MAMTljlMüüTM, Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. Kunstnieuws. Kunst en letteren. Men meldt ons uit Tesselvanll Juli: Gisteren- en ook eergisteren-nacht werd hier een prachtig noorderlicht waargenomen. Voor de visschers op de Noordzee was het zelfs hin derlijk bij het visschen naar tong. Alle voorwer pen in de schuitjes waren door het sterke licht bijna even duidelijk waar te nemen als bij dag. Het licht was den geheelen nacht zichtbaar. Hoeveel loost thans een binnenlandsch telegram? Op zeer eenvoudige wijze kan men dit berekenen. Een ttlegram van 10 woorden of minder kost steeds 25 cents. Voor telegrammen boven de 10 woorden berekent men de kosten aldus: Men ne me de helft van het woordental (i oor oneven ge talles de grootste helft), vermenigvuldig dit met 3 en telle bij het product 10 op. Bijvoorbeeld een telegram van 14 woorden, kost 7 maal 3 plus 10 of 31 cents en een telegram van 17 woorden: 9 maal 3 plus 10 of 37 cents. Dat met ontsmettingsmiddelen de meest schromelijke vervalschingspraktijken plaats hebben, blijkt uit eene mededeeling van de lndrustie-Matter. Bij 15 onderzochte monsters, welke 80 pet. carbolzuur moesten bevatten, bleek niet meer dan 8 pot. hiervan aanwezig te zijn! Aan eenige tramwagens op de lyn TulppleinWeesperzijde te Amsterdam is eene vernuftige vinding aangebracht door den heer André Schrader, waardoor de remstangon- noodig wordt, en het paard niet behoeft aan te zetten als de wagen na stoppen weer in bewe ging moet komen. De rem wordt bewogen met den voet en door het neertrappen rolt een ket ting om; laat de voet los, dan komt de wagen door een veer aan den terugrollendeu ketting var, zelf in beweging en wordt daardoor aan het paard het harde werk van het aanzetten bespaard Het paard heeft dan slechts te trekken wat reeds in beweging is. De proef schijut zeer goed te vol doen, zoodat de vinding wel op alle wagens zal toegepast worden. Twee onbekende personen, die zich voor deurwaarders uitgaven, kwamen dezer dagen vergezeld van zekeren v. D., bij iemand te Hunsel (Limburg), die een huis van v. D. be woonde. Zij gaven bevel dat de huurder het huis moest verlaten, en toen deze daaraan niet vol deed werd hij, met al zijne meubels, op straat gezet. Men bond hem de beenen bij elkaar, en indien niet de maréchaussees der brigade Thorn ter hulp waren komen opdagen, zou men hem stellig hebben mishandeld. De gewaande deur waarders uameD terstond de vlucht. Dezer dagen hebben op verse bil lende plaatsen te 's-Hage (vooral in de hofjes) personen rondgeloopen met eene lijst tot het ver zamelen van handteekeningen onder een request om grati» voor Domela Nieuwenhuis. Het ongeluk op den Gross-Glockner. Zon dag is het telegraphisch bericht ontvangen, dat de lijken van den heer Crommelin en van den tweeden gids Rangetiner genaamd) gevonden zijn zoodat alleen nog dat van Graaf Pallavicini ge zocht behoeft te worden. De plaats, waar men de lijken vond, geeft vrij groote zekerheid om trent de omstandigheden, waaronder het ongeluk is voorgekomen. Men ziet, hoog boven die plaats, dat eene sneeuwlaag is afgebroken, die over deu rotswand heen ging maar voor de toeristen en hunne gidsen het voorkomen moet gehad hebben van vaste sneeuw op de rots. Het ge vaar van dergelijke sneeuwlagen is den bergbe woners bekend en dikwijls is voor geoefende oogen het gevaar bijtijds te ontdekken. Dat echter ook de meest ervarenen misleid kunnen werden, heeft dit ongeluk weder bewezen. Het lijk van Rubesoier (den eersten gids) werd ge vonden met het touw om zijn middel; het an dere einde van het touw was niet