Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Ingezonden. Pelgrimsreis naar Rome omstandigheden leefde. De man mocht nooit in de kast kijken, maar nu het hek van den dam was en de kast vrij doorzocht mocht worden, vond hij een pakket met 6000 fl. Oostenrijksch geld en een lijst van effecten, die echter niet te vinden waren. Voorts vond hij in 't bewuste pakket een briefje, waarbij een en ander omtrent de bestemming van het geld bepaald, maar hij zelf was uitgesloten. Dinsdag liet hij den stroozak van het bed waarop de vrouw geslapen had, leegmaken en vond toen voor eene waarde van 86,000 M. aan papier, waarvan de nommers met die van de lijst in de kast overeenstemden. Voorts vond men nog de aanwijzing van andere nommeis, 'tgeen er toe leidde, dat men na een grondig onderzoek onder eenige oude preeken nog 5000 M., achter een spiegel nog 3600 M. en verder nog 2000 M. ontdekte. In de vorige week werd door een Parijsch koopman eene postduif opgevangen, die op den linkervleugel een Duitsch merk droeg dat onduidelijk was; op den rechtervleugel kon men duidelijk lezen: „Cbateaudun". Deze duif is dus waarschijnlijk uit den oorlog van 187071 overgebleven. Het venten langs de straat van Recht voor Allen en allerhande nieuwspapieren is te Amsterdam verboden. De sociaal-demo craat Van der Stadt is in hechtenis genomen. EenSchotsch geleerde, Mr. R. S. Marsden te Edinburg, moet tot de ontdekking gekomen zijn, dat men uit suiker diamanten kan maken. Volgens Engelsche tijdschriften heeft hij in eene zitting van de Royal Society de vervaar diging als volgt beschreven: ;/Een mengsel van suikerkool en helschen steen moet omstreeks 10 uur lang, tot op eene zeer hooge temperatuur worden verbit. Het mengsel moet dan langzaam worden afgekoeld en het zilver, dat uit den hel schen steen (zilvernitraat) werd gereduceerd, door salpeterzuur worden opgelost. Kool, grafiet en eenige glinsterende kristallen vormen dan den neerslag en deze kristallen zijn in zooverre aan diamanten gelijk, dat zij hard genoeg zijn, safieren te bekrassen. Mr. Marsden meent, dat wanneer maar eene genoegzame hoeveelheid ma terialen wordt aangewend, diamanten worden verkregen, die groot genoeg zijn om bij boor machines dienst te doen. Als dat zoo is, zal het ongetwijfeld cok spoedig gelukken, diamanten, die tot sieraad kunnen dienen, te vervaardigen. We kunnen dus verwachten, dat er diamant- fabrieken zullen worden opgericht, die dan een geheel nieuwe markt vcor de overtollige suiker zullen vormen." Deze mededeeling ontleent de Deutsche Zuckerindustrie" aan de nProduce Market's Reviewdie haar uit de British and Foreign Confectionerhad overgenomen. De redactie van het Duitsche tijdschrift voegt er nog aan toe: Zooals bekend is, heeft men reeds voor langen tijd door verhitting van suikerkool tot op eene hooge temperatuur, kristallen verkregen van een zoo groote hardheid, dat men met hen kwarts en zelfs topaas kon bekrassen." De sproeiwagen komt voorbij: Kijk eens gauw, mama, roept Marietje, de regen maakt een rijtoertje. Voorde zooveelsten maal is ve der een geval voorgekomen van oplichterij door iemand, die beweerde zilveren muntstukken van een bepaald jaar te willen verzamelen. Het ge schiedde ditmaal bij eene vrouw te Sambeek, al waar teue Duitsche vrouw kwam vragen om muntstukken van het jaarl873.De niets kwaads ver moedende vrouw haalde eene goedgevulde beurs voor den dag, en men ging aan het zoeken. Toen