R. K. Dienstbode, JETMHNS, Een R. K. Meisje, Manufacturen. Met September Te koop: I Klippers, Boek hando ADVERTKNT1EN. j Dienstbode gevraagd. MARKTBEKICHTEN HENDRIK JOHANNES HEEREMANS DE JAGER. Er wordt gevraagd R. K, Burgerdochter 13 September - 24 September 1886. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. b 40-jarige Echtvereeniging i R. K. Dienstbode, Jansstraat 25, Haarlem. Overdenkingen en Gebeden ge durende het buitengewoon Jubilé 1880. Prijs 10 Cents. "eene r. kTjuffrouw per sneltrein. zullen dadelijk met de bij de wet bepaalde boe ten worden gestraft. Een grondeigenaar te Eerrand, in Auvergne, heeft op zijn grond eene aanzien lijke pctroleumbron gevonden. Eenige vaatjes der olie zijn naar de Parijsche Ecole des mines ge zonden en daar onderzocht. Het rapport luidde, dat de gevonden olie van de beste qualiteit was. Dit is de eerste petroleum, welke in Frankrijk wordt gevonden. Om aan koffie een zeer aangena- men smaak te geven, wordt aanbevolen, aan de koffieboonen een paar cacaoboontjes toe te voe gen (2 groote op 125 gram koffieboonen). De ge schilde cacaoboontjes worden meêgemalen. Een sergeant, te Cherbourg in garnizoen, die de onvoorzichtigheid beging, om dadelijk na het middagmaal te gaan zwemmen, is verdronken. Een stout stukje is Woensdag te Weenen door een Stiermarker verricht, die in den nacht den grooten toren der St.Stevens-kerk be klommen heeft en ('t was den volgenden dag de verjaardag van Z. M.) den Keizer-standaard aan den bliksem-afleider bevestigde. De beklimming geschiedde des nachts en van buiten af, tegen den bliksem-afleider op. De toren is 152 voet hoog. De twee broedersMens, zoons van den „Bokkebek", den zoogenaamden /burge meester" van de Willemstraat te Amsterdam, zijn benoemd tot broeder der Orde van den Nederlandschen Leeuw. Zooals men weet, hebben die beide mannen uit het volk zich tijdens het oproer op de Lindengracht onderscheiden door de oproervlaggen neer te halen. Eene daad van moed en vaderlandsliefde, die hun tot eer strekt. Aan de onderscheiding, hun thans door den Ko ning toegekend, is verbonden eene jaarlijksche toelage van f200, die bij overlijden voor de helft op de weduwe overgaat. De broeders der Orde van den Nederlandschen Leeuw dragen de zilveren medaille der orde aan een lint van Nas- sausch blauw, met eene oranjestreep in het mid den. Aan de Wed. Buurman en F. J. Sin gels te Amst. is als blijk van Z. M. goedkeuring •n tevredenheid, de bronzen medaille en een lof felijk getuigschrift toegekend, wegens de redding van een inspecteur van politie op 25 Juli jl. Door den Minister van Marine is eene commissie van zee-officieren benoemd, die belast is met het instellen van een grondig on derzoek naar de oorzaak van de bekende aanva ring tusschen het ramschip Schorpioen en de sleep boot Hercules. Met de werkzaamheden tot lichting van het ramschip is Woensdag een aanvang ge maakt. Het is, om het gevaar van omkantelen bij het lichten te voorkomen, aan weerszijden van het dok stevig met zware kettingen aan den wal be vestigd. Eenige tot den inventaris van het schip behoorende goederen zijn nog geborgen, In een zijner //Reisbrieven uit Italië" uit Rome geeft Joh. Gram de vol gende aardige schets van den hedendaagschen snelreiziger: //Toen ik op dat diepe, uitgegraven terrein het Forum ronddwaalde, zagen wij nabij de Rostra of redenaarstribune op een brok steen een man met drukke gebaren preeken tot een vijftig-of zestigtal heeren en dames, die hem omringden en met groote aandacht naar hem luisterden. Het bleek ons de Engelsche begeleider van een gezelschap reizigers te zijn, Amerikanen of Engelschen, die binnen een gegeven aantal dagen per stoom geheel Europa bezichtigen. Zij ma ken kennis met het werelddeel als door het coupé raam van een sneltrein: Parijs 3 dagen, Rome 4, Florence 2, Napels 2 en zoo vervolgens, totdat al die steden en bergen, meren en zeeën in hunne herinnering door elkaar geschud zijn, als de tal- looze stukjes eener groote legkaart, die men geen kans ziet ooit weer behoorlijk in elkaar te voe gen. Als Sterne deze soort reizigers gekend had, zou hij hen stoomreizigers hebben gedoopt. De uitlegger op den steen was bezig een cursus over het oude Forum voor hen te houden. Zijne les was op de minuut af berekend, want toen hij klaar was, keek de geleider op zijn horloge, wenkte zijne slachtoffers en rende met hen het Forum uit, om snel in twee groote rijtuigen naar St.