A. Omtrent de H. Mis gelieve men het volgende in acht te nemen: Voor HET. Geestelijken en bezitters van diploma's der Vereeniging of van de blauwe kaarten (waarover zie B.) wordt de Kerk geopend te 9 uur. Voor anderen te 9 uur 45 min. B. Omtrent de Bijeenkomst in de loka len: Buitenkist, en omtrent de Namiddag- uitvoering in de Kerk, gelieve men het vol gende in acht te nemen: 1. Heeren Geestelijken hebben vrijen toegang. 2. Evenzoo de werkende Leden en de eere-Leden (Dames en Heeren) der St. Gre- gorius-Vereeniging, doch alleen op vertoon van hun diploma. 8. Zij, die geen Leden der Vereeniging zijn, moeten voor de Bijeenkomst en de Namiddag-uitvoering voorzien zijn van één enkele blauwe toegangskaart a 50 ets. C. De blauwe toegangskaarten (50 ets.) de tekstboekjes (25 ets). de partituur der namiddag-uitvoering (90 ets.) zijn verkrijgbaar bij de boekhan delaars: Dekk er Van de Vegt, Lange Nieuw- straat (tegenover de Kathedrale Kerk), en Wed. J. R. Van Rossum, achter het Stadhuis. N. B. Genoemde boekhandelaars verzen den ook alles vooraf per post naar buiten, mits op franco aanvrage met hijvoeging van het bedrag in postwissel of postzegels. Al het genoemde (niet de kaarten voor het diner) zal ook op den dag zeiven der Vergadering verkrijgbaar zijn bij den in gang der Kerk en aan de lokalenBui- tenlust (Maliebaan). Beleefdelijk verzoeken wij onze geachte Lezers en de Katholieke bladen, dit be richt zooveel mogelijk te willen verspreiden. Het voorloopig Hoofdbestuur der Vereeniging De Redactie van het St. Gregorius-Blad. GEMENGDE BERICHTEN. In het belang van het publiek verzoekt men de N. Veend. Ct. te willen wijzen op het groote voordeel, dat er bestaat in het splitsen van pakketten boven de 5 kilo, door ze dan als postpaketten in plaats van in één pak ket per spoor te verzenden. Iemand te Wilder- vank bestelde dezer dagen een artikel uit Pu rme- rend en ontving dit als vrachtgoed per spoor en verder per goederentram. Het pakje woog 13 kilo, en hij moest daarvoor aan vracht 1.28 beta len. Wanneer dit pakket tePurmerend in drieën was gesplitst en per post verzonden ware, dan was het ten eerste veel zindelijker aan het adres ge komen en had bovendien slechts 70 ct. aan vracht gekost. Bij artikelen waar splitsing mogelijk is, wordt daarom aangeraden, ook voor zendingen boven de 5 kilo van de pakketpost gebruik te maken. Men weet dan ook vooruit wat het kost, en heelt niets te maken met aanteekengeld hier, weegloon daar, enz. In de gemeente Olst wordt een bode ter secretarie gevraagd, jaarwedde f125. De vorige titularis was tevens belast met het opsteken van destraatlantaarns en de regeling van het torenuurwerk, waaraan eene belooning van ongeveer f75 'sjaars is verbonden. Ver moedelijk moet hij een accuraat loopend horloge, misschien wel een Waltham, bezitten. Dr. J. Damm, te Stockholm, heeft eene uitvinding gedaan, welke van veel nut kan worden voor kleinere plaatsen langs de spoorwe gen. Hij heeft nl. een model van een posteoupé met eene brievenbus gemaakt, welke zelfs onder het snelste rijden, met behulp van een eenvoudig mechanisme, op bepaalde plaatsen brieven uitwerpt, wanneer het in aanraking komt met een toestel, dat bij het spoor, ter hoogte van den buitensten rand der wagens, is aangebracht. Op gelijke wijze kunnen ook brieven ter verzending onder weg wor den opgenomen. Proeven met rijtuigen enz., in het klein, zijn volkomen gelukt. De heer D. is naar Berlijn vertrokken, om daar zijne uitvinding te exploiteeren. Men zegt, dat van de 1200 m i 11 i o e n kilogr. koffie, welke jaarlijks in de wereld ge bruikt worden, 213 millioen in Duitschland wor den geconsumeerd en 130 in Frankrijk. Hoeveel houderden millioenen kilogrammen er, meer dan die 343, als koffie aan den man worden gebracht en, naar 't schijnt goed geloovig voor koffie op gedronken, is zelfs bij benadering niet te schatten. Eene operatie in de lucht. Voor eenige dagen zou te Sedan een luchtballon opstijgen. Alles was gereed, maar in het laatste oogenblik verklaarde de luchtschipper, dat