de vreemdelinge vertrokken was, bleek, dat zij onder de hand t 14 had weggenomen. Omtrent het gehoor der visschen zijn door een Amerikaan belangwekkende bizon- derheden ontdekt. Het is bekend, dat alle water dieren een goed ontwikkeld gehoor hebben en zjj door het minste rumoer worden opgeschrikt. Nu is het gebleken, dat zij een toon zeer goed van een gedruisch kunnen onderscheiden. Eene schoone menschelijke stem bijvoorbeeld, trekt de visschen zeer aan, zooals de proeven ten duide lijkste bewezen. Voor toekomstige visschers wordt het dus een vereischte, dat zij goed kunnen zingen! Te Ems is concessie aangevraagd om te bouwen een tandradspoorweg van Ems naar den 1000 voet hoogen Malberg. Zoodra de concessie verleend is, zal er ook op den berg een groot Restaurant en Sanatorium worden gebouwd. Walter Scott vergt van een der personen in zijn roman „Het hart van Mid lothian," iets onmogelijks. In het tweede hoofd stuk leest men namelijk: „Plotseling greep Wilson twee soldaten met beide handen aan, en zich op een derden werpende en dezen met de tanden bij den kraag vattende, riep hij zijn makker toe: „Red u, Geordy, red u!" Als Walter Scott nog leefde, zou hij misschien aanvoeren dat Wil son buikspreker was'. Omtrent de levenswijze vanPrins Victor Bonaparte deelt de Brusselsche „Chro- nique" het volgende mede: De Prins staat laat op en eet dan eenige boterhammen met choco lade. Daarna gaat hij terug naar bed. Om 12 uur staat hij op, maakt zijn toilet, neemt een tweede ontbijt van jonge groenten, uitgezochte vleeschspijzen en gaat opnieuw naar bed tot 4 uur. Dan doet hij eene wandeling, dineert van 7 tot 10 uur en gaat eindelijk voor goed naar bed. Een cadet aan de Militaire Aca demie, thans te Tolen, heeft een bootje vervaar digd, welks gewicht 23 kilo bedraagt. Het is 3.20 meter lang en 39 centimeters breed, terwijl de hoogte 14 centimeters bedraagt. Van binnen vormt het een rechthoek, ter leDgt van 1.50 meter, die voorzien is van 2 punten; de voorste punt heeft eene lengte van 1.16 meter, de ach terste 0.60 meter. Het geraamte bestaat uit ruwe zeer dunne planken en is geheel met geolied katoen bekleed. 31. Donderdag-middag werd het in het bijzijn van zeer vele belangstellenden te water gebracht, waarop bleek, dat het bootje aan alle eischen voldoet en door middel van een pagaai zeer snel het water doorklieft. Voor de Pas teurs -stichting is nu in het geheel een som van fr. 1,095,059,06 bij eengebracht. Niets verzekert meer deu vrede des harten dan de arbeid des geestes. De natuur heeft hare maat; wat daar over gaat is geen voedsel meer, maar be derf. Wat het hoofd vergeet, moeten handen en voeten later inhalen. Die zijne dwaasheid verontschuldigt, begaat eene dwaasheid opnieuw. Het geld opent alle sloten, behalve die van den Hemel. Ook tegen wil en dank oefenen slechte voorbeelden een kwaden invloed op on3 uit en wij zuigen onopgemerkt bij kleine teugen het verderf in Niet dan door vol komen verwijdering zullen wij het kwaad vermijden. Uit de Prinsen-school. Professor. Kan uwe Hoogheid mij zeggeu in welk jaar de kruis tochten een aanvang namen? Jonge Prins. In 't jaar 1520. Professor. Het getal is op zich zelf zeer goed, maar past hier niet bizonder juist. Een voorstel. Professor Van Bommelen be speurt bij de eerste voorlezing, dat hij slechts een toehoorder heeft en wendt zich derhalve tot dezen met de vraag: mijnheer de student, ver langt ge, dat ik onder dergelijke omstandigheden mijne lezing houd? Student. Wees zoo goed, Pro fessor, nog eenige oogenblikken te wachten, mis- scbieu komt er nog iemand, dan kunnen we een potje ombre spelen. Uit de gerechtszaal. Verdediger. Nog eene zaak wensck ik ten gunste van mijn cliënt te re- leveeren. 