sluitiug der beraadslaging over surtaxe op granen verworpen met 853 tegen 173 stemmen. Nadat de daarop gevolgde algemeene beraadslagingen afgeloopen wa ren, is het voorstel met 307 tegen 357 stemmen urgent verklaard,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3