Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 25 Aug. Dr. J. P. Dozy inspecteur van het Geneeskundig Staats toezicht in Noord-Holland, zal, Amster dam verlaten en zich te Haarlem vestigen. Kerknieuws. Kunst eu letteren- In het jaar 1709 werd op het eiland St.-Helena het volgende wetsbesluit uitgevaardigd: „Daar er op het eiland vele leegloopende, bab belachtige vrouwen zijn, die, van huis tot huis gaande, allerlei valsche, lasterlijke geruchten ver spreiden, den goeden naam van brave inwoners bezwalken, en het zaad van tweedracht tusschen buren en echtelieden strooien, tot ergernis van alle welgezinde» en tot verstoring der goede buurschap zoo willen en bevelen wij tot beteu geling van zulk eene onbehoorlijkheid, tot her stelling der vriendschap eu menscheliefde, dat iedere vrouw zoodra het bewezen is, dat zij op het eiland lasterlijke praatjes gehouden en voort geplant, twist gestookt, valsche geruchten ver spreid, of zich aan iets dergelijks schuldig ge maakt heeft in het water gedompeld, of naar de rechterlijke uitspraak zal gegeeseld worden." Of deze straf op St. Helena dikwijls voltrokken is, daarvan is niets bekend. Maar 't is toch voor velen een geluk,dat in andere beschaafde landen zulk eene wet nog niet is ingevoerd! Er zou geen einde zijn aan het aantal overtredingen. Een Amsterdamsche tandmees- ter is benoemd tot „président d'honneur lre clas- se" eener „Société universelle des chevaliers sau- 7eteurs". 't Kan niet ontkend wordeD, dat het trekken van een kies somwijlen eene redding uit zwarcn nood mag heeten. Dr. E. Jecht te Görlitz heeft eene statistiek opgemaakt van de voornamen, die te Görlitz onder de schooljeugd worden gevonden. Hij beweert, dat die nameu evengoed als hoeden en jassen aan mode onderhevig zijn. Max en Paul zijn daar de meest voorkomende namen; bij d» meisjes Anna en Martha. Hij heeft uitgere kend, dat van de 4550 jongens 652 Paul en 514 Max heeten en dat onder de 4500 schoolmeis jes 538 Anna's en 455 Martha's zijn. Bij ons zou eene dergelijke statistiek kunnen gemaakt worden met verandering van de namen in Jan, Willem, Anna en Marie. In een Zuidho11 andsch dorp werd een arme zieke bezocht door een welgesteld inwoner dier plaats, die zeer bewogen was met het lot van zijn natuurgenoot, zóó zelfs dat hij tot een der familieleden zeide, dat hij verster kend voedsel voor den zieke zou geven; daar zoo iets juist van pas kwam, ging men er dadelijk op uit, en de medelijdende man hield woord; hij gaf een ei. De Berlijnsche commissaris van politie waarschuwt tegen de in vele courauten thans geannonceerde „Homeriana thee," die goed heet te zijn tegen long- en keelziekte en asthma; waarvan het pakje I mark 20 pfenningen kost en slechts 5 a. 6 pfennigen waard is. De Home riana thee toch is bij scheikundig onderzoek ge bleken niets anders te zijn dan Vogelknöterich (vogelspurrie) die langs alle wegen en in weinig drukke straten zelfs tusschen de straatsteenen groeit. Het bericht van het Handelsblad aangaande de redding van twee Amsterdamsche hee- ren uit een sneeuwstorm op de Matterhorn geeft de Arnh. Ct. aanleiding tot groote blijdschap. „Tevens echter doet het bij vernieuwing de vraag rijzenwat staat er tegenover het levensgevaar, waaraan die vier heeren zich blootstelden? Met zooveel eerbied de Arnh. de daden vervullen van hen, die der wetenschap of der menschelijk- heid, of uit plichtsbetrachting hun leven wagen zoo weinig achting gevoelt ze voor noodelooze bergbeklimmerijen, waarvan het eenig resultaat kan wezenbevrediging van toeristen-ijdelheid." Een