't ls waar, mijne keeren, hij heeft den diefstal gedaan, maar hij heelt het gestolene vrij willig terug gegeven. Rechter. Ik neem de vrij heid den heer verdediger toe te voegen, dat hij zich vergist. Niet de beschuldigde heeft de ge stolen goederen vrijwillig terug gegeven, maar ik heb eene huiszoeking hij hem laten doen en bij deze gelegenheid heeft men de goederen gevonden. Verdediger. Volgens mijne bescheiden meening verandert dit niets aan de zaak. De ijver der politie is de goede bedoeling van den beschul digde voorkomen. Reinheidszin. Jonge huisvrouw (tot haar echtgenoot, die, zooals hij in zijn jonggezellen- leven gewend is, zijn bord met het servet af- wischt). Beste mar., ik verzoek je beleefd die restauratie-gewoonten achterwege te laten! Moe ten die schoone servetten dadelijk vuil worden? De macht der gewoonte. „Dokter, ik kom uwe hooggewaardeerde hulp verzoeken, ik ben namelijk in eene momenteele geldverlegenheid" „Goed, goed, laat me je tong eens zien." Het verijdelde jubilé. De schoenlapper Spanriem hoort ziju leerling in de zijkamer onop houdelijk „hoerah" roepen. „Wat beteekent dat vervelend geroep?" vroeg hij den jongen. „Baas," antwoordde deze, vandaag heb ik voor de hon derdste maal slaag van u gehad, en daarom vie ren we feest." „Zoo!" antwoordde d« schoen lapper, „dan zal ik je nu voor de honderd en eerste mail eene dracht slagen toedienen, dar. komt er aan die feestvreugde een einde. Op 't examen Professor. Welke plant be vat het meeste eiwit? Student. Spinazie met spie geleieren, Professor. Haarlem, 4 Aug. Een onverdeeld genot smaakten wij bij gelegenheid van de feestelijke prijsuitdeeling, welke gisteren in de Maria-Scholeu te dezer stede plaats had. Een keurig programma, rijk aan verscheidenheid, werd bij deze plechtigheid uitgevoerd. De voordrachten in de Nederlandsche, Erausche, Duitsche en Engelsche talen werden afgewisseld door pianospel en het zingen van allerliefste kinderkoren. De uitvoering van een en ander is boven onzen lof verheven. Al wat wij hoorden en zagen, getuigde van eene roemenswaardige orde en van eene onverbeterlijke methode in het onderwijs, 't welk op deze Katholieke inrichting door de Eerwaarde Zusters Franciscanessen wordt gegeven. Bovenal waren het de mondelinge voordrachten, die ons uitmuntend hebben bevallen. Accentuatie, rhytmus en beschaafde uitspraak, lieten niets te wenschen over. Ook de keuze der voorge dragen stukken (juweeltjes van Ermann, Van Meurs, Poelliekke en anderen) beviel ons goed; zij getuigde van groote belezenheid en goeden smaak. Met volle recht kon derhalve de Zeereerwaarde Heer N. A. A.Aussems, in zijne schoone en hartgrondige rede- voering, welke ZEerw. na de uitdeeling der prijzen hield, getuigen, dat aan hot einde van liet schooljaar het werk zoowel van de Eerwaarde Onderwijzeressen, als van de kinderen werd gekroond. Die getuigenis vervulde het hart van den Zeereerw. Spreker met blijdschap eu gaf ZEerw. aanleiding dank te brengen allereerst aan de bekioonde leerlingen, maar niet minder aan de Eerwaarde Onderwijzeressen, die in het afgeloopen schooljaar zich opnieuw en op zoo voorbeeldige wijze van hare moeilijke