Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kunst en letteren. 8chen politie en burgers. Aanleiding er toe gaf het palingtrekken door eenige jongens, hetgeen een paar agenten begrepen niet te mogen toela ten. Van daar verzet van het gepeupel. De straat werd opgebroken en het regende steenen op de agenten. Enkele lantaarns werden uitgedraaid, ten einde in de duisternis de verwarring te ver meerderen. Het «preekt van zelf, dat de agenteD naar stok en sabel grepen om zich te verdedi gen. Van de agenten werden 8 gewond, van het gepeupel 4, waarvan er verscheidenen werden gearresteerd. Onder de gearresteerden waren de bekenden socialisten Eckhardt en Meegens. Deze laatste had steenen in zijn zak. Maandag-middag werd eeue roode en eene zwar te vlag aan de lantaarnpalen der brug over de Lindengracht vóór de Goudsbloemdwarsstraat gehecht. Eeue groote volksmenigte, met eene roo de vlag voorop en socialistische liederen zingen de, trok door de straten der Jordaan. De poli— litie bleef nabij de Noordermarkt geconcentreerd en zag lijdelijk de zaken aan. Een welgezinde werkman rukte de roode en zwarte vlaggen af, die daarop uit het water werden opgevischt. Eene groote menigte met twee roode en twee witte vlaggen trok weder voorbij het politiebureau. Door verschillende troepen werd gechargeerd, en daar bij eene roode vlag veroverd en twee personen gearresteerd. Een allertreurigst tooneel werd eohter tusschen 6 en 11 uren afgespeeld in den omtrek van het bureau van politie der vijfde sectie (Noorder markt). Toen de militaire macht, bestaande uit 400 man infanterie onder bevel van kapitein Wijnandts, 150 man vesting-artillerie ondercom mando van kapitein Verweij, en een escadron huzaren van 80 man onder bevel van den eersten luitenant Bothnia Andrea op het terrein van woe ling en gisting waren aangekomen, waar een paar honderd agenten onder de directe bevelen van de hoofdcommissarissen Steenkamp en mr. Does- burgh en van den waarnemenden commissaris, den heer Boas, den ganschen dag met voorbeel deloos geduld getracht hadden, zoowel door ver manend als handelend optreden, de onrustige ge moederen tot bedaren te brengen, en een luite nant der infanterie aan het hoofd zijner manschap de menigte in de Lindenstaat bij de eerste Lin- dendwarsstraat tot driemalen toe te vergeefs ge sommeerd had uiteen te gaan en daarop eerst met los kruit en vervolgens met scherpe patro nen liet vuren, toen ontstond er een ontzettend tooneel. Bij het eerste salvo vielen er al dade- delijk vier dooden en drie zwaar gewonden. Zij werden onmiddellijk naar het politie vervoerd, waar de gewonden door dr. Gualtheri van Wezel werden verbonden, om daarna öf per vigilante óf per brancard, ja zelfs op eene handkar naar het gasthuis te worden vervoerd. Al de kruispunten in de omgeving der Noor dermarkt werden door infanterie, artillerie en politie afgezet, doch telkens werd nu ook de militaire macht met steenen begroet, tot welk einde weder de straten werden opengebro ken. Dit had weder salvo's van scherpvuur tengevolge. Zoo o. a. te 9 uren op de Prinsen gracht, voor de Prinsenstraat, te 9.30 in de An- jeliers- en Prinsenstraten, welk laatste salvo ge volgd werd door snelvuur. Daarbij vielen telkens enkele dooden en vele gewonden. Er hadden talrijke arrestatiën plaats. Met allerlei voorwer pen werd weder op verschillende punten ge worpen, gedurig met uittartende uitroepen van „vuur maar!" Officiéél is geconstateerd, dat er 28 dooden en ruim 100 gewonden zijn, ongerekend die in particuliere woningen werden ingebracht. Toen te negen uur de troepen in de omlig gende buurten de menigte uiteen deden gaan, was vuren opnieuw noodig, en wel op de