streng vonnis is indeVer- eenigde Staten uitgesproken orlsr de socialisten, die schuldig waren aan het bloedig oproer te Chicago. Zeven van hen zijn ter dood veroordeeld en een tot vijften jaren gevangenisstraf. Het tele gram voegt er bij, dat de uitspraak door het publiek met luide toejuichingen werd begroet. Een Amerikaansch professor is aangeklaagd wegens strooperij aan den hemel. Eenige astronomen van dit practisch land hadden het hemelveld verdeeld, en zoo was aan ieder een deel toegewezen, waarop hij naar welgevallen jacht mocht maken op nieuwe sterren. Toen voor eenigen tijd op een helderen nacht piofessor Alfred op de sterrenjacht was en nog tot laat in den morgen vruchteloos in de eindelooze diep ten des hemels gestaard had, richtte hij voor eenige oogenblikken zijn blik op het veld van zijn collega. Na een weinig zoeken bemerkte hij hier tot zijne verbazing de aankomst van een komeet, waarvan nog geen melding was gemaakt. Opge wonden over den veroverden buit, publiceert hij dadelijk in het astronomisch weekblad, en geeft duidelijk de plek aan, waar hij het nieuwe he mellichaam heeft gevonden. Doch nu komt zijn collega tegen hem op en bewijst, dat hij volstrekt geen recht had in dit deel des hemels de sterren te ontdekken. Over de akte van schadeloosstel ling, die tegen den Bterrenstrooper is ingesteld, zal nu de rechter moeten beslissen. Te Haaflen en omstreken hebben de boeren tegenwoordig veel overlast van de hazen, die aldaar in grooten getale de korenvel den afloopen. De oorzaak van die sterke toene ming ligt in de omstandigheid, dat de heeren, wien de jachtgronden behooren, in de laatste jaren aldaar niet hebben gejaagd. In een stal van eene villa aan den Yelperweg te Arnhem werd voor eenige dagen een koetsier bewusteloos op den grond gevonden, tengevolge van een klap van een paard. Eergisteren is de man aan de gevolgen overleden. Zenuwlijders. Werpt al uwegenees- middelen het raam uit; slaapt nooit in kleine gesloten vertrekken; vlucht tot kalmeering uwer overspannen zenuwen, in de diepste eenzaamheid van 'twoud; vermijdt ontspanningen, die uwe zenuwen overspannen, want voor u zijn ze ver gift; tracht u gezond te voeden, geniet echter in de eerste plaats zooveel mogelijk van defrissclie lucht; lucht, en nog eens lucht is het beste ge neesmiddel; wandelt, warm gekleed, zelfs in net koudste en ruwste weer. Op het te Nancy gehoudencon gres tot bevordering der wetenschappen is o. a. door professor Kémont aldaar gevestigd, een voor stel gedaan tot het stichten van eene vereeniging voor studenten, om aan dezen, die (in Frankrijk) dikwerf minder jaarlijks inkomen hebben dan werklieden, tegen billijke prijzen het noodige te verschaffen. Deze vereeniging heeft als uitgangs punt het devies: geen crediet, geen schulden. Indien zij 180 studenten vereenigt, die ieder 1000 fr. per jaar uitgeven, maakt dat 180,000 fr. De vereeniging heeft circulaires aan verschil lende leveranciers gezonden; zij waarborgt hen tegen het crediet, maar verzoekt hun een rabat te geven in evenredigheid met het crediet. Een bierhuishoudster in de Nieuwe Armsteeg te Amsterdam kreeg woorden met een harer gasten. Om aan hetgeen zij zeide, meer klem bij te zetten, sloeg zij dezen een bierglas op het hoofd stuk. De man werd deer lijk gewond naar het Binnengasthuis gebracht; de politie nam de herbergierster voor hare rekening. De gebroeders Eichefet, te St.