taak hadden gekweten en wier toewijding aan de heilige zaak van het Katholiek onderwijs ook thans wederom op schitterende wijze was gebleken. Ook aan de leden van het Bestuur der Maria-Scholen, die ZEerw. zoo getrouw in het beheer der heilvolle inrichting ter zijde stonden, aan den Hoogeerw. Heer J. A. Van den Akker, en de overige Eerwaarde Heeren Geestelijken alsmede aan de ouders der kinderen en verdere aanwezigen, werd door Pastoor Aussems innigen dank gebracht voor de belangstelliug.welke zij door hunne tegenwoordigheid op dit feest betoonden. Ten slotte werden de Maria-Scholen door ZEerw. in de welwillendheid en offervaardigheid van Haarlems Katholieken met warmte aanbevolen; ZEerw. hoopte, dat door krachtigen stoffelijken steun het Bestuur, 't welk nu nog met vrij wat zorg en moeite te kampen had, ook weldra kon getuigen, dat het einde het werk had gekroond. Het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden op het Raadhuis is in de vorige maand bezocht door 660 personen tegen betaling en 488 gratis op de Zondagen. Gedurende de vorige maand zijn door de politie alhier 61 personen vervolgd wegens dron kenschap op straat. In de maand Juli van het vorige jaar was dit getal 51, dus 10 minder. De echtelieden Cornelis Waning, oud 73 en Maria Margaretha Jlipke, oud 75 jaren, vierden gisteren hunne 50~jarige echtvereenigiug. Beide oudjes genieten eene goede gezondheid en mogen zich verheugen in het bezit van zes dochters welke allen zijn gehuwd. Uit vele huizen in de nabijheid hunner woning (Sophiastraat 13 C) wapperde te hunner eere de vaderlandsche vlag. Door de Haarl. Tramway-Maatscliappij zijn gedurende de maand Juli 11. in 9032 ritten vervoerd 60,905 passagiers, waarvan de opbrengst was 5587,47%. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H C v. d. Berg en A S G Buter; P C Bitter en J Mica; A Moerwijk en J E v. d. Pieterman K Klabou en J M v. Deenen; G Horn en Hagedoorn; C Hirs en J Renout; J H Leeflang en M A Bakker; - R. v. d. Weriï en E Wiersma; J Vermeulen en C Blokdijk. Getrouwd: W H L Jansen van Raaij en E P Bala- brega; JA Mulder en M S Martens; C v. d. Heuvel en J M v. d. Putten; W J v. Tienen en M Kwast; W Selraat en K F Valk; J Bos en A de Porto; J L Roelofs en M P Kaart; JN Vermeer en W C Verzijlberg; J P Moet en J D Schoos; A Huijlcman en J C v. d. Boogaardt. Bevallen: M C v. d. Haak geb. Klooster z. H M Saeijs geb. Spiering z. M C O v. Abs geb. Ter Horst d. M Kobs geb. v. d. Wallee d. HG Dommewie geb. Caris z. C W Pel geb. v. d. Berg z. N Kievit geb. de Vries d. E Hetem geb. Honderdos d. M Sleper geb. Eibers z. DC Roosen geb. v. Geuns 2z. GE Horning geb. Hofstee z. H C Oudolf geb. Schoo d. MC Welboreu geb. Schabbing d. Westerhoven geb. Klabou d. M S v. Niel geb. Zwier d. E Ter Pooter geb. Scholte z, G C Rob geb. Liesveld z. W M Boersma geb. Huijboom d. J H v. d. Horst geb. Teunisse z. C 3 A Muller geb. Heynsius d. G De Kuster geb Koemand. FJantz geb. Bnsé z. A M v. Schinkel geb. Butters d. M A Schreuder geb. v. Bockhooven z. T Koopman geb. Roos z. M Meeuwig geb. Martin zW J Mangelsdorf geb. Ploeg d. Overleden: J Mertens 3 mn. z. TuJpenstraat; J Boer 6 mn. d. Gr. Houtstraat; A de Nijs 15 mn. d. Ged. Kraaierhorstergracht; J v. d. Berg 6 mn. d. Sophiastraat; OWE Beugelman 2 mn. d. Oudeweg; L Snoek 7 mn. z. Harmenjansweg; M Boon 4 mn. d. Rozenpriëelstraat; J Kooreman 10 mn. z. Banue- steeg; R C Gaus 10 mn. d. Drappenierstraat! W