Prinsengracht bij de Noordermarkt, waar tot driemaal toe werd geschoten. Hierbij werd o. a. een kanonnier in hechtenis genomen, die aan het verzet deelnam. Voor hen, die een dergelijk tooneel nooit bij woonden, is het moeilijk zich een denkbeeld te maken van den indruk, dien het schieten op een menschenmassa teweegbrengt, eigenlijk toch niet strijdende voor een groot beginsel, maar eenvou dig zich verzettend tegen eene macht,die men op an dere tijden toch tot zijne bescherming te hulp roept. De verbittering was echter zoo groot, dat men vrouwen heeft gezien, die zich de jakken van het lijf scheurden en mannen, staande met opengerukt vest tegenover de soldaten en roe pende: „Schiet maar toe, moordenaars!" Dinsdag-morgen vertoonde de buurt van de Lindengracht weder hetzelfde tooneel als Maandag morgen. De Zaterdagschebrug was evenals toen bezet met wachtenden, en in de nabijgelegen stra ten stonden vele troepen de gebeurtenissen van den vorigen avond te bespreken. In de Noorder- kerk hadden marinesoldaten hun kamp opgesla gen. Aanhoudend werden per rijtuig gearresteer den van het politiebureau aan de Willemspoort naar dat op de Noordermarkt gebracht, waar Maandag-avond voor allen geen plaats was. Het getal arrestatiën wordt op ruim honderd ge schat. Omstreeks veertig politie-agenten zijn gewond geworden, sommigen zeer ernstig; vier er van zullen voorloopig geen dienst kunnen doen. De inspecteur Bosz en een agent, die Zondag ge kwetst i(jn, verkeeren nog in levensgevaar. Van de militairen zijn een paar getroffen door steenen en dakpannen. Vóór het gasthuis moet de beruchte vrouw Eshuis, eene socialiste, gearresteerd zijn, en er wordt verhaald dat de sociaal-democraat Kra mer in het gasthuis aan de bekomen wonden is overleden. Onder de dooden zijn twee broeders, een Zaansche handelsreiziger en eene jonge vrouw. Daar in Recht voor Allen het volk opgeruid is om bij oproer de Bank niet te sparen, gelijk te Parijs door de communards gedaan was, werd reeds vroeg in den avond eene versterkte macht voor de Nederlandsche Bank geplaatst. Het geheele garnizoen, ook de uit Naarden gekomen versterking en de mariniers, is thans ter beschikking tot demping van het oproer, en de troepen zijn allen in de kazernes geconsigneerd, terwijl de wachtposten aan de Nederlandsche Bank en andere instellingen door de schutterij zullen worden betrokken. Onder praesidium van den Burgemeester, waren eergisteren en gisteren den ganschen dag ten Baad- huize vergaderd de Commissaris desKonings in deze Provincie, de Generaal Baud, de Kolonel Plaat selijke Commandant en een der Hoofd-commis- sarissen van Politie. Van dat college gingen de maatregelen uit tot handhaving van de orde. Een locaal onderzoek op het terrein van woe ling en gisting doet dadelijk zien, dat de eerste Lindendwarsstraat en de Boomstraat bloedige tooueeleu te aanschouwen gaven. In beide straten kan men in vele deur- en raamposten, ja zelfs in de muren kogelgaten ontdekken. De bewoners waren hier in hunne huizen niet veilig, zoodat dan ook eer. man, die kalm eene pijp zat te rooken op zijne bovenwoning (Lindenstraat hoek Lindendwarsstraat) een kogel door het hoofd kreeg en doodgeschoten werd. In het beneden huis, een wijnhuis (De Kat in den Wijngaard genaamd) ging een kogel door eene ruit dwars door de ballon eener lamp en kwam in het buf fet terecht. In de Boomstraat, zoo werd door een oogge tuige verzekerd, droppelde het bloed te 7 uur gisteren-ochtend naar de goot der straat, ofschoon een flinke regenbui veel deed afvloeien. Gisteren-morgen werden de meeste betrekkin gen, ouders, echtgenooten, kinderen, bij de ge kwetsten toegelaten om, zoover dit noodig was, hunne