- Gilles, Brussel, hebben concessie gevraagd om te Brussel een „stadbaan" te mogen bouwen. De spoorweg zal in drie jaren voltooid zijn en 20,000,000 frs. kosten. Te Par ij s is zekere vrouw Gérard, die haar 11-jarig zoontje door mishandelingen en gebrek lijden had doen sterven, tot 3 jaren ge vangenisstraf veroordeeld. Zij ranselde den knaap dagelijks, sloot hem op in een donker hok en gaf hem nauwelijks genoeg om niet van honger te sterven. Zij trok hem de haren uit het hoofd; bij dag moest het kind in een hemd gekleed op den stoel blijven zitten, 's nachts in een deken op den grond liggen. Toen de zaak ter oore der politie kwam, was het te laat: het kind stierf in het gasthuis. Als verontschuldiging gaf vrouw Gérard op, dat het kind slechte gewoonten had. Toen het vonnis bekend werd, riepen verschei den aanwezigen: „Dat is niet genoeg!" Een bekend dronkaard te Baarn, zekere R. P., heeft eenigen tijd geleden onder Eemnes woorden gebruikt, welke honend en sma delijk voor den persoon des Konings waren. Hij is door de Rechtbank te Utrecht veroordeeld tot 1 jaar celstraf en 8 boete. De architect Forster, te Bazel, heeft een nieuw model geweer uitgevonden. Het kan 2430 schoten per minuut doen; is zeer eenvoudig, solide en zeker; de proefneming is gunstig uitgevallen. Te Arnhem vertoonde eergist e- ren voor eene menigte toeschouwers een hard- looper zijne kunsten. Een soldaat ging de wedding schap aan, dat hij tegeuover den hardlooper over winnaar zoude blijven. De wedstrijd ving aan, maar eene patrouille arresteerde den militair. Wat bleek nu echter' Dat de soldaat geen sol daat was. Ter wille van de reclame had een handlanger van den hardlooper een soldatenpak aangetrokken. Intusschen was het gevolg, dat de kijkers de patrouille met haren arrestant volgden, zoodat de hardlooper alleen bleef staan, en bij gevolg geen cent ontving. Weldaden vergeet men gemakkelijker en spoediger dan beleedigingen. Wanneer liet oor en het hart ge voelig zijn, dan kwetst een valsche noot het gehoor, eene onedele handelwijze het hart. Ieder menschelijb wezen heeft veel leed te dragen; het voornaamste verschil is daarin geleggen, hoe men het draagt. En bestaat eene soort van liefde, welke niets is dan gevleide jjdelheid. Menigeen geraakt door zijne zucht om zich naam te maken, in opspraak. Elke dag geeft ons bewijzen van 's menschen broosheid, en wij zjjn onvoor zichtig g enoeg om op zulken zwakken grond kateelen te bouwen. Niemand kan zich veilig den dag van morgen beloven; leven we daarom als zouden we heden nog sterven. Het onderscheid. Karei. Hoe bevalt het u bij uwen nieuwen baas? Krijg je er goed eten? Frans. Nu, dat is maar zoo wat; meestal is het spek en aardappelen. Karei. Nu, mij dunkt( dat is toch een goede kost. Frans. Zeker, maar mijn baas eet het spek en de aardappelen krijg ik. Veel geëischt. Slager. Hoe wenscht mevrouw dat ik het varken zal snijden? Jonge huisvrouw. O, dat is mij tamelijk onverschillig, maar wat veel hammen asjeblieft. Dood eenvoudig. Koetsier. Merkwaardig, sinds zes weken gaat Mevrouw de Gravin slechts naar den schouwburg als er een blijspel gespeeld wordt. Als men een treurspel vertoont, blijft zij thuis; wat zou de reden daarvan zijn? Kamenier. Zij heeft een splinternieuw gebit gekregen. Schildersverzuchting. Heer. Is 't moeilijk om zoo'n schilderij te maken? Kunstschilder. Neen....maar om het te verkoopen. Een goed vertrouwen, Kantoorlooper. Com pliment van mijn principaal, mijnheer Frankforter, en hij stuurt u hierbij drie Mark terug, die bij het heden door hem van u ontvangen geld te veel waren. Chef. De Hemel beware me! Hoeveel zou er dan wel to veel geweest zijn, als Frank forter nog drie Mark terug stuurt! Reisgenot. Luitenant (op