de Nobel 4 j. z. Spaarnw. straat; W Bouman 63 j. Hagestraat; G Thoolen 39 j. echtg. van R J Boums, Begijnhof; S C v. Musscher 1 mn. d. Ilarmenj. weg; M Staal 8 mn. d. Brouwer-straat; F E v. Praag 61 j. Dreef; S C W M v. Mastwijk 3 mn. d. Wolstraat; G L Reemer 14 mn. z. L. Annastraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. ïeechtzitting van 27 Juli 1886- 1. J B. te Amsterdam, (gedet.) bedelarij; 14 dagen gev. straf c. e. 2. C A R. te Haarlem, openbare drou- kenschap 2e herb, bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. 3. A van S. te Haarlem, u. s. 3e herlrstraf als voren met last tot plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor 3 maanden. 4. P v. d. N. te Schoten, u. s. 2e lierh. en geweldpleging tegen de politie; hij verstek 14 dagen cell. gev. straf. c. e. 5. A T G. te Spaarndam, opruiing tot rebellie. 8 dagen cell. gev. straf c. e. 6. J De M. te Houtrakpolder, rebellie, bij verstek 8 dagen cell, gev. straf c. e. 7. S J K. te Jan Gijzenvaart. opz. verbreking van afsluiting met oord. des ond., f3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. met vrijspraak van het meerdere. 8. H W h/v. M H O. te Haarlem, moedvv mish. f3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 9. S de J. te Zaandam moedw. mish., f 3 boete of 2. dagen subs. gev. straf c. e. 10. W P. te Velzen, moedw. misli. f10 boete of 3 dagen subs. gev. straf. c. e. 11. J F N. te Zandpoort, moedw. mish. 8 dagen cell. gev. straf c. e. 12. A K. en N. H. te Bennebroek, moedw. mish. ieder 8 dagen cell, gev. straf c. e. 13. J S. Jz. te Velsen, eenv. diefstal 15 dagen cell. gev. straf c. e. 14. J A W en II R. de le te Amsterdam, de 2e te Velzen, eenv. (diefstal (de le bij verstek) ieder 45 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. 15. E A N h/v. A J v. d. H. te Haarlem (ged.) eenv. diefstal; 183 dagen cell. gev. straf c. e. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Eenig breiwerk. Een gouden ring Een ring met 4 sleutels. Een Bchildersdiamant. Kousen. Een lot in de paardenloterij. Een annband. Een zweepkoker. Een mandje. Een zwarte boezelaar. Eeuig los geld. Een rug van een japon. Een gouden medaillon. Eenige sleutels. Een paraplaie. Alles op straat gevonden. In de Tramwagens achtergelaten: Een portemonnaie met geld. Een en- tous- cas. Een paar kousen. Vijf en twintigste muziekuitvoering in den Hout, op Woensdag 4 Aug. 1886, des avonds van half 810 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie ran den heer M. ff. Muller, Kapelmeester. Programma: 1. Windowona-Marsch, gearr. door M. H. Muller 2. Ouv. Solennelle, V. d. Biest. 3. Pant. Po lonaise, Baudonck. 4. Potp. Die Fledermaus, Strauss. 5. Faut. Jerusalem, Verdi, arr. par J. Strating. 6. Jubel- Ouverture, Chr. Bach. 7. Valse de Concert, Weiss. 8. Der Bettelstudent, Potp., Millöcker. 9. Potp. Bei guter Laune, arr. von M. Ii. Muller. Op 12 Aug. a. s. zal de Zeereerw. heer A. L. M. Janseu, O. P., die eenigen tijd in ous va derland heeft doorgebracht, weder uaar Curacao terugkeereu, vergezeld van twee Geestelijken, 10 Eerw. Zusters en 3 Onderwijzers. De twee Gees telijken, die Pater Jansen vergezellen, zijn de Earw. heeren G. Van Rijn, vroeger Kapelaan te Delftshaven, en Van der Veer, ten vorige jare Priester gewijd. Van de 10 Eerw. Zusters zijn er 8 uit het klooster te Rozendaal. De drie On derwijzers, die, door liefde tot den Godsdienst gedreven, hun jeugdig leven onder de negers