ïerfcisehL: kolommen der kasuifels cu de borduursels der koorkappen moeten van dezelfde kleur zijn als de grond, waarop zij zijn gewerkt. Zij kunnen gedrukt, geschilderd of geborduurd worden, maar de tapisserieën moeten van zijde zijn. Gewoonlijk bezigt men voor de verschil lende parementen eene voering, welke dezelf de kleur heeft als deze: voor witte pare menten echter is g9le voering geoorloofd. In het volgend lijstje zijn al de voor werpen vermeld, welke zich bevinden ia de twee soorten van trousseau s of band koffertjes voor Missionarissen. Wellicht wenschen zich eenige dames te vereenigen tot het vervaardigen van een of meer zoodanige trousseaus. Verrichten zij den naaldarbeid, dan bedragen de kosten voor een klein trousseau omstreeks 130. voor een volledig handkoffertje omstreeks f 200. De bovengenoemde Religieuzen te Rotterdam belasten zich gaarne met de levering van hetgeen de dames zelf niet kunnen vervaardigen. Daarbij dient opge merkt, dat de kasuifels bestemd voor de kleine koffers niet uit stijve stoffen mogen bestaan; in den regel geeft men aan deze een dubbelen voorkant, zoodat zjj voor twee kleuren kunnen worden gebruikt. gr. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 21 Augustus. In de Woens dag jl. gehouden Raadsvergadering werden de missives van Ged. Staten voor kennis geving aaugenomen. Het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het Schoter kwartier werd aangehouden. Aan den heer W. M. Logeman werd een pensioen verleend van 2000. De verhuring der bier kelders onder de Vleescbhal aan J. A. G. Rock zal geschieden voor den tijd van een half jaar. Het voorstel van B. en W. tot wederinrichting van de Vleescbhal en de benoeming van een onderkeurmeester werd gesteld in handen eener commissie ad hoe. Betreffende de voorziening in de vacature, ontstaan door het eervol pntslag van den heer Logemanwerd met kleine wij ziging besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. Een crediet van ƒ275 werd toegestaan voor het maken van faecalien-putten aan het Nassauplein. De ontwerp-instructie der commissie van toe zicht op het Stedelijk Museum is vastge steld.Er werd besloten tot openbaren verkoop van onbruikbare uniformen der schutterij. Het gas-rapport over Juli is voor kennis geving aangenomen en daarop de verga dering gesloten. Burg. en Weth. hebben eergisteren aanbesteed bet gedeeltelijk vernieuwen en restaureereu van den voorgevel van bet Raadhuis (raming f 4000). Getal inschrij vers 12. Laagste de heerP. C. Groening s, voor f 3825, aan wien het werk is gegund. GEMENGDE BERICHTEN. In vele streken van Noor d-B r a- bant, zoowel als in Drente, Overijsel en Gelder land, zijn en blijven zonderlinge denkbeelden over de maan in omloop. Zoo zullen de meeste boeren en tuinlieden bij eene klimmende of was sende maan geen rogge, erwten of andijvie zaai en, want men zweert dat de rogge zich dan bloot woelt en niet gedekt kan blijven, dat de erwten blijven doorbloeien, zonder vrucht te te zetten, dat de andijvie doorschiet en niet kropt enz. Maar het is vooral de boekweit- of bouw maan, die om dezen tijd des jaars druk bespro ken wordt, daar deze als eene bizondere weldaad wordt beschouwd. Elke wetenschappelijke verkla ring, waarom bijvoorbeeld, gelijk dit jaar, de maan van 14 tot 21 Aug. eiken avond slechts 26, 24, 21, 22, 22, 25, 27 minuten later op komt, en niet gelijk gewoonlijk p. m. 50 minu ten, wordt buiten rekening gelaten, men wil er zelfs niet van hooren. De landlieden blijven die maan als eene onmisbare hulp beschouwen, waar door zij iu staat gesteld worden sloppdiaud te ploegen, zonder dat hunne paarden of ossen door vliegen of anderen insecten gekweld worden, terwijl het inzonderheid de boekweit-maan is, die hen in stsat stelt de gemaaide boekweit in hoopen te zetten, zonder dat er bij felle droogte te veel zaad verloren gaat. Naar men ons mededeelt, wordt het getal beschikbare plaatsen aan de Militaire School te Haarlem verre overtroffen door dat der adspiranten. Ouder dezen bevinden zich zelfs bee- ren, in het bezit van diploma als civiel-ingenieur. Opgewonden van kermispret, hebben eenige Rotterdamscbe kermishouders het te kwaad gekregen met een politie-agent; hun vroo- lijke houding was zoo onschuldig, dat de agent zich verplicht zag, zijn sabel te trekken om zich te verdedigen. Een der pretmakers rust nu, met eene niet gevaarlijke wond, in het ziekenhuis van zijn kermishouden uit. Kathedrale en Parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, 's middags te 2 uur de Catechismus, te 3 uur liet Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria en het Rozenhoedje. Eiken middag te 3 uur het Rozen hoedje. Douderdag-avond te 7 uur het Lof tot intentie van Z. H. den Paus. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H.en O. Hart vau Maria, tot be keering der zondaars, met 500 dagen aflaat; 's middags vau 4 tot 6 uur gelegenheid om te biechten, 's avonds te 7 uur het Lof en plechtige opeuiug der H. Missie en der Oefeningen voor het Jubilé. In de week de Hn. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den H.Antonius van Pudua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Preek, te 4 uur de Vespers en plechtige Processie. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Autonius, des avonds te 6 uur het Lof. Woensdag te 8 uur gezongeu H. Mis, waaronder de Professie van ruim veertig Leden dor Derde Orde. Des avonds te 7 uur Vergadering voor de Leden, waar onder de inkleeding van nieuwe Leden. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7, en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, 's middags te 3 uur de Vespers, te half 5 uur Congregatie der H. Familie, en plechtige Opdracht der nieuwe Leden. Dinsdag, feest van den H. Bartholomeus, gezongen H. Mis te 8 uur, Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. In de week de HH. Missen te 7, half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 34e WEEK VAN HET JAAR 1886. AUGUSTUS, Oogstmaand, (31 dagen.) Toegewijd aan de vereering van het LI. Hart van Maria. 22. Zondag. 10e Zondag na Pinkster. H. Joachim, Belijder, Vader der Al lerheiligste Maagd Maria. Evang. Het gebed van den Parizeer en den Tollenaar. 23. Maandag. H. Philippus Benitius, Be lijder, f 1285. 24. Dinsdag. H. Bartholomeus, Apostel. Devotiedag. 25. Woensdag. H. Philippus Benitius, Be lijder, 676. 26. Donderdag. H. Lodewijk, Koning en Belijder, f 1278. 27. Vrijdag. H. Jozef Calascant, Be- li]der. 28. Zaterdag. H. Augustinus Bisschop Belijder en Leeraar, Ordestichter f 430. GKOOTE SOÏÏEK. VOORWERPEN. KLEINE KOFFER. 2 kl. wit en rood kaauifel a 30, paarsch en zwart id. 30,— biechtstool ziekenstool witte en paarsche ziekenbeurs pallen corporalen kelkdoekjes vingerdoekjes amicten alben cingels rochetten groote en kl. altaardwalen communiekleed missaal met lint stel canon-tabellen arapullen H. Hostiedooa H. Oliebusje kelk in étui u f 37,25. ciborie a 17 kruisbeeld kandelaars altaarsteen koffer 2 2 3 3 2 1 1 1 gr. 2 kl. KERKBERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 6