afgescheurd, maar eindigde in eene lus. Blijkbaar waren de vier verongelukten dus niet allen door één touw vereenigd, maar was ieder der toeristen met één gids verbonden. Zij moeten alle vier te gelijk met de onder hen afbrekende sneeuwlaag in de ontzettende diepte gestort en onmiddellijk dood ge weest zijn; Graaf Pallavicini, dia vermoedelijk met Rubesoier verbonden was, zal onder het vallen uit de lus geraakt zijn, die om zijn middel was geslagen. Het lijk van deu heer Crommelin werd gevonden, met het touw nog verbonden aan dat van den gids Rangetiner, omstreeks een meter diep onder de sneeuw; zij lagen één of twee meters van de plaats verwijderd, waar Ru besoier was gevonden. In afwachting dat Graaf Pallavicini's lijk nu ook spoedig zal uitgegraven worden, zijn de drie gevonden lijken van den berg naar Heiligenbluth, in hei dal, gebracht, waar de familie der zoo noodlot'ig omgekomenen vertoeft. Ter uitbreiding van het gesticht Meerenberg zal op het terrein een gebouw voor 400 lijders worden bijgebouwd. Ofschoon dit de overbevolking niet eensklaps opheft, geeft het gegrond vooruitzicht dat hieraan eerlang zal wor den tegemoetgekomen. Bij de mannen-afdeeling ziju thans 50, bij de vrouwen-afdeeling 52 be dienden in betrekking, uitsluitend belast met de oppassing van de patiënten, terwijl 14 manne lijke en 11 vrouwelijke bedienden in den econo- mischen dienst voorzien. Het aantal werklieden bedroeg 48 mannen en 11 vrouwen, zoodat het geheele dienstpersoneel bestaat uit 112 mannen en 74 vrouwen. Op 1 Jan. 1885 waren aanwezig 919 lijders, waarvan 448 mannen en 471 vrou wen. Op 1 Jan. 1886 bedroeg hun aantal 914, waarvan 450 man en 464 vrouwen. Van de verpleegden zijn in 1885 hersteld 23, verbeterd 8 en overleden 65. Het aantal in 1885 opge nomen bedroeg 99; daarvan ware 50 ongehuwd, 39 gehuwd en 10 weduwen of weduwnaars. Het grootste aantal was tusschen 30 en 40 jaar oud, daarna tusschen 40 en 50 jaar. Het meeren- deel 83 bad lager onderwijs genoten, 4 hooger onderwijs en 12 geen ouderwijs. Rood is dc modekleur tegenwoor dig; maar de draagsters daarvan mogen wel voor zichtig zijn, en zich inachtnemen voor hen, die zich ergeren aan deze kleur, als: stieren en kal koenen. Een waarschuwend voorbeeld van dien aard kwam dezer dagen te üeutz voor. Daar is eene dame, die mot een grooten rooden strik op haar kleedje wandelde, door een kalkoen aange vallen en deerlijk gewond aan handen en gelaat. De sooialist Fortuin is naar het huis van arrest op den Heiligenweg to Amster dam overgebracht, om daar de gevangenisstraf van 14 dagen, hem opgelegd, te ondergaan. Eene in Oostenrijk uitgevonden methode tot het verzilveren van ijzer, bestaat in een voorafgaand amalgamecren daarvan met kwik, gevolgd door galvanische verzilvering. Wordt nu het ijzer boven 360° C. verhit, dan verdampt de kwik en het zilver blijft over, dat vast aan het ijzer blijkt te hechten. EenRotterdamsche schoenmaker bleef 28 jaar geleden aan zijn leverancier f248 schuldig. Uitstel is, bij een eerlijk man, echter geen afstel: eergisteren kwam de schuldenaar zijne rekening afbetalen, met bijvoeging van f 100 voor rente. In het radicale Brusselsche blad La Rcforme heeft F. Domela Nieuwenhuis geprotesteerd tegen het verbod, hem door de Belgische geudarmerie Zondag gegeven, om op Belgisch grondgebied te komen waar hij, te Geut, in de Vooruit eene lezing wilde gaan hou den. In ons nummer van Vrijdag, zegt .De Gelderlander, maakten wij melding van een tele gram der,,Köln. Ztg." in hetwelk gezegd werd, dal in het Herzogenwald aan de Belgische grens een men- schen hoofd was gevonden