gaan doorbrengen, zijn de heeren Chr. Gijzen, Onder wijzer aan een der R. K. Par. scholen te Rot terdam, E. J. A. Vau den Donk, hoofdonderwij zer aan de parochiale school te Voorburg, uit Hem en Venhuizen en A. Maane, ouderwijzer te Delft. op den 10den October 1886, onder de Hooge Bescherming en den Zegen van Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Monseigneur BOER- MANS, Bisschop van Boermond en onder de leiding van den Hoog Eerw. Heer Monseigneur RIJKERS, Eere- Kamerheer van Zijne Heiligheid de7i BA US en Pasto or - Beken te Wijk-Maastricht. Zooals reeds door de voornaamste dag- en weekbladen van ons land werd bekend gemaakt, hebben verschillende Pelgrims naar Rome liet verlangen te kennen gegeven, om nog dit jaar de Eeuwige Stad te bezoeken uit vrees voor de drukte der duizenden, die er zich in 1887 bij gelegenheid van het Priester)ubilé van Z.H. Paus Leo XIII. zullen bevinden. Aan dat verlangen, van die Pelgrims zal voldaan worden, mits er minstens 30 zich zullen hebben aangemeld. In dat geval zal de reis aanvangen op 10 Ottober aanstaande, en zullen de deelnemers van 15 Augustus tot uiterlijk 1 September, van hun verlangen kennis moeten geven aan den Heer Jos. Demelinne, Secre taris van bet Comité der Beis naar BomeGroote Staat No. 1819 te Maastricht. De Pelgrims zullen allen te Maastricht samenkomen om van daar uit te vertrekken naar Luik op den 10. October a. s. des namiddags. Zooals reeds gemeld werd, is de prijs der reis bepaald op 250 Gl.dat is de reis naar Rome heen en terug in in rijtuigen 2. klasse. De reis van af Jemelle is per exprestrein. In deze prijs is begrepen de voeding met twee halve flesschen wijn per dag, het logeeren in de eerste hotels, te beginnen van af Milaan en in de terug reis tot en met Milaan. De reis naar Milaan wordt gemaakt in 24 uren. In de steden Milaan, Bologna, Florence, Rome, Pisa, Genua en Turijn, zullen alle uitstapjes gemaakt worden in open rijtuigen. Gedurende het verblijf in Italië zullen gidsen en tolken ter beschikking staan der reizigers; hiervoor wordt niet betaald. Hel getal Pelgrims voor de reis van dit jaar is bepaald op minstens 30, en hoogstens 60. Zij die genegen zijn aan de reis deel te nemen worden dringend verzocht, kennis te geven voor 1 September aanstaande, na dien datum zuilen geene inschrijvingen meer kunnen worden aangenomen. Het Comité de reis ?iaar Bome Mgr. J. RIJKERS, President en Directeur, {Eere-Kamerheer van Z. H. den Paus). Jos. DEMELINNE. Secretaris-Penningmeest. Groot Staat 1819. MAASTRICHT. MARKTBERICHTEN. HAARLEM2 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f -,a f-,witte f 7.30 a f7,50 rogge f-.a f Haver f 3.80 a f - gerst f duivenboonen fa -,paardenboonen f—a bruine boonen f a f Gr. erwten f -,— AMSTERDAM.2 AugTer veemarkt waren aangevoerd 381 rundereu, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.75. dito 2de qual. f 0.68 dito 3de qualiteit j' 0,60 per kiiojmelk- en kalfkoeien 100 a 260, graskalv. j a 37 nuchter kalveren f 7 a 13, 72 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 37 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden J' a ROTTERDAM, 3 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 7 paard, 1412 runderen, 208 vette-en graskalveren, 13 nuchtere kalveren 8 scha pen of lammeren,— varkens, 90 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 76 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 85 c. 2de qual. 75 c., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden ais volgt 1ste f 48 qualit. f 44 3de qual. f 40. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens a c. per kilo. ALKMAAR, 31 Juli De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 12!toeien J 240 a 180 24 nuchtere kal vei en 24 a 14,— vette kalveren f a 81 schapen 24 ay 13varkens f per kilo, 70 ma gere dito 13 a 16,4 bokken f 4 a 7, 2 paarden 230 a lammeren f - a 2 Aug. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van a 239 kalveren van f 25 a 130 14 nuchtere dito van f 12 n 25, 405 schapen f 20 a 28,127varkens 45 a 33 c. 22magere 12 a 17 c. per kilo. SCHIEDAM, 3 Aug. Moutwijn per Ned. vat a f6,50 Jenever f12,Amsterd. proef f 13,25 Spoeling f ,60 dito commissie f ,60. LONDEN 2 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2100, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 230 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/2 5/- Schapen en Lammeren 3/6 a 6/-, Kalveren 3/2 a 5/- Zwijnen 2/8 4/4. LEIDEN, 31 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- f -,— a -,zomer- f -,a f heet. rogge winter- a zomer- a -,heet. gerat zomer- -.— a chevalier -,— a -.heet. haver, zware- De prijs der boter was heden per vat lste qual. 40.— a 54.—, 2de qual. f a DELFT, 31 Juli. Heden werden aangevoerd 111 stapels kaas, wegende te zamen 39453, kilo; f16a 21.50 per 100 kilo. HOORN, 31 Juli. Op de weckmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f a - heet. rogge fheet. gerst 5.— 5.50heet. haver f 4,75 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f a gele f f heet. paardeboonen f a heet. erwten a heet. groeue f a heet. grauwe J' a heet. witte f heet. aardappelen a manden appelen J- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f tot veulens f a —koeien van f tot kal veren van 12 tot 20, schapen van 22 tot 15,— lammeren van f 18 tot 10,— varkens van 10 a 18, zeugen a biggen van 5 a 8, PURMEREND, 2 Aug. Kaas: aangevoerd 453 stapels prijs der kleiuekaas f28,50 middelbare f Boter 1.10 a 1.20 per kilo. Runderen: aangevoerd 309 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 266 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 50 a 70 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere dito aanvoer 83 stuksprijs f8 a 22 per stuk, stug- gen haudel. Vette varkens: aanvoer 223 stuks, prijs 38 46 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 60 stuks, prijs f 12 a 20 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 216 stuks, prijs 5 a f.8. ALKMAAR, 30 Juli. Aangev. 300 H.L'Granen.Men be steedde voor tarwe f a rogge ƒ->-—» a ->gerst 4,50 a dito chev. a haver 3.75 f paardenboonen f a bruine dito f a 850, duiven dito f kanariezaad f a rood mosterdzaad f< a geel dito f karwijzaad 13,50 a blauw maanzaad f -,— groene erwten f 14,— a grauwe dito a vale dito a Witte f a -. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 650 stapels, wegende 170,000, kilo. hooi kleine f commissie f middel bare f laagste prijs fGras kleine f28,50 com missie f 24,50 middelb. f. 24.00 per 50 kilo. LAATSTE BERICHTEN. PARIJS, 3 Augustus. De volledige uitslag der verkie zingen is: 847 republikeinen en 411 conservatieven. De republikeinen winnen 76 zetels, de couservatieven 83. Er moeten 177 herstemmingen plaats hebben. ROME, 3 Augustus. De heer Agliardi is benoemd tot vertegenwoordiger van Z. H. den Paus te Berlijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3