den top van een hoogen berg). Heerlijk! prachtig! verrukkelijk! Wijd en zijd geen enkele schuldeischer! Getaxeerd. In eene schouwburg zou een spec- takelstuk worden opgevoerd en de directeur voegde op de repetitie zijne figuranten toe: „als je vrien den of kennissen hebt, die als figurant willen optreden, breng ze dan maar gerust meê, want we hebben in het stuk heel wat schorriemorrie noodig." De Commissaris van politie al hier verzoekt opsporing eu aanhouding van de weduwe P. Brouwer, geboren A. J. Jonkmansoud 40 jaren, die in stilte deze gemeente heeft verlaten m*t achter lating van hare vijf kinderen; bovendien wordt zij verdacht van diefstal van eenige bed- lakens, sloopen, handdoeken eu een kope ren vijzel met stamper in een logement, waar zij als werkster had gediend. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H A v. Overzee en W G Ratelband; J Hof en C A W Klaver; C G Niemann en M E Bijster; C J Smit en M E Pel. Getrouwd: H C v. d. Berg en A S G Buter; C Harkmans en M E Teeuwen; S J Heeres en K De Klerk; AP Kienjet en M Sieraad; WH Moot en A Pinson; —AH Hoff en E P v. Vessem; M J Florie en E M Boutelier; R Boren en H De Wilde. Bevallen; E Benjamin geb. Smit d. J Zwaana- wijk geb. Groeneveld z. M v. Parreren geb. v. Beau mont z. A Hauer geb. De Graaf d. JA Traksel geb. Piers d. D Consael geb. Riozzi d. AH C Boodders geb. Boon z. A E Insinger geb. Van der Stadt 2 z. G Adelaar geb. v. Wielik z. J T Hoes geb. Smit z. L C Duijns geb. Bartbel d. MC Mijndera geb. Cashen i A M Steenkiat geb. Voahard z. A De Hon geb. Van Eijk d. C B v. Kampen geb. Dick d. W S Fleur geb. Jansen z. D De Vries geb. Van der Horat z. H v. Ek geb. Metman z. J Reerink geb. Reerink d. F L W Sarlet geb. Roosdorp d. W H Ockelven geb. Schrijver d. J Sinnige geb. De Graaf d. W John geb. Janaens d. E Lomans geb. Ooaterman z. J A Fortgens geb. Toeset z. AM Bakker geb. Piët z. JA Hendriks geb. Kamerheek d. H Van Kampen geb. Jansen d. Overleden: J H Stumpff 86 j. wed. v. F v. Ziegler, Nieuwegrt; AM Keizer 7 mn. d. Lange Margareths- «traat, H Vellinga 11 mn. d. Ruatenburgerlaan, G P M Althoff 1 mn. d. Spaarnw. straat, J C Mar- chand 3 j. d. Zuid Polderstraat, M W Wagen voort 71 j. wed. v. J J Schipper Jansweg, KB v. Ketel 14 mn. z. Delftstraat, W P Kooij 1 mn. z. Gasthuisstraat, S J Schiltman 9 mn. d. Gierstr. G Groen 1 mn. z. Moleust. A Portegijs 29 dg. i. Ravelingst. A Bos 3 mu. z. Delftstraat A J L Knipper 16 dg. d. Klerkst. MAG Blom 9 mn. z. Lange Annastraat, Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van C v. d. Boogaard Rozen- prieëlstraat, PM Mok 62 j. Begijnhof, M M v. Maanenberg 3 mn. d. Zuid Polderstraat, C Hoeve 8 mn. z. Zijlstraat, K Wilgenbof 48 j, Heerensingel. J Zwaanswijk 5 dg. z. Witte Heerenstraat, P De Wilde 15 j. z. Wilhelminastra&t, J Moerwijk 5 mn. z. Hagestraat, D v. Veen 15 dg. z. Linschotenstr. W Moonen 3 mn. z. Rozenprieëlstraat, PC Opdam 3 mn. z. Anthoniestraat, E Margue 36 j.Verl. Frans Halsstraat, A J Koelemij 2 mn. d. BrouwerBtraat; J C A Maas 39 j. Kruisweg; J W Koch 42 j. Boter markt; JA Beugelsdijk 7 mn. i. Kampersingel, D G v. Bijnderen 19 mn. d. Lange Raamstraat. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kannen afgehaald worden. Eenige portemonnaie's. 2 witte kousjes. Eene zweep. Een kinderschoen. Een sigarenkoker. Een gouden oorbel. Eenige sleutels. Een handschoen. Een kinderhoed. Een rijtuiglantaarn. Een bloedkr. ketting met een gouden slot. Een gouden ring. Eene kous. Een zwarte vrouwen rok. Eene vrouwenmuts. Alles op straat gevonden. In een tramwaggon achtergelaten: eene portemonnaie en eene medaille. Negen en twintigste muziekuitvoering in den Hout, op Woensdag 25 Ang. 1886, des avonds van half 8—10 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. ff. Muller, Kapelmeester. Programma: 1. Marsch, Steencbruggen. 