en het parket der Duitsche stad Eupen zich reeds tot het onderzoek dezer zaak met de Belgische justitie in verbinding had gesteld. Thans meldt men, dat het hoofd toebe hoorde aan een koewachter, die gerust in het lauge gras lag te slapen. Die moet leeren bevelen, moet eerst lee- ren gehoorzamen. Die zich zelf te veel behaagt, behaagt niemand. Die niets dan begeereu geleerd heeft, dien is het kwalijk geven te leeren. Beginnen is wat, maar volhouden is meer. Die zich valsch voordoet, bedriegt zich zelven het meest. Men bemint de bloemen zoolang zij bloeien, maar hoe lang duurt dat? Zoodra zij verdorren wordén zij weggeworpen. Niet anders is het met alle aardsche goederen; voor het kortstondige oogeublik, dat zij in ons bezit zijn, geven zy genoegen, doch zij verdwijnen spoedig en walgen zelfs in het gebruik. Deuk bij het genot van tij delijke goederen en vermaken, dat gij droomt en bij het ontwaken met ledige handen zult staau. Wat baat nu zulk een droom en voor hoelang? Verzachtende omstandigheden. Onlangs riep een booswicht in Amerika, die zijn vader en moeder had vermoord, de barmhartigheid der rechters in op grond van de omstandigheid, dat hij eeu wees was. Mislukte verontschuldiging. Gast. Wat kost hier een kop koffie? Kellner. Vijf en twiutig cents. Gast. Te drommel, dat is duur; in de Gouden leeuw" betaal ik slechts vijftien cents; de koffie is dan wel wat slechter dan de uwe, maar zij is ook tien cents goedkooper. Kellntr. Goedkooper, nu, dat wil ik niet ontkennen, maar slechter dat betwijfel ik. Oorzaak en gevolg. Heer. Ik heb niet goed onthouden hoeveel glazen bier, ik gisteren heb gedronken. Hebt gij ze genoteerd? Kastelein. Ze ker, mijnheer 8 glazen. Heer. Hm 't schijnt, als ik wat veel gedronken heb, gij dub bel ziet. De laatste wensch. Rechter (tot een ter- dood-veroordeelde). Hebt gij nog den een of anderen wensch, wil mij dien dan mededeelen. Delinquent. Ja, mijnheer de rechter, ik wenschte nog wel de Russische taal te leeren. Onbegrijpelijk. Jager (dilettant die eindelijk eens een haas geschoten heeft). Nu zou ik gaarne willen weten, hoe ik dat heb gedaan. Solied in zaken. „Wat is die X. toch voor een mau?" vroeg man iemand. „Sedert hij zijn zaken heeft laten varen, de fatsoenlijkste vent, dien men maar kan bedenken," was het antwoord. Zoo zijn er! Eene moeder riep tot hare doch ter, die reeds eindexamen hoogere burgerschool had gedaan: „Och Mina, je bent toch in de keuken, wasch eens even de peterselie," waarop de dochter antwoordde met de vraag: „Met zeep, mama?" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 14 Juli. De Burgemeester vau Haarlem breugt ter keunis, dat de eerstvolgende Paardenmarkt in deze ge meente zal worden gehouden op Maandag 26 Juli a. s. Zaterdag-avond werd door eeu agent van politie brand ontdekt in den winkel van het perceel in de Groote Houtstraat, get. No 31, waarin eeu bazaris geves tigd. Hij slaagde er in met behulp van buren den brand in zijn begin te stuiteu. Eenige winkelartikeien zijn zwaar bescha digd. Alles wa* verzekerd. Door de politie alhier is aangehouden en naar het huis van arrest overgebracht eene vrouw, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal vau een gouden horlogeket ting en eenige manskleedereu. Zij heeft reeds vroeger gevangenisstraf wegens dief stal ondergaan en was eerst onlangs uit de gevaugenis ontslagen. Maandag-avond is eeu metselaars knecht uit de goot vau het in aanbouw zijnde hofje in de Warmoesstraat gevallen en met zware kneuzingen per draagbaar naar het St. Elizabeths Gasthuis over gebracht. Gistereu-morgeu is een 5-jarig knaapje spelende in dan Kampersingel gevallen en daaruit later levenloos opgehaald. Bij het op den lsten dezer te 's Hage gehouden notariëele staatsexamen zijn voor het derde en laatste gedeelte o. a. geslaagd de heereu J. Koolhoven en II. J. J. Ver- hoe ff alhier. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: F Rijbroek en A E de Nijs; J W Scholz eu Q v. Abshoven; J K v. d. Aar en M B Derksj C v. d. Heuvel en J M v. d. Putten. Getrouwd: P M Sigling en A P E v. Deursen; P Kóppen en N Prins; H J Visschers en A E v. d. Ham; J d Severijnse en J B Hulsebos; J Veld- meijer en J Piek: A vTongeren en W Prinsen; M v. Deursen en H Al v. Galen; G Heneweer en T Alooij; F G Beerman en L Al Hendriks. Bevallen: A Al Fictoor geb. Kooper d. G Ilinnes geb. Musegaas d. P Hanzon geb. Boeree z. H Oudhoff geb. Zimmerman d. N Schouten geb. Lok z. M H v. Veen geb. Schrama z. G Verdel geb. Jongkind d. L v. Oijen geb. Hoorn z. A Al Brinkman geb. Jung z, J Al Hilterman geb. Breek z. A M v, Westerhoveu geb. v. Eeden d. Al v. d. Goes geb. Toeset d. S de Lugt geb. De Wilde z G Alast geb. Strumpel d. D Wijdeman geb. v. Steen z. J Scheelings geb. Hunting d. C E Cranenbroek geb. Blij z. AA Kroon geb. de Paanw d. G Drost geb. Nes z. WC Barger geb. Focke z, Al v. Essen geb. Jansen v. Galen d. A J Merteus geb. Serné d. S W Teding v. Berkhout geb. Trakranen z. A M Elderhorst geb. Caron d. J Oudshoorn geb. Kruijsse d. C Verhagen geb. v. d. Grift. z. G Zwemmer geb' v. Beaumont d. A M v. Zeist geb. Bonfrer z. E Rietman geb. Dernison d. MM Smit geb. Peschar z. A v. Someren geb. Akersloot z. Overleden: B Wijuveld 13 mn. z Spoorwegstraat; B W Bakker 62 j. Asterstraat; A Pool 26 j. echtg. van Z Paubakker, ZijlsÏDgel: M Sernee 77 j. echtg. v. P Vergers, Gasthuisstraat: G T Toebes 4 mn. i. Ged. Raamgracht; W H v. Wienen 7 mn. z. Ged: Voldersgracht; S H v. Ingen 87 J. Wagenweg; F H. Del Court 2 j. z. Spoorwegstraat; A Swenneker 7 mn. z. Dubbelebuurt; WA Franse 64 j. Schachel- straat; B Jacobs 61 j. echtg. v. L Lassehuit, Heeren laan; C T Junge 2 mn. z. Heerensingel. Z. H. Algr. Fr. Boermans, Bisschop van Roer mond, heeft benoemd tot Pastoor te Ittervoort deu Weleerw. heer J. Vau Ophoven, thans Pastoor te Dieteren; tot Pastoor te Dieteren den Weleerw. heer J. T. Van der Piepen, thans Rector te Wellerloo; tot Rector te Wellerloo den Eerw. heer P. J. Janseu, thans Kapelaan te Gennep en tot Kapelaan te Gennep den Eerw. heer P. J. Caris, thans Kapelaan te Herkenbosch. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd: tot Rector te Bussum, den Weleerw. heer H. Geling; tot Kapelaan te Mijdrecht den Weleerw. heer G. H. Wubbels. Aon de Haarlemsche Bachvereeniging danken wij het genot, dat wij Alaandag-avond smaakten op muzikaal gebied, hij de hernieuwde kennismaking met de concert- vereeuiging der leden van het Koninklijk Domkoor te Berlijn. In de „Groote Kerk" namelijk, werd door genoemde heeren, met welwillende medewerking van den heer W. H. C. Schmölling, een keurig programma ten uitvoer gebracht, waardoor wij in staat waren de heerlijke toonschepping van oude en nieuwe meesters zoodanig te hooren uitvoeren, dat onze bewondering in hooge mate werd opgewekt. De beide solisten, die wij het genoegen hadden bij deze gelegenheid, te hooren, hebben zich van hunne taak verdienstelijk gekweten. Dat de heer Heinrich in zijne voordracht van Hitlers Gelet eenigszins detoneerde, mag wel aan plaatselijke omstandigheden worden toegeschre ven. De ensemble-stukkeu werden alle a capella gezongan op eene wijze, die ous aan het alledaagsche onttrok en ons voor eene wijle deed vertoeven