indentiteit te bewijzen. Vele andere per sonen, die familieleden misteD, kwamen met ang stig kloppend hart vernemen of hun man, of va der of broeder in het Gasthuis was opgenomen. Wanneer zij dan in de gedoode personen hun bloedverwant herkenden, dan vervulden zij de lucht met hunne jammerklachten en geschrei. Te 5 uur is gisteren in de Laurierstraat een agent deerlijk mishandeld, zoodat hij meer dood dan levend naar het gasthuis is gebracht. Die mis handeling geschiedde door eenige belhamels onder aanvoering van zekeren Langelaan, die daarop tegen 6 uur uit zijne woning gehaald en gear resteerd werd. Een barricadeheid, sociaal-democraat, die zich met eene roode vlag op een hoop steenen ver toonde, genaamd Leendert Van Dijk, werd door een geweerschot gedood. De politie maakte zich gisteren van eenige personen meester, die als kwaadwilligen bekend staan en eergisteren de menigte hadden opgeruid, maar toen niet konden gevat worden; het waren de bekende socialisten Baars, die eergisteren met eene roode vlag had geloopen, Lodewijks en Van der Burgt, alsmede Schweitz, een wegens dron kenschap ontslagen politie-agent, die zich allen tegen de politie hadden verzet. Zij werden allen naar de cel gebracht. Als een bewijs van den heldenmoed van Baars, die eergisteren aanvoerder was, kan dienen, dat hij gisteren bij het verhoor voor den Commissa ris schreide als een kind, en dit jammeren her haalde toen hij gisteren-avond te 8 uren van het bureau naar de gevangenis werd vervoerd. In het Volkspark werd eene algemeene verga dering van socialisten gehouden, alleen toeganke lijk voor leden. 50 man infanterie trok er heen, om te voorkomen, dat bij het eindigen der bij eenkomst wanordelijkheden voorvielen. De socialisten-vergadering is echter rustig af- geloopen. Nog vóór zij geëindigd was, kon de infanterie inrukken. Alles bleef gisteren-avond rustig. Het regende hard. Voed uwe kinderen op uit liefde, door liefde tot liefde. Zachtzinnigheid is een huiselijk ju weel. Men kan alle dingen dood zwijgen, niet dood kijven. Beleefdheid is de moeder van gene genheid. Waar de vlijt de deur uitgaat, komt de de armoede het venster in. Het is niet genoeg eene kwade begeerlijk heid gedeeltelijk te besnoeien, neen, zij moet volkomen worden beteugeld; want zooals een gewond dier nog woedender wordt, zoo prikkelt eene begeerlijkheid dikwijls nog sterker. Het gaat er mede als met water, dat in geringe hoeveelheid op den braDd geworpen, dien nog verer gert. Wil men het goede, dan moet men het geheel willen. Huisvrouw. Onze „mijnheer" is een heel goed mensch, maar hij heeft eeue slechte ge woonte; telkens als hij kamerhuur moet betalen, heeft hij geen geld. Op 't land. Heer. Maar vriendlief, ik begrijp niet hoe je het kunt toestaan, uwe varkens in uwe woonkamer toe te laten. Hans. Waarom kan u dat niet begrijpen? Als ik, mijne vrouw en de kinderen in de kamer logeeren, dan geloof ik toch wel, dat de varkens ook tevreden kunnen zijn. Zoo zijn er. Hij. Wat, vrouwlief, twaalf hoeden neem je mee naar de badplaats. Zr)'. Ja, of denk je soms, dat ik plan heb er, als een wilde, blootshoofd te loopen. Moederlijke zorg. Kleine Otto (weenendo). O, mama, een hond heeft mij in't been gebeten. Moeder. Om 's hemelswil, je hebt toch bij ge val je mooie Zondagsche pantalon niet aan? Indirect geantwoord. Zoontje. Vader, zoo even heeft een jongen mij gescholden en gesla gen, mag ik hem nu ook eens terug slaan. Vader. Zeg eens, jongen, heb je ooit in je leven gezien, dat ik je moeder heb geslagen? Ad rem. Winkelier (tot een reiziger). Vroe ger was ik ook reiziger, maar ik heb het nooit durven wagen met eene brandende sigaar mijne klanten te bezoeken. Reiziger. Dan had u ook met eene veel fijnere cliënteele te doen dan ik. Een beeld des tijds. Amalia. Je woning is allerliefst, Suze. Suze. O, we zouden neg veel prachtiger gestoffeerd zijn, als mijn echtgenoot niet zoo hoog geaccordeerd had bij ons laatste faillissement. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 28 Juli. Bij den Zangers wedstrijd te Verviers heeft in de Vierde Afdeeling de liedertafel Zang en Vriend schap (Directeur de heer W. Robert) den tweeden prijs en de Mannen-Zangvereeni- ging Crescendo (Directeur de heer N. H. An- driessen) den derden prijs behaald. De eerste prijs werd in deze afdeeling niet toegekend. Het comité voor de feestelijke ont vangst der Liedertafels t>Zang en Vriend- schap> en Crescendo e. op heden-avond te 9 uur, aan het station alhier, wegens de behaalde prijzen op het concours te Verviers, is samengesteld uit de heeren K- Zegers Veeckensvoorzitter P. J. Prin sen Geerligs, secretaris-penningmeester; F. AllanJacques Leyh, J. Mostert en J. G. Michielse, commissarissen. De ontvangst zal echter niet op feestelijke wijze, ook niet met muziek plaats hebben. Op de Bakkerij-Tentoonstelling te Antwerpen is o. a. bekroond geworden de heer C. Doncker, alhier. De sedert eenige dagen uit deze stad vermiste Johannes Van Dijksigarenmaker en gepens. West-Indisch militair, wiens opsporing door den Commissaris van poli tie werd verzocht, is, volgens bericht uit Utrecht, aldaar wegens ziekte in het Gast huis opgenomen. Bljkens verslag der geraeentereini- ging alhier heeft de exploitatie van dienst in 1885 een nadselig saldo van f 25,546,85 opgeleverd. Bij de jl. Maandag gehouden aanbe steding voor het bouwen eener remon- strautsche kerk aan de Prins Hendrikstraat alhier, ouder leiding van den heer A. Van der Steurzijn ingekomen 12 inschrijvings biljetten. De hoogste inschrijver wasdeheerJ. Kooy, te Amsterdam, voor 34,066; de laagste de heer B. Zuitlioffalhier, voor f 26,493. In het gebouw Felix Favore« was Maandag-avond de zaal propvol van lieden, die den volksmenner Domela Nieuivenhuis wenschten te hooren spreken. Een twintigtal vrouwen én een aantal personen uit den meergegoeden stand waren onder de aan wezigen en door eene burgeres werd hem een krans aangeboden. In de Smedestraat nabij Felix was den geheelen avond veel volk bijeen. Na de bijeenkomst is eeue groote menigte, in het denkbeeld verkee- rende, dat Nieuwenhuis met den trein zou vertrekken, naar het station gegaan. Spre ker zelf ging echter tegen elf uur met den heer PoolmanEv. Luth. predikant, naar diens woning in de Witte Heerensteeg, en is Dinsdag-morgen met den trein No. 105 in de richting van den Helder van hier gereisd. BUEG. STAND DEE GEM. HAAELEM Ondertrouwd: A Huijkman en J C v. d. Boogaard; J F J Fransen en C C Weekbnizen; J v. d. Werlf en Z A G v. d. Sloot II v. d. Laan en W Boeré; W G v. Dillen en M E Kort; CL Grol) en J E Sneltjes J H Knoop en J L v. Hoven Aardenburg en G Dam; J H Albers en E H Boester; Er. d. Werff en E Wiersma; T Katers en M MBraaken- burg; P H Dolle en G Dankelman; M Timmers en J E Nieman; J M Goes en M Voorting; H G Bouwer en H A de Weille; EL Picard en M M v. d. Ben; D Winkel en A Schipper. Getrouwd: J W Scholtz en O v. Abskoven; D Heeris en G Werdum; F Kijbroek en AEdeNijs; J K v. d. Aar en M B Derks; S de Wilde en C J Stol. Bevallen: M W Craije geb. Winkel z. C J Vester geb Benraad d. C Harmsen geb. Hoepelingh z. J Zwart geb. Koene d. M Portegrijs geb. Molenaar z. C P Huibers geb. Diks d. ME Hartman geb. Cram- winskel d. A Hose geb. r. d. Heuvel, z. M Peller- gart geb. Duijn z. T Haak geb. Wond d. Ar. Leeuwen geb. Kokkelkoren z. CAM Kuifrok geb. Four z. M v. Horick