hij de opstijging moest uitstellen, want hem kwelde zulk een kiespijn, dat hij vreesde misschien zijne bezinning te verliezen. Plotseling dringt iemand uit den drom toeschouwers, die om deu ballon bijeeuge- pakt stonden, maakt zich als tandarts bekend en belooft, wanneer hij mee mag gaan, den luchtschipper in do lucht van de pijn te ver lossen. Twee uren later daalde de ballon en de luchtschipper vertelde vergenoegd aan de luiste renden, dat hem op eene hoogte van ruim 2000 meter een kies was getrokken. Zooals men weet, zijn er talloos veel middelen tegen de jicht, en ieder, die met deze verschrikkelijke pijn geplaagd wordt, weet een beter raiddel dan ziju lotgenoot, ofschoon hij zelf het levende bewijs is, dat het middel niet helpt. Zeer wetenswaardig is echter het geval van een Beierschen bierbrouwer, die een wereld beroemd geneesheer in Müuchen opzocht. Menig jichtlijder kan daaruit iets leeren, als hij wil. De stevige brouwer lijdt, evenals zoo menig bier drinker op hoogeren leeftijd, aan jicht. Hij gaat daarom naar Miinchen, naar professor N., dien hij nog kent uit den tijd, toen beiden in het le ger bij hetzelfde regiment dienden. Daar ont spint zich nu het volgende gesprek. Professor, een echte Beier van den ouden stempel: „Wel, mijn waarde! wat scheelt er aan, hè?" //O, ik heb het zoo in de beenen." „Zoo, laat zien. in de beenen. Als je het boven de knie hebt, dar. is het jicht, maar wanneer je het aan de teenen hebt, dan is dat het pootje." „Nu, Pro-, fessor, ik heb het in de knieën." „Zoo, nu laat zien. Juist, dat is jicht. „Nu, en wat kan ik daaraan doen Professor?" „Hoor eens, mijn waarde! denk er eens over na, en als je een goed middel vindt, zeg het me dan dan zijn we beiden binnen een jaar millionnairs." „Nu, en verder?" „Verder drink je altijd zoo weinig mogelijk; en houdt den voet warm en gestrekt." „Dank uzeer, Professor! Wat ben ik schuldig?// „'t Kost niets, mijn waarde! maar 't helpt ook niemendal." Aan de „Frankfurter Zeitung" wordt van particuliere zijde gemeld, dat ook te Genua eenige ekolera-gevalleu voorgekomen zijn. Den 19. waren er 5 cholera-lijders in het zie kenhuis gebracht. Men schijnt de ziekte geheim te houden, wat wel eeuigszins in strijd is met de mededeeliug, dat alle openbaar te koop aan geboden perziken, meloenen en augurken in be slag zijn genomen. KERKBERICHTEN". Kathedrale en Parochiekerk van den .loze] Zondag te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Missen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek. De Oefeningen der H. Missie worden na der in de Kerk afgekondigd. Parochiekerk van den H.Antonim van Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Preek, te 3 uur de Ca techismus, te 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, des avonds te 6 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis van voorbereiding voor die in bedevaart naar Kevelaar gaan, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7, en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, 's middags te 3 uur de Vespers, te half 5 uur Congregatie der H. Familie. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Vrijdag-avond te 7 uur Oefening van den H. Kruisweg. In de week de HH. Missen te 7, half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 35e WEEK VAN HET JAAR 1886. AUGUSTUS, Oogstmaand, (31 dagen.) Toegewijd aan de vereering van het H. Hart van Maria. 29. Zondag. 11e Zondag na Pinkster. Ont hoofding van den H. Joannes den Dooper. Feest van onze HH. En gelbewaarders met Octaaf. 30. Maandag. H. Rosa van Lima, Maagd, f 1617. 31. Zaterdag. H. Raymundus Nonnatus, Belijder, f 1240. H. Willem van Galen, Martelaar, f 1573. SEPTEMBER, Herfstmaand, (30 dagen). Toegewijd aan den Aartsengel Michaël. 1. Woensdag. H. Aegidius, Abt, 7e eeuw. 2. Donderdag. H. Stephanus, Koning en Belijder, f 1038. 3. Vrijdag. H. Simeon Stylites, -j- 592. H. Remaclus, Bisschop van Maas tricht, f 675. 4. Zaterdag. H. Rosa van Viterbo, Maagd, f 1261.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 6