2. Ouv- fantastique, Govaert. 3. Concertwalzer, Kühner. 4. Fant. descriptive, Heimans. 5. Pop. aus Operas, Gartner. 6. Ouv. L'hirondelle, Nihoul. 7. a. Moments musicaux, Schubert, b. Friihling Hoffnungslied, Franke. 7. Kiaenge a. d. Freischutz, Weber. Het heeft Z. H. den Paus Leo XIII behaagd den Zeereerw. heer A. P. C. Van Moorse], Apostolisch Missio naris van Ned. Indië, die thans met verlof is, en voor- loopig te Eindhoven verblijf houdt, te benoemen tot Eere- Kapelaanvan Z. H. in bnitengewonen dienst (extra urbe) met den titel van Monseigneur. Z. D. Hoogw. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. 31. Bottemanne, heeft benoemd: tot Kapelaan te Scheveniugen den Weleerw. heer Ch. A. F. M. Lohmeijer, Kapelaan te Vogelenzang; tot Kapelaan te Vogelenzang den Weleerw. heer P. Nooij, Kapelaan te Kralingen, en tot Kapelaan te Spanbroek den Weleerw. heer D. F. W. Pichot, op 15 Aug. jl. Priester gewijd. De inhoud van Be Wetenschappelijke Nederlander tweede Serie No. 17, is als volgt: Op Schriftuurgebied, door J. W. Brouwers. Dr. Crets: De divina Biblio- rmn Inspiratione, door Dr. A. Bupont. Twee nieuwe gedichten van Pans Leo XIII. Congres scientifique international des Catholiques, J. W. Br. Sociale Rechtvaardigheid: Prof. Quack in Be Gids, door F. B. ,B. Een kostbaar protestantsch getuigenis. Mme Rauol de Navery. L'Essai sur la Mission actuelle de la femme. Mededcelingen. Inhoud van Tijdschriften. MARKTBERICHTEN HAARLEM 23 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f -,a f-,—witte f 7.35 af,— rogge f5.—a f -.Haver f -.a f gerst f 4,95 3.75; duivenboonen f-,— a -,paardeaboonen f—a bruine boonen f a f Gr. erwten f AMSTERDAM, 23 AugTer veemarkt waren aangevoerd 574 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.66 dito 3deqnaliteit f 0,60 per kilo;melk- en kalfkoeien 100 a 250, graskalv. f a 26 nuchter kalveren S s 14, 86 schapen en lammeren 24 a vette varkens 41 a 36 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM, 24 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 2 paard, 206 runderen, 170 vette-eu graskalveren, 8 nuchtere kalveren 13 scha pen of lammeren,varkens, 106 biggen, 4 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 75 e. 2de qual. 68 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 80 c. 2de qual. 70 c., schapen 70 c., alle» per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgt lste f 48 qualit. f 44 3de qual. f 40. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens a c. per kilo. ALKMAAR, 21 Aug De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 30koeien J 240 a 130 22 nuchtere kalveren /25 a 13,— vette kalveren a 230 schapen 24 a 17varkens fperkilo, 120 ma gere dito 10 a 14,— 11 bokken 3 a 8, 1 paarden a 95 lammeren f - a 23Aug. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van 180a 240, 210 kalveren van f 25 a 130 6 nuchtere dito van f 12 a 24, 321 schapen f 20 a 27,162varken» 47 a 38 o. 27magere 10 a 14 c. per kilo. SCHIEDAM, 24 Aug. Moutwijn per Ned. vat a f6,50 Jenever f12,Amsterd. proef f 13,25 Spoeling f ,70 dito commissie f -,80. LONDEN, 23 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2900, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren 180 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/6 4/9 Schapen en Lammeren 4/4 a 5/9, Kalveren 2/6 a 4/8 Zwijnen 3/8 4/4. LEIDEN, 21 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en pryzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- f a zomer- a f ,-, heet. rogge winter- a .zomer- -,— a -,heet. gerst zomer- a chevalier -,— a -.heet. haver, zware- -,— De prijs der boter was heden per '/4 vat lste qual. 40.a 54.