in hooger sfeer. On berispelijk rein, uitstekend genuanceerd, klonken de ac- coorden, welke de Berlijnsche Domzangers voortbrachten en die zij bij het eiudigen van elk nummer zoo keu rige wisten te doen wegsterven. Vooral het Mise rere ym Lotti, het Stalat Mater van Palestrinaen IVil- sings Geistliches Leid werden op eene wijze vertolkt, die tot eerbied en dankbaarheid dwingt voor deze eminente zangers. Ter plaatse waar dit concert werd gegeven, konden bijvalsbetuigingen gevoegelijk niet worden gegeven. De Berlijnsche Domzangers kunnen echter verzekerd ziju, dat zij de hulde van het talrijke auditorium zich ten volle hebben waardig gemaakt en dat hun ongetwijfeld door alle aanwezigen een welgemeend „tot wederziens" wordt toegeroepen. Dat de heer Schmölling door zijn heerlijk orgelspel veel bijdroeg tot het succes vau dit schoone concert, be hoeft voorzeker geen betoog. De verschillende nummers door genoemden heer ten gehoore gebracht, werden met de grootste aaudacht gevolgd. De inhoud van de Wetenschappelijke Nederlander Tweede Serie No. 14, is als volgt: Op Universiteitsgebied. Bern. Guido: Practica In- quisitionis etc. door J. W. Brouwers. De Geschie denis der Godsdiensten aan de Leidsche Universiteit, door J. Van den Gheyn. Dr. Friedrich Schneider: Der Dom zu Alainz (en een Nederl. kunstenaar) door J. IV. Br. Comeille's Polyeucte en Vondels Lucifer in Bugelsche verzen vertaald. Kunst en Letteren. Mededeelingen. Inhoud van Tijdschriften. AltSTEBDAM, 12 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 469 runderen, van welke de prijzen waven vette 1ste qual. f 0.75. dito 2de qual. f 0.66 dito 3dequaliteit J' 0,60 per kilo;rnelk- en kalfkoeien 100 a 200, graskalv. a 49 nuchter kalveren 8 «12, schapen eu lammeren 24 a vette varkens 40 a[34 c.; beiden per kilo'.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM, 13 Juli. Op de veemarktwaren gisteren en heden aangevoerd: 4 paard, 462 runderen, 148 vette-en graskalveren, 16 nuchtere kalveren, 3 scha pen of lammeren,1 varkens, 95 biggen, - bokken. De prijzen vau het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 77 e. 2de qual. 70 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 90 c. 2de qual. 75 c., schapen 65 e., alles per kilo. Deprijzeu der botei waren heden als volgt lste f 48 qualit. f 44 3de qual. f 40. Alen besteedde voor goede qualiteit weivarkens a c. per kilo. ALKMAAR, 10 Juli De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 9 koeien 210 a 170 21 nuchtere kal vei en /22 a 14,— vette kalveren f aa chapeu 24 a/ 16varkens f per kilo, 40 ma gere dito f 9 a 15,— 2 bokken 5 a 8, - paarden a lammeren f - a 14 Juli. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van 91 a 200, 378 kalveren van f 25 a 130 17 nuchtere dito vau f 12 a 21, 457 schapen f 21 a 29,123varkens 40 a 44 c. 19magere 9 a 15 c. per kilo. SCHIEDAM, 13 Juli. Moutwijn per Ned. vat a f6,50 Jenever £12,— Amsterd. proef f 13,25 Spoeling f ,50 dito commissie f ,60. HOUDEN 12 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen34000, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 170 Zwijnen Prijzen: Beate Runderen 3/8 4/9 Schapen en Lammeren 4/6 a 6/-, Kalveren 4/4 a 4/9 Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 10 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- f zomer- faf,-, heet. rogge winter- -,a zomer- -,a -,heet. gerst zomer- -.— -.—chevalier -,a -.heet. haver, zware- f -. De prijs der boter was heden per vat lste qual. 40.— a 54.