geb. Homan z. J v. Saute geb. v. d. Enden d. H Heuperman geb. Kruijt z. G G Hoenderdos geb. Zuidduijn z. D Hoes geb. Ter Mets d. M J Muijsken geb. Merens z. M De Nieuwe ge'o. De Jong z. H T Stoelman geb. v. Keulen z. G Roest geb. Evers z. D Hessels geb. Luikel z. E r. Rijn geb. v. d. Geer d. J Koopman geb. Zoete lief d. G M Bos geb. Tibboel d. G E v. Eüinck- kuijzen geb. Ponsioen z. C Serné geb. Ploeg d. M Spiering geb. v. d. Nieuwenhof z. AS Monué geb. Ego z. S Hardesmeets geb. Kollerie z. A Kuik gtb. Wit d. CAB Kronenburg geb. v. v Dijk d. J Posch geb. Winkel d. H Kraak geb. Hermsen z. Overleden: F W Funckler 49 j. Damstraat; H M H Cremers 5 j. d. Kinderhnisstraat; B Cornelissen 5 mn. d. L. Poellaan; —JA Arons 73 j. Amsterdam- scbevaart; W H v. Muijen 4 mn. Scheepmakersdijk; A G v. d. Dsusen 56 j. wed. v. J B. Kerkhoff, War moesstraat; J J Verdel 4 mn. z. Frans Halsstraat; A Schutte 6 mn. z, Z. Polderstraat, J M Bos 55 j. echtg. v. J A v. Roon, Vrouweateeg, J de Haan 2 j. z. Gr. Heiligland, W v. Poelgeest 42 j. Valkenst. E C Toeset 1 mn. z. Brouwersvaart, J Spijkman 41 j. echtg. van J W Agbina, Ged. Kraaienhorstcrgracbt J G v. Duin 7 j. z. KL Heiligland; II J Koehorst 39 dg. 2, L. Heerenstraat. Drie en dertigste muziekuitvoering in den Hout, op Woensdag 28 Juli 1886, des avonds van 810 uur, door bet stedelijk muziekkorps, onder directie van den beer M. II. Muller, Kapelmeester. Programma. 1. Marsch, Carl. 2. Onv. La dame blan che, Boieldieu. 3 Musikalische Notenernte, Apolloni. 4. Potp. Der lustige ICrieg, Strauss. 5. Fant. Romeo et Juliette, Gounod. 6. Ouv. Die Zigeunerin. Balj'e. Atchin- marscb, Van Èossum, gearr. d. M. II. Muller. 8. O, schoner Mai, Walzer, Strauss. 'J. Musikalische Tauscbun— gen, Schreiner. De inhoud van de Wetenschappelijke Nederlander, Tweede Serie, No. 15, is als volgt: Op Universiieitsge- bied. Een triomf voor bet Vlaamscb Leo PP. XIII. Aan Mgr. Francesco Satoili. P. Dummermuth: Thomas et doctrina praemotionis physicae. A. 11. Spraakkunst en Volkstaal. J. Muyldermans. Noordsche Letterkunde. Denemarken, Noorwegen, IJsland. J. JP. Brouwers. Lehrbuch der Ka'boJischen Religion. Lehrbuch für Katboliscben Religionsunterricbt. Le bonheur du Ciel. N. v. II. Aletbeia. Practisches Handbuch der kirch- iicben Baukunst. Liturgik. Der Ruf der Kirche. Op archeologisch gebied Mededeelingen. MARKTBERICHTEN" HAARLEM, 26 Juli. Op de gisteren gehouden paardenmarkt waren aangevoerd een 718 stuks. De handel was zeer levendig. Er waren vele Franscke en Duitsche kooplieden. De prijzen liepen van f 800 tot f 50. HAARLEM26Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f -,a f-,witte f -.a f-,— rogge f 5.40 a f -.Haver f 3.80 af,— gerst f -,— -.duivenboonen f 7,50 a -,paardenboonen f—a -; bruine boonen f a f Gr. erwten f -,— AMSTERDAM, 26 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 406 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.75. dito 2de qual. f 0.68 dito 3de qualiteit J 0,60 per kilojmelk- en kalfkoeien 100 a 260, graskalv. J a 43 nuchter kalveren f 7 all, 126 schapen en lammeren 26 a vette varkens 41 a 35 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERD AM, 27 Juli. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 6 paard, 387 runderen, 114 vette-en graskalveren, 33 nuchtere kalveren 8 scha pen of lammeren,— varkens, 90 biggen, 1 bokken. De prijzen vao het vee, besteed ter markt van beden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 76 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 70 c. 2de qual. 60 c., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 48 qualit. f 44 3de qual. I 40. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens a c. per kilo. ALKMAAR, 24 Juli De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 13koeien J 260 a 150 18 nuchtere kalveren 21 a 13,— vette kalveren a a chapen 23 &J 17varkens fper kilo, 70 ma gere dito 10 a 17,7 bokken J 5 a!2, 2 paarden 40 a 60 lammeren f - a 26 Juli. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van a 80, 327 kalveren van f 35 a 125 12 nuchtere dito van f 12 a 20, 233 schapen f 20 a 28,217varkena 44 a 36 c. 22magere 12, a 16 c. per kilo. SCHIEDAM, 27 Juli. Moutwijn per Ned. vat a f6,50 Jenever f12,Amsterd. proef f 13,25 Spoeling f ,60 dito commissie f ,60. LONDEN, 26 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3200, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 170 Zwijnen PrijzenBeste Runderen 3/6 6/- Scbapen en Lammeren 4/6 a 6/-, Kalveren 2/4 a 4/6 Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 24 Juli. Aan de markt van heden waren de aanroeren en pryzen der granen als volgt: - beet tarwe winter- f -,— a -,zomer- f -,— a f ,-, heet. rogge winter- -,a -,zomer- a -,beet. gerst zomer- a -.chevalier -,a -.heet. haver, zware- -,— -. De prijs der boter was beden per 1/4 vat lBte qual. 40.— a 54.—, 2de qual. f a DELET, 24 Juli. Heden werden aangevoerd 81 stapels kaas, wegende te zarnen 30311, kilo; f16—a 21.50 per 100 kilo. HOORN, 24 Juli. Op de weekmark van heden waren de pryzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe (7,a 8,beet. rogge iheet. gerst 4.75 5.50heet. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f - beet. boonen: beet. bruine t a gele f f heet. paardeboonen -,— a heet. erwten f a heet. groene f a heet. grauwe f a heet. witte f heet. aardappelen a manden appelen f - a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van t 70 tot 160 veulens f a —koeien van f tot kal veren van 12 tot 20, schapen van 22 tot 18,— lammeren van 8 tot 14,— varkens van 10 a 16, —zengen 30 a biggen van 5 a 9, PURMEREND, 27 Juli. Kaas: aangevoerd 453 stapels prijs der kleine kaas f28,50 middelbare fBoter LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 27 Juli. De National Zeitung meldt: Iugeval Graaf Robillant, Minister van buitenlandsche zaken in Italië, tijdens zijn verlof in de tweede helft van Augus tus, naar Weeuen gaat. zal hij, indien Prins Yon Bismarck te Gastein komt, ook hem een bezoek brengen. Men vindt bet bier opmerkelijk, dat de Frauscke Gezant baron Courcel, op bizon der verlangen van den heer Freycinet,- reeds den 29 Juli naar hier zal terugkee- ren, dus in een tijd, waarin alle hooge regeeriugspersonen uit de stad zijn en in het politieke leven der hoofdstad de zo- merstilte heerscht. Men meent echter te moe ten aannemen, dat er van Frankrjjk's zijde behoefte bestaat om ten aanzien van zekere quaestiën rechtstreeks in aanrakiug te komen met ons departement van buiten landsche zaken. Men vermoedt, dat het voornameljjk betreft Frankryk's geschil met de Congo-regeering. De heer Giers zal niet voor half Au gustus naar eeue badplaats op reis gaan. Het blijft bepaald, dat hij eeue bijeenkomst met Prins Von Bismarck zal hebben; alleen staat het nog niet vast, of het te Gastein, dan wel op Varzin zal zijn. LONDEN, 27 Juli. Hit New-York wordt bericht, dat te Chicago weder eeue groote werkstaking ouder de werklieden van de expeditiehuizeu dreigt, wegens verminde ring der looneu. Op de grenzen van Mexico heerscht groote opgewondenheid. Amerikanen eu Mexicanen trekken beide eeue belaugrijke troepenmacht bijeen. De Mexicanen wei geren den gevangeugesettenAmerikaanschen dagbladschrijver Cutting los te laten. Men vreest nu een inval van de Amerikanen om hem met geweld te bevrjjden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3