—, 2de qual. f a DELFT, 21 Aug. Heden werden aangevoerd 81 stapels kaas, wegende te zamen 27718, kilo; (fl8—a 23.— per 100 kilo. HOORN, 21 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,50 a 8,- heet. rogge f heet. gerat 4 25 5.—heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine i a gele f heet. pjardeboonen f a -,— heot. erwten f a heet. groene /11a 12, heet. grauwe a heet. witte f 9,— 10 heet. aardappelen a manden appelen a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 60 tot 240 veulens f a —koeien van f totkal veren van 14 tot 21 schapen van 22 tot 26,— lammeren van 10 tot 16,varkens van 11 a 19, zeugen a - biggen van 5 a 8, PURMEREND, 24 Aug. Kaas: aangevoerd 346 stapels prijs der kleine kaas f27,50 middelbare Botei' BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 24 Aug. 1886. Prijzen der onderstaande effecten Nederland. Oertif. Work. Schuld. m w - Hongarije. Obl. Looning 18675 Goudloeningi Italië. Obl. Panael. Loon. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Moi—Nov.) 5 silver (Jan.—Juli) 5 Portugal. Obl. bnitenl. 1858-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Rutsou 5 Obl. Nio. Spw. 1867 6# 4 1877 Amot. L 20-100. 5 Spanje. Obl. buitoni. 1867, 1871 76 1> 18762 (Perpetueole)4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. fi 186#. 6 Egypte. Obl. Leening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Statoul876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation4* Peru. Leening 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indiiohe Spw. Aand Ryn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' genoteer pCt» de koen 3' 75»/, 91s/« 100»/,, 103 967, 947, ®711/I6 68"/,, 517, 1037, 907, 100 - - 1878. Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand.. Baltiiche Spw. Aand.. Jelez Griaei Obl Kiow-Breet Aand Knrsk Ohsrk. Obl. ƒ1000.. Moroehansk Sysran Aand.. Riascbk Wiasma Rumeule. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cleat. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kaneas Texae Obl. Cert.. PÜJSMIB-LEENINGEN. Nederland. Loten Ameterdam 100. Rotterdam Gemeente Crediet.. Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Stsatel. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Goldkoer» prolongatie 2*/, pot. 5 8 8 8 5 S 5 6 5 div. 477» 57"", 72 1087, 122'/, 20 147, 11 1167, 147 108 70 1347, 85 11 637,, 121 62"»/,, 977s 101 557/, 547, 1 42 327, 1377» 11274 1097, 1047, 1037, 100 106 11374 1357/, 1397» 133 LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 24 Augustus. Men seint uit Constantinopel, dat een tweede voorloopig bewiud zich onder Stambouloff te Tirnova heeft gevormd, ten gunste van Prins Alexander. BUCHAREST, 24 Augustus. Het jacht van Prins Alexander is niet te Giurgewo aan wal gekomen, maar heeft de reis voort gezet. Men begint te gelooven, dat de Bul- gaarsche overheden den Prins op Russisch gebied zullen afzetten. Door de beweging in het Bulgaarsche leger ten gunste van den onttroonden Alexander begint de toestand bedenkelijker te worden. PHILIPPOPOLIS, 24 Aug. De tegen- revolutie wordt ondersteund door het leger, dat opnieuw Alexander als Vorat_ heeft uit geroepen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3