-Pieter te hollen. De arme pleizier-reizigers zageu er zeer verslagen uit". In het atehecl vertrokken dezen zomer 11,846 personen naar de graven der H. Martelaren van Gorcum, tegen 13,549 in het vo rige jaar. Naar aanleiding van de berich- teu omtrent den eisch en het vonnis tegen de cadets, die zich in het kamp te Teteringen aan een schildwacht hebben vergrepen, deelt men aan de Nijm. Cf. van goed ingelichte zijde mede, dat deze berichten geheel onjuist zijn, en alleen kun nen strekken om de onrust te verhoogen van de ouders en bloedverwanten dezer jeugdige onbe- zonuenen, die nu reeds hun misdrijf in een zwaar voor-arrest boeten. De berichtgever van de Nijm. Gt. brengt verder in herinnering, dat in militaire strafzaken de eisch niet publiek is, en het vonnis geheim moet blijven tot het door het hoog militair gerechtshof is geapprobeerd. In verband met de vele mededee- lingen over het al dan niet doeltreffende der door Pasteur tot bestrijding der watervrees uit gevonden methode, echijnt het niet overbodig de aandacht te vestigen op een wenk, ons door een deskundige gegeven. Wordt iemand door een hond of eenig ander beest gebeten dan verdiepe hij zich niet in beschouwingen over Pas teur's methode, maar spoede zich naar een apotheker, om door dezen de wond flink te laten uitwasschen met sublimaat, een der krachtigste ontsmettingsmiddelen. Over de verdere behan deling kan daarna worden beslist. Weldaden zijn rozen aan doornige sten gels; beide moeten met voorzichtigheid overhandigd worden, anders kwetsen zij. Wij verwonderen ons te veel over de bekrompenheid van andereu en te wei nig over de onze. Weldoen moet zoowel den gever als den begiftigde goed doen. Waarvoor het hart gloeit, dat wordt ook volvoerd. Al is iemand zelf geen licht, hij kan somwijlen als snuiter zich verdienstelijk maken. De gemakkelijkste weg om rijk te wor den is: niet veel te begeeren. En het is zoo moeilijk niet rijk te worden; wij halen ons zeker de armoede op den hals, wan neer wij ons door onze begeerten lateu beheerschen. Hiervan ontdaan zullen wij de armoede gemakkelijk dragen. Nieuwe adel. Parvenu. Schilder mij c rijtuig volgens mijn stand, met de schoonste kleuren, fijn en modern. Schilder. En het wapen, mijn heer? Parvenu. Natuurlijk ook volgens de nieuw ste mode. Een epicurist. A. Waar woon je tegenwoor dig? B. Iu de Oesterstraat, A. Lekkerbek! Leer om leer. Een boer, die zijn landheer drie malen gegroet had, door telkens eerbiedig de pet af te nemen, besloot, toeu hij geeu we dergroet ontving, voortaan den landheer niet meer te salueereu. Zoodra deze laatste dit melk te hield hij den boer staande en vroeg waarom hij niet groette. „Wel," antwoordde de boer,mijn pet heeft even goed geld gekost als uw hoed; zoo u dus den hoed spaart, zal ik het mijne pet ook doen." Ook pleizierig! Van twee broeders, die bij elkaar inwoonden, was de een schrikkelijk doof. Eens werd de kleermaker ontboden, om een der broedeis een pak aan te meten. De kleermaker kwam en vond een der heeren te huis. Deze was echter zeer lastig. Nu wilde hij, dat de binnen zak links en dan weer dat hij rechts zou zijn, en zoo voorts. De kleermaker, die niet veel tijd had, mompelde half luid: „Ik wou dat je wat haast maakte, doove kwartel!" //De doove kwartel is op het oogenblik niet