—, 2de qual. f a DELFT, 10 Juli. Heden werden aangevoerd 77 stapels kaas, wegende te zamen (30606, kilo; f 16—a 22.per 100 kilo. HOORH, 10 Juli. Op de weckmarkvan heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7,50 a 8,- heet. rogge heet. gerst 4.75 4.50heet. haver^ f 4,25 mosterdzaad a karwijzaad f heet. hoonen: heet. bruine f 12,50 a 9, gele f heet. piardcboonen f aheet. erwten a heet. groene a heet. grauwe a heet. witte heet. aardappelen a manden appelen f - a -.—alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f tot veulens f a —koeien vau f 125 tot 140 kal veren van 8 tot 16, schapen van 22 tot 28,— lammeren vantot varkens van a zeugen abiggen van 5 a S,— PURMEREND, 13 Juli. Kaas: aangevoerd 455 stapels prijs der kleinekaas f29,— middelbare - 1-20 a 1.10 per kilo. Runderen: aangevoerd 338 vette koeien lager in prijsmelk prijshoudendgelde- lager in prijs kalfkoeien 344 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 50 a 70 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere dito aanvoer 78 stuks, prijs f 10 a 20 per stuk,^stug ge n handel. Vette varkeus: aanvoer 182 stuksprijs 46 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 50 stuks, prijs f12 a 20 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 169 stuks, prijs 5 a f 8. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 13 Juli 1886 Prijzen der onderstaande effecten Nottarland. Oerlif. Werk. Schuld Portugal. Rusland Spanje. Turkije Egypte. Hongarije. Ohl. Leeuing 1867 Goud leening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) zilver (Jan.—Juli) Obl. buitenl. 1858-84 8 hij Iiope& G'omp. Oude Russen 5 Old. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Asnst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetueel e) 4 Ohl. Alg. Schuld 1865. 5 18696 Obl. Leeniug 18764 N\-Amorik«. Obl. Vereen, Staten 1876 4'a 1877 4 Columbia. Obligation4s 4 Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .divid. NederlandHoll. lJz. Spw. Aand. M. tol Eipl. St. Spw. Aand. Geut. Spw. gestamp. Ohl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boitel Wezel Obl4' 18755 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Alaatsch. Aand.. 5 Baltisclie Spw. Aand.. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk OUark. Obl. ƒ1000.. 5 Morachansk Syerau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeden Spwdiv. Chicago N. W. Gert. Aaud.. N. Vork Lake Erie W. S. Aaud. Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Gert.. 7 RREMXE-LEENINGfEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam.. Gemeente Crediet.. Belgle. Stad Antwerpen 1874. OoHtenriJk. Staat»!. 1854 1860 1864 Rual&ud. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 2 pel. geuoteer pL/t. de koer® 2' 741/, 89'/s 99-/s 102 97 67»/» 68?/,, 49"/u 1038/, 90 1007/a 48'/i 55'/. Italië». Bu al and B urnen to Amerika. 71 109V4 122'/, 19'A 153/s li»/. 115'/8 147'/, 108 71 137'/, 88'/, 10'/4 62'/, 122 627/u 977/s 104'/| 577/i» 54'/4 140 29"/,. 137 112 109*/« 104 105 100'/4 105 112 134'/, 142'/, 132'/, LAATSTE BERICHTEN. PARIJS, 13 Juli. In den liedeu gehou den Ministerraad is besloten den Hertog van Aumale, wegens zijn brief aan deu President der Republiek, het land uit te zetten. Iu den Senaat vroeg Cbesneloug verlof, de Regeering te interpelleeren naar aan- A leiding der verbauniug van den Hertog van Aumale, maar de Senaat besliste, dat de iuterpellatie nu niet kan plaats hebben. Toen Chesueloog daarna bleef aandringen op inlichtingen, werd hij tot de orde geroe pen. LONDEN, 13 Juli. Tot heden-avond 7 uren waven er gekozen: 297 conservatieven, 70 unionisten, 162 ministeriëeleu en 78 aanhangers van Paruell.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3