te huis," ant woordde de heer, tot groote ontsteltenis van den snijder. Op een afstand. Verdediger. Ik kan u ver zekeren, dat de beschuldigde steeds den diepsten eerbied had voor de waarheid. Rechter. Daarom blijft hij zeker op zulk een eerbiedigen afstand van haar. Vooruitgang. Een Frausch kunstenmaker, die wegens diefstal in eene Amerikaansche stad werd opgeknoopt, trok zeer de aandacht van een zijner landslieden, ,,'t Is ongeloofelijk," sprak de man, //hoever die acrobaat in zijne toeren ge vorderd is. In Frankrijk danste hij op een koord, in Duitschland op een ijzerdraad en hier draait hij waarachtig al op nieumendal. 't ls kras!" De bedelaar. Wij zaten in de eetzaal van het logement, waar we na een uitstapje het mid dagmaal zouden gebruiken; de openslaande deu ren, die op de straat uitkwamen, stonden open; het was namelijk zeer warm. Juist zouden we aan tafel gaan, toen in de deuropening zich een bedelaar van een hoogst onsmakelijk voorkomen vertoonde; hij had een lap op één oog en zag er in alle opzichten zóó uit, dat wij den kelluer vroegen om eene kleine inzameling te houden en de opbrengst aan den onappetijtelijken dwarskij ker te geven, ten einde maar spoedig van hem ontslagen te zijn. De bedelaar, die dit al spoe dig had opgemerkt, bleef wachten, sloeg de col lecte gade, ontving het geld natuurlijk zonder dank-je te zeggen en bleef staan als een zoutpi laar, Zeg, zou je nu niet heengaan? riep men hem toe. Waar wacht je nog op? Gemoedelijk werd ten antwoord gegeven://Daar zijn er nog twee, die niet betaald hebben!" ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 19 Aug. 1886- 1. J H J H. te Haarlem, overtreding der Haarlem- sche hondenbelastingverordening; bij verstek f 6 boete of 2 dagen subs, gevangenisstraf c. e. 2. J H. te Zaandam, (appèl kantongerecht Zaandam) visscherijovertreding; het vonnis a quo vernietigd en de bekl. veroordeeld tot f 5 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 3. G Van K. te Haarlem, openbare dronkenschap 2e herh. bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. 4. P W. te Wormerveer, feit en straf als voren. 5. A K. te Bloemendaal, feit en straf als voren. 6. W H. te Hoorn, hoon; 2 X f 8 boete of een dag subs. gev. straf voor elke boets c. e. 7. J K. te Purmerend. moedw. mish.; vrij gesproken. 8. K L E K, te Zandvoort, 2 moedw. mish.; 2 boeten van f25 of 5 nagen subs. gev. straf voor elke boete c. e. 9, G O. en H K. te Haarlem, diefstal; vrijgesproken. 10. N K. te Purmerend, diefstal met oord. des ond.; 3 dagen cell, gev. straf c. e. Acht en twintigste muziekuitvoering iu den Hout, op Zon dag 22 Aug. 1886, des middags van twee tot vier uur, door het stedelijk muziekkorps, ouder directie van den heer M. R. MullerKapelmeester. Programma. 1. Marsch, Hemel. 2. Ouv. 1.' hirondelle, Nihoul. 3. a. Moments musicaux, Sclmbert. l>. Friihlings- Hoftiiung, Franke 4. Le jubilé au village, Reymans. 5. Ouv. Jean de Paris, Boieldieu. 6. Londoner lluldigungs- walzer, Kühner. 7. Potp. Her Freischiitz, IFeber. HAARLEM, 18 Aug. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopeu en prijzen als volgt: koeien verkocht 15, voor f 160 a 260. 2 stier verk voor f 80 a 130, vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht 2 voor f 70 a graska- verk. voor f a nuchtere kalveren, 27 verk. voor 7 a 15, 26 schapon, verk. voor f 16 a 21. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht lllstapels kaas,13,549 stuks, wegende 26883 kilo, hoog ste prijs f 25,— middelbare prijs per 50 kilo tot f a AMSTERDAM, 18 Aug. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: - runderen,142 vette kalveren1ste qual 0,73 2de qual. f 0,50 per kilo, graskalf/ a 37 nuchtere kalveren, 7 a 14, 4 schapen en lammeren a f162 vette varkens 40 a 43 c. per kilo. GtOUDA, 19 Aug. Op de kaasmarkt waren 85 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 24 a 26. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.25 a 1,40; der weiboter f .90 a 1.10 per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM 20 Aug. Moutwijn, per ned. vat 6,50 Jeneve.rfl2,Amsterd;proef i 13,25 spoeling f 1,20 dito commissie f ,80. HOORN, 19 Aug. Ter waag gewogen 370 stapels kaas wegende,108774 kilo; hoogste prys per 50 kilo 27,50 voor kleine ƒ23,50 voor oommissie, 21,50 voor mid delbare LEIDEN, 29 Aug. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden 26 a f32; 86 stieren f40 a 256; 162ossen f122 a 274 104 melkkoeien f 118 a 258 kalveren dito f a 72 vare dito f 115 a 232, 74 vette dito f 24 a 72 graskalveren a vette f a —a 22 nuchtere dito f5 a 14,1380 vette schapen 19 a 31— ,-,1028 weide dito /10, a 24,lammeren 60 magere varkens f 14 a 26, 254 biggen f 4,— a 12.— LONDEN19 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Banderen 800, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren 130, Zwijnen Prijzen Beste Bunderen 3/6 a 4/9 Schapen en Lammeren 4/6 a 5/9, Kalveren 2/8 a 4/6 Zwijnen 3/8 a 4/6. DELFT, 19 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual 225 a 245 dito 2de qual. 145 a 190, kalf koeien, 1ste qual. 180 a f 230, dito 2de qual. 130 a 170, vaarkoeien le qual. 160 a 180, dito 2de qual. 95 a 1,30 vette kalveren, lste qual. f 56 a 66 dito 2de qual. 26 a 40 vette schapen lste qual. f 24 a 30, dito 2de qual. f a lam scha pen le qual. a 2de qual. f a vette lammeren 13 a 21, weilammeren f a magere varkens 14 a 22 biggen f 5.— a 11,— nuchtere kalveren f 8 a 25, paarden f 40 a 110 stieren f 40 a 140, ossen f a -. llundvleesch 56, 66 a 72 c.vet kalfsvleesch 62, 72 84 o.schapevleesch 50 a 62 c., lamsvleesch c. alles per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.25 8.25 mindere en s blauwe dito f 7,25 a 6,25, roode dito f 7.65 8.65 min dere en blauwe dito f a -,— nieuwe Zeeuwsche dito f-,a rogge f 5.a 6.nieuwe dito f -,n. winlergerst f 3,95 a f 4,70 n. zomerdito f 395 4,95, n. chevalier dito f 5,55 f 6„55, haver f 4,a 450 n. groene erwten f 8,— a a9,mesting f 7 a f 6 paardeboonen f 6.a 7.—, duiveboonen 7.75 a 7— bruine boonen f 8.50 a .10, koolzaad 1886 f8,a 7— hennepzaad f 9.25 a 8,25 kanariezaad f 9.a 11.25 Aan de stadswaag gewogen vanlS Aug tot 19 Aug en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 946/8 en 70/16 p. boter, wegende te zamen 19620 kilo: prijs f 40 a 60 per 40 kilo, f 1.00 a f 1.25 per kilo. ALKMAAR, 20 Aug.Aaugev. 1500 H.L'Granen.Men be steedde voor tarwe a- rogge ƒ6,a 6,60 gerst 4,a 425,, dito chev. 5,— a 5,50 haver 4.50 4,paardenboonen -,—- a bruine dito 10,a 850, duiven dito f kanariezaad a 11,25 rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad ƒ13,75 a blauw maanzaad groene erwten f 11,— a grauwe dito f a vale dito a Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 560 stapels, wegende 141,006, kilo. hooi kleine fcommissie fmiddel bare f laagste prijs f..Gras kleine f27,com missie f 23,25 middelb. f. 23.per 50 kilo. LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 20 Augustus. In het Lager huis heeft Fergusson gezegd, dat het ge rucht omtrent het bezetten van Port Laza rus door de Russen zich niet bevestigd heeft en de Minister Giers het den 25en Juli ongegrond heeft genoemd. Iu het debat over het adres was 'O Con nor aan het woord. CHICAGO, 20 Augustus. Heden is uit spraak gedaan iu het proces tegen de anar chisten. Zeven hunner, schuldig verklaard aan moord, zijn ter dood veroordeeld, ter wijl een met 15 jaar gevangenis gestraft wordt. Het vonnis werd door het publiek in de gerechtszaal levendig toegejuicht. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Haarlem, 19 Augustas 1886. Getrouwd B. J. F. VARENHORS T en C. Th. LEIJENDECKERS. Den Haag, 19 Aug. 1886. Getrouwd AUGUST DE WEERT en CORNELIA BOGERS. Getrouwd JACQUES SCHELLENS en MATHEA EIJCKEN. Geldrop, 18 Aug. 1886. Nog treurende over het verlies van ons innig geliefd Dochtertje MARGOT, behaagde het God, heden ook nog onzen Lieveling JOHAN tot zich te nemen. J. F. Van OERLE. M. Van OERLE— Cbemeks. Amsterdam, 17 Aug. 1886. Heden overleed plotseling, voor zien van de HH. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom, van 37 jaren, mijne geliefde Echtge- noote MARTHA ZEEMAN, na eene gelukkige Echtvereeniging van 18 jaar. PIET Van KAMPEN. Hoogkarspel, 16 Aug. 1886. In het Hotel De Roozeboom te Bussum wordt met 1 of 15 September gevraagd eene flinke DIENSTBODE voor Werkmeid. R. K, en van goede getuigen voorzien. C. MAJOOR, Hotelhouder. Tegen einde Augustus of half Septem ber wordt gevraagd, een liefst van buiten. Adres aan het bureau van dit blad. Een R- K. Burger Jongmensch, bijna 7 jaar bij één patroon werkzaam, met administratie bekend, zoekt de een of andere waar vooruitzichten bestaan, met kost en inwoning. Brieven ouder letters J. C., ter Boek en papierhandel van A. M. Van DIJK ZOON, te Delft. oud 22 jaren, van goede getuigschrif ten voorzien, zag zich gaarne geplaatst als DIENSTBODE in een klein gezin of bij eene Dame alleen. Brieven franco onder letter Q aan het bureau van dit blad. een R. K. DIENSTBODE. Loon 90. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. WoonplaatsPrinsengracht 382 Amsterdam. fFe Apeldoorn gevraagd, tegen einde October, bij twee jonge kinderen, een beschaafd R. K. BURGERMEISJE, bekend met Linnen- en Wollennaaien. Franco brieven, onder No. 392, aan A. GOUDA QUINT, Apeldoorn. a. s. biedt zich aan eene Dienstbode als KEUKENMEID ol voor Meid-Alleen, 30 jaar oud en van goede getuigschrif ten voorzien. Franco brieven, onder letter D., aan den Boekh. Wed. J. R. VAN ROSSUM, te Utrecht. een TOONBANKLESSENAAR, voor zien van sluiting, in goeden staat. Ter informatie aan het bureau van dit blad. Een R. K. Jongmensch, oud 25 jaar, van de beste getuigschriften voorzien, zag zich gaarne zoo spoedig mogelijk verplaatst als REIZIGER of BEDIEN DE. Brieven franco, letter G. W, aan den BoekliaudelaarB. VAN DER LAND, Kalverstraat 124, Amsterdam. Tegen 1 of 15 September wordt gevraagd een als Meid-Alleen. Reflecteereude, gelie ve men zich te adresseereu, onder let ters N. J., bij den Boekhandelaar B. Van der LAND, Kalverstraat 124, Ams terdam. Tegen lo September zag zich gaarne geplaatst eene in een winkel en tot assistentie in de huishouding, 5 jaar in dezelfde be trekking werkzaam geweest. Franco brieven, lett. B, bij J. J. CONSEMUL- DER, Papierhandel Utrecht. Wordt tegen 1 November gevraagd, om als Vrouw des huizes in eene drukke Huishouding te fungeeren, tegen goed Salaris. Opgaaf van ouderdom en solide informatiëu, adres lett. Z, THIEME's Algemeen Advert.-Bureau, Nijmegen. Retourkaartjes AMSTERDAM- LOURDES le Klas ƒ105,en 2e Klas f 80,—; ROTTERDAM-LOUR- DES le Klas ƒ100,en 2e Klas ƒ77, Vertrek uit AMSTERDAM 7.35 HAARLEM7.57 LEIDEN8.26 s-HAGE8.46 ROTTERDAM van de Delftsche Poort9.10 en van de Beurs9.20 Vertrek van DORDRECHT 9.50 ROSENDAAL 10.38 fUT" Zij, die kaartjes Amsterdam- Lourdes hebben, kunnen ook te Haarlem, Leiden enz. instappen; en zij die kaar tjes Rotterdam-Lourdes hebben, kunnen te Dordrecht en Rosendaal instappen. De Spoorwegmaatschappijen geven voor dezen Sneltrein niet meer dan 48 kaartjes le klas en 50 2e klas. Daar de kleinste helft reeds besproken is worden de Katholieken, welke van deze zeldzame gelegenheid gebruik wil len maken, iu hun eigen belang ver zocht zich spoedig op te geven. Na 30 Augustus wordt niemand meer aan genomen. A. G. SCHWEITZER, Pastoor te Am sterdam, Singel b/d Heiligen weg 427. C. J. VAN GROENINGEN, Pastoor te Vinkeveon. A. J. F. J. DE BOUTER, Rector v/h St. Jacobsgesticht, te Amsterdam. J. G. BURGERS, Kapelaan te Amster dam. H. M. WERKER, Heerengracht 303 te Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3